Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Robot fűnyíró építése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Néhány napja jutott eszembe, hogy a robot porszívók mintájára építeni kellene robot fűnyírót is. A porszívózás és a fűnyírás hasonló macera. Ekkor vettem észre, hogy már rég gyártanak ilyeneket. De az ára hajmeresztő. 400.000 Ft-tól 1 Millió forintig terjed. Ezt egy átlagember nem engedheti meg magának. Arra gondoltam, nem igaz, hogy nem lehetne olcsóbban összehozni. Közös gondolkodás miatt nyitottam meg ezt a topikot.

Néhány gyári fűnyíró oldala:
Husqvarna cég gépei: [link].
Robomow fűnyírók: [link].
Ambrogio oldala: [link], [link].
Honda robot fűnyíró: [link].
John Deere - Tango 5: [link], [link].

Youtube-on a robo mower címszóval érdemes körbenézni: [link].

Más magyar topikok: SG.hu, Tomi Blogja, HB topikja.

Arra gondoltam, hogy simán szerezni kellene valamelyik gyári modellt, szétszedni és megvizsgálni, hogy hogyan lehetne olcsóbb alkatrészekből összehozni. Nem kellene mindent előröl feltalálni. A többi gondolatot a topikba írjuk le.

[ Szerkesztve ]

(#2) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Még két gyártó tesztje:
Ambrogio L200 Basic: [link]. 600.000 Ft!!!
Zhejiang Huashang kínai gyártó Denna L600 modellje: [link]. 200.000 Ft.

(#3) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Rövid gondolkodás után ez jutott eszembe:

Felülnézetben látni az üzemmód választót és a 220V-os hálózati áram csatlakozót: [link].

Manual üzemmódban hagyományos fűnyíróként lehet használni: [link]. Leszedhető kézi fogantyút és 220V-os áramot lehet csatlakoztatni. Ilyenkor nem akkuról megy. Ha automatában nem mindenhol tökéletesen vágja le a füvet akkor kézi üzemben lehet javítani.

Save Memory üzemmódban memóriába lehet tárolni az útvonalat: [link].

Auto mode üzemmódban az érzékelők segítségével összevissza bejárja a terepet: [link].

[ Szerkesztve ]

(#4) Espla


Espla
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Robot fűnyíró építése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.