Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

A Saphi oprendszeres Philips TV-met szeretném tovább okosítani mert nem igazán vagyok elégedett a rendszerével, ezért tv okosítót keresek. Mivel motorsport buzi vagyok az elsődleges feladata futamok streamjeinek lejátszása lesz amit lehet Youtube, egyes versenysorozatok saját weboldalába épített lejátszón keresztüli stream vagy a versenysorozat saját appja Google Playről.
Ezekre alkalmas ez a készülék? Youtube-al feltételezem nem lesz gondja, de teljes értékű böngésző telepíthető rá (ha nincs már eleve gyárilag, mondjuk egy Chrome? Google Playről bármilyen app telepíthető, működtethető?

(#302) Bembee12 válasza Win-T (#301) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Én a helyedben nem ezt az eszközt venném, hanem sima Android-os tv box-ot (ami lényegében kb egy androidos tablet, tv-re kötve, van Chrome, szinte bármilyen app letölthető a Play-ből stb). Ezen a Xiaomi-n "Android TV" rendszer fut, amin gyárilag nincs böngésző, kevesebb app érhető el a Play-ről, cserébe másban jobb, megbízhatóbb a rendszer stb. Bár van ezekre megoldás, nem garantált hogy minden app működjön.

Itt kérdeznék rá, hogy melyik tv box lenne a jó: [link]

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#303) Win-T válasza Bembee12 (#302) üzenetére


Win-T
senior tag

Atya isten... azon a linken ami az összefoglalóban van felét sem értem, mintha kínai lenne.
Nekem csak egy egyszerű és megbízható készülék kellene amihez nem kell rendszergazdai végzettség a működésre bírásához. Plusz ezek már túl is vannak jócskán a max 20k forinton amit rá tudok szánni (meg szinte mindet küldföldről kell rendelni).
Most jócskán elriasztottál az egésztől... :(

(#304) Bembee12 válasza Win-T (#303) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Itthon nem tudom mi a kínálat. A többiek valószínűleg jobbam tudnak benne segíteni.
Külföldről, megbízható boltból (cseh/cz raktár, nincs áfa/vám, hamar itt van) ezt találtam: [link].
Persze majd a szakik megmondják a tuti boxot.
Nem bonyolult a használatuk, csak célszerű egér/billentyűzetet rákötni. Play áruházból letöltöd az appokat, van rajta Chrome, YouTube stb

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#305) Win-T válasza Bembee12 (#304) üzenetére


Win-T
senior tag

Köszönöm a tippe(eke)t, felvetem a problémámat a topikban, ne itt offoljunk vele. :R

(#306) subzero88 válasza Win-T (#301) üzenetére


subzero88
csendes tag

Szia.
A böngészők közül az edget és a chromot nem sikerült felraknom, az Opera minit sikerült. Ami nincs a Google play-en azt megtalálod az hu.aptoide.com árúházban, ahol letöltöd az Aptoide .apk verzióját, rárakod pendrivera és onnét telepíted a Box-ra.

(#307) daninet


daninet
veterán

Sziasztok! HDMI bedugva, nincs a stereo jack-en hangkimenet. Ha a projektort kikapcsolom akkor lehet spotify-t castolni rá és van hang a jack-en. Meg tudom oldani a stereo hangot hdmi mellett?

/egy projektorról van szó a mennyezeten, tehát nem tudok tv jack kimenetet használni mint tv esetében. A kéz eszköz több méterre van egymástól/

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#308) Vityak


Vityak
tag

Nem tudom érdekel-e valakit a téma... Youtube helyett kerestem alternatív megoldást. (A sok reklám eléggé zavaró) Sikerült egy nagyon jó applikációt találnom helyette, SmartTubeNext a neve, kimondottan Android TV-kre van tervezve. Alapból reklám mentes, testre szabható, YouTube kinézetű. Szerintem így kéne valahogy működnie az eredeti programnak is! :D

(#309) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Használ valaki ezen a készüléken plexet?
Beállítással kapcsolatos kérdés lenne, hogy a szerver ne konvertáljon lehetőleg semmit a Mi Box S részére, vagyis konvertálás nélkül is menjen a lejátszás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#310) atiska007 válasza zsolt501 (#309) üzenetére


atiska007
senior tag

Használtam, de már lecseréltem Emby-re.
Nekem sokkal jobban bejön.
Emby server pedig egy raspberry 3b-n fut :)

Mittudomain!

(#311) gekkoXT válasza Vityak (#308) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Köszi, megnézem!

(#312) gekkoXT válasza zsolt501 (#309) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Án Plexet használok. Megnézem majd a beállításokat neked! 1-2 nap múlva tudom megírni.

(#313) sea


sea
tag

Mibox S-re telepíthető már a Stadia? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok? Esetleg összehasonlítva chromecasttel?

(#314) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok,
az normális, hogy a külső hdd-re felvett új filmeket nem látja a Kodi csak ha újraindítom a Boxot?

[ Szerkesztve ]

S23

(#315) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
szüleim (plasma) tv-jét szeretném okosítani, 720/1080p filmeket játszanának le vele külső tárról, illetve fontos lenne a youtube / netflix zökkenőmentes működése.
alkalmas erre a készülék?

(nem lesz rákötve házimozira, illetve rendelkezik a tv hdmi csatival)
esetlegesen egér/billentyű ráköthető az eszközre, van magyar nyelvű menü?

köszi a válaszokat

(#316) traveller7


traveller7
újonc

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen eszközt, de a Google Play-be nem találom az HBO GO-t. Honnan tudnám letölteni?
Illetve a Vodafone TV app-ot van lehetőség valahogy rátenni?

Köszönöm.

(#317) gekkoXT válasza traveller7 (#316) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Van Hbo Ho pedig.
Telenor TV app van az biztos. Vodafont nem tudom, de majd megnézem neked.

(#318) traveller7 válasza gekkoXT (#317) üzenetére


traveller7
újonc

hmm, érdekes most a laptopról megtalálom a Google Play-be, de nem tudom telepíteni... nem kattintható a zöld gomb.
A Mi Box S-en továbbra sem találja meg a Google Play.
A menüje magyar és a WiFi alapú lokalizáció is be van állítva.

(#319) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Van 2 xiaomi mi box s, az egyik adpatere / tápja úgyfest nem üzemel tovább :W

Hogyan működik a garanciáztatás?

(#320) Exelsior24 válasza traveller7 (#318) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Megnéztem a Play áruházban számítógépről, és a Mi Box-ra, meg az egyéb TV boxokra ezzel a névvel külön szerepel a HBO GO: [HBO GO - Android TV] , mobiltelefonra és tabletre ettől külön app van.
A [Vodafone TV (HU)] app-al ugyan ez a helyzet, csak a mobilomra és a tabletemre engedi telepíteni, szóval sajnos a Mi Box S-el nem kompatibilis, de esetleg [Aptoide TV] applikációból lehet hogy telepíthető a box-ra, a régi Horizon GO-t ebből tettem fel rá, és úgy működött.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#321) traveller7 válasza Exelsior24 (#320) üzenetére


traveller7
újonc

Köszi, hogy megnézted, megvan a hiba, volt egy USA-s cím rögzítve és emiatt nem engedte telepítnei.

(#322) gekkoXT válasza ANDROID??? (#319) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Táp? Mármint amit a konnektorba dugsz? az gyakorlatilag bármilyen mobil töltő lehet.

(#323) ANDROID??? válasza gekkoXT (#322) üzenetére


ANDROID???
addikt

??

(#324) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#323) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#325) ANDROID??? válasza gekkoXT (#322) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azt melyik usb-vel dugom bele? :F

(#326) ANDROID??? válasza gekkoXT (#322) üzenetére


ANDROID???
addikt

A mobiltötőt hogy dugom bele a mi boxba? :F

(#327) gekkoXT válasza ANDROID??? (#326) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Igazad van. Rosszul emlékeztem. Nem USB-s a tápja. Szerintem vagy valami univerzális táp kéne, vagy aliról rendelni.

(#328) ANDROID??? válasza gekkoXT (#327) üzenetére


ANDROID???
addikt

Garba küldés hogy megy?

(#329) gekkoXT válasza ANDROID??? (#328) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Gondolom attól függ, hol vetted. Vedd fel velük a kpacsolatot és kérdezz rá.

(#330) ANDROID??? válasza gekkoXT (#329) üzenetére


ANDROID???
addikt

Áhh, levágtam a kábelt, megbalakoltam egy usb-s kábelt a kettőt összekötöttem, és bedugtam egy telefontöltőbe (igaz csak 1A), simán bekapcsol működik..
Egy adapter is kijön 3000-ből..
Gázolajban, ha felmegyek Pestre, nem állok meg 4000-Ft-ben sem. Szóval ez így is úgy is felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#331) róland


róland
veterán

Sziasztok!

Ha sikerült a gyári frissítésnek az eszközt féltéglásítani, milyen lehetőség van a szoftver rendbehozatalára? (A héten ránéztem a beállításokban, hogy van elérhető frissítés, telepíteni próbáltam, azóta bootloop fogad. :( )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#332) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Valaki hozzáértő! :)

A karácsony meghozta a TV okosítómat.
Egy Xiaomi MI box S-t.

A problémám az, hogy szeretném a Win10 Pro alatt lévő file-aimat megnézni-lejátszani.
A VLC lejátszóval próbáltam, a helyi hálózat nevű "mappa"ból, de nem tudok csatlakozni a laptopomhoz.
Bejelentkezést kér és jelszót.
"Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and passwort.

Ezt én honnan tudom meg?
Gondolom a win belépéshez kell, de a gépemen közvetlenre van állítva a bejelentkezés, így nem tudom honnan tudhatnám meg ezt a infót.

A win gépházában a saját belépési fiókomba benéztem de ott szinte semmi info nincs.
A gép induláskor egyszerűen belép, nem kérdez semmit. Eddig ezzel nem is volt problémám.
Nincs más felhasználó, kizárólag én.

A VLC bizonyos könyvtárra rálát.

Mondjuk azt nem értem, hogy ha ezt a 3 file-t megtalálta-látja, akkor miért szarakszik más megosztott mappákkal...

Gondolom a win saját Doku könyvtárára lát rá, mivel onnan elővarázsoltam 3 film file-t ami gondolom valamikor odakerült valahogy...


Valakinek van ötlete?

(#333) Erzsébeti válasza Erzsébeti (#332) üzenetére


Erzsébeti
tag

Megoldódott.

Tárgytalan!
:)

(#334) laja80


laja80
tag

Sziasztok!
Milyen TV okosítót ajánlotok 20e ft-ig?
Köszi! :R

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#335) karl_fischer válasza Erzsébeti (#333) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Szia. Hogy sikerült? Engem is érdekelne.

(#336) Erzsébeti válasza karl_fischer (#335) üzenetére


Erzsébeti
tag

Szia!

A legegyszerűbb megoldás volt.

A név: a fiókom neve ami itt a géppel kapott "Dell" volt.

A jelszó meg a nagy semmi, mivel a fiókhoz nincs beállított jelszó.

Így már rálát a közös wifi hálózaton lévő laptopomra, amiben az általam megosztott mindenki számára hozzáférhető mappáimba belelát.

(#337) karl_fischer válasza Erzsébeti (#336) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom én is.

(#338) macokk


macokk
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy ilyen mi box s-t, de hibásnak írja ki a rádugott 1tb wd külső vinyót, amin a filmjeim, sorozataim vannak. Így hiába raktam fel egy mx playert, az se látja a megjajtót. Ugyanez a meghajtó tökéletesen látszik win10-es gépemre dugva, meg a korábbi két hasonló médialejátszóm is mind látta. (A regi már nem játszott le újabb kodekes filmeket, a masik meg elromlott)
Mit tegyek?

(#339) macokk válasza macokk (#338) üzenetére


macokk
csendes tag

Megoldódott, tárgytalan

(#340) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek nekem kérlek, mert nem jövök rá. Túrtam a netet, de nem lettem okosabb. Távirányítón melyik gombbal vagy gomb lenyomva tartásával tudok bezárni egy appot? Mondjuk ha Netflixet akarom kilőni és újraindítani?

(#341) gekkoXT válasza Peace (#340) üzenetére


gekkoXT
senior tag

szerintem gomb hosszú nyomással nem. csak beállítások menüben
alkalmazások almenüben

(#342) Peace válasza gekkoXT (#341) üzenetére


Peace
nagyúr

MEglesem. ;)

(#343) vodkamaffia


vodkamaffia
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy működik még az HBO GO? Vagy ezen is lelőtték, mint a pár éves TV-ken? A választ előre is köszönöm.

(#344) Exelsior24 válasza vodkamaffia (#343) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Tekintve, hogy ezen a box-on Android TV rendszer van amit frissítgetnek is néha, ráadásul az Android TV Play áruházában lévő HBO GO applikációt is frissítik így szerintem itt nem igen áll fent annak az esélye, hogy ne működjön rajt a jövőben. Maximum akkor nem fog majd működni ha a Google már nem támogatja majd az Android TV 9-et, vagy 10-et, nem tudom most hirtelen a Mi Box S melyik verzión áll éppen. Ráadásul hamarosan jön nálunk is a HBO MAX, szóval le fog cserélődni, vagy meg fog szűnni a HBO GO applikáció nagy valószínűséggel.

A Samsung és LG TV-knek külön saját operációs rendszerük van, amire megveszik a licenszdíjat 5-6 évre, hogy legyen rájuk Youtube, Netflix, HBO GO, stb appok, és amikor ez az idő lejár értelemszerűen nem fog többé működni rajtuk, ez történt most is amiről a hírekben olvasni, a régi 5-6 éves TV-ken le lett tiltva az app, ez sajnos nem újkeletű dolog, már korábban is hallottam ilyenről.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#345) gekkoXT válasza vodkamaffia (#343) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Természetesen működik. Csak a tévék saját oprendszereinek régi verzióiban áll fenn a hírekben hallott támogatás megszűnés.

(#346) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.
Több mint egy éve használok Xiaomi Mi TV Stick-et.
Pár napja azt vettem észre hogy nem látja a telefon az eszközt és a számítógépről megosztott mappákat sem.
Wifire kapcsolódik Youtube,Netflix és a rajta található programok mennek..
Csináltam egy rendszer visszaállítást de azzal sem lett jó.
Mi lehet a gond?

(#347) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

a Mi Box tud Airplay-t? Vagy chromecast-on keresztül megy valami plusz progival a képernyő megosztás?
Illetve külső HDD-t milyet kezel? Csak Fat32-re formázottat, vagy mehet neki az NTFS illetve ExFat is?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#348) Peace


Peace
nagyúr

Vadonat új mi box s és ez a hiba Netflixen. Valami ötlet? A box már frissítve lett.

[ Szerkesztve ]

(#349) atiska007 válasza Peace (#348) üzenetére


atiska007
senior tag

Frissítetted az appot Play-en?

Mittudomain!

(#350) gekkoXT válasza Peace (#348) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Frissítsd a rendszert is és az appot is.
Rendszert a jobb felső fogaskerék menüben tudod a névjegy almenüben.
Alkalmazásokat pedig a play store alkalmazásban szintén jobb felül a profil ikonta kattintva hozza be a frissítési listát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.