Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1312) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Fiamnak sikerült a telefonját a WC-be megfürdetnie, gondoltam leírom a tapasztalatomat, hátha más is így jár...

Szóval este wc. Asszony olvasta rízs kell neki, de persze előtte kikapcs. Utána bekapcsolta, hogy működik e, aztán felhívott. Hajamat téptem, persze már kikapcsolni nem tudta úgy rakta rízsbe. Éjfél után melóbol haza ugrottam (már 4 órája volt az áztatás), szétszedtem a telefont, lehúztam az összes csatit benne és fültisztító pálcikával takarítani kezdtem. Volt pár ellenállás ahol fehér kicsapódás volt (gondolom só). Mindent fullra megtisztítottam, nem szedtem le a chipset takarókat. Ezután ment a fürdőbe (itt van páramentesítő) és 24 óráig maradt szétszedve. Elég sokáig lehetett a wcben mert volt benne cucc.

A lényeg, nem vagyok műszerész, viszont a telefon megmenekült, már 3 napja használatban van.
Nem kell megijedni ha gond van.

1. Azonnal kikapcs
2. Szétszed (YouTube video segít), akksi leszed, csatik széthúz
3. Kitakarít teljesen
4. 24/48 óra szárítás, összerakás előtt alaposan átnézni, esetleg újratakarítani.

Már több telefont megmentettem így, de volt mikor bal.asz voltam és az lcd panel szalagkábelét megtörtem. Nem szabad kapkodni.

Remélem nem gond, hogy leírtam. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.