Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics


Graphics
Jómunkásember

(898 helyett inkább mar a Snapdragon 8 Gen1 megnevezése fog futni)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) jacis válasza novinyul (#47) üzenetére


jacis
nagyúr

Eddig nem volt soha kínai telefonom és ilyen esettel sem találkoztam. Lehet csak a véletlen műve volt. Vagy nem de ez már nem fog kiderülni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#53) Graphics válasza jacis (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ez a hozzászólás miért született meg? .... :N

1db termék alapján...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) szpali válasza Tschubi (#17) üzenetére


szpali
addikt

11.11 akcióban 777€-ért sikerült TS-ről megcsípni az Ultrát.
Egy árban volt a Mix 4-el, de végül nem azt válaszottam. Pár napja érkezett még és ezt a tesztet olvasva nem bántam meg... :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#55) Pimpa válasza Tschubi (#17) üzenetére


Pimpa
tag

Én vettem is ;)
Októberben 727 euró volt a 8/256-s a TS-n
Eu rommal van magyar nyelv is
Most se sokkal drágább, 777 euró

(#56) joey04


joey04
titán

Nem nagy eresztés, de az azért nem gyenge, hogy sokkal szebben és valamivel jobb képminőséggel oldották meg a dolgot mint a samu.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#57) janeszgol válasza jacis (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerinted mindegyik ilyen? Szerinted ha csak ilyen lenne a Xiaomi minősége, akkor nem zártak volna be 2014-ben? Na meg a többi?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) mjani1172 válasza INGJOKE (#3) üzenetére


mjani1172
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#59) spect80


spect80
senior tag

Ez a selfie kamera akkor lenne versenyképes(ebb), ha a teló kapott volna IP védettséget, de így nem látom mennyivel nyújt többet, mint egy "avitt" motoros sefiekamerás telefon. A 888+ chipset 4500mAh akksival pedig hát... A mi11 ultra 5000-es akksival sem túl acélos. Igaz a 120w töltés elég jó, de engem akkor is zavarna ha napon belül kellene töltögetni intezívebb használat után és cipelnem kéne hozzá az öklömnyi méretű töltőfejet.

(#60) pergabb


pergabb
senior tag

nem értem ezt a specifikáció mizériát, rég elértük azt a szenzor méretet, amit hagyományos optikával nem lehet rendesen kihasználni, lágy lesz a képek széle, ide meta lencse illene már, vagy egy ezerszer jobb algoritmus. Mindenki arra r*jszol, hogy mekkora a szenzor, mennyire fényerős az obi, de észre sem veszi, hogy a kép közepe éles, máshol már nem. Szenzor nyers teljesítményét nézem és raw, akkor pedig a mi11 ultra is pocsék, messze nem a legjobb kamerás telefon. Kíváncsi vagyok ki fogja először meglépni a homorú szenzort, vagy a metalencsét, esetleg a kettőt együtt, akkor lesz előrelépés, addig csak parasztvakítás, mint a 108 megapixel.

(#61) nmolnar


nmolnar
csendes tag

Sziasztok!

Én beszereztem egyet és nem bántam meg. 1 hónapja van meg. Kínából rendeltem, de eleve angol nyelven jött és Play Store-ral! Tehát teljes értékű Google szolgáltatás csomag van rajta! Pár kínai program volt gyárilag, de a xiaomi.eu felrakása után az összes eltűnt és magyar nyelvem is van már. Volt anno Mix 2, Mix 2S és Mix 3 is. Nagyon vártam a 4-es szériát. Kérdezzetek bátran. Az igaz amúgy, hogy nincs az a világmegváltó újítás, mint a Mix-ek esetében megszokott, de én egyáltalán nem bántam meg. Szelfi kamerát szinte soha nem használok. IP védelmet sajnálom, de a micro sd és jack hiánya abszolút nem gond, legalábbis nekem. 12GB RAM van és 888+ processzor. Szélsebes minden körülmény között. Sokat használom, nálam szűk 24 órát bír ki az akku, viszont 8-10%-ról 13 perc alatt feltölt 100%-ra. Huawei párti vagyok / voltam, de már le kellett cserélnem a P40 Pro-t (bő másfél éves volt) és P50 Pro még mindig nincs itthon. :( Szeretem, ha egy márkától vannak a cuccaim, úgyhogy a P40 Pro/Matepad Pro/Watch GT2/FreeBuds Pro kombó lett cserélve egy hónapja MIx 4/Pad 5 Pro/Amazfit GTR 3 Pro/FlipBuds Pro-ra. Nem bántam meg, bár pl. hátlapi kamera P40 Pro jobb volt.

Bog, szóval a kontraként felhozott felénk nem kapható (ez nem a telefon negatívuma) és nincsenek Google szolgáltatások, ezekkel nem értek egyet! Annyira nem brutális a hátsó kamera kitüremkedés és a szelfi kamera is a legjobb a kijelző alattiak közül. Szóval egy tetszett plecsni járhatott volna szegénynek! :)

(#62) Ricardo válasza Shyciii (#19) üzenetére


Ricardo
félisten

Ott meg az IP védettség kuka.

(#63) Galopp


Galopp
tag

"Ehhez képest a Mix 4 nem egy akkor nagy ugrás,"

(#64) Graphics válasza Galopp (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Privátban a szerzőnek, nem harap egyik sem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65) janeszgol válasza nmolnar (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem Mix2 van. Tok jo fogasu telo. Meg amugy is jo telefon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) pusszycat válasza janeszgol (#65) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem sok telefon van ami neked nem volt, van, lesz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#67) hallerlaller válasza Segal (#7) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hát pedig ha a szelfi képeket összehasonlítod a ZTE teszttel akkor láthatod, hogy itt sokkal boldogabb. :D

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#68) odani válasza nmolnar (#61) üzenetére


odani
tag

Pisztolyt fogtak a fejedhez, hogy lecseréld a P40 Prót? :D Nagyon kíváncsi lennék, hogy az érzelmiek mellett milyen valódi indokod volt erre.

(#69) nmolnar válasza odani (#68) üzenetére


nmolnar
csendes tag

Pont hogy nem érzelmi okokból cseréltem, hiszen majd 5-6 éve Huawei párti voltam, vagyok. Mate sorozat (9-től kezdve), majd P20 Pro, P30 Pro és P40 Pro. Ez a hobbim és maximum évente cserélni szoktam a telefonjaimat és igyekszem a csúcskategóriát választani. P40 Pro-ra még rá tudtam tenni a teljes értékű GMS-t (nem dualspace meg ilyenek), de P50 Pro meg sem jelent hazánkban, nemhogy arra már GMS nehézkesen is menne rá. És eltelt másfél év. Cserélni akartam, Apple, Samsung kizárva, így Xiaomi mellett döntöttem. Mi 11 Ultra és Mix 4 közül utóbbit választottam, mert anno volt 2, 2S és 3 is és bejöttek. Ennyi.

(#70) Térerő


Térerő
csendes tag

Új értelmet nyer a kamera sziget. .... Kamera fennsík :R

(#71) Tschubi válasza Pimpa (#55) üzenetére


Tschubi
tag

Ennyiért már nagyon megéri.

(#72) TomMusic


TomMusic
őstag

Nekem piszkosul tetszik :K
De még tökéletesen működik a OP3, nem váltok :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#73) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Ebben valahogyan nem érzem azt a hűha jellegű döbbenetet, mint az első és a harmadik kapcsán. Simán egy xiaomi telefon.
A hármast használtam, tetszett a különleges mechanizmusa, bár kényelmetlennek tartottam, de ebben semmi olyat nem látok ami miatt bármivel több lehetne akármelyik felső kategóriás telefonnál. Komolyan a mi9t periszkópos megoldása volt számomra az utolsó valóban érdekes újítás (gondolom nem ők voltak az elsők-de nekem igen) a telefonos vonalon.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#74) vadászcsiga válasza hitvanyalak (#73) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert teljesen egyforma lett az összes telefon. Egy nagy fekete tepsi, kisebb-nagyobb kitüremkedéssel a hátulján. Egyelőre kifogytak az innovációkból a gyártók. Ilyen iramban ahogy fejlődtek, várható volt hogy kifulladnak.

(#75) hitvanyalak válasza vadászcsiga (#74) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Igen, de eddig azért szoktak tudni tenni bele egy kis ízt. Lekerekített szélek, hajlított felület (LG flex) periszkóp/cápauszony kamera, szétcsúszó mechanika.
Közben végére értem annak, amit írtál. Igen egyelőre. Mondjuk hozzáteszem, fizikai téren tényleg nem nagyon van hová értelmesen fejlődni.
azért emlékszem régen volt 6260, vagy palm pré telefonom, na ott azért éreztem, hogy ez különleges :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#76) Szakiii válasza INGJOKE (#13) üzenetére


Szakiii
addikt

Mióta másolgatnak ők is azóta nekem is egyre szimpibb az alma megoldása. :) Kövi szerintem nekem is tőlük lesz.

(#77) INGJOKE válasza Szakiii (#76) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyilván itt se minden tejfel, de beléptem itt is a béta programba és ez itt kb olyan, mint a xiaominál a stabil EU. :DDD :DDD :D

(#78) Szakiii válasza INGJOKE (#77) üzenetére


Szakiii
addikt

i5s-nél hagytam ott az iphone vonalat, nekem ott egyáltalán nem volt megbízható, többször nem keltett és nagyon gyorsan merült azóta csak android :) és főleg samu, igazából nincs semmi bajoma samukkal de adnék még egy esélyt egy iphone-nak

[ Szerkesztve ]

(#79) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Nagyon vártam a Mix 4-et, de sajnálom hogy ennyire drága lett. Mix 2s-t anno újonnan vettem egy pár héttel megjelenés után 160 ezerért, jelenleg több mint 2x ennyibe kerül a Mix 4.

Pár dolog ami miatt nekem első helyen volt a választási ranglistámon (egy darabig, amíg rá nem jöttem hogy én ennyit nem akarok költeni telefonra):

1) Kerámia hátlap az első számú ok, nem szeretem tokban hordani a telefonjaimat, de rá vagyok kényszerítve amióta továbbáltam a Mix 2s-től (először Mi 9T Pro eleinte csak fóliával később tokkal, aztán Poco F3) Használom még néha a telefont, backup phoneként szoktam bedobni a táskába a többi cuccom közé (!!!) és még mindig, ennyi év után sincs 1db hajszálkarc sem a hátlapon. Továbbá baromi jól néz ki szerintem és a hideg érzete jó prémium hatást kelt a fogás közben. Extra pont, hogy unibody. Összehasonlításképp egy pár hét eltelt mire megtaláltam Poco F3 dobozában a tokot (ne kérdezd, fogalmam sincs hogy nem vettem észre :U ) és ezalatt már három hajszálkarc keletkezett a hátlapon.

2) Nincs kameralyuk, nincs noccs és baromi jól elrejtették a szelfi kamerát (nem szoktam szelfizgetni, mert unalmas életem van :DDD ). Habár a motorikus technika a kedvencem az összes megvalósítás közül adatvédelem szempontjából, nem optimális vízállóság, mechanikus alkatrész léte és helyfoglalás szempontjából.

3) Nem tudom ti hogy vagytok vele de én már nagyon unom ezt a szappantartó formát, régen se szerettem, most sem. A Mix készülékek mindig egy kicsit szögletesebb dizájnt képviseltek, ami nekem nagyon bejön. SG Note20 Ultra nálam az etalon kinézetben, de a Knox miatt nem vagyok hajlandó a márka mögé állni. Ha közel félmilliót perkálok le a készülékért - amit amúgy se tennék, de ezt tegyük félre - akkor azt teljes mértékben birtokolni szeretném, amibe bele tartozik a root jog és a modding közösség által biztosított szoftveres élettartalom növelése.

Mivel ezzel a három dologgal (+ a moddolhatóság, amit xiaomi hivatalosan támogat) nem létezik másik friss mobilkészülék a piacon, ez pedig irtó drága lett az elődökhöz képest, amire nekem szimplán nincs keretem ezért muszáj volt a Mix 4 beszerzését dodgeolnom. :( 11T Pro-n gondolkodtam még kompromisszumként, de nem nyújt sokkal többet mint a feleannyiba kerülő Poco F3 és ez a három niche, számomra legfontosabb szempont ugyanúgy hiányozna...

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#80) nmolnar válasza jonnyjoker01 (#79) üzenetére


nmolnar
csendes tag

A Mix 4 nem kerül az általad említett anno 160e Ft-os 2S-nél több, mint kétszer annyiba. Jelenleg magas Eur/ Ft árfolyam mellett is nagyjából 100e Ft-tal drágább. Persze ha nincs rá keret, akkor nincs rá keret. :( Sajnálom.

(#81) pusszycat válasza nmolnar (#80) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha beleszámoljuk a forint romlását nem sokkal drágább...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#82) INGJOKE válasza Szakiii (#78) üzenetére


INGJOKE
veterán

Brutális üzem ideje van a I13pro-nak. (egyébként a többi 13-asra is azt mondják) Ilyen jó üzemidejű telefonom még sosem volt. Minden működik, minden jó. Kamerája meg nagyon durva. :)

(#83) jonnyjoker01 válasza nmolnar (#80) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Honnan tudod beszerezni 260 ezerért :Y ? Komolyan kérdezem, mert akkor eladom a poco-t és beszerzem. Banggood-ot néztem mielőtt írtam a kommentet, 1100 dollár ott jelenleg ami 353 ezer forint. Alin mindegyik 1100 dollár felett kóstál áfa nélkül (vagy már ott is belekalkulálják az áfát?).

Üdv. Johnny

(#84) hallerlaller válasza jonnyjoker01 (#83) üzenetére


hallerlaller
addikt

Tradingshenzhen?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#85) Segal válasza INGJOKE (#82) üzenetére


Segal
veterán

AA is megy? ;] :P :DDD

jonnyjoker01: Parancsolj
Lényegében 1-2 kivétellel mindenki innen rendelte a 11 Ultrát :))

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#86) pusszycat válasza Segal (#85) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát, a 8GB-os szinte ingyen van. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#87) vadászcsiga válasza Segal (#85) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erre még rájön az áfa, vagy ez az eu-ból jön?

(#88) jonnyjoker01 válasza Segal (#85) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Vadászcsiga kérdése engem is érdekelne, checkout-nál azt írja tax excluded...

Üdv. Johnny

(#89) Segal válasza vadászcsiga (#87) üzenetére


Segal
veterán

Shenzhen-ből jön, de Hollandiában betrükköznek valamit (általában ott pihen majdnem 1 hetet) és utána jön tovább áfamentesen :DDD
Egyedül ha jól emlékszem egy 16 euros szállítási díjjal kell még erre az árra kalkulálni.
Utána csak várod a dpd-t :))
2 dologgal viszont legyetek tisztában vásárlás előtt.
1. Nem eu-s a töltő, de kaptok ajándékba 1 átalakítót.
2. Ez az ár a kínai szoftveres verzióra érvényes, így nektek kell rárakni a global verziót. (logouton is van hozzá leírás meg millió youtube-os videó), vagy a másik eset hogy global rommal kéred, de ezesetben picit drágább a telefon (kiválasztható a rendeléskor) plusz ez extra 1 hét érkezési időt jelent. Nektek is ki keell majd várni az 1 hetet itthon hogy fel tudjátok tenni a romot a telefonra csak ugye akkor már nálatok van legalább.
Piszok egyszerű megcsinálni szerintem nem érdemes extra felárat fizetni :N

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#90) INGJOKE válasza Segal (#85) üzenetére


INGJOKE
veterán

Carplay de megy szépen. :D

(#91) Segal válasza INGJOKE (#90) üzenetére


Segal
veterán

Csak a kotelezo verszivas volt ;]
Sajnalom hogy valtottal, de annak orulok hogy azzal vegre megy minden :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#92) vadászcsiga válasza Segal (#89) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi az infót :R

(#93) Sebusz


Sebusz
újonc

Egy hete használom a MIX4-et kínai ROM-mal. Első dolgom volt letölteni a play storet, minden google applikáció tökéletesen működik. A google assistantnak is van letölthető formája, ha valaki erre vágyik. Az 5G valóban nem teljesít valami jól 160 Mbit-nél nem sikerült még többet mérnem (telekom). A kínai appok gyorsan kiírthatóak, nem jelent gondot, az angol nyelvvel nincs gond. Számomra egyedi előny, hogy élőbeszélgetéseim alapján és üzeneteim alapján nem szór meg a kontextussal kapcsolatos hírdetésekkel. Szemben azzal a telefonommal, ahol integrálták a google-t. A szelfi kamera minősége felér egy laptopos webkamerájéval, de kb erre használom.

(#94) nmolnar válasza jonnyjoker01 (#83) üzenetére


nmolnar
csendes tag

Tradingshenzhen, de már írták mások. És valóban 16 eur szállítási díj és más felár nincs. Mix 4 is tőlük van (kicsivel drágább volt, 1 hónapja, amikor én vettem) és már a Pad 5 Pro is megérkezett tőlük vagy 2 hete gond nélkül.

(#95) nmolnar válasza Sebusz (#93) üzenetére


nmolnar
csendes tag

Én a magyar nyelv miatt felraktam rá a xiaomi.eu romot. Az is teljesen egyszerű volt és már kiírtva benne a kínai appok. :) És nekem 5g-n most mért egy 468Mb-t. :) Telenor. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#96) jonnyjoker01 válasza nmolnar (#94) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi mindenkinek! Ha lesz időm a telefon eladadásával foglalkozni akkor le is cserélem a Pocot Mixre :R

Az oldal meg mentve könyvjelzők közé, nagyon olcsó minden, később még jól jöhet :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#97) Sebusz válasza nmolnar (#95) üzenetére


Sebusz
újonc

Én is gondolkozom rajta, csak akkor kénytelen lennék manuálisan frissíteni. Az appos fizetés működik neked?

(#98) Segal válasza Sebusz (#97) üzenetére


Segal
veterán

Ezt mondjuk soha sem ertettem miert olyan fontos a frissites.
Ha minden tokeletesen mukszik altalaban csak rosszul johet ki az ember belole, mert a gyarto ha ad is valami pluszt biztos lehetsz benne hogy valamit ront is hogy lassan be biztosan az elegedetlenseg fele tereljen.
En anno az s8+ommal olyan jol elvoltam a talan negyedik vagy otodik kiadott romverzioval (amikor meg tenyleg a kezdeti hibakat orvosoljak) es minden faszan mukodott, a temaba meg kismillioszor lehetett olvasni foleg foverzio valtasoknal a listat kinel mi b*szodott el...
A programjaid ugyis frissulnek android verzio ugras nelkul is :K
Meglatom majd a 11 Ultranal is milyen lesz a 12-es verzio de csak akkor kerul fel ha mindenki odakat zeng rola pozitiv ertelemben mert most a 11-es verzioval minden tokeletes nalam.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#99) nmolnar válasza Sebusz (#97) üzenetére


nmolnar
csendes tag

Csak a Raiffeisen-t buktam el az EU rom felrakása után. Curve, Revolut, Vivid, Monese megy.

(#100) INGJOKE válasza nmolnar (#99) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az valószínűleg nem az eu rom nyírta ki, azaz átvitt értelemben igen, mert az már A12 és azt nem tudja még a raiffeisen. szsvz

(#101) nmolnar válasza INGJOKE (#100) üzenetére


nmolnar
csendes tag

Értem. Köszi! Akkor idővel az is menni fog, majd próbálkozom.

(#102) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem jól sikerűlt, de nagy kár a pocsék szelfiért. A szelfi nemcsak az önimádóknak fontos hanem a videóhívás is mindennapos lett a különböző csevegő alkalmazások elterjedésével, vagy az oktatásban az online oktatás elterjedése miatt is ma már alap egy normális szelfikamera. A legalább nincsen notch és kameralyuk nem lehet magyarázat erre a borzalmas minőségű szelfi kamerára, mert a xiaomi és más telefonokon is alkalmazott pop-up előllapi kamera ezt a dolgot kiküszöböli tökéletesen és nincs kijelzőn éktelenkedő lyuk. Koncepció telefonnak tökéletes a mix 4, de ha kiadják pop-up szelfikamerával annak sokkal több értelme lett volna és biztos nagyobb sikere is.

(#103) pusszycat válasza beyruth82 (#102) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valamiért hanyagolják a pop-up kamerát, úgy tűnik elfelejthetjük, h valaha létezett, pont úgy mint a projektoros telokat azoknak is meszeltek.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#104) vadászcsiga válasza pusszycat (#103) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És még csak azt sem mondhatjuk hogy a vizallosag miatt mert azt valamiért mindig lehagyjak a telefonjaikrol, ahogy a qi töltést is. Van egyaktak vízálló xiaomi? Ip68-ra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#105) pusszycat válasza vadászcsiga (#104) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van a Xiaomi 11 Ultra az IP68-as.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#106) Segal válasza beyruth82 (#102) üzenetére


Segal
veterán

Ez olyan tipikus első fecske lett. Kategóriájában veri a konkurenciát (többi kijelző alatti előlapi kamerás), de azért gondosan odafigyeltek arra hogy az utódba maradjon bőven újdonság.
Gyűlölöm a pixelhibákat (kamera) a kijelzőben, de amikor dönteni kellett hogy a jóárasított oldalrról a 11 Ultra vagy a Mix4 jöjjön mégis az Ultra mellett döntöttem.
Nekem a hátlapi kamerája lett a borzalom kategória a Mix4-nek.
Az előlapit azt lesz*rom, nem vagyok önimádó.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#107) VicKing válasza nmolnar (#61) üzenetére


VicKing
tag

Szia!
Most pár hónappal később...
Gondolom már frissült is, mik a tapasztalatok?
Én Mix 3-ról váltanék, de nem tudom erre-e vagy megvárjam a xiaomi 12-t (simát, nem pro-t)?

(#108) VicKing válasza VicKing (#107) üzenetére


VicKing
tag

Megvettem, eddig boldogság 😃

(#109) mgTerminator válasza VicKing (#108) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tényleg le van kerekítve a kijelző széle mint ahogy a videókon látszik?

(#110) VicKing válasza mgTerminator (#109) üzenetére


VicKing
tag

igen

(#111) mgTerminator válasza VicKing (#110) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mennyire vagy megelégedve vele? Megvennéd újra?

Engem zavar a lekerített kijelző, de nem tudom a Poco F2 Pro-t mire cseréljem le...

(#112) VicKing


VicKing
tag

Sziasztok!
MIUI V13.04.0 van a telómon, de felajánlja frissítéshez a V13.0.8.0-t viszont rányomva nem frissít...
létezik itt olyan aki tud segíteni a frissítésben?
:R

(#113) raulicio


raulicio
senior tag

Kíváncsi lennék, hogy meddig kerül majd még elő az SD kártya meg a jack dugó hiánya? És mikor látjuk már be, hogy elmúlt az idejük. Illetve a Mi Mix 4 óta megjelent telefonok közül hányon volt jack dugó? Ezt minden telefonnál, amit éppen nem szeretünk fel kell hozni negatívumként?
Amúgy jelenleg 550 EUR-ért kapható nyilván a kínai verzió (mert más nincs is). A Mi 11 Ultra mennyiért is kapható most?
jelenleg 3 telefon jöhet nálam szóba Oneplus 10 Pro, Moto X30 Pro és Mi Mix 4. A mobilarena mindet lesajnálta, szóval nem sok segítséget kaptam. :)
Amúgy nekem nagyon is sokat számít, hogy ne legyen égtelen noccs, csepp, kameralyuk, stb. Szóval képes lennék egy papíron gyengébb Mix 4et is megvenni ugyanannyi pénzért.

(#114) Freeman961 válasza raulicio (#113) üzenetére


Freeman961
csendes tag

A Oneplus legutóbbi szériáját nem csak az aréna húzta le. Többek között MKBHD is teljesen elengedte a márkát akkor, most lát talán valami reményt, hogy az idei széria már jónak tűnik újra. Például visszahozták rajta a némítógombot ami egy elég signature dolog volt rajtuk régebben.

De azzal egyetértek még mindig, hogy ez a teszt eléggé lehúzós lett, és csomó olyan dologba kötöttek bele amibe felesleges. Azt mondjuk nem tudom, hogy google nélkül mennyire tudnám elviselni. Van erre vajon xiaomi.eu rom? :F
Edit: Van! Na úgy már mondjuk érdekes lehet!

[ Szerkesztve ]

(#115) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!

Mix 3 cseréjén gondolkozom és vártam a Mix 5-re de úgy tűnik abból nem lesz semmi.
A 4-re érdemes még beruházni? Android fő verzió és egyéb frissítések várhatóak e még ?
Ez a mindenmentes kijelző nagyon tetszik főleg emiatt maradnék , de egyébként is teljesen elégedett vagyok.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#116) Mok28


Mok28
csendes tag

Nekem egy Mix 4 telefonom van ami hasonlít ezekhez. Kínából jött és eu.dev van telepítve rá és Orange fox töltené be a TWRP szerepét.
Sajnos egyik megoldás sem vezet eredményre, hiába van a főkönyvtárba másolva a legutolsó release.
Recovery módban nem hozza fel a főkönyvtár tartalmát, csak mindenféle program elemeket. A rejtett tartalom is engedélyezve van és elvileg minden könyvtár látható. Az Orange Fox menüben nem jelenik meg az Install menü.
Hiába indítom bármilyen módszerrel, a főkönyvtárba letöltöttek nem láthatók.
Próbáltam a gyári adatok visszaállítását is, de az csak a Recovery módba visz.
Ha fastboot módban próbálom flashelni a számítógépről akkor nem csatlakozik sehogy a géphez.
Sajnos egy google frissítés a telefon legtöbb funkcióját elérhetetlenné tette (pl fotózás, telefonálás, galéria megtekintés) a többi pedig rosszul vagy nem teljesen működik.
Valakinek van vmilyen javaslata mit lehet tenni vele?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.