Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) balu1977 válasza szanozs (#6600) üzenetére


balu1977
senior tag

Twrpből azt raksz fel amit akarsz.

(#6602) szanozs válasza balu1977 (#6601) üzenetére


szanozs
aktív tag

:R

(#6603) vince válasza szanozs (#6598) üzenetére


vince
őstag

Ha a jelenlegi TWRP-d látja a data partíció mappáit, akkor azzal fel fogod tudni tenni az aktuális fejlesztői xiaomi.eu romot, de ha ezt követően újabb romot tennél fel, valószínűleg frissíteni kell majd a twrp-t a telefonon. Én azt a verziót használom, amit korábban linkeltem, ez kéri belépéskor a mintát és ezzel dekódolja a partíciót.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6604) szanozs válasza vince (#6603) üzenetére


szanozs
aktív tag

A jelenlegivel sikerült felrakni. Mentettem a linkelt TWRP-t. Köszi.

(#6605) vince válasza szanozs (#6604) üzenetére


vince
őstag

Indítsd el a készüléket recovery módban és nézd meg, hogy az install pontban látod-e a mappaneveket vagy csak krixkraxokat ezek helyett. Ha utóbbi, akkor frissítsd a twrp-t.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6606) szanozs válasza vince (#6605) üzenetére


szanozs
aktív tag

Látszik minden.

(#6607) Lordus válasza vince (#6605) üzenetére


Lordus
senior tag

vince, frankó továbbra is a múlt heti? rakhatom? :B

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6608) vince válasza Lordus (#6607) üzenetére


vince
őstag

Igen, nem rosszabb, mint az előzők :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6609) Lordus válasza vince (#6608) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi, akkor sztem este felrakom! :K

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6610) szanozs válasza catroot (#6545) üzenetére


szanozs
aktív tag

És erre van már valamilyen javítás vagy majd csak valamelyik heti frissítéssel javítják. Ez csak az mi9se-t érinti vagy más készülékeket is?

(#6611) zzz03


zzz03
őstag

csodas ez a mar visszavont 11.0.5 frissites global stabilon. ma minden hivas befejeztevel ures kepernyo fogad. lezarom kinyitom es megjelennek ismet az ikonok. kiadhatnanak mar valami bug fikszet... :o :((( :( :((

(#6612) SSlyTR válasza sxxorp (#6574) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Szerintem nem a gyorstöltéssel van a probléma, hanem a töltés idejével. Egy aksi kb 1000 ciklust bír ki. Vagyis ezer nulláról 100%-ra való feltöltés. Viszont ha csak 20%-ot töltünk rajta az 12-13%-nyi ciklussal ér fel. Ezt ki is írja az accubattery nevű alkalmazás. (Nekem most 29% töltésre 19% ciklus kopást ír.)
És azt is ajánlja hogy csak 81% ig töltsük fel az aksit.
Szóval hogy ha tartós aksit akarunk akkor sokszor töltsük rövid ideig 🙂

(#6613) se000


se000
tag

Sziasztok. Most vettem se-t és a hivott félnél panaszkodnak hogy hullámzik a hang meg olyan robotszerű.előfordulhat hogy a frisités okozza mert elötte nem panaszkodtak bár nemsokat használtam. Nem buheráltam csak amit a telo ajánlott fel azt telepitettem.

(#6614) zsici77 válasza se000 (#6613) üzenetére


zsici77
lelkes újonc

Szia.
Nálam is ugyan ez a helyzet!!Mivel nekem kijelzőcsere is volt és szinte utánna azonnal jött a 10-es frissítés nem tudtam,hogy mi okozta.Visszavittem gariba a Xiaomi Szervízbe(előtte Factory Reset),hátha a kijelző csere közben sérült esetleg a mikrofon.De nem mert,3 napig tesztelték és nàluk nem jelentkezett egyáltalán a hiba!Ma hoztam pont el beletettem a két kártyát és a helyzet ugyan az!! :W De csak GSM hívásnál!!Vibernél pl.tökéletes sőt ha ki van hangosítva akkor sincs ilyen gond.

(#6615) se000 válasza zsici77 (#6614) üzenetére


se000
tag

Üdv. Lehet hogy a VoLTE kikapcsolása megoldotta most jó volt majd tesztelgetem.

(#6616) zsici77 válasza se000 (#6615) üzenetére


zsici77
lelkes újonc

Semmit sem változtatott rajta már próbàltam én is!

(#6617) alfa159sw válasza zsici77 (#6616) üzenetére


alfa159sw
tag

:((( android 10-el jött, nálam is ez van és időnként elhalhul a beszélgetés, előtte recseg,ropog. Nagyon bosszantó,mert nekem munkaeszköz sokan hívnak. Volt kijelzőcsere,de biztos hogy nincs összefüggés,mert frissítéssel jött. Már megbántam,de mindig ez van ha frissítek elsz@rodik,de hát a kíváncsiság...nagy úr

[ Szerkesztve ]

(#6618) konczy3 válasza alfa159sw (#6617) üzenetére


konczy3
senior tag

Eddig nem volt gondom hívásnal, tegnap vízórát akartam bejelenteni, beleszoltak és utána csak csend mintha nem is lettem volna vonalba, akkor ez azért volt :W

Never Settle

(#6619) zzz03


zzz03
őstag

global stabil 11.0.5re fel lehet tolni a 11.0.2es global stabil verziot minden gond nelkul? kezd mar zavarni ez a bug h nincsenek ikonok a kezdokepernyon hivasok utan.
ha letoltom a 2.2gigas pakkot akkor adat vesztes nelkul visszaall a 11.0.2re frissiton keresztul?

(#6620) balu1977 válasza zzz03 (#6619) üzenetére


balu1977
senior tag

Nem. Visszafelé nem lehet.

(#6621) matti70 válasza zzz03 (#6619) üzenetére


matti70
tag

Nekem anno nyugodtan engedte a 9-es alapú 11.0.6-ról 11.0.4-re a downgrade-et. Lehetett választani is, hogy meghagyja-e az alkalmazásokat vagy full törlés.

(#6622) TunerJoe válasza matti70 (#6621) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Nem minden modellben van anti-rollback protection, de előfordulhat, úgyhogy ezt érdemes ellenőrizni.

instagram.com/albert__gyorgy

(#6623) zzz03


zzz03
őstag

valakinek van megoldása erre a kezdő képernyő bugra? hogy eltűnnek az ikonok és egy képernyő ki/be kapcsolással visszajönnek.

(#6624) vikla007 válasza zzz03 (#6623) üzenetére


vikla007
aktív tag

Próbáltam a régebbit visszarakni, de nem engedte a frissebb biztonsági verzió miatt.
Másik launcher használatával nincs bug.. nova, poco, stb....

de, lehet megint kinyitom és felrakom a stabil eu-t. :D illetve kipróbálnám az aospa Q-t is...
csak visszatart a google pay(nfc) és revolut meg a többi app visszabűvészkedése :U

[ Szerkesztve ]

(#6625) zzz03 válasza vikla007 (#6624) üzenetére


zzz03
őstag

koszi. épp most raktam fel a poco launchert. telefonáltam is egyet és nem jött elő a hiba. talan megoldódik a következő frissítéssel. addig használom a pocot. :C

[ Szerkesztve ]

(#6626) sxxorp válasza zzz03 (#6625) üzenetére


sxxorp
őstag

Pár korai Sony-s launcher óta csak Nova.

(#6627) zzz03 válasza sxxorp (#6626) üzenetére


zzz03
őstag

Nekem tetszik a gyári miui. Nincs vele semmi bajom ( leszámítva ezt a kis bugot ), ezért is a pocot raktam fel, mert kb hasonló és a xiaomi csinálta. :D

[ Szerkesztve ]

(#6628) achon válasza zzz03 (#6627) üzenetére


achon
aktív tag

+1 a Poco-ra

A legszebb múzsa a határidô.

(#6629) zsici77


zsici77
lelkes újonc

Sziasztok.
Hogy lehet visszaállítani hogy a középső(Home)gomb hosszú megnyomására ne a Google segéd jöjjön be hanem a Google hírek??

[ Szerkesztve ]

(#6630) konczy3 válasza zsici77 (#6629) üzenetére


konczy3
senior tag

Nekem nova launcher van és arra zár a képernyő, de a beasllitasok / további beállítások / gyors billentyűk itt esetleg nézd meg.

Never Settle

(#6631) catroot


catroot
veterán

Nálam most frissült az Earth (miui12-es) live wallpaper a rendszer alkalmazások közül.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6632) zzz03 válasza catroot (#6631) üzenetére


zzz03
őstag

Miui 12-t használod vagy csak a hátteret? Ha a 12-t akkor miben jobb mint a 11? Pár szóban leírhatnád. :)

(#6633) Gerzsonik válasza catroot (#6631) üzenetére


Gerzsonik
újonc

Es be is tudod allitani hatternek? Mert nalam csak frissult es nem latom.. :/

(#6634) vince válasza Gerzsonik (#6633) üzenetére


vince
őstag

Telepítsd a Google Háttérképek alkalmazást, abban tudod beállítani.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6635) catroot válasza zzz03 (#6632) üzenetére


catroot
veterán

Csak a 11 van fent, viszont jött külön frissítés ehhez a háttérhez a rendszer alkalmazásokon belül.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6636) Gerzsonik válasza vince (#6634) üzenetére


Gerzsonik
újonc

köszi, ezzel már próbálkoztam korábban is, de az az app nálam a lock screen-t nem frissíti be, bármelyik háttérképet választom.. :(

(#6637) szanozs válasza Gerzsonik (#6636) üzenetére


szanozs
aktív tag

Azt hiszem a témát át kell állítani Rhodiumra és azt is be frissíti.

(#6638) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Tegnap én is felhegesztettem a MIUI 12-t, és azt kell, hogy mondjam, meg vagyok vele elégedve!
Eleinte voltak problémák az újfajta gesztusvezérléssel, a gyári launcherrel összeakadt, de ez valahogy magától megoldódott, és most tökéletesen működik. (Ráadásul most már szinte mindig betölti feloldás után az ikonokat is, úgyhogy most én is a gyárit használom)
Az új funkciók hasznosak és általában jól működnek.
Végre helyesen mutatja a Föld állását az Outer Space AOD
Megszüntették azt az idegesítő és szerintem gagyi animációt a feloldáskor, és egy sokkal szebbel helyettesítették.
Van viszont egy-két bug a rendszerben természetesen
Egy-két animáció néha lagol, főleg alkalmazásból kilépésnél, vagy alkalmazások közötti váltásnál.
Valamiért nálam nincsenek benne a rendszerben a Super Wallpaperek, ami kár, mert kipróbáltam volna őket.
A kikapcsolt kijelzőnél az ujjlenyomat ikon amikor eltűnik, akkor egy pillanatra felvillan a kijelző, úgyhogy én kikapcsoltam ezt a funkciót.
Valamiért az indikátorban lévő akkumlátor-százalék kijelzésnél a számok sokkal halványabbak, mint eddig, és nehezen leolvasható, de ez egyszerűen orvosolható a százalékos kijelzés indikátor mellé helyezésével.

Egy-két menüpont és a Témák alkalmazás nagy része még angolra sincs lefordítva, kínaiul van, a magyar nyelvet még nem néztem meg.
Az akkumlátor merülés nem nagyon változott ahogy észrevettem, de ez annyira engem nem érdekel, ha érdekelne, akkor nem ezt a telefont választottam volna.
Szerintem ahhoz képest, hogy full béta az egész, teljesen jól használható a mindennapokban is, igaz még csak egy napja van fent, de egészen eddig nem produkált semmilyen különösebb hibát, ami szerintem nagyon dicséretes :C
Illetve nagyon örülök neki, hogy 0 adatvesztéssel sikerült felrakni a rendszert, nem tudom, hogy ez mennyire általános, mert ez az első androidos telefonom, de én mindenesetre örülök neki.
Ja igen és köszönöm vince kollégának, hogy linkelt egy jól működő TWRP-t. :R

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#6639) ot93 válasza zsici77 (#6629) üzenetére


ot93
senior tag

Mármint hosszan megnyomva? Arra egyébként én csak azt tudom, hogy hogy lehet megszüntetni, hogy ne jöjjön elő a Google segéd. Azt viszont, hogy a Google hírek jöjjön elő, még nem is láttam, hogy ilyen van :F Persze ettől függetlenül még biztos van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#6640) zsici77 válasza ot93 (#6639) üzenetére


zsici77
lelkes újonc

Arra gondoltam ami-az alsó sorban- Discover néven fut.Nekem mindig az jött be hosszan megnyomva a gombot.De igen,a lényeg az lett volna,hogyan lehet kikapcsolni a Google segédet csak rosszul tettem fel a kérdést! :) De megoldódott. :K

(#6641) sxxorp válasza zsici77 (#6640) üzenetére


sxxorp
őstag

Én is ezt találtam, mert a hivatalos MIUI-n csak Assistant állítható, a Nova-ban ott a Discover még. Az más kérdés, hogy nekem sem középső gombom, sem Assistant-om, sem Discover-em nincs :DDD

(#6642) catroot


catroot
veterán

Zseniális, hogy fogja magát a miui és beragad az Android rendszer és gyakorlatilag lehúzza az akksit kemény 1%ra... :W

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6643) hudyfiu válasza catroot (#6642) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Most akkor az android rendszer vagy a MIUI? :)
Nem jellemző amúgy, nem tudom milyen rendszeren vagy és honnan frissítettél de ilyet még nem láttam.
Valami más ragadhatott be.

(#6644) catroot válasza hudyfiu (#6643) üzenetére


catroot
veterán

Rosszul fogalmaztam, az Android rendszer. Általában cca. 20% szokott lenni a fogyasztása.

A global 11.05. van fent, amit visszavontak.

Mondjuk nem 9SE és másik verzió, de azért előfordul máshol is. [link]

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6645) hudyfiu válasza catroot (#6644) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Cache, dalvik törlést azért kipróbalhatsz.
AccuBattery appot pedig lehet érdemes felrakni, hátha jobban mutatja mi a baja.

Amúgy meg visszavont rendszer is bekavarhat vagy nem tudom másnak mennyi az android rendszer fogyasztása de nem kellene ennyit persze...

App behavior meg ha van a beállítás még azt érdemes megnézni.

(#6646) sxxorp válasza catroot (#6644) üzenetére


sxxorp
őstag

11.05, soha nem volt még ilyen alacsony:

(#6647) Fürkésző válasza hudyfiu (#6643) üzenetére


Fürkésző
tag

Sziasztok!
Na azért...
Két hete szívok hasonló problémával, még Android 9-en. Itt a fórumon is kerestem a megoldást, érdemi választ nem kaptam.
[#6548]

Pont most akartam felrakni a 10-es Androidot, hátha az helyrerázza a telefont. Csak előtte még benéztem ide.
Nem nyugtatott meg, hogy 10-esen is előfordul hasonló hiba.
catroot linkjén van valami biztató, megpróbálom még kikapcsolni ezt a MIUI optimalizálót. Hátha... Mondjuk elég furcsa lenne, ha pont a fogyasztást optimalizáló szívná le az akkut.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#6648) sxxorp válasza Fürkésző (#6647) üzenetére


sxxorp
őstag

1. A MIUI 'optimalizálót' mindig kikapcsolom, de inkább az agresszív RAM-kezelés miatt.
2. Semmi nem látható a képeiden, ami több infót Anna, mint h beragadt az Android-trndszer. az AccuBattery tényleg csak ennyire képes, vagy te rakták fel rossz képeket? Külön a folyamatokról nincs lebontás, mint BetterBatteryStats, WakeupDetector-ban?
3. Remélem volt akkora szívás, hogy Factory reset már megvolt, ha már nem volt elégséges infó.

(#6649) hudyfiu válasza Fürkésző (#6647) üzenetére


hudyfiu
senior tag

AccuBatterynek sztem nem adtad meg a jogokat hogy hozzá férjen a fogyasztási adatokhoz.

App behavior-ba kellene még benézni a beállításokban, mi mire kér engedélyeket.

Még valami vírus ellenőrzést is nézhetsz akár.
Ki tudja mi került fel.

[ Szerkesztve ]

(#6650) Styleair válasza sxxorp (#6648) üzenetére


Styleair
aktív tag

1. Azt hol lehet/kell kikapcsolni?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.