Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) <Adamsky> válasza Graphics (#50) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Miért van annak lényege, hogy mi mit vált?"
Mert akár már ránézésre is el tudja dönteni az ember (és itt leginkább nem a márka bu*ikra gondolok), hogy a készülék hová tartozik, mi várható tőle (anyaghasználat, support hossza, stb.)

"X forintom van , ebből A-B-C készüléket tudok venni. És kész, ezekből fogok választani." - csak, ha nem figyelsz, és nem túrod a speckót és a fórumokat, akkor könnyen lukra futhatsz. ;) (pl. szuper MediaTek-es variáns, amit csak "kedvcsinálónak" adnak ki, hogy aztán 2-3 hónap múlva jöjjön a Qualcomm-os variáns)

"A MIUI a saját, kínai igényeket szolgálta ki sokáig, most van egy nemzetközivé válás folyamata, ez hosszú út lesz."
Ebbe most ne menjünk bele, mert a 9-es Miui-t nem régóta használom, így még nem teljes a kép, de emlékszem, hogy anno mennyien (köztük én is) ki voltak bukva a 6-osra, mert egy kalap kaki volt (nem is volt hosszú életű). Egyébként az nagy általánosságban elmondható a Miui-ról, hogy főverzió váltásnál kapsz ugyan új fícsöröket, de egy-két már megszokott dolog szőrén-szálán eltűnik. Aztán kis szerencsével a frissítésekkel visszaszivárog, de erre nincs garancia.

"A készülékek kapcsán pedig nem nehéz tényleg a matek." - ez is egy vélemény, és én tiszteletben is tartom, de szerintem akkor is jobb lenne, ha max. 3-4 készülékes lenne az aktuális termékpaletta.

... és akkor a teljesség igénye nélkül (mert szerintem nem csak azok vannak, amiket írtál):
Mi (s, c)
Mi Plus
Mi Note (Pro és Prime számozás nélkül)
Mi Max
Mi A1(5X) - előd nélküli
Redmi (A, Pro, Prime, S, X)
Redmi Note (MediaTek)

(#52) Graphics válasza <Adamsky> (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Hatalmas paletta".. Ezt azért elég könnyen át lehet látni.

Ez a véleményem :) Specifikációt veszünk.

Ha 3-4 készülék lenne, csak akkor lóf.sz eladásokkal kell számolni. És akkor nem lenne lóvé a következő modellre. Ha olyan modellt akarsz, akkor YotaPhone, PH-1, OnePlus.

A Xiaomi igényeket fed le, nem rétegmodelleket gyárt.

Amikor a Google-be beírod, és minden infó előtted van, akkor ne okozzon már fejtörést, hogy mit veszünk.

Van magyar nyelvű közösség is, van bolt is, ahol megfogdosod , mellette a leírás.

Miért nehéz ebből választani?

A márkab... dologra, ez nem Audi és Single Frame, biztos vannak márkajegyek is, de telefont venni ma már nem művészet. Ha nem jön át , veszel másikat.

Nézz szét a Huawei/Honor termékpalettán, na azon eligazodni nem egyszerű

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) MineFox54 válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


MineFox54
őstag

Mi a francot akarsz te jobb supportot, amikor a 2 éves R2 Pro-ra még mindig kapom a frissítéseket? MIUI 6-tal jött ki, most 9 van rajta.

(#54) macskea válasza bloggiold (#46) üzenetére


macskea
őstag

Nem akartam rányomni a bélyegét semmire - konkrétan pont két hete vettem egy Xiaomit ajándékba - csak azt szerettem volna jelezni, hogy az említett két-három napos üzemidő a legtöbb okostelefon használónak nem annyi lesz, hanem inkább egy.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#55) UnA válasza macskea (#54) üzenetére


UnA
Korrektor

De a lényeg az lenne, hogy akinek ezzel csak 1 nap jön ki, az egy másik telefont már fél nap alatt lemerít. Tehát ugyanúgy megvan az előny. És én is csak két naponta töltöm... ;)

(#56) macskea válasza UnA (#55) üzenetére


macskea
őstag

Akkor legyen odaírva az. Mi lesz a következő? Ha berakom a fiókba kikapcsolt rádiós egységekkel, akkor egy hetet is kibír? Ne az legyen már az alap, hogy a nagyotmondást osztani kell.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#57) UnA válasza macskea (#56) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem életszerű volt, szerinted nem - de még a mobilarénás tesztek is két napos átlagos értéket mutattak. Akkor miért lenne ez nagyotmondás?

(#58) fateless válasza UnA (#57) üzenetére


fateless
veterán

"átlagosabb használat esetén 3-4 nap lazán megvan"
Mindezt úgy a 3080-as akkuhoz, hogy a hasonló fogyasztású hardverrel szerelt, de 30%-kal nagyobb, 4100-es akkus Note 4 telefon esetén beszélnek a tesztben átlagos felhasználás során 2-3 napos üzemidőről.
Ez nekem is túlzás...
Ettől még nem lesz rossz a teszt, csupán elfogultabb.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59) Graphics válasza fateless (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

25%-kal inkább

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) fateless válasza Graphics (#59) üzenetére


fateless
veterán

33,11%-kal nagyobb, ha pontos akarok lenni

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61) Graphics válasza fateless (#60) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos :D kora reggel nem kéne matematikai feladatokkal foglalkoznom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) UnA válasza fateless (#58) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha megnézed, macskeával azon vitáztunk, hogy 2-3 nap megvan-e, szerinte csak 1, szerintem 2 (ritkán 3). A "3-4 lazán" persze nem látszik valósnak.

matek: a 25% is igaz, ha csökkentést számolsz :)

(#63) macskea válasza UnA (#62) üzenetére


macskea
őstag

A két napos üzemidőt el tudom fogadni, nyilván van aki kevesebbet nyomkodja, van aki többet, de ez még a hálózat minőségétől is függ, meg ezer mindentől. Még az én telefonom is tud néha hétvégenként két napot. Nálam az idézőjelezett laza 3-4 nap b@szta le a biztit, ezekkel a specifikációkkal, valós okostelefonos felhasználást feltételezve számomra racionálisan elképzelhetetlen. De ahogy látom nem csak nekem kevés ehhez a fantáziám. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#64) fateless válasza UnA (#62) üzenetére


fateless
veterán

Igen, látom. Nekem biztosan egy napos lesz a készülék (még mindig nem elérhető a szlovák-magyar boltban), de lesz, akinek elmegy két napot is. A hármat nem tartom normál használattal elképzelhetőnek, max csak nagyon "lájtos" használattal.

Azt hiszem, sokan várjuk már, hogy valós tapasztalatról számolhassunk be...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#65) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi A1-et már sikerült megnyomkodni, brutálisan gyors, az Android One nagyon jól működik ezen a készüléken.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) bloggiold válasza UnA (#62) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igen a 3-4 lazán megvan nem helyes, javítottam. Valóban volt ilyen, de akkor már másodlagos telefonként Google és MIUI account nélkül alig használva, közvetlen azelőtt, hogy megkapta a tulajdonos. Igen ez így nem valós felhasználás, elnézést mindenkitől. Egyébként szívesen mindenkinek.

https://fontecone.blog.hu/

(#67) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Kifutottottam az időből. Kárpótlásul a laza 3-4 napon fenttakadtaknak, 25 darabos készlet van most a Mi 5x 64GB verzióból a 11nov130 kuponkódot használva, korlátozott ideig 246 dolláros áron.

https://fontecone.blog.hu/

(#68) fateless válasza bloggiold (#67) üzenetére


fateless
veterán

Köszi, én épp ma rendeltem be az ikertesó A1-et

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#69) Graphics válasza bloggiold (#67) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyiért sok sajnos, akkor inkább A1 , nyitni fél perc onnan meg mehet rá az 5X rom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70) Wesder válasza Graphics (#69) üzenetére


Wesder
félisten

72 óra kell nyitás után sajnos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#71) PowerBuldog válasza Wesder (#70) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A1-nél elvileg nem.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#72) Graphics válasza Wesder (#70) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Android One-t fél perc nyitni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73) Wesder válasza PowerBuldog (#71) üzenetére


Wesder
félisten

+Duliee
Igen, leesett hogy nem MIUI :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#74) Integrale


Integrale
veterán

2,5D a kepernyot borito uveg lesz, nem maga a megjelenito!

"Bad reklám is reklám too"

(#75) PowerBuldog válasza Integrale (#74) üzenetére


PowerBuldog
veterán

:DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#76) Integrale válasza PowerBuldog (#75) üzenetére


Integrale
veterán

"2.5D kialakítású IPS kijelző"

Nekem elso olvasasra nem ez jon le, hiaba tudom, hogy mire gondol. :U

"Bad reklám is reklám too"

(#77) Wesder válasza Integrale (#76) üzenetére


Wesder
félisten

Pedig ez azt jelenti.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#78) kriver válasza Graphics (#69) üzenetére


kriver
tag

Ha ez sikerült neked, szólj! Mert elsőre egyszerűnek tűnik, de a Google se hülye, hogy simán engedje akár TWRP-ben rárakni a MIUI-t. Próbálták már, és redszeres bootloop lett a vége.

(#79) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Jobb képeket lő, mint a Huwei Mate9-esem auto módban. Nevetséges :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#80) Lacok válasza bloggiold (#26) üzenetére


Lacok
őstag

"A Xiaomi szerint a MIUI-nak 2,8 milliárd aktív felhasználója van a világ 142 országában"

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#81) Cingáriusz válasza Lacok (#80) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az talán egy picit túlzás :D Még a 28milliót el tudom hinni :D

(#82) esox


esox
senior tag

Ez a global verzió? Vagyis van ebből global verzió, mint pl note 4-ből? Vagy honnan érdemes venni ha nem szeretnék vámot fizetni?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#83) bloggiold válasza esox (#82) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Írtam privát üzenet.

https://fontecone.blog.hu/

(#84) MineFox54 válasza Cingáriusz (#81) üzenetére


MineFox54
őstag

Negyedévente értékesítenek annyit :) (17Q3 27,6m)

(#85) esox


esox
senior tag

Bootloader nyitás 10008-as hibával kapcsolatban tud valaki segíteni?
Sajnos semmilyen china vpn progit nem találok, amivel kínai ip-ként látszódnék, anélkül meg nem megy az unlock :(

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#86) bloggiold válasza esox (#85) üzenetére


bloggiold
aktív tag

PlexVPN, menni fog vele. Már több telefonnál, köztük az 5X esetében is használtam nyitásra gond nélkül.

https://fontecone.blog.hu/

(#87) eFeMeR74 válasza esox (#82) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem!

Egyenlőre olyan mint az enyém, csak angol és kinai van rajta, de az adatlapon piros megjegyzésben irják is

"Notice:
- Xiaomi 5X only has English and Chinese now.
- MIUI 9 still not released for now so the firmware version is MIUI 8.5 "

Csak a MIUI 9 lesz elméletileg, ezen még 8.5 fut.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#88) esox válasza bloggiold (#86) üzenetére


esox
senior tag

Köszi, végül ovpnspider lett e megoldás, csak most még 2 napot kell várnom a nyitásig...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#89) SirRasor


SirRasor
őstag

Sziasztok!
Hogy van az, hogy a P10 sokkal jobb telefon, sokkal jobb fényképezővel, de...mégse? És a Mi6? Elvileg jobb a kamerája.

Akkor most ez mi?
https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=8514&idPhone2=8507&idCamera3=300469

Mert a fentiek alapján 5X-et veszek, nem pedig a P10 meg a Mi6 között vacillálok...
Tényleg ilyen jó képeket lő?

Make Love not war!

(#90) bloggiold válasza SirRasor (#89) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ezen az árszinten a legjobb képeket lövi. Árkategóriát lépve sem kell szényenkeznie a kamerás képességek tekintetében.

https://fontecone.blog.hu/

(#91) SirRasor


SirRasor
őstag

Ezt most lőttem a Mi4C-vel. Se állvány, se semmi:

Az igaz, hogy gugli képekbe toltam fel és onnan mentettem le, tehát pici minőségromlás van, de tényleg csak minimális.

Valaki kattintson már egy párat kint, hogy mégis egy szimpla halandó kezében milyen képeket készít. A hivatalos teszteket elég nehéz reprodukálni :U

Előre is köszönöm!

Make Love not war!

(#92) calibra-baby


calibra-baby
csendes tag

Sziasztok! Engem is érdekelne felhasználói tapasztalat. Leginkább a fényképezés, videó készítés. Most redmi 4A-m van aminél köztudott, hogy kb használhatatlan kamerázásra a zajcsökkentés miatt. Szóval érdekelne egy egy véleményezés ami összegezné a pozitív és negatív kritikát is.

(#93) esox válasza calibra-baby (#92) üzenetére


esox
senior tag

Kb 2 hete használom az 5X-et, eddig jók a tapasztalatok. Képeket majd töltök fel.
Esti fényviszonyok mellett nem különösen szerepel jól, de nappali fényben nekem előrelépés Redmi Note 2 kamerájához képest. A portré mód kifejezetten szép képeket produkál. Picit lágyíz nem csak a háttéren, de a fókuszban lévő alanyon is, de nem durván mossa az éleket.

Webshopos rommal sokkal lassabb a teló, mint eus dev rommal, csirkelábas applikációt nélkül.
Az ujjlenyomat olvasója elképesztően gyors és pontos. Kijelző elfogadható, a elefon kézbevéve nagyon minőségi hatást kelt. Egyébként profik az illesztések, nagyon vékony kecses kis fémes ház, de sérülékeny az aluminium.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#94) esox válasza esox (#88) üzenetére


esox
senior tag

Sajnos a 2 napból 351 óra lett, de végül letelt és sikerült az unlock, twrp, majd eu-s dev rom. A készülék egyszerűen brutál gyors lett. Mindenkinek meg kell lépnie az unlock + eu rom update-et.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#95) calibra-baby


calibra-baby
csendes tag

Valaki tudna segíteni akár privátban hogyha ez megszegné a csoport szabályzatát, hogy hol tudnék beszerezni csak és kizárólag rose goldot ebből a típusból? Lehetőleg Magyarországról, de végső esetben szóba jöhet külföldi oldalról rendelős dolog is ha számottevő árban a különbség. Google a barátom tudom, de mikor rákerestem sok helyen az A1et dobta ki, én meg ragaszkodnék a MIUIhoz. Tudom az A1re rá lehet pakolni, de nem értek hozzá, így a legegyszerűbb és leggyorsabb variáció érdekel. És nem szeretnék 2-3-4 hetet várni a telefon megérkezésére. :)

(#96) esox válasza calibra-baby (#95) üzenetére


esox
senior tag

Szeritnem nem üzközik szabályzatba, csak ha saját terméket árul az ember.
Én itt akartam venni az enyémet, de találtam magyar boltot is, de nekem eleve fekete kellett. EU-s raktárból jön, vám és egyéb teher nélkül.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#97) calibra-baby válasza esox (#96) üzenetére


calibra-baby
csendes tag

Gsmhome-ról vélemény? Ahogy nézem ott a legolcsóbb.

(#98) esox válasza calibra-baby (#97) üzenetére


esox
senior tag

Fura, hogy A1 / 5X egy néven van :) OS is más, egyikben van B20, másikban nincs. Én anno (3 hete) 66-ért vettem puremobil

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#99) calibra-baby válasza esox (#98) üzenetére


calibra-baby
csendes tag

Akkor valami akció volt? :D mert most 75 az ára, és nincs is nekik most készleten :(

(#100) calibra-baby válasza esox (#96) üzenetére


calibra-baby
csendes tag

Most nézem itt kínai és angol nyelvet ír... De már van magyar nyelvű is, nem??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.