Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Coyot


Coyot
őstag

Olvastam itt gazdaságos energiatilalról, meg ilyenek. Ha annyira spórolni kell akkor eleve meg se kellene venni az ilyen dolgokat, és hopp kész is a megtakarítás:)

amugy meg cigi pia elhagy azzal lehet a legtöbbet spórlni, nomeg ha nem eszünk ;]

Má' nem

(#52) Josh válasza Coyot (#51) üzenetére


Josh
tag

Mondjuk ez egy érdekes dolog, hogy mert könnyű azt mondani, hogy ezt vagy azt ne vegyél meg, de azt azért megnézném, hogy te hogy bírnád néhány hét után.

Jómagamból kiindulva, azt hiszem, hogy alaposan befordulnék, ha hónapokon keresztül csak ez járna az eszemben, hogy már ezt sem és azt sem engedhetem meg magamnak.

Szerintem a szegénység alaposan kihat az ember önbizalmára, és önértékelési zavarokat okozhat, hogy dolgozik napi 8-10-12 órát, és nem engedhet meg magának semmiféle luxust sem, még a legapróbbakat sem (joghurt, csoki, stb...)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#53) ladybug válasza Coyot (#51) üzenetére


ladybug
őstag

Enni és inni kell, ez elemi szükséglet. Csak nem mindegy, mit eszünk. A hidegétel (szalámik, sajtok stb.) péksüteménnyel sokkal drágább, mint ha főzöl magadnak. Le is fagyaszthatsz belőle későbbre is. A kenyérsütés is nagyon praktikus és olcsóbb otthon kenyeret sütni, mint megvenni.
Inni pedig csapvizet kell(ene).

A cigarettával, alkohollal és az energiaitalos részével egyetértek. De vannak olyan függőségek, amikről nehezen vagy egyáltalán nem tudunk lemondani - pl kávé, csokoládé.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#54) Integra válasza ladybug (#53) üzenetére


Integra
titán

nálunk már szerencsére lecsengett a nagy otthoni kenyérsütés fejezet, megcsömörlik tőle az ember idővel:DDD
bár kétséget kizáróan egészséges és finom, de azért én örülök a régi jó barna és félbarna kenyérnek amit a bótbó' veszek.. vagy a fél kilós barna tesco cipónak..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55) kicsitomi88 válasza ladybug (#53) üzenetére


kicsitomi88
őstag

és olcsóbb otthon kenyeret sütni, mint megvenni.

Na ezt viszont cafolnam. A 99Ftos tescos kenyeret ami finom nem ubereled. Egy egy atlagos 1 kilos feher kenyer olcsobb. Ha kiszamolod, akkor pl latod, h a kenyersutobe nem mindegy milyen lisztet teszel, +az eleszto es az elhasznalt aram es az ido amit azzal toltesz.

Persze az otthoni kenyer 100* finomabb mint a bolti, de nem gazdasagosabb.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#56) Josh


Josh
tag

Energiaitalról annyit, hogy már van olyan pezsgőtabletta, asszem Plussz Bum-nak hívják, én még nem láttam, nem hallottam róla, de állítólag 1000 mg koffein van benne. Ha valaki tud róla valamit ossza meg velünk, mennyibe kerül, milyen az íze, hogyan hat, stb...

A kenyérsütésről annyit, hogy kényelmesebb megvenni a boltból, mert ha rosszminőségű alapanyagokból sütsz, akkor nem kel meg, és hasonlók, és ezek azért ott vannak a 750W-1000W környékén, szóval nem valami olcsó az üzemeltetésük.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#57) adalbert1 válasza ladybug (#53) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem anyám próbálkozott otthoni kenyérsütéssel, de valami irgalmatlan rosszul sikerült dolog jött ki belőle mindig, nem tudom hogy ő ronthatta-e el, vagy a recept/gép volt a rossz.

Otthon főzni meg a legnagyobb királyság szerintem is, csak sajnos sokszor idő híján vagy fáradtan nem mindig jön össze, meg nem is ismerek valami sok receptet, de ezen folyamatosan igyekszem változtatni.

Amúgy látom itt már sokan elsütötték az örök klasszikust, miszerint nem spórolni kell megtanulni, hanem sokat keresni. Persze ez nem mindig ilyen egyszerű, de egyértelműen erre kell törekedni.

A kiadások/bevételek összegzésével én is megpróbálkoztam, de egyszerűen nem volt kedvem minden nap még esetleg 4-5 piszlicsáré tételt se felvinni, lehet hogy megnézem ezeket a progikat amiket Integra is írt.

(#58) kicsitomi88 válasza Josh (#56) üzenetére


kicsitomi88
őstag

1000MG? 5000MG a halálos adag, csak ovatosan. :B :DD

90 87.5 87.8 87.5

(#59) lorcsi válasza ladybug (#53) üzenetére


lorcsi
veterán

ez az otthoni sütögetés szvsz nagyon időigényes, hétköznap munka után nem sok mindenkinek van ehhez türelme\ereje

(#60) Integra válasza lorcsi (#59) üzenetére


Integra
titán

kb 3 perc alatt összedobod ami kell bele, beállítod hány órára legyen kész és mikor hazaérsz meleg kenyér vár.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#61) lorcsi válasza Integra (#60) üzenetére


lorcsi
veterán

3 perc ha tudom hogy és mit kell

(#62) Josh válasza kicsitomi88 (#58) üzenetére


Josh
tag

Fingom sincs, hogy milyen, és hogy mennyi van benne, csak hallottam róla, de majd utána nézek.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#63) Coyot válasza Josh (#52) üzenetére


Coyot
őstag

Én mondjuk mindig is meg bírtam álllni, tudom h szar semmitérő dolgok: csoki, csipsz, meg ezek a cukros péksütemények stb. én nem élek velük és így is nagyon jól megvagyok:)

Má' nem

(#64) róland


róland
veterán

Pár éve vettünk egy 5"-os LCD TV-t a konyhába. Szóval sütés-főzés közben is lehet butítani magunkat. Háttértévézéshez pedig kíváló, a mag ~8W-os fogyasztásával. Rendes TV-nklet szinte csak ünnepeken kapcsoljuk be.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#65) Integra válasza lorcsi (#61) üzenetére


Integra
titán

hamar megtudod tanulni és vannak kifejezetten házi kenyér sütő recept füzetek is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#66) Integra válasza róland (#64) üzenetére


Integra
titán

na ilyen kell majd nekem is!!!
marha jók. nekem a fürdőkádhoz is kell egy majd, rákötöm a pc-t:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#67) adalbert1 válasza róland (#64) üzenetére


adalbert1
veterán

Lakótársam régebben úgy mosogatott, hogy laptop ki a konyhába, sorozat/film elindít, és nekiesett a sok mosatlannak. :)

(#68) lorcsi válasza Integra (#65) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, utánanézek :)

(#69) róland válasza Integra (#66) üzenetére


róland
veterán

Most olyan 25.000,- Ft környékén vannak. Jó kis TV-k. Nálunk elég sokat mozog a lakásban.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#70) KMan válasza kicsitomi88 (#58) üzenetére


KMan
őstag

ez biztos?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#71) kicsitomi88 válasza KMan (#70) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen

De ez 62,5 redbull.

90 87.5 87.8 87.5

(#72) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az otthoni kenyérsütéshez: mi vagy másgél éven át csak(!) saját sütésű kenyeret ettünk. nem azt mondom, hogy annál nem volt finomabb kenyér, de valóban olcsóbban jött ki. nomeg nagyjából lehetett tudni, hogy mi van benne. nem volt akkora, mint egy bolti kilós, viszont 3 nap után se esett szét morzsává, meg se száradt, és nem savanyodott meg. ha láttuk este, hogy a maradék már nem lesz elég holnap délig, akkor 3-4 perc alatt egy bejáratott recept alapján összedobtam a gépbe a hozzávalókat, reggel 5-re kivehető volt a kenyér. igaz, ehez is kell egy bejáratott recept, ami néha időigényes, de erre vannak a fórumok, hogy tanuljon az ember, és merjen eleinte kisérletezni, és jegyzetelni.

most már 10k alatt is lehet kenyérsütőt kapni, monnyuk a motorja olyan is :U nekünk egy 25k-s egykaros volt, amíg az üst ki nem ment belőle. az a meglehetősen kemény tésztát is megkavarta. egy 8k-s médincsájna a puhább tésztákkal is bajban van.

(#74) ngabor2 válasza Kalandor (#73) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem csak fehérlist (finomliszt) volt benne, hanem kenyérliszt is. igaz, az valóban drágább volt, de ha a végén mindent összeszámoltam (az áramot is), akkor is alatta maradt egy kicsivel a boltinak.

mostanában leginkább azért nem használjuk, mert van, hogy 2-3 hétig nem eszek kenyeret, és van, hogy a félkilós szeleteltből 4-5 nap múlva is van pár szelet. tehát nem vagyok egy nagy kenyérfaló.

a kenyérsütőben mi legfeljebb pogácsatésztát dagasztottunk.

(#75) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Attól mert nincs pénzed még öltözködhetsz egyénien:

Humana ruhaboltok (Flórián, Körúton meg még néhány helyen) Kiakasztott használt ruhák dögivel. Gondolnátok hogy 1200 forintért vettem kb. háromszor használt Levi's farmert és ugyanennyiért Replay nadrágot? Ráadásul rendgeteg egyedi dolog van, amit nem látsz minden második emberen mint a kínai piacos ruhákat. Bár kinek mi az igénye.

Multkor 200 forintos nap volt pl: minden kétszáz forintért...

Én egy csehszlovák kockás öltönykabátot vettem! Koncertekre zseniális lesz! :D (persze normális cuccok vannak nagyrészt)

Én úgy vagyok vele, hogy ami nem érdekel hogy milyen abból csakis a legolcsóbbat (hajhab, ásványvíz), ami meg fontos abból a lehetőségekhez képest a legjobb minőséget.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#76) Bibby válasza ngabor2 (#74) üzenetére


Bibby
addikt

Ha csak kicsivel marad a bolti ár alatt, akkor nem hinném hogy megállja a helyét egy spórolós topikban... ugyanis az áramszámlával együtt már túlszárnyalja rendesen.

Ελευθερια η θανατος

(#77) Bibby válasza Bibby (#76) üzenetére


Bibby
addikt

Najó, csak utólag látom hogy beleírtad az áramot is... :W :W

De ez biztos? Ezek a gépek 500-700 wattosak, és órákon át mennek.

Ελευθερια η θανατος

(#78) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

ÁRam, volt-e már hogy:

- mobiltelefon munkahelyen feltöltése ha van rá mód.
ezzel párhuzamosan a fölösleges adaptereket (elemtöltő ezaz) kihúzni a konnektorból amikor már nem használod. azzal is spórolsz, ha a tv-t hifit egy olyan elosztóra kötöd amin van kapcsológomb, így ha nem vagy otthon nem fogyasztanak fölöslegesen.
Nem is gondolnád hogy abból a néhány wattból egy év alatt súlyos ezer forintok jönnek össze.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#79) concret_hp válasza róland (#37) üzenetére


concret_hp
addikt

így van, sokszor a drágább az olcsóbb hosszabb (de sokszor már közép) távon

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80) concret_hp válasza Integra (#46) üzenetére


concret_hp
addikt

kártyás telóra is lehet neten/bankautomatánál tölteni :U
(nekem nemtom mióta van telefonom, de még sosem vettem hagyományos feltöltőkáűrtyát hozzá)

egyébként meg nem kell agybafőbe telefonálni + ha valami nem sürgős akkor csúcsidőn kívül kell telefonálni. ha valaki megszüntette a vezetékes telefonját, akkor meg óccsóér lehet venni szkájpkreditet oszt' lehet telefonálni... (egyébként télleg tök olcsó: mondjuk 5 perc vezetékes hívás az olyan 11 eurocent fél európába)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81) ngabor2 válasza Bibby (#77) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem megy órákon át, legfeljebb 1 -1,5 órán át. ezidő alatt se a maxot eszi, sőt, sütéskor is szakaszos a fűtés, tehát az 50 perc sütési idő messze nem 100%-on megy.

(#84) Josh válasza Kalandor (#83) üzenetére


Josh
tag

Tök meglepő, és izgi, hogy mindenki úgy kezeli a saját háztartását, mint egy mini állam költségvetése. Minden nyomon van követve, napi adminisztráció, már-már megszállotság szinten.

Sajnos ez nem hobby, hanem kényszer.

Neked valóban ennyi is lesz a számlád, amiket a táblázat kikalkulál?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#85) concret_hp válasza Kalandor (#83) üzenetére


concret_hp
addikt

hú bazz' azér' naponta nézegetni az összes órát :U
mondjuk hetente vagy havonta még érthető, de naponta? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#86) Hujikolp


Hujikolp
őstag

uhh, erről jutott eszembe egy történet.

kb 2 hete történt, történetesen elment az osztályunk oszt.kirándulásra. Téglás ház volt, és elvileg lett volna fűtés, mivel már hidegebb volt az idő. A tulaj elfelejtette bekészíteni a gázpalackot, olyan 3 részes gázmelegítőnek, és amikor mi odaértünk jó hideg volt, és csont üres volt a gázpalack, felhívta osztályfőnök a tulajt, majd pestről lejött Drégelypalánkra és hozott 2 teli palackot, majd elkért (!) 5 ezer forintot a gázpalackra. Hogy miért azt nem tudom, pedig arról volt szó h lesz valami fűtés, de h ezért még fizessünk is :U A szállásköltségbe elvileg benne volt minden. Na mind1. Osztályfőnök viszont hozott egy elektromos kis fűtö izét, amiben volt ugye egy keverő lapát.

Na az ment keményen amíg meg nem hozta a cuccot, ez kb 1, 1,5 óra volt. + a kisszobába, ahol 2 osztálytársam volt, oda a gázost nemlehetett berakni ezért az elektromos volt benn, az is ment ott vagy 3, 4 órát :D este meg az ofőnél, h azért ott is legyen már valami meleg. Szóval jó sokat ment.

Majd megkérdeztem ofőt, h hány wattos, én olyan 6-700 wattra gondoltam, ő meg tök nyugodtam kijelentette, hogy 2000 wattos. Aztaq... állam majd' leesett, mondom akkor most ebben a 3 napban (2 éjjszaka) jól megdobtuk a villanszámlát, és ráadásul a következő héten meg jöttek nyugdijjasok oda.

Emeletes ágyak voltak ott, de valami elég olcsó fajta, mert alattam az egyik (emeleti részen) beszakadt / letört alattam. 68 kiló vagyok, de h nembírjon ki az már.... Én nem szakadtam le konkrétan, mert megkapaszkodtam, de többet nemmentem fel rá :DDD
Még aznap este, egy másik ágy, egy földszinti, feküdt rajta az egyik osztálytársam, she olyan 73 kiló lehet, kitudja, majd mellé feküdt egy másik she osztálytársam, tettek egy óvatlan mozdulatot és bumm, az egész leszakadt. vagyis csak az egyik fele az ágynak. [link]

(#87) _az


_az
senior tag

én mint jól tartott egyetemista egyvalamit alaposan kitapasztaltam:

büfét kerülni!
otthonról vinni inni és ennivalót, ha muszáj és apránként elég kellemes összegek visszamaradnak.
pl suliban 180 a legolcsóbb hotdog, fél liter üditő 200, jól se laksz... elmennek a fenébe :D

az

(#89) concret_hp válasza Kalandor (#88) üzenetére


concret_hp
addikt

és abból hogy látod, hogy 5kWh áram fogyott ma abból hogyan tudsz spórolni? :U

vagy a tudat, hogy úbazmeg a sütő így megdobja? akkor majd legközelebb 5 perccel előbb kikapcsolom és azzal még simán megsül a melegben ...

(ezzel amugy lehet spórolni: sütés főzésnél pár perccel előbb lekapcsolni a gázt/áramot. és attól még simán megsül/fő a táp. és nem akkor kapcsoljuk ki amikor kész)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#91) concret_hp válasza Kalandor (#90) üzenetére


concret_hp
addikt

abból, hogy tudod a napi összfogyasztást, honnan tudod hogy konkrétan mi mennyit fogyaszt?
vagy elég sok mintanap után ez kiderül kb.-ra?

(nekünk otthon úgyvágom alapból ilyen 7-8K a villanyszámlánk, villanybojlerrel)

albiban meg gyakorlatilag csak a gépek esznek + kishűtő mikró meg tűzhely néha, de ezeken nem nagyon lehet visszafogni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#92) tildy válasza Kalandor (#83) üzenetére


tildy
nagyúr

Sosem rögzítettem, hatóságilag állapították meg a villanyt.
Msot voltak leolvasni okt. elején: az elmű lóg nekünk majd egy havi pénzzel, mert túlszámláztak.

Egyébként sokat dobott a dolgon, hogy nyárona régi bojler le lett cserélve, meg még tavaly télen a régi hűtő.

De ha már ötletek:
-Sparban sajtos pulykamell spaors 999 ft, és iteni finom. Mikróban csinálva is jó
-Hasonló az auchanban 749ért egy panírozott csirkemell
-Ruhában : new yorker boltok , akciókkor: leárazva vannak cuccok , nagyon olcsón
-Lakberendezésben: jysk, olcsó, minőségi, jó . 500 Ft ért vettem nagypárnát, és eddig bevált!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) Josh válasza Kalandor (#93) üzenetére


Josh
tag

Ez egy elég átfogó ismertető lett, gratula. :R

Annak idején amikor bejöttek ezek az energiatakarékos izzók, akkor volt róluk szó, hogy valóban érdemes-e ilyet venni? Nem tudom, hogy még most is így van-e ez, de amikor bejöttek ezek, akkor csak olyan helyen ajánlották a használatukat, ahol egyhuzamban mennek 10-12 órát, mert a sokszori le-fel kapcsolgatásuk, és csak hogy rövid ideig használjuk őket, ez alaposan megrövidíti az élettartamukat. Valóban így van, vagy ez már a múlté?

A hűtőszekrényről annyit, hogy szerintem úgy az ésszerű, hogy minél több dolgot beteszünk, mert a hűtőnek így is úgyis ugyanakkora teret kell lehűtenie, és mivelhogy teljesen tele van a hűtő, így ugyanazzal az energiafelhasználással több mindent tudunk lehűteni. Vagy rosszul gondolom?

Hogyan lehet felhasználni a mosógépekben a maradék szappant? Csak bele kell tenni őket oda, ahova a mosószert szoktuk, vagy tegyük oda, ahova a ruhákat tesszük?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#96) philoxenia válasza Hujikolp (#86) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ennél az ágynál elég gyenge a konstrukció. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97) tildy válasza Kalandor (#93) üzenetére


tildy
nagyúr

* félkész vagy készételek (pl gyorsfagyasztott) vásárlása helyett főzzünk magunk
Van amivel spórolsz így de van amivel nem. Én pl húsoknál vettem észre, hogy a szójás csirkemell , ami panírozottan van, és iszonyat finom, kb feleannyi mint a normál hús. ÉS egyéb kajáknál is, mire otthon megcsinláod egyrészt idő, másrészt a végén lehet ugyanott vagy, mintha félkészen vetted volna.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#99) Aranygyerek válasza tildy (#97) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Azért jó lenne tudni,mit raknak bele.

Privire válaszolni illik.

(#100) EQMontoya válasza tildy (#97) üzenetére


EQMontoya
veterán

panirozott bolti húsok közül még nem nagyon ette olyat, ami a házi rántotthúst akár csak megközelitette volna.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.