Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tupacamaru válasza Josh (#450) üzenetére


tupacamaru
veterán

:C :DD

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#452) lúzer


lúzer
veterán

Halleluja, megoldottam az egyoldalas WC papír dilemmáját:

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#453) Josh válasza lúzer (#452) üzenetére


Josh
tag

Bocsáss meg, de kifejtenéd a problémát?

Tehát hogyan lehet egy lappal kitörölni a seggünket?

Erre én is gondoltam, hogy valahogy meg kellene hajtogatni, de ügyesen kell fogni, és nem szabad kapkodni, hogy sikerünk legyen.

Vagy marad még a lapulevél, levélnyéllel együtt. A nyélnek érdes a felülete, tehát az először ledurvázza, aztán jön a levél, ami már puha.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#454) Josh


Josh
tag

Ha van hozzá idegzetünk, vagy ha már nagyon szorít a nadrágszíj, akkor kihasználhatjuk, az 1-2 forintosok kivonásából fakadó kerekítési szabályok adta spórolási lehetőségeket.

A lényeg az, hogy a bevásárlásainkat úgy alakítjuk, hogy a végösszeg vagy xxx2, vagy xxx7 forintra végződjön, mert így vagy xxx0, vagy xxx5 forintot kell csak fizetnünk, így az ügyleten nyerünk 2 forintot.

Esetleg egy bevásárlást szétdarabolhatunk többfelé, ezt az akciót többször is megjátszva.

Tudom, hogy nem egy világmegváltó dolog spórolni 2 forintot, de ki ne került volna már abba a bosszantó helyzetbe, hogy ki volt számolva a pénze, és ezt vagy azt az apróságot már nem tudta megvenni, mert csupán pár forint kellett volna hozzá, és nem volt több pénze.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#455) amargo válasza Josh (#454) üzenetére


amargo
addikt

Ha már 10-20 tételt veszel így akkor már nem 2forint a spórolás, szerintem így havonta több 100-at is lehet ;)

Tehát ez egy jó 5let!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#456) Josh válasza amargo (#455) üzenetére


Josh
tag

Vagy 3-asával kell venni az árucikkeket, vagy pedig 7-esével.

Már a több millliós autóknál is megtalálható az az ősrégi marketing fogás, hogy az árak 9-re végződnek, így:

3x9=27 --> 25 forintot kell fizetni
7x9=63 --> 60 forintot kell fizetni.

Úgyhogy ha új autót veszünk, akkor nem érdemes 1-et venni, hanem egyből 3-at vagy 7-et, mert 2 forintot spórolunk. :DD

Bár inkább érdemes 3-asával venni az árucikkeket, mert tegyük fel, hogy egy valami 29 forintba kerül, és venni akarok belőle 21 darabot.

Ha 1-esével veszem, akkor 29 Ft -> 30 Ft x 21 = 630 Ft
Ha 3-asával veszem, akkor 29 Ft x 3 = 87 Ft -> 85 Ft x 7 = 595 Ft
Ha 7-esével veszem, akkor 29 Ft x 7 = 203 Ft -> 200 Ft x 3 = 600 Ft

Tehát ha 3-asával vesszük a cuccot, és visszamegyünk, mindig a boltba, akkor 5,5%-ot spórolok, ha 7-esével veszem a cuccot, akkor 4,76%-os spórolok.

Arról nem is beszélve, hogy ha 3-asával veszem a cuccot, akkor 21 áráért, 22 darabot kapok.

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#457) csemberlen válasza Josh (#456) üzenetére


csemberlen
őstag

Persze ez csak kp-s fizetésre vonatkozik, viszont egyre többen bankkártyával fizetünk.
Az ötleted persze csak akkor igaz ha 3db 99- ft- os valamit veszel, és kifizeted, de ha több cuccot veszel akkor minden tételnél külön számlázni, és fizetni kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#458) Bibby válasza Josh (#456) üzenetére


Bibby
addikt

Ezzel csupán az a baj, hogy létezik másfajta hasznosság is, nem csak a pénzben kifejezett. Egyfajta "cipőtalp" költséget jelent az is ha az általad említettek szerint hétszer megyünk be ugyanabba a boltba, másrészt meg nagyon fárasztó és frusztráló. Nem nagyon tudok elképzelni olyan esetet hogy megérje...

Ελευθερια η θανατος

(#459) Josh válasza Bibby (#458) üzenetére


Josh
tag

Valóban így van, de ha ki van számolva nagyon a pénzed, és csupán 5 forint kell a buszjegyhez, hogy haza tudj menni, akkor a 9 db terméket 3x3 alkalommal veszed meg, és nyertél 6 forintot.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#460) Bibby válasza Josh (#459) üzenetére


Bibby
addikt

Értem a példát, de ilyen esetben én még hiszek az emberi "jóságban", hogy egy tömött pályaudvaron ha odamegyek valakihez pár forintért, és látja hogy nem koldulok, ad nekem. :)

Ελευθερια η θανατος

(#461) larpi


larpi
tag

Spórolni igazából csak pénz befektetésével lehet. Ha nagy tételben vásárolok elkerülöm hogy kifizessem a kissebb tételben csomagolt áru csomagoló anyagának árát. Persze csak az ésszerűség keretein belűl. Pl.:mosóport 8-10 kg-os csomagban, étolaj 10l-es kannában stb. Fel kell adni a márkahűségünket és az éppen akciós árut nézzük meg, persze a bóvlit elkerülve.Odafigyelni a kettőt fizet, hármat kap akciókra.Pl.:mosogató és öblítő szereknél sokszor van. Figyelni a bónuszos csomagolásokat, reklámból a régi árért többet csomabolnak az áruból. Arra is figyeljünk, hogy tenyleg a régi áron kapjuk meg az árut.Rossz példa: A TESCÓ-ban rárakták a +1kg mosópor árát arra a termékre amit a gyártó úgy csomagolt hogy +1kg ingyen van.

(#462) Josh válasza Bibby (#460) üzenetére


Josh
tag

Hát itt mifelénk, ha azt látják, hogy már csak 5 forint kell a 125 forintos buszjegyhez, akkor nemhogy adnak, hanem még azt az összegyűjtött 120-at is ellopják. :O

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#464) concret_hp válasza Josh (#456) üzenetére


concret_hp
addikt

:W :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#465) glutamin válasza lúzer (#452) üzenetére


glutamin
őstag

Ötletes ez a mőbiusz szalag:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#466) glutamin


glutamin
őstag

Nagyon feledésbe merült ez a topik. Közben eszembe jutott megint egy spórolási lehetőség így leírom.

Télen amikor olcsó a benya, venni belőle néhány hordónyit és a nyári árcsúcson elhasználni. Felvetődik vele pár probléma úgymint a benzin tárolása mennyire veszélyes illtve mennyire szabályos/legális otthon mondjuk egy garázsban/tárolóban. valamit a megtakarítás mértéke sem őrülten magas. De éves szinten pár 10e ft-ot el lehet vele érni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#467) aphra2 válasza glutamin (#466) üzenetére


aphra2
aktív tag

Na, hogy pörögjön a topic, mostanában már megeszem a másnapos kenyeret is, így minden 2.nap megspórolok 120 FT-ot, valamint már gyalog megyek a templomba, nem kocsival, mint eddig, :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#468) glutamin válasza glutamin (#466) üzenetére


glutamin
őstag

Számolgattam egy kicsit:

A garázs végében elfér mondjuk 3db 200l-es hordó ez legyen akkor 600l, ez egy átlagos autónak 10-15 tankolásnyi benzin.

(arra írhatna valaki valamit, hogy mennyire törvényes ilyen mennyiségű benzint otthon tárolni - engedélyköteles-e az ilyesmi stb. Valamint károsodik-e a benzin fél év egyhelyben állásban)

Ha 220 Ft-os benyával számolok, akkor az 132e Ft befdektetés

Kb 6-8 hónapig áll a zs a benyában és literenként kb 70 Ft-ot lehet nyerni vele így

Összesen tehát: 600lx70Ft=42e Ft nyereség ebből lejön valamennyi, ha bankban állna a pénzünk, de az így hasra csapva sem több 5e ft-nál egy ekkora összegre.

Idén már lecsúsztam a nagyon olcsó benyáról, de lehet jövő januárban megjátszom ezt a mutatványt.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#469) tkazmer válasza glutamin (#468) üzenetére


tkazmer
addikt

de jó is lenne, ha 10-15 tankolásnyi benzin elég lenne egy nyáron:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#470) Boxiné válasza glutamin (#468) üzenetére


Boxiné
tag

Hol tankolsz Te 220-ért?
Nem igazán tartom jó ötletnek otthon ennyi benzint tárolni. Jobb nem kísérteni a bajt. :U

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#471) glutamin válasza Boxiné (#470) üzenetére


glutamin
őstag

Néhány hete még tudtam ennyiért tankolni. Most már 260 körül megy.

Közben valamennyire utánanéztem a tűzvédelmi előírásoknak:
- lakásban max 20 liter fém kannában
- egyéb tárolóban pedig 50nm-ig valami 60 liter max.
- garázsban meg egyáltalán nem szabadna ilyemit tárolni a verda miatt

Persze nem túl gyakran ellenőrzik az ember dolgait, de több száz liter benya nagy bajt tud csinálni ha begyullad.

Csak páldának írtam a 600l-ert, mert azt a 3 hórdót még el tudom képzelni egy garázs végében. Nekem havonta 2-3 tanknyi fogy amúgy.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#472) molecula


molecula
csendes tag

Én leszoktam a cigiről! (nem lehetett már anyagilag bírni!) Most sem vet fel a pénz de legalább benzinre mindig marad :B

[ Szerkesztve ]

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#473) concret_hp


concret_hp
addikt

Josh mi lett a kajáljunk meg napi nemtommennyidekevés ft-ból projekt eredménye?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#474) concret_hp válasza concret_hp (#473) üzenetére


concret_hp
addikt

utoljára bejelentkezve
2009-02-01 11:52

remélem azért nem halt éhen :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#475) tkazmer válasza concret_hp (#474) üzenetére


tkazmer
addikt

az adatlapja alapján Josh nem tűnik túl aktív tagnak, lehet, hogy csak éppen hanyagolja a fórumot...gondolom azért csak nem hal éhen egy kísérlet miatt:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#476) glutamin válasza tkazmer (#475) üzenetére


glutamin
őstag

A számítógép meg ugye árammal megy. Lehet épp azon spórol most:D

Nagyon leüélt a topik. Jöhetnének még spórolási tippek.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#477) larpi válasza glutamin (#471) üzenetére


larpi
tag

Ez a benzin tárolás nekem is eszembe jutott. Nekem nem kell sok mert motoros vagyok.
Amikor elérte a 230-at, elkezdtem kijárni tankolni. Otthon meg letöltögettem kannába. Csakhogy nagyon lehűlt az idő, mocim nagyon fázós, abbahagytam a gyüjtögetést. Azóta meg ismét felfelé megy a benzin ára. Így aztán nagyon szerény lesz a megtakarításom ezzel a 40l benzinnel. Egy két ingyenkör a fűnyíróval!

(#478) lorcsi


lorcsi
veterán

(#479) aphra2 válasza lorcsi (#478) üzenetére


aphra2
aktív tag

Szuper ötletek.....(szarrágás rulez :D)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#480) Fecogame válasza lorcsi (#478) üzenetére


Fecogame
veterán

Csodálatos... :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#481) maryke válasza Josh (#1) üzenetére


maryke
újonc

Ne reklámozz!

[ Módosította: Kalandor ]

(#482) glutamin válasza lorcsi (#478) üzenetére


glutamin
őstag

Hehe. Erről nekem tényleg azok a nyugdíjasok jutnak eszembe, akik mindent 3x felhasználnak mire tényleg kukába kerül. Igazából ilyen ötletekkel nem lehet sokat spórolni, vagy olyan áron amit én nem szeretnék bevállalni, magamat megalázni, lejáratni stb.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#483) ibike2


ibike2
újonc

szerintem a otthon főzés még mindig olcsobb több személyre,mint a befizetett.mivel abbol esetleg vacsizni is lehet akkor már nem kell hideg kaját az asztalra tenni.4 före bizony 2400 -at is befizethetsz 1 ebédre (jobbik esett)míg egy babgújást fözök egy konderral 2 napra +friss kenyérrel vagy lángossal jólakunk és nem 1* hanem két ebéd+esetleg 1 vacsi attól függ hányszor repetáznak
[I] :)) :)) [/I]

(#484) dragonfx válasza ibike2 (#483) üzenetére


dragonfx
veterán

otthonfőzés csak akkor kifizetödő ha legalább 3 emberre teszed.
amugy én szeretek főzni de nem mindig teszem.vannak jó kifőzdék pesten ahol értelmes 700-800ból megtudsz ebéedelni nromálisna és nem ilyne mikors mekis fosok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#485) glutamin válasza dragonfx (#484) üzenetére


glutamin
őstag

A kényelemnek ára van:D

Én is úgy számolgattam, hogy otthon főzve olcsóbban is ki lehet jönni. A min. 3 főt úgy is lehet nézni, hogy több adag kaját csinálsz meg egyszerre. Persze van aki nem szereti egész nap ugyanazt enni ;]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#486) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Bicikli használtan, egy normális monti 25k körül van. 3-4 havi bérlet ára.....utána kvázi hasznot termel.

(#487) Louro válasza hejesírásó (#486) üzenetére


Louro
őstag

Bicajjal egy a baj. Vagyis akad több is.
Esik az eső, hiába van rajtad esőköppeny. Elmegy egy kocsi melletted és van olyan paraszt, aki látja is a pocsolyát, mégis belemegy és felveri rád a koszos vizet.
Tekersz, leizzadsz, bemész munkahelyre és sok helyen max a wc-ben tudsz átöltözni, de akkoris...valamennyire leizzadtál, amit a sziszegő szappan nem nyom el a legjobban.

Én is bicikliznék, ha nem fél pestet kellene átszelnem.

Mess with the best / Die like the rest

(#488) concret_hp


concret_hp
addikt

ha olvasztotok ki valamit a fagyasztóból, rakjátok be előző este a sima hűtőbe. ott is kiovlad, de hűti a sima hűtőt. így ezzel gyakorlatilag duplán spóroltok. (és ugye a legtöbb élelmiszer jelentős víztartalommal bír, a víz olvadáshője meg cseppet sem elhanyagolható)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#489) concret_hp


concret_hp
addikt

ja szellőztetéskor nem árt lelőni a gázkonvektort, bár ez elég alap :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#490) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Jó ez a topic, pörgetni kéne!

+1tanács: Nem kell a lakásba 26fok, elég 21is, vegyél fel pulóvert!

Smoke & Torque

(#491) glutamin


glutamin
őstag

Nagyon leült a topic. Egy újabb ötlet akkor. A napokban veszek egy master/slave elosztót és erre kötöm a számítógépet (monitor, hangszóró, nyomtató stb meg megy slave-re), így ha nem megy a gép a többi cucc sem fogyazst a készenléti üzemmmód miatt.

Kicsit kezdem sokallani a 8e Ft-os villanyszámlát. Izzók zöme egyébként már kompaktra van cserélve. Csak olyan helyeken maradt, ahol hamar kell a rendes fényerősség, és amúgy is keveset ég (WC, fürdő, előszoba)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#492) concret_hp


concret_hp
addikt

10% kedvezmény az áramból

vagy fullba vagy sehogy :D

(#493) bonba


bonba
újonc

szio!
sokáig böngésztem a neten, hogy a mai világban hogyan lehet okosban kijönni hó végéig fizutol fizuig.ha nincs miböl akkor sehogy,de nagyon jo 5 leteket kaptam töled és másoktol itt és hasonlo honlapokon.ezuton szeretném megköszönni,sok sok ideje ez az elsö honap ami ugy zárodott ahogy szerettem volna.van még mit csiszolni de nekem nagyon bejött pl:"boritékoljunk" féle fix kiadások.igy nem kis összeget is félre tudtam tenni ugy hogy be sem volt kalkulálva. nagyon szuper ez a honlap szivessen visszajövök még tanácsért.remek dolgot csinálsz. köszönöm pussz

(#494) glutamin válasza concret_hp (#492) üzenetére


glutamin
őstag

Ez jó dolog, szüleim meg is lépték. Kár, hogy Bp-en ELMŰ nem akciózik be ilyeneket.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#496) doc válasza toximan (#495) üzenetére


doc
nagyúr

hol is van a modker topic? :D

(#497) glutamin válasza doc (#496) üzenetére


glutamin
őstag

Valami hasznos spórolós javaslatot töröltetek legalább? :)

Nagyon leült a topic, pedig sokakra ráférne.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#498) degu válasza SaNyEe (#161) üzenetére


degu
senior tag

Ragyogo otlet,es valoban igen gazdasagos!
Kb 100 ev alatt meg is terul a letesitese!
En is mindenkinek ajanlom! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#499) Angelina87


Angelina87
tag

Spórolás:
Most Cartedor jégkrém 340 ft-ért a Gazdaságos áruházban.. :) nem tudom, h mindegyikre vonatkozik-e, de én vettem 4 dobozzal! :)) ( lejárati idő: 2013.06.) Azt hiszem, addig elfogy.

" A világon vendég vagyok."

(#500) degu válasza Angelina87 (#499) üzenetére


degu
senior tag

Az en kedvenc,csokis jegkremem is kedvezmenyes volt a penykoba,de hat ki az a lokott,aki tiz doboz kilos jegkremet vesz osszel? :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#501) Angelina87 válasza degu (#500) üzenetére


Angelina87
tag

Nálunk elfér a fagyóban, és hosszú lejárati ideje van:)
-egyébként is szeretek őrültségeket csinálni-

" A világon vendég vagyok."

(#502) Angelina87 válasza Angelina87 (#501) üzenetére


Angelina87
tag

Télen senki sem spórol?
HOl vannak a jó ötletek?

" A világon vendég vagyok."

(#503) glutamin válasza Angelina87 (#502) üzenetére


glutamin
őstag

Télen tipikus spórolási lehetőség a fűtésköltség csökkentése. Szigeteld körbe az ablakokat, ha nem valami tuti megoldásod van :)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#504) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Spórolás:
adott egy cserépkályha, amibe még tavaly beépíttettem egy vizestartályt és mindezt rákötöttem a kp-i fűtésre.. aztán idén kicsit átalakítottuk: úgy is át kellet raktni a kályhát ( tavaly csak a tetejébe került a tartály). A jelenlegi helyén olyan jól működik, hogy idén még a fűtésre nem használtunk gázt. Csak a cserépkályha befűti a 108 nm-es lakást 20-21 fokra. Természetesen a nappaliban, ahol a kályha van, jobb az idő. Előnyök: nincs a kályha mellett olyan baromi meleg, hogy alig lehet megmaradni, nincs gázfogyaztás. Persze ez az utolsó lépés a korszerűsítésben : az évek során nyílászárót cseréltünk ( fa, szigetelt üveggel, mindennel ami kell) plusz külső szigetelés.
A cserépkályhát használtuk ezelőtt a gázfűtés mellett is, mert a hangulata és a komfort érzet megfizethetetlen volt :) Így nem kell mellé gázzal is fűteni. Jah: a régi tartály eladó. Egy évet használt, kiváló állapotban lévő nyomáspróbázott tartály eladó :D
19 literes, fél colos kivezetésekkel :)

Üdv: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#505) Kassadin válasza glutamin (#503) üzenetére


Kassadin
addikt

Körbe lehet ilyen ragasztószalaggal, de ha a nyílászáró meg az ablak is sz*r, szvsz nem ér olyan sokat. Nekünk is fent áll mind a két dolog, jó hogy körbe van ragasztva, de így is az utcára fűtünk leginkább...

(#506) doc válasza Gaborka30 (#504) üzenetére


doc
nagyúr

jol ertem, hogy magaban a cserepkalyhaban van a tartaly?
nekem hasonlo megoldas van, de a kalyhan belul csak egy 'patko' van, a tartaly kulon
de tenyleg zsenialis, szepen egyeneletesen elosztja a meleget az egesz hazban. nalunk mondjuk nincs is mas futes (leszamitva egy kis vaskalyhat a furdoben, ami igy feleslegesse valt), a gaz kint van a kertben, nem akartam bevinni a hazba, ennyi penzert...
viszont a szigetelessel azert ovatosan, ha 'tul jol' sikerul akkor nem fog annyi levego bejutni a hazba, ami a cserepkalyhaban ego tuznek kell, ami nagyon veszelyes lehet!

(#508) Gaborka30 válasza doc (#506) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Igen, a kályhában van a tartály. L alakú, tulképp a tűztér két oldala a tartály. A szigetelés azért nem jelenti azt, hogy légmentesen lezártuk a lakást :)
Az előző tartály a kályha teteján volt lapjával, de az nem volt hatékony úgy, ezért cseréltünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.