Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Soft modem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mekkelek


mekkelek
tag

Sziasztok!
Létezhet az, hogy egy p1 mmx 200-as gépcsoda teljesítmény miatt ne birjon meghajtani egy szoftveres modemet 56Kbit/S-en?
A jelenség úgy néz ki, hogy a modem működőképesnek tűnik, betárcsáz, elkezd autentikálni, bemegy, aztán rövid idő mulva hibát jelez és megszakad. Egy másik, nagyobb gépen megy a modem.
Köszi.

(#2) pilóta válasza mekkelek (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bizony. A softmodem nagyobb átverés mint a calgony. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Zoli bácsi válasza mekkelek (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A múltkor egy ilyen modem dobozát nézegetve ráfeledkeztem, hogy minimum 300 Mhz-es proci írtak hozzá. Bár talán a 200-ason is menni kéne. Biztos hogy mmx-es a procid? A 166-200Mhz-es procikba létezett mmx-es, és sima is. Tudtommal ez az utasításkészlet is kell a softmodemnek.

(#4) mekkelek válasza Zoli bácsi (#3) üzenetére


mekkelek
tag

Az biztos, hogy mmx, sőt még az is lehet, hogy 233-as, nem is 200, de akkor nagyon úgy néz ki, hogy ez a szomorú helyzet. Vajon ha leveszem a sebbességet működhet, vagy ez független?

(#5) hezso válasza mekkelek (#4) üzenetére


hezso
aktív tag

Hat erre azt tudom mondani hogy proba--->szerencse. De nekem CSAK rossz tapasztalataim vannak a szoftveres modemokkal. 1x en is vettem 1-et(sajat hasznalatra, nem mashoz), kiderult hogy az egesz szeria hibas(Microcom InPort - bizonyos gepeken nem lehet beinstallalni a mellekelt driverral) Szal vihettem vissza, helyette mar hardware-sat vettem. Az a keveske + penz amibe kerul megeri. Nem csoda, ha 1 sima 200-ason nem fog megindulni.

Itt maga a kapcsolat felepitese, kezelese terheli a gepet(tan az egesz csomagkezeles, nem tudom), szal van ra esely hogy ugy jobb lesz.

(#6) yogee válasza hezso (#5) üzenetére


yogee
tag

Hi!
Na, azért ez ennyire kiélezve a régi időkre igaz csak ...
Tapasztalatom szerint, a mostani gigahertz körüli gépekkel softmodemmel simán lehet netezni. (már ha azt a sebességet lehet netezésnek nevezni... bocs... ;-)

Ha a mostani gépedbe kell akkor mindenképpen hw-es modemre van szükséged, de lényeg az, hogy az újabb géppekkel elmuszikálgat az olcsóbb is...

Üdv:
G.

ui:Egy Mbetűvel kezdődő országos hwbolthálózattal rendelkező boltban ;-)
megnézve egy softmodem 3eft, egy külső hw-es 8eft.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Soft modem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.