Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Lordus válasza vince (#6700) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi, megnéztem, és valóban nem a "mindig engedélyez" volt bepipálva, DE hiába váltottam erre, nem változik semmi.
most visszaraktam az 5.21-est, és ezzel sem működik...
mifit látja a karkötőt, bandon ha rábökök az eszköz keresésre, akkor vadul cseng a telefon.
de értesítés semmi nem jön rá. sem sms, sem hívás.
pfffffffff

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6702) Lordus válasza Lordus (#6701) üzenetére


Lordus
senior tag

pffff zuhanyzó bekapcsolta a ne zavarj módot...
órákat küszködtem a probléma megtalálásán...
:W

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6703) ReFleXx válasza Lordus (#6702) üzenetére


ReFleXx
addikt

előfordul 😄

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6704) vince válasza Lordus (#6702) üzenetére


vince
őstag

Nekem a gyerekeim szokták bekapcsolni :DDD
A Bip szerencsére ikonnal is jelzi a DND módot, nem tud nagyon elbújni:D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6705) alfa159sw


alfa159sw
tag

Nálam már akad az egész menü is, hogy mindig rosszabb lessz a frissítéssel nem hiszem el. Továbbra is megvan az elhalkulás telefonálás közben,már meg is szakad.Csengőhang bármit állítok első csengésnél időnként akad,mintha sokmindenn futna a háttérben. Ó édes istenem :R

Valahogy vissza lehetne rakni az android 9-et, hogy ne legyen tégla?

[ Szerkesztve ]

(#6706) balu1977 válasza alfa159sw (#6705) üzenetére


balu1977
senior tag

Csak szimplán rossz a telefonod. Nekem teljesen gyári állapot pár Google app törlésén kívül és semmi ilyen problémám nincs.

(#6707) konczy3 válasza balu1977 (#6694) üzenetére


konczy3
senior tag

Nálam egy ideje ott sem, és hívás közben sem, pedig mindig LTE hálózatom van. Régebben hívás közbe is írta hogy HD már az sem.

Never Settle

(#6708) Styleair válasza Styleair (#6692) üzenetére


Styleair
aktív tag

VOLTE bekapcsolva.
VOWIFI is. (kapcsoló aktíválása *#*#869434#*#* )

Már csak a 3. Kérdés nyitott.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#6709) konczy3 válasza konczy3 (#6707) üzenetére


konczy3
senior tag

Fel nem tudom fogni [itt] mutatta, 2 perc múlva telefonálok ott meg nem...
Amúgy tök mindegy csak az egészet nem értem.

Never Settle

(#6710) balu1977 válasza konczy3 (#6709) üzenetére


balu1977
senior tag

Nagyobb gondod sose legyen. :)

(#6711) jana87


jana87
tag

Sziasztok! Segítsetek, elakadtam. Telenornal bekapcsoltattam a kártyámra a volte-t. Ujranditas után ugyanúgy halványan látom csak a "use volte, arent supported by carrier" mi lehet a probléma? Legfrisebb eu rom van fent. Támogatja egyáltalán? Köszi a segítséget!

(#6712) vince válasza jana87 (#6711) üzenetére


vince
őstag

Kapcsold ki a szolgáltatói ellenőrzést: Enter *#*#86583#*#* - the message “VoLTE carrier check was disable” should appear.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6713) jana87 válasza vince (#6712) üzenetére


jana87
tag

Nagyon köszönöm meg is van :R

(#6714) vince


vince
őstag

Tegnap fedeztem fel egy számomra új és nagyon hasznos funkciót, fogalmam sincs, hogy mikor került a rendszerbe. El szoktam olvasni az új verziók changelogjait, de nem emlékszem, hogy találkoztam volna ezzel. Két SIM kártya van a telefonomban, a sajátom és a munkahelyi, a névjegyzékben az egyes kontaktokhoz be lehet végre állítani, hogy melyik SIM kártyáról hívja a készülék.
A névjegynél a jobb felső három pötty ikon [kép] , majd Alapértelmezett SIM beállítása hívásokhoz opció [kép] , itt kiválasztod azt a kártyát, amelyikről hívni szeretnél [kép] . A kiválasztott kártya ikonja oda is kerül a szám mellé [kép] , innentől azt a kontaktot mindig ezzel a kártyával hívja a készülék. Ahol ez nincs beállítva, ott a beállítástól függ, hogy mi történik. Ha kiválasztottad korábban valamelyik SIM-et a hangívásokhoz alapértelmezettként, akkor azzal hívja, ha nem, akkor a hívás előtt pár másodpercig látható a SIM-választó ablak, ott tudsz választani.

Azt nem tudom, hogy ezt az információt elmenti-e a készülék a google/mi cloudba, tehát egy készülékváltást vagy gyári visszaállítást követően ez az információ is visszakerül-e a készülékre a névjegyekkel együtt...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6715) Bogyó bá' válasza vince (#6714) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez tök jó, köszi! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6716) vince válasza Bogyó bá' (#6715) üzenetére


vince
őstag

Kezdésnek jó, még szebb lenne a történet, ha mondjuk en bloc egy csoporthoz be lehetne állítani, hogy melyik kártyával hívja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6717) Bogyó bá' válasza vince (#6716) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam nincsenek csoportba rendezve: van 10-12 magán telefonszámom (ezeket a saját Telekom Dominos kártyáról hívom), az összes többi meg ügyfél, így a céges előfizetésesről. (Alapértelmezetten a magán kártyám az első a net és a netbank miatt, a céges meg a második - erről mentek a hívások alapértelmezetten - ezen nincs netem) A családdal régi szokás szerint jellemzően vezetékessel tartjuk a kapcsolatot....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6718) z2solti


z2solti
tag

Valakinél előfordult már hogy a telefonnak sem a csengő hangja sem az ébresztés hangja nem szólal meg ? Ha elnavigálok a csengőhangokhoz akkor "lejátszási hiba " üzenet jelenik meg és kézzel sem tudom elindítani. Ilyenkor ha ujraindítom a telefont, megint működik rendesen.

(#6719) vince válasza Bogyó bá' (#6717) üzenetére


vince
őstag

Nekem a szűk 400 számból 85 céges, a többi privát, nekem pl. jól jönne, ha a cégeseket "egyben" tudnám a munkahelyi SIM-hez kapcsolni. Majd csak egyszer eljut a technika ide is :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6720) zsici77 válasza z2solti (#6718) üzenetére


zsici77
lelkes újonc

Sajnos úgy látom,hogy a 10-es frissítés óta egyre több a probléma!Nálam pl.rengeteg,itt a fórumon is felvetett hiba előjött:viber csak csörög nem látom ki hív,közelség érzékelő hektikusan működik,akku idő semmit nem változott stb...A katasztrófális visszhangról-amire minden hívó fél panaszkodik-már nem is beszélve!! :W Pedig még egy ilyen kompakt telefon ilyen tudással nincs a piacon! :N Nagyon bízom benne,hogy jön valami frissítés rá előbb-utóbb ami"helyre teszi'! :K

(#6721) soundman1 válasza vince (#6714) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszi az infót.
Nem elég a Beállítások/SIM kártyák és mobilhálózatok/SIM kártya beállítások megjegyzése menü bekapcsolása? Ezzel ugye mindig az utolsó SIM-et használja a tárcsázó?! Akkor a névjegyekhez rendelt beállítás felülírja a megjegyzés beállítását? Ha rögzíted a SIM-hez a névjegyet, akkor ha még is a másikon akarsz hívni valakit (pl. munkám során pincében, árnyékolt helyen csak a T-nek van térereje), akkor hogy tudsz hívni a másik számról, felül lehet gyorsan írni a rögzített beállítást?
Eddig nem volt olyan telóm amelyiken elég szofisztikált lett volna a dual SIM és a névjegyzék kezelés, ezért mindig a TruePhone alkalmazás az első, amit fel kell tennem, abban szana szét állíthatok mindent.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#6722) vince válasza soundman1 (#6721) üzenetére


vince
őstag

Nem elég a Beállítások/SIM kártyák és mobilhálózatok/SIM kártya beállítások megjegyzése menü bekapcsolása? Ezzel ugye mindig az utolsó SIM-et használja a tárcsázó?!
Ha a híváslistádból hívsz, akkor ez is jó, ha a névjegyzékből, akkor rákérdez, hogy melyikkel hívjon.

Akkor a névjegyekhez rendelt beállítás felülírja a megjegyzés beállítását?
Igen.

Ha rögzíted a SIM-hez a névjegyet, akkor ha mégis a másikon akarsz hívni valakit (pl. munkám során pincében, árnyékolt helyen csak a T-nek van térereje), akkor hogy tudsz hívni a másik számról, felül lehet gyorsan írni a rögzített beállítást?
Ezt annyiban tudtam szimulálni, hogy a céges SIM kártyát kikapcsoltam és úgy hívtam kollégákat, akkor minden kérdés nélkül az egyetlen működő kártyáról indította a hívást.
Ha hosszan nyomsz egy tételre a névjegyzékben vagy a híváslistában, akkor a megjelenő helyi menüben ott lesz a Hívás SIM 1-ről és Hívás SIM 2-ről opció, ezek segítségével bármelyik kontaktodat tudod hívni bármelyik kártyáról, mindenféle beállítástól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6723) z2solti válasza zsici77 (#6720) üzenetére


z2solti
tag

Nekem kb 2 hete csinálja. Idegesítő. Most jöttem rá, ha csinálok egy tisztítást ( gondolom a memóriát is nullázza) akkor megint működik rendesen. Valami ap ragadhat be ujra és ujra. Na de melyik ?

(#6724) soundman1 válasza vince (#6722) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszi szépen, hogy részletesen leírtad, így minden világos. Jó, hogy ennyit fejlődött a simkezelés. Nekem egy kicsit még ez mindig soványka.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#6725) catroot


catroot
veterán

Ma megint frissült a gyári launcher, persze semmit nem javult a dolog. Ugyanúgy eltűnnek az ikonok.

Egyébként most néztem videókat a miui 12-ről. Nem rossz, bár azért kicsit gusztustalan már a túlzott ios koppintás. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6726) Lordus


Lordus
senior tag

elkepeszto regen allithattam be, biztos ezert nem talalom...
miui12

tulajdonosi adatok megjelenitese a kepernyozaron - valami ilyesmit keresek, de nem talalom sehogy...
help pls

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6727) Jancsi11


Jancsi11
csendes tag

Én valamiért alig kapok rendszeralkalmazás frissítéseket.
júni 5. Képernyőfelvevő 1.7.0
júni 3 Böngésző 12.2.6-g
május 29. Xiaomi Service Framerwork
május 25. Mi Account 155
május 23. Themes 1.5.9.13-global
május 21.Csomagtelepítő
május12. Iránytű
Végiglapozom az előzményeket látszik ,hogy elég soványka a lista.APKmirroron ha beírom hogy MIUI egyből kidob vagy 2 olyan oldalt, amit 1 hete tettek fel és érdemes lenne frissíteni.Pl:MIUI Contacsts 12.0.1.6; MIUI Always-on Display 2.0.477-05261956; MIUI Gallery 2.2.16.3-global....stb Értem én hogy ezeket minden Xiaomi telóra feltehetőek de miért nem jönnek nekem automatikusan?

(#6728) sxxorp válasza Lordus (#6726) üzenetére


sxxorp
őstag

MIUI11-ben az AOD & Lock Screen alatt van

(#6729) Lordus válasza sxxorp (#6728) üzenetére


Lordus
senior tag

bakter, koszi, meglett. a fentin belul az ora stiluson belul volt...
hat, jol eldugtak...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#6730) ot93 válasza Jancsi11 (#6727) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem is ugyanígy jönnek, mint neked, szerintem ezeknél az appoknál is van olyan, hogy bizonyos készülékekre előbb jön, másokra utóbb.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#6731) sxxorp válasza Lordus (#6729) üzenetére


sxxorp
őstag

Jobb, hogy el-, mint meg- (főleg így ékezetek nélkül) ;]
Örülök, hogy meglett :)

(#6732) catroot


catroot
veterán

Más is olyan szerencsés, hogy néha képet, videót csinál, esetleg hívást kezdeményez a telefon a zsebében?

Most pl. rövid nadrág van rajtam, aminek vékony a zsebe és gyanítom a combommal érintkezik a képernyő. A mai nap pl. többször az volt, hogy zárolva volt a telefon (időkorlát van és nem lehet feloldani), mert sokszor volt a PIN-kód beütve. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6733) Bogyó bá' válasza catroot (#6732) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A megoldás erre (és sok egyéb dologra) flipes tok. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6734) soundman1 válasza Bogyó bá' (#6733) üzenetére


soundman1
senior tag

Ja, csak erre a telóra nincs okos tok, nekem az kellene. Gyártottam kettőből egyet, hátul akril, oldalt PU, elől jobb híján tükrös flip van, de az ultrahangos szenzort nem tudom kulturált kinézettel vezérelni.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#6735) TunerJoe válasza catroot (#6732) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Igen. Amikor elindulok itthonról, mindig kikapcsolom a duplakoppos felébresztést és az emeléses ébresztést is, de még így is előfordul, hogy egyszer csak a vészhívó felületén találtam magam amikor elővettem a telefont.

instagram.com/albert__gyorgy

(#6736) balu1977 válasza TunerJoe (#6735) üzenetére


balu1977
senior tag

Elég csak az ujjlenyomat megjelenitést a záró képernyőn.

(#6737) TunerJoe válasza balu1977 (#6736) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Az is ki van. (Amúgy tök mindegy, hogy ki van-e, mert akkor is olvassa az ujjlenyomatot ha odateszed az ujjad, vagy bármit, amit érintésnek érzékel, attól még, hogy nem látszik a helye.)

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#6738) balu1977 válasza TunerJoe (#6737) üzenetére


balu1977
senior tag

Akkor csak én vagyok szerencsés. :)

(#6739) vince válasza catroot (#6732) üzenetére


vince
őstag

Az enyém nem csinál ilyeneket. Duplakoppos ébresztés aktív, de sem aod, sem ujjlenyomat ikon felvillantása nincs bekapcsolva.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6740) catroot válasza TunerJoe (#6735) üzenetére


catroot
veterán

Olvastam angol fórumokon, hogy mindegy mit kapcsolsz ki, vagy be, mert nem oldja meg a problémát sajnos.

Egyébként olvastam egy tök érdekes dolgot is: ha letakarom a közelségérzékelőt/frontkamerát, akkor pl. a duplakoppos ébresztés nem működik!

Viszont akkor jön a kérdés, hogy de mégis mitől hülyül meg a telefon a zsebemben?

Ha nem érek hozzá a telefon tetejéhez (hagyok pár mm távolságot), akkor viszont már felvillan a kijelző.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6741) TunerJoe válasza catroot (#6740) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Szerintem ha a telefont kapcsolod ki akkor megszűnik a probléma :DD

instagram.com/albert__gyorgy

(#6742) vince válasza catroot (#6740) üzenetére


vince
őstag

ha letakarom a közelségérzékelőt/frontkamerát, akkor pl. a duplakoppos ébresztés nem működik!

Nem a közelségérzékelő és/vagy az előlapi kamera letakarása okozza a dolgot, hanem az, hogy a kezeddel hozzáérsz a kijelzőhöz. Ha letakarod akár a kijelző felső 4/5-ét bármivel, amit nem "lát" a kapacitív érzékelő, a duplakoppos feloldás és elaltatás is kiválóan működik tovább. Ha viszont az egyik ujjadat a kijelzőn tartod kvázi akárhol, nem fog menni duplakoppal sem a felébresztés, sem az elaltatás.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6743) catroot válasza vince (#6742) üzenetére


catroot
veterán

... és tényleg! :)

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6744) ot93 válasza vince (#6742) üzenetére


ot93
senior tag

pontosan, én is pont ezt akartam írni :D Sőt máskor is van hasonló. Csak azt veszem észre, hogy nem azt csinálja az érintésre a teló ami kell. Aztán észreveszem, hogy egyik ujjam rálóg a kijelzőre és mivel azt is érzékeli, ezért már két ujjas parancsnak veszi. Ami esetleg teljesen mást csinál...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#6745) Fürkésző válasza vince (#6722) üzenetére


Fürkésző
tag

"Ha hosszan nyomsz egy tételre a névjegyzékben vagy a híváslistában, akkor a megjelenő helyi menüben ott lesz a Hívás SIM 1-ről és Hívás SIM 2-ről opció, ezek segítségével bármelyik kontaktodat tudod hívni bármelyik kártyáról, mindenféle beállítástól függetlenül."

Nálam ez a Híváslistából működik, de a Névjegyzéknél nem jelenik meg a SIM-választási lehetőség. Csak nálam van ez így?
Pedig igazán jól jönne, mert Android Auto csak akkor tud két SIM-es telefonról hívást indítani, ha az egyik SIM le van tiltva, vagy ki van jelölve valamelyik alapértelmezettnek hanghívásra. :W

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#6746) soundman1 válasza Fürkésző (#6745) üzenetére


soundman1
senior tag

Megnyitottad a névjegyet is, amit hívni akarsz? Ne a listán próbáld. Ha megnyitod a hívni kívánt névjegyet, a benne levő telefonszámok közül, amit hívni akarsz rányomsz nyomvatartva és meg kell jelennie egy menünek.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#6747) Fürkésző válasza soundman1 (#6746) üzenetére


Fürkésző
tag

Valóban. Köszönöm.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#6748) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Sziasztok! A wifi csak 433Mbpst támogat? A hardver tudná a 866Mbpst nem?

(#6749) ubyegon2 válasza Zoleee19 (#6748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Nem értek ezekhez, de valami mérőapp historyja ezt mutatja:

Gyanítom amúgy, hogy a két magas wifi érték otthoni 5-ös volt, a többi meg 2,4-es, nem tudom számít-e ez.

[ Szerkesztve ]

(#6750) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

A wifi kapcsolat max elméleti sebességére gondoltam, a wifi beállításokban látható:

A routerem ac-s és 2x2 MIMO vagyis max 866Mbps.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.