Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) Tomi_Ohl válasza laci laci (#28600) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hát akkor nem értem, miért nem települ. :F
Köszi, bár nem terveztem, de lehet, hogy felteszem hétvégén. Majd szólok, hogy nekem sikerült-e telepíteni a zipet. A magyar nyelv elvileg következő kiadásban már jó lesz, ezt a ROMot is lefordítottuk. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28602) laci laci válasza Tomi_Ohl (#28601) üzenetére


laci laci
addikt

Mekkora bőség zavarban vagyok, azt sem tudom milyen romot tegyek fel.. Milyen szerencsénk van, hogy ennyi rom palletánk van. Akár 6,akár 7..Másoknak akik még lehetnek nagyobb vagy ismertebb márka, még azoknak sincs ennyi..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28603) mizoli válasza laci laci (#28602) üzenetére


mizoli
addikt

A ROMolás az egyik oka, hogy nagyon nehéz utódot találni a Mi3-nak. Annyira nem is kellene a sok lehetőség, de legyen valami, amivel a gyári rendszert ki lehet cserélni, ha az nem jön be. (Nem jön :D)
Én is keresem, de ha valami egyebekben megfelelne, az külsőre nem tetszik. Az meg nálam kizáró ok. Inkább ne tudjon sokat, de legyen szép :) Ilyen vizuális típus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#28604) Tomi_Ohl válasza laci laci (#28602) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Próbáld ki az új Xenont, az tudtommal rég volt fent nálad :) Valamit írnak az egyik hozzászólásban, hogy "doze gestures", de nem igazán értem, mire gondolnak. Mindesetre elvileg jó dolog. :D
Hát igen, sok népszerű telefonra szinte egyáltalán nincs fejlesztés. Samsungok kiesnek a Knox miatt, Sonynál lenne lehetőség, de valamiért mégsem nagyon fejlesztenek rájuk...

mizoli "valami egyebekben megfelelne, az külsőre nem tetszik" - gondolom ez a kategória a Mi5 is... Írtam már ide, hogy gondolkodtam rajta, de nem az igazi.
Jó lenne, ha kiadnák a Mi5S kernel forrásokat, abból egy 4/32GB gray verzió tökéletes lenne. Egyelőre a kínai MIUI/multi/MIUIHU hármason kívül egy CM13 van rá.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28605) laci laci válasza Tomi_Ohl (#28604) üzenetére


laci laci
addikt

Engem a gesztus vezérlő nem érdekel, inkább több kijelző be állítás,hang,kép, pl.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28606) mizoli válasza Tomi_Ohl (#28604) üzenetére


mizoli
addikt

Így igaz, kinézetre nem jön be a Mi5.
Legszebb a Samu Note 7 (volt). S7 edge, Honor 8, Xiaomi MiNote 2 is jó lenne, de FM rádió nincs, ROMok alig, vagy semmi. Huawei Mate 9 Porsche Design igen tetszik, kizárólag az FM hiánya miatt nem veszek. :D
Úgy látszik el kell felejtenem a rádiózást. Online rádió nem opció.
Mi3-ba meg nem lehet 2 SIM-et tenni. :O

Laci
A gesztusvezérlés igen jó dolog. Ha egyszer ráérzel, mindig azt akarod :) Próbáld ki a Nova Launchert.

[ Szerkesztve ]

(#28607) laci laci válasza mizoli (#28606) üzenetére


laci laci
addikt

Azt használom már régóta,csak a zsebemben életre kell.. És sokat zabál, aztán még ennyit sem bírna. 1.5-2 óra beszélgetésen van..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28608) mizoli válasza laci laci (#28607) üzenetére


mizoli
addikt

Érdekes.
Kb. 2.5 éve használom a Nova-t, nulla problémával.

Ezt a sok fogyasztást hogyan látod?

[ Szerkesztve ]

(#28609) laci laci válasza mizoli (#28608) üzenetére


laci laci
addikt

Ki mondottam a novában nem használok gesztust. Amit szeretnék az a értesítéskor a zsebből kivéve fel villan a kijelző. Csak sajna sokszor a zsebben is fel éled....

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28610) Tomi_Ohl válasza mizoli (#28606) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az viszont érdekes, mert a Mi5 eléggé Samsungot idéző formatervvel rendelkezik. Alak is, home gomb is hasonló, főleg utóbbi mechanikai mivoltja az, ami nem tetszik.
Mostanában lett egy S7E és egy Honor 8 az ismerősi körömben. Előbbi tipikus Samu dizájn + edge képernyő, nem vonz. Utóbbi viszont már nem rossz, mondjuk a lentre helyezett Honor logó kicsit fura, de meg lehet szokni. ROMok terén hasonló a helyzet, 1-2 alternatíva van, illetve a Samsung esetén még kismillió hasonló gyárin alapuló megoldás.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28611) mizoli válasza Tomi_Ohl (#28610) üzenetére


mizoli
addikt

A gombot kivéve -ami nagyon nem tetszik- kevés hasonlóságot látok a Mi5 és az S7 edge között :)
Egyébként egyáltalán nem szeretem a Samsungot, csak külsőre tetszik az S7 edge.
A Note 7 meg eddig a legjobb telefon forma a Porche Design Huawei-en kívül :D Franc tudja, egyik sem volt a kezemben.
Képzeld el, ha mindenkinek ugyanaz tetszene, milyen lenne a világ?

(#28612) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#28599) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Már lecseréltem.
Megkellet, hogy nézzem, hogy fest.
Gondoltam, hogy te vagy a másik jómadár (Zolikám) szúvá teszi. :D

(#28613) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Meg is van, hova siet Hugo...

mizoli azért elölről elég hasonló. Hátulról valóban más, onnan nekem a Mi5 szebb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28614) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hoppá, úgy tűnik, sikerült javítania a srácnak a gondokat. Jött egy AICP frissítés.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28615) laci laci


laci laci
addikt

Tiszta ideg vagyok, hogy milyen romot rakjak fel...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28616) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#28614) üzenetére


Mr.C
őstag

"EDIT- The nightlies are back up."

EZ viszont nem tudom most mit takar. Érzel valamit változást vagy még nem merted felrakni?

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#28617) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#28616) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azt takarja, hogy javította a problémát, ami miatt nem volt eddig nightly (changelogban update boardconfig címszó alatt jelent meg). Feltettem, gond nélkül települt és működik.
Ami tetszik, hogy már van long press back to kill app. Vannak egyéb változások is, AICP letöltőoldalon megtekinthetők.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28618) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#28617) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem mondjuk értesítés nem jött róla, de majd valahogy leszedem :D kérdés hogy hogyan

sudo rm -rf /*

(#28619) mizoli válasza Tomi_Ohl (#28617) üzenetére


mizoli
addikt

"már van long press back to kill"

Akkor ideje megnézem :D

(#28620) mizoli válasza Mr.C (#28618) üzenetére


mizoli
addikt

Bemész az OTA centerbe és ott, vagy felteszed a mai nightly-t.

más
Ha a QS panelen megnyomom az akkut és bemegyek a további beállításokba, ezután szintén a QS panelen hosszan nyomok az akkura, beállítások fc-t eredményez :D
A long press back to kill valóban long press.

[ Szerkesztve ]

(#28621) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#28618) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Kölcsöntelefon, életbevágó dolog miatt kell... :D
Amúgy ha a long press vagy a balkezes mód navbaron nem hiányzik, akkor várhatsz is még vele. Ma is jött update, remélhetőleg holnap (vagy hétfőn) is fog.

mizoli na, ezt az FC-t eddig nem vettem észre, valóban. :D Szerencsére nem sokszor csinál ilyet az ember.
A long press az 2 másodperc ha minden igaz, néhány ROMon ez volt az alap, de emlékeim szerint később lehetett állítani az időtartamát (MM-en).

Közben rájöttem még egy dologra. Valamiért Pixel launcherben nem színeződtek az állapotsávon az ikonok az app drawerben (feketére kell váltaniuk). A Google app a ludas, ha kikapcsolom a bal oldali Google oldalat, akkor átvált a színük.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28622) mizoli válasza Tomi_Ohl (#28621) üzenetére


mizoli
addikt

Az FC nyomkodás közben jött, aztán kicsit dolgoztam rajta, hogy reprodukálni tudjam, de sikerült :C

(#28623) laci laci


laci laci
addikt

rr 2016.01.26

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28624) mizoli válasza laci laci (#28623) üzenetére


mizoli
addikt

Próbáltad?

(#28625) laci laci válasza mizoli (#28624) üzenetére


laci laci
addikt

Nem és sajna annyira nem is húz.. De most talan/lehet ki próbálom, de nem adok neki nagy jövőt.. Most valami különlegest akarok ki próbálni(salfish)Vagy már én sem tudom mit akarok.. :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28626) Tomi_Ohl válasza mizoli (#28622) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Szép munka :D

Ugyan nem sokmindent ígért a changelog, de feltettem a mai AICP nightlyt. Jó döntésnek bizonyult, ugyanis belekerültek a Lineage-hez tartozó beállítások magyar fordításai. :)

laci laci a Sailfish valóban különleges. Engedélyezd az unknown sourcest a beállításokban, aztán próbáld meg telepíteni a magyar nyelvet, még mielőtt túl sokat nyomkodnád. ;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28627) laci laci válasza Tomi_Ohl (#28626) üzenetére


laci laci
addikt

Az már kész.. Inkább azért várom a "frissítést", hogy kompatibilis legyen pár android cuccal.. Mert tényleg hiányzik pár app...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28628) laci laci válasza mizoli (#28624) üzenetére


laci laci
addikt

Csak fel raktam.A böngésző sűrűn le áll...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28629) mizoli válasza laci laci (#28628) üzenetére


mizoli
addikt

Tedd fel a Gello-t.
A 01.20-i RR-ben néztem, abban jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#28630) Lightsout


Lightsout
csendes tag

Sajnos elöző héten odaveszett a mi3 :( Kétszer egymás utáni leejtést sajnos nem bírt ki, kijelző alsó része + a led gombok nem reagálnak. Mivel kapott sajnos már tőlem eleget, nincs értelme a kijelző cserének, mert már eléggé leharcolt mindenhol, de kijelenthetjük hogy ütésállónak is elmegy a telefon :DD

Van valakinek valamilyen ötlete mi legyen az utód? Mint fentebb említették páran nekem sem jön be a többi Xiaomi formaterve, viszont a mi3 hardveresen számomra bőven elég volt, valami hasonló kéne, de már belebolondulok a keresgélésbe..... Lehet túl válogatós lettem ezután a telefon után :)

ui:Ha valaki tudja hol lehet mi3-at újonnan értelmes áron venni, az sem lenne rossz.

(#28631) laci laci válasza Lightsout (#28630) üzenetére


laci laci
addikt

Mi4?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#28632) mizoli válasza Lightsout (#28630) üzenetére


mizoli
addikt

Újonnan már nem nagyon kapsz Mi3-at.
Ha nem akarsz ROMokat cserélgetni, és nincs extra kívánságod, akkor rengeteg lehetőséged van.

(#28633) Tomi_Ohl válasza Lightsout (#28630) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

"Lehet túl válogatós lettem ezután a telefon után"
Ezt már többen észrevettük magunkon ;)
Az újabb Xiaomik közül mondjuk a Redmi 3S-nek vagy a Mi4C/Mi4S-nek sem jön be a formaterve? Azok kicsit mások, mint mondjuk a Mi5.
Xiaomin kívül ott a ZUK Z2 (Pro) elég jó ár/érték aránnyal, de kinézetre az sem az igazi. Aztán pl s4tch egy Meizu MX5-re váltott, az sem rossz alternatíva.
Mi3-at újonnan már nem nagyon lehet beszerezni, egy éve még lehetett, mostanában már nem látom.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28634) Lightsout


Lightsout
csendes tag

Xiaomi mi sorozatot ezen kivül már nem vennék, csúnya kopinak néz ki nekem az összes, nem cserélgetek ROMokat, attól függetlenül a Miui nagyon hiányozna. Redmi sorozat szintén kilőve. Nincs valami feltörekvő kínai márka ami jó is mint anno a xiaomi volt?

(#28635) Lightsout válasza Tomi_Ohl (#28633) üzenetére


Lightsout
csendes tag

Meizu MX5-el én is szemeztem, de ott is a formával van bajom.

(#28636) Lightsout válasza Tomi_Ohl (#28633) üzenetére


Lightsout
csendes tag

Zuk z2-vel nagyon felcsigáztál, már keresem is hogy lehet beszerezni :DD

(#28637) Ájvé válasza Lightsout (#28636) üzenetére


Ájvé
veterán

Oneplus 3T még esetleg (bár ez jelentősen drágább, mint a Zuk Z2 viszont megbízhatóbb forrásból beszerezhető és garancia is jobb rá szerintem). Alap ROM (Oxygen OS) stock közeli, így rendszer gyors és gyakran frissítik is. MIUI-tól nyilván így távol áll. Ami előnye a Zuk Z2-vel szemben, a lokalizált ROM, tud magyarul sőt EU piacra szánt verzió is van, így B20 sem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#28638) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#28637) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na igen, azt kifelejtettem, pedig közel tökéletes telefon (ha a kinézet és az ár is megfelel).
MIUI-t is lehet rá varázsolni, nem túl nehéz, és elvileg jól működik (persze nem hivatalos dolog).

Más: a #28621-ben leírt Pixel launcheres dolog miatt az új AICP nightlyt wipe systemmel és open gappsszal tettem fel. Sajnos a helyzet nem változott, továbbra is fennáll a probléma, de érdekes módon a Google Assistant is megmaradt (aminek elvileg csak az előző modolt Gapps miatt kellett megjelennie).
Na mindegy, mostmár marad így még egy hetet.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28639) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van vmi ötlet arra, hogy miért dobálhatja el random a hálózatot a telefon? Kb mintha repülő módba vágná magát, de a wifi és a bt is aktív marad és a pin megadása után simán csatlakozik megint. Kb 3 hete produkálja, előtte semmi változtatás nem volt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28640) Tomi_Ohl válasza fi:zi'k (#28639) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Automatikusan kéri újra a PIN-t? Nem lehet, hogy újraindul?

Más: volt értelme frissíteni az AICP-t, változott az (egyik) easter egg. Mostmár segg helyett mellek vannak. ;] :C

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28641) fi:zi'k válasza Tomi_Ohl (#28640) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem kéri a pin-t. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28642) mizoli válasza Tomi_Ohl (#28640) üzenetére


mizoli
addikt

Ez valóban szuper :C

(#28643) heidricha


heidricha
senior tag

Ha egy reboot 95% ról 65-re csökkenti a töltést, kezdjek el akksicserén gondolkodni?

Amúgy megvan az első komoly anomália az AOSPeX-el. BT párosítás helyett teljes fagyás. Csak hosszú power segített. Fenti reboot emiatt volt. Nem reprodukálható.

(#28644) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#28640) üzenetére


Mr.C
őstag

Úúúú Már szedem is le!
Hol lehet megtalálni :DD?

sudo rm -rf /*

(#28645) mizoli válasza heidricha (#28643) üzenetére


mizoli
addikt

Nem hinném, hogy akkut kellene cserélni. Időnként produkál ilyesmit az Android, sőt nálam a fordítottja is előfordult már. (ROM telepítés után nagyobb lett a töltés, mint előtte volt) :D Jelen esetben akár a fagyás rovására is írható.
A fagyást sem venném komolyan, míg nem fordul elő többször is, vagy nem tudod reprodukálni.

[ Szerkesztve ]

(#28646) Tomi_Ohl válasza fi:zi'k (#28641) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Úgy viszont már érdekes. Gondolom más telefonok nem csinálják ezt, tehát kizárható a hálózati hiba?

heidricha ha többször/több ROMmal is csinálja, akkor szerintem igen. Ha egyszeri eset, akkor előfordul.

Mr.C AICP extrákban a fenti képre kell többször egymás után rányomni. ;)
A többi easter egg már kevésbé szép, van még az AICP extrák verzióján és a Beállítások/A telefonról/AICP verzió alatt is egy.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#28647) fi:zi'k válasza Tomi_Ohl (#28646) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tudok ilyenről.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28648) mizoli


mizoli
addikt

Mi van srácok, nincs senkinek semmi közölnivalója? Így sosem érjük el a 30000. hozzászólást :)

(#28649) k.kristof válasza mizoli (#28648) üzenetére


k.kristof
őstag

Kijött a heti LineageOS build, letöltöttem, magától újraindult, telepítette és újraindult, semmi változást nem látok. Működik.

(#28650) Tomi_Ohl válasza fi:zi'k (#28647) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Akkor passz. Egy tiszta, esetleg fastbootos újratelepítéssel ki lehetne zárni a hardveres hibát.

k.kristof én meg már két AICP nightlyt nem tettem fel 😱

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.