Hirdetés

2021. január 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) zzola

zzola
félisten

Kösz, érdekes cikk!

(#2) Alexios

Alexios
addikt

Nem mintha bármelyiket is lehetne kapni :))

(#3) hunluki válasza Alexios (#2) üzenetére

hunluki
senior tag

Xboxot lehet, elmész media marktba és leveszed a polcról, több helyen is írják hogy rakat ki van rakva és vihető.
Én most néztem fel a PS store-ba és botrány kiábrándító módon le lett butítva. Wishlist csá, bármiféle listázás csá, de legalább az egész átláthatatlan. Nálam ez most mérhetetlenül nagy fekete pötty a sony-nak.

(#4) AxBattler

AxBattler
félisten

- Dis gonna'b gud! :)

"Vásárolj Durex terméket, és nyerd meg a legújabb Microsoft Xbox Series X 1TB játékkonzolt!" .................. .................................................................................................................. Cable management is for the weak!

(#5) Duree

Duree
veterán

Ha majd lehet kapni akkor szerintem először PS5, majd utána XBOX

(#6) sittes79 válasza AxBattler (#4) üzenetére

sittes79
addikt

Ijj én is csak mozizni jövök :O

(#7) Chaser

Chaser
titán

"Xbox Series S és X kontra Playstation 5 – melyiket vegyem meg?"
koizárásos alapon a series s-t, mert azt lehet kapni, a többit nem

hunluki
olvastam hogy valakinek lett így, meg van aki több mm-en átrongyolt míg végül kapott, de ez nálam nem teljesíti a "lehet kapni" dolgot
mm nem is litázza a series x-et
series s az van, akárhogy nézem, az nagyon hitvány egy valami lett x-hez képest, nyócvané' talán, de nem 11x k-ért

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#8) Busterftw

Busterftw
őstag

Szerintem nagyon sokan a PS4 jatekfelhozatal alapjan biztos inkabb a maradnak PS vonalon.
Nyilvan akinek az Xboxos cimek jonnek be marad azon, de a felhozatal sokkal jobb volt PS-en.

Plusz ugye a Microsoft elegge osszekototte a PC-Xbox jatekokat, igy akinek eleve van PC-je, jobban jar a PS exkluzivokkal.

[ Szerkesztve ]

(#9) Chaser válasza Busterftw (#8) üzenetére

Chaser
titán

volt rajta forza? nem vót'
sz@r ps ;]
ez erősen egyéni kinek mit jelent a jobb felhozatal
nekem kalap sz@rt mindkét gyártónál, 1-2 kivételtől eltekintve

(#10) hunluki válasza Busterftw (#8) üzenetére

hunluki
senior tag

Én eddig PS oldalon voltam de most kivárok, MS is bevásárolt nagy studiókból, sony-nak meg ott van kézenfogható példának amit eddig letett az asztalra. Szerintem 2-3 évig még kivárós, úgy sincs sajnos elég időm játszani, addig meg elég a PC/PS4 pro. Utána pedig majd meglátjuk, nem állok egyik oldalon sem, az előző kommentemben említett store butítás pedig szintén nem volt egy jó húzás a japánoktól.

(#11) modd3r

modd3r
őstag

Szerintem a MS GamePass miatt sokan mennek át PS vonalról is....

(#12) zzola válasza modd3r (#11) üzenetére

zzola
félisten

Annak a szolgáltatásnak az ár/érték arányával még a Sony sem tud versenyezni.

(#13) julius75

julius75
aktív tag

Ha valaki tud biztosat mediamarkt ügyben esetleg megoszthatná. :R

(#14) Chaser válasza julius75 (#13) üzenetére

Chaser
titán

nyilván meg kell emelni a csodafont és zargatni a közeledben levő áruházakat, hátha
de hogy ebben mi nekik a jó, hogy esetleg van és leveszik a webshopból azt nem tudom megérteni

(#15) atok666

atok666
őstag

...Manapság például előfordulhat, hogy a programnak pár megabájtnyi adatra lenne szüksége, de ez esetleg egy 100 MB-os adatblokkban található meg. Ilyenkor be kell tölteni a teljes adatblokkot annak ellenére is, hogy esetleg 96-97 MB-nyi rész nem is kerül felhasználásra belőle....

Ez nem vilagos. Miert kell beolvasni az egesz allomanyt?

Atok

(#16) Busterftw válasza Chaser (#9) üzenetére

Busterftw
őstag

Ezert irtam azt, hogy akinek kell az a par Xbox exkluziv, azt fog venni, bar Forzat jatszhatok PC-n is.

hunluki
A Microsoft mar elotte (Xbox One/PS4 era) is megvette a fel jatekipart, aztan nem mentek vele semmire. En inkabb alapoznek a PS4 jatekfelhozatalra.

Az atlag velemeny/konkluzio marpedig az, hogy az Sony a jobb jatekfelhozatal miatt nyerte ezt (regi?) a generaciot.

(#17) julius75 válasza Chaser (#14) üzenetére

julius75
aktív tag

nekik mi a jó benne, azt nemtom (illetve de, két külön cégről van szó talán),
de hogy nem állok neki órákig telefonálni, az biztos......na akkora pánik még nincs........

gondoltam ha bekerül ide valós elérhetőség, az talán többeknek jól jöhet, bárhol lakjon is.

(#18) Chaser válasza Busterftw (#16) üzenetére

Chaser
titán

oszt' akinek nincs pc-je nem megy vele sokra
nálam a forza volt domináló anno, aztán meg a gp ( : 95%-ával akkor se játszanék ha fizetnének, de az a fennmaradó 5% néha érdekel ideig-óráig
most is csak forza miatt vennék sx-et és gp miatt

julius75
ezzel én is így vagyok, megrendeltem alzáról
dec 10-re ígérik ( :

(#19) Tin

Tin
addikt

Ez nem kerdes, azt, amelyiket lehet kapni :) Es asszem csak az egyiket lehet.

(#20) ChoppR

ChoppR
tag

PS5-öt szeretnék vásárolni, nem rendeltem elő, erre a következő előjegyzési idő: 2021.03.31?!? WATAFAK?!
Xbox Series X nagyon sok Media Marktban és Euronicsben van még a polcokon, aki esetleg arra várt.

iPhone SE

(#21) Chaser válasza ChoppR (#20) üzenetére

Chaser
titán

én arra várok hogy menjen webshopba, mert személyes átvétnél elállási jog sincs, oszt' mondjuk ha belefutok egy cw-s gépbe úgy viszem vissza hogy nagyon

szerk:
pontosabban személyes átvét nem gond, ha előtte netről lett rendelve az adott dolog

[ Szerkesztve ]

(#22) Cythyel

Cythyel
senior tag

nekem egyértelműen ps5, hiába néznek ki az xsx specifikációi jobban papíron cpu és gpu terén, a ps5-nek a cpu és gpu közötti cross-burst és a magasabb órajel a kevesebb cu tömb ellenére is több kakaót biztosít... nem is beszélve a jóval magasabb adatátviteli tempó ssd-ről... ide lehetne még hozni az excluzív címeket is, de ha csak hw-t nézem, nekem egyértelmű a ps5, meg számomra szebb is :DDD még ha felhőkarcolónak vagy űrhajónak is néz ki, de nem egy hamutartó, vagy mosógép mint a másik 2

(#23) Chaser válasza Cythyel (#22) üzenetére

Chaser
titán

én űrhajónak néztem ;]
sx inkább légtisztító kicsiben, nekem személy szerint bejön
nzxt h1 hautartóra és az árára less rá ( :

(#24) Abu85 válasza atok666 (#15) üzenetére

Abu85
HÁZIGAZDA

Mert hardveres háttér nélkül nehéz meghatározni, hogy egy adattárolón tárolt adatblokknak pontosan melyik része kell. Az új konzolok azért tudják ezt megoldani, mert be van építve erre egy hardveres háttér a memóriavezérlőbe. Egyszerűen közvetlenül meg tudják címezni a tárolt adatot az SSD-n, vagyis hajszálpontosan meghatározható, hogy az adatblokknak melyik részére van éppen szükség, és így elég csak azt bemásolni a memóriába. Effektíve ebben a működési módban nem is a valós memória a konzolok memóriája, hanem az SSD-n tárolt adat, ami ugye meghatározható egy játéknál, a valós memória gyakorlatilag egy gyorsítótár.

[ Szerkesztve ]

(#25) sheratan

sheratan
titán

Nekem is PS5 lesz, csak lehessen kapni. Persze annyira nem sürgős, de azért ha már van hozzá tévé, jöhetne :))
GP miatt meg ott a pécé, így az XBox kiesik teljesen.

(#26) -FLY-> válasza Cythyel (#22) üzenetére

-FLY->
senior tag

Ez majd a multiplatform címeknél kiderül, de valószínűleg mikroszkóppal kell majd a különbségeket keresni, az előző frissített gennél elég volt a nagyító. :DDD
Azt meg kb el kell felejteni, hogy a AAA multiplat fejlesztők komoly energiákat fognak ölni a gépek erőforrásainak, külön-külön kiaknázására, erre ott lesznek a first party exkluzívok.

[ Szerkesztve ]

(#27) ChoppR válasza sheratan (#25) üzenetére

ChoppR
tag

Milyen TV mellé szánod? Én egy LG C9-cel várakozom rá :)

iPhone SE

(#28) sheratan válasza ChoppR (#27) üzenetére

sheratan
titán

Hát, nekem annyi pénzem nem volt erre, szóval csak egy Sony XH90 :)

(#29) ChoppR válasza sheratan (#28) üzenetére

ChoppR
tag

Idén márciusban vettem 399k-ért akciós a MediaMarkban. :)
Jó a Sony is. Már csak egy konzol kell hozzá! :)

iPhone SE

(#30) Chaser válasza ChoppR (#29) üzenetére

Chaser
titán

tudod mi a különbség a bx és c9 közt?

(#31) solti

solti
aktív tag

xbox mellett a flightsim szól, de még meg se jelent rá... és ha nem lehet majd billentyűzettel meg rendes joy-jal irányítani, akkor felejtős, marad a pc vásárlás ~300K minimum...

(#32) ChoppR válasza Chaser (#30) üzenetére

ChoppR
tag

The LG BX OLED and the LG C9 OLED are two similar TVs. The C9 is better-built because it has a metal stand, it gets much brighter, it has better gradient handling, and it has a lower input lag. However, the BX has better out-of-the-box color accuracy.

Ezt találtam róluk hirtelen összehasonlítva. Amúgy nem ismerem a BX-et.

iPhone SE

(#33) Chaser válasza solti (#31) üzenetére

Chaser
titán

? ( :
tesztelni akartam 3070-nel, ha már gp pc-n ott van
3-5 esetenként 8 megabit/s-kel jött
jóóóóó
aztán hallom vga pörög, óóó biztos a yt
végül kiderült lóPh@szt, gp alig valamit húz le, onnantól egy ms downlader "szedi" a játékot, az meg zabálja a gpu-t ( : egy downloader
inkább megnéztem teszteket, még 1440@60 sincs meg egy 3070-en
persze ha fhd-ba nyomnád ott már nyilván megvan, csakhogy ez a vga magában 200k+

szerk:
ChoppR
:R

[ Szerkesztve ]

(#34) sheratan válasza solti (#31) üzenetére

sheratan
titán

Mármint a VGA bele, amivel 4K-ban megy a FS :K A pécé többi részét még külön számold rá, amit kell venni újat.

ChoppR: Ez meg most vettem BF akcióban egy hete 250-ért :B Nagyon király a C9 amúgy, csak mivel én monitornak is használom, így nem is nézegettem OLED-et, mert túl sok statikus tartalom van.

(#35) makkmarce válasza Chaser (#21) üzenetére

makkmarce
aktív tag

milyen az a cw-s gép? annak mi baja?

(#36) KRi2

KRi2
aktív tag

A specifikációs táblázatnál miért nem sikerűlt egy táblába berakni a box-ot, a ps mellé? Csutka ugyanazok a szempontok. Több értelme lett volna.

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#37) Chaser válasza makkmarce (#35) üzenetére

Chaser
titán

cicereg, nyávog, ciripel, ki hogy hívja
bele lehet futni konzolnál is

sheratan
nem, 4k-ra a vga min 4-500k fs-nél, talán a 3080 már elég alá, talán
nyilván x-nél jól le lesz butítva 4k-hoz

(#38) tothmaxy182

tothmaxy182
őstag

Nekem most egy PS4-em van, de őszintén szólva jelen pillanatban a Series X és a Microsoft hozzáállása szimpatikusabbnak tűnik.

Az exkluzívokról meg annyit, hogy az MS-nek jelenleg az isten tudja hány fejlesztőstúdiója van, szóval a nagy számok törvénye alapján a következő 2-3 évben X-boxon is potyogni fognak a jobbnál jobb címek.

Mindegy, majd meglátjuk. Úgy sem terveztem a következő 1-2 évben új generációra váltani.

Minden szavam magánvélemény!

(#39) natë

natë
nagyúr

X. 2 napja van meg, vadállat. (és most nem a teljesítményről beszélek) ;]

XBOX Series X & Apple & Sony XF9005

(#40) Stanley-B. válasza hunluki (#3) üzenetére

Stanley-B.
őstag

megy vissza nemsoká a wishlist

(#41) atok666 válasza Abu85 (#24) üzenetére

atok666
őstag

Akkor ugy latszik rosszul ertelmeztem. Arra gondoltam, hogy miert nem lehet egy open, seek, readet (leegyszerusitve) csinalni az adott allomanyon es beolvasni csak azt amire szukseg van - marmint az applikacios logika tudna, hogy mit hol keressen es mennyire adatra van pontosan szuksege.

Atok

(#42) ForRedGlory

ForRedGlory
nagyúr

Amelyik szimpatikus. Viszhall, zárható.

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#43) natë válasza ForRedGlory (#42) üzenetére

natë
nagyúr

Ezt

XBOX Series X & Apple & Sony XF9005

(#44) Kansas válasza ForRedGlory (#42) üzenetére

Kansas
őstag

+1 :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#45) dokanin

dokanin
tag

Érdekes, hogy forrasztották az ssd-ket, mert ha cserélhető lenne, akkor akár évekkel később is lehetne bővíteni, amikor már kellően kihasználnák a programok. Így viszont most 10 évre le van korlátozva ez a terület. Pláne úgy hogy a Sony előnye akkor jönne ki igazán ha nagyobb lenne az ssd. Arról nem is beszélve, hogy ssd elhalálozásával az egész gép halott.
Értem én, hogy most drága az ssd, de évek múlva biztos sokkal olcsóbb lenne.

(#46) Kansas válasza dokanin (#45) üzenetére

Kansas
őstag

Halló, van benne PCIe v4 NVMe M.2 bővítőhely, amibe olyan SSD-t raksz amilyet szeretnél, ha 2 év múlva 2TB-s lesz olcsón, akkor azt, annyi az egyetlen követelmény, hogy elég gyors legyen, és a Sony ráüsse a plecsnit...
Ehhez képest Xbox oldalon van 1-féle oszt jó napot, az ára se nagyon fog csökkenni, mert nincs versenytárs - az előnye, hogy már az elejétől kapható, és könnyen cserélhető, tehát vehetsz belőle többet, aztán mint a memóriakártyát, dugdosod ki-be

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#47) geparduc

geparduc
csendes tag

Gondoltam egyszer az életben veszek playstationt - miután az 500$-ra belőtt rtx 3070-es vga-k 250 ezer ft-tól kezdődnek, dehát a ps5 nem támogatja az 1440p felbontást, így nem sok értelme. Legalábbis olyanoknak, akik ilyen monitoron akarnák használni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Balika911 válasza dokanin (#45) üzenetére

Balika911
nagyúr

Lehet bővíteni a PS5-öt, csak még nem tették elérhetővé a kompatibilitási listát. Emellett évekkel később valószínű kiadnak egy frissített gépet is, akár nagyobb SSD-vel.

(#49) hyperspace válasza hunluki (#3) üzenetére

hyperspace
őstag

Böngészőből tényleg gyalázat, de PS App-ból jól működik. Szokást igényel, mert rutinszerű lett az évek alatt a navigálás a shop-ban. Meg gondolom PS5-ről lesz a legjobb.

#11modd3r nekem kicsit húzós lenne annyit kicsengetni havonta úgy, hogy számomra nincs sok érdekes cím abban a listában (50ezer évente). A PS Plus-t mindig előfizetem, mikor akcióban 12-13 egy évre, és valamikor van ott is jó ingyen játék.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50) goku_sama válasza hyperspace (#49) üzenetére

goku_sama
tag

PS4-en azért ugyanazt kellene hozni, nem hiszem, hogy teljes átfejlesztették volna.

Ha nagyon szeretnél Game Pass-t, akkor olcsóbban is meg tudod venni :DD

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.