Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) twine válasza Maximum1 (#49) üzenetére


twine
addikt

Igen ez(yoobao) valóban jó választás lehet,,,legjobb tudomásom szerint a minősége megegyezik a tesztelt Xiaomival...
CSak nem egy árkategóriában játszanak....némi túlzással gyakorlatilag a duplája árban...
Persze az "azonnalt" mindig meg kellet fizetni! :)

A cikkhez:
Én a második xiaomit rendelem,,az első a 10400-as volt, és annyira szeretem, hogy be is rendeltem az 5000-est is...
Ez utóbbi jó lesz a zsbembe, mert vékony, lapos kényelmes,,az előbbi meg bárhova...
Hogy őszinte legyek telefonhoz soha nem volt szükségem rá, mert a a készülékem kibirja a napi bioritmusomat...a gyereknek vettem egy quadcoptert, és gondoltam a "játszótéren" jó lesz majd tölteni a cuccost, ha lemerül...
Mióta megjött, a fali töltőt alig használtam...mindig a powerbankról töltöm a telefonom, mert igy fel tudom kapni és átvinni a másik szobába, az emeletre ,,este is kényelmesebb erről tölteni a mint a faliról NEKEM....most nem magyarázom el miért...
Szóval én inkább ezt töltöm egyszer, majd (majdnem)4x vele a telefont...
és mivel akár 2 A-el is képes tölteni, ugyanolyan sebességgel tölti a telefont mint a fali töltő...
védelmek garmadája.....Egyszóval kva jó....főleg amenyniért az USD erősödése előtt lehetett venni...
Mindenki azt vesz amit akar... :R :R De a személyes véleményem, hogy egyszerűen nem érdemes mást venni..:
ÁR/ÉRTÉK/MINŐSÉG bajnok :K

[ Szerkesztve ]

(#52) A texasi válasza lazlogogola (#21) üzenetére


A texasi
aktív tag

Nálam is egy 10.400 mAh-s Xiaomi Power Bank teljesít szolgálatot.
Eszembe sem jutott pár forintért kockáztatni; ezen ostobaság spórolni!
Megbízható, biztonságos, minôségi ...

(#53) werszomjas


werszomjas
őstag

A power bankot egyébként lehet tölteni a telefon töltőjével és kábelével? (Nexus 5)

üdv

(#54) Kolondrum válasza werszomjas (#53) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen, csak valamit valamiért. Hosszú?

(#55) werszomjas válasza Kolondrum (#54) üzenetére


werszomjas
őstag

Első szót köszi, a többit nem értem :)

Mit miért, mi hosszú?

üdv

(#56) Kolondrum válasza werszomjas (#55) üzenetére


Kolondrum
félisten

Várd meg te is az 5000-es tesztjét. Nem mindegy a hossza és a csatlakozó minősége sem. Annyira nem, hogy 2x addig is töltheti. Ha nem látom el sem hiszem.

(#57) ftb01 válasza Kolondrum (#56) üzenetére


ftb01
tag

Mikor jelenik meg a teszt?

I’ve got the chance I have to try

(#58) twine válasza Kolondrum (#56) üzenetére


twine
addikt

Ööö...én ma a telefonom(nexus 5) töltőjét,és kábelét használtam (powerbank)töltésre..és nem vettem észre különbséget... :U
Eddig szinte mindig én is a powerbank kábelét használtam, és a telefon töltőjét...De ma pont nem....semmiféle "szupererőt" nem tulajdonítanék a xiaomi kábelnek...De kíváncsian várom mire jutsz :R

[ Szerkesztve ]

(#59) Kolondrum válasza twine (#58) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudod én mérek is, áramot meg feszt és észreveszem ha egész nap tölti meg azt is ha 3 órát. Tudom a 230-as és az 5V-os oldalt is mérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#60) twine válasza Kolondrum (#59) üzenetére


twine
addikt

MIt mérjek? másodpercet/percet/órát, voltot, ampert? felvett vagy leadott áramerősséget? :)

DE azért mondtam, hogy kíváncsian várom az eredményeidet ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#61) Kolondrum válasza twine (#60) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R Én kész tényekkel jövök.

(#62) Kolondrum válasza twine (#60) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az 5000-es gyári kábelén képes csutkán tölteni hidd el van vagy 10 féle kábelem. Feltölteni és mást is tölteni. A kulcs a hossz a csatlakozó minősége, mennyire passzentos.

(#63) twine válasza Kolondrum (#62) üzenetére


twine
addikt

Nézd én nem kétlem, hogy valami minimális különbséget fogsz tapasztalni...de hogy releváns különbségnek nem szabad keletkezni két jó minőségű kábel között az biztos...ekkora hossz különbségnél nincs sem ellenálás különbség, sem semmi olyan tényező ami érdemben
befojásolná a töltési időt! Amit én most mértem, az 20cm(xiaomi kábel) 100cm(gyári Nexus 5 kábel) mindekttő pontosan ugyanakkora feszültséggel és áramerősséggel tölötte a powerbankot,,,ergo ugyanannyi idő is feltölteni mindkettőnek...

Rossz minőségű kábellel meg felesleges tesztelni, mert azt gondolom, hogy alap, hogy olyat meg ne használjon senki... :U

De kérlek ezt még mindig ne kötekedésnek vedd, egyszerűen mindenki elmondja a saját véleményét :R
Ráadásul becsülöm, hogy erre energiát szánsz, és tesztet írsz... :R az mindenkinek hasznos....

Szerk:
Illetve azt is megfigyeltem mikor megvettem (mert kimértem mindent vásárlás után) hogy töltöttségi állapot függvényében változik a felvett áramerősség is...Gondolom majd ezt te is tapasztalod...
Az előbbi fotón amit linkeltem, ezért nem érdemes a számokat nézni...mert majdnem fullon van a bankom,,a fotó csak az eszköz miatt került fel, nem a számok miatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#64) Kolondrum válasza twine (#63) üzenetére


Kolondrum
félisten

0.7A vs. közel 2A azért számít nem (a két véglet)? Mind1 majd ha kijött. Addig 1x még ránézem, de mértem amit mértem.

(#65) pepe091 válasza Kolondrum (#64) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor ott a hosszabb kábellel valami nagyon nincs rendben. Csupán a hossztól nem szabad ekkora különbségnek lennie. Ahogy twine is írja ha egy a Xiaomi rövid kábeléhez hasonló minőségű hosszabb kábellel is kipróbálod, akkor más értékeknek kell lennie.

(#66) RZozo


RZozo
aktív tag

Köszönöm a leírást. Éppen power bank vásárlás előtt vagyok, így nagyon hasznosak a leírtak.
Kis LED lámpával néztem a 10400-as változatot. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a két 10400-as között mi a különbség? [link] [link]

(#67) twine válasza Kolondrum (#64) üzenetére


twine
addikt

Keresd a különbséget! (a kábel hosszán kívül)
[/(L]

Oh wait! hiszen ez beugratás nincs is különbség :))
Tehát a töltési időben sem lehet....

Ha ilyen különbséget mérsz a kábeleden 0,7vs2A,,akkor ott valami nagyon nincs rendben az első kábellel!

[ Szerkesztve ]

(#68) Kolondrum válasza twine (#67) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyet holnap én is csinálok. Van a pár centitől a 2m-ig minden féle kábelem. :))

[ Szerkesztve ]

(#69) twine válasza Kolondrum (#68) üzenetére


twine
addikt

rosszak a kábeleid ha ilyen különbségeket tapasztalsz...egyszerűen nem tudok mást mondani :N

De még egyszer hangsúlyozom,,,Nagyon örülök minden tesztnek,és a befektetett energiát tisztelem... :R
CSak nem bírnám feldolgozni ha ilyen őrültség(bocsánat a szóért) kezdene elterjedni hogy a xiaomi 20 centis kábele "szuperkábel"....(tudom tudom,,,nem azt mondtad, csak annyit hogy hossz meg csatlakozó)
de érted.....semmi extra nincs ebben a kábelben, azon kívül hogy tényleg kbszt. jó a minősége, mind anyagában, mind a csatlakozók kivitelezésében :K

[ Szerkesztve ]

(#70) Kolondrum válasza twine (#69) üzenetére


Kolondrum
félisten

Már akkor is mást mutat ha nincs a körben a mérő, ezt a 230V-os oldalból látom. Milyen töltővel nyomod amúgy? Ez a nillkin terhelve és lead 5V-ot nem úgy mint a legtöbb.

twine! Akkor hírből nem ismeri azt az áramot amivel csutkán tölt. Még a bank is felmelegszik benne. Na nem baj, arra jó, hogy végig nézzem a kábeleket és dokumentáljam. :R

[ Szerkesztve ]

(#71) twine válasza Kolondrum (#70) üzenetére


twine
addikt

LG(Nexus) gyári 1,2A (ki is adja magából....)ahogy mondtam most azért nem látszik mindez, mert full közeli állapotban van a bank

[ Szerkesztve ]

(#72) Nestor16 válasza pepe091 (#50) üzenetére


Nestor16
senior tag

Értem, akkor bocsi, akkor rosszul tudtam/gondoltam. :B

Üdv, Dávid

(#73) Penguin95


Penguin95
senior tag

Köszönet az írásért! :R

Eddig menekültem a hasonló megoldásoktól, mondván nincs csak kínai vacak a piacon. De ez nem tűnik vacaknak az írás alapján. Be is szerzek egyet holnap. Kár, hogy a xiaomishop.hu-n elfogyott a 16000mAh-s, így marad a 10400-as. Külföldi oldalakon annyira nem vagyok jártas, kamu példányba meg nem szeretnék belefutni.

(#74) Kolondrum válasza Penguin95 (#73) üzenetére


Kolondrum
félisten

Berakod a szatyorba és megveszed. ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#75) Penguin95 válasza Kolondrum (#74) üzenetére


Penguin95
senior tag

Visszamennyé'! ;] Azért a linket elfogadom. :)

(#76) aero. válasza Kolondrum (#62) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hehe, ezt én is észrevettem. Gyári 1m-es USB telókábellel néztem, hogy mi a csudának áll még 6 óra töltés után is csak 3 leddel. A rövid gyárival meg simán megvan az 5-5,5 óra. :)

Elvileg nem szabadna, hiszen 1 méteren még minimális lehet a veszteség, de nálam is áll a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#77) trebrona válasza pepe091 (#50) üzenetére


trebrona
nagyúr

A vámkezelési költség január 1-től 2000,- Ft.

Amúgy remek írás, köszönjük! :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#78) kenand


kenand
veterán

Munkatársamnak rendeltem egy ilyt, elégedett vele. Később magamnek egy hasonló noname masiinát féláron, az is tökéletes. Ekkora tételre még nincs ÁFA+1500FT eljárási díj

Sőt Eu.DX is árulja a tesztelt példányt, onnan meg végképp nincs ÁFA

(#79) kenand válasza kenand (#78) üzenetére


kenand
veterán

Már lejárt.
valószínűleg 3db 18650 van ezekben a power bankokban

(#80) Blindmouse válasza twine (#69) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Van nagy különbség kábel és kábel között, és ennek az oka a töltőátamkörben van. Az újabb telókba épített töltő áramkör úgy határozza meg az optimális töltőáramot, hogy 50mA lépesekben növeli azt, amíg el nem ér az üresjáratihoz képest egy bizonyos feszültség esést. Eztuán ezen az áramon tölt.
Van bizonyos feszültség esés magán a töltőn is, meg a kábelen is
Ha van egy 1 méteres kábeled, és egy 20 centis, tegyük fel a feszültség esés fele a kábelen van, akkor a 20 centissel kb kétszer akkora árammal lesz tötve a teló.
Persze már csináltak extra töltőket, amik kompenzálják a feszültségesést, sőt, ASIC is van már hozá. Ha sokakat érdekelne, akkor írhatok egy cikket a telefonok töltéséről, mint a vezetéknélküliről.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#81) kenand válasza trebrona (#77) üzenetére


kenand
veterán

1500Ft is túlzás volt.
2000Ft meg egynesen pofátlanság. Egy 100 000Ft tétel mellett még csak lemenne.
De pl 7-8000Ft-os dologhoz a 2000Ft irreális.
Rádóban csak a deflációról hall az ember, de sem a Forint árfolymban sem az adókban nem tükröződik....

(#82) bteebi válasza Nestor16 (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Mindig keverem, nem igazán tudom megjegyezni, hogy mikor vám és mikor ÁFA (pedig az előbbi csak az utóbbi mellett van, fordítva viszont nem így van). De igazából tök mindegy, a lényeg annyi, hogy a legnagyobb modell már nem annyi, amennyi :DDD (nem kevés pluszköltséged van a rendelési árhoz képest), ezért összességében a kisebbik modell jobban megéri.

#80: Szerintem volna rá igény, engem legalábbis érdekelne :R.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#83) bteebi válasza kenand (#81) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen, jó lenne, ha lenne egy minimum-maximum értéke a vámkezelési költségnek, mert azért az baromi nagy szívatás, ha a rendelt termék árát 25-30%-kal megdobja csak a kezelési költség, és akkor a 27%-os ÁFA még a fasorban sincs. Összességében így egy 7000 Ft-os termékért 10890 Ft-ot kell fizetni, ami csak +55%... :(((

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#84) pepe091 válasza bteebi (#82) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Rosszul írta, vámkezelési költséget akkor is kell fizetni ha csak ÁFA-t kell befizetned. 22 euró felett ÁFA-t+vámkezelési költséget, 45 euró felett áfát és vámot+vámkezelési költséget kell fizetni.

Trebrona, köszi hogy szóltál, nem tudtam az áremelésről.

(#85) hamham válasza Blindmouse (#80) üzenetére


hamham
tag

Engem érdekelne

(#86) lkristóf válasza kenand (#79) üzenetére


lkristóf
senior tag

A 10400 -as így néz ki belülről:

Ez meg a 16000 -es:

[ Szerkesztve ]

(#87) Kolondrum válasza Blindmouse (#80) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi a miértet, én csak azt tapasztaltam, hogy sem a hossz sem pedig a minősége nem mindegy.

(#88) twine válasza Blindmouse (#80) üzenetére


twine
addikt

Egy dolgot magyarázz meg kérlek nekem ,mert nem értem:
MIért mérek pontosan ugyanolyan adatokat a méteres kábelemmel, és a 20 centis kábelemmel?
MOst nem készítek még egy képet... Fent láthatod

És hogy tisztába rakjuk, mielőtt elbeszélünk egymás mellet...:
-A powerbank töltéséről beszélünk, és nem telefonéról....(nem tudom, ebben a bankban milyen töltőáramkör van)
-Azt hogy van különbség kábel és kábel között egy szóval sem tagadtam...
Ami lényeges, és alap dologként kezelem, hogy két egyformán jó minőségű kábelről beszélünk, és azon mérünk...lásd a fenti képem.:
20cm vs 100cm...a mért áramerősség és feszültség pontosan ugyanannyi... :U MIért?

(#89) twine válasza twine (#88) üzenetére


twine
addikt

DE egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog :D Most felszaladtam az emeletre és lehoztam egy gyári 80cm-es Samsung kábelt is....pont ugyanazt mérem vele mint a xiaomi 20 centis,és az Lg 100centis kábelével!

Sokadszorra mondom a saját véleményem,(mérésekkel, fotókkal alátámasztva):
A gyakorlatban két(vagy több) egyformán jó minőségű kábel között nem lehet ilyen mértékű különbség a töltési időben...mindegy hogy 20, vagy 100 centiről beszélünk...(Még mindig a gyakrolatnál maradva, mert igen ritka, hogy az emberek ezeknél jóval hosszab töltőkábeleket használnának..

Ha valaki ilyen különbséget mér, adott helyzetben ott biztos ,hogy az adott kábel hibás, vagy nem megfelelő minőségű!

És mivel a fingot fűrészeljük már jó ideje úgy érzem...azaz a semmiről beszélgetünk..én akkor nem is bizonygatnám tovább ezt a dolgot...mindenki mér vagy hisz, amit akar ;) :R

Egy dolog biztos: a pina és a xiaomi power bank nagyon jó :R ;) :D

(#90) Pdaw


Pdaw
csendes tag

Debrecenben ha valaki rendelne a belföldi oldalról, akkor társulnék, az 1300ft futárköltséget felezni-harmadolni. A kiszállítást a városon belül vállalom én.

(#91) Blindmouse válasza twine (#88) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nálad ez ezért nem jelentkezik, mert neked a töltőd eleve gyenge. Ha megnézed, csak fél amperrel van töltve a powerbank, pedig 2A-t is felvehetne.
Persze is lehet hogy a töltő + az USB charger doctorral együtt nem tudna feljebb menni a töltés, mert a charger doctor-ban ugye van egy sönt ellenállás, amin esik feszültség. Asszem meg kell írnom azt a cikket.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#92) twine válasza Blindmouse (#91) üzenetére


twine
addikt

Lehet nem olvastad végig az összes hozzászólásom...Azért látod a fél amperes töltést, mert már majdnem fullon van a bank..ilyenkor csökkenti a felvett áranerősséget...ma mind a 3 kábelen 1,3A vett fel mikor mértem mivel már nem volt full közeli állapotban...
Erre mit mondasz?
De lemegyek lefotózom neked...:/
Hogyne tudna már többet fél ampernél felvenni(charge r doktoron keresztül)...egyre borzasztóbb dolgokat mondtok :Y

[ Szerkesztve ]

(#93) twine válasza Blindmouse (#91) üzenetére


twine
addikt

De hétfőn elmegyek, veszek egy 2A -es töltőt és ugyenzt befotózom nektek az összes különböző kábellel2A-el is....

Erről akkor mi a vélemény?

És egy fontos dolog cikk ide vagy oda...
arról volt szó hogy axiaomi kábelét használjuk, mert az 20 centi , és kétszer olyan gyorsan tud tölteni mint a többi hosszab kábel..
Ezt próbálom cáfolni...Mert a gyakorlat mást mutat...őrület,,,sönt ellenálás meg anyám kínja :D
3 különböző hosszúságú kábellel, mutatopm a felvett áramerősséget,,(ennek tükrében a töltési idő azonosságát) és még mindig azt mondjátok, hogy én megyek szembe az autópályán? :D

[ Szerkesztve ]

(#94) Blindmouse válasza twine (#93) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nézd akárhány képet rakhatsz be akárhány kábelről, azt tudod csak bebizonyítani vele hogy azok a kábelek jók. Hogy egy nemrégiben lévő logout-os cikkre hivatkozzak: Érvelési hibát követsz el.
Kb mintha mi azt mondnánk, hogy az elefátnok léteznek, és afrikában élnek, erre te bepakolnál egy csomó afriaki képet, hogy lám csak lám, ezen a képen sincs elefánt tehát nem is létezik. Ahelyett hogy rágogliznál az elefántra a bingen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#95) twine válasza Blindmouse (#94) üzenetére


twine
addikt

Ép ez a célom,, hogy bebizonyítsam,a kábelek jók...amin pedig a topictársak fele annyi töltés időt mértek (a 20 centis xiaomihoz képest), rosszak! Alkalmatlanok arra hogy használja az ember őket! Ennyi...jól mondtad...Ép ezt szeretném "bizonyítani..."

Tehát nem a Xiaomi kábele olyan nagyon jó...hanem egyszerűen a szemétbe valók azok a kábelek amik 1m hosszan nem tudják ugyanazt az eredményt produkálni,, ergo tesztet sem érdemes írni arról mennyi idő alatt töltik fel a powerbankot...

[ Szerkesztve ]

(#96) Blindmouse válasza twine (#95) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem. Nem csak a kábeltől függ. A töltőtől is, egy kábel nem önmagában rossz, hanem egy töltő-kábel-eszköz hármas közösen rossz. Tessék egy link ahol ugyanaz a gyártó három különböző hosszúságú kábele más eredményt ad, ráadásul töltőtől függően is más eredményt.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2545497

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#97) twine válasza twine (#95) üzenetére


twine
addikt

Bocsánat...az előbb hibásan írtam:
"Amin pedig a topictársak dupla annyi töltési időt mértek,,, azok rosszak"

Így helyes...

(#98) twine válasza Blindmouse (#96) üzenetére


twine
addikt

De látod már nem is az eredeti témáról beszélünk...
Köszönöm Segítő szándékot, de maradjunk az eredeti témánál...itt csak és kizárólag a kábelről annak hosszáról, és a csatlakozója minőségéről volt szó...innen indult a diskurzus...hogy az egyéb gyártó kábele dupla...ááááá hagyjuk....
Semmi másról ne akarjunk most beszélni...
Sőt inkább jó éjt kívánok ;) sziasztok :D

[ Szerkesztve ]

(#99) Blindmouse válasza twine (#98) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Várjál, berakok képet, aztán hátha sikerül végre fölfogni hogy a hosszabb kábel van hogy lassabban tölt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#100) twine válasza Blindmouse (#99) üzenetére


twine
addikt

Nálam miért nem tölt lassabban?
100cm vs 20cm

Köszönöm a segítséget..egy linket meg tudok nyitni.:D pár éve már lapozgatom az xda-t ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.