Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) arty válasza Kansas (#228) üzenetére


arty
veterán

Tévedés. Így olcsó - a sonynak, rövid távon. Neked, hosszabb távon lehet, hogy nagyon drága lesz. (vagy azt hiszed a bővítő slot ssd-je lasabban megy majd? nem....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#252) arty válasza lugosi (#247) üzenetére


arty
veterán

most? jövő héten? csak xboxot lehet kapni idén, kb.... ps5 állítólag csak márciusra lesz ismét készleten, de ha ráér akkor az továbbra is opció...

MEGVAN! vedd az olcsóbbat! :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#253) Kansas válasza arty (#251) üzenetére


Kansas
addikt

és Chaser-nek

Nem csak a Sony-nak olcsó így, nekünk is.
Ja, tehettek volna bele ultragyors PCIe v4 SSD-t, nem lett volna sokkal lassabb, csak úgy 25-30%.kal... de mennyibe is vannak most az 5GB/s és 1Tb körüli SSD-k? 75-80e Ft?
Egy kicsivel lassabban, egy kicsivel nagyobb kapacitással mennyivel került volna többe a PS5 egy olyannal?

No, ezért.

A másik kérdésre:
"pcie4 mit limitálna forrasztott csatival és cserélhető kártyával?" Amit az Xbox-ban... vagy szerited poénból fele a sebessége az Xbox SSD-jének? Szerinted ők nem szerettek volna gyorsabbat? Csak választani kellett, és nekik a modularitás és a méret volt fontosabb, a Sony-nak meg a sebesség.
Egy konzolért nem lehet 6-700 USD-t elkérni, hát valahol vágni kellett a költségen

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#254) arty válasza Kansas (#253) üzenetére


arty
veterán

Perszepersze, egyébként 525$ lenne a gép :D Pont ugyanigy 499$ lenne, benyelték volna a többletet, ha muszáj lett volna.

A bolti áras slotos ssd mellé mutatnál forrasztott pcie v4 ssd árakat? csak hogy lássuk, kb mennyivel olcsóbb :D

A ps5ben van egy slot, amibe beteszed a gyors pcie v4 ssd-t és 1:1 ugyan azt kapod, mint a forrasztotton. Nem fog pókember megakadni a levegőben, ha nem gyáriról játszol.
Tehát: ugyanolyan gyors, csak slotban. Pár dollárt tudott a forrasztással nyerni a sony éshát be is húzta :( ( ...de ha tönkremegy az ssd és neked uj gépet kell venned 3-5-7 év múlva, az sem tragédia - NEKIK :D )

Notikban sem véletlen forrasztanak mamár cput, ssdt, ramot... :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#256) Carlos Padre válasza arty (#254) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én azért a helyedben nem vennék mérget erre a hülyeségre. :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#257) Kansas válasza Döglött Róka (#236) üzenetére


Kansas
addikt

Majdnem átsiklottam ezen a gyöngyszemen...

Quick resume nem marketing bullshit. Nem bullshitet mondtam, hanem nevet. Csak hogy ne szalmabábot gyepálj...

"Semmilyen erőforrást nem zabál azon a 10 GB-on felül amit lement a háttértárra pause közben." Akkor erre rögtön el is megy az extra tárterület egy jó része? Különösen Series S-en érdekes ez...

"Nekem fontos, mert több játékot pörgetek, multiplayer játékoknál fontos, ha haver hív játszani akkor nem kell mentenem, elindítanom a másikat, várni. sorolhatnám." Mert a haver nem bír várni fél percet, míg mentesz és átlépsz? Hogy a fenébe éltél túl eddig? Már bocs, de ez a 4 éves gyerekek szintje, hogy nem tudnak várni a kielégülésre, hanem instant kell minden. Chill...
Persze értem én, hogy kényelmes, ha van, de azért a HC PC masterrace gamerek is megvannak nélküle valahogy, messze nem musthave feature.

Ezzel együtt, ha neked ez a játékos-profilod, az a quick resume-tól függetlenül is Xbox-ra predesztinál, neked az való ezek szerint, légy boldog vele.
Én meg majd kényelmesen-komótosan játszok a 30-60fps-es story-driven PS játékokkal, mert nekem meg azok tetszenek jobban.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#258) hunluki válasza lugosi (#247) üzenetére


hunluki
senior tag

Nézd meg hogy melyik felhozatalba vannak olyan játékok amik téged érdekelnek, illetve érdemes átnézni az xbox gamepass játékait.
Ha meg csak egy játékkal játszol és a grafika sem érdekel annyira akkor series s se egy hülyeség, olcsón kapsz egy nextgen élményt visszafele kompatibilitással jóformán az összes box játékra.

Sony mellett a sztorivezérelt játékok szólnak leginkább, ha az nem érint akkor inkább MS.

(#259) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

PS4 Pro-n is sokat hozott, mikor egy hét után inkább egy terrás SSD-re cseréltem (megjelnés után), hogy ne legyen bántóan lassú a menü (is).

© asszongya'hogy

(#260) Kansas válasza Döglött Róka (#255) üzenetére


Kansas
addikt

Nem azért, de nagyon dedós dolog, hogy ha értelmes érveknek híján csak arra futja, hogy odahányd hogy biztos marketinges vagyok.

Ha minden áron tudnod kell, mi a foglalkozásom, akkor tessék: az IBM-nél vagyok szerver/automation mérnök. Az elmúlt 15 év java részében Microsoft-vonalon. Nem mintha számítana bármit is...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#261) BusinessGuy válasza powered (#191) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

"A pc k folyamatos upgradelése/szintentartása őrült nagy pénzeket emészt fel. Szemben egy konzol átlagos 150 ezres árával szemben. Jó eséllyel sok évig nem kell rá költeni. "

Ez így ebben a formában hazugság. A folyamatos upgrade-elés valóban nagy pénzeket öl fel viszont folyamatosan szinten tartod a gépedet miközben a konzol szintje folyamatosan romlik. Eleinte még csak csak tartják a pc high szintjét (a jelen gennek abszolút nem sikerült kezdetekkor sem) és évről évre bukik lefelé a grafika,távolodik el a pc szinttől. Ha te nem ragaszkodsz ahhoz hogy végig a csúcsot kapd hanem ugyan úgy beéred az egyre növekvő kompromisszumokkal, akkor pc-re sem kell költeni egy forintot sem. Egy ps4 megjelenésekor ps4 flé lőtt pc a mai napig kitolja a játékokat a ps4 szintje fölött.
Az meg hogy te 2 évente költesz 5-600k pénzt a gépedre a te dolgod, bár nem kicsit nevetségesnek tartom mert ennyi pénzből a NULLÁRÓL indulva most olyan pc-t rakhatsz össze ami megeszi a nextgen konzolokat és vigyorogva kitart 4-5 évig, nemhogy 2 évente ennyit költsön valaki gépre. Egy okosan összerakott konfigba 2-3 évente egy vga csere több mint elég na az meg nem kerül ennyibe hacsak nem a feleslegesen túlárazott prmlium hardverekre mész. Processzort cserélgetni játék miatt még 4-5 évente is szinte totálisan felesleges, nemhogy 2 évente....
Ez az évente meg állandóan pc fejlesztgetés maszlag már időtlen idők óta egy marhaság, persze ha valaki maximalista és neki 2 évente kell új alaplap új processzorral és új videókártyával mindenből a full max nyilván megteheti csak nagyjából felesleges pénzkidobás.

Abu azért el ne ájulj a Spiderman sugárkövetésétől, konkrétan iszonyatosan low szintű megoldás. Elég ránézni a tükörképre...

[ Szerkesztve ]

(#262) Wolverine válasza lugosi (#247) üzenetére


Wolverine
félisten

A PS5-nél készülj fel ara, hogy egyelőre a Sony azokat az előrendeléseket sem tudja 100%-ban teljesíteni, amiket márciusban adtak be. Mire az üzletek polcán lesz belőle, az leghamarabb március, de ez is csak becslés.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#263) Kansas válasza hunluki (#258) üzenetére


Kansas
addikt

Csak akkor ússza meg olcsón a Series S-sel, ha tényleg csak egy maroknyi játékkal játszik, mert abban aztán a 330GB szabad hely tényleg hamar betelik és egy SSD-bővítő árával(220 dodó), rögtön fölé kerülsz a Series X árának, és a hardvered továbbra is limitált lesz.
Ha nem férsz el a Series S belső tárhelyén + USB HDD/SSD-n a legacy játékoknak, akkor anyagilag is jobban megérheti egy Series X.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#264) hunluki válasza Kansas (#263) üzenetére


hunluki
senior tag

Jaja, de mivel írta hogy 95% COD és cserébe a legtöbb játékot szeretné (ami nem sony ex) akkor szerintem a series s teljesen jó budget gép, mármint akkor ha a grafika tényleg nem fontos. Külső 1-2 terás HDD-n jó pár legacy játék elfér, COD meg elnyújtózik a belsőn :D

(#265) opr válasza BusinessGuy (#261) üzenetére


opr
veterán

Mutass egy konfigot, amit 2013-ban vettél, mondjuk 250k-ért (tehát drágábban, mint akkor a ps4 megjelenési ára), és változtatás, upgrade nélkül viszi a HZD-t, a Death Strandinget, illetve a Detroitot kb ps4 szinten, és el fogom hinni, hogy ez igaz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#266) emre33 válasza opr (#265) üzenetére


emre33
addikt

Én 2014-ben vettem olyan 160.000 Ft körül egy Geforce 680 VGA kártyát.
Akkor ez volt a csúcs.

Nem jó semmire évek óta.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#267) Kansas válasza BusinessGuy (#261) üzenetére


Kansas
addikt

Hogy a te szavaiddal éljek:
"Ez így ebben a formában hazugság."
Egy PS5-ön vagy Series X-en minden, a generáció alatt megjelenő játék kb. ugyanúgy fog futni, ha csak nem húznak meg megint egy félgenerációs teljesítmény-növelést. A konzol szintje nem romlik, hanem nagy átlagban stagnál. A 1st party címek és exkluzívok akár fejlődhetnek is, de nyilván a szarul optimalizált(főleg multiplatform) játékok meg lefele húzzák, így jön ki az átlag kb. azonosra...
Vajon mennyibe kerülhetett a Horizon Zero Dawn megjelenésekor egy olyan PC, ami a játék PC-s portjának az ajánlott követelményénél van megadva(i7-4790K/Ryzen 5 1500x, 16GB RAM, GTX1060)?
De #265 opr megfogalmazása még jobb... :R

Abban persze teljesen igazad van, hogy a PC-t se kell évente fejleszteni, ráadásul, ha őszinték akarunk lenni, még ha gyakran fejlesztesz is, egy VGA-cserével a javát letudod, de amíg a konzolról portolják a játékok többségét a PC-re és nem fordítva, addig max a taxtúra-pakkokkal vagy beljebb, netán a framerate-tel, de leginkább a modding az ami valódi különbséget jelent...

Az a Spiderman kép még az első részből való, BTW...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#268) Zanik válasza opr (#265) üzenetére


Zanik
addikt

Sajnos sokan még mindig elfeledkeznek a fix hardver és a konzol API-k előnyeiről. Nem minden a vas ereje...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#269) opr válasza Zanik (#268) üzenetére


opr
veterán

:K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#270) Chaser válasza Kansas (#253) üzenetére


Chaser
titán

kérlek szépen alzán kb két héttel ezelőttig 70e ft a gb és corsair megoldása is
de ez egy db-os ár, nem csillió' darabos, ha esetleg ez is kimaradt volna a matekból
a pcie gen3 is brutál gyors, nem vettem észre a 970 evo-n valahogy a csiga effektet, azt meg hadd ne mondjam mennyiért vettem egy másodikat pár napja
csak a "forrasztva" gyorsabb elméletedre reagáltam
és a telefonos hasonlatra, ami leginkább megmosolyogtató egy konzol "adat igényéhez" képest
mondjuk nekem oly mindegy az is, ha majd tömegesen döglenek az ssd-k bennük
ha én veszek bármit ilyen értékben csak garosat, és csak addig tartom meg amíg még van rá legalább 3 hónap, oszt' ha meg akar dögleni benne valami gögöljön meg annál aki ilyennel szeret rizikózni :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#271) RudY válasza Chaser (#270) üzenetére


RudY
addikt

A Sony egyértelműen olyan PCIe GEN 4X4 modul(oka)t szeretne a bővítéshez jóváhagyni, ami minimum 5000 MB/s olvasásra képes, de inkább több (pl. Samsung 980 PRO), ezeket aligha kapod meg 70 ezer körül a zöldgyíkosnál.
Ennek érthető módon ez az oka:
The PS5 has a floor of 5.5 GB/s when it comes to transferring data. VHerald is reporting that the number could reach as high is 17 GB/s.

[ Szerkesztve ]

(#272) -FLY-> válasza BusinessGuy (#261) üzenetére


-FLY->
őstag

Csak azt nem értem, ha ez a pc építgetős történet ilyen jó, miért vannak ennyire csillagászati árban az alkatrészek? Miért a konzolok viszik a hátukon a nagygépes játékok piacát?
Mi játszani szeretünk, nem a hardverre, hanem a játékokra költeni inkább, racionális, költséghatékony és egyszerű elérése a jó játékélménynek.

[ Szerkesztve ]

(#273) makkmarce válasza -FLY-> (#272) üzenetére


makkmarce
őstag

mert a konzolt veszteséggel árulják.
a 30%-os bevétel játékoként hozza vissza a konzol árát, és az hozza a bevételt, nem véletlen kerül sokszor 2x annyiba ugyanaz a teljesítmény pc-ből, mint konzolból.

okoskodom, tehát vagyok

(#274) lugosi válasza arty (#252) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jövő március? Ezt nem figyeltem. Az komoly.

(#275) lugosi válasza zzola (#248) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az online multiplayer a legfontosabb nekem. Ha Ps-en nagyobb a játékosszám az fontos lehet.
Fel van adva a lecke.

(#276) hunluki válasza -FLY-> (#272) üzenetére


hunluki
senior tag

PC-n pörög a warez, konzolokon ez kevésbé vagy szinte egyáltalán nem jellemző. Illetve PC-ből van 6x10^23 fajta variáció, konzolból pedig 2.
Így tudnak egy olyan HW-t célozni a játékokkal hogy a játékosok jelentős százalékán hasonló élmény legyen, PC-re meg ahogy esik úgy puffan, fejlesztője válogatja.

Meg régen érthető volt a PC építgetés, érezhető előrelépés volt a hétköznapi használat során is, nem csak játékokban. Manapság egy jó pár éves géppel is kényelmesen elvagy.

(#277) -FLY-> válasza makkmarce (#273) üzenetére


-FLY->
őstag

Költői kérdés volt, nyilván azért ilyen drágák a pc cuccok, mert mindig évről-évre egyre kevesebb embert tudnak fejni, áremelésekkel tudják kompenzálni a csökkenő vásárlók számát. Teljesen felesleges azzal is jönni, hogy így munkára meg úgy munkára, konzumer piacon az izmos cucckat az emberek főleg játékra veszik, ezt a gyártók is tudják, mert már minden egyes apró porcikát is gémre promoznak. Géjmer rezgéscsillapító gumicsavar, a géjmer ventilátor rezonanciamentes felfogatásához, vicc.

(#278) Chaser válasza RudY (#271) üzenetére


Chaser
titán

corsair mp600/gb aorus, ezek 5000-et tudnak, 980 pro az már 8e körül lesz
de a sony nem a zöldgyíktól' vásárol, hanem a gyártótól, és ha azt mondja nekik x millió, akkor nyilván ezeket sem 70e ft-ért kapná, mivel ezek egy db-ra vonatkoznak a kereskedelmi lánc végén, nem x millióra a kereskedelmi lánc előtt
de lehet ám hogy rosszul számolom ( :
és mondom nekem édesmindegy' hogy döglik/nem döglik majd az ssd-jük

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#279) RudY válasza Chaser (#278) üzenetére


RudY
addikt

Egyrészt nem a Sony fog bővítő SSD-t vásárolni, hanem a felhasználók.
Másrészt megtervezték és legyártatták a saját vezérlőjüket, majd köré raktak laponként 6 db TLC Toshiba TH58LJT0T24BA4C chipet, ami megfelel a megálmodott architektúrájuknak. Nyilván nem hülyék, hogy ezt az egyedi megoldást választották ahelyett, hogy kész modult rakjanak csak bele.

(#280) Иван válasza emre33 (#266) üzenetére


Иван
őstag

Igazából egy base x1 vagy PS4 se jó semmire. Nézd meg hogy milyen egy átlag játék rajtuk. 900p átlag renderelés, rengeteg grafikai opció lowon. Mindezt a konzolok csoda optimalizációjával. A COD Warzone X1-en... Még az ellenfeleimnek se kívánom azt az élményt.

Plusz ne feledjük el hogy ha valaki multizik akkor 7 év alatt kibasz még jó pár tízezret az online subsciptionre. A konzoloknak egy nagy előnye van, ami szerintem a legtöbb embernek megéri, az pedig TÉNYLEGES plug and play kényelem.

EDIT:

FLY: a PC-s piac is nagyban lassult, a kártyák több ideig bírják a gépedben, a CPU-k pláne. Plusz ne feledjük hogy a kártyákat az Nvidia az utóbbi években nagyon tudta fejni, hiszen kvázi ellenfél nélkül maradt a piacon. Arról nem is beszélve hogy a kutatás + fejlesztés költséges is nőnek. Manapság nagyobb erőfeszítés egy Ampere chipet megtervezni és levinni 7-8nm-erre mint 20 éve megtervezni egy Voodoo 6ot és legyártani 250nm-en.

Nyilván a konzoloknál előny a méretgazdaságosság, de a konzolok árai is nőttek. 499 most a PS5, anno a PS4 mennyi volt launcskor? 399? Játékok árai is 70-80 dollárra nőttek.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#281) Hopkins95 válasza -FLY-> (#272) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na igen, én is most filózok, hogy megvegyem -e az új Radeont, vagy inkább majd új konzolt vegyek. Az a baj, hogy az új kártya nagyon sokba fájna, még úgy is, ha eladnám a mostani kártyát... :(

A másik ami végett most elgondolkodtam a konzolon, hogy ügyfélszolgálatosként látom, hogy mekkora katyvasz a digitális disztribúció. Most volt az egyik ismertebb franchise rajtja és hát...legyen annyi elég, hogy egyeseknél a digitális verzió később érkezett meg, mint a lemezes, illetve az előrendelői kódot egyesek még mindig nem kapták meg. Azt meg persze már többen is mondták korábban, hogy ugye PC-n a kód egy bizonyos profilhoz van kötve és nem lehet átvinni(illetve át lehet, de kell írni nekünk és kicsit összetettebb dolog).

Szóval egyelőre filózom és azon gondolkodom, mi előnye maradt PC-nek számomra. :F

Tegnap pl. jackfrags Cod Cold Wart játszott PS5-ön egér+billentyűzettel, és megkérdeztem, állítható -e az FOV a játékban(én szeretem a nagy FOV-t, nemrég majd elhánytam magam, mikor PC multiban elindítottam a Cod 4-et és nagyon szűk volt és nem állítható az FOV.)
Lényeg a lényeg, jackfrags aztán válaszolt, hogy a Codban is van már ilyen FOV slider, ami számomra mint mondtam fontos.
Eddig a konzol FPS játékokban nem volt ilyen(kivéve Battlefield meg pár FPS játék), szóval szerintem igazán nincs akadálya, hogy többi FPS játék is kapjon ilyen beállítást.

Szóval nem tudom, mert a következő multi játékok úgyis crossplay címek lesznek, tehát már ez sem gond ill ha crossplay lesz, akkor lesz rajta egér+billentyűzet támogatás is, ráadásul csalók sem lesznek, ha csak konzolon játszom.

Ha valaki tudna hozzászólni vagy meg tudna győzni, miért bővítsem a PC-m, akkor örömmel hallgatom, ill. akkor is, ha valaki inkább konzolt venne a helyemben. :) Semmi sincs még nálam eldöntve, csak hangosan gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#282) Kansas válasza Chaser (#278) üzenetére


Kansas
addikt

A Corsair most 80e körül van, de valóban volt 70e-ért is, viszont 100%, hogy nem lesz jóvá hagyva Sony által, mert nem elég gyors - legalább 6-7GB/s körüli tempót fognak elvárni, hogy az emulációs overheaddel együtt is meglegyen a tempó...
De mindegy is, te nyilván nem erről beszéltél.
Valóban esélyes, hogy úgy a fele ár fölött valamivel kapták volna, ahhoz kell még mondjuk egy pár filléres slot, még mindig kell a saját vezérlő, illetve megfelelő hely a házon belül, de tegyük fel, hogy az ingyen van, és számoljunk saccra 45e Ft-val. Akkor is a lemezes konzol árát ~185e-ről úgy 230e HUF-ra emelné, a lemez nélküliét pedig valamivel 200e alattira. Lenyelni nem fogják, ekkora tételben ez már durva nagy pénz, ha azt vesszük, hogy egy 30e-s játék újkori árának a harmada az ő zsebükbe vándorol, egy átlagos konzol vásárlónak úgy 130e-rel kéne többet költenie játékra ahhoz, hogy ez visszajöjjön... ez több mint 7 évnyi PS-Plus előfizetés(18e/év) ára...
Egyébként szintén az Alzánál a fele sebességű 1TB-s Xbox SSD bővítő 100e környékén kóstál...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#283) -FLY-> válasza Иван (#280) üzenetére


-FLY->
őstag

PS3 20gb meg 2006-ban 499$ volt, most akkor mennyit drágult 2 generációval/14 évvel később? 50$ környékén mentek abban az időben a játékok. De én ezt itt befejeztem, mert lekanyarodtunk a témáról.

(#284) BusinessGuy válasza Kansas (#267) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

"A konzol szintje nem romlik, hanem nagy átlagban stagnál. "

Álmaidban. Azért van hogy míg a gen elején nagyjából tudják amit egy pc medium-high szinten addig gen végére jó ha a low medium meg van, és megy egyre inkább a trükközés a felbontás skálázásával. Exeket ne keverjük ide lévén sosem tudjuk meg hogyan futna egy rendes pc port, de egy MGS V például sokat elárul.
Ajánlott követelménnyel jönni meg főleg egy olyan szarul optimalizált játéknál mint a HZD..... :) Egyrészt az ajánlott kapásból nem 1080p 30-ra van lőve hanem általában 1080p 60 és olyan grafbeállításra amire a konzol rendszerint képtelen. Másrészt az esetek javánál túl van lőve.
A konzol ahogy fejlődik a tech és a graf pláne pc-n úgy avul el. Nem tudja követni a szintet, nem véletlen hogy egy Cyberpunk a jelenlegi generációra is csak iszonyat kínkeservesen fog érkezni ami az alapgépeket érinti. Afelől pedig ne legyenek kétségeid hogy lesz-e félgen gép, lesz mert a jelenlegi gen már most csak egy közepes pc szintjét súrolja, pláne 3-4 év múlva. Azt egyébiránt senki nem vitatta hogy a pc drágább még ha a teljesítménye azonos is a konzollal, de minél drágább annál többet tudsz kihozni belöle. De nem is csak játékra valók ugye....

opr: 250k nem tudom miért megkötés (egy szóval nem mondtam hogy annyiért mint a konzol ára vagy kicsivel fölötte) de konfig akad, egy 3570k/3770K +8gb ram + GTX 770-től felfelé jobban viszi a jól optimalizált játékokat mint a ps4 (sokszor gtx 750ti is többet ad). Igen a Death Strandingot vagy a detroitot is. E fölött pedig csak egyre többet és többet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#285) Chaser válasza RudY (#279) üzenetére


Chaser
titán

valami oka biztos volt
én csak arra reagáltam, miszerint a "forrasztott" megoldás gyorsabb
és hát már van azért gen4 ssd a piacon egy ideje, amik még nálunk is elérhetőek a hitvány ft mellett már értelmes áron

Kansas
tessék, gb gen4 1tb, 70e ft, a bordás gb is ennyi volt 1-2 hete és az mp600 is
hogy milliós tételben vásárló mennyiért kapná azt nem tudom, azt tudom hogy nagyon lentebb
ezeken is toshiba nand van
ha ez a mostani helyett 50e-rel dobná meg az árat az érdekes lenne sztem
ha nekik megéri így döglött konzolnál bohóckodni majd, na az pénzbe fog kerülni, akkor is ha ki tudják műteni az ssd-t, és tudják másikra cserélni
és újfent, csak arra reagáltam miszerint azt mondtad, hogy a pcie csati lassít
ami egyébként lehet, hogy az elméleti x sebességnek csak x/9-ed részét tudják, de mivel gen4-nél még az is bőven sok, így ez nem lehetett ok a sony részéről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#286) RudY válasza Hopkins95 (#281) üzenetére


RudY
addikt

Elvétve előfordulnak csalással próbálkozók konzolon is, de paráznak, mert a fiókjuk és a konzoljuk is bannolható. :DDD
Egeresként mondjuk utálni fognak a konzolosok, de ez már megint egy más történet.
Saját tapasztalatom: Commodore VIC20 volt az első gépen, onnantól kezdve (szinte) folyamatos gépépítés, úgyhogy eltelt így pár évtized és inkább nem is szeretném látni a költségek összegzését. Volt kis Quake, komolyabb Unreal Tournament klánozódás pár évig, majd a CS korszak tömeges csalói után kiszálltam hosszú évekig. Éppen 3 éve mindent cserélni kellett volna a konfigban, de inkább megvettem mindkét konzolt (One X, PS4 PRO). Életem egyik legjobb döntése volt, újra elkezdtem élvezni a játékokat és szinte újdonságként hatott a játékélmény (többnyire mindenevő vagyok). Most mindkét új konzolt megpályáztam (One X már XSX-re cserélve), PS5 majd jövőre. A PC maradt munkára, majd kellett mellé egy újabb is, de játékra alkalmatlan.
Persze mindkét konzol családilag van használva, úgyhogy azért mások az igények.
Nem mondom, hogy ez követendő példa lenne, de hátha meglátsz benne olyan momentumot, ami esetleg segít elmozdulni valamelyik irányba.

(#287) Kansas válasza BusinessGuy (#284) üzenetére


Kansas
addikt

Neked látom nagyon becsípődött ez a PC téma...

"a gen elején nagyjából tudják amit egy pc medium-high szinten addig gen végére jó ha a low medium meg van" ezt alá tudod támasztani valamivel? Úgy értem, konkrét adattal/méréssel... mert ex has bemondásra nem hiszem el.

"A konzol ahogy fejlődik a tech és a graf pláne pc-n úgy avul el. Nem tudja követni a szintet"
Hol éltél az elmúlt 5 évben? Nem tudja "követni" a szintet? Évek óta a konzolok képviselik a szintet, ehhez képest a PC-s portok kapnak kb. hi-res textúra-pakkot meg pár user modot, aztán kész, illetve jó esetben 60 fölé lehet vinni a framerate-et. Az elmúlt 10 évben hány olyan új grafikai feature volt, ami PC-n volt, konzolon nem? Kb a raytracing, aztán kifújt, de az RTX kártyák 2018 szeptemberi megjelenése óta összesen nem jött ki annyi RT játék, mint idén csak Q3-ban fog... Sokan még mindig az RDR2 grafikája láttán verik a seggük a földhöz, pedig az 2 éve jelent meg konzolon, és akkor ne beszéljünk a The Last of Us 2-ről, a Gost of Tsushima-ról, a God of War-ról vagy az Uncharted 4-ről... ja, vészesen le vannak maradva...

"a jelenlegi gen már most csak egy közepes pc szintjét súrolja" mióta van egy közepes PC-ben 2080Ti? Mert kb. annak felel meg a Series X GPU-része nyers erőben... de a PS5 is hozza kb. a 2080Super szintjét.

A DLSS eljövetelével pedig megérkezett PC-re a konzolos stílusú felbontás-skálázás is, csak hogy örülj - meg hogy meglegyen a 60fps raytracing mellett is a játékokban...

Ezzel nem azt mondom, hogy bármelyik konzol elérné a csúcs PC-k teljesítményét, de az átlagos/medián PC-k teljesítményét bőven, sőt még meg is haladja, kb. az életciklusa egészében.
Tudod te egyáltalán, hogy néz ki egy átlagos PC?
Steam Survey alapján a fontosabb paramétereiben kb.így:
- 16GB RAM
- 4 CPU mag, 3,3GHz CPU freki -> kb i5-7500 szint
- GTX1060
- FHD monitor

Ez a RAM-ot kivéve kb PS4Pro/One X szint...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#288) Hunpriest válasza Kansas (#287) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Watch Dogs: Series S vs X vs PC [link] Teljesen átlagos CPU-val és RTX 2060S-el van meg az XSX (és a PS5) teljesítménye.

(#289) Kansas válasza Chaser (#285) üzenetére


Kansas
addikt

Az alapvető hiba az érvelésedben, hogy feltételezed, hogy az alaplapra szerelt SSD-k majd hullani fognak, mint a legyek, de legalább is olyan arányban, hogy a 3rd party SSD vezérlő(ami ugye minden m.2-es SSD-n ott van, mert nem csak konzolokba kerülhet, cserébe konzolban felesleges, több kárt okoz, mint hasznot hajt, lásd következő bekezdést) és az eggyel több OEM szint(magyarul a Gigabyte nyeresége) mellőzése ne érje meg.
A PCIe csati pedig azért lassít, mert a PCIe NVMe szabvány 2 prioritási szintet kezel, míg a PS5 6-ot támogat(gondolom, nem poénból), emiatt azt a 6-ot a szabvány m.2-es SSD-ken emulálni kell, ami teljesítmény-vesztéshez vezet - hiába van 5GB/s nyers teljesítménye, a gyakorlatban nem fog annyit tudni, magyarul lassabb NAND chipekkel tudod elérni ugyanazt a teljesítményt.
Hogy az az alacsonyabb teljesítmény is elég lenne esetleg, azt sajnos direktben soha nem fogjuk megtudni, ugyanis soha nem lesz olyan játék, ami a PS5 SSD sebességére van optimalizálva és fut Xboxon is, ugyanis olyan paraméterekben fog megmutatkozni, amiket baromi nehéz összehasonlítani(pl. pályatervezési sajátosságok, asset-ek, textúrák minősége).
A multiplatform játékokból annyi legalább ki fog derülni nagy vonalakban, hogy az Xbox SSD-jére optimalizált játék hogy megy egy elméletileg kb 20%-kal alacsonyabb nyers erővel bíró PS5-ön... ez jó hír, szerencsére, bár keresztbe tehet neki az, ha 30/60/120fps-re lockolva jelennek meg esetleg a játékok, mert ami Series X-en megy 120-on(lock nélkül tfh 130-on), az PS5-ön csak 60-on, viszont azt stabilabban tartva, mert lock nélkül tudhatna kb 100-at... és direkt nem számoltam se pro se kontra a custom PS API saját trükkjeivel/feature-eivel, vagy bármelyik konzol felbontás-skálázásával.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#290) Kansas válasza Hunpriest (#288) üzenetére


Kansas
addikt

Egy olyan játékban, ami egyik konzolra sincs igazából optimalizálva, és gondolom a konzolos SSD-k sebességét se használja ki...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#291) Hopkins95 válasza RudY (#286) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi a véleményt, én is a 2000-es évek elejétől PC-zek kb. 8 éves koromtól, azóta én is COD 2-őztem rengeteget még, most meg Battlefield megy, de látom én is, hogy nagyot változott a piac. Amúgy az van, hogy ha most egy PS5-el egyenértékű GPU max. 450 Euróért kapható lenne, akkor talán fel sem tenném magamnak ezt a kérdést. De mivel az árak egyszerűen kiverték a plafont az új AMD kártyáknál is, azért mégis csak elgondolkodtam rajta. :)

#284 BusinessGuy
mert a jelenlegi gen már most csak egy közepes pc szintjét súrolja

Azért azt ne felejtsd el, amiket Abu írt a cikkben, azaz egy konzol ugyanazt a teljesítményt képes lesz „gyengébb” hardverrel elérni, mert sok mindent módosítottak a hardver szinten, hogy elérjék a legoptimálisabb működést. Erre PC-n egyelőre nem látok törekvéseket vagy ha vannak is, kétséges a támogatás. Persze aztán majd gyakorlatban kiderül mi igaz ebből, de a minap néztem a Demon Soulsot interjút a Digital Foundrytől és a fejlesztők nagyon meggyőzően beszéltek a hardverről.
Szerintem hasonló teljesítményhez PC-n legalább a Radeon RX 6800-ra ill. RTX 3070-re lesz szükség és ezeknél is kérdéses, hogy hány évig képesek tartani vele az iramot.

Ami meg a grafikai opciókat illeti, a legtöbb ember PC-n sem fogja használni az Ultra beállításokat, mert nem éri meg. Legtöbbször a Medium-High kombinációját ajánlja Digital Foundry is, mert Ultran sokszor marginális a haszon, viszont nagy terhet ró a GPU-ra. És én is mindig így használom, sőt Battlefield V még kontroverz példa is, mert tisztábban néz ki Medium-High beállításokkal, mint Ultran meg mindenféle effektekkel.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#292) Chaser válasza Kansas (#289) üzenetére


Chaser
titán

az én érvelésemben nincs hiba, az elvi lehetősége ott van, mivel fokozott terhelést kap a "kis" játékok miatt, és vannak akik sűrűn cserélgetik a gameket, így ez az elméleti esély nagyobb
nem telefon szintű terhelést kap az ssd, hogy a hasonlatoddal éljek
igazából a mérnököknek/vezetőségnek kell ezt tudnia, ha elszámolták akkor nagyon fog nekik fájni
engem igazából a két konzol technikai megoldása sem érdekel, egyik gyártónál sem hülyék ülnek
az érdekel amit imént is láttam felvetve valaki részéről, miszerint "ő egeres"
lemaradtam valamiről, és defaulton új genes gépeknél támogatott az egér+billzet minden játéknál?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#293) Hopkins95 válasza Chaser (#292) üzenetére


Hopkins95
addikt

Természetesen nem mindegyiknél, csak feltételezem ez lesz a trend az FPSseknél, mert Cod Modern Warfare 2019 ilyen volt, új Cod Cold War is ilyen, tehát az azutáni is nagy valószínűség szerint. A nagy kérdés még a Battlefield előttem, mivel az a kedvenc multiplayer játékom, de feltételezem, hogy ők sem fogják kihagyni ezt a ziccert.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#294) Chaser válasza Hopkins95 (#293) üzenetére


Chaser
titán

tehát akkor ami biztos, az továbbra is a "maréknyi" kategória
anno a doom 2016-ot kipróbáltam one x-en, hát a vicc enyhe jelző amit műveltem kontrollerrel ( :
tps még oké, de ott is sokkal hatékonyabb vagyok egér+billzettel
autósokra tökéletesen bevált a kontroller
ahogy az unokaöcsém mondta, egér+billzettel benne vagy a játékban, kontroller nem
fps/tps-nél sajnos én pontosan ezt tapasztaltam, tehát hiába lenne jó a konzol - sokkal olcsóbb lenne hasonló kategóriás pc-nél, én 4-500e-t számoltam ilyen itx szerű megoldásban mint az új gépek - , ha néha szeretnék doomozni, az kontrollerrel nem élmény lenne, hanem kínszenvedés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#295) #16820480 válasza arty (#246) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, van DS4-em, egészen addig, amíg meg nem veszem az új konzolt, utána megy fel apróra a régi konzollal. Minek tartogassam meg? Egy darab plusz kontrollerem volt PS4-hez is és ennyi elég lesz az 5-höz is. Nem számottevő extra kiadás.
Ha ennyire nem tetszik, nem kell megvenni. Jobb is, több marad nekünk :D

(#296) Kansas válasza Chaser (#294) üzenetére


Kansas
addikt

Ebben pl egyetértünk, jó pár játéktípust eszembe se jutna konzolon játszani.
Ilyen pl. az FPS, az építő/tycoon játék, az ATS/ETS2-szerű szimulátorok, de a WoWs is katasztrofális kontrollerrel(bár nem is ugyanaz a játék konzolon, mint PC-n), de igazából bármi, amihez kell az egér precizitása...
Viszont ilyen 3rd person kalandjátékokhoz kiváló a kontroller, a Witcher 3-at kivéve PC-n is azzal játszok(AC-ket pl.), vagy a FIFA, NFL, NBA stb sportjátékokhoz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#297) Chaser válasza Kansas (#296) üzenetére


Chaser
titán

gears5-öt kontrollerrel kezdtem one x-en, pc-n folytattam később egér+billzettel, nem mondom hogy ég és föld volt, de _sokkal_ jobb
ahogy az előbb mondtam, benne voltam játékban, éreztem hogy én irányítok, nem pedig AS módon nyomogatom a kontrollert
de azasszony' is így volt az ac játékokkal, mindig kontrollerrel tolta, volt pc mellé is, de látom egé+billel tolja, kérdem kontroller? áááááá, ezekkel sokkal jobb
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#298) BusinessGuy válasza Kansas (#287) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ismételten álmaidban. A ps5 nagyjából a 2060 super esetleg 2070 szintje az XsX meg talán 2080...2080ti szint? Hol? :DDD Sehol...
Grafikai összevetésre meg ott van kismillió dfoundry összevetés. Még ha csak annyi lenne amiket összeírtál. Látszik egy pillanatnyi közöd nincs az egészhez, ezerrel véded a védhetetlent tök feleslegesen pláne ami a sony gépét illeti. A konzolos ssd sebességtől meg hagyjuk már a sok marhaságot aminél bárki grafikai ugrást vár. Nettó bullshit....Most ez lesz a magyarázat évekig amikor egy közepes pc hozni fogja a ps szintjét?
Mára is elég volt... :W

Hopkins95: nem felejtem. Ugyan ezeket összehordta ennél a gennél is. Aztán jött a valóság, alig ad előnyt. Most sem fog ahogy a hiperszuper ssd sem.

[ Szerkesztve ]

(#299) Hopkins95 válasza Chaser (#294) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, ha lesz ilyen Doom vagy Metrohoz hasonló single player játék én is attól tartok, hogy ez érdemben nem fog változni. Bár a Metro konkrét tudtommal Xbox One-on támogatja az egér+billentyűzetet.

Én multiplayer játékoknál látok nagy potenciált. Amely játékokban lesz crossplay, azoknál rá lesznek kényszerítve arra, hogy kínáljanak támogatást hozzá, azért hogy bármilyen platformon bármilyen beviteli eszközzel tudjál játszani.

#296 Kansas
Én most a Valhallát kezdtem PC-n és először kontival játszottam, de aztán megmozdultam egér + billentyűzettel és a PC-m előtt ülve úgy nyomom. Persze ha lehuppanok közben a kanapéra vagy úgy van kedvem, akkor megint a kontival nyomom. Igazából mindkettővel adja, csak egérrel valahogy pontosabb/egyszerűbb a nyilazás.

#300 Kansas
Én meg pont a régi AC-ket mint a Syndicate nem tudom normálisan billel játszani, mert a kamerakezelés nehézkes meg mindig oda ugrik, ahova nem akarok. :D A Valhallánál pl. a kamerakezelés sokkal jobban van szerintem optimalizálva billentyűzetre is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#300) Kansas válasza Chaser (#297) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, ízlések és pofonok, a régi AC-ket én is még egérrel/billentyűzettel toltam, a mostaniakat(Syndicate, Odyssey) inkább kontrollerrel, valahogy ezeknél jobban kézre áll.
Ugyanez áll a FIFA-ra is - az utóbbi 3-4 évadot inkább kontrollerrel, nekem nagyon nem jött be az újmódi egeres irányítás, bár azt is sokan dicsérik, de a WASD-nál azért precízebb az analóg kar ha mozgásról van szó szvsz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.