Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) havri1


havri1
félisten

Wifi sebesség mindenkinél rendben van?
Nálam annyira lassú, hogy a speedtest alkalmazást nem képes wifin leszedni. Valami nem ok.

havri

(#9102) tojaaji válasza juve600 (#9100) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Újraindítod megint bluetooth nélkül. Egy qualcomm-os wakelock miatt nem tud deep sleep-be menni a telefon.

(#9103) juve600 válasza tojaaji (#9102) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

még egy különbség a két rom között ami szerintem befolyásolja az aksi időt,hogy a Pixel3-ban nem lehet beállítani a mobilhálózatnál a GSM/WCDMA/LTE módot

[ Szerkesztve ]

(#9104) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Viszont megérkezett a telefonunkra a hivatalos Lineage OS. (atomstabil stock android napi frissítésekkel)

(#9105) enginev3.0 válasza havri1 (#9101) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam jó, bár a mai frissítést nem raktam fel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9106) havri1 válasza enginev3.0 (#9105) üzenetére


havri1
félisten

Én nem tudom mi van. Laptopon, másik telefonon ok. Ezen néha az 5ghz nem is látja, konyhában nincs Wifi térerő, aztán wipe után kicsit jó, aztán megint nem..

[ Szerkesztve ]

havri

(#9107) Pocak89 válasza tojaaji (#9104) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Ha esetleg kipróbálod megoszthatnád a tapasztalatokat :)

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#9108) ShadowLac válasza FrankMonzano (#9083) üzenetére


ShadowLac
addikt

Miui megszokod..p20 pro gyengébb.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#9109) huliganboy válasza havri1 (#9106) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem is előfordult már... De a régi RN3SE esetén is volt hasonló..

(#9110) enginev3.0 válasza havri1 (#9106) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ja, azt nem tudom, 5G ki van lőve nálam, 2.4Ghz kellően beteríti a házat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9111) K82 válasza tojaaji (#9104) üzenetére


K82
őstag

Jippijé, ha letelik a 360 óra már repül is a MIUI... :)

Pixel / OnePlus Pad

(#9112) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Beszerzési forrásra szeretnék tanácsot kérni! Turbado, Xiaomishop.hu, Firstphone, Smartshop, erősségi sorrendben amik közül gondoltam választani. Tegnap estig meccsben volt a hivatalos Mistore is, de azt írták, hogy már nem lesz készleten a 8-as, áprilisban jön a 9-es, érdemesebb arra várnom.....

A 2 év gari miatt hajlok a Turbado-ra, a Firstpone-nak meg van üzlete helyben...És persze az árak közt is van szórás elég szépen.... 110k-130k közt...

Tipp? Minden boltról van pro és kontra is a vélemények közt.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#9113) Indian74 válasza RTG (#9004) üzenetére


Indian74
senior tag

18. Ha bebootolt recoverybe és továbbra is global romot szeretnél használni, TWRP-ben Advanced Menüpont => Disable DM-Verify, boot problémák elkerülésére. Custom romok esetén nincs rá szükség.
Miért is van erre szükség gyári romoknál: [link]

Bocs de nekem a TWRP-BE ez nincs benne :F
És ha újra indítom a telefonom,nem marad meg :O

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#9114) DanielK


DanielK
addikt

Gondolkodom a Pixel Experience romon, hogy feltegyem. Milyen? Van valami ami nem működik? Akksi idő milyen?
Hogyan kellene feltenni? Ez a dm verify micsoda?

A lineageos milyen cucc? Mit tud?

Köszönöm! :R

(#9115) RTG válasza Indian74 (#9113) üzenetére


RTG
tag

Sztem a te eseted nem a hiányzó opció miatt van. Hanem nem tudom h miért. Biztosan lesz itt vki, aki tudja és kisegít. Próbáld frissebb twrpvel, hátha. :-(

(#9116) tojaaji válasza Indian74 (#9113) üzenetére


tojaaji
aktív tag

A hivatalos twrp-t használd innen: [link]
De ebben a verzióban nincs beépített dm-verity disabler. Ahhoz én ezt a zip-et ajánlom, de erre nincs szükség miui esetében.

[ Szerkesztve ]

(#9117) Matyi222 válasza tojaaji (#9104) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Olyan stabil, hogy a MI logónál tovább nem is hajlandó menni :) Stabilan tartja ezt a pozíciót egy 10-15 percet és utána visszamegy a TWRP-be :) Ez most nem annyira sikerült nekik így elsőre :) :DD

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#9118) tojaaji válasza Matyi222 (#9117) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Az úgy nem rossz :D remélem javítják majd holnapra.

(#9119) Matyi222 válasza tojaaji (#9118) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Addig felraktam a PE-t, ha már annyira dicsérik, na meg kíváncsi is voltam milyen, de most kidőlök, majd holnap tesztelem. Ránézésre tetszik, meg picit untam is a Miuit, mert fél éve csak azt nyúztam, teszek egy kis kitérőt :D

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#9120) tojaaji válasza Matyi222 (#9119) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Azzal sem lősz mellé.

(#9121) DanielK válasza Matyi222 (#9117) üzenetére


DanielK
addikt

Előbb is felnézhettem volna ide, 2 ürája szenvedek, azt hittem téglásítottam a telefont.
Fent a pixel exerisence.
A dm-verity kell ha előtte a lineage felment?
Mihez kell a dm-verit?

(#9122) kuksa90 válasza huliganboy (#9094) üzenetére


kuksa90
őstag

Semmi baj az eudev-vel, nálam stabilak a csoportképek a viberben.
True Phone-t használok, alapértelmezetten kijelölt SIM-mel, nem jön fel a gyári választó, azonnal tárcsáz.
Chrome "C" vágányon, Brave a favorit, az nem omlik, nem fagy...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#9123) DanielK válasza DanielK (#9121) üzenetére


DanielK
addikt

Plusz van ota frissítés pixel experiencre?

(#9124) tojaaji válasza DanielK (#9123) üzenetére


tojaaji
aktív tag

(#9125) Smiro válasza Sgt. Chris (#9112) üzenetére


Smiro
senior tag

Ahol több a gari rá, esetleg kiterjesztett + ZS-ért. Én Turbadotól vettem ily módon.

(#9126) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Pixel Experience romot használok közül van aki 2 simmel használja?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#9127) enginev3.0 válasza ghiottone (#9126) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engem a kamera része érdekel

Illetve hogy valaki használ e kernelt
Pl: [link]

Akár miuihoz

Nálam a 7-8 óra sot szépen lecsökkent 5re...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9128) DanielK válasza tojaaji (#9124) üzenetére


DanielK
addikt

Ha sikerült telepíteni a pixel experiencre romot akkor nekem nincs dolgom vele ugye? Egyelőre nem érzek semmit gondot. Remélem nem kell a későbbiekben újra tennem emiatt. :R

Pixel experience két simmel. De éjszaka ment fel. Mi lenne a kérdés?

(#9129) juve600 válasza DanielK (#9128) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor nincs
OTA frissül

(#9130) Falconer válasza Sgt. Chris (#9112) üzenetére


Falconer
aktív tag

Turbado szerintem trukkozik a ket ev garival, az ASZFben egy szo sincs rola, ugyhogy szerintem a jogszabalyban eloirt kotelezo ket ev szavatossagra gondolnak. Ez minden cegnel van.
Ha extrat nyujtananak akkor azt irnak hogy egy ev helyett ket ev jotallas, vagyis vitas esetben oket terheli a bizonyitasi kotelezettseg a masodik evben is.

(#9131) tojaaji válasza enginev3.0 (#9127) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Én pont ezt használom. 6 óra sot minden nap megvan.

(#9132) ghiottone válasza DanielK (#9128) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mindkettő 4g-n mint a miui-n? Híváskor feldobja a választási lehetőséget? Üzeneteknél, adatnál lehet elsődleges simet beallítani?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#9133) DanielK válasza ghiottone (#9132) üzenetére


DanielK
addikt

Igen, mindkettő 4G, bár én a 2. simet csak GSM-re raktam. Itt szerencse trükközés nélkül be lehet állítani a GSM/WCDMA/LTE. Sőt ez az alap.

Csak hívásra lehet beállítani hogy megkérdezze, meg is kérdezi. Adatra és üzenetre meg kell adni alapértelemezettet. Sim1 vagy Sim2.

Nekem a sim2-nél nem jelzi a telefonszámot, de működik, csak ismeretlen telefonszámnak írja.

(#9134) Sgt. Chris válasza Falconer (#9130) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Ohhh...köszönöm, ebben a formában még nem gondoltam végig...! Na ezért szeretem előtte fórumon megvitatni a kérdéseimet...jobb előbb tudni, mint utóbb bánni... Thx!

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#9135) Corsa02 válasza Sgt. Chris (#9134) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia! Nekem ez a 3. telefonom a Turbado-tól. Az elsővel nem volt gondom, ezzel sincs, viszont a 2. tőlük vásárolt, pont a második évben ment tönkre, alaplaphiba volt. Simán cserélték a telefont, nem volt semmi kekeckedés... Ezért rendeltem meg a 3.-at is tőlük, Xiaomira sajnos nincs jobb lehetőség szerintem.

The Truth Is Out There --->

(#9136) enginev3.0 válasza tojaaji (#9131) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miui alatt? Simán twrpbol flash?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9137) DanielK


DanielK
addikt

Pixel Experience led értesítés esetén mindenkinél világosabb mint miuin? Ezt lehet állítani? Nem zavaró annyira, cxsk feltűnt. Töltésnél sokkal kevésbé világos

(#9138) Matyi222 válasza DanielK (#9137) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Led nálam is fényesebb, de mondjuk nekem jobban tetszik így. A többi kérdésedre, látom már írtak. Én is csak most próbálom először a PE romot, még be sem laktam, de eddig tetszik.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#9139) tojaaji válasza enginev3.0 (#9136) üzenetére


tojaaji
aktív tag

AOSiP alatt, ami elvileg gyengébb akksi időben, mint a miui. Sima flash twrp-ből, ha nem tetszik vissza tudod állítani gyári állapotra, ha a full rom zipet flasheled wipe nélkül. És itt is érvényes az, hogy ne indítsd újra a telefont, amíg be van kapcsolva a bluetooth.

(#9140) DanielK


DanielK
addikt

A lednél az értesítések mellől kivettem a jelölőt. Majd visszatettem, és úgy látom, hogy nem megy most. Meg tudom nézni hogy apponként ezt hol tudom állítani mint miui esetén? Lehet csak nem mindegyik appnál megy...

(#9141) tojaaji válasza DanielK (#9140) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Az egyes alkalmazások értesítései beállításainál nincs ott?

[ Szerkesztve ]

(#9142) Matyi222


Matyi222
aktív tag

PE romon nem lehet a gombok nélküli vezérlést használni?
Kezdem belakni, nekem még mindig bejön, csak jó lenne ha menne ez legyintéses vezérlés.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#9143) tojaaji válasza Matyi222 (#9142) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Sajnos nem, ez egy nagy előnye a miui-nak. Van egy app: Fluid, de ez azért nem olyan mint a gyári :((

(#9144) K82 válasza tojaaji (#9143) üzenetére


K82
őstag

Én meg pont a MIUI sajátját nem használom. A Fluid mellett alternatíva még a OnePlus Gestures is; használtam a Fluidot is, de egy dologban biztos jobb a Oneplus Gestures: működik a jobbra/balra swipe a kijelző alján, így hamar vissza lehet váltani az előző appra.

Pixel / OnePlus Pad

(#9145) DanielK válasza tojaaji (#9141) üzenetére


DanielK
addikt

Meg nézném de ezt nem találom hogy hol van. Bocsi :B megvan
Whatsappnál nem látom. Másnál?

[ Szerkesztve ]

(#9146) Matyi222 válasza tojaaji (#9143) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Köszi, azért elég jól beállítható. Másik probléma a hívásrögzítő. A Google tiltja, az áruházban lévők hozzáférését. A miuiban a gyári viszont gond nélkül működik. Hát ez nálam elég nagy gond, mert utólag szoktam kiírni ha épp nem tudtam jegyzetelni...

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#9147) Steve1207 válasza Matyi222 (#9142) üzenetére


Steve1207
veterán

Fluid Navigation Gestures

Pixel Experience és minden más romon én ezt használom már vagy háromnegyed éve, ha a MIUI-hoz hasonló vezérlés kell. Igaz nem Mi 8-on, de nem is ez a lényeg. Kb mindet végigpróbálgattam ezek közül a vezérlők közül, talán egy ismert említésre méltó volt, de ahhoz Xposed kellett. Az ingyenes verzió mindemellett hozza a MIUI élményét és tulajdonságait, az extra fizus funkciók nem is kellenek.

Szerk.: most látom, hogy linkeltétek már.

[ Szerkesztve ]

.

(#9148) Matyi222 válasza Steve1207 (#9147) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Köszi!
Felraktam, szerintem is hozza amit kell.

Értesítéseket tényleg hagyhatnák a MIUI-ban úgy ahogy van eredetileg az androidban, így valóban sokkal jobban átlátható. Na pár napig gondolkodom mi legyen, most marad a PE.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#9149) vlesi69 válasza g_g_g (#9096) üzenetére


vlesi69
senior tag

Köszönöm válaszodat, de én nem értek hozzá hogy rootoljam, marad akkor így. Csak különböző hozzászolásokra válaszoltam, de majd legközelebb kipróbálom.

(#9150) juve600


juve600
nagyúr

üdv
[link]
ezt az összefoglalóban ajánlott dolgot használja valaki ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.