Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Megnyitnám a topikot, mert én már most pörgök a játékon, hiszen nagyon kedvelem az RE-ket.
2020.06.11-én leleplezték a Playstation 5 bemutató alkalmával a játékot. Várható megjelenés: 2021.
Csak next-gen konzolokra jön, valamint Steam-re (PC), további infókat augusztusban mondanak majd.

Hivatalos honlap: [link]
Resident Evil Village - Announcement Trailer | PS5
Resident Evil 8: Village - Official Gameplay Breakdown and Overview Trailer (Ft. Dev Commentary)

A hetedik részben megismert Ethan Winters-t irányítjuk majd, feltűnik még felesége Mia Winters is, akivel közös gyerekük született. Illetve Chris Redfield, valamint Alex Wesker is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) keIdor


keIdor
titán

Trailer elemzés [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) gejala


gejala
őstag

Miért nem lehet már elengedni a Wesker családot 20 év után? Az 5-ben tökéletes túltolt B-filmes véget ért Albert. Nekem már a Revelations 2-ben is értelmetlen volt, hogy egy spinoffba is Weskert kellett beletenni.

(#4) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hű de halott ez a topik :( Pedig azért nem lett rosz játék, sőt :)
8/10 -et adnék a játéknak és annyira megtettszett, hogy mondom újra kitolom a 7-et is mert anno a gépemen alig futott normálisan. Hát a 7 végigjátszása után már csak 7/10 -et adnék ennek a Village résznek. A Village-be nyomás alatt kb csak a Beneviento lakásba voltam meg Heisenberg gyárába így az első végigjátszás amúgy nagyon jó volt Hardcore fokozaton ami alatt mint kiderült a végére túlságosan is jól célzok és osztom be a töltényeket mert nagyon sok maradt a vége felé, de ahogy nézem a legnehezebb fokozat elmebeteg és valszeg ott nem fogsz tudni megölni mindent hanem tényleg csak átrohansz részeken így akár ki is hagysz részeket a játékból de növelheti a nyomást a játékoson hogy egy alap ellenségbe is 3 tár kell FEJBE. A 7.-ik rész viszont fenomenális szerintem, nem is emlékeztem hogy ennyire jó volt. Végig nyomás alatt voltam, féltem és még ha valamire emlékeztem is mégis megijedtem és már csak a dizájn meg az atmoszféra olyan, hogy mindig várom, hogy nah most nah most beugrik a képembe ez a kis pitsa és megijedek de nem, aztán mondom oh itt végre nyugi erre bamm. Játékidő is kb azonos amúgy. A grafika nekem kicsit letdown főleg a 7 újrajátszása után, 1:1 ugyanaz csak picit javultak a texturák de továbbra is elég sok az elnagyolt textura.
Ez a 8méteres Lady Dimitri meg hát nem tudom nekem a Mr.X volt a legjobb megoldás eddig az ilyen megölhetetlen folyton a nyomodba gameplay-re ezen a hölgyön még ötletelhettek volna sokkal többet kihozhattak volna a kastélyban vele mert így max a magassága volt "félelmetes" benne :D Első playtrough-ra még a R3 Remake Nemesis-e is jobb volt szerintem

Túl sok minden próbál egyszerre lenni a játék és igazán semmire nincs kiépítve, mindenből kapsz egy picit és ott hagy, hogy de én még kérek ebből. Egy végigjátszást mindenképp megér, nem szabad kihagyni de hardcore fokozaton kötelezően! :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#5) melega


melega
őstag

Srácok most jött meg a játékom, ez inkább Outlast mint Resident Evil, de nem rossz.

A folytatása is instant vétel lesz pár év múlva.

(#6) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem rossz, de a közelében nincs (nekem) a 7 hangulatához, ha arra azt írtam mestermű, vagy 10/10 és nem bírtam abbahagyni, ez max 4-5 között pontoznám.
4 napja vettem meg és pár óra után ki is kapcsolom. A grafikájától sem vagyok elájulva, pedig minden max-on van. Szép, de a 7-es is hozta ezt a szintet.
Ez a román történet és helyszín, egyszerűen nem tetszik, még akkor sem, ha biztos lesz utalás az Umbrella-ra. Nem beszélve, hogy ordító baromságok vannak benne.
Ethan-t már az elején olyan csonkítások érik (kezén, lábán), hogy menni nem tudna, de ez a lötty mindent megold. Kb szerintem a felénél tathatok, nem tudom, hogy változik-e a véleményem, ha igen leírom, de ez eddig, mint írtam fasorba nincs a 7-es brutális hangulatához képest.
Akkor szinte "beköltöztem" Jack házába, annyit játszottam vele, ebből a kastélyból meg elég lesz egy látogatás is, szerintem.

(#7) fisi


fisi
senior tag

Hali!

Valaki tudna nekem alap beállításokat mondani a grafikára hogy szép legyen? Mert nem élethű- inkább amolyan képregény feeling, árnyékok is szarok a ray tracing sehol se látszik igazán- pedig bekapcsoltam, és szinte minden maxon van..

Itt egy fer vidi 6700 xt- re hát ha így nézne ki a játék akkor bokán szarnám magam örömömben, de nem...

[link]

Vagy ez a vidi- igaz ebben egy 3090- el tesztelik a gamet.

[link]

Az alany egy 6900 xt nitro +

[ Szerkesztve ]

(#8) ScomComputer válasza fisi (#7) üzenetére


ScomComputer
veterán

Resident Reshade 1.2
[link]
Vagy még : [link]
Az első 3 képben már van egy kis FOV próbálkozás is... :)

[ Szerkesztve ]

(#9) gejala válasza ΞΔGLΞ (#6) üzenetére


gejala
őstag

"Ethan-t már az elején olyan csonkítások érik (kezén, lábán), hogy menni nem tudna, de ez a lötty mindent megold."
A végén kiderül, miért van ez így. És nem kell aggódni, Ethan kap egy olyan szintű lezárást végül, amilyet még korábban egy RE karakter sem.

Nekem a 7 elsőre nagyon tetszett, de minden újrajátszással egyre idegesítőbb lett. Az első 20 perc hihetetlen fárasztó, csakúgy mint mindig végighallgatni az összes telefonhívást és úgy általában semmit nem lehet elnyomni. A hajótól meg előre rettegtem már a 3. kör után.
A Village sokkal barátibb lett ebből a szempontból. A fél játék kihagyható, minden átvezető elnyomható és nagyon ütős fegyverek unlockolhatók. Hardcore-on bő 2 óra alatt végig lehet futni kényelmesen anélkül, hogy felidegesíteném magam.

(#10) ΞΔGLΞ válasza gejala (#9) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hardcore-on bő 2 óra alatt végig lehet futni kényelmesen anélkül, hogy felidegesíteném magam.

Különbözőek vagyunk... :-)
Pont ez a gond, RE 7 nem ilyen volt, hogy csak végig rohantam, már a RE 3 remake-t is elb...ták ezzel. Nekem nem ilyen az igazi RE. Szóval, ez nem nekem készült.
A legerősebb pc-ém van, amit ma össze lehet rakni, fullon minden és még a grafika sem tudott olyat mutatni, mint pl a RE 7 esetében, hogy öröm volt mindenre ránézni, néha nagyon is csúnya, bár néha meg nagyon is szépek tudnak lenni a helyek.
Mindegy, végig tolom, aztán del. Meglátjuk, tud-e javulni (nekem) a végégéig...

[ Szerkesztve ]

(#11) AsakuraDave válasza ΞΔGLΞ (#6) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mert a Resi 7-ben nincsenek "furcsaságok"? Mikor Mia levágja a bal kezünket azt Zoe csak vissza gémkapcsozza nekünk meg Baker papa ha elkap akkor ásóval lecsapja a lábfejed de azt is egy kis lötyivel visszaragasztjuk :U Amúgy meg told végig és ez az Umbrella utalás nem véletlen a végén minden kiderül és azért durva szerintem, hogy idáig vitték a sztorit ezt jó előre megírták vagy egész jól tudnak sztorit kitalálni menet közben is.
Azért első végigjátszásra Hardcore fokozaton nagyon jó kis játék volt alig tudtam letenni.
De igen utána végig toltam a Resi 7-et és sokkal jobb az atmoszféra sokkal inkább Resident Evil nem egy rész van mikor alig merek odanézni vagy inkább leveszem a fülest pedig másodjára vittem végig igaz már pár éve volt az első végigjátszásom így nem emlékeztem mindenre de akkor is ha tudtam, hogy mi lesz akkor is feszült és ijesztő volt a játék.
Mint írtam ez a Village próbál minden lenni: horror(Dimitri és Benevientó kastély), akció(Moreau, Heisenberg) és igazából jó lenne mind de túl kevés illetve sokkal többet ki tudtak volna hozni csakhát sokan sírtak a Resi 7 alatt, hogy túl ijesztő meg ilyenek és most próbáltak minden játékosnak kedvezni ami olyan 60-70%-ban sikerült szerintem.
Grafika igen nem javult sokat readás nincs MSAA vagy AA OFF opció csak TAA ami eléggé elmossa a texturákat pedig biztos szépek de így csak kidobott órák a grafikusoknak... Ha közel mész falakhoz, ajtókhoz(ami azért gáz mert kva sok ajtó van readás ugyanolyan és ugye tudsz "peakelni" tehát csak épphogy kinyitod az ajtót ezáltal ott a képedbe a textura erre azért odafigyelhettek volna..) azért még mindig eléggé elnagyoltak a textúrák. De az összkép meg pálya dízájn,a szörnyek nagyok jók lettek.
Most toltam ki a Not a Hero DLC-t Resi 7-hez professional nehézségen és hát igen ez így adja ezeket a legnehezebb fokozaton kell tolni akkor adja át a valós dizájnt, atmoszférát a játék. Ha easy-normalon vagy az mintha egy filmet néznél sose fogy el a töltény, mindent túl élsz stb. Madhouse Resi7 lesz ebből de már előre félek tőle :D Village Shadow of akármi meg nem tudom 3 tár fejbe egy ellenség hát tuti hajat tépnék alatta így lehet csak NG+ lesz belőle.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#12) fisi válasza ScomComputer (#8) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi Scom! :R

Kurvàra nem értem amúgy, akkor a hivatalos nitro oldal is ezt rakta fel meg a VRteches srác is de egy szót sem szóltak róla? :F Nem értem... :F

(#13) ΞΔGLΞ válasza AsakuraDave (#11) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mert a Resi 7-ben nincsenek "furcsaságok"? Mikor Mia levágja a bal kezünket azt Zoe csak vissza gémkapcsozza nekünk meg Baker papa ha elkap akkor ásóval lecsapja a lábfejed de azt is egy kis lötyivel visszaragasztjuk :U

Tudtam, hogy ez meg lesz említve, bánom is, hogy nem írtam, hogy ez is elég nagy baromság volt, de ettől függetlenül a RE VII hangulata és a forgatókönyve olyan magasra b...ta a lécet, hogy én nem is gondoltam, hogy azt megugorják, de azt sem, hogy ilyen elcseszett román kastélyos nyavaját írnak majd. Itt egyszer nem hozta rám a játék a szívbajt, a 7-ben, kb már az is durván ijesztő volt, hacsak lementél a pincébe...
Szóval, nekem a HANGULAT hiányzik, mert az a 7-hez képest egyszerűen nincs. Márpedig a RE alapja a hangulat. A rejtvények is, kb dedóba készültek, mindenhez szinte az orrunk előtt a megfejtés.

Na mindegy, majd legközelebb a végén jelentkezem, addig félállásban ez a véleményem. :)

(#14) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A kézlevágós, láblevágós, gyógyulgatós dologra van magyarázat a Village-ben.

ΞΔGLΞ

Úgy veszem észre eléggé negatívan állsz a játékhoz. Felesleges szerintem, egyáltalán nem olyan szörnyű a cucc mint írod, alapból jóval nagyobb területen garázdálkodhatunk például.

"Akkor szinte "beköltöztem" Jack házába, annyit játszottam vele, ebből a kastélyból meg elég lesz egy látogatás is, szerintem."

Pont egy látogatás lesz a kastélyban, mert az csak egy kis szelete a játéknak.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15) ΞΔGLΞ válasza oriic (#14) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Úgy veszem észre eléggé negatívan állsz a játékhoz.

Mert RE 7 szintet vártam, csak épp csalódtam és ezért érzed azt, hogy főleg negatív vagyok, kritikusan írok. Remélem változni fog, ha meg nem, akkor így jártam.

(#16) melega


melega
őstag

A Resident Evil villageben a 2. főellenségen túl vagyok, de nem tudom hogyan kell a fegyverem tárhelyét bővíteni hogy elbírjak még dolgokat, a hétben egy hátizsák kellett, az előző részekben meg övtáskák.

Kérdésem hogyan tudom a Resi 8 ban az inventoryt bővíteni, hogy még több fegyver elférjen?

(#17) oriic válasza melega (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Duke-nál, az árusnál tudsz venni bővítést.

Live-Die-Respawn

(#18) melega válasza melega (#16) üzenetére


melega
őstag

Köszi megvan Dukenál eladtam nagyon sokmindent nagyon sok leiért és bővítettem az inventoryt.

[ Szerkesztve ]

(#19) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#20) AsakuraDave válasza ScomComputer (#19) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Eldobjuk az agyunkat a látványtól, köszönő viszonyba sincs a 7 részletgazagsága a 8-hoz képest?!?! WHAT? Ez az ember egy gyökér :C

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#21) SpazzMaticus válasza AsakuraDave (#20) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Ezt fejtsd már ki bővebben légyszi.
Mert ezek szerint én is az vagyok, mer' isten bocsássa meg nekem, de a Village szerintem is sokkal látványosabb és részletgazdagabb mint a Biohazard...
Az nem jelenti azt hogy jobb, mert pl. szerintem is jobb játék a 7, meg "autentikusabb" a környezet, de hogy a Village-ben egy csomószor megálltam csak bámulni, az biztos. Ezerszer látványosabb.
Ezér' miért lenne bárki "gyökér" ? :)

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#22) AsakuraDave válasza SpazzMaticus (#21) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ha sikerül képet lopnom Biohazard alatt rakok fel pár összehasonlító képet. 4 év után ez a fejlődés elég minimális. Az is árulkodó, hogy ebbe csak TAA vagy TAA+FXAA van míg a Biohazardba volt MSAA opció amivel már élesebb képet kapunk alapból mint amit a Village nyújt.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#23) melega


melega
őstag

Srácok lányok, végigvittem 9 óra alatt a játékot casualon, majd újrakezdem hard fokozaton.
Nem volt rossz sokszor élveztem, néha meg nagyon untam.
Viszont a végében egy kicsit csalódtam.

Kérdésem lesznek dlck a játékhoz?

(#24) SpazzMaticus válasza AsakuraDave (#22) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Hát valahogy sejtettem hogy efféle választ kapok... :D
Ne értsd félre, ezt mindenféle él nélkül írtam, de különbözőek vagyunk. Én nem "technikai" szemmel mérem egy játék "szépségét.
Utánanézés nélkül elhiszem neked az alábbiakat, hogy sem "élsímításilag", textúra felbontásban, fény-árnyék hatás kezelésben, stb... nem nyújt többet -sőt esetleg kevesebbet is - mint a Biohazard, én a látvány összhatása miatt tartom sokkal szebbnek a Village-et.
Volt szerencsém ilyen kis ortodox román zsákfalucskákat látni Erdélyben pár éve, sőt házakban is járni...
Döbbenetesen visszaadja a játék a hangulatukat, de még a mezőgazdasági szerszámok is perfektül ábrázoltak, baszki még a traktor "emelési pontja" is 100%-ig helyes, hogy a házak belsejéről már ne is beszéljek...
A Dimitrescu kastély egy igazi "drakula kastély", most azon felül hogy az életben abszolute nem ízlésem ez a "gót barokkos" stílus, egészen elképesztő a belső kidolgozottsága a játékban. Azt a domborművet pl. én is percekig nézegettem amit az Otherworld-os csóka is mutatott a videóban, de azok a szobrok, faragványok, az egész összhatása, + azok középkori katakombák alatta szerintem eszméletlen hangulatosak...
És még sorolhatnám, ha jársz egyszer Erdélyben Déva, Nagybánya közelében, ott lehet szervezni ilyen régi ércbánya látogatásokat és elmész egyre, kb. azonnal megérted mit mondok most, hogy kb. olyan élmény lesz, mintha a Village "bányalevel"-jében mászkálnál...XD
Egészen biztosan nagyon sok időt eltöltöttek a látványtervezők arrafelé, vagy qrva jó fotókat kaptak...
Az egészről süt, hogy kib@szott sok munkával és aprólékossággal, és szerintem beleéléssel készült, és ez nekem nagyon tetszik... :)
A Resi 7 Háza, alagsora, pincéje, vagy a hajó messze "durvább" és nyomasztóbb helyszínek voltak, hihetetlenül elveszetté tette az embert és sokkal jobban passzoltak a "brandhez", de kidolgozottságban nem egy szint a kettő a Village javára, én is ezt gondolom.
Ha azt mondod hogy a Village helyszinei horror szempontból klisések, elcsepéltek pl, azt vita nélkül alá is írom, de látványilag kib@szottul szépek, hangulatosak, és részletesek akárki akármit mond...

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#25) AsakuraDave válasza SpazzMaticus (#24) üzenetére


AsakuraDave
őstag

[link] Egy kisebb összehasonlítás. A screenshotos dologra meg keress rá google-ba tele van, hogy nem lehet képet lopni mert csak egy fekete képet kapsz.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#26) SpazzMaticus válasza AsakuraDave (#25) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Megnézve a videót ezen "hibák" egyik felét észre sem veszem, a másik fele meg nem izgat. Számomra tökéletesen irrelevánsak a játék megítélése szempontjából...
De mindenkinek más a fontos, ez természetes. :)

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#27) AsakuraDave válasza SpazzMaticus (#26) üzenetére


AsakuraDave
őstag

A Village egyáltalán nem lett rosz sőt nekem nagyon tetszett és igen a dizájn meg részletesség nagyon ott van de mint textúra minőség nem 2021 szint. Az első végigjátszásom 13 óra volt Hardcore fokozaton tehát fogalmam sem volt hol mi lesz mit kell csinálni illetve mindent össze szedtem azaz a térképen minden szoba kék volt(ha piros akkor ott még van valami amit meg lehetne találnod). Lehet a nehézség miatt, bár nekem Hardcore-on sima volt minden egyedül a hal boss-on haltam meg, de ugyebár itt nincs dismember tehát nem tudod addig lőni a végtagokat az ellenségen, hogy leszakadjanak pedig az még sokat dobna rajta. Lady D-t elég easy kikerülni meg hát egyáltalán nem félelmetes nem értem mit sikongatnak ezek(lehet spoileres): [link]
A legjobb jumpscare az a "nézz ki az ablakon" volt nah ott ugrottam egyet de, még a Beneviento alatt feszültem kicsit főleg mikor a kútból feljösz de amint megláttam a lényt meg amilyen könnyű volt előle menekülni nem volt nagy cucc.. A Resi 7 tök jól megoldotta, hogy Baker papa rád mozog,hallod ahogy egyre gyorsabban trompol feléd miközbe próbálsz futni előle és így megragad magához fordít, megfejel, megtérdel tehát hátra kellet nézz és löjj belé, hogy feltartsd, nah meg mikor átszakitja a falat meg ilyen extrák hogy leszedi a lábfejed a lapáttal azt ott hagy :D Nagyon beteg és az a depth of field olyan jól van használva annyira filmes az egész mintha egy POV horror filmet néznél, a Village-be lévő bepánikolás viszont még megdobta volna de itt a 8-ba elég nevetséges, hogy jön ez a nagy darab csecses Ms.D azt Ethan liheg meg pánikol miközbe tudjuk jól ő is miket fantáziálhatott ;] ;] ;]
Nah meg ugye Normal után Madhouse elég sok mindent megváltoztat, hogy hol van a loot, fegyver meg a szörnyek is máshol, több-kevesebb spawnol. Elvileg a Village-ben is a legnehezebb fokozat változtat bár ahogy olvastam csak több spawnol meg hamarabb jön erősebb verzió a lényekből nem pedig az hogy máshova teszi be őket ami a Resi 7 után azért érdekes, hogy miért hisz ez eléggé növeli az ujrajátszhatóságot és fenn tartja a feszültséget a játék alatt de hogy csak több meg nehezebb ugyanott inkább csak szivatásos.
De mondom Hardcore-on első végigjátszásra nagyon jó volt tetszett :) :K

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#28) ΞΔGLΞ válasza AsakuraDave (#27) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Village egyáltalán nem lett rosz sőt nekem nagyon tetszett és igen a dizájn meg részletesség nagyon ott van de mint textúra minőség nem 2021 szint.

Szerintem sem, néhol tényleg nagyon szép, néhol meg kimondottan csúnya .

Egy Hellblade Senua's Sacrifice (max grafikán) mellett meg konkrétan elbújhat, pedig az 4 éves game.

[ Szerkesztve ]

(#29) modflow


modflow
veterán

A negyedik szobor arcát a kastélyban hol lehet megtalálni?
Ha szemben néztem őket, akkor a jobb első.

Már bejártam mindent, amit lehetett, mégis van pár piros helyiség. Pl. library.

(#30) modflow válasza modflow (#29) üzenetére


modflow
veterán

Sikerült.

Ha kijöttem a Dimitrescu kastélyból vissza tudok még most menni?
Ott maradt egy fegyver ill. pár piros szoba.

(#31) ScomComputer válasza fisi (#12) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam ilyen....tökéletesen jó... ;]

(#32) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Kell azért a 90FOV,nekem legalább is sokkal jobb így... :K
90...

Def....

Jól néz ki...

(#33) mert_csokis válasza ScomComputer (#31) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Tudom, hogy az ízlés egy abszolút szubjektív dolog, de sosem értettem, hogy miért kell ezeket a reshade mod-okat erőltetni.
A legtöbb esetben olyan szinten giccses és mű érzetű lesz tőle a grafika, hogy az nem igaz.
A faluban mászkáló vénasszonynak nincs olyan kézfeje, mint szerencsétlen Mia-nak a képen.
Valaki adjon neki egy tubus Nivea-t.
Borzasztó. A haján és az arcán is látszik a brutális túlélesítés.
Sokszor a kevesebb több, szerintem...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#34) AsakuraDave válasza mert_csokis (#33) üzenetére


AsakuraDave
őstag

+1 Nem tudom ez kinek tetszik így vagy látja így "valósághűbbnek" az a sharpening meg chromatic cucc eléggé elgányolja szerintem is. Ide TAA off config kéne azt mehetne a res scale 1.5 és felette sokkal szebb lenne a kép.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#35) ScomComputer válasza mert_csokis (#33) üzenetére


ScomComputer
veterán

A netről próbálgattam az elején van ettől még brutálisabb is Luigi....de tuti van aki azzal tolja... ;]

(#36) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[Angry Joe review(spoileres lehet)]
1:1 -ben teljesen egyet tudok vele érteni. RE:8 7/10 míg a RE:7 8/10 (VR-ral 9/10)
SPOILERES:
A sztori jó mert a végén összeáll a kép az egész szériával, megtudjuk a legelső rész vírus stb, hogy keletkezett de a Village saját sztorija meg nagyon bugyuta ez a nem mondok semmit 500 golyót bele lövök a feleségébe azt még le is ütöm csórit aztán egy egy mondatos válasz ami megmagyarázza miért történt kellett 8 órán át menni és lőni.
Sima Lycan ellenségek is tényleg ilyen meh csak eszik a golyót de semmi extra, legalább ha lehetett volna pusztÍtani a végtagjukat ami már egy Resi 4 is tudott és itt is működhetett volna hisz a vérfarkasos filmek/játékok/sztorik/mítosz alapján ezek a lények bírják a gyűrödést csak az ezüst (golyó) fáj nekik igazán így itt is oké ezért nyelik a golyót de lehetett volna látni a regeneráló erejüket(de persze nagyon szép és részletes a modellek de ennyi). Jah és jut eszembe ezt főleg nem értem hisz még direkt a Magnum fegyónál írja is a játék, hogy nagyon hatásos a vérfarkasok ellen, akkor játék mechanikailag miért nem hozott ki ezekből a lényekből többet.
Nah meg lehetne több horror, feszült rész benne és akkor a Chris féle Call of Duty pálya még tetszene is mint egy végre egy kis "pihi" és akció. Ez a sírtak a fórumon a Capcom-nak, hogy túl fosatos volt a 7. rész.... Azért szívbajt egyik résznél se kaptam de izgi, feszült volt de nem egy Visage vagy Outlast.
És persze ezek olyan dolgok, hogy amúgy elöző részek alapján meg tudnának csinálni és kaptunk volna egy 10/10 játékot.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#37) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#36) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Más is Sith/Jedi Wintersként tolja?:


:))

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#38) CptAdamica válasza AsakuraDave (#37) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mennyire nehéz ezt megszerezni, mindegyik mercenaries pályán SS rank kell?

Megyen!

(#39) AsakuraDave válasza CptAdamica (#38) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Jah SS minden Mercenaries pálya. Rákattantam csak hamar uncsi lesz mert ez igazából csak 4 map csak kétszer kell rajtuk végig menni easy meg nehéz fokozaton kb. Meg a mapon belül is vannak ismétlődések de el lehet szórakozni vele egy darabig.
*szerk:
imgur képeket, hogy tudok úgy berakni hsz.-be, hogy kattinható legyen és egyből a rendes kép nyíljon meg ne kelljen jobb gomb->open image in new tab :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#40) CptAdamica válasza AsakuraDave (#39) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, eddig csak a factory-t csináltam meg SS-re, akkor lenyomom a többit is. Szerintem sehogy nem tudod berakni úgy a képet, itt a fórumban nincs képnézegető, ezért marad az neandervölgyi technika.

Megyen!

(#41) AsakuraDave válasza CptAdamica (#40) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Az első 4 mappa könnyű csak meg kell találni a legjobb útvonalat, hogy a combod ne menjen el meg ez az útvonal a nehezebb verziókra is kb ugyan azok lesznek, majd a Wolfsbane magnumot mindenképp vedd a nagyobb lényekre meg a pisztolyt fejlesztsd amíg van zsé(sniper, shoti ammo eladni meg a heal-eket is), amelyik mapon meg jönnek a Heisenberg féle lények azokra 2-3 pipe bomb sokat segít.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#42) CptAdamica válasza AsakuraDave (#41) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, ez hasznos! Eddig az volt a nagy taktikám, hogy eladtam az összes shoti ammot, és vettem egy snipert, azt felhúztam és úgy kb egyből ölt. :D De gondolkoztam, hogy taktikázni is kéne, például a factory-ban a fém öntő előtt lévő zombi hasznos lesz visszafelé.

Megyen!

(#43) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nah picit jó lenne ha több mindenki beszélne a játékról

Nekem nagyon tetszik a játék, imádom az ilyen jellegű, mászkálós, felfedezős, agyalós játékokat, az meg csak hab a tortán, hogy lehet benne hentelni is.. A Resident Evil 7-et is végigvittem, ezt is végig fogom, begyűjtve a legtöbb trófeát 😎

SPOILER!
Tegnap kezdtem el hardcore módban, és már az első 20 perc után el voltam keseredve, amikor először támad rám a horda.. Folyamatosan kinyírtak, bármerre menekültem.. Azon voltam hogy újrakezdem normal módban.. Aztán egyszer csak kaptam egy nyilat a lábamba, és úgy éltem túl azt a 4 percet.. Utána már könnyebb lett..

Pár kedvcsináló screenshot :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#44) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valaki járt már így?
Eltűnt a mentésem, mármint tegnap Heisenberg-nél végeztem, erre visszarakott arra a helyre, ahonnan lényegében el kellene indulnom. Ilyen hogy a csába lehet?
Két gépen is próbáltam... :U

(#45) Ferenczi Áko válasza ΞΔGLΞ (#44) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem ő tudni fogja.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#46) ΞΔGLΞ válasza Ferenczi Áko (#45) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ő se tudja! :-D
Egyébként, nagyon pipa lettem. Szóval a gépcsávó küzdelemre került volna sor. Ott kikapcsoltam a gépet - mondván holnap folytatom -, és visszab...ott oda, ahova totem-et kell berakni és a nagy kőhidak felemelkednek , ott volt egy autosave mentésem és ennyi.
Azé' ez nem kis k...szás volt, ennyi menetelés után abban a gyár féleségben.

Duke-nál a liftben egy rakás manuális mentésem volt, nem beszélve az autosave-kről.
Szerencsére friss volt az élmény, ezért alig 1 óra elszaladgáltam mindenhova és Heisenberg is ment a levesbe. Ugye most, Chris-szel vagyok, ott kikapcs. Remélem még egyszer ilyen nem lesz.

(#47) ScomComputer válasza ΞΔGLΞ (#46) üzenetére


ScomComputer
veterán

Steam felhő esetleg,megy ? :B

(#48) ΞΔGLΞ válasza ScomComputer (#47) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze...

(#49) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] Eszméletlen néha milyen megoldásokat csinálnak egy játékba :DDD :DDD :DDD
Érdemes a csatornán többi videót is meglesni vannak dolgok amik érdekesek, hogy mire odafigyeltek és meganimálták de ilyen mókolások nélkül sose látja az ember.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#50) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegnap a végére étem. A véleményem semmit sem változott, sőt a befejezése Evelin-nel még jobban rátett, hogy ötlettelenek voltak. Csak valahogy próbálták összefűzni a történetet, meg a RE szálhoz is füződjön.
Ez saját vélemény és a 7-es utáni kritika, ami egy mestermű - Isten tudja hányszor vittem végig újra és újra -, ez számomra egy csalódás volt. Teljes törlés... :-/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.