Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simba86


Simba86
senior tag

jó lett a bemutató, csak egy apró megjegyzés:

Az A1-es változatra is felrakható lesz a MIUI, így kvázi megkapod ugyanezt a telót B20-szal :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

A ppi az jó lesz 403nak is, nem 450.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) bigrock


bigrock
addikt

Jók a képek.

(#4) Hieronymus válasza bigrock (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Az elkészült fotók minősége kategóriaátlagon felüli, a képek részletgazdagok, kontrasztosak, a vonalélesség és a színhűség is korrekt...

Csak nem nagyon látjátok a fától, az erdőt. Hiába jól az említett paraméterek, a képek torzítottak,
Legkevésbé a közeli kutyás képen zavaró. Legjobban a távoli templomos képen látható. Úgy néznek ki mintha dashcam rögzítette volna képeket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) vigyori78


vigyori78
őstag

Köszi az írást számomra hasznos volt mivel A1-et szeretnék.
kicsit vártál volna még akkor te is vehettél volna azt.

(#6) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Irigylem az olyanokat, akiknek egy 5,5"-os készülék tökéletesen illeszkedik a kezébe (és az összes nadrágjának a zsebébe).
Az előbbi mondatból kitalálható, hogy számomra 5"-os (vagy az alatti) kijelzővel lenne az igazi. Illetve én beáldoznám az infrát az NFC-ért. Utóbbinak számomra úgyis csak akkor lenne értelme, ha tanítható.

(#7) DonaldJames


DonaldJames
tag

Szép telefon,köszi a tesztet. :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#8) atike


atike
nagyúr

Nem rossz. Tetszik a "kategóriátlag" szó... :) Amennyibe kerül annyiért teljesen jó.

(#9) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Reagálva az eddig írtakra.
„Az A1-es változatra is felrakható lesz a MIUI” – igen, bootloader nyitás, TWRP recovery után. Az átlag felhasználó azt sem tudja, hogy az mi fán terem.
„403-450”- igen, 403 javítom
„Úgy néznek ki mintha dashcam rögzítette volna” - A képek teljes méretben nézted?
„kicsit vártál volna még akkor te is vehettél volna” – a teszt megírásakor még nem volt info az A1-ről, ami majd ott csak hetek múlva lesz kapható a jelzett helyen. Ha kell, a telefon nem tudsz várni. Mi 5X – A1? Gyorsan hajigálja ki a gyártó a telefonokat, lásd Redmi 5 Plus. Ha megveszed, utána kijön és akkor jöhet megint ,,kicsit vártál volna még akkor te is vehettél volna”
,,5,5"-os készülék tökéletesen illeszkedik a kezébe – az én és az új tulaj kezébe igen, de még a feleségem apró kacsójába is, a nő táskákba meg egy 10 "-os tablet is elveszik. Az új irány 5,7-6 hüvelykes képátló, keret nélkül.
Xiaomi-MIUI,- Mint a borsó meg a héja. Xiaomi-stock droid – így múlik el a világ dicsősége.
3G-4G – 200 megás internet csomag, Vodafone 3G 99%-os lefedettség. Wi-Fi kapcsolat szinte mindenütt ahol a tulaj mozog.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#10) MineFox54


MineFox54
őstag

2.8Mrd felhasználót nagyon kétlem.

(#11) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem értem ezt a túlzott lelkesedést. A hátulja nem szép, aksi csak 3000mah, normális szoftver nincs, csak xiaomi eu-s. Pl a redmi 3-ról nem éri meg erre váltani. Szerintem 70e forintot nem ér.
Maga a teszt az tetszik, sok idő egy ilyet megírni. Végre nem valami youtube-os vacak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) batai15


batai15
félisten

Jó teszt, jó telefon. jelenleg se-m van ,de fűzöm aszonyt hogy mennék vissza droidra, akkor mindenképpen az mi a1 lenne az , miuival .

(#13) Hieronymus válasza bloggiold (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..A képek teljes méretben nézted?.."

Igen, néztem, a teljes méretben is dashca-es a hatás. Túl nagy látószögű kamerát építettek a telefonba.
Melyik képátméretező program torzítja a halszemoptika irányában az arányokat?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) Decske válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


Decske
aktív tag

Akkor én elbújhatok a 6 colos Mate-el :D 90%-ban egy kezes mutatvány nálam a kezelése :DD

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#15) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Remek telefon lesz az A1, aminek ugye az a telefon az alapja. Köszi a tesztet, eléggé ismerősnek ajánlgatós készülék lesz. :)

Finn the human

(#16) blpolybook válasza atike (#8) üzenetére


blpolybook
csendes tag

tetszik h a rádió füles nélkül is megy, nfc hiba h kihagyták, infra tanítható? am korrekt ketyere de valszeg marad a g6😉

(#17) Luck Dragon válasza batai15 (#12) üzenetére

Szintén az A1-et várom. Várom hogy megérkezzen. :) Mi a baj az SE-vel?

A cikkhez, jó volt olvasni, még nagyobb kedvet kaptam az A1-megrendeléséhez. Köszi. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) batai15 válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


batai15
félisten

az égvilágon semmi:D de rájöttem hogy a droid az én pályám, + sok vásárolt appom hiányzik amit itt ismét meg kellene venni.
Nagyon jó az se, tényleg, de főként a kíváncsiság hajtott mikor meg vettem.

(#19) Luck Dragon válasza batai15 (#18) üzenetére

Ja értem :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) batai15 válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


batai15
félisten

csak asszony nem akarja engedni :DDD

(#21) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ő, biztos hogy minden második ember a Földön MIUI felhasználó? Kissé sokallom a 2,8 milliárdot, szerintem annyi okostelefon nincs is a világon.

Maga a készülék egy picit más formatervű, kisebb akksis, de duplakamerás Note 4(X), így nem nagyon értem a létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) bloggiold válasza Csapoati (#21) üzenetére


bloggiold
aktív tag

2.8Mrd felhasználó - ,,Nagyon sok nem Xiaomi mobilon fut a rendszerük, így sikerült elérni ezt az elképesztő számú felhasználót, itt megnézhető minden hivatalosan támogatott készülék".
Ez nem a jelenleg is MIUI-t használok száma. Anno még a Huawei Ideos X3 (2011-es telefon) vagy a Motorola Defyn is használtam MIUI-t, telepítéskor regisztrált a szerver mint egy a sok közül felhasználó. Az összes bármilyen telefonra telepített MIUI rendszer száma ez.
Több magyar és nemzetközi oldal lehozta ezt a számot (a mobilaréna is).
Ja egyébként mind a 2.8Mrd felhasználót ismerem név szerint :D :D :D

https://fontecone.blog.hu/

(#23) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon profi a teszt, le a kalappal !

kengyel

(#24) Csapoati válasza bloggiold (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Még úgy is kissé nehéz elképzelnem, hogy az összes telefont beleveszik, amin valaha is futott egyszer MIUI. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) Donki Hóte válasza bloggiold (#22) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Wikipédia szerint 170 millió felhasználója volt 2016 februárjában a MIUI-nak, ráadásul a Xiaomi bejelentésére hivatkoznak.

Ezt a számot jobban elhiszem, mint a 2,8 milliárdot :)

(persze lehet, hogy másfél év alatt 2,63 milliárd felhasználó telepítette a MIUI-t :R )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26) bloggiold válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


bloggiold
aktív tag

[link] Now it is used in 55 languages, 142 countries with 2.8 billion active users.
[link]
De igazából lényegtelen, sokan, nagyon sokan használják és szeretik. Rajongói klubbok stb. Most volt pont Magyarországon is megtartva a MIUI találkozó.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#27) Donki Hóte válasza bloggiold (#26) üzenetére


Donki Hóte
veterán

2,8 milliárd aktív felhasználó :C

Tehát nem az, aki valaha felrakta egy alkalommal is, hanem akik aktívan használják.

Ha azt nézzük, hogy 2017-ben kb. 4,77 milliárd mobiltelefont használnak, akkor ez azt jelenti, hogy a mobiltelefon használók 58 %-a MIUI-t használ.

Ráadásul az összes eladott mobiltelefon kb. 10-12 %-át adta el a Xiaomi (vagyis mondjuk 500 millió telefont).

Itt valaki nagyon nem mond igazat :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) Victoryus válasza bloggiold (#26) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy sokan szereteik, de sokan utáljuk is! Még egy miui-s telefont biztos nem veszek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29) batai15


batai15
félisten

maga a vaku mennyire erős? oké hogy kettónusú de mennyire erős? rendszerint ebben nem túl erős a xiaomi.

(#30) Donki Hóte válasza Victoryus (#28) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ebből a szempontból érthető a Xiaomi üzletpolitikája, mármint az, hogy B20 csakis az A1 készülékben van, a miui-s 5X nem ismeri a B20 hálózatot.

Szóval Európába inkább az AndroidOne verziót szánják, a MIUI marad a (közel és távol) keleti országoknak.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bár most ahogy gondolkodom, lehet, hogy a MIUI más Xiaomi eszközökön is rajta lehet, hisz a Xiaomi rengeteg dolgot gyárt és azokon is futhat MIUI.

Ha beleszámoljuk pl. a Xiaomi hátizsák tulajdonosokat is a MIUI felhasználók táborába, akkor elég magas szám is kijöhet :D

Mindegy, nem ez a topik lényege, a magam részéről elengedtem a témát :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#32) deadelon válasza Donki Hóte (#31) üzenetére


deadelon
aktív tag

Hó te itt a számoknál nagyon leragadtál mint régi lemezjátszóknál a tű,engedd már el,a teló a téma!!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#33) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet :R

A jövő most van

(#34) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Mi A1 remélem már a héten a kezemben lesz, ami ugyanez, csak b20 és olcsóbb is.

Ki akarom próbálni a tiszta droidot.

Említettétek itt a Xiaomi hátizsákot, láttam élőben, nagyon tuti, az biztos, hogy rendelek is belőle mindjárt egyet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) DrBubo77 válasza Graphics (#34) üzenetére


DrBubo77
addikt

Majd várjuk a tapasztalataidat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#36) fateless válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


fateless
veterán

A 2,8Mrd talán úgy jött ki nekik, hogy ennyi készülék jelentkezett be eddig összesen. Akár ha csak valaki felrakta tesztelésre a készülékére a Miui-t (mint ahogy én is felraktam már sok telefonra), akkor is. Bár nekem még ez is túl nagy számnak tűnik. Az is lehet, hogy azt próbálták meg sugallni (kicsit csalóka megfogalmazással), hogy ennyi készülék számára elérhető, de így jobban hangzott.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) blash


blash
tag

"Ha tudod, mi a Mi Account, a bootloader nyitás, a TWRP recovery, tiszta telepítés, akkor 1 órás időráfordítással, egy szinte tökéletes, EU igényekre szabott, középkategóriában csúcs tudású telefon lesz a jutalmad."

Illetve 72 oras varakozas utan, mert ennyit kell varni a bootloader nyitashoz, miutan a mobilon beleptel a mi fiokodba.

(#38) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Köszi a bemutatót! Várakozva olvastam, a beveztő után, de ahogy megláttam a méreteket, úgy lemondtam róla. Ez a telefon a nagy kezűeknek és nagy nadrágzsebbel rendelkezőknek lehet élmény. Én kiestem a pixisből. Már a Moto X Play is határ eset, ami az 5,5" telók között az egyik legkisebb.
Itt valaki írta, hogy SE-ről (gondolom iphone SE) jönne vissza droidra. Értékegyeztetéssel cserélhetünk, ha legalább 64GB-os az iPhone.

Jevons paradox

(#39) esox válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


esox
senior tag

Köszi a tesztet, most már nézhetem a Note 4X - Mi 5X összehasonlításokat is :)
Jeleneg Note 2-m van. Nagyon szeretem a MIUI-t rajta. Sok ismerős, családtag vett már xiaomi-t mert ajánlottam. Redmi Rice-al kezdtem, maradok is xiaomi mellett ha ilyen jósáokat hoznak folyamatosan...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#40) Graphics válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

7 mm magasságban, ennyi a difi a két telefon között

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Aprósólyom válasza Graphics (#40) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajnos az én alakomhoz akkora méretű farmer zsebet varnak, hogy mikor leülök, majdnem minden esetben ki kell tegyem a telefont az asztalra (attól függ milyen magasan van a szék), hogy ne nyomja a medencecsontomat a telefon. Farzseb kizárva, mert akkor már letörtem volna a telefon peremét. Kocsiba ülök, BKV-n leülök, beülök egy vendéglátó helységbe, stb... szinte mindig probléma... A kézben nincsen probléma, mert az egyik legjobb ergonómiával rendelkezik a telefon (hátlap lekerekített, soft touch és 3D textúrázott fedlap hátul), de nekem tárolni nagy nyűg az ekkora méretet.
Néztem 4,7" androidokat, de igazság szerint magával az android és play store rendszerrel fenntartásaim vannak. Ki fogom próbálni a zártabb iOS rendszert. Az én meglátásom szerint ez a filozófia vagy pl. a "future phone"-ok egyedi OS-el jobban illenek a telefonokhoz.

Jevons paradox

(#42) Millerchris


Millerchris
tag

Nem rossz teló.

A holnap mèg messze van!

(#43) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Szép teló, de a képek nekem sem tetszenek, olyan "xiaomis", sajnos nem jó, továbbra sem... :(
Ha ez változna pozitív irányba, senki sem venne mást...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#44) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Köszi a tesztet!
Hát 260 dolcsiért nem okés sztem,vannak sokkal jobb ajánlatai a Xiaominak.Akku mér csak 3ezres lett?Note4be 4100as belefért,bírja is eszméletlenül.
Kinézetre tetszetős.
Kamera szokásosan gyenge szerintem.
Ehhez már nem kell sokat hozzátenni és Mi6 vagy Mi5s kijön,azok pedig más kategóriák...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#45) macskea


macskea
őstag

"két és félnapos üzemidő jött ki, 4 óra feletti képernyő idővel, átlagosabb használat esetén 3-4 nap lazán megvan''

Hát nálam ez jó esetben két nap talán ha lenne, átlag alatti használat mellett. De valószínűbb, hogy a nap végén töltőn találná magát a cucc, mert a másnapba már nem vágnék vele bele. Ami amúgy nem gond, csak az ilyen nagyotmondás az egész teszt megítélésére rányomja a bélyegét...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) bloggiold válasza macskea (#45) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Mielőtt rányomod a bélyeget, nézd meg az üzemidő végszó részben a képernyő mentést (AccuBattery) 100%-ról 17%-ra 55 óra 24perc 4 óra 17 perc bekapcsolt kijelzőidő. Átlagba 50-65 órát megy egy feltöltéssel nálam, az szerintem 2-3 nap. De az új tulaj is 2-3 naponta tölti, de nála is volt már 4 nap egy töltéssel, nullára meritve, ami ugye nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#47) fateless válasza bloggiold (#46) üzenetére


fateless
veterán

Nálam a RN3PSE a maga 4000-es akkujábal de picit éhesebb procijával játék nélkül munkatelefonként 20-30%-kal tért nyugovóra (és töltőre).
A1-et fogok venni, reménykedem benne, hogy végigbír majd egy napot...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#48) AaronOS


AaronOS
tag

Imádom és becsülöm a Xiaomit, de engem igazán az Mi2S-el vettek meg. Az volt az igazi Xiaomi (MiUI) életérzés. Nexus S-em után amin MiUI-t használtam az Mi2S... új világ a megszokott rendszerrel.

Sajnálom, hogy már nem csinálnak 4.3-as kijelzővel telefont. Ez vezetett oda, hogy most SE-t vettem. Bezzeg ha lett volna Mi2SE. :)

So Long, and Thanks for All the Fish

(#49) <Adamsky> válasza AaronOS (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nagy +1
Szerintem már a Miui sem olyan mint régen. A készülékeik pedig ... megy a "szőnyegbombázás". Szinte követhetetlen, hogy mi mit vált, melyik készülék hová kerül a "táplálékláncban". Jó lenne, ha visszatérnének a kevesebb termékből álló portfólióra, és a hosszabb / igényesebb support-ra.

(#50) Graphics válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért van annak lényege, hogy mi mit vált?

Készüléket veszek, nem múltat. Tudom a speckókat, az alapján választok, aktuálisan. A tápláléklánc sem annyira érdekes számomra.

X forintom van , ebből A-B-C készüléket tudok venni. És kész, ezekből fogok választani.

A MIUI a saját, kínai igényeket szolgálta ki sokáig, most van egy nemzetközivé válás folyamata, ez hosszú út lesz.

A készülékek kapcsán pedig nem nehéz tényleg a matek.

Redmi - Redmi Note
Mi sorozat

Annyira nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.