Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) ForRedGlory válasza mad823 (#51) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Fake, olvass utána...

(#53) BiP válasza geparduc (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Ma már egy 4K tévé vagy 27" 4K monitor már nem a csilliárdosok kiváltsága.
(persze ettől még nonszensz, hogy nem támogatja, de ez nem feltétlenül showstopper)

(#54) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Köszönöm a cikket.
Nálam egyértelmű a PS5 vásárlás.
Az legtöbb exkluzív Sony cím fantasztikus élményt ad, amit más játékok meg sem közelítenek.

[ Szerkesztve ]

(#55) Aciduzzu válasza Cythyel (#22) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

"a ps5-nek a cpu és gpu közötti cross-burst és a magasabb órajel a kevesebb cu tömb ellenére is több kakaót biztosít."

Igen, láttuk ezt a több kakaót, eddig szinte az összes játék gyorsabban tölt be a hagyományos SSD-s Xboxbon, mint a szupercsillivillicernyleszarjaabokáját SSD-n PS5-ön...

Akkor hogy is van ez?

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#56) sasa134


sasa134
addikt

Teljesen egyértelmű, hogy a PS2-3-4 után jön az 5 is - a lenyűgöző exkluzívok miatt. Meg is rendeltem előre, de persze nem tudják jövő héten teljesíteni (Saturn, Németország).
Szóval majd jön amikor a polcról le tudom venni.
Jó játékot mindenkinek.

Avanti Roma

(#57) Kansas válasza Aciduzzu (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Azt honnan veszed, hogy az Xbox-ban "hagyományos SSD" van?
Elvileg a külső SSD-ről lehet tudni, hogy egy 2242-es m.2 SSD egy custom burkolatban és interface-szel, de a belsőről még képet se láttam - nem kizárt, hogy az se cserélhető...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#58) geparduc válasza BiP (#53) üzenetére


geparduc
csendes tag

Az lehet, de nem akarok emiatt 4k tv-t venni, főleg úgy hogy kb 50 ms imput lagjuk van vagy még több :)

(#59) hyperspace válasza goku_sama (#50) üzenetére


hyperspace
őstag

Most látom, hogy 14-20 ezer között lehet venni Ultimate Game Pass-t. Törölném, amit korábban leírtam, brutál jó áron van. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#60) Xaels


Xaels
félisten

Nem tudtok egy One X - Series S komoly összehasonlítást?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61) #16820480 válasza geparduc (#58) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mikor láttál utoljára tévét? :N 4K60 4:4:4 módban 10-15ms körül vannak már a normálisak.

(#62) geparduc válasza #16820480 (#61) üzenetére


geparduc
csendes tag

aha...az új lg oledek tényleg annyin vannak 500 ezerért. Amíg bele nem ég a játék képe

(#63) BiP válasza geparduc (#58) üzenetére


BiP
nagyúr

4K monitort is említettem, nem csak tévé van.
Ha most 1440p-n vagy, akkor gondolom az sem tévé.

(#64) Noukoum


Noukoum
veterán

A ps5 nagyon futurisztikus külsőleg, nem sok helyre lehetne berakni a lakásban. Az Xbox ellenben bárhova befér, és örülök hogy megtartotta ezt a gyönyörű formát a cég.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#65) #72042496 válasza geparduc (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

A jobb LCD-k is annyin vannak néhány éve, a párszáz órányi játék képe viszont az OLED-be sem ég bele.

[ Szerkesztve ]

(#66) RudY válasza Kansas (#57) üzenetére


RudY
addikt

Onnan, hogy több kép is volt már, illetve bontásra is kerültek, pl.
[link]

A PS5-ben pedig ezt a megoldást választották: 6 db Toshiba TLC chip. [link]

[ Szerkesztve ]

(#67) Kansas válasza geparduc (#62) üzenetére


Kansas
addikt

IPS TV-k is, sőt néhány VA is meg QLED, nem csak az OLED...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#68) BiP válasza Kansas (#57) üzenetére


BiP
nagyúr

Hagyományos alatt szerintem azt értette, hogy nem a PS5-nél kiemelten promózott 5.5GB/sec átvitelű custom SSD, hanem a PC-ben megszokottabb nvme PCIe 3 x4 -eshez hasonló tempójú (2.4GB/sec-es) ssd.

(#69) geparduc válasza BiP (#63) üzenetére


geparduc
csendes tag

Tv-t említettél,nem monitort. Legalábbis nekem azt írtad. Most 1440p monitorom van igen, tehát akkor vegyek emiatt 4k-sat helyette - csak azért mert a ps nem támogatja ezt a felbontást.

(#70) geparduc válasza Kansas (#67) üzenetére


geparduc
csendes tag

Igen vannak, de milyen imput laggal? 50 ms?

(#71) #16820480 válasza geparduc (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sony XH90, 250 volt most múlt héten, jelenleg még 300-ért kapható, 4K60-on 15ms, 4K120-on 6,7ms. Nem ég be sehova. De ott az XG85 is, 14ms 4K60 mellett.

(#72) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

erdekes lesz ez az osszetordelt vram a boxon. probalkoztunk mar ilyennel, es nem mukodott. szia gtx 970!
gondolom a fejlesztonek kell majd megirnia, hogy mit melyik memoria reszegyseg kezeljen, es... hat a windows exkluziv fejesztokon kivul senki nem fog ezzel pepecselni. megirjak ps-re a jatekot -ahogy esdig is tettek- portoljak, aztan viszon' latasra.

gamepass - nem adhatjak a vegtelensegig ingyen a jatekokat, elobb utobb felmegy az ara, fel kell hogy menjen. addig pedig pc-n jatszom az exclusive cimekkel 😂

a nyers ero, pesig megintcsak "semmit" nem tesz hozza, minden optimalizacio fuggo. ha pedig ps-re fejlesztenek, majd azt portoljak, az lesz optimalizalva. plusz a vram mizeria is visszahuzhatja azt a papiron levo vegtelen erot szvsz

de majd a gyakorlatban kiderul

-

(#73) BiP válasza Noukoum (#64) üzenetére


BiP
nagyúr

"megtartotta" :)
Eddig tök máshogy nézett ki, mire gondolsz azalatt, hogy megtartotta?
Csak eddig lapos téglatest volt, most meg négyzet alapú hasáb, egy zömökebb tömb.
Annyiban hozta a hagyományokat, hogy téglatest ez is, (csak más arányokkal), míg a PS szériánál merészebb vonalakat mertek használni a formatervezők.

#74 Kansas : De hát ez az xboxos is azzal egyenértékű ezzel a 2.4GB/seccel.

[ Szerkesztve ]

(#74) Kansas válasza RudY (#66) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, bocs, tévedtem: 1 TB NVMe M. 2 2230, nem 2242.
A lényeg az, hogy Xbox-tól függetlenül nincs ilyen SSD a piacon tudtommal, csak PCIe v3-as...

#68BiP: ja, értem. Kár hogy tök mindegy, ha nem jutsz hozzá a boltból, hanem csak a szervízben tudják cserélni, akkor igazából mindegy, mert onnantól csak az a kérdés, hogy hány hétig áll a konzol a szervízben, mielőtt visszakapod. Illetve semit nem mond az SSD MTBF-éről - hisz hol érdekel, hogy mennyi idő megjavítani, ha eleve nem romlik el...?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#75) #72042496 válasza geparduc (#69) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt írta, hogy 4K tévé vagy 27" 4K monitor. Nyilván a te döntésed, hogy mit teszel. Szerintem a PC és a konzol annyira más UX, hogy érdemes meggondolni, váltasz-e csak mert a konzol olcsóbb. Engem speciel a kanapéból játszható indie, illetve PS-exkluzív felhozatal fogott meg, ezért alapból konzolon játszottam sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#76) Kansas válasza geparduc (#70) üzenetére


Kansas
addikt

Ott vannak a linken amit adtam #67-ben, zömében 10-25ms

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#77) geparduc


geparduc
csendes tag

Nem mintha a 15 ms lagtól el lennék ájulva, bár az még elfogadható. A sony xh90 legolcsóbb ára 414 ezer ft az árukeresőn. Több százezer ft-ért már inkább számítógépet veszek :)

(#78) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Meg kell venni mind a kettőt, és kész! :))

(#79) BiP válasza geparduc (#69) üzenetére


BiP
nagyúr

Írtam én monitort is, max. átsiklottál felette.
Mindegy.

Nem feltétlenül kell venni helyette, csak mondom, mint létező opció.
Vagy alkalmazkodsz és veszel 4K kijelzőt vagy FullHD-n játszol rajta (mert szerencsére ez elvileg fog menni 1440p-s kijelzőn, tehát nem no signal lesz az eredmény), vagy lemondasz a ps5-ről.
Innentől a Te döntésed, ebbe nem szólhatok bele.

Látványban előnye lenne a 4K-nak, ezért én inkább ezt javasolnám.

(#80) Aethel


Aethel
aktív tag

Tökmindegy a dilemma, idén Xbox mert AZ KAPHATÓ. Jövőre meg egy PS5. Nevetségesnek tartom hogy egy kiszámítható megjelenéssel képtelenek voltak a Sony-nál felkészülni a vásárlási lázra. Én PS5-t vennék elsőnek de cseszhetem, jó ha jövő nyárra hozzá lehet majd simán jutni.

(#81) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Van egy kis problémám a cikkel kapcsolatban. Szépen kitér a memória commit megoldásokra high level módon de úgy kezeli a témát mindha mindhárom (Windows, Xbox, Sony) megoldás ugyanúgy futtatná az alkalmazásokat, pedig nagyon nem.
Arról esetleg nincs infód, hogy a PS5-PS4 OS-e hogyan csinálja. Windows-t mindenki ismeri, Xbox az egy forkolt Win10 és VM-ekként futnak a játékok. Érdekelne a PS is.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#82) dokanin


dokanin
aktív tag

Mindenesetre érdekes lesz, hogy hogyan portolják majd ezeket a játékokat pc-re.

(#83) AxBattler válasza Kansas (#74) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudtommal még a Sony sem adta meg a certified meghajtók listáját... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84) RudY válasza Kansas (#74) üzenetére


RudY
addikt

Lényegében tehát cserélhető. :DDD ;)
Sokan a szervizeléstől aggódnak, de az legyen a gyártó gondja, legfeljebb cserélik PS-ben az egész lapot, minthogy forrasztgassanak. Gari letelte után már neccesebb, de majd kiderül.
XS tesókba se érdemes a Seagate megoldását erőltetni, külső USB-s "normál" SSD-n bármi tárolható, baromi gyorsan és kulturáltan áthelyezhető oda-vissza, tetszés szerint (tesztelgetem 2 napja). ;)
A PS5-nél ezt kicsit szerencsétlenül oldották meg, ugyanis a PS5 játékok kizárólag a belsőn tárolhatók és slussz.

[ Szerkesztve ]

(#85) geparduc válasza BiP (#79) üzenetére


geparduc
csendes tag

Igen. Mindenesetre köszi a tippeket. Azt nem tudod véletlen, hogy egy monitorra rá lehet-e egyszerre kötni a pc-t és a ps-t? Előbbit display, utóbbit hdmi porton át és valahogy váltani a kettő között, attól függően hogy épp melyiket használom.

(#86) Döglött Róka válasza geparduc (#85) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezt minden monitor tudja ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#87) RudY válasza geparduc (#85) üzenetére


RudY
addikt

Már hogyne lehetne. Nálam PC, PS és X is lóg rajta éppen. (DP és 2 HDMI)

(#88) #72042496 válasza geparduc (#85) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, lehet ilyet. Csak nézd meg a kézikönyvben, hogy HDMI-n milyen jelet fogad és milyen funkcókat támogat a monitorod, mert a játékos monitoroknál jellemzően a DP az elsődleges bemenet. (HDMI-n pl. lehet, hogy maximum 60 Hz lesz elérhető Adaptive-Sync/FreeSync/VRR nélkül.)

Monitorhoz jobban jársz az XBOX-szal szerintem, az tud WQHD-t is és FreeSync-et is.

[ Szerkesztve ]

(#89) Kansas válasza RudY (#84) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, a PS5-ös játékok kizárólag a belsőről futtathatók. Tárolni elvileg lehet USB-sen is(sajnos még nem launch-kor) afféle download cache-ként, legalább is mikor utoljára néztem, még erről volt szó...
Ha minden jól megy, jövő héten megjön a PS5-öm, majd tesztelem... kivéve, ha túl későn kapták meg az előrendelésem, akkor ugyanez majd februárban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#90) BiP válasza geparduc (#85) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, ezeket már tudják a monitorok.
(most nézem, 100e-től már vannak 4K monitorok 27" és 32" is, igény szerint. [link] )

(#91) Raysen623 válasza Noukoum (#64) üzenetére


Raysen623
addikt

PS5-öt nem berakni kell, hanem rárakni valamire. Külsőre szerintem sokkal szebb mint az XBOX. Viszont az XBOX minimalista megoldása is szépre sikeredett.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#92) RudY válasza Kansas (#89) üzenetére


RudY
addikt

Ez jó hír, hogy legalább foglalkoznak a megoldással, jövőre már engem is érint, addig marad a pro.

A futtatás világos, xs-nél is csak belsőről, vagy a Seagate bővítőről mehet az optimalizált változat.
ugyanaz. Ügyesen megoldották, külső tárolóra való letöltés befejezése után rögtön látszik ezeken a Series X|S logo, de oda-vissza nyíl is jelzi, hogy futtatáshoz majd áthelyezés/másolás szükséges.

(#93) geparduc


geparduc
csendes tag

Igen Xbox tényleg jobb lenne, csak hát nem áll a kezemre a controllere :)
Pc-n is dualshock 4-et használok.

(#94) tasiadam


tasiadam
veterán

Aztán úgy fog járni a PS5 mint a TESLA, h ogy addig írja rá az adatokat, míg el nem kopik az SSD? :D Asszem volt ebből móka a TESLA számítógépekkel, hogy az SSD megadta magát, és az egész panel cserés lett. A PS4-ben is ott volt az opció, hogy cseréljék ha úgy van, nade hogy égetett SSD... max boostolni lenne jó, és mellé egy cserélhető másik SSD kéne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#95) siposz válasza tasiadam (#94) üzenetére


siposz
aktív tag

Ha minden nap felraksz 2 új 100 gigás játékot, akkor lehet. De reálisan csak a mentések jelentik a gyakori írást, azok meg mehetnek az írástűrőbb részre.

[ Szerkesztve ]

(#96) Kansas válasza RudY (#92) üzenetére


Kansas
addikt

Ha Pro-m lenne, akkor engem is csak jövőre érintene, de a Slim-et még idén jó lenne lecserélni... nem rossz a 1080p felskálázva a 4K TV-men, de nem az igazi... és a HDR implementációval se vagyok különösebben megelégedve, remélem az új jobb lesz.
Az biztos, hogy első mozdulattal dugok a PS5-re egy USB-s SSD-t a PS4 játékaimnak - egyelőre 240GB-ost, később talán 500GB-ost.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#97) zolomon17 válasza hunluki (#3) üzenetére


zolomon17
senior tag

+1 :K

Havernak a héten hozták meg magyar webshopból.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#98) Zanik


Zanik
addikt

Nagyon jó, olvasmányos cikk.
Örvendetes, hogy mind az MS, mind pedig a Sony is előállt "bomba" ötletekkel. Megnézném, mit tudna egy konzol, amiben mindkét ötlet benne lenne. :D

Amúgy előzetesen is azt vártam, hogy az XSX hajszálnyival erősebb lehet multiplatform címekben, a Sony meg majd esetleg az exkluzívokban mutatja meg mint tud a PS5.

Szerintem egyikkel sem lehet nagyon mellélőni. Én maradok PS vonalon, nem fanboy-ság, egyszerűen a sok PS4 játékom (plusz gamer PC) mellett ennek van leginkább értelme.

Jah, és az 1440p-re azt nyilatkozta a Sony, hogy lehet egy későbbi frissítéssel beleteszik a támogatott felbontások közé. És itt a lehet szó azért hangsúlyos...
[link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#99) Televan74 válasza tasiadam (#94) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én 4db 500gb -os SSD -t használok PC -n Van hogy elég sűrűn telepítek és törlök játékokat. Kb. egy éve vannak meg és semmi problémám velük. A 300TBW -nak meg még a közelébe sem vagyok. Kicsit túl van lihegve ez az SSD elhasználódik dolog. Egy probléma lehet vele, de az súlyos ha a vezérlő megy tönkre, akkor az összes adat elvész.

PS5 -be saját magad rakhatsz majd NVME SSD -t csak egyelőre a Sony még nem engedi, gondolom majd később firmware frissítés jön rá és lesznek ajánlott márkák és típusok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#100) tasiadam válasza Televan74 (#99) üzenetére


tasiadam
veterán

Csak ha a vezérlő murdel meg, akkor cseréled az SSD-t, új system és kséz, mehet tovább. De ha forrasztott az SSD, akkor kuka. És nem tudom mennyire fogják cserélni a chipeket.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.