Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) oleslie


oleslie
aktív tag

Megnézetem a stratum protokolt, nem egy nagy truváj. Nem rocket science írni egy proxy-t rá. Pár napon belül megleszek vele (remélem nem jön közbe semmi).
Hogy miért döntöttem úgy, hogy írok gyorsan sajátot ... van 1 fontos kérdés (igen, a kernelváltás) amivel csak szőrmentén van időm foglalkozni, és azok amiket Mester ill. én is találtam pythonban készültek, az pedig távol áll tőlem, mint a makkom jeruzsálemtől. Így egy egyszerűbb megoldáson töprengtem. (a minerbe beleásni magam kicsit tovább tartana, és arra most nem tudok időt szánni). Megírom php-ban, és ha működik, átírom C-be
(továbbra is linuxban gondolkozom, mert ott egyszerűbb megoldani az ilyeneket)
szerver-oldalon:
1., proxy fut, a kijelölt szerverrel komunikál (közben naplózhat mindent, accept/reject/hőmérséklet/páratartalom/etc.)
2., futás közben figyeli, hogy választottak e másik szervert
3., ha igen, bontja a kapcsolatot
4., goto (1)

kliens-oldalon:
1., a program indítását egy script végzi, ami első lépésként lekéri a szervertől a használt kernelt, majd ettől függően (a saját konfigja alapján) indítja azt a bányászprogramot, amire szükség van. A továbbiakban pedig utasításra vár a szervertől (quit, ha más kernelre van szükség)
2., a bányászprogra addig fut, amíg az indítását intéző script engedi
3., ha az indító script megkapta a kilépő utasítást 'killall miner'
4., goto (1)

kernelváltás ... egen, említve volt, hogy ez egy kis hőingadozással jár, ami hosszútávon nem egészséges. Ezt csak csökkenteni lehet, megszüntetni nem (vagy nem tudom hogyan). Annyi a teendő, hogy minden miner legyen 'előkészítve'. Ne az (első) indításkor akarja lefordítani a kernelt a vga-hoz (vagy ne a rendszer által kezelt 'temp' könyvtárba dolgozzon, ahonnan X idő elteltével a rendszer automatice törli a fileokat). Így csak gyorsan betölti és indul.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.