Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stangli


stangli
senior tag

na ez egy kőkemény magyar valóság :((

ne csodálkozunk Abszurdisztánban tesznek a vásárlókra... :W

[ Szerkesztve ]

(#2) blueMerle


blueMerle
veterán

Hát...én nem tettem volna az biztos. Nem vagyok egy beszari alak, de a családom, autóm, értékeim és saját éppségem nekem sokkal fontosabb, mintsem hogy valakit jól megsz...ssak...Nem lehetek mindig mindenki és minden mellett. Szvsz ilyen alakokkal soha nem okos dolog kikezdeni. Meglett a teló, mukodik, a duhongo topikba írtál volna egy kacifántosat és pont. Nem biztos hogy a feljelentösdi annyira jó ötlet. :U

(#3) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Nem is neked lesz vele nehéz dolgod, hanem a Vizsgálónak. :U

Leírnád az egész sztorit, vagy ha már leírtad linkelnéd azt? ;)

Szerk: Már megtaláltam. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4) Vakegérke válasza blueMerle (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is egy álláspont.

A vevőket átverő kereskedők épp azt használják ki, hogy senki nem tesz panaszt ellenük.
Csalt az üzlet? Igen. Igenis vonják őket hivatalosan is felelősségre.
Ha egyetlen vevő sem tűrné el, hogy átverik, akkor nem mernék megtenni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) adalbert1 válasza blueMerle (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Szomorú hogy ilyen világot élünk mikor minden kis ügyeskedőtől tartani kell, mert ki tudja ki állhat mögötte, ill. milyen kapcsolataik vannak. :(
Amúgy meg ha komolyan venné az állam a fogyasztóvédelmet, akkor az ilyen helyek mint az írásban említett sorra zárhatnának be, vagy akkora bírságokat kaphatnának hogy pénzmosásra se lenne értelme használni őket.

(#6) Zsu4 válasza blueMerle (#2) üzenetére


Zsu4
tag

Még én féljek?
Szerinted hagyni kell az ilyen szemét alakokat, hogy had verjenek át minnél több embert?
Lehet van alvilági kapcsolata, de ki nem sz...ja le.
Én sem vagy beszari alak (nő létemre), de ezt nem hagyhatom és nem is hagyom.

Köszönet a sok segítségért

(#7) Zsu4 válasza BioNiCMaN (#3) üzenetére


Zsu4
tag

Még vannak benne hiányok, főleg a mai napi történések, még szerkesztés alatt van.

[ Szerkesztve ]

Köszönet a sok segítségért

(#8) Zsu4 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Zsu4
tag

Na ezért nem hagyom annyiban.

Köszönet a sok segítségért

(#9) BioNiCMaN válasza Zsu4 (#7) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szívesen elolvasnám a feljelentésedet. :D

Az előzményeket tördeld egy kicsit, mert így nem volt kedvem elolvasni (szerintem mások is így voltak/vannak vele). :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#10) blueMerle válasza Zsu4 (#6) üzenetére


blueMerle
veterán

Lehet van alvilági kapcsolata, de ki nem sz...ja le.

Ajaj...ezek szerint soha nem volt még ilyen tapasztalatod, és kívánom hogy ne is legyen :( De ne tudd meg hogy mi az, mikor 4 bmw megáll a házad elott 12 kopasszal...Hálisten nekem sincs efféle tapasztalatom, de anno bizony egy ismerossel az imént vázolt eset tortént meg. Szintén lesz..arta a dolgot, nem tartott senkitol. Azóta nagyon óvatos és még azt is meggondolja kire dudáljon az úton. Ez nem a beszariságról szól, ha az ember egyedul lenne, akkor igen, lehet lépni, megvédem magam, node ott a család, az értékek...Jobb ha soha nem tudod meg mi az, mikor valakire rászállnak.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza blueMerle (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Van benne valami amit mondasz. Tény.
De az is, ha mindenki így állna hozzá, és hagyná hogy átbasszák, mert hátha megverik, akkor mindenki ezt csinálná. Mármint a csalást....
Persze ez helyzettől függ, ismerek én is pár olyan embert akivel szemben inkább hagytam volna a dolgot, de van sok olyan is akivel szemben nem. Ezt ki kell tapasztalni.

(#12) Thunderzolee válasza blueMerle (#10) üzenetére

Nekem van "ilyen" irányú tapasztaltom.. :/

Am nem kell félni, ha elég hivatalosan lépsz fel, a "rendőrség" szó csodákra képes. Persze bűnöző-csoportja válogatja, de a normális kigyúrt kopasz napszemüveges állatoknak már mindnek van pár felfüggesztettje, és egy újabb ügytől csak tartanak, mintsem, h elébe sétáljanak, pláne ha piti ügyről van szó.

Ez esetben én sem hagynám magam, mutasd csak meg nekik, h nem egészen úgy van az...
Szomorú, h mennyire lenézik a "piti vásárlót" az efféle boltok... :(((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Vakegérke válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

A személyes adatok titkosak kell, hogy legyenek. A rendőrség nem adhatja ki, még a bíróság sem sorolhatja hangosan. Amennyiben a kereskedőnek nem adtam meg őket, találjon meg, ha tud.

Tény, hogy a csalók ellen mindenkinek fel kell lépnie tehetsége szerint. Bolt szétverés, rendőrség, bármi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Vangelis


Vangelis
nagyúr

ÉN BMW kereskedőkel szívóztam, de meg is kaptam amiért kikezdtem velük, nem lett belőle semmi oylan amire gondoltok.

Pedig 120kilós krapekok voltak, 30kg arannyal a nyakukban, meg hasonlók:)

De elértem a célom, és még kedvesek is voltak, pár feljeletés után:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) blueMerle válasza Dany007 (#11) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezért is eleve kerulom az ilyen helyeket, így nem kerulok ilyen helyzetbe :U

(#16) Zsu4 válasza BioNiCMaN (#9) üzenetére


Zsu4
tag

Tessék ennyi van benne.

[ Szerkesztve ]

Köszönet a sok segítségért

(#17) Zsu4 válasza blueMerle (#10) üzenetére


Zsu4
tag

Lehet igazad van, de ezt nem úszhatja meg és nem is fogja!
A becsület az üzlet nem erről szól.

Remélem nem kell megtudnom mind azt amiről írsz :K

[ Szerkesztve ]

Köszönet a sok segítségért

(#18) stangli válasza Zsu4 (#17) üzenetére


stangli
senior tag

Becsület? Üzlet? Itt mutyisztánban? Az mi? pfffff
Ismeretlen fogalom az ilyen boltosok/vállalkozok számára...

(#19) Kobe válasza blueMerle (#10) üzenetére


Kobe
veterán

a kemény maffia nem egy 100 ezres telefon miatt áll le "jobb belátásra téríteni", mert nem abban utaznak, a pitiáner fajta ellen meg igen hatásos a rendőrség.
Azért ez nem amerika hogy egy lyukas cipőért lelőnek egy sikátorban, ha bunyót akar, jöjjön, be nem engedem, elgfeljebb az eljárásban lesz egy testi sértés, vandalizmus és betörés rész is. Ami azért elég visszatartó erő. Meglepődnél, ha tudnád hogy ezek a pitiánerek mennyire félnek a szervtől, mert van mitől, nem akkora kutya hogy kimentse magát belőle, csak egy wannabe maffiózó. Teszem azt, kiszáll a haverokkal egy 100 ezres teló miatt. Elárulom, nem nehéz nagyobb városban olyan arcokat találni, akik fejenként 2 doboz cigiért nyomot hagynak az üzleten nagyon szívesen, ráadásul többen vannak, mer tezsvírek...

(#20) Zsu4 válasza stangli (#18) üzenetére


Zsu4
tag

Elég baj ez nekünk vásáróknak, ezért léptem ellenük. Más is megteheti nem hiszem, hogy nekünk kellene meghunyászkodni.
Elfog tartani egy darabig, de talán megéri!

[ Szerkesztve ]

Köszönet a sok segítségért

(#21) SonicVersus válasza Kobe (#19) üzenetére


SonicVersus
tag

Ez így van! Aki ebben utazik az túl "kicsi" ahhoz ,hogy bmwkkel és "hegyomlásokkal" fenyegessen meg 100e Ft ért , még ha 100 milláról lenne szó akkor lenne okod félni ,de így... Szép volt ,én is feljelentettem volna!

(#22) kali válasza Zsu4 (#16) üzenetére


kali
legenda

én a helyedben a jegyzőkönyv felvevőjének a nevét is kitakartam volna! esetlegesen problémád lehet belőle... (sőt az ügyszámot sem ajánlott így reklámozni!)

(#23) BioNiCMaN válasza Zsu4 (#16) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Megy PÜ. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#24) blueMerle válasza Kobe (#19) üzenetére


blueMerle
veterán

Félreérted a szitut. Nem a 100k miatt fognak -ha fognak- ugrálni hanem a vizsgálat miatt, ami alatt az egyéb turpisságok is napvilágot látnak. És az nem 100k. :)

(#25) Zsu4 válasza blueMerle (#24) üzenetére


Zsu4
tag

Lehet ezzel felkavartam az állóvizet? :B

Köszönet a sok segítségért

(#26) blueMerle válasza Zsu4 (#25) üzenetére


blueMerle
veterán

Pontosan rátapintottál a lényegre, amit a kolléga nagyon félreértett :)

(#27) Vakegérke válasza Zsu4 (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha igen, jól tetted. Vesszen minden csaló.

Anno 80 fillér volt egy napilap. Kajabált a mozgó árus, én meg elővettem a forintot, és kértem egyet. Adta, a pénzt elvette, és szaladt volna tovább. Én azonban elkaptam a karját, és mosolyogva elé nyújtottam nyitott tenyerem. Na mi van, koldus vagy?, kérdezte, én pedig visszakérdeztem: na mi van, koldus vagy, hogy lopni akarsz? Megkaptam a 20 fillérem, mentünk dolgunkra.
Megjegyzendő: egy zsömle 40 fillér volt.

Kavard csak fel azt az állóvizet. Legalább nem leszek egyedül. Ugyanis nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy akár egy forintocskát is kiszedjen a zsebemből bárki jogtalanul, nem vagyok hajlandó elfogadni "refurbished" cuccot új áron, nem vagyok hajlandó senki zsebét dagasztani úgy, hogy nem azt kapom, ami elvárható.

Bár mindenki olyan határozott lenne, mint Te. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Zsu4 válasza blueMerle (#26) üzenetére


Zsu4
tag

Még mindig azt mondom, nem baj nekik van mitől félniük nem nekem.
Ahogy lentebb írták már, legfeljebb nem csak csalásért kell felelniük.

Köszönet a sok segítségért

(#29) Zsu4 válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Zsu4
tag

Én sem vagyok hajlandó eltűrni az ehhez hasonló dolgokat. Én is mint más becsületes ember elvárom, hogy a keservesen megdolgozott pénzemért azt kapjam amit kell.
Szép is lene, ha minden kereskedő azt adna el amit csak akarna. Ennyi erővel a friss kenyér helyett árulhatnának 1 hónapos félig megrágott kenyeret is.

Más lehetőség nincs fel kell lépni az ilyen aljas emberekkel szemben, kerül amibe kerül.
Nem fogom szolga módjára eltűrni, hogy átverjenek, megtapossanak mert neki ez az érdeke,
Nem ezt a világot éljük, erre szoktam azt mondani " Patkánynak patkány az ellenfele" és igen is mindenki álljon ki az igaza mellett.
El kell söpörni az ilyen és ehhez hasonló kereskedőke, üzleteket.

Próbáljanak meg becsületesen élni úgy ahogy a többi teszi!!!

Köszönet a sok segítségért

(#30) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Elsősoban pont ezért nem szabad ilyen zug gsm boltokba venni semmit se, mert furcsa mód rádsóznak valami használt szart amit ők ujnak adnak el. Bár szerintem lehetett vlna találno egy sokkal megbízhatóbb üzletet is, ahol megkaptad volna a telefont és nem lenne semmi baja.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) Tüzi válasza blueMerle (#10) üzenetére

Kíváncsi lennék a 12 kopasz arcára, amikor az ablakból kidugom az AK-t :D
Ilyen szempontból jó hely Amerika.

Rendelj netről Remmingtont, Kalasnyikovot, gránátvetőt vagy akármit! :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek -=Libria=--val. A piti kis csalóknál nagyon is hasznos segítség lehet a rendőrség.
Sőt még feljebb is.
Van egy határ, amit ha nem lép át az ügy, akkor érdemes rendőrséghez fordulni.
Ugye eleve a büntetés, meg a rendőrségi ügy miatt gond ez a csalóknak. Ezért ha elkezdenének fenyegetőzni vagy ilyesmi, akkor fenn áll a veszély, hogy mégnagyobb ügy lesz a dologból, és mégjobban megszívják.
Viszont ugye van egy határ, ahol már akkora dologról van szó, ahol megéri fenyegetni, mert a megéri a nagyobb büntetés a kockázatát...
Na de ez a dolog nem egy 100k telefon lesz :)

(#33) Zsu4 válasza Tüzi (#31) üzenetére


Zsu4
tag

Ez azért nem Amerika, ezért tartunk itt ahol tartunk................

Köszönet a sok segítségért

(#34) Zsu4 válasza Jégkokó (#30) üzenetére


Zsu4
tag

Ez olyan dolog sajnos mint..............
Ha tudom, hogy hasra esek előtte inkább megállok.

Valami ilyesmi ez is,

Köszönet a sok segítségért

(#35) adalbert1 válasza Tüzi (#31) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát ott mire kidugnád az AK-t, addigra lehet hogy mind a 12-en már különböző arzenállal lőnék a házat... :U

(#36) Tüzi válasza adalbert1 (#35) üzenetére

szeretem a kihívásokat!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37) blueMerle válasza Tüzi (#36) üzenetére


blueMerle
veterán

Sétálj be egy gettoba, pofozz fel pár, helyi indián ivadékot, és bövelkedni fogsz a kihivásokban :D :DDD

(#38) Tüzi válasza blueMerle (#37) üzenetére

így simán bemennék :DDD
na jó, offom vége.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#39) Zsu4 válasza Tüzi (#38) üzenetére


Zsu4
tag

Ez már vicces azért!

Itt nem tartunk és nem is fogunk! :(

Köszönet a sok segítségért

(#40) adalbert1 válasza Tüzi (#38) üzenetére


adalbert1
veterán

Azt ugye tudod hogy így is legyűrték őket? ;]

(#41) Tüzi válasza adalbert1 (#40) üzenetére

Tudom hát, de a fellás 2 vs nagyon sok volt, így is jó sokáig húzták. Kevlár + dobtáras AK csodákra képes :D Így azért jöhetnek a kopaszok a bömösökkel, vagy akárki...

Hogy áll az ügy? Tudni már valamit?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42) Zsu4 válasza Tüzi (#41) üzenetére


Zsu4
tag

Még semmi hír :(

Köszönet a sok segítségért

(#43) BioNiCMaN válasza Zsu4 (#42) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ne is reménykedj, hogy ennek gyorsan vége lesz... Rajtad kívül senkinek sem sürgős... :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44) Vakegérke válasza Zsu4 (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az átverés hamar megy, az orvoslás kevésbbé...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Zsu4 válasza BioNiCMaN (#43) üzenetére


Zsu4
tag

Nem gond idő mint a tenger.......
Nem számítok gyors kimenetelre, de nem is ez a fontos.
Inkább a végkifejlet legyen eredményes, hogy az ilyen és ehhez hasonlók megbukjanak egyszer s mindenkorra.

Köszönet a sok segítségért

(#46) Zsu4 válasza Vakegérke (#44) üzenetére


Zsu4
tag

Hát igen ebben élünk :U

Köszönet a sok segítségért

(#47) topiboy


topiboy
újonc

Szia

Olvastam, mitörtént veled. Ez nagyon sajnálatos, de nagyon sok hasonló eset történik naponta.
Ahhoz hogy elkerüld ezeket és az ehhez hasonló eseteket tudok segíteni neked.
Ha nem szeretnél így járni és érdekel keress meg püben.
:W

topiboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.