Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) <Adamsky> válasza Graphics (#50) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Miért van annak lényege, hogy mi mit vált?"
Mert akár már ránézésre is el tudja dönteni az ember (és itt leginkább nem a márka bu*ikra gondolok), hogy a készülék hová tartozik, mi várható tőle (anyaghasználat, support hossza, stb.)

"X forintom van , ebből A-B-C készüléket tudok venni. És kész, ezekből fogok választani." - csak, ha nem figyelsz, és nem túrod a speckót és a fórumokat, akkor könnyen lukra futhatsz. ;) (pl. szuper MediaTek-es variáns, amit csak "kedvcsinálónak" adnak ki, hogy aztán 2-3 hónap múlva jöjjön a Qualcomm-os variáns)

"A MIUI a saját, kínai igényeket szolgálta ki sokáig, most van egy nemzetközivé válás folyamata, ez hosszú út lesz."
Ebbe most ne menjünk bele, mert a 9-es Miui-t nem régóta használom, így még nem teljes a kép, de emlékszem, hogy anno mennyien (köztük én is) ki voltak bukva a 6-osra, mert egy kalap kaki volt (nem is volt hosszú életű). Egyébként az nagy általánosságban elmondható a Miui-ról, hogy főverzió váltásnál kapsz ugyan új fícsöröket, de egy-két már megszokott dolog szőrén-szálán eltűnik. Aztán kis szerencsével a frissítésekkel visszaszivárog, de erre nincs garancia.

"A készülékek kapcsán pedig nem nehéz tényleg a matek." - ez is egy vélemény, és én tiszteletben is tartom, de szerintem akkor is jobb lenne, ha max. 3-4 készülékes lenne az aktuális termékpaletta.

... és akkor a teljesség igénye nélkül (mert szerintem nem csak azok vannak, amiket írtál):
Mi (s, c)
Mi Plus
Mi Note (Pro és Prime számozás nélkül)
Mi Max
Mi A1(5X) - előd nélküli
Redmi (A, Pro, Prime, S, X)
Redmi Note (MediaTek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.