Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Tomi_Ohl válasza blod001 (#26244) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Szeretem az ilyen képeket :) Tényleg alig látszik a különbség.

Keil Walker +1

]n.balazs[ üdv! A stabil 7.5.2.0 elég jó, nézz rá arra. Van már 7.5.3.0 is, de sok változás nincs, és nem egyértelmű, hogy jobb-e.
Viszont ha még nem volt fent MM MIUI, a partíciókra vigyázz. Vagy már megvannak az új partíciók?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26252) Mr.C válasza RAZR_v3 (#26250) üzenetére


Mr.C
őstag

Már nekem is normalizálódott az akku fogyasztás multi 7.5.3 alatt, így azt mondom, azt is fel lehet tenni tiszta telepítéssel

sudo rm -rf /*

(#26253) Ájvé válasza Mr.C (#26249) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi4 jelentősen kisebb a Mi3-nál, Mi4 és RN3P között már elég nagy méretbeli különbség van. RN3P 72.4% screen-to-body ratio, még Mi4 72.3% screen-to-body ratio-val rendelkezik, Mi3 meg csak 65.0% screen-to-body ratio. Szóval Mi3 meglehetősen nagy a képernyőhöz képest. Mi4 (139.2 x 68.5 x 8.9 mm) és RN3P (150 x 76 x 8.7 mm) között elég nagy különbség van már méretben.

[ Szerkesztve ]

(#26254) RAZR_v3 válasza Tomi_Ohl (#26251) üzenetére


RAZR_v3
tag

2016. július végi Cyanogenmod 13 buildet használok, így a partíciók rendben vannak. :)
Ezt a stabil 7.5.2.0-t honnan tudnám letölteni? Gondolom xiaomi.eu-s ROM, de sehol se találtam.

Egyébként köszi a választ neked és Mr.C-nek is!

(#26255) Tomi_Ohl válasza RAZR_v3 (#26254) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Xiaomi.eu-n a heti frissítéses topikok elején van olyan, hogy download stable, ott linkelik. Igazából a 7.5.3.0-ban csak Mr.C tapasztalata miatt nem voltam biztos, de úgy tűnik, neki sincs már gondja, úgyhogy az is jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26256) RAZR_v3 válasza Tomi_Ohl (#26255) üzenetére


RAZR_v3
tag

Köszi! Megvan az esti program :DD

(#26257) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#26255) üzenetére


Mr.C
őstag

mint kiderült, google baj volt, a gcm szolgáltatással (formerly c2dm)

sudo rm -rf /*

(#26258) Fejvadi válasza mizoli (#26243) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Persze, hogy azt akartam, ismersz. :K
Én megtudtam nézni.

Tomikám!
Esküszöm, hogy nálam jobb a 7.5.3.0 mint a 7.5.2.0 volt.
Több lett a szabad RAM és gyorsabb is.

(#26259) laci laci


laci laci
addikt

Custom romhoz van infra apk?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26260) weinmaker


weinmaker
őstag

Na véget ért a mizéria! Egy mi note lett végül az áldozat. tudom, hogy nem kicsi, de majdnem ugyanakkora mint a note 3 pro, és mivel elég baráti ár volt Fejvadi közbenjárására így belevágtam. Max ha nagyon nem fog tetszeni, akkor elcserélem, vagy eladom :D
Köszönöm a segítségeteket, hogy próbáltatok segíteni! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26261) Fejvadi válasza weinmaker (#26260) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Használd egészséggel. :C

(#26262) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Történelmi pillanat. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26263) laci laci válasza Tomi_Ohl (#26262) üzenetére


laci laci
addikt

Ez olyan mikor érzed már végzel vele és kész, de sajna tudod holnap jön hozzá megint.Újra és újra... Gratulálok..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26264) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#26262) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak regisztrált felhasználók láthatják.

(#26265) mizoli válasza Tomi_Ohl (#26262) üzenetére


mizoli
addikt

Szép munka, grat! :C

A szlovák fordításhoz még kinéz pár hajnal :D

[ Szerkesztve ]

(#26266) Tomi_Ohl válasza laci laci (#26263) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, ennek jó esetben csak akkor lesz vége, ha a MIUI fejlesztésének is vége. Vagy ha hivatalosan is itt lesz a gyártó és már ők csinálják a fordítást. Még azért van egy fontos munka, ahogy pilu is kiemelte a MIUI fórumon: egységesíteni a fordítást, hogy ugyanazokra a dolgokra ugyanúgy hivatkozzunk mindenhol, illetve biztos van jópár hiba amit javítani kéne.

Fejvadi bocs, ezt nem tudtam. 100%-on a global MIUI fordítás. :)

mizoli áh, a szlovák fordítási csapatba nem jelentkeztem, az csak a profil adataim miatt jelenik meg. A szlovákot inkább rábízom olyanokra, akiknek ez az anyanyelvük. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26267) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#26266) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nagyon ügyesek vagytok !!
:R :C :R :C :R :C :R

(#26268) Thomas16


Thomas16
tag

Hi,

Egy akksicsere után nem találja a hálózatot és nem is látja a belső memóriát.
Nem tudok lementeni, rámásolni semmit, a kamera pl. azt írja ki, hogy helyezzek be egy SD kártyát :)

Ötlet?

(#26269) Ájvé válasza Thomas16 (#26268) üzenetére


Ájvé
veterán

SD kártyát? Milyen készülékről van szó?

(#26270) Thomas16 válasza Ájvé (#26269) üzenetére


Thomas16
tag

Na ez az, hogy ez egy Mi3 :DD

Ja, plusz volt factory reset (wipe system, data).
Az is lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#26271) Tomi_Ohl válasza Thomas16 (#26270) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nem, gondot biztos nem okozott, inkább segíthetett volna... Nem lehet, hogy nem jól lett összerakva? Esetleg egy fastbootos újratelepítést próbálhatsz, ha 100%-osan ki akarod zárni a hibát, de ezelőtt ugyanezzel a ROMmal nem volt baj...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26272) Thomas16 válasza Tomi_Ohl (#26271) üzenetére


Thomas16
tag

Igen, a MIUIHU 8 6.7.21-es rom van rajta, ami jól működött.

A Drive-ról pl. tudok letölteni, de a fájlkezelőben nem látok semmit, tök üresnek látja a tárhelyet.

(#26273) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Tudtok valami jó wakelock blokkoló programot? Egy két romban van tök jó beépített de most miuira kéne. Köszi

(#26274) mizoli válasza bozarjoska (#26273) üzenetére


mizoli
addikt

Jó régen, MIUI alatt az Amplify-t használtam (xposed modul).
Nem olyan igazi wakelock blocker, mint pl. az RR-ben van, de egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#26275) Thomas16


Thomas16
tag

Valaki tud nekem segíteni fastboot rom telepítésben?
Ez alapján próbáltam, de nem sikerül.

Egy partíciós rendszerem van.

(#26276) Tomi_Ohl válasza Thomas16 (#26275) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ezt a leírást is próbáltad? Nekem ezzel sikerült, igaz, ha jól emlékszem eggyel régebbi MiFlash kellett.
Hol akadsz el?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26277) weinmaker


weinmaker
őstag

Na megjött a mi note, és miui 7 van rajta. Mit tegyek fel rá, mi az amit ajámlotok? Kizárólag miui érdekel.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26278) Ájvé válasza weinmaker (#26277) üzenetére


Ájvé
veterán

Mármint ez a Mi Note?
MIUI 8 Global Developer már elég jól használható, vagy valamelyik MIUI 7 stabil, ha nem az van rajta esetleg.

(#26279) weinmaker válasza Ájvé (#26278) üzenetére


weinmaker
őstag

De mi note. Miui7 van most rajta, csak mielőtt belaknám fel akartam tenni a legújabbat és legjobbat amit ajánlotok. De ha jó az ami rajta van, akkor beköltöm arra :)
Most ez van rajta: Miui by xiaomi.eu 7.5 stabil 7.5.2.0

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26280) Ájvé válasza weinmaker (#26279) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem ezzel nem lesz probléma, de egyébként nyugodtan belakhatod utána mented MIUI beépített biztonsági mentésével ezt gépre is átmásolhatod vagy azt hiszem felhőbe is lehet, így pedig bármikor vissza tudod állítani, csak egy gombnyomás.

(#26281) weinmaker válasza Ájvé (#26280) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszönöm szépen a tanácsot!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26282) weinmaker


weinmaker
őstag

Igaz még csak dél óta nyomkodom az új mi note-om, de piszkosul tetszik. Hiába tepsi 5,7", mégis alig érzem nagyobbnak a mi3-nél, vagyis nagyon gyorsan megszokható, és iszonyat minőségi cuccnak tűnik. Lehet, hogy már régebbi fejlesztés, de nem döcög, nem akad, jól fényképez, szóval egyelőre nagyon tetszik!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26283) Fejvadi válasza weinmaker (#26279) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ne cseréld, mert az jó.

(#26284) weinmaker válasza Fejvadi (#26283) üzenetére


weinmaker
őstag

Oksi, már kezdtem belakni. Azt nem tudom, hogy ebbe lehet tenni sd kártyát? Illetve jó lenne rá a duplakoppos ébresztés.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26285) Fejvadi válasza weinmaker (#26284) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Sd kártyát nem lehet, csak 2. SIM-et.
Dupla kopp csak Kernel cserével lehet.

(#26286) weinmaker válasza Fejvadi (#26285) üzenetére


weinmaker
őstag

Esetleg azt is meg tudod mondani, hogy melyiket tegyem fel hozzá? Ezt ugye twrp alól?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26287) Tomi_Ohl válasza weinmaker (#26286) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Tudtommal csak a Mi3/4-es ZeurionX van. Mivel a Mi Note kernele megegyezik a cancro kernellel, ezért mennie kell, de sok visszajelzés nincs ilyen telefonnal.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26288) weinmaker válasza Tomi_Ohl (#26287) üzenetére


weinmaker
őstag

Ha lecserélem arra, akkor nem lesz baja? Vagyis nem kell mindent újrarakni? Azt nagyon nem szeretném :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26289) Tomi_Ohl válasza weinmaker (#26288) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Minden megmarad, elég maximum cache-t törölni. Előtte azért csinálj egy mentést (TWRP-ben), ha mégse működne jól.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26290) Fejvadi válasza weinmaker (#26288) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szerintem inkább ne cseréld le.
Tomi már megírta melyik kernel kell, ha mégis cserélnél.

(#26291) weinmaker válasza Fejvadi (#26290) üzenetére


weinmaker
őstag

Oké egyelőre hagyom, de nagyon megszoktam a duplakoppot, és felső sávra koppintós kikapcsolást, ráadásul gombkímélő is. Esetleg más alternatíva?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26292) Ájvé válasza weinmaker (#26291) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát jobb esetben előbb lecseréled, mintsem a bekapcsoló gombja tönkre menne, esetleg ha hibás lenne, szóval inkább írd azt, hogy kényelmesebb vagy megszokás.
Nem mellesleg van érintős képernyő zár a világon, mindjárt lehet használni a Greenify-t is kapásból, persze ébresztés akkor is gombbal történik, de a gomb 50%-ban így is kímélve lesz (ha ez ilyen súlyos probléma :) ).

(#26293) weinmaker válasza Ájvé (#26292) üzenetére


weinmaker
őstag

Oké-oké, be ne kapj :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26294) Ájvé válasza weinmaker (#26293) üzenetére


Ájvé
veterán

Bocsánat, csak számomra nem szempont, lehet kicsit túlreagáltam, ilyen vagyok.

(#26295) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lett egy hiba, de nem találom a megoldást.
Bedugtam egy fülest, szépen ki is választottam a sok közül melyik legyen. Váltogattam a lehetőségeket a fülesek között és minden rendben volt. Utána beléptem az equalizerbe. Állítgattam a csuszkákat, minden ok. Beléptem ezután az előre beállított hangzásokba és kiválasztottam az egyiket. Azóta hiába választok másik fülest vagy hangsémát vagy az equalizert állítgatom, semmire nem változik a hang. Kerestem az adatok törlését, de nem találom. Mindent tudok állítgatni, de semmi nem változik. Bedugtam más füleseket, fejhallgatókat de ugyan az. Mit lehet tenni?

(#26296) mizoli válasza Fejvadi (#26295) üzenetére


mizoli
addikt

Ki-be kapcsolni, újraindítani próbáltad? Ez univerzális megoldás sok mindenre :D

(#26297) Fejvadi válasza mizoli (#26296) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Zolikám, ne bosszants. Direkt szívod a vérem. :P
Persze, hogy próbáltam, de nem oldotta meg.
Wipe-t még nem csináltam, az talán segít majd.

(#26298) Ájvé válasza Fejvadi (#26297) üzenetére


Ájvé
veterán

Alkalmazás (telepítettek közt megtalálod, igen jó kérdés), Zene és adatok törlése, ha ez se akkor wipe, ha az se akkor full wipe.

(#26299) Fejvadi válasza Ájvé (#26298) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szóval a zenénél nézzem meg. Nem tudtam melyik, gondoltam a hangok. Akkor a zenei adatok törlését kipróbálom. Full Wipe-t nem ér meg, mert szépen sól csak nem váltogatható. Köszi.

(#26300) Ájvé válasza Fejvadi (#26299) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát tippelek én is :D
De mivel zenében van az EQ is így lehet, hogy törli. Sima wipe is segíthet, ha fullt nem akarsz (bár csinálsz egy biztonsági mentést, nyomsz egy gyári visszaállítást majd visszaállítod a régi mentést, ez is segíthet, szóval adatok törlése nélkül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.