Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) JoHn123 válasza g_g_g (#12800) üzenetére


JoHn123
tag

Ha nem használom nekem sem sokat fogyaszt.

(#12802) st6969 válasza Griff55 (#12742) üzenetére


st6969
őstag

Ezt a frissítést visszavonhatták?! :(((

(#12803) g_g_g válasza JoHn123 (#12801) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Ezt nem a sima fogyasztás miatt tettem ki, hanem volt egy script beállítás nálam és többen érdeklődtek, hogy ennek van-e hatása az akkumulátorra.

itt van az előzmény:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#12804) gigabytman válasza havri1 (#12798) üzenetére


gigabytman
tag

A Gmail app. előnye az egyszerű kezelés. És akinek Gmail-es címei vannak, ennek kellene a legjobb app.-nak lenni. Elvileg azonnali értesítés (push notification) funkció stb. De mint tapasztaltuk, nem így van az erőszakos energiatakarékosság (Doze) miatt. Aztán állíthatsz a ROM-okban minden féle UN-optimizations-t, általában a Doze győzedelmeskedik, mert rendszer-komponens.
Root nélkül ez az ADB megoldás nekem hibátlanul működött az előző Huawei telómon:

A következő rendszer újraindításig. (és nincs észlelhető akku merülés).
Ezen a héten hosszabb időn keresztül tudtam tesztelni a fenti módszert a MI-8-on.
15/30/60 tétlenségi időkkel, és érdekes eredménnyel:

15/30 percnél megérkezett az értesítés (kb. 1 perc), viszont 60 percnél már nem :N . Képernyő felébreszt nem, képernyőzár is feloldva akkor sem érkezett meg. Ezt találtam:

Ez nem Google-szerver hiba. Azt tapasztaltam, hogy mindig ezt a hibát kapom, ha a WIFI is be van kapcsolva. Pedig tökéletes a jelerősség 5Ghz-en megy. Gyorsan tudok letölteni WIFI-n, sőt én a telóra/telóról a fájlokat is a beépített Ftp-vel mozgatom a WIFI-n keresztül.

- Ha kikapcsolom a WIFI-t, akár több órás tétlenség esetén is megérkezik a Gmail értesítés, max 1-2 perc késéssel. Tökéletesen működik.
- Ha be van kapcsolva a WIFI, már 60 percnél sem jön meg.
- Mi köze van a WIFI-nek ehhez? :W

Eu dev. 9.6.27 tiszta telepítés

[ Szerkesztve ]

(#12805) DanielK válasza HUTCHDB (#12791) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem stabilra kellene

(#12806) HUTCHDB válasza DanielK (#12805) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Arról a stabilt használok tudnak nyilatkozni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12807) HUTCHDB válasza gigabytman (#12804) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No most mit is kell az adb parancssorba beírni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12808) havri1


havri1
félisten

Ezt az automatikus fényerőt igazán rendbetehetnék már.. Kiégeti a szemen ejjel.. 10-ből 6x legalább..

havri

(#12809) Pocak89 válasza havri1 (#12808) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nekem meg pont, hogy túl alacsony egyfolytában a fényerő...

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#12810) havri1 válasza Pocak89 (#12809) üzenetére


havri1
félisten

A csúszka hova van állítva?

havri

(#12811) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Valaki írta már de nem találom. Felfelé húzásnál előjön a Google. Hogy lehet kikapcsolni??

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#12812) st6969 válasza havri1 (#12810) üzenetére


st6969
őstag

Nekem ugyanúgy leveszi a legalacsonyabbra éjszaka, sötétben. Ilyenkor kicsit mindig fentebb kell húzni manuálisan. Tökmindegy, hova volt állítva a csúszka (leginkább sehova, auto fényerőn van, napközben is magától állítgatja, szokás szerint jó lassan reagálva a fényviszonyokra).

(#12813) havri1 válasza st6969 (#12812) üzenetére


havri1
félisten

A csúszka nem mindegy hova van állítva, mert automatikus fényerőnél a csúszka helyzete határozza meg a minimum szintet!
Tehát elvileg ha sötétben feloldod a készüléket, a csúszkat beállítod a kívánt értékre (autón hagyva), akkor legközelebb ez lesz a minimum, amire leveszi.

A gond (nálam) az, hogy éjjel ha jön egy értesítés, hívás, vagy csak oldom a készüléket, (azt nem mondom hogy max, de erős) akkor vakít pár mp-ig. (3-8kb).
Ha azonnal power off majd on a kijelző, akkor már ideális fénnyel ébred.

havri

(#12814) gigabytman válasza HUTCHDB (#12807) üzenetére


gigabytman
tag

a parancs: adb shell dumpsys deviceidle disable

tutorial: [link]
Azért ezt "erőltetem", próbálgatom jelenleg, mert nem kell root. De lehet, hogy root-olom, vagy másik custom Rom-mal tesztelem.
Te melyik ROM-on vagy jelenleg, kipróbálod?

[ Szerkesztve ]

(#12815) HUTCHDB válasza gigabytman (#12814) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez rom.
Este megnézem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12816) gigabytman válasza HUTCHDB (#12815) üzenetére


gigabytman
tag

Rendben :K .
Igazából a Global stabilon tesztelve lenne nagyon érdekes, mert elvileg az a legstabilabb ROM, a leginkább hibamentes. De nem akarok egyetlen Global stabilos kollégát sem rábeszélni. Lehet átmenetileg visszamegyek Glob. stab.-ra, és kipróbálom.
Gyakorlom a ROM-olgatást. :DD

(#12817) st6969 válasza havri1 (#12813) üzenetére


st6969
őstag

Igen, ezt írta már korábban is valaki (lehet, hogy te, már nem emlékszem), de hiába állítom fentebb, nem fogadja el azt minimum szintnek. Következő alkalommal ugyanezen körülmények között ugyanúgy alá lövi. :( Vak sötétről környezetről van szó pl. Global stabil.

(#12818) havri1 válasza st6969 (#12817) üzenetére


havri1
félisten

Na igen, mert nem jó hónapok óta:)

havri

(#12819) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Működő Vanceddal valaki tudna segíteni privátban? (A YT miatt szándékosan nem itt akarom)

(#12820) Maist


Maist
senior tag

Gyors kérdés: Mi8 esetén xiaomi.eu fejlesztőiben van-e már esetleg egyéni vízjel lehetőség a gyári kamerában, mint a Mix 3-nál, vagy nincs? Köszönöm.

(#12821) havri1 válasza Maist (#12820) üzenetére


havri1
félisten

Idő, meg gyári, vagy semmi

havri

(#12822) Sty01


Sty01
tag

Srácok kinek hogyan működik a Qr kód olvasó? Sajna nekem nem jól. be olvas mindent de értelmezhetetlen amit ír. Próbáltam másik app-ot letölteni de azzal sem jó

(#12823) havri1 válasza Sty01 (#12822) üzenetére


havri1
félisten

Napokban érkezett egy xiaomi asztali bt-s lámpa, qr kódos app letöltés volt hozzá, nem ismerte fel. Ez azt hittem a kód szar, de ezek szerint a telefon ismét :DDD

havri

(#12824) Corsa02 válasza Sty01 (#12822) üzenetére


Corsa02
őstag

Nálam jól működik Global Stabilon, most voltunk nyaralni, többször használtam a hotelben és hibátlan volt... Plusz a csekkeket is igy fizetem, ott is jó.

The Truth Is Out There --->

(#12825) HUTCHDB válasza Sty01 (#12822) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én az icsekk alkalmazással használom, a csekkek befizetésére. (A csekken lévő QR kódot kell az alkalmazással beolvasni.)
Azzal tökéletes.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12826) DanielK válasza Atomgeszi (#12819) üzenetére


DanielK
addikt

Írj rám. Nekem megy. Bár nem tudom higy tudok-e segíteni

(#12827) l86544


l86544
aktív tag

6.3-as google camera van már ami működik?

https://mowned.com/lajos-szab

(#12828) Szoszo94 válasza st6969 (#12802) üzenetére


Szoszo94
őstag

Úgy tűnik, nekem még a 10.3.2.0 van, de nem talál frissebbet - pedig ezt múltkor az elsők közt kaptam. Ismerősnek szintén nincs frissebb ennél. Vagy visszavonták, vagy elég lassan adják ki mindenkinek.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#12829) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi
Kb. két napja valami gondom van az otthoni net hálózattal (Tcom). Kétféle probléma jelentkezik.
1, kicsit a dróton keresztül is mintha „gondolkodna” a gép mire betölti a weboldalakat
2, a wifi-nél nagyobb a gáz, néha jelzi a telefon, hogy az adott wifi kapcsolat nem ad internet elérést; ha bármilyen netes applikációval próbálkozom, percek mire betölt egy weboldalt vagy hírek appot. Olyan mintha nehezen csatlakozna, ha elindul akkor hasít, de nehezen indul be.
Hogy lehet kideríteni mi a probléma? A routerrel lehet gond, vagy a net szolgáltatóval?

u.i. most mintha a samsung telefon jobban menne, simán frissítette az appokat a mi8 meg szenved a letöltéssel is.

(#12830) Smiro válasza ElGatto (#12829) üzenetére


Smiro
senior tag

Nálam is volt ilyen, újraindítás megoldotta. Ja, a telefont...

(#12831) Atomgeszi válasza DanielK (#12826) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Közben kiderült, hogy a darkmódos hibás, a black módos már jó. Azért köszönöm. :R

(#12832) DanielK válasza Atomgeszi (#12831) üzenetére


DanielK
addikt

Hibás? Nekem dark van fent és megy. Mi a hiba benne?

(#12833) Jacques


Jacques
csendes tag

Szisztok! Global dev 9.6.27-en vagyok. Honnan tudom letölteni a legfrissebb stabil romot amivel gond nélkül visszaválthatok?

(#12834) laci laci válasza Jacques (#12833) üzenetére


laci laci
addikt

Lap tetején, összefoglaló..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12835) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

A MI Unlock programban, ha aktív az unlock gomb, akkor nem kell várnom már, hanem unlockolhatom a készüléket?

Érdemes lehet a Global stabil 10.3.2-ről átállni a 10.3-as EU stabilra?
Ha átállok, akkor az updateket manuálisan kell majd végig vinnem, vagy automatikusan fognak jönni az updatek?

Más javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#12836) buc01 válasza Jacques (#12833) üzenetére


buc01
tag

Ne siess még, a stabilnak kell egy-két frissítés, hogy utolérje az utolsó devet.🤔🤗😇

(#12837) st6969 válasza Szoszo94 (#12828) üzenetére


st6969
őstag

Én megkaptam a 10.3.3-at, napközben láttam, jelezte a telefon. Na mondom majd otthon letöltöm wifin. De mire hazaértem, már eltűnt.

(#12838) havri1


havri1
félisten

Nos, az a helyzet, ez a bekapcsolás/kijelző sötét marad fail tovább romlott. Konkrétan odáig, hogy nem lehet bekapcsolni a készüléket. Látom, hogy az infra világít pirosan, fel is old, pittyeg az érintésre, indulnak az alkalmazások, de a kép sötét. power gombra sem javul meg. Power gomb hosszú nyomására ki majd bekapcsol. Ezt 2x játszotta el velem eddig.
Valaki nyitna egy ticketet rá megfelelő helyen? Mert ez így rohadt gáz!
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#12839) g_g_g válasza havri1 (#12838) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Többeknél volt ez a probléma.
Állj vissza a korábbi verzióra simán update-er segítségével.

Gondolom van róla már ticket, talán Karavik-nak van erről pontosabb infója.

(#12840) havri1 válasza g_g_g (#12839) üzenetére


havri1
félisten

Az se teljesen jó megoldás, mert ott is jelentkezett, csak akkor egy kibekapcsra megjavult:)

havri

(#12841) g_g_g válasza havri1 (#12840) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Akkor még egy héttel korábbira ;]

Egyébként érdekes, hogy van akinél előjön van akinél nem.
Mitől függhet ez?

[ Szerkesztve ]

(#12842) havri1 válasza g_g_g (#12841) üzenetére


havri1
félisten

Én mondjuk vagy fél éve csak updatelek, nem csináltam tiszta vagy fastboot telepítést. Lehet ez is okozza. Vagy valamilyen külső app, ami háttérben fut, és feloldásnál bekavarhat.
Érdemes lehet egy teljes app lista, amivel lehetne szűrni, melyik app kavarhat be. Vagy tiszta telepítés után, 0 külső appal tesztelni, bár én nem tudnék meglenni az appjaim nélkül:)

havri

(#12843) Karavik válasza havri1 (#12838) üzenetére


Karavik
veterán

China MIUI fórumon már van nyitva rá bug riport, pár hsz-el korábban linkeltem. A gáz az, hogy én már 9.7.9-et tesztelem és ebben is megvan ez a hiba...

Én úgy kerülöm el a fagyást, hogy nem használom a power gombot se kijelző zárásra, se ébresztésre.

Viszont ami jó hír, hogy bekerült a mai bétába a korábban említett 3 notch opció, tehát pénteken jön publikus kiadásba is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#12844) havri1 válasza Karavik (#12843) üzenetére


havri1
félisten

Én se használom, widget van kint zárásra, nyitás ujj vagy 2kopp. Köszi, comfirmalom.

havri

(#12845) g_g_g válasza Karavik (#12843) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Ez a notch választási lehetőség, tetszik, erre kíváncsi leszek.

(#12846) Pocak89 válasza Karavik (#12843) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én is kerülöm a power gombot, de így is jelen van. Most rakom vissza épp a korábbit, mert teljesen meghülyül a telefon. Újraindítás segít csak neki egyfolytában.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#12847) havri1 válasza Karavik (#12843) üzenetére


havri1
félisten

No megkerestem, kemény 4 comfirm van rajta :DDD
Viszont nekem csak ez a sötét képernyő van meg, ami ezzel a kiadással csak rosszabb lett (restart segít). A többi, amit a kolléga írt, nincs.
Amúgy pöpec a rom (automatikus fényerő sem jó vagy fél éve kb. Hiába van legsötétebben, éjjel éledéskor rohadt világos sokszor).

havri

(#12848) gigabytman


gigabytman
tag

Bajban lehet a kedvező áron forgalmazó, és Magyarországra szállító bestemobile.com. Jelenleg felfüggesztve: [link]

Ebben az a gáz, hogy a XIAOMI mobilok garanciális javítását, csak rajtuk keresztül lehet elintézni. Szlovákiába kellene kiküldeni!

(#12849) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#12835) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ennyire hülyeséget kérdeztem, vagy ennyire nehezet? :)

(#12850) Atomgeszi válasza Tarokk79 (#12849) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Unlock gomb megnyomása után írja ki, hogy engedi vagy nem engedi. 99%-nál majd eldől. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.