Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-10 15:17:20

LOGOUT.hu

Socket AM4 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61) Levwi


Levwi
aktív tag

Egy kérdésem lenne hozzátok. Asus b350 plus vagy msi b350 tomahawk a jobb lap , vagy inkább az asrock fatal1ty ab350 gaming k4? nem birom eldönteni. Asrockot nem tudom mennyire gyárt jó lapokat. mert felszereltségben az a nyerő.

Huawei P20 Pro Black

(#62) leviske válasza Levwi (#61) üzenetére


leviske
veterán

Az AsRock az alaplapjaira (vagyis az iponon úgy látom) csak 2 év garanciát vállal, ami szerintem kissé komolytalan.

Mindenesetre egyelőre az ASUS-al vannak tapasztalatok, elég jól teljesít. Az MSI-vel és az AsRock-al nincs tapasztalat, de ez még nem jelenti, hogy rossz lapok lennének.

(#63) Levwi válasza leviske (#62) üzenetére


Levwi
aktív tag

Köszi már csak azt kellene majd megtudnom neki milyen ram van a gépben, mert elég nehéz összevadászni, hogy melyik is lenne jó.

Huawei P20 Pro Black

(#64) Caliber92 válasza leviske (#62) üzenetére


Caliber92
csendes tag

Akkor nem az Asrock, hanem az Ipon a komolytalan. Máshol megadják rá a három évet.

(#65) Marcikapap válasza Levwi (#61) üzenetére


Marcikapap
tag

Szia

X99 Extreme6 hajtok most és jól megy.
A tesóm egy X99 Extreme4/ac tolja az is jó.
Ezért rendeltem egy ASRock Fatal1ty X370 Professional Gaming alaplapot.
Azt hogy mit fog tudni azt nem tudom, de szerdára ki fog derülni.
Még a X370 Taichi nézegettem, de nem tetszet a kinézete.

[link]
[link]

A Fatal1ty AB350 Gaming K4 nézd meg, ezt érdemes összehasonlítani a többi alaplappal amit néztél.[link]

[ Szerkesztve ]

Marcika

(#66) Walter_White válasza Marcikapap (#65) üzenetére


Walter_White
senior tag

honnan rendeled?

(#67) Marcikapap válasza Walter_White (#66) üzenetére


Marcikapap
tag

Szia

Aqua 96.290. Ft 1-3 napot igértek.

Marcika

(#68) Walter_White válasza Marcikapap (#67) üzenetére


Walter_White
senior tag

:R köszönöm.

Nekem is már az 1800X megvan, én is pont ilyen lapot szeretnék, csak még a memóval vagyok bajban...

CMK16GX4M2B3000C15 - ez ugye a QVL-ben benne van mint SS memó és nem tudom ebből kellene-e 2-t vagy
CMK32GX4M2B3000C15-t venni alapból ami 2x16GB... viszont ez nincs benne a QVL-ben.

Te milyen memóval használnád?

(#69) Levwi válasza Marcikapap (#65) üzenetére


Levwi
aktív tag

Köszi asrock-ból azt néztem már csak össze kell szedegetnem a cuccokat, mert egy helyről rendelve egy kicsit húzós az ár nekem, de apróról összevadászom őket. Ramot szerintem lec-től veszek meg lehet megkérdezem tud e procit meg alaplapot. Jó árban árul nagyon és garancia is ugyanúgy van a cuccokra.

Huawei P20 Pro Black

(#70) Marcikapap válasza Walter_White (#68) üzenetére


Marcikapap
tag

Szia

Én ezt néztem ki, de még nem rendelhető.
[link]

Az alaplapnak meg a támogatása a kővetkező.

Amivel meg befogom üzemelni az 2x4 GB 2111 Mhz Ram lesz.

A végleges ami bele kéne menni az F4-3200C14D-16GTZR .
Az még a kérdés, hogy OC esetén az Intel és az AMD megegyezik, sé csak reklámfogás az AMD logos RAM.
Vagy van egyébb paraméter amiben van eltérés.

[ Szerkesztve ]

Marcika

(#71) IstvánLászló válasza Levwi (#69) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Vigyázz és vigyázzatok, "WARNING", szomorú a hírem.

Most olvastam az Asrock oldalát és meglepődtem most rendesen. :W
Azt értem hogy ujj a cucc, de akkor miért teszi is ki, BIOS frissítéseit ha hibát okozhat?
Ezek szerint ők nem is tesztelték az alaplapjukat és már is védekeznek és lámának hiszik a felhasználóikat.
A lényeg a lenti sorokat ők írták le hogy a felelősséget a felhasználóra hárítsák.
BE is idézem írásukat, "Ha a rendszer megfelelően működik nem javasoljuk a BIOS frissítését.
Az Asrock® nem vállalja a nem megfelelően elvégzett BIOS frissítést, letöltés okozta károkért.
Mielőtt elkezdené a BIOS frissítést kérjük olvassa el figyelmesen az alábbiakat. ", további részleteket már nem is írom, de megjegyzem hogy csalódtam az ilyen hozzáállásukhoz..
A lényeg ezért nem is ajánlom egyik alaplatját sem.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#72) Mahrenburg válasza IstvánLászló (#71) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nem az új BIOS miatt keletkezett hibára értették, hanem a nem megfelelően elvégzett BIOS frissítés miatti problámákra...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#73) Walter_White válasza IstvánLászló (#71) üzenetére


Walter_White
senior tag

Asus, Giga, MSI, minden lap gyártó így közli a bios frissítését. a kézikönyvekben is.
Mindenki saját felelőségére.

[ Szerkesztve ]

(#74) Levwi válasza IstvánLászló (#71) üzenetére


Levwi
aktív tag

Engem nem nagyon fog érinteni mert várom még pár hetet hátha kijönnek a bug mentes biossal szerelt lapok és, mert én valahogy nem igazán szeretnék bios-t frissítgetni, mert elég csak egy pillanatnyi áramszünet és kuka az alaplap. Amilyen szerencsém van meg biztos, hogy akkor lenne gond mikor én csinálnám. Szóval addig várok míg javítják a biosokat. Legalább az árak is mérséklődnek mire veszem a cuccokat.

Huawei P20 Pro Black

(#75) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Asus, Giga, MSI, igen értem és tudom ők megbízható alaplap gyártok, ez saját tapasztalatom.

A lényeget is értem hogy a nem megfelelően elvégzett BIOS frissítés mit is okoz, hogyan is bizonyítsa is be a felhasználó hogy mindent a kézikönyvben leírtaknak megfelelően csinált és még is el is szált az alaplapja.
Egy példát had mondjak ismerősöm nem kezdőfelhasználó, vett egy x alaplapot és cpu miatt BIOS frissítést csinált és ezután el is szált az alaplapja.
Az alaplapot visszavitte gariba a boltba és két hét bevizsgálás után azt mondták hogy ő a hibás, további részletekbe nem is bocsátkoznék.

Köszönöm a türelmet: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#76) #45997568 válasza IstvánLászló (#75) üzenetére


#45997568
törölt tag

Egyszeru, visszakuldod hogy szar, ha a BIOS meghalt, akkor a gyarto mire kivizsgalja te mar uj lapot kaptal, online rendeled, 14 napod van elallni a vasarlastol, 28 napon belul ha hibas kotelesek cserelni vagy penz vissza.

ASrock nalam bevallt, alap hogy dual bios-os lapot veszek, pont ezert...

(#77) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ez a Bios frissítés, ugyan olyan mint a telefon update, vagy bárminek a FW frissítése.

én pl a Asus Maximus VIII Hero lapomon mindíg frissen tartottam a biost és semmi nem történt vele, mondjuk az más kérdés, hogy annyit is ért az a lap mint egy ...., a supportról nem is beszélve... soha többet. De 2 perc alatt felmegy az egész.
Most egy Asrockot fogok venni. Béta biost sose rakjunk, az is alapszabály.

(#78) bob011 válasza Walter_White (#77) üzenetére


bob011
tag

Melyik asrock a kiszemelt?

(#79) Walter_White válasza bob011 (#78) üzenetére


Walter_White
senior tag

Asrock X370 Professional Gaming - ha minden igaz 18:00-tól mehetek érte.

(#80) IstvánLászló válasza Walter_White (#79) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Sok sok sikert kívánok most neked! :C

Most láttam a Ryzen topikban az előbb az 1700 -as Ryzen- -t hogy mit is tud, csak ámultam a szép eredményeken és én is erre is számítottam.
Ha lehetséges a tapasztalataidat meg is osztanád esetleg te is mert én is váltanám a configomat.
A lényeg Amd megint jót alkotott és nagyon őrülök is még csak béta a teszt de kiráz a hideg előre is hogy sokkal jobb is lett, főleg ha majd kiadják a full biosokat is.
Bocss a hosszú komentért, de nagyon drukkolok és izgulok itt is mindenkinek a sikerének.

Tisztelettel: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.