Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Josh válasza kicsitomi88 (#250) üzenetére


Josh
tag

Igazad van, nem kivitelezhetetlen, de mondhatjuk azt is, hogy szerencséje volt. 6 évig tanultam mg-t, dolgoztam is benne, nem is keveset, tudom mit beszélek.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#252) kicsitomi88 válasza Josh (#251) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nem mondanam h akiket ismerek azoknak szerencseje volt, mindegyik ugy kezdte h volt X mennyisegu fold vett fel hitelt huzott ra par foliat meg vette ontozoberendezest leszerzodott egy TÉSZ-szel es bizott a jo termesben.

90 87.5 87.8 87.5

(#253) Josh válasza kicsitomi88 (#252) üzenetére


Josh
tag

Igen, de ez jóval túlnyúl, mint a hétvégi "hobby" kertészkedés, mert nagy többségünknek csupán ennyi fér bele.

Persze minden tiszteletem, azoknak akik ezzel foglalkoznak, és becsületesen megélnek belőle.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#254) hm válasza SaNyEe (#206) üzenetére


hm
aktív tag

Szerintem simán leszereli a falról. Vagy befedi alufóliával. (Cukros vizet használ ragasztónak, hogy tapadjon. :D) Attól még olcsó a sörkollektor. :P

(#255) Cathfaern válasza tildy (#214) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sorry, elég nagyot tévedtem, köszönöm a kijavítást :B

(#256) amargo válasza Kalandor (#187) üzenetére


amargo
addikt

szerk: Már tovább olvastam és tök feleslegessen írtam a napkollektor, napelem közti különbségről..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#257) j.bravo válasza Kalandor (#93) üzenetére


j.bravo
addikt

A fény részére hadd reagáljak egy apró kiegészítéssel, szakmai ártalom :)

"Energiatakarékos izzó", azaz (helyesen) kompakt fénycső

- Valóban hatékony és valóban érdemes lecserélni a legtöbb izzót ilyenre (még ezt kiegészítem lejjebb). A kevesebb villanyfogyasztás kevesebb elégetett szenet/földgázt is jelent az erőműben, ami kevesebb széndioxidot és ezáltal kisebb "hozzájárulást" az üvegházhatás erősítéséhez.

- Valóban nem érdemes az akciós, 1-200 Ft-os verziót venni hipermarketben vagy barkácsáruházban, mert az élettartamuk legtöbbször botrányosan rövid, és sajnos a fényük sem mindig ugyanolyan.

- A Philips mellett Osram, vagy GE vagy Tungsram (e kettő ugyanaz) nyugodt szívvel vásárolható, ezek egy minőségi színvonalat képviselnek. Az utóbbi kettő vásárlásával pedig nem túl sokkal ugyan, de mégiscsak a magyar gazdaságot támogatjuk; ha éppen van, én ezeket szoktam venni (másfajta izzóból is). Ha a dobozon rajta van hogy hol készült (származási ország, vagy made in XXX), figyeljünk rá: a legtöbb még itthon, Nagykanizsán készül (made in Hungary, ugye), de akad néhány típus, amit Kínában gyártat a GE (az Osram és a Philips dettó, egyébként; náluk is kezd pl. Lengyelország drága lenni és kacsintgatnak Kína felé...). A kanizsait preferálom :K, a minőségében is jobban bízom mint a kínainak (meglepő, ugye? ;])

- Azokban a helyiségekben, ahol gyakran kapcsoljuk a világítást fel/le, de alkalmanként csak pár percet világít, érdemes meggondolni hogy maradjunk a hagyományos izzónál, ugyanis a kapcsolgatás az élettartamot drasztikusan csökkenti.
Persze, azt is lehet, hogy itt is kompakt fénycsövet használunk, de ha pl. megyünk a fürdőszobába fogat mosni vagy zuhanyozni, és pár perc elteltével menne a párunk/tesónk/szobatársunk/stb.; egyszerűen ne kapcsoljuk le arra a pár percre majd vissza, hanem hagyjuk világítani. (Ez persze csak a fénycsövekre (kompaktra és hagyományosra is) és az ilyen helyiségekre vonatkozik!!!)

Re: ollie, #210:
a második linkelt képen is kompakt fénycső van, csak a nem túl szép csövek el vannak rejtve egy fehérre festett üvegbúra alá. Amellett, hogy jobban néz ki, kevésbé vakít mert nagyobb felületen oszlik el a fény, de sajnos le is vesz egy kicsit a fényerőből (mondjuk nem olyan sokat, kb 10%-ot).
Hogy a szemet ne rontsa, azaz hogy ne villogjon, azt úgy lehet elérni, hogy nem vackot veszünk, hanem minőségi terméket... (1-2ezer Ft között már kaphatók a fenti 3 nagy gyártó termékei).

----------------------------

Más: Fűtés (akinek egyedileg szabályozható fűtése van, pl. cirkó)

- ha elmegyünk otthonról egész napra pl. dolgozni, nem kell az üres lakást huszoniksz fokon tartani, csavarjuk lejjebb a termosztátot, és ha hazajövünk, tekerjük fel
- éjszaka, a takaró alatti alváshoz is hűvösebb is elegendő (17-18 fok akár)
- ha lehet, vegyünk programozható/időzíthető termosztátot, amellyel napszakokra beállíthatjuk a kívánt hőmérsékletet (így nem felejtjük el a termosztát áttekerését ha elmegyünk otthonról vagy ha hazajövünk)

Bocs ha már más leírta.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#258) tepedt


tepedt
csendes tag

Azon gondolkodom jelenleg, hogy mivel még diák vagyok és ebből adódóan sokat járok vonattal a spórolás egy kézenfekvő módja lenne ha kiváltanék valami olyan bankkártyát amit diákoknak találtak ki.
Eddig csak a Citibank-nál láttam ilyet az eléggé meg is tetszett. Pont megfelelő a hitelkeret MÁV kedvezmény is van amit jóváírnak a kártyádra + majdnem 2 hónap kamatmentesség :)

Vélemények?

_,-*-,_Tepedt_,-*-,_

(#259) j.bravo válasza j.bravo (#257) üzenetére


j.bravo
addikt

Affranc, többször előjött már, mea culpa az ismétlésért.

Annyival hadd egészítsem ki a kapcsolgatás-témakört, hogy az x ezer üzemórás élettartam eléréséhez szükséges 10-12 órás folyamatos üzem legendája is erős túlzás; 1 órás folyamatos üzem már teljesen OK; de ha félóra, még az is jó (kisebb mértékben csökkenti az élettartamot mint amennyit nyersz a villanyszámlán).

A sok kapcsolgatást azért nem szeretik, mert a lámpa begyújtásához kell egy spéci anyag, ami segíti hogy kellő mennyiségű elektron lépjen ki a katódból; a lámpa hideg állapotában is. Nem túl olcsó cucc, szerencsére nem is kell sok belőle - ellenben minden bekapcsoláskor fogy, még ha lassan is. Ahogy fogy, a lámpa egyre lassabban gyújt be, és ha a minimum alá csökken a mennyisége, akkor a fénycső nem gyújt be, hanem csak narancsárgán fog derengeni (mint a glimmlámpa), illetve néha villani egyet.

Genura: jó cucc, az is kompakt fénycső tulképp, csak a gerjesztése mágneses (ahogy be is volt linkelve). Ha az elektronika nem feküdne meg (a melegedéstől), akkor a 10-15 ezer üzemóra többszörösét is bírná.
Érdekesség: a Parlament kupolájának belső világítása ilyenekre lett lecserélve pár éve a hagyományos izzókról, a Tungsram ajándékaként.

Whatever.

(#260) Josh válasza j.bravo (#259) üzenetére


Josh
tag

Tehát akkor összefoglalva azt mondhatjuk az energiatakarékos izzókról, hogy olyan helyeken érdemes használni, ahol legalább egy órán keresztül használjuk egyhuzamban.

Ahol csak néhány percre ég a villany, oda érdemes inkább a hagyományos izzót betenni. Mondjuk ez logikusabb is, mert az olyan helyeken ahol csak néhány percre van felkapcsolva az égő (WC, kamra) oda felesleges a 100 W-os égő, elég a 25-40W-os is akár, és már annak a fényénél is lehet hatékonyan ügykezelni a dolgokat.

Jól mondom?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#261) j.bravo válasza Josh (#260) üzenetére


j.bravo
addikt

Kamrába mondjuk valóban felesleges a 100w-os égő vagy az annak megfelelő 20W-os kompakt fénycső, de a fürdőszobába (hölgyeknek sminkeléshez pl.) azért kellhet...

Ha - nagy átlagban - egy félórát tudod használni, akkor már érdemes azt használni szerintem.

Whatever.

(#262) Josh válasza j.bravo (#261) üzenetére


Josh
tag

Nos, azt már korábban megbeszéltük, hogy víztakarékossági okokból együtt kell fürdeni a barátnővel, és akkor nem is baj, hogyha csak félhomály van a zuhanyzóban. :D

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#263) lao ce


lao ce
aktív tag

segitsetek mar ebben az ego ugyben kerlek.
szerintem tele van ellentmondassal ez az ugy.

(1) a szemem mar igy is rossz, nyilvanvaloan a sok neontol ami alatt gyerekkorom ota ulnom kellett. Melyik takarekos izzo fajta koztudottan es bebizonyitottan biztonsagos a szemre? mire kell vigyazni vasarlaskor?

(2) mi a helyzet a kapcsolgatassal? en _minden_ lampamat kapcsolgatom. nincs olyan lampa amelyik egve marad egesz ejszakara, ugy felejtodik nehany hetre vagy hasonlo. szerintem a kamraba pont annyiszor megyek villanyt gyujtani naponta mint ahanyszor az ebedloasztal felett felkapcsolom a lampat ugyes bajos dolgaimat intezve, legfeljebb a napaliban tovabb eg atlagosan, de nem kapcsolgatom kevesebbszer.

(3) kiszamoltam hogy evente kb 2.2 dollart tudok sporolni egy 100-as (vs 20-as) izzon.
10k ora elettartammal szamolva:
a sima ego 93 dollart eget el (+ 1db x70 cent izzo)
a neon 18-at (+ *2 db x 8 dollar)
= a megtakaritas 60 dollar 10k orara
azaz egy orat egetve naponta az izzot 2.18 dollart jelent evente.
osszeadodna? nincs talan 5 szazas izzom se otthon, de mondjuk 5 izzot cserelve 12 dollar evente.
HA kitart a neon es nem kapcsolgatom. HA mind az 5 szazas izzot egetem a lakasban, azaz 5 oran keresztul lampazok naponta, ami azert eleg scifi.
szerintem ez nem eri meg kockaztatni a szememet - elszamoltam volna valamit?

(4) irjatok hogy a neont nem kell kikapcsolni rovidebb idore, inkabb maradjon bekapcsolva. tehat hosszabb ideig kell egetni, azaz a fenti kulonbseg meg kisebbre apad.

(5) ha a neonokat tobbszor kell cserelni es tobbet egetni akkor nem gondoljatok hogy kevesbe kornyezetbarat a technologia, hiszen a gyartashoz kapcsolodo energia, es a szemet is nagyobb. persze a phillips jol jar, es lehet reszvenyeket is venni toluk amitol hirtelen ez nekunk is jo, de azert nekem ez a neonozas nem egyertelmuen olyan hatalmas otlet.

nicht kompot

(#264) tbs válasza lao ce (#263) üzenetére


tbs
addikt

A kompakt fénycsövek már messze nem azok a neonok, amikre asszociálsz. És bírják a kapcsolgatást is. Otthon (4 éve lakunk ott) eddig kizárólag az izzószálas égőket kellett cserélni. A kompaktokat nem... Többet, többel világítunk, mint az előző lakásunkban, kevesebbért. (Oké, ez nem egzakt, mert más típusú az elektronyos főzőkészülékünk...)

A kompaktok által produkált izzó-ekvivalens fényáram energiahatékonysága a fontos egyébként, nem pedig a dodókérdés... ;)

De a szemed az első. :)

(#265) tbs válasza tbs (#264) üzenetére


tbs
addikt

Ja, de eggyel többen vagyunk... :B

(#266) 1010


1010
őstag

váááááá

1370 ft ot spórolnék ha nem veszek bkv bérletet
csak jegyet oda vissza naponta

ez kb 3napi kaja pénzem

[ Szerkesztve ]

(#267) Josh válasza 1010 (#266) üzenetére


Josh
tag

Hát ez meg hogy jött ki? Egyátalán honnan hova utazol?

Ma voltam egy spórolásmaximalista családnál (nagyszüleim)

Spórolás 1:
Minek Wc papírt venni? Jó oda az összevágott újságpapír is, lecsó, ocson stb.... forever

Spórolás 2:
A kézmosó lefolyójába tettek egy kiürült vajas bödönt, és a kézmosáskor a víz nem folyik le, vagy csak nagyon kevés, mert a kézmosáskor szétfröcskölődik, hanem a szappanos víz a vajasbödönben gyűlik össze, és ezzel öblítik le a Wc-t. Mondjuk vagy jó erősen meg kell csapni, vagy egy kicsit rá kell segíteni az öblítőtartállyal is, mert nem mindig viszi le a csomagot.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#268) 1010 válasza Josh (#267) üzenetére


1010
őstag

ugy hogy kiszámoltam hány napot dolgozok mennyi a jegy azokra napokra
és mennyi a bérlet
és kész a külömbözet

(#269) Josh válasza 1010 (#268) üzenetére


Josh
tag

Jah értem, tehát akkor nem utazol minden nap. Akkor vagy járj jeggyel, vagy dolgozz többet! ;] :D

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#271) 1010 válasza Josh (#269) üzenetére


1010
őstag

az b_szna be ha minden nap mennék
régi meló helyen volt olyan hogy 6nap folyamatosan

(#272) Josh válasza Kalandor (#270) üzenetére


Josh
tag

Hát jah, ezt már én sem csinálnám, mert ez már túlzás.

1010: meg ne sértődj.... hisz csak vicc volt.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#273) bajuszati


bajuszati
tag

Spórolás:
-otthon ha úgyis van net,telefonáljunk skype-on akivel csak tudunk...sokat lehet spórolni..esteleg messenger,icq...
-interneten keresztül elég sok Tv csatonát lehet fogni...pl. sopcast program,számítógép fogyastása jóval kisebb a Tv nél
-autó helyett tömegközlekedés munkába....nyáron bicikli,séta
-internetes elektronika rendelés
-bankkártya fizetés ahol csak lehet

(#274) concret_hp


concret_hp
addikt

az otp-s topicból kiindulva: a bankköltségeken is igen sokat lehet spórolni :U
jó bankválasztással. 1-2 évente szerintem érdemes körülnézni a piacon, ha az ember kezdi sokallni a bankköltségeit. meg ahol saját automatából jelentősen olcsóbb a kp felvét ott azért érdemes lehet menni 1 sarokkal odébb.

nekem diákként havi 2-400 ft-ról havi 25 ft-ra csökkent a bankköltségem, és simán jobb szolgáltatást kapok úgyérzem (otp->cib) :U ez 14 hónap alatt olyan 4000-4500 ft.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#275) Josh válasza concret_hp (#274) üzenetére


Josh
tag

Hogy költhettél annak idején ilyen sokat az OTP-nél? Hisz ott diákként nincs számlavezetési díj, az OTP direktért sem kell fizetni. Ennyire használtad a kártyát? Csak az átutalásért, pénzkivétért, és az SMS-ekért kell fizetni.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#276) concret_hp válasza Josh (#275) üzenetére


concret_hp
addikt

havi 1 (ritkán 2) átutalás, 2, max 3 kp felvét volt átlagban.
15000 felvét vmi majdnem 100 ft volt 2 éve (70-80?)

csakhogy a kedves ügyintéző néni valahogy valamit rosszul csinált és vonogatták le a netbankért is a díjat 3-4 hónapig. aztán bementem, hogy wtf erre még azért is levontak 200-at hogy megcsinálták, hogy ne kerüljön pénzbe a netbank. fél éven belül örömmel jöttem ki amikoris megszüntettem a számlámat náluk. azt meg nem is számoltam, hogy az értékpapír számla is kezdett durván sokba lenni...
+ otp-ben soha nem kerültem sorra 15 percen belül, még akkor sem amikor egyszer 2 azaz kettő ügyfél volt előttem +1 el foglalkoztak (ekkor kb. 10 munkatárs volt jelen) :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#277) tildy válasza Josh (#275) üzenetére


tildy
nagyúr

ÓÓÓ ennyit lazán lehet otpnél költeni. Elég csak arra gondolni, hogy egy kpfelvét (mondjuk 100E forint havonta, de szerintem egy diák is lazán felvesz 2*25 ezret) belekerülhet akár 500 ftba is. Saját automatából, persze. Akkor az átutalások , valami 140ft/db eseti esetén , meg ilyenek.
Nekem diákként még oké volt az otp, mert nekem havi 2-300ftomba volt max, de jól tettem hogy eljöttem, miután a juniorom megszűnt.

philoxenia : nem lehet. Elvi normál maxa 24 év, de
"24 éves kort elérő ügyfeleinknek két évig még több banki szolgáltatás kedvezményes használatát kínáljuk. Az OTP Bank így szeretné megkönnyíteni a továbbtanulás befejező éveit és a munkába állás kezdeti időszakát a banki ügyintézés egyszerűbbé és az Ön korosztálya által leggyakrabban használt szolgáltatások kedvezményessé tételével. A kedvezményeket abban az esetben veheti igénybe, ha
jövedelmét vagy
ösztöndíját vagydiákhitelét
rendszeresen az OTP Banknál vezetett folyószámlájára utaltatja."

Illetve
26 évnél idősebb ügyfeleink közül az jogosult a kedvezményekre, aki
diákhitelét rendszeresen az OTP Banknál vezetett folyószámlájára utaltatja, és
a 35 éves kort még nem töltötte be.

Az elsőből alapból kiesek a korom miatt (28) , diákhitelt meg már nem felveszek, hanem törlesztek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#278) philoxenia válasza tildy (#277) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Juniort kell kötni újra, a korod szerint még nyugodtan lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#279) concret_hp válasza philoxenia (#278) üzenetére


concret_hp
addikt

és ha az otp-s junior is drágább, mmint máshol a "sima" ? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#280) 1010


1010
őstag

úgylátom nem az otp nél nyitok számlát

(#281) tildy


tildy
nagyúr

Akinek autója van az most a kötelezőn is tud spórolni.Azt hiszem én is megyek át szépen az aegonhoz a postától. A legdurvább, ha a postásat újrakötném, akkor negyedévente 500 forinttal olcsóbb lenne mint amúgy alapból.Azt sem igazán értem, hogy miért növekszik minden évben folyamatosan a biztosításom díjja Éves szinten kb 5 ezer forinttal, miközben lépdelek fentebb a bonus osztályban:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#282) tildy


tildy
nagyúr

KAlandor figyelmébe ajánlom.

Nov 2 -9 közt az auchanban.
Ennyit arról, hogy normál philips energiatakaréskoak de a philipsek 1000ft alatt nincsenek......

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#284) tildy válasza Kalandor (#283) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor za a 8 év ott rajta az milehet?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#286) tkazmer válasza Josh (#275) üzenetére


tkazmer
addikt

Csak a [...] pénzkivétért [...] kell fizetni.
na de mennyit:) 500 forint bankon kívüli atm-ből, nincs ingyenes kp felvét...ellenben uez a költség a cibnél 250, az mkb-nál 300, a k&h-nál 400, a bb-nél pedig 120+1% min 270.
Ennyire használtad a kártyát?
ha már van:)

(#277) tildy
azóta emeltek, legútóbb 160volt egy "eseti megbízás", bár bevallom, utalni pont nem nagyon szoktam, tehát nem tegnap volt.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#287) concret_hp válasza tkazmer (#286) üzenetére


concret_hp
addikt

októberi bankolási költségeim otp-nél minimum 600ft-t tettek volna ki, pedig aztán nem sokat használtam banki szolgáltatásokat. cibnél 25ft volt :U (és még vmi aprópénz kamatot a számlán álló pénzre is adnak, volt már, hogy majdnem egy százast, otpnél a max vmi 20 ft volt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#288) Carpio válasza tkazmer (#286) üzenetére


Carpio
tag

Mennyi az esély arra, hogy nem OTP-s atm-ből veszel fel?
Szinte nulla, mert OTP-s minden sarkon van.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#290) tildy válasza Carpio (#288) üzenetére


tildy
nagyúr

Tök lényegtelen, ha pl. 100 ezret akarsz felvenni.
A legnagyobb röhej, hogy ez otp-s atmnél otps kártyával valami 500 ft, nem otp-s atmnél otp-s kártyával meg 250-300 Ft. Olcsóbb nem saját atmnél felvenni, ez nonszensz.
Egyébként nincs minden utcasarkon otp-s atm
(raiffeissennél nem saját automatából tán 190 a kp felvét, akármennyit is veszel ki, persze ez az ingyenesek után van így. Az első kettőt ingyen lehet felvenni bármely automatából, nem kell raiffesienesnek lennie . )

Jahm és én otpről váltottam: nem volt ritka a havi 600-1000 Ft os bankköltség , azóta jó ha 200-300 Ft-t fizetek havonta.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#291) tkazmer válasza Carpio (#288) üzenetére


tkazmer
addikt

ja persze, mert még álljak neki mindenféle automatákat keresni...hát meg kell mondjam, hogy általában amikor pénzre van szükségem, semmi kedvem keresgélni, csakhogy spórolhassak, ha van rá egyszerűbb(hosszabb távon megtérülő) megoldás is: bankváltás :P :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#292) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A kártya fizetésre is használható, sőt hitelkártyáknál előnyös is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#293) tkazmer válasza philoxenia (#292) üzenetére


tkazmer
addikt

persze, ahol lehet kártyával fizetek, mert utálom a kp-t, csak épp ha nincs szükségem sokmindenre, és az adott limit alatt vásárolok, akkor nem fognak szeretni, valamint egy csomó hely van, ahol nem is fogadnak el. nameg pl borravalót étteremben hogy adjak kártyával :U

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#294) tbs válasza tkazmer (#293) üzenetére


tbs
addikt

Étteremben..? Hová jársz te..? Most nemazért, de kihozzák a számlát, hogy 13642Ft. Odaadod a kártyát, és aszondod: "15e-t, lécci". Hol itt a probléma..? :F

#295, hol élsz te..? Nem ezen a világon, tuti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#295) tkazmer válasza tbs (#294) üzenetére


tkazmer
addikt

valahogy attól számomra elveszik a dolog személyes jellege...de persze biztosan lehet másképp is. nameg a borravalóban pont az a lényeg, hogy egy kicsit nemhivatalos ;]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#296) tildy válasza tbs (#294) üzenetére


tildy
nagyúr

Cégünk ebédlőjében sem lehet bankkártyával fizetni, sőt most rakatunk fel téli gumit, ott se lehet azzal, illetve az albit sem lehet máshogy kifizetni (oké, átutalással lehetne, de kpban szoktuk így legalább látnak is minket a tulajék) . BKv bérletet se nagyon lehetett kp nélkül venni (most is csak pár helyen van elfogadóhely)

Még rengeteg helyet tudnék mondani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#297) philoxenia válasza tkazmer (#295) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Spórolás meg ÉTTEREM ? :Y :Y :Y :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#298) tbs válasza tildy (#296) üzenetére


tbs
addikt

Há' nekem kutyamindegy. Szeretem én a kp-t is. Főleg milliós nagyságrendben. :DDD

#297, Filoszéna: TKázmér kartács egy külön, átlagemberen túli kategória. Most már az is egyre biztosabb számomra, hogy ufonauta... :D

[ Szerkesztve ]

(#299) tkazmer válasza philoxenia (#297) üzenetére


tkazmer
addikt

az indexes minimálbért tesztelő fickó is egy éttermi kajával vetett véget a minimálbéres életének.:)

(#298) tbs
a marsról jöttem, tehát még nem fedeztél fel :P :D

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#300) tildy válasza tbs (#298) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt rögtön gondoltam :DDD :DDD Én is szeretem, de nekem még az iskolát is ki kell perklnom, nem tudom miből fogom. :( :( 110E.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.