Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) pivot válasza kat (#899) üzenetére


pivot
csendes tag

Szerintem egy és ugyanarról beszélünk: USB plugin for Total Commander (a Paragon GmbH-tól)

[ Szerkesztve ]

''A program az a software, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.''

(#902) bigrob válasza pivot (#901) üzenetére


bigrob
őstag

Nem ;]

USB Stick Plugin-TC

De lényegében ugyanaz a kettő :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#903) kat válasza bigrob (#902) üzenetére


kat
tag

köszi srácok, kipróbálom..:-) :-)

3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

(#904) Schanyee


Schanyee
senior tag

Mostanában ha töltöm a tabletet képes teljesen lefagyni és csak a reset segít rajta. Eddig hibátlan volt amúgy. Találkozott már valaki ilyesmivel?

(#905) kurtuzov válasza Schanyee (#904) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Milyen rom van rajta?
Esetleg egy factory reset segithet elso korben.

(#906) Schanyee válasza kurtuzov (#905) üzenetére


Schanyee
senior tag

Chuwi féle 4.4, még júniusban került fel rá és nem volt vele eddig semmi gond. Lehet az lesz a vége, ha lesz egy kis időm.

(#907) Canrom


Canrom
újonc

Helló,
Az lenne a kérdésem, hogy melyik a jobb vétel az I az IX vagy az IS, illetve melyiknek milyen a hátulja, arra gondolok, hogy teljesen fém vagy a szélén műanyag. A wifi miatt kérdezem.

(#908) Cartman023 válasza Canrom (#907) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Az I-nek fém a hátlapja, az IS-nek meg műanyagféle, így jobban veszi a wifi jelet, így én azt választanám.
De amúgy elvileg semmi más különbség nincs a kettő között. Az IX eggyel gyengébb kiadás(1 giga ram), szintén fém hátlappal.

Más:

Valaki használ ilyen vagy esetleg ilyen tokot?
Nekem most egy univerzális 8'-os tok van, de az nagy rá, jó lenne valami, ami nem sokkal nagyobb mint a gép, de azért védi is valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#909) bigrob válasza Cartman023 (#908) üzenetére


bigrob
őstag

Az elsőhöz hasonló chuwi gyártmányú tokom van.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#910) Cartman023 válasza bigrob (#909) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Jól beleillik a tablet?
Főleg a gombok érdekelnének.

(#911) bigrob válasza Cartman023 (#910) üzenetére


bigrob
őstag

mivel az alcor kb átcsomagolja a chuwi tabokat minden tökéletesen illeszkedik
keress azon az oldalon chuwi v88-ra tokot, jó lesz neked is

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#912) Lupi00


Lupi00
tag

Köszönöm a cikket most már tudom, hogy ilyet nem szeretnék!

Gelesztaember

(#913) bigrob válasza Lupi00 (#912) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem semmi problémám nincs ezzel a tabbal...
Ha jársz 15. kerület felé kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#914) kurtuzov válasza bigrob (#913) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Végül is egy évvel a cikk publikálása és a tab megjelenése után már én sem ezt a tabot választanám...

(#915) kat válasza kurtuzov (#914) üzenetére


kat
tag

Egy év nagy idő... Főleg a tab, telefon fronton..

3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

(#916) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok alcor access q787i lehet rootolni?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#917) Cartman023 válasza nesh_019 (#916) üzenetére


Cartman023
aktív tag

(#918) C0R0


C0R0
csendes tag

Sziasztok!
Ma fel szerettem volna rakni ezt a romot a q813IS-emre, mindent a leírtak szerint csináltam (gen2-t loaderrel telepítettem). Végül viszont, amikor ezt a lépést hajtottam végre:

3) change the loader (skip when the firmware has the same loader generation)
a) run RKDevelopTool.exe
b) button with the 3 points: load the loader (gen1 = v1.24, gen 2 = v2.16)
c) Erase ID Block
d) Erase All Blocks
e) Download

akkor a download befejezte utána a tablet nem kapcsolódott vissza a gépre, semmire nem reagál azóta. Nincs ötletetek, hogy mit lehetne vele kezdeni? Már próbáltam ez alapján mindent, de nem javít a helyzeten.
Az lehet a baj, hogy gen2-t raktam rá?

Köszi!

(#919) C0R0 válasza C0R0 (#918) üzenetére


C0R0
csendes tag

Közben sikerült megoldanom,akinek hasonló problémája lenne annak a következő megoldás segíthet!

Húzz ki mindent a tabletből
Indítsd el az Rkandroidtool-t
Nyomd meg 20 sec-ig a bekapcsoló gombot
Egy kis csavarhúzóval vagy valami hasonlóval a NAND 7-8 vagy 8-9. kis pinjét érintsd össze mindeközben dugd be az usb-t a tabletbe
A többi lépés az előző posztom linkjében!

U.i. Nincs meg valakinek véletlenül a 4.4.2. alcor beta rom?

Köszi!

(#920) C0R0 válasza C0R0 (#919) üzenetére


C0R0
csendes tag

Közben sikerült beszerezni. Akinek kell az Alcor-os 4.4.2 KITKAT az innen töltheti le:
ROM

[ Szerkesztve ]

(#921) pillerke válasza C0R0 (#920) üzenetére


pillerke
újonc

ez a sima Q813I-re is jó, vagy csak az IS-re?

(#922) kurtuzov válasza C0R0 (#919) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez a NAND pin érintés hogyan is zajlik? Szétbontod a tabot?

(#923) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Sajnálattal látom, hogy az Alcor nem iparkodik a 4.4.x ROM kiadásával. Egy béta-verzió volt, de azóta semmi. A 4.2.2-t pedig nagyon le szeretném rajta váltani, mert hasonló erejű vason (Lenovo A536) a 4.4.2 csodákat csinált. Q813I 16 GB/2 GB-os modellről lenne szó. Melyik ROM-ot ajánljátok: az Alcoros bétát vagy Chuwi-ra készültet? Melyik milyen bugja van? Köszönöm előre is a válaszokat :R

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#924) pillerke válasza C0R0 (#920) üzenetére


pillerke
újonc

Köszi, hogy felraktad! Miután egy fél éve vártam a frissítést csak felraktam ezt a bétát, mert már teljesen használhatatlan volt szegény tablet a 4.2.-vel :((( .
A frissítés óta rá sem lehet ismerni, csak úgy süvít :C Bug még nem jött szembe, Skype-ot én nem használok, szóval az a bug amúgy sem érint.

(#925) dugynok válasza C0R0 (#920) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Root-olni lehet valamivel a 4.4-es alcor romot?

(#926) Traianus


Traianus
tag

Sziasztok! Tegnap óta nem kapcsol be a tablet. Tegnapelőtt még jó volt, azóta az asztalon pihent, most pedig semmi. Ha rádugom a gépre, akkor nem ismeri fel. Tudtok valami megoldást ajánlani?

(#927) Cartman023 válasza Traianus (#926) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Elsőre szerintem hagyd a töltőm egy estét ,és reggel próbáld meg bekapcsolni, esetleg megpróbálhatod a bekapcsolás+ hangerő fel vagy le hosszabb nyomását is.

(#928) Traianus válasza Cartman023 (#927) üzenetére


Traianus
tag

Köszi a tippeket, ezek megvoltak, de semmi :( Sajnos gari már nincs rá, de azért bevittem, hátha legalább megmondják hogy mi a baja.

(#929) C0R0


C0R0
csendes tag

Sziasztok,

ne haragudjatok van egy olyan rossz szokásom, hogy csak akkor járok fel, ha kell valami. :D

@(#921) pillerke
Az IS és az I annyiban különbözik, hogy más anyagból van a hátlapjuk!:)

@(#922) kurtuzov
Igen, ehhez szét kell bontani a tabot, ha az enyémhez hasonló problémád van ne parázz kb. tönkretehetetlen, zsíros kézzel mindent össze vissza érintgettem mire megtaláltam, hogy az enyémen mi az ami segít, mindezt egy gemkapoccsal. Felelősséget nem vállalok az esetleges károkért!:D

@(#924) pillerke
Szívesen, fenn fog maradni a drive-on! :)

(#925) dugynok
Sajnos ennyi kudarc után már inkább bele se vágtam a root-ba!:D

(#930) kurtuzov válasza C0R0 (#929) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem nincs ilyen problémám, csak érdekelt a művelet :)

(#931) ebegab92


ebegab92
senior tag

Tegnap este az újratelepítés mellett döntöttem. Elég vérszegényen ment valami oknál fogva a 4.2.2-es gyári ROM. Factory reset után ment is fel rá a Chuwi V88-ra készült 04.18-ai ROM. Fényévekkel használhatóbb lett a cuccos :Y Amit korábban írtak, hogy nincs USB-s töltés, az ebben a ROM-ban van. Bár még nem volt széthajtva a ROM, de kirívó bugot nem találtam még benne, az Alcoros ROM idegesítőbb volt a lassúságával és a random újraindulásaival :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#932) t.roby90


t.roby90
tag

rossz helyre írtam

[ Szerkesztve ]

(#933) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok . ! Segítség van szükségem . adott alcor Q813 IS tablet . frissíteni szeretném ( sok a probléma mostanában vele ) de nem tudok rájönni hogy kell , ha valaki leírná nekem ( mint egy kezdőnek ) hogy kell . a fél napja cseszegetem a gépet de nem jön össze . Köszönöm

(#934) ebegab92 válasza 78zolika (#933) üzenetére


ebegab92
senior tag

Érdemes kezdened egy Gyári visszaállítással. Alcor weblapján leszeded a flasheléshez szükséges: RKBatchTool 1.7-et és a ROM-ot, ha Alcorost akarsz feltenni. Ha 4.4-et, akkor jó a Chuwi V88-as tabletre készült ROM is. A Q813IS a Q813I-vel megegyezik, így ROM szempontjából egyeznek, csak a hátlap másabb kicsit, hogy a WiFi jobb legyen. A Q813IX már hardveresen is eltér, így az ahhoz való Chuwi V88S ROM nem lesz jó, ha 4.4-et akarsz. Alcoros Q813IS ROM van a weblapon, illetve igen részletes leírás a telepítésről. :K

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#935) Chronos6


Chronos6
tag

Sziasztok,

Hozzám került egy ilyen tablet és szeretném feltenni a V88 Chuwi romot de elakadtam. Az Alcor-os leírást nem tudtam alkalmazni a V88-hoz adott pedig nem működik. V1.xx-es loaderrel próbáltam. Szedtem hozzá külön kernelt de azzal is csak a boot logóig jutott el és nem ment tovább 10 perc után sem.

Le tudná nekem valaki írni hogy hogy tegyem fel?

(#936) Chronos6 válasza Chronos6 (#935) üzenetére


Chronos6
tag

Közben rájöttem, ha valakinek segít: Alcor tablet egy v1-es Chuwi v88 és ahhoz hogy v88-as rom-ot fel tudj az Alcor-ra tenni a v1.xx-es loader mellett a tablet-hez tartozó kernelét kell feltenni. Egyébként a rom-hoz tartozó leírás pontos és követhető.

Mindkettő megtalálható a fejlesztő oldalán.

(#937) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Van itt Telekomos felhasználó, aki kipróbálta a TVGO-t a készüléken? Működött? :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#938) T1k3


T1k3
tag

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#939) C0R0 válasza KubanitoS (#937) üzenetére


C0R0
csendes tag

Szia!

Sajnos nálam sem működik :(

(#940) kiskkas


kiskkas
tag

Szeretnék segitséget kérni egy Bloethoos billentyű beállitásához a tablethez. Felcsatlakozik, mükszik csak az ékezetes betüket nem kezeli, magyar kiosztás mellett. Ugyan akkor a telefonon minden probléma nélkül kezeli az ékezetes betüket. Tablet eredeti kernellel van.

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#941) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez Q813 fórum, de esetleg tudtok valami custom recovery-t és firmware-t Q913M-hez? Ugyanaz a SOC (RK3188), csak épp 10" kijelző, 2048x1536-os. Már sikerült rootolnom, de nem találtam rá firmware-t. Ami a nagyobb gond, hogy erre a felbontásra recovery-t sem találtam, így nehezebb kísérletezni a kicsikével, normális mentés híján. Még egy kérdésem van. Ha esetleg rossz kernelt teszek fel rá akkor véglegesen téglásítom a cuccot, vagy a Rockchip Batch Toollal bármikor rá tudom flashelni a gyár romot?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#942) globalint92


globalint92
újonc

Sziasztok!

Kijelző védő fóliát tud valaki linkelni esetleg?
Eddig nem találtam sehol.. :-(
Elore is köszönöm!

(#943) nahrok válasza globalint92 (#942) üzenetére


nahrok
csendes tag

Pl. Itt:
http://www.ebay.com/itm/6x-Savvies-SU75-film-de-protection-ecran-pour-Chuwi-SU-Pad-mini-V88-/191547885066?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item2c9924c60a

Nem a legjobb fajta, de használható. Nehezebb feltenni mint a 3 rétegűt, cserébe nagyon kedvező az ára.

[ Szerkesztve ]

(#944) keccsa


keccsa
aktív tag

Üveg kijelzővédő lelőhelyet tud valaki? Esetleg melyik másik tábláé lehet jó rá? A Lenovo Miix 3-830-re való pl. gyanús...

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#945) hawkfoto


hawkfoto
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy ilyen tabja, és szeretne lementeni róla néhány dolgot, mielőtt factory resetet csinál. Nincs rootolva, heliummal próbáltuk, de nem ment. Tudnátok abban segíteni, hogy mivel lehetne mentést csinálni root nélkül?
Köszi szépen előre is!

(#946) dirteen28


dirteen28
csendes tag

Sziasztok

Ha esetleg még jár ide valaki aki tudja hogy kell felrakni a chewi v88 romot vagy más custom romot esetleg leirná itt nekem egy kis tutorialban?

Köszi

(#947) bigrob


bigrob
őstag

Mostanában nem nagyon akar tölteni a tabom.
Rádugom a töltőt kiírja h töltés x% de nem tölt.
Bármi ötlet?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#948) *gerus*


*gerus*
újonc

Sziasztok!

2014.07 vettem Q813IS tabot. Gyárilag nem volt túl fürge, de 2015.04-ig úgy használtuk, amíg egyszer az érintőkijelző egyik pillanatról a másikra megunt reagálni.

2015.04 Elvittem a Mester utcai szerviz átvevőpontra. A szaki aki ott van, szétkapta, és mondta, hogy ez egy konstrukciós hiba, ugyanis az érintőképernyő csatlakozójának rögzítése (valami takonyszerű szilikonos ragasztóanyag) a hibás, amely érzékeny a hideg/meleg változására, amely hatására dermed/tágul, és így széthúzza a csatlakozót.
Javításkor összedugta a csatlakozót, a ragasztós rögzítést pedig simán eltávolította (azt mondta nem fog hiányozni).

Ha már ott voltam, mondtam, hogy elég lassú a tab, így felrakta az Alcor-os a BETA KitKat ROM-ot.
Az ember nagyon profi, segítőkész volt, mindenikek ajánlom.

Azóta hasított a gép gond nélkül (gyorsabb működés, gyorsabb boot, nagyobb működési/készenléti idő, jobb képeket csinál, hangszóró is jobban szól).

2015.07 sajnos leesett a gép, lefagyott, kikapcsoltuk, de nem már kacsolt be. Mester utcai szerviz átvevőponton nem tudta javítani, így ott hagytam, központba beküldte, kb. 20 napra mondta a javítást. Sajnos mivel az Aug 20-i héten szabin volt a Mester utcai szerviz átvevőponton a szaki, és az átvevőpont is zárva volt, a központba mentem el a tab-ért a Expert Zrt. Óradna utca 12.-be.
A tab készen volt, de a Alcor-os a BETA KitKat ROM-oot nem voltak hajlandók felrakni (azt mondták nincs meg nekik – ami elég viccesen hangzott), és elég flegmán leráztak, ráadásul hülyének is akartak nézni. Mind1, eljöttem.

Ekkor találtam meg ezt a fórumot, C0R0 2015-01-14 16:37:58 hozzászólásában az Alcor-os 4.4.2 KITKAT ROM-ot, amelyet ez úton is nagyon köszönök!
Felraktam, a gép ismét hasít, a ROM teljesen ugyanaz amit 2015.04 a Mester utcai szerviz átvevőponton raktak fel.
A telepítés során az alábbit tapasztaltam, amelyet megosztanék veletek, hátha más is belefut:
Az AndroiTool Elsőre nem tudta betölteni a config file-t, így kínai nyelv volt, és a tab-ot sem ismerte fel. Mivel a neten lévő ROM frissítésekkor mindig az asztalon voltak a használatos cuccok, így én is oda tettem, és így működött.
Gondolom a progi nem tudta kezelni az ékezetes karaktereket saját maga elérési útvonalához, így erre figyeljetek!

-g

(#949) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Frissítettem az alcoros 4.4 bétára, de a böngésző nem jegyzi meg a helyes beállítások ellenére a jelszavakat és felhasználóneveket. Nálatok működik? Mi lehet a gond?

(#950) dugynok válasza dugynok (#949) üzenetére


dugynok
senior tag

Halott a topic :( Azért az utókornak itthagyom.

Feltettem chrome-t, azzal oké a jelszavak mentése. Sikerült a beta 4.4-et rootolni kingoo roottal is.
Ami nálam jelentkezett hiba, néha elővillan a kijelző szélén körbe egy piros keret, frekvenciaváltáskor csinálja. Mwgoldást még nem találtam rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.