Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Victoryus94 válasza sideburns (#250) üzenetére


Victoryus94
őstag

Hát én még ennyiért se vettem volna meg.... max áfa nélkül :D

(#252) kingabo válasza sideburns (#250) üzenetére


kingabo
őstag

Micsoda meglepetés...

(#253) Victoryus94 válasza g_g_g (#208) üzenetére


Victoryus94
őstag

Bocsi, most olvastam vissza.
Szóval a lightromm-ot az adobe fiókhoz lehet kapcsolni a hozzá adott kóddal. Így elvileg bármely gépre tudod telepíteni, csak be kell lépned az adobe fiókkal, amihez kapcsoltad.

[ Szerkesztve ]

(#254) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Új firmware NX500-hoz: [v1.11]

1. Added MP4 Video transmission at Mobile Link
2. Added capture icon on Playback Exif mode
3. Improved AF/AE performance
- Improved AF to work during zooming
(6 Supporting Lens : 16-50mm S, 50-150mm S, 16-50mm PZ, 18-55mm Ⅲ, 12-24mm, 50-200mm Ⅲ)
※ Please updated Lens together with Latest version
Lens Firmware can be updated by iLauncher
- Improved side face recognition performance
- Improved spot light AF speed and performance
- Improved object motion estimation performance
4. Overall fixed minor bugs

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#255) Victoryus94


Victoryus94
őstag

NX500-hoz szerintetek milyen kártyát lenne érdemes venni, és honnan?
Elvárás: Írási sebesség: ~70mb/sec, 64GB tárhely.
Ami úgy minőséginek tűnt az már 30 ezer felett szokott lenni, ahogy elnéztem.
Viszont találtam pl. EZT, ami elsőre gagyinak tűnik, de megfelel az U3 szabványnak, és élettartam garancia van rá (+ bizonyos üzletekben 10 év garit adnak)

Javaslat? Fogalmam nincs, hol és milyen kártyát vegyek, ami "olcsó" és minőségi...

(#256) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Ma váltottam NX300-ról NX30-ra. Experience Store-ban 50%-os akció volt minden fényképezőre, így 99-ért tudtam elhozni 18-55-ös kitobival. Sisessetek, hátha tart még a készlet! ;)

Kérdésem rögtön az lenne, hogy manual videóban hogy tudom állítani felvétel közben az EV-t, illetve a WB-t? Youtube-on láttam róla videót, hogy felvétel közben is állítgatja a faszi ezeket, de nekem eddig csak a zársebességet és a rekeszt sikerült állítanom felvétel közben. Akármilyen állásban indítom a videófelvételt, a WB és az EV fix marad, csak felvétel indítása előtt van lehetőségem ezeket módosítani. Esetleg frissíteni kell a vázat, mert ez egy későbbi FW-be került bele?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#257) Studi válasza hito (#256) üzenetére


Studi
addikt

Az megint jó vétel volt akkor! :R Szuper az a gép, ha nem lenne itthon már ennyi féle rendszer, akkor beújítanék egyet én is, 85/1.4-el. :D Apropó, obijaik nincsenek akcióban? (honlapon elég szegényes az infó, vagy már kifogyott a készlet)

(#258) hito válasza Studi (#257) üzenetére


hito
nagyúr

Ha ez jó vétel volt, akkor azt már meg sem említem, hogy tegnap elírták az árát és voltak (elég sokan), akik 64eFt-ért jutottak hozzá :Y :W :D Természetesen hamar kapcsoltak és javították a hibát.

Tényleg nagyon jó gép, szavam nem lehet. Obik is voltak akcióban. Egy 18-200-ast kínálgattak nekem 220 helyett 110-ért, ami megint csak durva. Minden fotós cucc (váz, kit, obi) 50%-on van/volt 24-ig, vagy a készletig.

Én egy kicsit benéztem egyébként az NX30-at, mert azt hittem, hogy az NX300-zal ellentétben itt videófelvétel alatt is lehet állítani az iso-t és az ev-t, de kideerült, hogy nem. "Csak" előtte lehet ezeket állítani, közben "csak" rekesz és zársebesség módosítható. Ebből kifolyólag elképzelhető, hogy eladó is lesz ugyanannyiért, amennyiért vettem és rápróbálok egy Pana G6-ra, mert ott viszont 100%, hogy lehet iso-t állítani felvétel alatt is. Az a baj, hogy RX100-amnál nagyon rászoktam beltérben a felvétel alatti babráláshoz és nagyon hiányzik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#259) Studi válasza hito (#258) üzenetére


Studi
addikt

Bakker, annyiért tuti meg is vettem volna. :Y :D

Videóhoz egyáltalán nem értek, így nekem már maga az igény is furcsának tűnik. :D

(#260) hito válasza Studi (#259) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudod mi a jó ;] Egyébként tényleg baromi kényelmes úgy videózni, hogyha változik a fényviszony, akkor nem kell leállítani a felvételt és utánaállítani (majd összeilleszteni), hanem egyszerűen korrigálok EV-vel és iso-val. Tudom, egy fényerős zoomobi jobb lenne, és akkor egy életre búcsút inthetnék ennek a problémának. Addig viszont 3.5-es kezdővel marad a trükközgetés.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#261) sideburns


sideburns
aktív tag

Lemaradtam a SEStore akcióról, egyedül az vigasztal, hogy fehér NX500-at úgysem vennék. :)

(#262) hito válasza sideburns (#261) üzenetére


hito
nagyúr

Lehet, hogy még érdemes figyelni, hátha valaki nem veszi át, vagy visszaviszi. Milyen géped van most?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#263) sideburns válasza hito (#262) üzenetére


sideburns
aktív tag

NX300-am van, de meg vagyok vele elégedve. Maximum 50 ezret lennék hajlandó ráfizetni egy NX500-ért.
Ez csak a szokásos Gear Acquisition Syndrome. :D

(#264) FEDman


FEDman
addikt

Ennyi volt a Samsung NX?

(#265) kribe válasza FEDman (#264) üzenetére


kribe
őstag

Érdekes üzleti döntés lenne éppen akkor amikor már a fotósok között is sikeresnek m,ondható az NX1...

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#266) FEDman válasza kribe (#265) üzenetére


FEDman
addikt

Mit értesz az alatt, hogy sikeres? :)
Nem lepődnék meg ha pont az NX1 lett volna az egyik utolsó szeg a Samsung NX koporsójába. Az eladások évek óta messze elmaradtak a vártaktól. Nem lepődnék meg ha éppen ezért a Samu NX1 egy utolsó nagy roham lett volna a gyártótól. Mondván adnak még egy utolsó esélyt a projektnek, ebbe most beleadnak mindent, aztán vagy bejön, vagy nem.
Ehhez képest nem úgy látom, hogy nagyon sikeres modell lenne. Persze sokan elismerik a teljesítményét, de mindeközben nagyon kevesek hajlandóak ennyi pénzt kiadni egy Samsung nevű fényképezőgépért.
Azaz utolsó nagy rohamként beleöltek egy valag pénzt a Samu NX1-be, amit ennek ellenére se vesznek. Azaz végeredményben megint csak a veszteségeik nőttek. Ezek után nem lepődnék meg semmin..

Persze hivatalos megerősítés még nem volt, lehet kamu az egész.
Ugyanakkor az elég gyanús, hogy az utóbbi időben a Samyang még az eredetileg DSLR-re tervezett obijait is mind kiadta Samsung NX-re, erre az épp ma bejelentett direkt APS-C mirrorless-re fejlesztett obijait meg nem..

[ Szerkesztve ]

(#267) -_neo_- válasza FEDman (#266) üzenetére


-_neo_-
csendes tag

Más fórumokon is felröppen ugyanez, amire két dolog cáfol rá:

- Hibás a google fordítás korreairól

- A legnagyobb kiállításnak Samsung az egyik fő szponzora

http://www.pix2015.com/

Persze ettől még lehet igaz is. Ha valaki negyedáron akar eladni obikat, csak szóljon!;)

-_neo_-

(#268) sideburns válasza -_neo_- (#267) üzenetére


sideburns
aktív tag

De csak Gold szponzor, nem pedig Platinum, mint a Sony. :)

Tény, hogy Európában sok helyen visszavonult a Samsung, Németország jelenleg az egyetlen erős bástya.
Én is remélem, hogy főnixmadárként feltámadnak és elöntik a piacokat minőségi és olcsó cuccokkal. :)
Addig is 100 ezerért átveszek 16-50 S obikat. ;)

Én egyébként a helyükben NX Mini-telefon kombóra gyúrnék rá, amit a Panasonic csinált a CM1-gyel. A Samsung nehogy már ne tudná olcsóbban megcsinálni a telefonos hátterével. Letarolhatnák a piacot egy 1" szenzoros telefonnal. Ehelyett kaptunk NX Galaxy-t meg zoomos telefonokat.

(#269) FEDman válasza FEDman (#264) üzenetére


FEDman
addikt

Jó hír, csak vaklárma volt a korábbi pletyka, a Samsung NX marad! :))

(#270) kingabo válasza FEDman (#269) üzenetére


kingabo
őstag

Tehát lehet hozzá kapni kiegészítőket? Vakut, objektíveket,...? :U

(#271) Victoryus94 válasza kingabo (#270) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azt egyébként is"lehet kapni". Mert ugye készleten lenne elég. De ha megszűnt volna, lehet én is megszabadulnék a gépemtől. Bár kezdem megszeretni

(#272) kingabo válasza Victoryus94 (#271) üzenetére


kingabo
őstag

Azt egyébként is"lehet kapni".
És hol lehet kapni? Ahol eddig nézegettem (edigital, mm, sestore) egyik helyen sincs samsung nx kiegészítő...

De ha megszűnt volna, lehet én is megszabadulnék a gépemtől.
Hmm. Ez egy igen érdekes dolgot vet fel, ha megszünne, mindenki szabadulna tőle és lehetne végre venni? :DDD

(#273) sideburns válasza kingabo (#272) üzenetére


sideburns
aktív tag

Itt a pletyka arra vonatkozott, hogy a Samsung globálisan kivonul a fényképezőgépek piacáról (tehát leállítja a fejlesztést és gyártást).

Az, hogy Magyarországon (és még sok másik országban) kivonult, az egy másik dolog, ami sajnos már biztos.

(#274) nilrem


nilrem
tag

Sziasztok,

Ilyesmitől gondolom ne várjunk csodát egy NX rendszerre?

[link]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#275) kingabo válasza sideburns (#273) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi a felhomályosítást.
Szóval számunkra FEDman hsz-e semmit sem jelent. Kár. :(((

(#276) sideburns


sideburns
aktív tag

Samsung NX500 a DxOMarkon: 87 pont!
Ezzel az APS-C kategóriában az első, a Nikon D7200-zal holtversenyben.

(#277) silmatauki válasza sideburns (#276) üzenetére


silmatauki
őstag

Wowz! Ez durva! Fene se gondolta volna a kezdeti, az NX1-hez képest sokkal rosszabb (kisebb dinamikájú, azaz zajosabb mélyárnyékú) képek alapján, hogy ez a kis vacak ezt tudja.

Ja, meg persze a DPR |az elmúlt 12 hónap legjobb kamerái” cikkében a 2. lett az NX1 :)

(#278) sideburns


sideburns
aktív tag

Azért ne menjünk el szó nélkül amellett, hogy a Samsung 3 díjat is elnyert a DPReview 2015-ös versenyén!
NX1: innováció, legjobb felső kategóriás kroppos ILC
16-50mm f/2-2.8 S objektív: legjobb objektív kroppos rendszerre
http://www.dpreview.com/articles/9206637562/dpreview-products-of-the-year?slide=13
:R
(Annak a dpreview-nak a versenyén, amelyik még az NX500-at sem volt képes letesztelni. Legalább tudjuk, hova megy a pénz, ami a K-európai piacokról kivonulás miatt felszabadult. ;] )

(#279) atothg válasza sideburns (#278) üzenetére


atothg
tag

Esetleg arra utalsz, hogy eléggé el nem ítélhető módon néminemű pénzügyi támogatásért a DPR "véletlenül" nem pártatlanul dönt bizonyos esetekben?
;]

(#280) silmatauki válasza atothg (#279) üzenetére


silmatauki
őstag

Szegény DPR-eseket mindig megvádolják a részrehajlással & lefizetettséggel. Csak pár példa a közelmúltból:
- Sony A7R2-tesztupdatek nyomatása: biztos a Sony fizeti őket
- DxO 1-hírek nyomatása: biztos a DxO fizeti őket (mondjuk szerintem is túl sokat foglalkoznak azzal a sz@rral – sokkal érelnmesebb választás ugyanazért a pénzért mondjuk egy használt RX100 Mk3)
- Fuji-hírek nyomatása: biztos a Fuji fizeti őket
- Apple-hírek nyomatása: biztos az Apple fizeti őket
- Canon-hírek nyomatása: biztos a Canon fizeti őket

Amúgy az NX1 megérdemelten kapta a díjait. APS-C-k között a 7200-es Nikon színrelépéséig tényleg a legjobb képminőséget adó gép volt, a sorozatsebességben stb. meg még mindig verhetetlen (kivéve persze a Nikon 1-et, de az másra se jó). Nem ők tehetnek arról, hogy közben a Sony kiadta az A7R2-t (és tsait), és ezzel (megérdemelten!) magára vonta a figyelmet.

(#281) sideburns válasza silmatauki (#280) üzenetére


sideburns
aktív tag

Persze, megérdemelten kapta, ezt nem is vonom kétségbe.
Kiemelném még az NX1 firmware frissítési jóságát, ez is példaértékű (értsd: új funkciók, gyakori kiadás).

(#282) bicajoskema


bicajoskema
tag

sziasztok!
2 hónapja van meg az NX1000 es gépem, amit nagyon szeretek , kimondottan az M42 es objektívekkel nagy élmény használni. Viszont egy olyan kérdésem lenne, valahogy lehetne egy Androidos telefont távkioldóként használni?
üdv

(#283) sideburns válasza bicajoskema (#282) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#284) bicajoskema válasza sideburns (#283) üzenetére


bicajoskema
tag

köszi

(#285) Victoryus94 válasza bicajoskema (#284) üzenetére


Victoryus94
őstag

Milyen M42-es obival használod?
Én most tervezem a vásárlást... (mármint objektívet)
Mennyire nehéz szemre fókuszálni vele? (gondolom a gép nem jelzi az élességet...)

(#286) bicajoskema válasza Victoryus94 (#285) üzenetére


bicajoskema
tag

szia
Nekem van egy helios 44m5 illetve ma vettem egy mitakon 80-200 asat, amit még nem tudtam használni. A fokuszt egyaltalan nem nehéz beállítani szerintem. Van olyan opció hogy a tárcsa közepét megnyomod akkor 5x ösen belenagyít az LCD-n a képbe, ez nagyon hasznos és sokat segít.
Amióta megvan a Helios azóta mondjuk 5-800 képet lőttem, ebből olyan 10 et a kitobival.
üdv

szerk.: a gép pontosan azt jelzi ahogy a kép fog kinézni, ahova az lcd-n látod a fókuszt a JPG-n is ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#287) Victoryus94 válasza bicajoskema (#286) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi, sokat segítettél :)

(#288) sideburns válasza bicajoskema (#286) üzenetére


sideburns
aktív tag

Lehet választani 5x és 8x belenagyítás között.
Plusz manuálisnál is működik az élkiemelés (focus peaking), ami jelzi az éles területet, elég megbízhatóan.

(#289) Victoryus94 válasza sideburns (#288) üzenetére


Victoryus94
őstag

Működik sima átalakítóval is?! :D
Király.

[ Szerkesztve ]

(#290) kingabo válasza bicajoskema (#286) üzenetére


kingabo
őstag

Találtál normális adaptert, vagy neked is mókolni kellett, hogy érzékelje az objektívet?

Nekem a stabilizátor hiányzik nagyon. :(

(#289) Victoryus94:
Jaja, igaz csak manuális módban használhatod az objektívet (rekesz, fókusz).

[ Szerkesztve ]

(#291) bicajoskema válasza kingabo (#290) üzenetére


bicajoskema
tag

Nekem egy kiwiphoto adaptert sikerült szereznem hasznaltan. Neha felvillan hogy Check the lens, de ez egy delutani kirandulas alatt 3szor, amivel teljesen együtt lehet elni. Meg soha nem volt ezelött a gep elött fenykepezöm, de ugygondolom hogy az NX1000+Helios m44-5 kombinacio teljesen kenyelmesen es jol hasznalhato.

(#292) hito


hito
nagyúr

Nekem is adapterrel kapcsolatos kérdésem lenne. Létezik olyan adapter (bármilyen rendszerű lencsékhez), aminél lesz optikai stabilizátorom? M4/3 obiknál pl. az objektíven lehet kapcsolni a Mega OIS-t, meg Nikonnál is külön OIS kapcsoló van az obin, nem tudom hogy ez jelent-e valamit ebből a szempontból.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#293) kingabo válasza hito (#292) üzenetére


kingabo
őstag

Ha a stabilizátornak kell áram is, akkor valszeg esélytelen. :(

(#294) hito válasza kingabo (#293) üzenetére


hito
nagyúr

Hát ezzel nem jutottam közelebb, de kikényszerítettél belőlem még 1 kérdést, amit megspórolhattál volna nekem ha egyből megírod: van-e olyan objektív, aminek a stabijához nem kell áramellátás? :D :P :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#295) sideburns válasza hito (#292) üzenetére


sideburns
aktív tag

Csak beírtam a google-be, hogy lens adapter stabilisation.
Szerencsédre van ilyen:
Canon EF to m4/3
http://www.metabones.com/products/details/MB_EF-m43-BT2
Kicsit bele kell érte nyúlni a zsebbe. ;)

A második kérdést vegyük úgy, hogy fel sem tetted. :D

(#296) hito válasza sideburns (#295) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, de ez Canon-m4/3. Én NX adapterekre kérdeztem rá, az m4/3-at csak példa miatt írtam, mert az obin van kapcsoló az OIS funkcióhoz.

A kérdés meg amit nem hallottál meg, a kollega postjára reflektált, amiben (bár én is csodálkoztam), de mintha ezt sugallta volna.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#297) sideburns válasza hito (#296) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ja, azt hittem, hogy bármilyen rendszerre kérdezed.
NX-re alig van valami, én még nem találkoztam átvívős adapterrel.

(#298) Benji21th


Benji21th
tag

Sziasztok

Nemrég kaptam vissza a gépem a szervizből (nx30, exponáló gomb hiba) a felmerült problémát megoldották, viszont az adapterezett lencsékkel egyszerűen nem működik a peaking, pedig többek közt ezért választottam ezt a modellt és eddig ment is ahogy kell, most viszont csak a gyári objektívvel megy a funkció. Az alap beállításokon kívül van bárhol máshol valamilyen bekapcsolandó dolog amit esetleg kihagyhattam?, vagy megint vigyem vissza?

(#299) Benji21th válasza Benji21th (#298) üzenetére


Benji21th
tag

A szerkesztésből kifutottam, tárgytalan...én voltam a béna.

(#300) hito


hito
nagyúr

NX500/NX1-ben egyébként lehet már állítani videófelvétel alatt az iso-t, EV-t, vagy még mindig csak indítás előtt lehet beállítani?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.