Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirus86


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Aztan majd megy minden a normalis kerekvagasba, ha mar az AI kifutott. Ms support igy is pocsek mar, meg maga a termekei..

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Úgy látszik a leépítés lesz az év szava.

Thanos was right.

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Már tavaly is több tízezer embert raktak lapátra a tech cégek. Ekkora tömegeket milyen ipar szív fel? Wolt, BurgerKing?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Narxis válasza adamssss (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Logisztika, gyárak.

Thanos was right.

(#5) Big_Boss válasza Narxis (#4) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Autóiparban is leépítésekkel kezdték az évet.

(#6) doooo


doooo
veterán

Az Amazon is, és azt még nem írtátok le ezen a héten. Ez nagyon fontos!

(#7) Narxis válasza Big_Boss (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor jöhet az alapjövedelem.

Thanos was right.

(#8) Degeczi válasza Narxis (#7) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg arra haladunk, idővel megkerülhetetlen lesz.

(#9) adamssss válasza Narxis (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Az sem fog megoldani semmit. Az ember életének a munkája ad célt pár lyukas garastól nem fogja jobban érezni magát. Menni fog a vegetálás és leépülés.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) la_cc válasza adamssss (#9) üzenetére


la_cc
addikt

Munka nélkül nincs cél? :D Érdekes életszemlélet.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#11) adamssss válasza la_cc (#10) üzenetére


adamssss
veterán

A munkád által érzed hasznosnak magad. Ez sajnos tény. A munka lehet bármi de valamit csinálni kell mert otthon ülve elég gyors befordulás lesz.
A család más kérdés. Az nyílván a no1 cél, motiváló, de férfiként számomra elképzelhetetlen, hogy otthon üljek és várjam, hogy jön a segély.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) Narxis válasza adamssss (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért elég sok embernek a munka az csak munka, nem akar vagy nem tud benne karriert építeni de azzal egyetértek, hogy valami cél mindenképp kell.

Thanos was right.

(#13) ilor14 válasza Narxis (#12) üzenetére


ilor14
tag

Nem mondanám, hogy a munka hőse lennék, de hétvégente rendesen szarul érzem magam, ha sok a szabadidőm, de csak elbaszom netezéssel, videózással, ahelyett, hogy tanulnék vagy fejleszteném magam, dolgoznék :DDD

(#14) Degeczi válasza ilor14 (#13) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jaja, annak idején ezért hagytam föl a számítógépes játékokkal, utána gyakran kidobott idő érzésem volt
filmeknél is ez egy fontos vízválasztó az értékelésükben

(#15) Timer válasza adamssss (#11) üzenetére


Timer
veterán

"A munkád által érzed hasznosnak magad."

40 éves korom előtt én is így gondoltam, de kezdek rájönni, hogy elég nagy baj az, ha folyamatosan így érzi az ember. Vannak a társadalmi normák, illetve vannak azok a normák, amelyeket a szülői nevelés éget belénk. Na és vannak azok, amelyeknek értelme is van. Szűk lesz a metszet.

@Degeczi: "jaja, annak idején ezért hagytam föl a számítógépes játékokkal, utána gyakran kidobott idő érzésem volt"

Plusz 1. Aztán öregedtem 15 évet, lassan wécére nincs időm elmenni a bevállalt melók és a családi élet mellett, így kényszerből ugyan, de rájöttem, hogy a látszólag felfelé köpködés a mentálhigiéné alappillére. Ha nem állsz le rendszeresen, nem lesz meg a csúcsteljesítményed sem. Olvasni, zenét hallgatni, bámulni a semmibe nem szükségtelen időpazarlás, hanem szükséges "rossz". Ha valamit el kell hagyni, a social media görgetése legyen, szerintem. Annak lóf_sz értelme van, hiába jön a sok marketinges nyomoronc a kapcsolati hálóval, meg a társadalmi tőkével. Nem maradsz le senkiről és semmiről, maximum az idióták napi önigazoló posztjairól.

[ Szerkesztve ]

(#16) BE4GLE válasza Narxis (#7) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Itt inkább a rendszer komplett újragondolására lesz szükség. A kapitalista arra törekszik, hogy a munkaerőn spóroljon. Ezzel növelve a profitot. Amit lehet automatizál és egyre kevesebb emberrel egyre kisebb fizetésért dolgoztat. Játszunk el a gondolattal, hogy már olyan jól optimalizáltunk, hogy alig van munka. És ahogy te is mondod, pénzt adunk az embereknek. Csak úgy, alanyi jogon. Igen ám de pénznek attól van értéke, hogy az állam keresletet teremt rá. Hogyan? Úgy, hogy adókat vet ki. Az államnak nincs szüksége az adódra, mert szó szerint végtelen mennyiségben tud pénzt csinálni. A hitelek hozzák be az új pénzt a gazdaságba. És az adó ad ennek a pénznek értéket. Szóval itt az is kérdés, hogy mi a francot fog a kormány megadóztatni, hogy a "zsebpénzednek" értéke is legyen. Mert ugye az szja ebben az esetben már nem játszik jelentős szerepet.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#17) strogov válasza adamssss (#11) üzenetére


strogov
senior tag

"A munkád által érzed hasznosnak magad."

Egy frászt. A munkám arra van, hogy a családra, megélhetésre, hobbira pénzt keressek. Szeretek programozni, de nyilván nem azokat a programokat írnám amiket írok napközben ha nem fizetnének érte. Ahogy szabadidőmben nem erp-t meg crm-et piszkálok hanem most pl. mikrokontrollereket. De ez sincs kőbe vésve.

"de férfiként számomra elképzelhetetlen, hogy otthon üljek"

Mondjuk pont nem akadályoz meg senki, hogy csinálj valami hasznosat az otthonülés helyett.

(#18) Degeczi válasza Timer (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogyne, a kikapcsolódás, bambulás kell (mostanában kimondottan szeretem a lassú filmeket is, amiket régen biztosan untam volna), de ezek így adnak is vmit, amit én a játékokban nem éreztem. Másnak természetesen meg pont fordítva is lehet.

(#19) Timer válasza Degeczi (#18) üzenetére


Timer
veterán

Multi lövöldére valóban kár időt áldozni. De egy jó sztori alapú FPS engem mind a mai napig leköt, lásd Prey, ami ma már egy szappanon elfut, de órákra le tudott kötni. Vagy valami félszimulátor, ahol a köridő faragása a cél, szintén jó móka lehet. A kompetitív kukiméregetés tényleg olyan dolog, hogy kár rá minden perc.

@strogov: így is van. Nem a munkáért élünk, az csak eszköz, ami keretet ad(hat).

[ Szerkesztve ]

(#20) Degeczi válasza Timer (#19) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, kormánnyal irányított szimulátor belefér nálam is. Két évtizede még az akkori autómat is megóvta egy töréstől az így gyakorlás, mert abban nem volt ABS, és a GP Legendsből belém rögzült, h engedjek vissza a fékből elkormányzás előtt, így egy éles helyzetben ki tudtam kerülni az elém kihajtó másik autót, blokkolt kerekekkel belecsúszás helyett.

(#21) ilor14 válasza Timer (#15) üzenetére


ilor14
tag

Amit említesz nekem az a fő problémám, túl sok közösségi média, youtube és társai, amire gondolok, hogy ha csinálom elfog a szar kedv, ahelyett tanulhattam volna valami hasznosat. Játszani szoktam, játszani szeretek, de általában nem egyedül csinálom, szóval nekem az is közösségi élmény :D

(#22) la_cc válasza adamssss (#11) üzenetére


la_cc
addikt

Eszköz. Te erre gondolsz. ;)

#17 strogov

+1

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#23) Timer válasza Degeczi (#20) üzenetére


Timer
veterán

Na, ez már tényleg off, de muszáj leírnom, ha már említetted: anno jogsi idején baromi sokat "vezettem" a GranTurismo 2-vel, illetve a colin mcrae rally 1-es verziójával. Oké, ezek simcade-ek, de szerintem ettől függetlenül lehetett belőlük, velük tanulni. Ma meg már tényleg ott tartunk, hogy kikapcsolt assistokkal egy assetto-val örül az ember, ha végig talál a pályán hiba nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#24) sutszi


sutszi
veterán

Csak halkan kérdezem... Mi van azzal a matekkal, ami sok tízezer szakembert hiányolt akár USA, akár EU munkaerőpiacot nézve az IT területről... Most a layoff-ok után is valahol 0 környékén lehet legfeljebb... Szóval nem a Burger Kinggel jönnék elsőnek.
Btw az MS lépését összemosni egy iparági hullámmal kicsit butaság... Minden akvizíció után van egy tisztogatás... Ez így van mióta világ a világ.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25) adamssss válasza la_cc (#22) üzenetére


adamssss
veterán

Legyen eszköz. A lényeg, hogy az embernek szüksége van arra, hogy "fontos" legyen ne érezze azt, hogy felesleges.

Őszintén ha mondjuk itthon kapna mindenki 200 000Ft-ot úgy, hogy nem kell érte semmit csinálni, mennyivel nőne meg az alkoholisták és a depressziósok aránya? Nem kevéssel. Nyilván a legtöbb munka szar de még a szar munka is jobb lelkileg mint a semmit tevés amit a legtöbb ember csinálna ha nem lenne neki megmondva, nem lenne kényszerítve a munkára.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) BE4GLE válasza adamssss (#25) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Szvsz szerint nem az alapjövedelemről kellene beszélgetni. Ha nem lesz elegendő munka mindenkinek, akkor az alapjövedelem is problémás, mert az így osztott pénz értéktelen. Az államháztartás nem úgy működik mint az otthoni. Az otthoni kasszához legfeljebb egy önkormányzat költségvetése hasonlít. Az államé más. Az állam korlátlan mennyíségben tud pénzt előállítani. Csak ugye nem teheti, mert túlkínálat lenne belőle és elértéktelenedne.

Az állam a kiadásait nem az adóbevételből finanszírozza. Tehát az alapjövedelmet sem úgy kell elképzelni, hogy állam bácsi beszedi a gazdagoktól és aztán újraosztja a szegényeknek. Az állam először költ és aztán adóztat. Miért szednek mégis adót? Nos, mivel tartozol vele az államnak kereslet keletkezik a valutára. Azt a pénzt, amit befizetsz nem költik el semmire. Azzal csak kiegyenlíted a tartozásod. A pénz úgy kerül be a gazdaságba, hogy egy nullát átírnak valamilyen értékre, pl. hitel formájában. Ahhoz, hogy értéke is legyen kereslet kell rá.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#27) strogov válasza sutszi (#24) üzenetére


strogov
senior tag

"Mi van azzal a matekkal, ami sok tízezer szakembert hiányolt"

Egyrészt itt most nem csak IT-s embereket rúgnak ki hiába elvileg IT területen van a cég. Másrészt az a matek egy baromság. Eleve arról szólt általában, hogy annyit fel tudnának venni. Ha valóban akkora hiány lett volna megállt volna a gazdaság. Csak egy nyafogás volt a cégek részéről, hogy nincs 100 jelentkező amikor éhbérért mindenhez is értő embert keresnek. Mint a kirúgásokból látható ha valahol fizetnek akkor ott van ember is bőven.

(#28) strogov válasza adamssss (#25) üzenetére


strogov
senior tag

"ha mondjuk itthon kapna mindenki 200 000Ft-ot úgy, hogy nem kell érte semmit csinálni"

Kényszer foglalkoztatással jelenleg pont ez a közmunka program. Megnézheted hányan "szabadultak" eddig ebből :( Semmivel sem csökkenti a depressziót, vagy az alkoholizmust ha fölösleges munkát csináltatsz valakivel. Sőt, az értelmetlenség, kilátástalanság miatt méginkább kiég.
Aki egész nap dolgozik, estére teljesen kimerült, az nagyon nehezen keres majd olyan munkát ami ebből az állapotból kirángatná, mert fizikailag képtelen lesz rá. Nem tud elmenni interjúra mert napközben dolgozik. Nem tud felkészülni, mert estére hulla fáradt. Mindeközben a közmunka tartónak érdeke, hogy legyen aki neki olcsó munkát csinál, úgyhogy még akadályozza is a kilépést. Egy olyan spirál ami depresszióban, és nyomorban tart.

Ha netalán létezne alapjövedelem akkor annak a "munkától" mentesnek kellene lennie ... de nem lesz ilyen soha. Eleve ha valamilyen alapjövedelmet bevezetnek, akkor annak fedeznie kellene a mindennapi életet, és még valamennyi "növekményt". Ha ez a feltétel nem teljesül maradéktalanul akkor az deklarálja, hogy aki erre hagyatkozik az bűnelkövető lesz, mivel kénytelen "kipótolni", hogy életben maradjon. Ez gazdasági képtelenség. A gazdaságot a túlfogyasztás mozgatja. Ha meghatározzuk mire adjuk az alapjövedelmet akkor stagnálás lesz ami magaalá temeti az egészet.
Ráadásul az életcél egészen más mindenkinek. Az alapjövedelmet filozófusok, szociológusok promótálják akiknek az eszközigénye az étel, és a fedél. De nem mindenki szereti a magas filozófiát. Én szeretek programozni (sokmindent), mikrokontrollerekkel foglalkozni, de most 3d nyomtatok, és festek is. De ha valaki pl. downhill-t szereti akkor 1db (nem életveszélyes) gép többe van mint az összes eszközöm az összes hobbimhoz. De van aki pl. pilóta szeretne lenni. Lesz mindenkinek repülő aki azt akar? Vagy akkor mindenki filozófus, szociológus lesz? Esetleg focista, mert itt arra van a legnagyobb szükség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.