Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) GrooveHero


GrooveHero
addikt

twine

meg tudnád nekem mondani, hogy a 10400-as powerbankod mennyivel tölti az N5-öt? Próbálok rájönni, hogy az én 16000-esem miért tölt olyan lassan 940mA-t ír az Ampere progi. Nem azé vettem 9k-ért, hogy 1A-rel töltsem. Mert akkor tölthetem a gyári 1,2A-es töltővel is, időben majdnem ugyanott vagyok :W

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#152) tybsen válasza GrooveHero (#151) üzenetére


tybsen
addikt

Ugyan nem twine, de nekem a 10400-as kb 1 óra 5 perc alatt tölt fel 16%-ról 100%-ra (Nexus 5).

(#153) tybsen válasza tybsen (#152) üzenetére


tybsen
addikt

Megneztem kozben, nalam az Ampere app szerint Min 440 mA / Max 650 mA tölt a 10400-as. A konnektorba dugva pedig min 620 max 730. Ez a nexus gyari toltojevel iletve vegig a nexus gyari kabelet hasznaltam. Nem lehet, hogy nem jol mer az alkalmazas? De barhogy is, egy ora alatt fel van toltve kb, ahogy tegnap irtam.

De epp most indulok edzes elott kicsit "kardioingresselni" :DDD , megnezem, hogy jatek kozben hogyan viselkedik a cucc. :)

Megnezem majd az amazon gyorstoltovel illetve a kocsiban is az Anker 2-es toltojevel is.

[ Szerkesztve ]

(#154) tybsen válasza tybsen (#153) üzenetére


tybsen
addikt

Na megvolt az 1 óra bemelegítés edzés előtt, szépen feltöltötte 90 százalékról 100-ra és tartotta egész végig , most a négy pöttyből három pötty van még benne. Ingress közben a kijelző 50% megvilágítással ment.

(#155) tybsen válasza tybsen (#153) üzenetére


tybsen
addikt

A 2000 mA amazon töltő esetén egyszer min 10 / max 2190-et ír és jelenleg 500 körül tölt, de az előbb például csak 20 körül töltött. Most meg min. 550 / max 600-at mutat az app.. Szóval nem tudom, mennyire lehet messzemenő következtetéseket levonni az app által mutatott értékek alapján a power packod teljesítményéről, szerintem semennyire.

Inkább szerintem nézd meg, hogy ténylegesen mennyi idő alatt tölt fel a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#156) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Itt van a probléma kérem szépen:

Tehát....

A két screenshot közül az első egy LG G3 gyári 1,8A-es töltővel és Xiaomi Powerbank kábellel lett mérve:

A második screenshot a 16.000mAh-s Xiaomi Powerbankkal és annak kábelével készült:

A káble ugyan az volt, tévedés kizárva. Mit tudok tenni? Banggod-ról rendeltem. Írjak nekik? Nemá, hogy 9K-t fizettem érte, és talán nem eredeti? Szátburítani nem akarom, hogy lila szinű elemek vannak e benne.
Mit javasoltok?

Köszi előre is, ha tudtok segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#157) twine válasza GrooveHero (#151) üzenetére


twine
addikt

Sajnos csak most néztem rá a topicra...De talán te is megtaláltad közben a hozzászólásom..."ennyivel" tölt a 10400-as...

(#156) GrooveHero:
Sajnos ötletem sincs...De ez a "kálvária" elég szarul hangzik :(
MIlyen Romot/kernelt használsz a telefonon? Nincs véletlenül valami "gyorstöltés" funkció be/ki kapcsolva? Elvileg annak mondjuk pont az ellenkezője lenne a lényege...csak mivel tanácstalan vagyok, gondoltam hátha ilyesmi kavarhat be... :U

(#158) GrooveHero válasza twine (#157) üzenetére


GrooveHero
addikt

Teljesen gyári 5.0.1, se root, se másik kernek, minden alap. Max talán a bl van nyitva, de nem hiszem, hogy az kavarna be. :F

Hm...lehet írok a Xiaominak, hogy ilyenkor mi van. Bár fogadni mernék, hogy majd megkapom, hogy hülyegyerek mé onnajd rendűté, tuti nem eredeti, így jártá

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#159) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Hogy ne lehessen arra fogni, hogy a szoftver rosszul mér. :W
Mostmár tényleg írok a Xiaominak. Meg a Bonggoodnak is

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#160) twine válasza GrooveHero (#159) üzenetére


twine
addikt

:(
Dugtad már másik készülékre?

(#161) GrooveHero válasza twine (#160) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem, de a szoftver még korábban (pár nappal ezelőtt) 1680mA-t mutatott a gyári LG G3-as töltőnél.
Amúgy írtam a Banggoodnak-, kicsáncsi vagyok mit lépnek, fénykép csatolva, majd 24 órán belül válaszolnak.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#162) twine válasza GrooveHero (#161) üzenetére


twine
addikt

Igen, azt olvastam tőled,,,de ettől függetlenül én azért még 1-2-3 készülékkel kipróbálnám,,mindennel amivel lehet... ;) fotót pedig olyat csatolj, amin látszik, hogy a telefon legalább 50%-os merültségi állapotban van,,,hogy a felesleges köröket ne fussátok egymással....(mert "X" % felett már csökkenti a felvett áramerősséget a telefon) nehogy erre hivatkozzanak...(a szoftveres mérésednél láttam, hogy merült volt a teló,,,,csak ezt ők nem biztos hogy tudják, egy ilyen fekete képernyős telefonnál)

[ Szerkesztve ]

(#163) GrooveHero válasza twine (#162) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na akkor még kell majd valamit alkotni, mert ezt a képet csatoltam itt is. Egyébként most 36%-on van az akksi, max olyan 40 lehetett, amikor a kép készült. Majd jól megírom nekik ezt is, csak előbb kapjak választ. Köszi egyébként :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#164) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

Nekem is megjött Banggoodról, a serial alapján eredeti is, igazából nincs rá szükségem, de jó ha van :)
Dx-en a benne lévő akksik ára 5.14 usd: [link], aminél ugyan lehet, h van kicsivel olcsóbb, de sokkal nem hiszem... Szóval a 17.89 usd-s Banggod ár azt jelenti, h olcsóbb mint amennyiért a 4 benne lévő akksit megvehetnénk.

De ha banggodos kb hasonló minőségű 4 db akksi árával hasonlítom, akkor is akku árban kapható: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#165) GrooveHero válasza Magnat (#164) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem 5 akksi van benne? Vagy te melyiket vetted? a 10400-ast? Eredetiséget hogy ellenőrizted? Írta konkrétan, hogy eredeti ilyen zöld pipával, vagy csak kiírta, hogy powerbank, oszt cső?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#166) Magnat válasza Magnat (#164) üzenetére


Magnat
veterán

Most látom, ha vkinek otthon hegyekben áll a 18650, akkor van 4 usd-ért anélkül is: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#167) Magnat válasza GrooveHero (#165) üzenetére


Magnat
veterán

A 10400-at vettem, 4 db lg 18650 van benne ha minden igaz, 2600-asok:

A tesztben le van írva, h hol lehet a serial alapján csekkolni, vigyázz, én picit lekapartam sajnos a serialt is, nem csak azt a sorsjegy-szerű takarót... Kiírja, h a serial egy MI Bankhoz tartozik és h hányszor lett lekérve a serial - nyilván ha most először, az a legjobb :)

Szerk: jaja volt kis pipa is ha jól emléxem :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#168) Chevalier


Chevalier
tag

Tetszett a teszt, be fogok ruházni egyre.
Tudnátok segíteni hol találok más színűt? 10400 vagy 16000 ampereste :))
köszi

einhorn az finkle

(#169) Chevalier válasza kovy79 (#111) üzenetére


Chevalier
tag

+
Veszett jó oldal az a TinyDeal, egyszer vettem egy Ultra 16Gb-os Sandiscet, azóta csak inden rendelek ha kell.

[ Szerkesztve ]

einhorn az finkle

(#170) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Tegnap rendeltem én is egy 10400-ast, erre ma nézem a rendelést, és azt írja, hogy shipped :F
Jól gondolom, hogy ez lehetetlen? És gondolom a postásbácsinak a kezembe kéne nyomni, vagy értesítőt hagynia, hogy melyik postán tudom átvenni?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#171) GrooveHero válasza HREH (#170) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem, a shipped itt azt jeletni, hogy ők feladták, tehát az ö központjukból el lett szállítva. Attól függően, hogy milyen szállítást választottál 10-20 nap és meg fog jönni. Mondjuk attól is függ honnan rendelted. Sztem itt a srácok nagy rész Banggood-ról. Én is. 16-án postázták, múlt hét kedden jött meg, ha jól rémlik. Tehát márc. elején. Mondjuk én nem az alap ingyenes szállítást választottam Banggood-on

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#172) HREH válasza GrooveHero (#171) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi, így már érthető, egyébként Banggood-ról rendeltem, alap ingyenes szállítással.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#173) GrooveHero válasza HREH (#172) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nincs mit. Volt egy tippem, hogy onnan rendelted. Na és a másdoik opciót választottam +1 ezresért, így kicsit hamarabb megjön. Nemtom, én olyan vagyok, ha valami kell, akkor az azonnal kell, nem érek rá 2-3 heteket várni :DDD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#174) Magnat válasza GrooveHero (#173) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Akartam mondani, h akkor miért nem vetted meg itthon, de ott meg nincs készleten :)
1ébként 6990-ért már korrekt az itthoni ára is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#175) GrooveHero válasza Magnat (#174) üzenetére


GrooveHero
addikt

Itthon? Ennyiért? Hol? :DDD
Ha tudtam volna itthonról vettem volna meg, de xiaomishop-ban 10.900 volt és nem is volt, mert elfoygott :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#176) trebrona válasza Magnat (#174) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyrészt nincs készleten most sem, másrészt 1900,- Ft a szállítás egységesen minden termékre, hacsak nem át tudod venni személyesen Nyíradonyban.

[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#177) Magnat válasza trebrona (#176) üzenetére


Magnat
veterán

Ahh, akkor nem is szóltam...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#178) HREH válasza GrooveHero (#173) üzenetére


HREH
senior tag

Csak azért nem választottam pluszban gyorsabb szállítást, mert nem akartam átlépni a 22 eurót (ha jól tudom, ezután kell VÁM-ot fizetni)
Mindegy kivárom, csak legyen hibátlan :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#179) pepe091 válasza HREH (#178) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Vám-ot nem, "csak" ÁFÁ-t. :) Vám 150 euró felett van, de az csak 3%.

(#180) HREH válasza pepe091 (#179) üzenetére


HREH
senior tag

Mindig keverem, köszi a pontosítást :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#181) werszomjas


werszomjas
őstag

Az mennyire jó vagy rossz a power banknak, hogy töltöm vele a telefont, közben pedig a telefon töltőjével töltöm a power bankot, és mindezt így hagyom éjszakára?

Reggelre szépen feltölt mindkettő maxra, csak nem tudom, ártok-e vele.

xiaomi 5000mah slim

[ Szerkesztve ]

üdv

(#182) gerii válasza werszomjas (#181) üzenetére


gerii
addikt

Szerintem semmi bajuk nem lesz, majd lekapcsol az áramkör, ha feltöltődtek.

(#183) randras_83 válasza werszomjas (#181) üzenetére


randras_83
addikt

És ennek mi értelme van? :U

https://www.flickr.com/randras83/

(#184) fery02 válasza randras_83 (#183) üzenetére


fery02
addikt

Gondolom szereti, ha reggelre mindkét eszköze teljesen fel van töltve.

(#185) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

leteszteltem a Banggoodról rendelt és az ellenőrzés szerint is eredeti kütyüt és nem vagyok maradéktalanul elégedett: a Nexus 7-em (3950 mAh) 4%-on állt amikor feltettem tölteni, reggelig rajtahagytam (8-10 óra lehetett), de közben nem használtam a tabot, készenlétben meg nem fogyaszt túl sokat, szóval nem hinném, h sokkal többet felvett mint 4000mAh. Ennek ellenére ekkor már a 4 ledből 2 nem világított, szóval 50% alatt volt a töltöttsége. Ezután 10% körülről feltoltam 100ig a telefonomat - LG G2 3000mAh - ezt egyből levettem ahogy elérte a 100%-ot. Ilyenkor egyébként fali töltő esetében sincs fullon, mert ha még pár óráig töltöm, akkor a használat első pár órájában még 100%-on marad és csak utána kezd esni, míg ha 100-nál egyből leveszem, egyből el is kezd esni a töltöttség - de tekintsünk el ettől, meg attól is, h 10%-on volt a telefon töltöttsége - legyen 7000mAh a két eszköz által felvett delej. Ekkor már csak 1 led villogott és rátéve egy másik lemerült tabletet, egyből le is kapcsolt. Jah, az egész próbát megelőzően talán 2-3 nappal tölthettem fel fullra. Most feltöltöttem megint, jön egy újabb próba.
És egy kérdés a végére: a tesztben bekapcsoló gombnak titulált gomb a töltöttség ellenőrzésén kívül jó másra? Mert amikor rádugtam a tabletet, egyből tölteni kezdte és nem is jelezte sehogy, h be lenne kapcsolva, szóval nekem úgy tűnt, h az egész kütyü automata.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#186) rasky válasza Magnat (#185) üzenetére


rasky
senior tag

Pont írtam én is erről, becsapós a dobozra írt érték a veszteségek miatt. [link]

(#187) Magnat válasza rasky (#186) üzenetére


Magnat
veterán

Igen erre én is gondoltam, de azért a 30% veszteséget eléggé sokallom ... ahogy te is :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#188) werszomjas válasza randras_83 (#183) üzenetére


werszomjas
őstag

Hogy másnapra a telefon is és a bank is fel legyen töltve, nexus 5 nálam 1 napnál többet nem megy el, tehát eddig is minden este töltőre raktam és reggel 100%-ról indulok, most hogy van bank még kényelmesebben használom, viszont a bankot is fel kell tölteni, fali töltőm meg csak egy van, amit a nexus 5-höz kaptam. Így reggel mindkettő 100%-on van.

#Magnat: A 10400-as valós kapacitása kb 7-8000 ha levonod a veszteségeket, valaki írta már korábban.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#189) Magnat válasza werszomjas (#188) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

igen közben megtaláltam, csak baromira sokallom a veszteségeket ... 7000mAh 10400 helyett az 67%-os hatásfok, szóval pont a szufla harmada veszik el.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#190) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Na megjött Angliából a PortaPow gyorstöltőkábel.

Kipróbáltam, az LG G3-as gyári töltőfejjel 1620mA-rel tölt, a 16.000-es Xiaomi Powerbankból meg csak 920-960mA-rel. Én má' tényleg nem értem, hogy ez miért van. Ha valaki okos a témában, az segíthetne. Megmérhetné egy normálisabb kábellel, hogy mennyivel tölti a telefonját, ha tudja. Nekem jelenleg egy Nexus 5-öm van, Android 5.0.1-gyel, gyári renccer, ElementalX kenel a gyorstöltés miatt, ami mint utóbb kiderült nem is erre szolgál...szóval lassú. :W

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#192) QbHead


QbHead
aktív tag

Szerintetek ez eredeti? Bocsi hogy így másolom sajnos mobilról vagyok. www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#193) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Sziasztok!

Sikeresen végigolvastam a cikket és a hsz-eket és eldöntöttem, hogy beruházok én is egy 10400-as Xiaomi Power Bankra. Sokan közületek a banggood-ról rendelték.
Kérdésem tehát, hogy aki az ingyenes kiszállítást kérte, annak mennyi idő alatt jött meg? A 7-25 munkanapos intervallum, ami az oldalon van, az nekem elég tág. :D

Vagy van egy Priority Direct Mail szállítás is rövidebb kiszállítási idővel de kb 600 ft-ért. Ez megéri szerintetek? Valaki szállíttatott már ezzel a módszerrel?

[ Szerkesztve ]

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#194) rasky válasza QbHead (#192) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem gearbest-el rossz a tapasztalatom, más oldalt ajánlanék...Banggood, tinydeal.

(#195) GrooveHero válasza Koncipappa (#193) üzenetére


GrooveHero
addikt

Én a priorityvel rendeltem, itt olvasható némi részlet a szállítást ileltően, hogy nálam hogy működött a dolog:

Shipping Method:Priority Direct Mail
Track Number:Untracked
Order Placed Date:2015-02-10 14:40:44
warehouse:CN
Shipped Date:2015-02-16 03:56:26
Received Date:2015-03-04

10-én rendeltem, 16-án lett feladva asszem, és márc. 4-én kaptam meg. Mondjuk nekem akkor a priority egy ezres volt, most egy kicsit olcsóbb

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#196) gerii


gerii
addikt

Én ingyen postával rendeltem, 4 hét alatt ért ide. Pontosabban a "my orders" menümben amikor megjelent az érkezés megerősítése ablak, onnan 2 hét volt. Szóval úgysincs készleten nekik.

(#197) HREH válasza Koncipappa (#193) üzenetére


HREH
senior tag

Én márc. 10-én rendeltem Banggood-ról sima ingyenes szállítással, márc. 20-ra itt volt a postán.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#198) Dominó85


Dominó85
veterán

FIGYELEM!

Antelife spanyol raktárából DPD futárral 3 napon belül (USD árfolyamtól függően) 4,500-5,500Ft között ingyen kiszállítják a 100% eredeti Xiaomi 10400mAh powerbankot. Semmit sem kell a futárnak fizetni!

Elmennek a sunyiba a magyar boltok...még 6.990-ért is pofátlanul drága, ha kintről 5.500. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#199) gerii válasza Dominó85 (#198) üzenetére


gerii
addikt

Azt hogy csináltad?
Nálam ezt írja: Shipment: Spain warehouse offers delivery to Spain and Portugal

(#200) Dominó85 válasza gerii (#199) üzenetére


Dominó85
veterán

Xarj bele mit írnak oda. Nekem Madrid mellől küldték és a harmadik napon itt volt a kezemben. A lényeg, hogy vidd végig a rendelést a spain warehouseos termékkel és a rendelés megjegyzésébe írd azt, hogy: Send this Xiaomi 10400mAh powerbank from Spain Warehouse only. Thank You XY
Meglepő, de küldenek Magyarországra is. ;)

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.