Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Gork válasza lsz (#347) üzenetére


Gork
tag

Sziasztok!

Hadd legyen egy nagyon offtopic és amatőr kérdésem. Mi a lényegi különbség pl. egy 16-50-es és egy 50-200 obi között, ha már a zoomtartomány nem? Elég neki kevesebb fény? Jobb mélységélesség? Vagy micsoda? :)

Próbáltam utána olvasni korábban ennek, de sehol nem találtam olyan értelmes megfogalmazást amiből egy magamfajta kezdő is pontosan megértené, hogy miért éri meg sok-sok 10E Ft-ot beruházni egy ilyen objektívbe? Előre is köszönöm annak aki pár mondatban elmagyarázza az alapokat... :)

(#352) sideburns válasza Gork (#351) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hát pedig pont a zoomtartomány a különbség. Az 50-200 látószöge onnan indul, ahol a 16-50 véget ér. Magyarán "távolabbra" tudsz vele zoomolni. Egyébként 50 mm-en a fényerő jobb is egy fényértékkel (f/4 vs f/5.6), tehát kétszer annyi fényt enged át (feleannyi záridő vagy feleakkora ISO) és keskenyebb a mélységélesség is (portréhoz jobb).

Itt megnézheted, hogy különböző gyújtótávokhoz milyen látószög tartozik:
http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/
(Állítsd át DX-re a vázat és obit is.)

(#353) Victoryus94 válasza Gork (#351) üzenetére


Victoryus94
őstag

Itt egy gyakorlati példa, melyik mm-nél mit látsz a képernyőben (persze azonos méretben, és felbontásban):

20mm-es obival nagyon sok minden belefér a képbe, olyan mintha távolról fotóznál, míg egy 200-asnál nagyon erősen ránagyít.
Ha pl. egy egész focicsapatot akarsz fotózni, előbbire van szükséged, míg ha egy játékos arcát, akkor utóbbira.

Emellett az F érték azt jelzi, mennyire világos a kép az adott mm-nél. Ha nagy az f szám, akkor gyengébb fényviszonyok között nagyon sötét, vagy zajos lesz a képed, tehát egy portrénál valóban előnyösebb lehet az 50-200-as (bár ahhoz egy fix 60/80mm-es f2-es obi mégjobb)
(plusz a mélységélességnél számít az f érték)

Ui.: 50-200-as obinál már javasolt állvánnyal fotózni, mert a kezed remegése is felerősödik a képen, így nem lesz olyan éles. (ha nem is 50mm-en, de 150-nél már mindenképp kellhet)

Ui Ui.: Olvass Scott Kelby-t. Vannak nagyon jól érthető, vicces, kezdőknek szóló könyvei, ráadásul a neten is fent van itt-ott, bele tudsz lesni vásárlás előtt ;)

[ Szerkesztve ]

(#354) lsz válasza Studi (#349) üzenetére


lsz
csendes tag

Üdv!
Körbekérdeztem, de a MM-ben már nincs sehol egy darab teleobjektív sem. Így marad 1-2 bizonytalan itthoni webáruház, ahol még talán van egy pár fehér objektív, vagy a külföldi források. Esetleg még használtan, kérdés, hogy milyen állapotban jut hozzá az ember. Sajnos ez a kivonulás nagyon drasztikusra sikeredett. Nem is értem, hogy az 500-ast most februárban nagy felhajtás közepette bedobták még, aztán meg lehúzzák a függönyt, de nem tudom mire számoltak, hogy ezek után ki fog venni NX-et egyáltalán.

(#355) Victoryus94 válasza lsz (#354) üzenetére


Victoryus94
őstag

Bedobták az 500-ast, mint utolsó reményt. Nem jött be eléggé.
(Nekem a gép igen, de most jól átvágak az obik terén)

Sajna veszteséget termelt nekik, és inkább hagyták a fenébe az egészet. Ott a TV, a telefon (ami jelen esetben konkurencia is az NX-nek), meg a háztartási cuccok.

(#356) kingabo válasza Victoryus94 (#355) üzenetére


kingabo
őstag

Jó lenne, ha legalább a sok nx-ből menekülő miatt felpörögne egy kicsit a használt piaca. :B

(#357) Gork válasza Victoryus94 (#353) üzenetére


Gork
tag

Nagyon köszönöm Sideburns kollégának és Neked is hasznos hozzászólásokat, most már sokkal világosabb a dolog, a könyvnek pedig utána nézek! :) :R

(#358) Studi válasza lsz (#354) üzenetére


Studi
addikt

(#359) Victoryus94


Victoryus94
őstag

A Samsung MILC részlege hivatalosan (is) kivonult Németországból; azzal indokolták, hogy túl kicsi a kereslet, és nem éri meg forgalmazni, DE ez csak Németországra igaz!
(azt nem mondták ki, hogy nem fogják bezárni a milc részleget, de arra utaltak, hogy bizonyos országokban megmaradhat a gépek forgalmazása, bár lehetséges, hogy csak Koreában, esetleg Kínában).

Viszont a telefonos kamera szenzorra rágyúrtak, most pl. valami BRIGHTCELL szenzort találtak ki, ami sötétben is szebb/zajtalanabb képet ad. LINK De ha valaki érti, hogy működik ez az egész, segíthet elmagyarázni. :D

[ Szerkesztve ]

(#360) motocoder


motocoder
aktív tag

Én most vettem egy ilyen kamerát/nx mini/.
Nagyon elégedett vagyok a minősévével és az átgondolt szolgáltatásokkal.
Szerintem ez a legjobb kamera most!

(#361) Kija


Kija
aktív tag

Most sokan beijedtek, pedig semmivel sem lettek rosszabbak az NX gépek. Szerintem nagyon jó választás!

(#362) motocoder válasza Kija (#361) üzenetére


motocoder
aktív tag

Szerintem most érdemes ilyet venni ,mert kiárulják fillérekért a bentragadt készleteket!
Én is potom áron jutottam hozzá:)

(#363) kingabo válasza motocoder (#360) üzenetére


kingabo
őstag

Eddig sem volt szerintem semmi baj sem a minőséggel, sem a szolgáltatásokkal, sem termék támogatással, inkább a kiegészítők mennyiségével, elérhetőségével. Ez utóbbi a minit eléggé érinti, ha jól látom van hozzá 3 objektív, aztán ennyi. Adapterrel a normál nx objektívjei is használhatóak, de azokkal a méretük miatt pont a mini lényege veszik el. Persze annak, aki a kompaktoknál jobb minőség miatt veszi, nem azért mert milc, annak így is tökéletes választás lehet.

Egyébként hol, mennyiért vetted?

(#364) Victoryus94 válasza kingabo (#363) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ott is van palacsinta obi, jó az hozzá. De még a fix 45-ös sem túl nagy. Bár igaz, telébe már nehezebb...

(#365) motocoder válasza kingabo (#363) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az árról irtam privátot!
Az objektiv pedig megoldható hozzá olcsón c vagy d menetes átalakitoval! Manuális objektivek fotozáshoz,videózáshoz nagy választékba.
pl:[link]

[ Szerkesztve ]

(#366) motocoder


motocoder
aktív tag

Itt van hozzá átalakitó pl:[link]

[ Szerkesztve ]

(#367) kingabo válasza motocoder (#365) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi!
Egyik rokon akar új gépet venni, azért érdekelt.
Jahogy manuális objektívvel használod. Nem néznek ki rajta ormótlanul? :)

(#368) motocoder válasza kingabo (#367) üzenetére


motocoder
aktív tag

Én 20.-án vettem meg azért ,mert a DSLR-t a súlya miatt már nem nagyon akartam hordozgatni.
Meg jőtt ez a lehetőség.
Még csak a gyári obi /9-27/ van hozzá!
Olvastam,hogy sok milc-es átalakitóval használja a manuális objektiveket.
Ami relative olcsó.
A Youtuben találsz sok teszt felvételt ilyen obikkal.

[ Szerkesztve ]

(#369) Gork


Gork
tag

Úgy tűnik, hogy nincs szerencsém ezzel a géppel, mindig akad valami kínja. A tegnapi napon amikor töltőre szerettem volna tenni, észre vettem, hogy a microUSB-t fedő kis ajtócska elvesztette a „tartását”. Nem tudom máshogy megfogalmazni, a lényeg a lényeg, hogy ha pl. elfordítom, hogy lefelé legyen, akkor magától kinyílik. Nem tört le rajta semmi, egyszerűen csak nem zár most már magától, csak „lifeg” szabadon. Nem tűnik olyan nagy gondnak a dolog, viszont mivel én nagyrészt túrákon használom, könnyen színig mehet porral, illetve mivel kinyílik magától egy pillanat alatt beakadhat mondjuk a kabátomba amikor a vállamon van és letörhet.

Szerintetek ezt garanciában javítják? Bő egy hónapja vettem a gépet, de eddig lassan többet lesz szervizben mint nálam… :(

(Ja és a kép csak illusztráció, jelölvén, hogy melyik a fent nevezett alkatrész... :) )

[ Szerkesztve ]

(#370) sideburns


sideburns
aktív tag

A Nikon vette meg az NX technológiáját, melyet saját (pro) tükörnélküli gépekbe fog tenni, hogy versenyben tudjanak maradni a Sony-val.
Az NX bajonett sorsa még tisztázatlan.
Januárban a CES-en várható a bejelentés (2016 január 6-9).
http://www.mirrorlessrumors.com/hot-rumor-nikon-bought-samsung-nx-mirrorless-tech/

(#371) 80hun válasza sideburns (#370) üzenetére


80hun
addikt

Én remélem hogy a bajonett új lesz és akár egy gyári adapterrel mint most a nikon1-re rámennek a nikon af-s obik :)
Akkor aztán lesz obikánaán :)

(#372) FEDman válasza 80hun (#371) üzenetére


FEDman
addikt

Nem egészen vágom, hogy ehhez miért is kéne új bajonett? :)
Onnantól kezdve, hogy a Nikon házon belül van, egy NX bajonettes Nikon mirrorless-hez is bármikor kiadhatnak egy AF-S Nikon adaptert.

Más kérdés, hogy az ilyen döntést nem felhasználói szemszögből szokták meghozni. Így végeredményben sajnos mégis esélyes az új bajonett. De egy ilyen esetleges döntésnek inkább az lehet a magyarázata, hogy az emberek a jelenlegi relatíve olcsó NX obik helyett vegyenek majd inkább Nikont.

(#373) 80hun válasza FEDman (#372) üzenetére


80hun
addikt

Azért reméljük vmi jó fog kisülni ebből az egészből. :)
Már csak az a kérdés hogy a canon is előrukkol e valamivel milc fronton.

(#374) BITBOYS válasza sideburns (#370) üzenetére


BITBOYS
addikt

Remélem jól lemegy az NX1 ára és akkor veszek egyet :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#375) Victoryus94 válasza BITBOYS (#374) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem nagyon fog lemenni az, mert már alig lehet kapni.

(#376) Kija


Kija
aktív tag

Egy kis segxtséget kérnék!
NX30-ról egy PC-re szeretnék képeket elmásolni, de hibá csatlakoztatom USB porthoz egyszerűen nem ismeri fel, így drivert sem telepít hozzá és meghajtóként sem jelenik meg a Sajátgépnél.
Nincs valami megoldás erre?

(#377) sideburns válasza Kija (#376) üzenetére


sideburns
aktív tag

Kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a fényképezőt a PC-hez, és csak utána kapcsold be. (Windows?)
Ha így sem megy, akkor vagy hibás a kábeled, vagy a port.
A fényképezőgép egyébként töltődik az USB portján keresztül? Mert ha igen, akkor valószínűleg nem a fényképezőgéppel van a gond.
Egyébként meg használj kártyaolvasót, sokkal hibabiztosabb megoldás.

(#378) Victoryus94 válasza Kija (#376) üzenetére


Victoryus94
őstag

Kikapcsolt gép -> csatlakoztatás -> gép bekapcsol.
Ha nem jó kipróbálod másik gépen, másik USB-n másik kábellel is.
Vagy veszel egy 600 Ft-s SD olvasót.

(#379) Kija


Kija
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat.
Mindent úgy csináltam amit leírtatok mielőtt ide beírtam volna...
Valószínűleg az USB porttal lesz valami driver gond.
Több kábellel is próbáltam, több USB aljzatban is.
Más cuccokat jórészt felismer, de pl a GPS-t nem. Próbálkoztam már az USB gyökérhub és a Generic USB hub eltávolításával és újratelepítésével is. Az sem segített...

(#380) sideburns válasza Kija (#379) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ha asztali gép, akkor csak a hátsó, alaplapi USB-kkel próbálkozz, az előlapi kivezetéseket felejtsd el.

(#381) Szteff2 válasza Kija (#379) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Ilyen USB gondom nekem is volt, van laptopon. Valami driver összeakadás. Más gépen gond nélkül megy. Próbáltad más géppel is?

(#382) Kija válasza sideburns (#380) üzenetére


Kija
aktív tag

Próbáltam már hátul is, ugyanaz.
Mádik gépen simán működik, töltés itt is megy.
Most már BIOS-t is frissítettem az alaplapon, az sem segített.

(#383) Victoryus94 válasza Kija (#382) üzenetére


Victoryus94
őstag

Milyen oprendszer? (XP, Win7, 8?) -és hány bites(amin nem ment) ?

[ Szerkesztve ]

(#384) Kija válasza Victoryus94 (#383) üzenetére


Kija
aktív tag

Win7 Ultimate 64 bit
Most már ott tartok, hogy frissítek holnap Win10-re hátha az megoldja...

(#385) sideburns válasza Kija (#384) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szerintem ezzel inkább valami PC-s topikba menj át, nem ide való.

(#386) Kija válasza sideburns (#385) üzenetére


Kija
aktív tag

Gondoltam már volt olyan valaki aki belefutott hasonló problémába...

(#387) Victoryus94 válasza Kija (#386) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha Win10-re váltanál, tiszta telepítéssel tedd, különben fogsz még anyázni ott is :D

[ Szerkesztve ]

(#388) atothg válasza Kija (#386) üzenetére


atothg
tag

Esetleg a rejtett hardware elemekből eltávolítani a rengeteg usb-s cuccot.
Az is szokott segíteni.

(#389) Kija válasza Victoryus94 (#387) üzenetére


Kija
aktív tag

Ráadásul a 64 bitről visszafogok váltani 32 bitesre, így először felültelepítem, majd jöhet egy tiszta telepítés...

(#390) Kija válasza atothg (#388) üzenetére


Kija
aktív tag

Azt is próbáltam már, de egyedül az egér ami USB-s...

(#391) atothg válasza Kija (#390) üzenetére


atothg
tag

Ez is megvolt előtte?

parancssorból

set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

(#392) Kija válasza atothg (#391) üzenetére


Kija
aktív tag

:C
Ezzel az utasítással sikerült megjeleníteni a nem használt USB eszközöket és így már sikerült kitörölnöm egy régebbi maradványt, most már felismeri a fényképezőgépet!
Hálás köszönet!
:R

(#393) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziasztok! Kollégám NX30-asa van itt, kitobival. Jpg only módban fotózik, mutatott egy pár ISO3200-es képet eléggé részlettenné mossa a jpg motor. Van valami szent grál jpg finomhangolásra?

(#394) Victoryus94 válasza DonRazzino (#393) üzenetére


Victoryus94
őstag

Fotózz RAW-ba, és a gépen varázsolj jpg-t. (komolyan, sötétbe RAW-val fotózunk + így elég sokat lehet utólag világosítani)

Esetleg kapcsold ki a zajszűrést, nézd meg h be vagy kikapcsolt stabival lő-e...

Más: állványról vagy kézből fotóz? milyen záridővel?

+az a kitobi nem fotózásra való :D
Ha sötétbe akar fotózni vennie kéne egy fényes obit mellé. Vagy vaku... stb.

[ Szerkesztve ]

(#395) sideburns


sideburns
aktív tag

Egy nagyon érdekes poszt a Samsung objektívek garanciális "javításáról".
http://www.dpreview.com/forums/thread/3947758
Konkrétan nem javítják, hanem kicserélik egy újra, azonban ezek az új obik "alkatrészként" vannak nyilvántartva és elérhetők "Assy barrel" néven, egyes esetekben veszett jó áron.
Valószínűleg az én 30mm-esem is egy ilyen "alkatrész", ha jól emlékszem Lengyelországból jött egy fehér dobozban. :) Tűnődtem is rajta, vajon hogy lehet kitből bontott, ha egyszer soha nem volt kitbe csomagolva semelyik prime. Na hát így.
Ha valaki gyors, talán még elcsíphet egy 16-50 S-t 200 alatt (+vám, áfa)!

(#396) fundaluk válasza sideburns (#395) üzenetére


fundaluk
tag

Ez tuti hogy így van. A 30 mm-es obimat beadtam garanciális javításra a fókuszgyűrű darabos mozgása miatt. A szerviz elismerte a hibát és csere utalványt kaptam. Így aztán kaptam egy vadiúj darabot. Pedig ez a hiba szerintem könnyen javítható lett volna, valószínűleg egy kis tisztítás vagy olajozás kellett volna csak. De valamiért a Samsungnak így egyszerűbb volt.

(#397) kingabo válasza sideburns (#395) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi! :R Ebben a védőkupakok is benne vannak?
Megér annyit az az objektív? :F

[ Szerkesztve ]

(#398) sideburns válasza kingabo (#397) üzenetére


sideburns
aktív tag

Kupakok vannak hozzá, napellenző nincs. (Annak külön azonosító száma van.)
Az, hogy megéri-e, egyénfüggő.
Ha szükséged van rá és megengedheted magadnak és bevállalsz egy bizonyos mértékű kockázatot, akkor megéri. Egyébként az új ára 1000 euró körül van.

(#399) Victoryus94 válasza sideburns (#398) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem a 12-24-es tetszik. Nálunk 110-130k Ft körül volt utoljára. Így meg 200 dollárból kijön (sőt láttam lengyel oldalon még ennél is olcsóbbat, de azóta elfogyott).
De most vettem fix 45-öst, nincs rá pénz :D

[ Szerkesztve ]

(#400) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Vettem egy NX1000 gépet de a DRT-1G manuális kioldómmal nem szinkronizál, azt jelzi nincs vaku a gépen és kész, nem villantja el a kioldót. Számomra így az értéke kereken nulla, úgyhogy ha valakinek van ötlete azt szívesen meghallgatnám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.