Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) RoMix85 válasza sziluboy (#649) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Sajnos nem csak nálam jelentkeztek illesztési problémák, persze szervízben orvosolnák elviekben csak nincs időm várni rá a munkám miatt (itt jól jön a 2 év gari). Igy amíg nem okoz funkcióbeli problémát nem is foglalkozom vele.

Egyébként ha most vennék tabletet a q813is-t venném, mert gyanítom hogy megunták a sok illesztési szervízelést és jobban odafigyeltek abban a szériában.

Mellesleg sokan panaszkodtak wifi gondra, ami az utolsó frissítéssel javult de azért a teljes fém ház leárnyékolja jobban a jelet mint pl az ix verzióban .
A lényeg hogy az IS verzió ugyanaz mint a sima I (2gb ram, 16gb háttértár) csak azt már az IX hátlapjával forgalmazzák.

A hdmi menüben a szokásos almenük találhatóak, felbontás 1920X1080p@60hz-50hz, 1920X720p@60hz-50hz stb
Plusz a képernyő zoom beállítás.

(#652) sziluboy válasza RoMix85 (#651) üzenetére


sziluboy
tag

Köszi a felbontásokat, és a tippet az IS verzióra. Gondolom, ha ugyanaz mint az I verzió csak más hátlappal, akkor ahhoz is lesz kitkat. :)

(#653) gusthy


gusthy
veterán

Nakéremszépen.
Feltoltam a chuwi kitkatet, döbbenet, mintha új gép lenne. Elsősorban a multitask javult rengeteget, konkrétan a SwiftKey iszonyat rosszul működött, most meg hasít. Másfelől a wifi... Sírni tudok, ha visszagondolok a 4.2-re...
Ami más eszközökkel probléma, az ART, az itt szó nélkül megy...

[ Szerkesztve ]

(#654) Schanyee válasza gusthy (#653) üzenetére


Schanyee
senior tag

Remélem nem sokára jön az alcor verzió is, ha már úgyis ugyanaz a két tablet, elvileg már tesztelik javában.

(#655) gusthy válasza Schanyee (#654) üzenetére


gusthy
veterán

Bízom benne én is, és akkor majd gondolom, frissítek is, de kíváncsi voltam, és hát, ne tudd meg... Chuwi fórumban, itt, fenn van a linkje.

(#656) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Az Alcor oldaláról :

"tegnap érkezett egy új firmware, melynek tesztelését ma kezdjük meg.

További szép napot kívánunk, üdvözlettel: az Alcor Digital csapata."

Alakul a dolog.

(#657) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Megjött az enyém is. IS verzió, vagyis az IX hátlapja, de 2gb ram van benne.
Első benyomásim:Az összeszerelés minősége, hát finoman fogalmazva sem egy válogatott darab :D Wifi a topikban olvasottak ellenére szerencsére rendben van, ahol a telefonom 2 pálcikás ( wayteq talk 5h) ott a tab 4-5 pálcika között ingadozik.(téglakecó, 2 fal-ra a routertől)
4.2.2.van rajta, laggol. Elég sűrűn. :U Egyelőre ennyi. 4.4 ről van valakinek infója a fent irtakon kivul?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#658) RoMix85 válasza DeadMeat (#657) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Gondoltam abban talán rendes összeszerelés lesz, de ezek szerint csak a wifi miatt lett cserélve a hátlap. Csak azt nem értem annyi pluszt hoz az új hátlap hogy ezért már új nevet is kapott?!
Egy biztos nálam az hogy GEM series nem azt jelenti amivel reklámozzák:s
Ettől függetlenül szeretem a tabom, mert viszonylag olcsóért jó hardvert kaptam, és a felárból ennyire tellett az összeszerelésre:)

ui
Chuwi v88 fórumban olvashatsz a 4.4 ről, ugyanazt kapjuk mi is csak előtte át brandelik alcorra.

[ Szerkesztve ]

(#659) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Nem bírtam tovàbb vàrni, felraktam én is a chuwi kitkatot az alcoromra.
Még nem sokat teszteltem, de már most kijelenthetem hogy érezhetően gyorsabb lett a gép.
Ami egyből feltűnt hogy torrentezés közben is tudok videót lejàtszani szaggatàs nélkül úgy hogy a kliens full sávszéllel folyamatosan tölt.

Ezek eddig nem igazán így működtek 😉😉💄;-)

(#660) gusthy válasza RoMix85 (#659) üzenetére


gusthy
veterán

Ugyehogy :-)

(#661) DeadMeat válasza RoMix85 (#659) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is viszket miatta az a bizonyos.. De nekem vajh melyik változatot kell használjam?
Btw a lagolást is abbahagyta a tab, ép telepitgette, frissitgette az alkalmazásokat, azért tűnt darabosnak a működése.
Jó lesz ez, tetszik, mindent egybe vetve pozitiv a véleményem egyelőre.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#662) RoMix85 válasza DeadMeat (#661) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Nekem q813I verzió van elviekben ugyanaz az IS verzió is még az alcorosok írták...

Én ezt a romot tettem fel
[link]

(#663) Cartman023 válasza RoMix85 (#662) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Valamilyen leírást tudnál mutatni/linkelni a rom felrakásához?

(#664) RoMix85 válasza Cartman023 (#663) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Az alcor weboldalán lévő leírást használtam, és az ottani progival...

(#665) Cartman023 válasza RoMix85 (#664) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Köszönöm szépen.

Megpróbálom én is, mert nincs kedvem várni az Alcorosokra.

(#666) DeadMeat válasza RoMix85 (#662) üzenetére


DeadMeat
veterán

És ez 100%? Csak mert chuwi-ból is 2 féle van, illetve 3, vagy még több is talán. Gen1, gen2 meg az 1gb ramos. Gondolom az enyém gen2-re épül, a tiéd?
Btw milyen kernelen fut a 4.4?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#667) Laja333


Laja333
őstag

Hello!

Barátnőm tegnap vett egy Q813I-t. Probléma egyből előjött: fantom érintéseket érzékel néha. Felraktam egy touch screen tester programot, azon is szépen előjött néha, hogy 1-1 ponton (nem ugyanott) érintést érzékel.
Kérdésem: szoftveresen ez javítható lehet szerintetek? Nem tűnik fizikai problémának mert kijelző ki-bekapcs után "megjavul". Ha nem javítható akkor igénybe vesszük a 3 napos visszavitelt :S

(#668) RoMix85 válasza DeadMeat (#666) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Én úgy tudom hogy a q813i a chuwi v88 gen 1-nek felel meg. Amit linkeltem romot az is valószínű hogy gen 1 mivel felraktam és működik.
Csinàltam egy screenshotot, most ezt írja a tulajdonságoknál
kép
Egyébként ugyanúgy raktam ffel mintha az alcor oldaláról leszedett romot tettem volna rá: bachtoolban betallóz a rom-->switch gomb-->restore gomb vársz míg felteszi ès kèsz. Amikor elindul minden kínai lesz így célszerű megjegyezni hol van a nyelv beàllítások hogy china nyelvtudás nélkül is magyarra tudd tenni.

"
Alcor2014. April 1. 11:29:21
Tisztelt Szombath Gábor,

a hátlapon kívül semmi különbség nincs a két modell között, az IS verzió hátlapja az IX modellével egyezik meg.

További szép napot kívánunk, üdvözlettel: az Alcor Digital csapata.

Szombath Gábor2014. April 1. 11:21:14
Valaki pontosítaná, mi is a különbség a 813I és a 813IS közt? Köszönöm!"

Ezért gondolom hogy a tied is belül ugyanaz mint az enyém.
Termèszetesen csak saját felelőségre próbálj romot flasselni!

Laja333 ha van mèg 3 napos cserèd, szerintem cserèltesd, mert valószínű hogy nem szoftveres a gond
Nálampl a hangerő szokott néha "fantom érzékelni" hiába van fenn vásárlás óta a 3. Rom a gépen, eddig mindegyiknél jelentkezett. Szerencsére csak a hangerő... És teljesen random, van hogy egy nap egyszer van hogy 3 napba egyszer. Igy nem zavaró annyira. Lényeg a lényeg cseréltesd ki, és FIGYELJ oda az illesztésekre, lehet amiatt vannak ezek az érzékelősdi problémák.

[ Szerkesztve ]

(#669) gusthy válasza RoMix85 (#668) üzenetére


gusthy
veterán

Mindenesetre chuwi rommal ne vidd vissza a szervizbe :)

(#670) RoMix85 válasza gusthy (#669) üzenetére


RoMix85
aktív tag

De ő nem is akart romolni:-)
Amúgy te ART-al használod a tabot? Tesztek alapján a dalvik még gyorsabbnak tűnik.
Vagy van konkrét ok ami pozitív benne?!

(#671) DeadMeat válasza RoMix85 (#668) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez nekem sajna nem jó, nem indulna el vele a tab. Elqrni meg nem akarom :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#672) Laja333 válasza Laja333 (#667) üzenetére


Laja333
őstag

Jelentem, még másnap visszavittük a madaras teszkóba, ahol egyből visszaadták az árát (nem volt lehetőség cserére) majd ugyan azzal a mozdulattal levásároltuk az árát egy ugyan ilyenre. Az új azóta is hibátlan.
Megjegyezném, az első gép bár fehér volt, fekete volt hozzá az összes kábele, amit sima visszapattinthatós zacsiban raktak. A második gépnél minden kábele illett a géphez színben is, és gyárilag forrasztott visszapattinthatós zacsiban voltak.
Amit már az újnál figyeltük meg, hogy azon volt hátoldali fólia is, és a kijelző fólia is más volt mint az első verzióban.
Lehet hogy valami újracsomagolt dolgot fogtunk ki első körben? :F

[ Szerkesztve ]

(#673) RoMix85 válasza Laja333 (#672) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Nekem is fehér tabhoz fekete kábel volt, gondolom mindenkinek...
De fólia volt ugyanúgy a hátoldalán is.

Egyébként én is feketét szerettem volna, de amikor vettem csak fehér volt. Én meg aztán baromira türelmetlen voltam és elhoztam a fehéret :-)

(#674) Laja333 válasza RoMix85 (#673) üzenetére


Laja333
őstag

"gondolom mindenkinek..." - Az új gép dobozában már fehérek voltak. :)

(#675) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Jöhetne KK a masinára.
Most a Chuwi-s KK rom van rajta, és érezhetően jobb lett a tablet gördülékenysége.
A billentyűzet végre nem fagy meg és nem reagál késve, a Chrome nem omlik össze 10 percenként.

(#676) P€P€ válasza Cartman023 (#675) üzenetére


P€P€
csendes tag

Ezt öröm olvasni, hogy jól fut a KK és a wifire leszek kíváncsi mennyire lesz erősebb bár most azon gondolkozom hogy le/kicserélem a routerem egy cserélhető antennásra és az egyik antennáját felhozom az emeletre mert, elég sok fal bekavar a gyenge tabletnek. Meg ha hdmire van dugva akkor nem lehet forgatni a készüléket mert most pont ott fogná az ember a tabletet ahol be van dugva + ha töltőn is van akkor esélytelen a biztos fogás (mivel a WI-DI nem szuperál marad a vezetékes módszer). Mindenesetre ha belelökik a chuwiból a multiwindows-t meg a több felhasználós részt és a vezetéknélküli kijelző is úgy fog muzsikálni mint egy samsung s3-mal (kijelző tükrözés tv-re) akkor minden elismerésem az Alcor&Chuwi Digital cégnek :D

(#677) pivot válasza RoMix85 (#659) üzenetére


pivot
csendes tag

Sziasztok!

Az Alcor Q933RS után (behalt az érintője) én is inkább ezt vittem el 32k-ért akcióban, és én is feltettem rá a Chuwi V88 KitKatjét a lentebbi linkről és hát...az Antutu ugyan csak alig 18k felett mért, de mégis érezhetően gyorsabb lett a mindennapi használatban, mint a 4.2 volt a maga 19k feletti értékével, sokkal gördülékenyebb minden, gyorsabban reagál... szóval én is ajánlom a váltást! Ja és én Ubuntu alatti VirtualBox-os XP alól frissítettem minden gond nélkül ;)

''A program az a software, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.''

(#678) T1k3


T1k3
tag

Prestigio MultiPad 4 Diamond vs. Alcor Zest Q813i.

Van olyan illető aki első kézből véleményt tud mondani mind a két versenyzőről? Annak nagyon szépen megköszönném ha összefoglalná, hogy mit tapasztalt a mindennapi használat során. A technikai adatok összevetése nekem is ment. :)

Az Alcor a 2GB RAM-al és csekély árkülönbséggel jobb ár/érték arányúnak bizonyul ám ezek a fantom érintések elég demotiválóak és elrettentőek. (Vissza olvasva a fórumban nem is láttam, hogy lenne rá megoldás. Nem utolsó szempont az sem, hogy hölgy kezébe szánom, általános felhasználásra azaz film, online-media, net, játék etc.

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#679) ruti


ruti
Közösségépítő

blogolok kicsit a Q813I -ről, itt

és rögtön két kérdésem is lenne:

1.) nem-billentyűzetes, könyvszerű tokok közül az iPad mini kompatibilisek jók lesznek?
illetve tud valaki ajánlani nem-billes tokot?

2.) első nekirugaszkodásra a vezeték nélküli egeremet nem találta OTG-n.
hogy lehetne bele életet lehelni?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#680) Schanyee válasza T1k3 (#678) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem két Prestigio tabletem volt az Alcor előtt, nekem semmi olyan problémám, mint amiket itt írnak a topic-ban, ha ez jelent bármit is neked. Mindkettő 2 magos volt, az árához viszonyítva mindennel elégedett voltam (értsd: 2 magos nem volt túl gyors, főleg ha telepített valamit, vagy amikor felcsatlakozott a netre és frissített mindent, meg bekapcsolt wifivel készenlétben gyorsan merült). Anyagminőség, kijelző ilyenekkel nem volt semmi gondom. Az Alcor-nál ez utóbbiakkal nem vagyok maradéktalanul elégedett, cserébe van magyar support, akik válaszolnak is a kérdésekre, és van/lesz kitkat frissítés is (azt nem tudom a Prestigio megkapja e). Azonos hardver mellett a Prestigio-t választottam volna a pozitív tapasztalatok miatt, viszont hardveresen voltak olyan előnyei az Alcor-nak, amik nekem fontosak voltak (bluetooth-on hallgatom a zenét, kisebb tömeg miatt jóval könnyebb tartani kézben, valamivel nagyobb aksi). Nekem is vannak fantom érintések, de elég ritkán, olyan 6 óra használat mellett 2-szer, amik 95%-ban a hangerő gombokat jelentik, így nem zavaró. Ami zavaróbb, hogy a jack dugó nem tökéletes, így este legalacsonyabb hangerőn hallgatva erősen zajos, de ez is csak legalacsonyabb hangerőn van. Szerintem nyugodtan vedd az Alcor-t, és ha bármi hibája van, akkor pár napon belül vidd vissza a boltba és kicseréled egy másikra (akár a Prestigio-ra), ha nincs semmi baja, akkor pedig jól jártál.

ruti: Én ilyent vettem szürke színben, elég jó minőségű, olcsó és mágneses, szóval feléleszti/lezárja a kijelzőt nyitáskor és záráskor.

[ Szerkesztve ]

(#681) T1k3 válasza Schanyee (#680) üzenetére


T1k3
tag

Köszönöm szépen, ez kimondottan hasznos válasz volt. :)

Viszont olyannyira telhetetlen vagyok, hogy rögtön lenne még egy kérdésem: Q813i vagy Q813iS. Természetesen megnéztem, hogy csak a hátlapban különbözik... viszont ettől az információtól nem lettem okosabb. Nem tudtam meg, hogy melyiknek jobb a hátlapja illetve, hogy van -e bármilyen előnye/hátránya...

[ Szerkesztve ]

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#682) DeadMeat válasza T1k3 (#681) üzenetére


DeadMeat
veterán

A hátlap teteje és az alja műanyag, nem teli alamínium, mint az i verziónak. Picit segít a wifin, gyakorlatban mennyit számit, azt nem tudom.talán picit csúnyább, de ez egyéni preferencia kérdése.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#683) Schanyee válasza T1k3 (#681) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ezt is csak úgy tudom tippelni, hogy az előző prestigio az fém hátlapos volt az alján egy kis műanyag sávval (multipad 2 prime duo) és olyan 5m-el volt nagyobb a wifi hatótávolsága ennél teljesen fém hátlapos alcornál. Nekem ez annyit jelent, hogy a konyhában pont nem tudok netezni vagy a teraszon. Ez így saccra annyi, hogy 1 szinttel följebb van a router (ez rontja a legtöbbet talán a jelen) és olyan 2 szobával arrébb. Így kb légvonalban 6 méter lehet a távolság amit ez most tud. Ha azonos emeleten vagyok akkor hasonló körülmények között még maxon van a jelerősség, szóval azért úgy a falak is vékonyabbak, és a router is sokkal jobban sugároz vízszintes irányban. Azt persze nem tudom mennyire más wifi modul volt abban, azon is sok múlhat. Szóval mindenképp a műanyagost választanám.

Szerk.: Meg az előtte lévő sima multipad (pro duo talán a neve), az teljesen műanyag hátlapú, az is tudja azt amit a másik, ami nem meglepő, hardveresen majdnem ugyan az a két multipad, csak a kijelző más meg a borítás.

Szerk2.: Amúgy hajszálnyit alapból is lehet gyengébb a wifi, mert sokkal energia takarékosabb, de akinek műanyag hátlapos alcor-ja van, az nem szokott panaszkodni, hogy gyenge lenne, így az árnyékolás viszi a nagyobbik részét.

[ Szerkesztve ]

(#684) T1k3 válasza Schanyee (#683) üzenetére


T1k3
tag

Igen, ilyen mindennapi használatból adódó információkra voltam kíváncsi. Lévén, hogy a képek alapján elég nehéz eldönteni bármit is. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#685) Schanyee válasza T1k3 (#684) üzenetére


Schanyee
senior tag

Szívesen! Azért azt továbbra is hozzá tenném, hogy a konkrét kérdezett Prestigio tabletet nem használtam sosem, így részemről is csak feltételezések amiket írok különbségeket, de remélem nem állnak messze a valóságtól. :)

(#686) pivot válasza ruti (#679) üzenetére


pivot
csendes tag

Szia!

Az 1)-re a válasz: kipróbáltam egy iPad minire készített tokot (márkát most nem tudom, a madarasban próbáltam ki) és kb. 3 mm hiányzott ahhoz, hogy belemenjen...ez csak egy tok a sok közül (mondjuk 10k az ára, tehát nem gagyi és kimondottan a minihez készült.
A 2)-hez: nekem pl. a ZTE 3G modememet sem látta, pedig az a típus rajta van a támogatottsági listán... eddig csak pendrive-al működött, illetve egy usb-s billentyűzettel.

''A program az a software, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.''

(#687) ruti válasza pivot (#686) üzenetére


ruti
Közösségépítő

gyűlnek a kérdéseim, itt van néhány ízeltőül:

tok:
én közben ezt az ACME tokot néztem, de a gombok szerintem hátrább esnek az Alcor-on, mint az iPad-on, ezért nem lesz használható. vagy igen. de ezt nem tudom. :)

OTG + pendrive:
a képernyő kikapcsolásakor egyidejűleg a pendrive is leválasztódik.
ha mindez filmnézés közben történik, mi a megoldás, hogy ne kelljen újradugni a pendrive-ot?
mplayerből való újra megnyitás sem mountolja a pendrive-ot, mi a megoldás?

futó alkalmazások:
mi a megoldás arra, hogy ne fusson minden alkalmazás a háttérben,
lehet őket zárni, ha tudom, hogy nem akarom elővenni később?
root access nélkül nincs valami megoldás erre?

többfelhasználós téma:
jelen gyári állapotában (Android 4.2.2., december 23-i firmware, no root acces) nem is tudom előhúzni ezt a funkciót? Mikor kerül vissza, lehet erről tudni valamit??

multiwindow mode:
ez nektek is használhatatlan?
hogyan lehet egy ablakot teljes méretűre visszanyitni?? :F
ha váltok a multiw. mód engedélyezésében, miért záródik be az összes addig futó app?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#688) RoMix85


RoMix85
aktív tag

"István2014. May 26. 15:40:33
Üdvözlet!

Az új firmware megjelenésére ki lehetne tűzni egy új reális céldátumot? Megnyugtató lenne sokunknak...

Jó munkát!

István

Kedves István,

jelenleg június második fele tűnik reálisnak.

További szép napot kívánunk, üdvözlettel: az Alcor Digital csapata."
Én ezt már nem értem!
04.20-án kapott a chuwi új frissítést a kitkathoz
04.21-én megkapták az alcorosok is. (Mellesleg már előtte is volt nekik kitkat mert írták hogy tesztelik.)
Már 4. dátumot adták meg mikor jön ki a frissítés.
Tudván hogy kb ugyanazt a romot kapják meg mint a chuwi, (ami jelenleg működik a chuwi-n is meg hát az alcoron is)
Mi ez ha nem időhúzás?!

Mindegy végülis mert jelenleg is chuwi kitkat van a gépemen, csak bosszant hogy úgy tesznek minha egy 0-ról felépített rendszert kellene kiadniuk, holott szinte csak átkellene írkálniuk a nagy ALCOR-ra.

Kíváncsi leszek ha a 4. Igért dátum bekövetkezik, és talán kiadják milyen változások lesznek a jelenleg is stabil, jól muzsikáló chuwi romhoz képest!

Kidühöngtem magam:). De hát na ha egyszer bosszant hogy hülyének nézik a vásárlókat.

(#689) ruti válasza RoMix85 (#688) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a többfelhasználós móka visszakerült?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#690) RoMix85 válasza ruti (#689) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Nem az nincs a legfrissebb chuwi romban

(#691) ruti válasza RoMix85 (#690) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi, kár érte

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#692) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Rajtam kivül van még valakinek IS verzió?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#693) ruti válasza ruti (#687) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ezekre valaki? (többfiókon kívül)

+1 újabb kérdés:
használ valaki drótnélküli bill+egér kombót?
nekem a drótnélküli egeremet (Revoltec) sem látja, mi lehet a megoldás?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#694) Schanyee válasza ruti (#693) üzenetére


Schanyee
senior tag

Most próbáltam, nekem a Logitech Wave pro vezetéknélküli bill-egér párost gond nélkül felismerte és tudtam használni.

OTG - Maradt csatlakoztatva kikapcsolt kijelzővel is (most próbáltam ki mint az egeret)

Futó alkalmazások: az Android nem windows, nem kell kilőni a háttérben lévő dolgokat, ha kell a memória, a rendszer bezárja. Ha nagyon akarod akkor van erre program, de gyakorlatilag csak lassítod vele a rendszert.

Többfelhasználó: szerintem nem tervezik visszatenni, de ha megjön a 4.4 akkor kiderül, ha abban nem lesz akkor már nem is lesz hivatalosan sose.

Multiwindow: Nálam működik, használható, de nem használom. Azért záródik be váltáskor minden, mert a programozók így írták meg, gondolom valami összeakadt, és ezért egyszerűen ezt a megoldást választották.

[ Szerkesztve ]

(#695) DeadMeat válasza ruti (#693) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is marad az usb mountolva lezárás után is.
fejlesztői lehetőségek, ott a legalján valahol törölje a tevékenységeket opcióhoz pipa.De szvsz felesleges, jól dolgozik a droid, ahogy az előttem szóló is mondta volt.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#696) ruti válasza DeadMeat (#695) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi nektek a válaszokat :R

ezt a pendrive-via-OTG kérdést megnéztem mégegyszer, a jelenség érdekes:

1. pendrive: Maxell 4GB, be se mount-olja, mert gyárilag van rejta egy secure és egy public partíció, első FAT, második FAT32-re formázva

2-3. pendrive: USB 3.0-as EMTEC, 8GB. Na ez produkálja a hibákat, míg egy USB 2.0-es SiliconPwr 8GB-on ugyanarra a műveletre minden OK.

Szóval az U3-as pendrive-on ha játszok egy filmet, képernyő kikapcs bizony unmountolja. Ezt vettem észre először.
De jobban megnézve, már a drive tallózása sem megy visszakapcs után. Újra kell dugni a pendrive-ot, hogy megint tallózható legyen. Megnyitott doksit nem találja vissza, fájlrendszer nem tallózható fájlkezelőben. Tehát a pendrive őszerinte nincs csatlakoztatva.

Érdekes. Másnak megy U3-as pendrive-val?

-
most akarok venni egy genius luxemate wireless kombót, konkrétan a genius mini vevőjével van esetleg valakinek tapasztalata?

-
köszi, a dev.tools-ban tényleg ott a lehetőség az appok azonnali bezáratására,
de mondjuk ezzel meg nem megoldott, ha valamit éppen akarok hagyni a háttérben.
a "droid" nekem tök új, de nektek elhiszem, h így van jól :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#697) Schanyee válasza ruti (#696) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kingston data traveller r3.0 amivel próbáltam

(#698) Schanyee


Schanyee
senior tag

Felraktam a Chuwi-s android 4.4-et én is. Eddig minden oké, akadás gyakorlatilag akkor se nagyon volt mikor a 45 alkalmazást raktam újra, szóval nagyon meg vagyok vele elégedve. Amit nem vártam, nálam a bluetooth erősebb lett, amilyen távolságról korábban szaggatott a zene, mert gyenge volt a jel, most pont le tudja játszani. Igaz ez lehet nem a 4.4-es javításnak köszönhető, bő 1 hónapja vettem újonnan a tabletet, nem tudom hogy a legelső firmware volt rajta eddig, vagy a januári frissítés. Akkor még 1-2 héten belülre ígérték a frissítést, így nem láttam értelmét külön a januárit felrakni. Szóval az lehet a januári frissítésnek is hozadéka lett volna.

(#699) stimulus válasza ruti (#679) üzenetére


stimulus
csendes tag

Szia, nem tudom, találtál-e már tokot, nem olvastam végig a fórumot, de ha ebayrol, vagy aliexpressrol rendelsz chuwi v88as mágneses pattintós, nem ráragasztós tokot, kb 1800ft-ert, akkor garantáltan nem nyúlsz mellé! :) Bár már láttam az alcor honlapján is képet erről a tokról, úgyhogy már valószínűleg itthon is elérhető, de gondolom picit többé kerülhet.

(#700) stimulus


stimulus
csendes tag

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-wholesale-Special-7-9-inch-Magnet-Leather-Case-for-Chuwi-V88-V88S-more-color/1377471345.html
Apropó, a link az imént lemaradt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.