Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) david1212


david1212
tag

Nekem is tetszett az írás, aki úgy érzi jobbat tud írni az tegye meg, ne csak a szája járjon. Várom a további cikkeidet. :)

(#102) simonzé válasza david1212 (#101) üzenetére


simonzé
addikt

Az én gondolataim. :) Köszi!

I don't fit in. I fit out.

(#103) aDM|RaL^ válasza FPéter (#2) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

I always stuck into the fightingz when i see egy kommented like this.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#104) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó cucc, de kicsit drágállom. :U

(#105) Skecher válasza simonzé (#97) üzenetére


Skecher
tag

Köszönöm a segítséget, megérkezett az enyém is! :DD jók a tapasztalatok, kb 2 hete használom, a 1030-as kiadású android 2.1-el érkezett. Egész jó volt a gyári firmware, sokan írják hogy lassú, hát ez csak félig igaz, ha sok task van megnyitva (msn+skype+web+stb) akkor hajlamos lassan váltani, de ez is egy 1 másodperces akadás...abszolut nem zavaró, de aki maximalista rakja fel a 1204-es frissítést és semmiféle sebességbeli problémát nem fog tapasztalni, az akksit is sokkal jobban kezeli, az eredetivel 2-3óra volt wifivel, aktív használattal, most 4 simán! :))
Szerintem a 2.2beta-t láthattad, most adták ki rá a 2.2-t (0120), de vegyesek a tapasztalatok...hivatalos a firmware, de külföldi fórumokon beta2-ként kezelik (sok a bug, eldobja a wifi-t, flash egyszer működik egyszer nem), valószínűleg hamarosan érkezni fog egy újabb kiadás! Tetszik ez a hozzáállás, ugyanis a 2.2-höz 512MB ram kell, de a Zenithinkes srácok gondoltak a régebbi zt-180 tulajokra (vannak újabbak HDMI-vel, 512 rammal) és tolják a supportot erre is! :C
Ha valakinek segítség kell firmware upgrade-ben leave a message!

(#106) geza1958 válasza Skecher (#105) üzenetére


geza1958
csendes tag

Tudnál abban segíteni, hogy hova kellene mennem segítségért abban az ügybenhogy feltegye valaki nekem a gépemre a 2.2-es akármit. meg hogy Mi kell ahhoz, hogy a PC-m felismerje?? STB.
Én használni szeretném, és nem értek ezekhez a dolgokhoz. Már letölteni sikerűlt egy ilyet:
epad 256M nand android 2.2 0120 Public.rar Az igazság az, hogy azt sem tudom mi ez,

(#107) simonzé válasza geza1958 (#106) üzenetére


simonzé
addikt

Szia Géza!
Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor szinte biztos, hogy nincs szükséged új firmware-re. :)
Tudod, hogy milyen előnnyel járna ha 2.1-ről 2.2-es Androidra frissítenél?
Adok pár támpontot:
1. Lenne flash támogatás a weboldalakon, azaz tudnál színes mozgó reklámokat nézegetni. (Éljen), meg persze flash videókat, játékokat lejátszani. Enélkül is van élet.
2. Tudnál programokat a belerakott MicroSD kártyára telepíteni, amit a 2.1-esen nem tudsz.

Átlagfelhasználó számára kb ennyi előnye lenne az új firmwarenek. Ha ezt szeretnéd, akkor itt kérj segítséget Android Firmware frissítéshez. Ha jól látom Veszprémi vagy. Biztosan lesz ott aki segít.

I don't fit in. I fit out.

(#108) Flusser


Flusser
csendes tag

Helló! Van egy ilyen kütyüm és nem megy a skype. Nem találtam még rá megoldást! Van vmi tipped?

[ Szerkesztve ]

(#109) balazs95


balazs95
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki mondani egy embert Budapesten vagy környékén, aki ért ehhez a géphez, odamennék hozzá és egy-két dolgot megmutatna rajta? Jelenleg a konkrét gondom, hogy nem boot-ol be, bekapcsolás után megjelenik az E-PAD felirat, majd a kis Android figura a bal felső sarokban, majd az Android felirat és mellette egy villogó kurzor. Kb 5 perc után a képernyő is elsötétedik, de nem kapcsol ki. Próbáltam már resetelni, a gombjait nyomogatni összevissza, de semmi. Talán egy újra installálás segítene rajta, de azt sem tudom megoldani, mert az asztali pc sem érzékeli az USB-n keresztül, illete nem tudom mit kellene beállítani, meg install lemezt kér, az sincs. Szóval a lényeg az lenne, ha valakihez elvihetném, aki ért hozzá, mert már kezdek megőrülni. Persze nem kívánom ingyen. Kösz, Balázs. :O :W

(#110) sbazsi válasza balazs95 (#109) üzenetére


sbazsi
veterán

tegyél fel új firmware-t.

(#111) balazs95 válasza sbazsi (#110) üzenetére


balazs95
csendes tag

Köszi, de azt hogyan kell? A PC-vel nem tudom összekötni - nem érzékeli - a Tablet meg nem tölti be az Androidot. Vagy ezek nem kellenek a firmware frissítéshez? Nem értek hozzá.

(#112) sbazsi válasza balazs95 (#111) üzenetére


sbazsi
veterán

az enyém így érkezett. már nem emlékszem pontosan, hogy mit, honnan szedtem le, de azt tudom, hogy google-ba zenithink firmwaret kerestem.
no meg írtam annak, akitől vettem, az ugyanezt javasolta.
megnéztem a levelet, abban a link, amiről le tudtam volna tölteni a filet már nem működik.

(#113) balazs95 válasza sbazsi (#112) üzenetére


balazs95
csendes tag

Ezt még értem, szerintem az található a neten, csak hogyan teszem rá, mikor a tabletet sem látja az asztali pc-m, illetve illesztő progit, install lemezt kér? A tablet meg nem tölt be.

(#114) sbazsi válasza balazs95 (#113) üzenetére


sbazsi
veterán

megnézted egyáltalán a linket, amit írtam :F
Az első 3 találat:
1 - youtube video, hogyan kell csinálni.
2 - [ROM] Zenithink ZT180 Official Firmware
3 - Zenithink ZT-180 ipad device ROM development
Utóbbi kettőben van egy ilyen rész: Howto Flash the device

(#115) balazs95 válasza sbazsi (#114) üzenetére


balazs95
csendes tag

Igen, köszönöm, most nézem és próbálom.

(#116) simonzé válasza balazs95 (#115) üzenetére


simonzé
addikt

sikerült? A Youtube-on található video guide nagyon jó mankó, lépésről lépésre bemutatja a FW frissítést.

I don't fit in. I fit out.

(#117) Austin F.


Austin F.
tag

Nagyon jó ez a cikk, erősen respektálom! :D
A "visszanézős nőprogram"-on hangosan felröhögtem. :)

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#118) bigrock válasza simonzé (#116) üzenetére


bigrock
addikt

Jó a cikk, grat! Érdeklődnék, hogy az RJ-45 portba fizikailag hogyan csatlakoztatható a dugó? Van valami kábeles adapter?
Köszi

(#119) simonzé válasza bigrock (#118) üzenetére


simonzé
addikt

Köszönöm, köszönöm.
Jár hozzá egy adapter, amibe bedugható az RJ45-ös LAN dugó.
De persze elsősorban wifire van kitalálva a szerkezet.

Update: Kipróbáltam tépőzárral a kocsi fejtámlájára szerelve tökéletesen bevált a gyereknek videójátszó szerkentyűnek. A hangereje is tökéletes a célhoz, de azért vittem egy fejhallgatót is neki. Nagyon jó volt nyávogásmentesen utazni 3 órát egyhuzamban, és végig csak a jóízű röhögést hallgattuk. Danke Schön Zenithink!

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#120) Unsign válasza simonzé (#119) üzenetére


Unsign
tag

A tépőzáras megoldást hogyan oldottad meg?

(#121) simonzé válasza Unsign (#120) üzenetére


simonzé
addikt

Egy mágikus olló, méterárubolti tépőzár (5cm széles változat), és kb 10 perc felhasználásával.
A két rövid élnél átvetettem rajta a tépőzár "bolyhos" részét, amit a fejtámla másik oldalán két 20 centis ("szúrós") darabbal az üléstámlát is közéfogva jó szorosan rögzítettem. Picit takar a kijelzőből, de stabilan tart. A gyereket nem zavarja a pár milis kitakarás, úgyis 4:3 arányúak a meséi :)

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#122) Loukas válasza simonzé (#121) üzenetére


Loukas
csendes tag

Ez jó módszernek hangzik. És ez olyan patent, hogy oldaltartása is van így a tépőzárnak?

Egyébként belém ültették a parát ezzel a kocsiban-tévézéssel kapcsolatban, hogy ugyan már nem kéne úgy utazni, hogy a gyerek előtt (és az anyósülésen ülő feje mögött) egy ilyen "éles" és relatív nehéz tárgy van, mert ha ez elszabadul egy csattanásnál, akkor még nagyobb baj van, mint egyébként is.
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#123) simonzé


simonzé
addikt

Van oldaltartása, érdemes a hátoldalon összefogni a két oldalt, hogy nehogy szétcsússzanak, és leessen a kedvenc kütyünk.
A balesetveszélyről annyit, hogy egy 70 dekás cucc a fejtámlára rögzítve 10-szeres G-nél is csak 7 kilót nyom. Ennyit a fejtámla simán kibír, nem fog elszabadulni a szerkezet. Ha meg a hátul ülő feje egy balesetnél eléri az előtte lévőfejtámlát, az azt jelenti, hogy nem volt bekötve. Márpedig akkor az lesz a legkisebb problémája, hogy valami keménybe ütötte a fejét.

I don't fit in. I fit out.

(#124) lizakd


lizakd
tag

Melyik a legfrissebb firm hozzá?

(#125) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok!

Elnézést teljesen kezdő vagyok android témában, de elgondolkoztam egy ilyen készülék vásárlásán. A következő célokra használnám:
- az említett módon több órás autós utaknál lekötni a gyermekeket,
- konyhában hűtőre téve szeretnék családi google naptárat nézni és kezelni (akár közvetlenül a böngészőjéből, akár valamilyen szinkronizációval az eszköz naptárából),
- házi média szerverről (samba share) lejátszani zenéket,
- esetleg internet rádiókat hallgatni.

wifivel kapcsolódnék az internethez. Megoldható feladatok lehetnek ezek egy ilyen androidos kütyün több-kevesebb erőfeszítéssel?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#126) simonzé válasza Heraldry (#125) üzenetére


simonzé
addikt

Szia!
Az autós használat nem probléma, talán egy autós MiniUSB-s töltőt érdemes hozzá beszerezni.
A Google naptár alapból támogatott, az egész kütyü a gmail accountod köré tud épülni, ezt kiválóan megvalósította a Google. Sok más naptárprogram van, így erre a célra is tökéletes. Más kérdés, hogy hogy szereled fel a hűtőre.
A Samba Share-t nem próbáltam, szerintem az körülményesebben megoldható.
Az internet rádió nem probléma, sok rádiónak saját appja van, de vannak többezer streamet ismerő appok, amikkel tök egyszerű az egész.
Wifin keresztül a fentiek megoldhatók (a Samba accessről nem tudok nyilatkozni).

I don't fit in. I fit out.

(#127) Rhino666


Rhino666
őstag

Megtenné nekem valaki hogy feltesz néhány Elixirrel készített screenshotot a ZT-180 paramétereiről? :R Holnap boltolok egy ilyen készüléket és szeretném gyorsan átnézni, hogy mennyire valósak a specifikációi... :R

BTW 10,2"/1GHz/2GB/256MB verzióról van szó... :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#128) simonzé válasza Rhino666 (#127) üzenetére


simonzé
addikt

Ha figyelmesen olvasol, ott van minden a tesztben:
"10.2” Google Android 2.1 wifi Epad 1Ghz CPU
CPU Zenithink 1.0Ghz (ARM Cortex8 licence alapján kínában készült)
Operation system: Google Android 2.1
Memória 256M RAM
Beépített tárhely 2GB NAND Flash, ami 32GB-ig Micro SD-vel bővíthető
Size: 10.2 inch TFT LCD with resisitive touch screen (érdekes, kapacitívnek hittem. Nem multitouchos)
Felbontás: 1024*600 Pixels
Kamera: USB camera csatlakoztatható
LiPo akkumulátor,2400mAH,7.4V
USB: 2*USB
Stereo hangszórók
LAN: RJ-45
WLAN: Marvell 802.11b/g Wi-Fi
3G module: USB 3G
I/O ports: TF card reader, 3,5 Jack, DC in
Mikrofon
SW Képességek:
Android Market hozzáférés
Video 1080P MP4, AVI (XVID,H.263,DIVX), MKV, 3GP, RMVB, RM,
Zene MP3/WMA/AAC/AAC+/WAV
On line chat MSN/SKYPE/GTALK
E-book PDF/TXT/CHM/DOC/EXCEL
Kép: JPEG/GIF
Méret: 270*180*15mm
fekete/v.szürke
Weight 640gr"

I don't fit in. I fit out.

(#129) Rhino666 válasza simonzé (#128) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha figyelemmel olvasol, én arra vagyok kíváncsi, hogy az Elixir nevű progi mit ír róla... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#130) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Honnan érdemes rendelni? Sokat ebayezek, van is ott dögivel (30-40 között) de bennem van a félsz, hogy hamis lenne a baba...
Amúgy van több verzió is belőle, 2gb / 4gb?
Főleg sorozatnézésre használnám, semmi extra, sima avik

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#131) simonzé válasza Hintalow (#130) üzenetére


simonzé
addikt

Vatera?

I don't fit in. I fit out.

(#132) simonzé válasza Rhino666 (#129) üzenetére


simonzé
addikt

Tehát téged érdekel hogy másnál milyen töltöttsége van az akkunak, hogy mennyi a szabad memória, és a tárhely. Szintén fontos az IP cím, ezen kívül még a különböző hangerők szintje is érdekel. Bocs, elsőre nem esett le.

I don't fit in. I fit out.

(#133) Rhino666 válasza simonzé (#132) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem, engem a tárhely, a RAM, a felbontás érdekelt volna hogy meg tudjam állapítani a pontos típusát (12 fajta ZT-180 van). De végül jól jártam, mert v2-eset kaptam v1-es áráért.

:C

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#134) simonzé válasza Rhino666 (#133) üzenetére


simonzé
addikt

Akkor mégis jót válaszoltam elsőre...
Memória 256M RAM
Beépített tárhely 2GB NAND Flash, ami 32GB-ig Micro SD-vel bővíthető :)
Tényleg jól jártál ha ennyiért V2-t kaptál. Mennyiért is?

I don't fit in. I fit out.

(#135) Rhino666 válasza simonzé (#134) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát annyira nem volt kielégítő a válasz, mert pl. az Elixir valami 2,3GB-ot ír ki a belső memóriára, amitől akár 2GB-os is lehetne, a RAM-ra se 512MB-ot ír, szóval sokat segített volna egy screenie, de most már teljesen mindegy. De leginkább a felbontás érdekelt volna, hogy rendesen felismeri-e, mert 1024x576-osat nem akartam.

Gyakorlatilag 45k-ért jutottam hozzá és kaptam mellé egy QWERTY-s bőrtokot meg egy 8GB-os microSD-t. :)) Kb. ennyibe kerülne kínából lerendelve a kiegészítők nélkül...

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#136) tvamos válasza Hintalow (#130) üzenetére


tvamos
nagyúr

ZT-180-at?
Sehonnan!!!!
Mar a fiam is unja, mert fagyogatnak rajta a jatekok.
Szeintem hasznalhatatlan ez a cumo!
Felesleges penzkidobas...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#137) simonzé válasza tvamos (#136) üzenetére


simonzé
addikt

" Hintalow (#130) 2011-04-01 20:39:53"

I don't fit in. I fit out.

(#138) tvamos válasza simonzé (#137) üzenetére


tvamos
nagyúr

???

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#139) simonzé válasza tvamos (#138) üzenetére


simonzé
addikt

A kérdés közel egy éve hangzott el, azóta talán ki is halt már a ZT-180. :)

I don't fit in. I fit out.

(#140) tvamos válasza simonzé (#139) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahh... valami elromlott a rendszeremben!
:W :W :W :W :W :W :W
Allitok a tekervenyeken!
:DDD
Csocsesz!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#141) tvamos válasza tvamos (#140) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, nem bennem van a hiba, egy csomo negativ velemeny kitorlodott innen, tavaly ev vegerol! Tuti, hogy en is irtam ilyeneket! Nem volt benne olyan, ami kimoderalando kifejezes lett volna! Ezt nem ertem! Vagy a negativ velemenyeket nem birja a rendszer?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#142) simonzé válasza tvamos (#141) üzenetére


simonzé
addikt

:) Hogy törlődött volna már ki?? Nézd meg a hozzászólások sorszámát, szerintem egy sem fog hiányozni. Nem lehet hogy valamelyik másik tesztbe írtad? Pl valamelyik Flytouch2 tesztbe?

I don't fit in. I fit out.

(#143) tvamos válasza simonzé (#142) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem... meg annal is butabb vagyok! El se mondom!
Rossz helyre klikkeltem megint!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.