Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-13 13:35:44

LOGOUT.hu

Így flash-eljünk rá ékezetes karakterkészletet: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nettó 67 dollárról van szó a cikkben, a geekbuyingos linken viszont 49.99$ szerepel. Azért nem mindegy. :)
40 dollár körül már én is le fogom cserélni a MiBand 2-met az értesítések jobb megjelenítése miatt, addigra úgyis lesz pár firmware-frissítés, amivel kiirtják a bogarakat.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) darvinya


darvinya
titán

Tetszetős, nagyon.
Viszont legtöbb Xiaomi-nál karakter kódolás rendszerben valami nem stimmel, mert ékezeteket nem jól kezeli vagy nem jól van beállítva.
Többször futottam bele, hogy vezeték nélküli kapcsolatnál ékezeteket krikszkraksz lesz, s mind2 rész felöl kézileg kell kapcsolati karakter kódolást beállítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3) kbyte1024 válasza Csapoati (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

majd ékezetek nélkül küldesd a maileket,sms-ket stb:) vagy hieroglifákat olvashatsz:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) ollie válasza darvinya (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan az nem stimmel, hogy nem tartalmaz ékezetes karaktereket. Gondolom nincs elég ROM hely arra, hogy a világ összes speciális karakterét tárolják, így csak az angol ABC karaktereit (a kínai mellett) képes megjeleníteni.

Na de, pont ilyenre vártam, szóval asszem már rendelem is. :)

***

(#5) hajbel válasza Csapoati (#1) üzenetére


hajbel
addikt

Nálam 60 dollár az english version Geekbuyingon. Gondolom az általad említett csak kínaiul tud. Alin már található 45 körül angol verzió.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#6) darvinya válasza ollie (#4) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem az, mert érdekes Doogee és Vernee-nél nincs ilyen gond.
Ráadásul írtam, hogy kézzel átállítva kapcsolati karakter kódolást, akkor van ékezet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) Csapoati válasza hajbel (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A fekete English verzióra nekem 50 dollárt ír, pedig be se vagyok jelentkezve.

kbyte1024: Nem zavarna annyira, a mostani semmit sem ír ki, szóval annál mindenképp jobb. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) ollie válasza hajbel (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam is 50 dollár az English version, de színenként eltér az ár, a fekete 50.

(#6) darvinya: és hogyan állítasz át karakterkódolást kézzel?

[ Szerkesztve ]

***

(#9) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Akksija meddig birja, csak en nem latom, es a gps, bip lehet jobb vetel..

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#10) ollie válasza szubrutin (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

12 napot írnak a cikkben.

***

(#11) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Nézegetem egy ideje, és hasznos is volt a teszt, de nem biztos, hogy a megvásárlás irányába terelt :) Hogy csak mozdulattal lehet felébreszteni (ha jól értem), az egyáltalán nem tetszik. A többi dolog bejönne, bár a Band 2 tud okos ébresztést, még ha a gyári progiból ki is vették.. ennél nem is reklámozták, szóval gondolom, hogy hiányzik belőle.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#12) juuzer


juuzer
addikt

Wow ez nagyon bejövős :Y

Lehet mégse veszek új bandet a Mi Band 2-höz :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#13) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Kár, hogy nincs benne GPS, sokkal jobban tetszik mint a Amazfit Pace, de így akkor kénytelen leszek azt venni.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#14) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ez most a mi band 3 helyett született, vagy az is jön majd nemsokára? Ha igen, nem sokkal előtte mi értelme volt ezt kiadni? Esetleg mit lehet tudni a különbségekről?

(#15) ZolkoW válasza Ereshkigal (#14) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez már nem új, legalábbis nem annyira. pár hónapja biztos létezik. de a 3-asra én is kíváncsi lennék.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#16) Luck Dragon

Nagyon tetszik, de nem cserélném le a Huawei Band 2 Promat rá.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) kopidoo válasza Csapoati (#7) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem ma-holnap fog megérkezni, nagyon várom már :)
Jah és a számlán 29$ érték szerepel, úgyhogy ha megfogják a vámon, akkor csak ennyi után fozetsz ÁFÁ-t.

(#18) darvinya válasza ollie (#8) üzenetére


darvinya
titán

Amelyik app-ban van ilyen lehetőség.
Pl: EsFileExplorer (4.0.2) Távoli gyors elésnél van beállítási menü ahol kapcsolati karaterkészlet beállítási.almenü.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19) k1ll3rIMi válasza Ereshkigal (#14) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Egy kicsit megtévesztő a cikk, elméletileg ez NEM az MiBand 2 folytatása, érkezőben a MiBand 3 az február 22-n járt bluetooth hitelesítésen. Az amazfit cor meg már minimum tavaly november óta piacon van.

http://kinaikarperec.blogspot.co.uk/2017/11/amazfit-cor.html

http://kinaikarperec.blogspot.co.uk/2018/02/erkezoben-az-xiaomi-mi-band-3.html

[ Szerkesztve ]

(#20) szekra


szekra
őstag

Lehetne elegánsabb.

(#21) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Köszi a válaszokat. Azért kérdeztem, mert nagyon nem vagyok képben, konkrétan még soha nem használtam ilyen kütyüt, de most tervezek venni egyet. Akkor várok a band 3-ra. :R

(#22) lexter00


lexter00
őstag

Nem,ez nem a MI band 2 utódja,ez a Huami alternatívája a MI band sorozatra

(#23) 4trASS válasza S.J.M. (#13) üzenetére


4trASS
csendes tag

És az Amazfit Bip?

[link]

(#24) AliceWake válasza ZolkoW (#11) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Közben felfedeztem, hogy ha az alsó kávát tapicskolod, akkor is felold a kijelző. Ott a kis vonás környékén.
Mindjárt kijavítom a tesztben.

Non omnis moriar.

(#25) draco31


draco31
veterán

Inkább az Amazfit Bip, az kicsit okosabb, de nem sokkal drágább.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#26) moma


moma
őstag

Mennyire pontos amúgy ezeknek a pulzus mérője? Lehet erre építeni tényleg egészségügyi szempontból? ez tök jó lenne a tesztbe, hogy összehasonlítani a méréseket valami orvosi eszközzel.

draco31: amit írsz az, ahogy nézem 100 dolcsi. ez ahogy itt írják a fele.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#27) ollie válasza moma (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszonylag pontosak, amennyiben nyugalmi állapotban van a kezed és nem izzadt. De még úgy sem pótolják az orvosi eszközöket. Edzés közben teljesen alkalmatlanok a pulzus mérésére.

***

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, habár én az Amazfit Bip Lite-ra is be akartam nevezni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) ZolkoW válasza AliceWake (#24) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez viszont jó hír. Elég esetlen tud lenni, ha a pontos időért is integetnem kell :)

moma: a pulzusnál ahogy írják, azért ezek elmaradnak a komoly eszközöktől. pontatlanabbak, tehát több átlagolással próbálnak operálni, ezzel nem is követik olyan gyorsan a változásokat, míg egy mellkaspántos gyakorlatilag minden szívverést regisztrál. Még a nagy gyártók, akik mindkettőt árulnak (mellkasit és optikait is), ők sem állítják, hogy egy szinten lenne a kettő, max. megközelíti az optikai a másikat.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#30) vampire17


vampire17
addikt

Asszonynak vettem ilyet par hete. Mi band 2-ot valtotta le nala, en a Band 2-om helyett egy Bip-et vettem, neki az nem kellett, mert "az tul fius", de ez bejott neki, csajosabb :)

Az also resze erintogomb, olyan mint a band 2 gombja. Kozben latom, mar mas is eszrevette :)

Kulso appokkal meg lehet oldani az ekezetes karaktereket (atrirja ekezet nelkuliekke) valamint ezer uj funkciot adhatunk hozza (zenevezerles pl...):

Mi bandage (magyar fejlesztes!!)

Notify & Fitness for Amazfit

Tools & Amazfit (Asszony ezzel hasznalja, elegedett :) )

Itt vannak watchface-ek: https://amazfitwatchfaces.com/cor/

Jelenleg meg nem lehet ujat letrehozni, vagy a kinaiakat modositani, de a AmazfitBipTools gyanithatoan hamarosan mar tudni fogja... https://bitbucket.org/valeronm/amazfitbiptools/branch/amazfit_cor

[ Szerkesztve ]

(#31) moma válasza ZolkoW (#29) üzenetére


moma
őstag

ollie neked is köszi az infot. Mondjuk ez csak megerősít, hogy tök értékes lenne ilyet belevenni a tesztbe. Mert így, hogy viszonylag pontos, így még érdekesebb, hogy ez mit jelent. Mikor pontos és mennyire és mikor nem az.

we all deserve a bit of luck.

(#32) huhorvba


huhorvba
csendes újonc

Sziasztok!

Szerintetek Huawei Band 2 Pro vagy Amazfit Cor éri meg jobban, egy olyannak akinek a GPS nem fontos? Olyan szempontokra gondolok például, hogy a hozzájuk tartozó alkalmazások mennyire stabilak, mennyire pontosak a kimutatásaik?
Miben más a két "perec" között a pulzusmérő ?
Az alvás megfigyelés tudom, hogy jól működik a Band 2 Pro-n, de nincs tapasztalatom a Xiaomi termékekkel ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#33) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Mindkét eszköz ahogy Alice és a többiek irták remek alternatíva. Engem először az mi band 2 fogott meg (nyilván mert olcsóbb 😁 ) Megvárom mikor jön az MI Band 3 az milyen lesz. Remek dolgok.

Bodnár Dávid

(#34) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nekem kicsit nagynak tűnik, de amúgy egész ügyes. Azért a MiBand 3at én is kivárom...

B.Cs.

(#35) batabe


batabe
senior tag

Nekem lassan egy hónapja megvan, a 12 napos üzemidőt meg tudom erősíteni. Én pár hete fedeztem fel, hogy a mibandage támogatja, azóta meg jobban szeretem. Egy mi Band 2t illetve egy moto 360 2nd-t váltott.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#36) szpali válasza S.J.M. (#13) üzenetére


szpali
addikt

Ha GPS-re van szükséged, akkor ott az Amazfit Bip hasonló árral, de a Pace-nál jobb üzemidővel

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#37) moma válasza bodnar10261 (#33) üzenetére


moma
őstag

Ugyan, majd a 4-et :DD

we all deserve a bit of luck.

(#38) bencze


bencze
senior tag

Nálunk Anyám használja a miband2-t és nagyon szereti fpleg a rezgő értesítés miatt, azért megvárom a 3-ast de jó, hogy van egyre több használható ilyen kütyü lehet válogatni. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#39) Narxis


Narxis
nagyúr

Inkább Amazfit Pace 2.

Thanos was right.

(#40) k1ll3rIMi válasza huhorvba (#32) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Én többféle perecet használtam eddig, de a MiBand 2 volt eddig a legjobb.
Kb 1 hete kíváncsiságból kondiban a biciklin elindítottam a kis MiBand 2-n a pulzusmérést és 95%-ban ugyan azt mutatta amit a Matrix bringa, a maradék 5%-ban kb 1-2 érték eltérés volt,

Igaz nem az a huawei perec amit te írtál, de van Honor Band 2-m is és az sajnos nem az igazi, nem igazán tudta a lépéseket pontosan számolni. kicsit többet mért mint amit a xiaomi terméke. (pár ezerrel :C )

Én sokkal jobban szeretem az miband 2-t. Az hogy megpróbálja kitalálni a karomon pihenve, hogy éppen milyen aktivitást is csinálok, szerintem egy óriási feature. (értsd: séta, könnyed torna, futás), és többségében be is jön neki, jó persze nem a tökéletes.

(#41) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Nekem az tetszik, ahogy ilyen kis rejtélyesen kezeljük, hogy amúgy a kijelzőkéje érintős, és nem csak egy kapacitív gombja van. A harmadik oldal végén van letisztázva.. Egy darabig vakartam a fejem, hogy most ez mi ?

...máshogy meg nem nagyon lehet feléleszteni a kijelzőt...
...A navigáció értelemszerű és pontos, viszont a menüt lehet görgetni [?] . A menüpontok ugranak...
...Az óralapot lefelé simítva láthatjuk...
...Visszalépéshez jobbra kell simítani, az adott alkalmazásokon belül pedig felfelé lapozva válthatunk a különböző oldalak között....
...A kijelző egyébként vagy mindig, vagy soha nem villan fel a kéz mozgatására...

és az utolsó bekezdésben végre: ...de kissé szerény felbontású érintőkijelzőt...

-

(#42) Samus


Samus
addikt

A Xiaomi teljesen felhagyott az intelligens ébresztés funkcióval? Ami elvileg akkor ébreszt, mikor az alvásciklus alapján a legjobb. Talán az első Mi Band tudta ezt, ha jól emlékszem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#43) GoldhandRent válasza Samus (#42) üzenetére


GoldhandRent
őstag

A második is tudja, gondolom ez is, csak kimaradt a tesztelésből.

-

(#44) hajbel válasza vampire17 (#30) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz szépen a sok hasznos infót! :)

Többieknek: Ha angol a mi fit alkalmazás, akkor elvileg a kínai verziós amazfitet is angolosítja szinkronizálás után, szóval lehet venni az olcsóbb kínai verziót is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#45) moleculez válasza ollie (#27) üzenetére


moleculez
veterán

Gear Fit 2-m van, de futásnál felmegy 190-ig, azt úgy marad se fel se le...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Alice, a Mi Fit-ben megadott adatok valósak? Lassan már mindent tudunk rólad ;]

Valahonnan ismerős volt ez a menü... hát persze, ez az Amazfit Bip, ami itt lifeg a kezemen, csak Mi Band 2 méretben megcsinálva :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#47) Almonen válasza HoaryFox (#46) üzenetére


Almonen
aktív tag

Szegény Alice, amúgy átlagban minden nő ilyen adatokat adhat meg szóval :DDD

(#48) petipetya


petipetya
nagyúr

Csúnya. Még jó, hogy van alternatíva a Bip/Peace személyében.

"nincs rá lezsóidő"

(#49) Keem1


Keem1
addikt

Na, ez tök jó. :C

Brigi, a pánt legkisebb állása nagyjából megegyezik a band 2 legkisebbjével, ha van még összehasonlítási alapod?

(#50) antel


antel
újonc

Mi band 3-at várjuk nagyon!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.