Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Akkor ez lényegében annyit se tud, mint a 20 dolláros 3 éves X96-om, amin corelec meg kodi fut.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) salapp válasza Locutus (#1) üzenetére


salapp
addikt

Végigfutottam a tesztet. Nekem is az jött le, hogy végülis ez egy szar.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3) Gabibácsi válasza salapp (#2) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is. De akkor nem értem a tetszett értékelést...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4) razorka777


razorka777
veterán

Tavaly vettem anyámnak egy ilyet, hogy a régi pana tv-t felokosítsuk.
Két dologra használja: youtube és pendriveról filmlejátszás.
Másra nem nagyon alkalmas, de ezért az árért szerintem tökéletes választás.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5) Ance válasza salapp (#2) üzenetére


Ance
őstag

A streaming szolgáltatások a fő erőssége, mert mindegyik megy rajta mókolás nélkül. Még a HBO GO is.

A hálózati lejátszásra is jó, ha nem fontos a minőség (pl. a gyereket még az sem érdekli, hogy sd, hd, fullhd adást néz, csak menjen). Ahol minőségi mozizás megy, ott van mellette egy normális lejátszó nálunk pl.

Szóval nekem a futópadra tett monitorra és a gyerek által nézett tévére lett véve egy-egy. Ha elutazunk, akkor zsebre vágom a 2,5-ös meghajtóval és rákötöm a tévére ahol vagyunk. Megosztom mobilról a netet neki, ha nincs wifi és mindent elérünk ott is.

Ezekre kiváló és egyszerűen kezelhető, mint a faék.

Mondjuk azt nem értem, hogy kerül ide egy 3 éves termék tesztje, de biztos a forgalmazó kiszórná a készletet. ;)

(#6) SidCorky válasza Ance (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

Biztos. De lehet, hogy az első bekezdésben ott van a cáfolat és nem kell rögtön rosszra gondolni. ;)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) Elk_hound válasza Locutus (#1) üzenetére


Elk_hound
tag

Nekem is ez volt az első gondolatom. Ráadásul az 4GB RAM-al is elérhető volt.
Lehet hogy jobb ennek a support-ja, de a 2GB RAM szerintem sovány így 2021-ben.

(#8) Duree


Duree
veterán

Ósdi elavult hardver, nincs rajta lan csatlakozó, kár érte mert lehetne jó is.

duree54

(#9) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nekem megfelel a RPi4 is a tévé okosítására, meg akkor már jó NAS-nak is.

<-ƘƘ->

(#10) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van egy ismerősöm aki ilyet vett, de sem a tudása sem a stabilitása nem győzött meg, hogy ilyet vegyek, míg ott voltam nála több hiba miatt is újra kellett indítani. Nem tudom a hibák azóta javítva lettek e, de hogy én ezzel nem tudnék együtt élni az biztos, pláne hogy CSAK 1db USB 2.0 port van rajta... ez a vicc kategória ezért az árért, ide már legalább 1db USB 3-as port el kellett volna legalább, az hogy lespórolták róla az sokat elmond, de a WiFi tudása is katasztrófa, YouTube esetén többször megakadt a lejátszás, és ezt kikerülni nem egyszerű, mert ugye kellene egy USB-s LAN adapter hogy kicsit stabilabb legyen a kapcsolat a NET irányába, de ha egy ilyet bedugsz akkor kell még mellé egy USB-s HUB hogy ne kelljen álandóan kicibálni az USB-s külső meghajtót.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) aujjobba


aujjobba
addikt

Kompromisszum, mindig ide jutunk ezekkel, bar en inkabb a fellacio kifejezest hasznalnam.
Inditsam ujra minden alkalommal, ne vicceljunk mar.
Ezt elso nap javitani kellett volna, de lehet soha nem is lesz javitva.

Plex-et jo lett volna ha kiprobaljak, kivancsi lettem volna mit visz el directplay-ben, es mihez koveteli meg az atkodolast.

[ Szerkesztve ]

(#12) Peete


Peete
újonc

Én béna vagyok ezekhez, bár nekem is van. De most és máskor se értettem, hogy ha vmi nem tökéletes, mert ez-az nem müködik rajta, akkor miért mondjuk, hogy jó. A faékről meg csak annyit, hogy csak addig az, amíg HBO-n kívül mást nem akarsz rá......

(#13) atok666 válasza Locutus (#1) üzenetére


atok666
őstag

Hogy megy az HBO Go meg hasonlo streaming szolgaltatasok kliense az X96-on? Lehet normalisan iranyitani?

Atok

(#14) Akelaus


Akelaus
senior tag

Akit érdekel ez a cucc, itt olvasgasson. Mire teszt lett, ez a fórum már kivesézte a dolgot. :D

(#15) junkpod válasza Locutus (#1) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akár többet is, fut rajta a YouTube és a Netflix hivatalos app. Kár, hogy hbogo és egyéb itthoni streaming szolgáltatások kimaradtak a tesztbol.

Box's don't touch!

(#16) atok666 válasza Locutus (#1) üzenetére


atok666
őstag

Meg annyi, hogy nem veletelenul van rajta az az OS, ami. Ez nem egy medialejatszo, amin a pendriveon letorrentezett filmeidet akarod nezni. Arra vegyel egy olyan kutyut. Almat hasonlitasz kortehez.
Ez annyirol szol, hogy radugom a tevere es nezem az HBO Go, Netflixet, Youtubet meg mas streaming szolgaltatot kenyelemesen, hasznalhato taviranyitoval. Semmi koze a kodihoz, meg lokalis file lejatszashoz. Ha sajat filmet akarsz nezni rajta, akkor teszel ra mondjuk plex klienset es nezed azon keresztul a szerveredrol. Ennyi.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#17) proradeon válasza aujjobba (#11) üzenetére


proradeon
őstag

Tökéletesen működik rajta a Plex. Eddig semmihez nem követelt átkódolást. A DTS is megy rajta, nem úgy, mint pl. a 600k-s LG OLED TV-ken, amik nem támogatják.

#8 Duree: A hardver bőven elég arra, amire ki van találva az eszköz. LAN csatlakozónak pedig nulla létjogosultsága 433 mbps-os WiFi linksebesség mellett (amin simán átmegy bármilyen 4k tartalom).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18) róland


róland
veterán

Engem érdekelne, hogy a Mi TV Stick-ről milyen tapasztalatok vannak.

Használ valaki ilyet?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19) Mustaros válasza proradeon (#17) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Lg tv köszöni szépen működik rajta a DTS-es film :U

(#20) zst


zst
tag

Engem nem győzött meg. (Már nem a teszt, hanem a box)

Én is beleugrottam mert milyen jó, 4K, gyors, okos, ügyes.
Aztán első komolyabb probléma: sem 5G wifin, sem USB->LAN adapterrel nem tud, csak olyan 210 mbitet max.

4K az szaggat hálózatról. Jellyfin szerver - Kodi (jellyfin addon)

Igazából azt vettem észre, hogy belső hálózaton ha nincs komolyabb videó átalakítás (pl 4K - FHD) akkor direkt stream van, nincs átkódolás. De így is akadozott.

Aztán vettem egy X96-ot. 4 GB, gigabites lan, erősebb proci. Árban kb ugyanannyi mint a mi Box. Coreelec és minden szuper. Lényegesen jobb kütyü.

Üdv.

(#21) jambiyya válasza zst (#20) üzenetére


jambiyya
őstag

Én inkább azt mondanám, hogy online tartalomfogyasztásra régebbi TV mellé kitűnő, NF is 4K, ott a tanúsítvány. Google assist is működik, hangkeresés, stb. 4K folmek kodival sajna kínosan darabosak, DTSHD, DTrueHd nincs...
Amennyiben filmet szeretnél lejátszani (kadenciahelyesen) és sima DD/DTS-től komolyabb hangsávokat is akarsz, akkro X96+CE. Nekem van mindkettő: egyik sem tökéletes, de ha választanom kéne, az X96 maradna.

[ Szerkesztve ]

(#22) Dare2Live válasza salapp (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szar, túlárazva. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) zst válasza jambiyya (#21) üzenetére


zst
tag

Maximálisan egyetértek! :R

(#24) atok666 válasza zst (#20) üzenetére


atok666
őstag

Meg lenyegesen masra valo... ezt nem ertik meg sokan.
Nem veletelenul van rajta Android TV, medialejatszo sincs rajta elotelepitve es lan portja sincs. Mert nem arra valo.
Nem ertem a tesztelot se, hogy miert fut rogton a killa samplevel tesztelni, mikor annak semmi ertelme, de viszont nem teszteli a streaming kliens appokat pl...

Atok

(#25) atiska007


atiska007
senior tag

A tesztet el sem olvastam, majd 2 éves médialejátszót sikerült tesztelnie a PH-nak. :C

A többi sz@rozónak: A cucc teljesen jó, amire ki lett találva:
-4K netflix mókolás nélkül (!!!!)
-HBO Go: FullHD mókolás nélkül (!!!)
-Plex akár 4k lejátszás átkódolás nélkül (RasPi-ről)
-Usb-LAN átalakítóval működik vezetékesen is, ha szar a WiFi-d

Ha nem ezekre szeretné valaki használni, vannak persze alternatívák, de amikor én keresgettem, mind csak az SD netflixet tudta (vagy azt sem), és HBO Go még felmókolva sem működött.

Btw a kütyünek már elég régóta van [külön topikja] .

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#26) atiska007 válasza Dare2Live (#22) üzenetére


atiska007
senior tag

Ezért a hozzászólásért kár volt..
Jól kifejtetted. :C :C :C
És még én is generáltam egy OFF-ot.. :DDD

Mittudomain!

(#27) proradeon válasza Mustaros (#19) üzenetére


proradeon
őstag

2019-2020-as LG szériák köszönik szépen, de már nem támogatják a DTS-t. Legyen szó a low-end 100k-s LED TV-ről, vagy a több százezres OLED modellekről.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28) kriszpontaz válasza róland (#18) üzenetére


kriszpontaz
veterán

2 MI Box S és egy Stick van a családban. A Stick 1GB rammal néha megcsuklik, de ugye alapból FullHD-s szóval nem olyan nagy gond főleg annyi pénzért. Nálam bevált mind. Nem értem a fikázókat. Netflix, Kodi, HBO GO, meg egy csomó streaming cucc megy rajta szépen, persze drágább is mint egy 6000 Ft-os kínai cucc, de ez van.

(#29) F.B.I. válasza kriszpontaz (#28) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1

Én egy 2016-os 48"-os, 1080p, Sony tévéhez vettem, amiben hiába van lan és telepített NETFLIX, egy vicc szintjén működött.

Ez a kis doboz csodákat tett vele és így még 1-2 évig elvagyunk a készülékkel, aminek egyébként hibátlan képe van (VA panel). Egyszerű használni, feleségem is 1 perc alatt megtanulta, kényelmes, ki-be kapcsolja a tévét és jobb a NETFLIX képminősége is, mint a gyárival.
A wifi hibátlanul működik és tényleg nagyon jól át lehet rendezni a felületet. Ezzel a dobozzal olyan gyors android felületet kapunk a készülékre, hogy sok akár 4x ennyibe kerülő tévé készülékben sincs ennyire pörgős Android rendszer. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#30) SidCorky válasza atiska007 (#25) üzenetére


SidCorky
senior tag

Igyekeztünk. :U

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31) atiska007 válasza SidCorky (#30) üzenetére


atiska007
senior tag

Bocs, nem fikázni akartam, csak arra felhívni a figyelmet, hogy máskor az ilyen "mainstream" HW-re esetleg hamarabb is időt áldozhatnátok egy teszt keretében, főleg, ha jó ideje kapható legális forrásból is.

Mittudomain!

(#32) Matt99


Matt99
csendes tag

Játékra sem teljesen használhatatlan az eszköz :D Én most játszom rajta a KotOR-t, és teljesen élvezhetően fut, bár igaz, hogy csak 1080p-n, és low grafikával.

(#33) SidCorky válasza atiska007 (#31) üzenetére


SidCorky
senior tag

A gyártó nem ajánlotta fel, én személy szerint meg nem kerestem őket, mindent nem kérhetünk be, ami új. :) Itthoni beszerzéssel, mókolás nélkül mindenki ezt ajánlotta még most is, ezért is vettem ezt, gondoltam ha már itt van, írok róla néhány sort. Arra, amire kitalálták, nem rossz, egyedül ez a hangbug, ami marhára idegesít, de még mindig inkább néha egy fél perces resi, mint új tévé, vagy laptopkötögetés.

Persze számítottam a feleennyiből jobbat-kategóriájú kommentekre, várom őket szeretettel kiselőadást tartani a nagyinak meg a csak Netflixre vágyó barátnőnek, hogy bezzeg a Coreelec, meg a LAN kábel a tuti, az emeletről a földszintre. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#34) devast válasza atiska007 (#25) üzenetére


devast
addikt

Itt az igazság. "Okosításra" tökéletes, média lejátszónak csapnivaló. Nekem elég okos a tévé, netflix amazon prime stb megy, torrentes mókára meg odroid n2 coreelec-el, egy logitech távval vezérelve mindet, tökéletes :)

(#35) Mustaros válasza proradeon (#27) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Most per pill nem tudok képet feltölteni, de smartshare progival nézek egy valag filmet vagy pendrive.
Sok DTS filmet szedek le, néha kiírja, hogy nem támogatott hang.. de mégis van hang WTF, szal fura.

ui : azt nem tudtam, hogy már nem támogatott a 2019-2020-as széria :))

(#36) strogov


strogov
senior tag

Annyi a gond vele, hogy kínai minőség. Azaz ha szerencséd van akkor működik és remek. Ha nincs akkor valamivel szívni fogsz, és soha nem jössz rá miért.

Nálam pl. annyira jó a távirányító hang alapú keresése, hogy kislányom 6 évesen már azzal kereste a vackokat YT-n. Persze bele kell mondani a tavirányító elejébe, de mindent szót tökéletesen felismert. Ha bemondom, hogy hol keressen akkor ott keres. Karácsonykor a spotify találatok ott voltak a listában, nem csak YT-n keresett.
A hanggal se volt soha gond.
Nekem annyi gondom volt eddig, hogy néha nem éledt fel alvásból. De egy ideje ez sincs. Ilyenkor csak kihúz-bedug segített.

Ameddig magamnak vettem a cuccokat el se tudtam képzelni, hogy egyébként mennyi apróságot basztatok rajta, hogy működjön. Ahogy "megjött" a család jöttek kérdések, kérések, hogy "miért nem működik", "itt mit kell nyomni". De hát nekem működik és nem csinálok semmit ... hát persze ... csak észre se vettem.
Ez meg egy kibaszott jó cucc. Odaadtam családnak, és működik. Nincs kérdés, nincs sírás, hogy most fél óra hack következik, de addigra vége a mese időnek. Szóval boldogság van. Ez meg megér ennyi pénzt ... többet is.

Netflix, HBO Go is emiatt van. "Hagyományos" módon is hozzájuthatnék mindenhez, de erre csak rákkattintok, és megy. Nem kell bemásolni, rendszerezni, átnevezni, felismerni, feliratot keresni (amelyik jó is). Rányomok, megy, pihenés van. Azok a mesék meg egyébként is hiánycikkek a hagyományos csatornákon amiket a kislányom nézne.

(#37) Postas99


Postas99
senior tag

Mikor megjelent nem értettem minek ez a kütyü, mert van otthon egy Amazon FireTV Stick.. és mindegy melyik mit gurit antutuban.. az amazonos cucc menürendszerben, sebességben, tudásban és stabilitásban is megveri ezt. Arról nem beszélve hogy 12e Ft (jó +3e ha mailbox.de-vel hazahozatod) az ára.. jahh és megy rajta a kérdező funkció is.. Respect a Xioami tábornak.. de ez a kütyü most nem jött be nekik.. néha nem csak másolni kéne hanem eredeti ötleteket letenni az asztalra. (az már vicc, hogy még a távrányitó is majd hogynem copy paste az eredetiről)

[ Szerkesztve ]

(#38) kriszpontaz válasza Matt99 (#32) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ja, meg ugye megy szépen rajta a Steam Link, az AMD Link, meg a Moonlight is.

[ Szerkesztve ]

(#39) atok666 válasza Postas99 (#37) üzenetére


atok666
őstag

Az amazonos tavvezerlo meg koppintas egy masikrol (ezer hasonlo van). Milyen eredetiseget varsz egy szaros taviranyitotol amire kell 3-4 gomb, meg egy mikrofon?

Atok

(#40) proradeon válasza Mustaros (#35) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem van egy 2012-es LG TV-m, az nem támogatja a DTS-t. Aztán a következő pár év LG szériái támogatták, majd most az utóbbi két évben ismét nem. Gondolom akkor neked azokból pont azokból az évekből van TV-d, amikor éppen támogatva volt a DTS. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#41) atiska007 válasza Postas99 (#37) üzenetére


atiska007
senior tag

Hol kapsz 4k-s FireTV-t 12k-ért?? (Ha létezik, azért kérek egy linket)
Az a HD verzió esetleg.

60 ójró az amazonon jelenleg a 4k, az testvérek között is 21k. Tehát egy árban vannak.

de ez a kütyü most nem jött be nekik - nekem bejött. Megelégedéssel használom, és én mondjuk nem mondom, hogy a firetv sz@r, mert nem volt.
Te viszont negatívan állsz hozzá, kipróbálás nélkül. Értem, hogy fórum, meg vélemény, de valamiről véleményt alkotni szerintem csak kipróbálás után érdemes.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#42) aradebil2


aradebil2
senior tag

Na jó, az új Chromecast teszt helyett jó lesz ez is.. :((( :D

(#43) Reggie0


Reggie0
félisten

Inkabb egy shield hasznaltan.

(#44) Mustaros válasza proradeon (#40) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Most egy Oled BX van, előtte egy sima IPS volt.. valami 6000-res széria.
A 6000-res szérián nem írt ki olyat, hogy nincs támogatott hang.

Gondolom HBO és Netflix nincs azon a 2012-es LG-n.

(#45) Lami66


Lami66
őstag

TCL 4K tévéhez kerestünk valamit amivel "okosabb" lesz, mert a butított android tv rendszerrel nem voltunk megelégedve.
Három versenyző (X96 / Mi Box / Chromecast+Google TV) közül az utóbbit vettük (ennél picit drágábban), de ezek szerint nem volt rossz döntés.
Eddig bugmentes, és nem kell újraindítgatni
4K HDR 60 fps
Google tv szolgáltatás
Kiválóan játszható Stadia + Xbox konzollal

(#46) Kinder


Kinder
senior tag

Pont ma reggel ( a teszt megjelenése előtt rendeltem meg a H96 max x3-at, 12.500 Ft-ért szállítással együtt.
Mondom "jajj, elsiettem...."
De szerecsére nem, ez a Xiaomi most nem jobb.

(#47) atiska007 válasza Kinder (#46) üzenetére


atiska007
senior tag

"A H9 Max X3 nagyon nem az a termék, amit “out-of-the-box” jól lehet használni. "

Teszt alapján a HW f@sza, kérdés szoftveresen mennyit kell mókolj, hogy használható legyen.
Netflix itt is max 480p lesz.

Mittudomain!

(#48) Kinder válasza atiska007 (#47) üzenetére


Kinder
senior tag

Remélhetőleg max az elején egy kis vidám sz0pás, és utána nem lesz gond.

(#49) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha elfogadja az ember, hogy naponta kétszer kihúz-visszadug reset kell neki, akkor jó cucc. Főleg, ha netflix is kell, mert azt nem sok tv okosító tudja.

(#50) atiska007 válasza Khelben (#49) üzenetére


atiska007
senior tag

Igazából már azt is meg lehet úszni:
Fejlesztői beállításokban be kell állítani, hogy soha nem menjen alvásba + CEC-nél a power off-ot kikapcsolni.
Így én kb 2 hetente indítom újra, de akkor sem muszájból.

Mittudomain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.