Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) hege21 válasza weinmaker (#26183) üzenetére


hege21
senior tag

Mi4?

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#26202) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#26189) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

És Mi3-nál milyen Antutu pontokat néztél? Az újabb Antutukkal ez is több pontot gurít.

weinmaker másik Mi3, Mi4. :D Esetleg Mi4c. Úgy hallottam, nappal a Redmi Note 3 sem készít sokkal rosszabb képeket, főleg éjszaka érezni hátrányt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26203) weinmaker válasza Tomi_Ohl (#26202) üzenetére


weinmaker
őstag

Mi4- ről alig találtam valamit. Most mėg a redmi note 3 prot néztem, vagyis olvastam mobilarėnás tesztet.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26204) Ájvé válasza weinmaker (#26197) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 3-ban CPU egyértelműen erősebb (ez mellett 64 bites) benne GPU kicsivel jobb. Kamera gyengébb, akku sokkal jobb. 3/32-nél előny a RAM ill. ROM mennyisége is előny, ez mellett második SIM slotba mehet micro SD kártya is. Ezen felül LTE 1800/2600 Mhz ismerete is előny.
Én Redmi 3-ra írtam, hogy gyengébb, illetve abban is az akku előny, RAM/ROM mennyisége Pro esetén, memória bővítés 2 SIM slotba, LTE 1800/2600 ismerete. Viszont gyengébb a SoC és a kamera is, ill. kijelző is azért rosszabb minőségű (HD felbontás csak, ill. kép minősége se olyan jó).
Csak fel akartam hívni a figyelmet a részletekre (mert hát az ördög ebben rejlik), hiába újabb a Redmi 3, nem feltétlenül jobb, mint írtam sok mindenben gyengébb, viszont modernebb bizonyos szempontból.
Redmi Note 3 (Pro) viszont szerintem is jobb már.

[ Szerkesztve ]

(#26205) weinmaker válasza Ájvé (#26204) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi! Minden jó tanácsot örömmel fogadok!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26206) weinmaker


weinmaker
őstag

Srácok megnéztem a youtubeon a redmi 3 note prot-t. Uhhh az óriási méret már. Szóval azt hiszem azt mégis kilőném mert egyszerűen már túl nagynak tűnik. Így akkor marad a mi4 vagy sima redmi 3 pro ha jól gondolom.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26207) laci laci válasza weinmaker (#26206) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem mi4-em van. Van belőle 2/16GB LTE és 3/16gb.Teljesen ugyan az a rom.. Kisebb méretben a mi3-tól.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26208) weinmaker válasza laci laci (#26207) üzenetére


weinmaker
őstag

Neked jobban bevált mint a mi3w? Esetleg a redmi 3 pro-t próbáltad?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26209) laci laci válasza weinmaker (#26208) üzenetére


laci laci
addikt

Volt mi-3-am is.. A telo külső mérete kisebb, inkább csak ez miatt használom a mi-4-et. Más xiaomi terméket nem használtam még.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26210) laci laci


laci laci
addikt

Mivel nem miui romot használok, hogy tudnám az infrát használni?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26211) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#26202) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köznem rájöttem. :)

(#26206) weinmaker
Mondom, az én telefonom a legjobb vétel neked, kérdezd csak meg a többieket. :DD

(#26212) hege21 válasza laci laci (#26210) üzenetére


hege21
senior tag

Melyik rommal nyomod.....
ACIP rommal megy az infra,pl. CyanogenMod 13.0 nem bírtam rávenni a működésre :(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#26213) laci laci válasza hege21 (#26212) üzenetére


laci laci
addikt

rr...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26214) laci laci válasza laci laci (#26213) üzenetére


laci laci
addikt

Most fel raktam a bliss romot. Hasonlít az rr-hez. Ebben elvileg jó a live display..
-szükségem lenne a jó öreg régi xperia billentyűre, de amit mr.c linkelt azok közül nem tudom melyik jó nekem, mert szükséges lenne a szótár ..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26215) Mr.C válasza laci laci (#26214) üzenetére


Mr.C
őstag

normal apk nem elég? ha nem jó, ott a flashable zip, az működni fog, ha meg az sem, van egy harmadik leírás

sudo rm -rf /*

(#26216) Tomi_Ohl válasza laci laci (#26214) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem is tetszett a Bliss, éppen csak az intelligens legördülés hiányzik belőle.
Xperia billentyűzet, Mr.C linkjén:
Download V6 (Normal Install Apk for 4.4+) - ez a telepíthető változat
Download V6 Flashable Zip (For LP,MM,CM12+ Users) - flashelhető változat.
Az én linkemen meg csak telepíthető van, onnan a legújabb kell.

Más: kint az RR 5.7.2. A mi fejlesztőnk éppen nyaral, de azért el tudta készíteni nekünk a ROMot. :D
Mindjárt teszem is fel. Az előző builden éppen 6 és fél óra SOT-ot értem el. Nem rossz, de a fényerő elég sokat volt alacsonyan (tegnap éjszaka fél három és fél öt közt Global MIUI-t fordítottam :DDD).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26217) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#26216) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak fordítgasd, ennek örülünk, köszi. :R

(#26218) weinmaker


weinmaker
őstag

Gondolom, hogy unjátok a telefonvásárlásos mizériámat, ezért majd offba teszem.
Tegnap sikerült élőben is megnézni egy redmi note 3-at. Nem kicsi az biztos, de elég korrekt kis teló.
Ha ti választhatnátok, akkor a két teló közül melyiket vennétek meg magatoknak?

-mi4w 3/16
-redmi note 3 pro 3/32

Erre a két típusra szűkítettem, de nem tudok dönteni :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26219) Mr.C válasza weinmaker (#26218) üzenetére


Mr.C
őstag

RN3P nekem túl nagy... biztos nem lenne az

sudo rm -rf /*

(#26220) bozarjoska válasza weinmaker (#26218) üzenetére


bozarjoska
őstag

Redmi note 3 pro, nekem nagyon bejön. Egy valami nem tetszik az a kamera. Jó időben nappal nincs vele gond de este gyengébb fénynél már nem az igazi.

(#26221) mizoli válasza Tomi_Ohl (#26216) üzenetére


mizoli
addikt

A 6 és fél óra SOT RR alatt igen szép. Nekem ennyi sosem jött össze :O , 5 óra körül szokott lenni a max.
Hogy csináltad? Hajnalban, alacsony fényerőnél Global MIUI-t kell fordítani? :C

[ Szerkesztve ]

(#26222) weinmaker válasza bozarjoska (#26220) üzenetére


weinmaker
őstag

Hahaha! Nem lettem okosabb 1:1 :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26223) pozanos válasza weinmaker (#26218) üzenetére


pozanos
tag

Szia, én anno mi 3 után használtam Redmi Note 3 telefont. Ez az mtk verzió volt, de a méret szempontjából: Mi 3 után nagyon könnyen megszoktam a nagyobb kijelzőt, most mi Note pro van, ezt is megszoktam hamar, bár jelenlegi döntésedhez ez nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#26224) bobolysza75 válasza weinmaker (#26222) üzenetére


bobolysza75
csendes tag

Szia!

Csak hogy okosabb legyél, és véget vessek "szenvedésednek" :) válaszd a Mi4-et....nálam másfél éve van meg a kicsike, páromnak október óta. Nagyon szerethető készülék, szoftveresen is jól támogatott, és fényképeket is elég szépeket lő....nő létemre megtanultam romolgatni, de eddig még elrontani sem tudtam :B
Méretügyileg is rendben van, jó kis masszív készülék, és szerintem szép is!

Fejvadi forumtárs pedig ha jól látom tett Neked egy kihagyhatatlan ajánlatot, ha jól értelmeztem!? :D
Tehát hajrá Mi4, a Mi3 telodnak méltó utódja lenne!

Tomi!

Köszi lelkiismeretes munkádat a global rom eddig tökéletesem muzsikál a drágaságomon.... ;)

(#26225) Tomi_Ohl válasza weinmaker (#26218) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A Mi4 egyedül azért necces, mert már régebbi modell. Egyébként nincs vele baj, bár én valószínűleg már az RN3 pro-t venném.

mizoli az tuti recept. :D

bobolysza75, Fejvadi szívesen teszem, de ne feledkezzünk meg a többiekről sem. :) Én csak csütörtök óta vagyok a csapatban, de innen a topikból vampire17 például már több hónapja, és amint nézem folyamatosan fordítgatott. Lehet, hogy van több ismerős is, csak ott más a neve.
Mindenesetre a fordítás jelenleg 98℅-on van, tegnap estére kb 100 string maradt, ugyanazon fájlból (Beállításokban kulcsszavak a kereséshez), de ma megint van kb 33 új string (Tisztítóval, vírusirtóval, képszerkesztővel és Második asztallal kapcsolatban).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26226) weinmaker válasza Tomi_Ohl (#26225) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi mindenkinek a választ aki segíteni próbált a döntésben. Számomra továbbra is érdekes, hogy többen írtatok, de ugyanaz az arány maradt. Nálam is az szól a pro mellett, hogy sokkal újabb, ellene meg a mérete. A mi4w-nek meg tök jó a mérete, de régebbi típus.

Mondjuk játszani nem játszom soha. Telefonálni használom, gps-nek, facebook, illetve fotózáshoz.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26227) Tomi_Ohl válasza weinmaker (#26226) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Fotókra jobb a Mi4, ilyen használat mellett meg úgysem sokat számít a kor. Elég erős marad így is. Szóval attól, hogy én RN3p-t vennék, így átgondolva lehet, hogy neked inkább Mi4-et ajánlanék.

Kész az új stringek fordítása, legtöbb nem is volt ténylegesen új, csak meglévőn változtattak. Szóval újra van esély, hogy a holnapi zárt, illetve a pénteki publikus béta felülete teljesen magyar legyen. :)

Más: előjött egy hiba az új RR-ben. Böngészőben a videók zöldes-lilásak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26228) mizoli válasza Tomi_Ohl (#26227) üzenetére


mizoli
addikt

Megnéztem, nálam nem zöldes-lilásak videók.
Lilás-zöldesek :)

(#26229) Tomi_Ohl válasza mizoli (#26228) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Némelyek igen, de ez például kifejezetten zöldes-lilás :P
Teljes képernyőre rakás után viszont normális.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26230) bobolysza75 válasza Tomi_Ohl (#26227) üzenetére


bobolysza75
csendes tag

...ez nagyon jó hír pénteken le is tesztelem!😁Köszönöm minden egyes fordító munkáját!

(#26231) mizoli válasza Tomi_Ohl (#26229) üzenetére


mizoli
addikt

Na, ezt pont nem tudom lejátszani, valami olyan zenét tartalmaz, amit nem engedélyez a GEMA (az itteni szerzői jogfosztogatók).

És valóban, ha teljes képernyős, akkor jók a videók. Nekem nem nagy hiba, de azért bosszantó.

(#26232) Tomi_Ohl válasza mizoli (#26231) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Érdekes, pedig a szerzői jogok rendben vannak... Annyi biztos, hogy zöld és lila színeket látni. ;)
Nekem sem nagy baj, mert ha videózok, akkor teljes képernyőn teszem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26233) laci laci válasza Tomi_Ohl (#26216) üzenetére


laci laci
addikt

+Mr.c:- köszönöm.. Tobb nap használat után a bliss romban csak egy hibát találtam a hívókép nem jön be hívás fogadáskor.. De megyek vissza rr-re..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26234) weinmaker


weinmaker
őstag

Srácok a mi4i milyen? Érdemes vagy felejtős? Sokat hirdetnek belőle.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26235) laci laci válasza weinmaker (#26234) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem az van 3gb/16gb..Én meg vagyok vele elégedve...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#26236) Ájvé válasza weinmaker (#26234) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem a legjobb, S615 és FHD panel nem túl jó páros általában (és itt se a legjobb), ahogy olvasom nem a legjobb a helyzete. Lehet nem véletlen megy olcsón.

(#26237) weinmaker válasza Ájvé (#26236) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi! Csak mert Fejvadinak lehet mégsem lesz eladó a mi4w, és valami kellene helyette. Már én i lassan csak nevetek a szenvedésen, hogy nem tudok egy normális xiaomit venni :) Bocsi srácok emiatt!!! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26238) Ájvé válasza weinmaker (#26237) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt van Mi4, ennyiért szerintem jó, mondjuk csak 3G-s és 2/16-os, de ezen kívül jó vétel és szerintem annyira nem vészes, tekintve, hogy 2 éves csúcskészülék újonnan.

(#26239) weinmaker válasza Ájvé (#26238) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26240) Fejvadi válasza bobolysza75 (#26224) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szia!
Tettem hát, azóta vakarom a fejem, mert azonnal kellene, de nekem meg nem jó akármi. Legalább lenne a havernál egy Mi5, minden gondot megoldana. Aztán megint jön a régi nóta, hogy kell egy Mi4, mert hát lehet élni nélküle, de nem érdemes. :D

Tomikám!
Természetesen mindenkinek köszi, Vámpírnak is, meg aki dolgozik rajta.
A Cancro Global-ról van szó ugye? Csak a fejlesztői?

Zolikám!
"Na, ezt pont nem tudom lejátszani"
RR mi? Ezt tedd fel Vadi. :P

(#26239) weinmaker
Amit Ájvé ajánlott az nem rossz ár és új.

(#26241) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#26240) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Minden telefonra közös a fordítás, tehát igen, cancro-ra is vonatkozik. Úgy hallottam, csak fejlesztőiben lesz benne egyelőre.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#26242) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#26241) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nagyszerű. :C

(#26243) mizoli válasza Fejvadi (#26240) üzenetére


mizoli
addikt

""Na, ezt pont nem tudom lejátszani"
RR mi? Ezt tedd fel Vadi. :P"

Na szóval :D
Nem az RR nem tudja lejátszani, számítógépen sem megy. És nem azért, mert valamelyik nem képes rá! Azért, mert a GEMA nevű ügyvédmaffia -szerzői jogokra hivatkozva- plusz pénzt akar olyan tartalmak eléréséért is, amik után -jelen esetben a Google- már megfizette ugyan a jogdíjakat, de a GEMA-val nem tudtak megegyezni. Pl. YouTube videók, de bármi lehet. Ezek más országokban simán elérhetők (lejátszhatók), de itt nem.

Szóval csak nyugodtan tedd fel az RR-t, nálad le fogja játszani. :P

Persze tudom, hogy ismét csak kötözködni akartál :D

[ Szerkesztve ]

(#26244) blod001 válasza weinmaker (#26206) üzenetére


blod001
tag

Most váltottam MI3-ról Redmi Note 3 Pro-ra. Nekem is az volt a félelmem, hogy a Note túl nagy lesz, de annak ellenére, hogy 5,5 col alig nagyobb, mint az MI3. Én Redmi 3 Pro-t nem vennék MI3 helyett, nem igazán fogsz érezni semmi upgrade-et az akkun és a fingerprint senson-on kívül. Amúgy a telefon érezhetően pörgősebb, mint az MI3 én nagyon szeretem és nem bántam meg. Talán egyszer majd eljut szervízbe az MI3-am is, addig viszont pihen a fiókban.

Amúgy inkább a szélességén lehet észrevenni, hogy nagyobb, mint az MI3. Gépelés közben jobban kell rajta tornáznom, de meg lehet szokni és sokkal élvezetesebb az 5,5 col.

(#26245) weinmaker válasza blod001 (#26244) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi szépen!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#26246) Keil Walker válasza blod001 (#26244) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szubjektív, de sokkal szebb a mi3 :)

(#26247) blod001 válasza Keil Walker (#26246) üzenetére


blod001
tag

Igen, ez tényleg nagyon szubjektív. Nekem pont a Redmi tűnik sokkal komolyabb és minőségibb telefonnak kézben fogva, pedig fele annyiba került, mint annó az MI3-am.

(#26248) mizoli válasza Keil Walker (#26246) üzenetére


mizoli
addikt

+1
De ez természetes :D

(#26249) Mr.C válasza blod001 (#26244) üzenetére


Mr.C
őstag

ekkora tepsi a mi3?
a Mi4 olyan jó kompakt.... de ezek szerint a RN3P terület/képernyő aránya jobb, mint a mi4-é

sudo rm -rf /*

(#26250) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Üdv megint!
Tudnátok ajánlani egy MIUI 7 ROM-ot, ami bevált nektek és megbízhatóan teszi a dolgát? Már nagyon régen nem volt MIUI a készülékemen, ráadásul csak KK alapú volt eddig. Kedvet kaptam egy kis ROM-oláshoz. Aztán ha megunom/nem tetszik, megy vissza a CM13. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.