Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) moriak


moriak
tag

Kis tapasztalat a lengyel csokiról:
- akksi sokkal gyorsabban merül
- több helyen nem volt annyira smooth a dolog, mint a 4.3 esetén (értesítő sáv lehúzása stb.)
Pedig reménykedtem, hogy jó lesz, de semmi különös dolgot nem hozott. Most megy vissza a 4.3!

(#8752) dobzy válasza moriak (#8751) üzenetére


dobzy
tag

Megy vissza a 4.3??? Azt kétlem:/ Nem lehet visszatenni. :((( Hacsak nem a módosítottat tetted föl!

[ Szerkesztve ]

(#8753) Sanyi.il válasza moriak (#8751) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Ott valami beragadhatott, nálam sokkal jobban bírja az alksi :)

(#8754) pedro21 válasza moriak (#8751) üzenetére


pedro21
tag

Lengyel romnál ugyanezeket tapasztaltam én is. Német 4.4.4 viszont közel tökéletes. A helyedben nyomnék egy FRt

(#8755) Bence004 válasza pedro21 (#8754) üzenetére


Bence004
aktív tag

Amióta a lengyel van fent nekem is gyorsabban merül mit a némettel vagy mint a gumicukorral volt, de én inkább megvárom hogy magyarországra is elérjen ez a frissítés és a magyart rakom majd fel, de addig nem variálok.

(#8756) Bence004


Bence004
aktív tag

Kérdésem az lenne hogy lehetséges e a 4.4.4 stock romnál hogy felrakjan root nélkül a teamwin recoveryt azzal a goomanager v milyen android programmal és utánna felrakjam a cm11 et vele ???

[ Szerkesztve ]

(#8757) Gergosz2 válasza Bence004 (#8756) üzenetére


Gergosz2
veterán

egy élmény olvasni a kommentjeidet. :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8758) Bence004 válasza Gergosz2 (#8757) üzenetére


Bence004
aktív tag

Nembaj, legalább ti szórakoztok rajta.
De inkáb megkérdezem itt minthogy tudatlanul belekezdjek és elbarmoljam a telót.

[ Szerkesztve ]

(#8759) FlashLed


FlashLed
senior tag

Ha odinnal felteszem a 4.4.4-es lengyel romot, utána 4.3-at ár nem tudom visszatenni?
Csak mert ha garis baja lenne a telefonnak, T-s 4.4.4 nincs még ahogy néztem.

The Mechanic

(#8760) dobzy válasza FlashLed (#8759) üzenetére


dobzy
tag

Nem lehet visszatenni. A knox-ot nem ugrasztja tehát a garancia megmarad. Nekem itt fórumon mondta valaki, akinek a szerivzes mondta ezt. :)) Szóval nyugodtan föl lehet tenni. :) Nekem is 4.4.4 van fönn:))

[ Szerkesztve ]

(#8762) dobzy válasza #40993792 (#8761) üzenetére


dobzy
tag

Azért furcsa lenne, ha azért vonnák meg a garanciát, mert más régiókódú !hivatalos! rendszer van a telefonon. De nem teszik. :)

(#8763) szerzol válasza dobzy (#8762) üzenetére


szerzol
senior tag

Mindezt teszik azért, mert egyik hivatalos gyári ROM sem tudja tönkre tenni a hardvert és nem is engedi, de egy custom ROM és a korlátlan hozzáférésű júzer akár véletlenül is téglát csinálhat a telóból.

(#8764) dobzy válasza szerzol (#8763) üzenetére


dobzy
tag

Nem is baj az, csak működjön rendesen. Amíg nem lesz olyan, mint a régi sony-m, aminek hetente FR kellett, mert meghalt, addig nincs vele bajom. ;)

(#8766) moriak válasza dobzy (#8752) üzenetére


moriak
tag

Igen közben rájöttem, hogy nem rakom vissza. :) Miért nem lehetséges amúgy?
20 óra - 3 óra kijelző és lemerült. 4.3-al kicsivel, de jobb volt

(#8767) dobzy válasza moriak (#8766) üzenetére


dobzy
tag

Knox miatt. Az is frissült, az nem engedi vissza. Nekem is kb. addig bírja, bár nálam gyanús, hogy gyengült az akksi. Jövőhéten cseréltetem.

[ Szerkesztve ]

(#8768) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon sokáig CM10.2-es romot használtam, meg is voltam vele elégedve ( [nagyon stabil volt újraindítás nélkül is] ), de vágytam/kiakartam próbálni a 4.4-es rendszert. CM11-et felraktam a telefonomra, de nem valami stabil ( pl.: kamera kifagy, eldobálja a mobilnetet, ha olyanja van akkor napjában 2-3 újraindítást igényel), tudnátok ajánlani valami jó romot ami stabil és gyors is?
Knox mentes a készülék és szeretném, ha az is maradna :D

(#8769) FlashLed válasza dobzy (#8760) üzenetére


FlashLed
senior tag

Köszönöm, akkor nyugodt szívvel fel is rakom.

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#8770) freeknight válasza Zoleee89 (#8768) üzenetére


freeknight
őstag

CM-el nem éri meg szenvedni. Valami gyári alapú az igazi. Ezt tudom ajánlani.

(#8771) szabakaa válasza freeknight (#8770) üzenetére


szabakaa
aktív tag

Vagy az új, 1.20as amcha rom veszett jó lett. :)

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#8772) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Vettem egy OTG adatkábelt a Nexus 7-em-hez.Elméletileg jó a telóhoz is?
Ha igen kell hozzá valamilyen progi,mint a pl a Nexus Média Importer,ami ugye a tabletemen van?

(#8773) Szita


Szita
csendes tag

Sziasztok nemrég szereztem be egy S3lte telcsit és nagyon meg vagyok vele elégedve,következő lenne a kérdésem: szoftver frissítése menüpontban túrtam talált is valamit,frissítő csomag néven 125 mega el is kezdi le rántani.Most 4.3 van fenn 3.0.31-2051278 kernellel ez teljesen stok t mobilos mókolatlan gyári rom. Tudja valaki hogy mi ez a frissítő csomag?csak mert kitkatnak kicsi...feleslegesen nem akarom újra rakni a telcsit sem mert ezzel a 4.3mmal minden megfele nekem max akku idő lehetne jobb de túlélem.Romolgatni se akarom,volt egy SP-m azzal sokat szórakoztam de már nem vagyok hajlandó:D esetleg még akonek van fenn 4.4 tapasztalat a 4.3hoz képest? köszönet a válaszokért előre is üdv mindenkinek szép napot

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#8776) csaba1203 válasza #40993792 (#8775) üzenetére


csaba1203
addikt

Rácsatlakoztam de a fájlkezelőben nem jelenik meg,mint meghajtó.
Hol keressem?

(#8777) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

freeknight és szabakaa Ti mióta használjátok az általatok ajánlott romot?
Minden tökéletesen megy rajtuk?
Én inkább internetezésre, zene hallgatásra és fényképzésre használom a telefont.

(#8778) #54715584 válasza Szita (#8773) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem 4.4.4 van fent, és sokkal jobb, mint a 4.3, főleg akkuidőben.
Annyi bajom van, hogy hogy néhány netes app nem működik rendesen, de majd nyomok egy tiszta frissítést a hosszú hétvégén.
Egyébként bőven meg vagyok vele elégedve.

(#8780) freeknight válasza Zoleee89 (#8777) üzenetére


freeknight
őstag

Én gyári 4.4-et használok, régebben használtam Amcha-t, igazáből meg voltam vele elégedve, de ezen nincs mit csodálkozni, gyárin alapszik az is. A kettő közül bármelyiket felteheted, én a Galaxy S5 projectet azért ajánlanám jobban, mert magyar a fejlesztője :DDD . De akármelyik megváltás lesz a CM után :)

Szita: Szia! Üdv köztünk!
Van már hivatalos, gyári 4.4.4, a topiklakók többsége már azt használja, csak még t-mobile verzió nincs, úgyhogy OTA frissítést még hiába nyomogatod. Érdemes rászánni azt a kis időt és feltenni, ezt az Odinnal tudod megcsinálni, ez a Samsung kb. szervizprogramja. Sok kellemetlenségtől kíméled meg magad, ha felrakod, 4.3 alatt előjöhetnek még idegesítő bugok (wakelock bug, zenelejátszó akadozás pl.) és a 4.4-nek jobb az akkuideje is, feltűnően. Plusz, így független romod lesz, idegesítő T-mobile-os bootonimáció helyett a kellemes gyári Samsunggal :D . Ha érdekel leírjuk, pontosan mit csinálj.

[ Szerkesztve ]

(#8781) Szita válasza #54715584 (#8778) üzenetére


Szita
csendes tag

de gondlom ez custom rom merthogy nincs még 4.4 gyárilag

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#8782) #54715584 válasza Szita (#8781) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dehogy, ez hivatalos, van már német és lengyel 4.4. :K

(#8783) Szita válasza freeknight (#8780) üzenetére


Szita
csendes tag

:R Köszönöm a választ egyenlőre hibátlan a 4.3 és minden amit szeretek elfut rajta (colin,nfs,carmagedon ami a fő :) romolgatásból már egy kicsit elegem lett (xperia sp-nél toltam fel új romokat,kernelt,root,recowery mega minden) és akkor megfogadtam nem szórakozok többet ha valami jó akkor az úgymarad... :Dszóval még új a teló egyenlőre elvagyok vele megvárom míg jön a tés 4.4 et addigis feljárok ide olvasgatni és ha egyszercsak bele vetem magam mégis a romolásba akkor tuti jövök skikítani hogy ne téglásítsak :D

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#8784) csaba1203 válasza #40993792 (#8779) üzenetére


csaba1203
addikt

Azt mondjuk észrevettem,hogy eléggé lötyög a csatlakozásnál lehet nem érintkezik rendesen ezért nem látom.A töltő csatlakozomhoz képest,ami ugye passzos.Pedig ez gyári Hama adatkábel.

(#8785) beholder00 válasza freeknight (#8780) üzenetére


beholder00
tag

Itt lehet nézelődni:)

freeknight:én is rászánnám magam a hosszú hétvégén, megköszönném, ha leírnád pontosan:)

(#8786) csaba1203 válasza #40993792 (#8779) üzenetére


csaba1203
addikt

De lehet,hogy azért nem ismeri fel,mert más beállításokat használok,hogy a gépem felismerje a telót.
-[link]

(#8787) dobzy


dobzy
tag

Sziasztok!
Annyi kérdésem lenne, hogy, ha sokszor 'piszkálom' odinnal a telefont(gyári romokat teszek föl) az nagyon árt a telefonnak?? Tehát, ha esetenként hetente többször romolok.

(#8788) freeknight válasza beholder00 (#8785) üzenetére


freeknight
őstag

4.4.4 felrakása:

Először is, minden szükséges dolgot feltettem egy Dropbox mappába, innen lehet mindent gyorsan tölteni.

Először is telepítsd a Samsung USB drivereket. Ez nagyon fontos. Ezután töltsd le és indítsd el az Odint, de még ne csinálj vele semmit. Tedd a telefont download módba (kapcsold ki, majd kapcsold be úgy, hogy a power gomb mellet még nyomva tartod a hangerő le + home gombot is, a felkiáltójeles menünél pedig hangerő fel. Ezután egy androidot kell látnod, alatta DO NOT TURN OFF TARGET! Ez a download mód) és csatlakoztasd a géphez így a telefont.
Térjünk vissza az Odinhoz! Ha érzékelte a telefont, akkor lent a message részen írja, hogy xy added! Az utolsó letöltött fájlt (ez maga a rom) csomagold ki, elég csak a nagyobbat, a másik egy dll fájl, azzal ne foglalkozz.
Nagyon fontos, hogy az Odinban nem kell állítanod semmit. Minden jó úgy, ahogy van, te csak annyit csinálj, hogy rámész az AP gombra, és betallózod a kicsomagolt .md5 kiterjesztésű fájlt. Ezután kicsit várni kell, ha lecsekkolta a fájlt, akkor rámész a start gombra, és megvárod, amíg végez a telepítés.
Ezután még egy dolgod van, egy factory resetet csinálni. Knox nem ugrik, garancia megmarad :)

(#8789) freeknight válasza dobzy (#8787) üzenetére


freeknight
őstag

Nem lesz semmi baja. De érdekelne miért raksz fel hetente többször is gyári rendszert :))

(#8790) dobzy válasza freeknight (#8789) üzenetére


dobzy
tag

Csak példa volt. De kb 4 napja raktam föl a lengyel 4.4.4- et és nem győzőtt meg. Visszaraknám a németet. Ilyenekre gondoltam. :)
Amúgy az mitől van, hogy kiüti a touch wiz-t a RAM- ból? Elég gyakran csinálja, csak a lengyel kk-n. RAM használat 1.3 gb körül szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8791) freeknight válasza dobzy (#8790) üzenetére


freeknight
őstag

Kiüti? Mire gondolsz pontosan? Én csak annyit veszek észre, hogy a lengyelnek az eddigi legjobb a ramhasználata. Legendás, még a 4.1 se volt ilyen jó. Most pl. 1,2 giga szabad, bár a facebook app most nincs fent :D .

(#8792) dobzy válasza freeknight (#8791) üzenetére


dobzy
tag

Újra betölti:(( Mint amikor átállítod a nyelvet és kimész a kezdőképernyőre. Reggel is szokta csinálni, amikor feloldom általában. Csináltam wipe cache-t, reménykedem... Ennyi bajom van vele igazából, ja meg az akksi. 1óra 15 perc kijelzőhasználat és 22%-on van. :( Habár lehet az akkuval van baj.

[ Szerkesztve ]

(#8793) freeknight válasza dobzy (#8792) üzenetére


freeknight
őstag

Az nem jó, ismerős a szitu, mikor az asszonynak még S3-ja volt, ott is ezt csinálta gyári launcherrel, az 1 giga rammal volt a baj (konkrétan nem fér el a launcher :DDD ). Itt nem tudom mi lehet a baja, de itt is arra gyanakszok, hogy valami komolyan raméhes alkalmazás beragadt.

(#8794) dobzy válasza freeknight (#8793) üzenetére


dobzy
tag

Pontosítanék! Nem teljesen újraindul, hanem olyan, mint amikor bekapcsolom a telót és várok a föképernyőn, aztán villan egyet-kettőt. Csak a widgetek tünnel el. Tehát nem a RAM-ból tűnik el... :((

[ Szerkesztve ]

(#8795) freeknight válasza dobzy (#8794) üzenetére


freeknight
őstag

Jaja, az is ismerős. De csak bekapcsolás után csinálja, miközben még tölt be a rendszer, ha lapozom a főképernyőt. Mind a kettő 4.4 csinálja vagy csak a lengyel?

(#8796) dobzy válasza freeknight (#8795) üzenetére


dobzy
tag

Csak a lengyel. Érdekes. Tehát random szokott olyat csinálni, mint bekapcsolás után. Csak, hogy tiszta legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#8797) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!
Feltettem a 4.4.4-es Lengyel romot, és valami brutálisan jó lett az akku idő.
A Note2-vel szinte azonos, nagyon sokat javult!
Mindenkinek ajánlani tudom.Emellett azonnal feléled ha megnyomjuk a feloldó gombot, és mintha gördülékenyebb is lenne!
Szerintem nagyon jó lett!

The Mechanic

(#8798) glaci válasza FlashLed (#8797) üzenetére


glaci
őstag

Annyit dícséritek, hogy lassan kénytelen leszek keresni belőle egy régi bootloaderes változatot és kipróbálni.
Pedig baromira nem akarok mindent újratelepítgetni.
Én egyébbként az üzemidő növekedésnek örülnék, mert már kezd öregedni az akksim.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8799) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Feltettem a német 4.4.4-et. Beholder00 linkje alapján, Köszönet
FR-t nem csináltam, nincs kedvem mindent újratenni, beállítgatni. Nagy baj..?
4.1.2-ről frissültem :) A root ugrott, de eddig csak 2 alkalmazás nem megy miatta, nem akkora nagy gond. Eddig tetszik. :) Mondjuk, ha nem, akkor is mindegy, vissza nem mehetek a 4.1.2-re... :)

(#8800) Gergosz2 válasza Akidobos74 (#8799) üzenetére


Gergosz2
veterán

FR ajánlott , mert sokszor jönnek elő bugok meg baromságok nélküle.

De nem is kell semmit újraraknod. Nekem csak a a wifit kell beállítanom meg a hátteret , a többit meg úgyis újra húzza Goolgle fiókból. De ha nagyon akarja az ember még KIES-ből is újrahúzhatja ezeket és akkor még ennyit se kell csinálni, csak azt nem szeretem , mert új rendszerre nem akarom a régi mentését visszatenni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.