Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) haddent válasza ldave (#150) üzenetére


haddent
addikt

:K Azért a szimmetriát / antiszimmetriát nem kell senkire ráerőltetni. Nem tetszik akkor szerencsére van egy olyan kontroller a rivális cégnél, aminek tetszenie kell akkor már. De már csak képekről is drámai változásokon ment át a DS3 - DS4.

[ Szerkesztve ]

(#152) Mardel válasza tDr1v3r (#121) üzenetére


Mardel
őstag

MS oldalan is felmerult Ballmer levaltasaval kapcsolatban, hogy megvalnanak az xboxtol.
Legalabbis, ha Stephen Elop lenne a vezerigazgato.

„Elop alapvetően kisebbé tenné a vállalatot azért, hogy így
erősítse meg annak piaci pozícióit. Első
lépésként megszabadulna az Xbox
részlegtől és a Bing esetében is
megvizsgálná, hogy a kereső további
fejlesztése ésszerű-e a társaság számára, vagyis itt is szóba jöhetne az
esetleges értékesítés. Kulcsszerep
juthatna viszont az Office irodai
programcsomagnak, amit Elop
leválasztana a Windows operációs
rendszerről és a szoftvert még több platformra tenné elérhetővé, hogy így
generáljon több bevételt. Paul Allen, a Microsoft társalapítójának
szavait a múlt héten tolmácsolta Paul Ghaffari portfóliómenedzser. Nos, a
Microsoftnak szerinte is meg kellene
válnia az Xboxtól és a Bingtől, s ehelyett
az üzleti felhasználókra kellene
összpontosítania a jövőben. Ezt azzal
indokolta, hogy az óriáscég alapvetően szoftverek értékesítéséből és az üzleti
ügyfeleknek kínált szolgáltatásokból
szerzi fő bevételeit. "A keresőüzlet és az
Xbox ugyan nagyon sikeres termékek,
de csak elvonják a figyelmet ettől a két
területtől. Néhány részleget ezért ki kellene szervezni, eladni, azért, hogy
ezután az üzleti ügyfelekre és a
számítási felhő-technológiára lehessen
koncentrálni" - fejtette ki Ghaffari.”

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#153) fogtunder válasza Madwe (#147) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezt elhiszem, de még egyikhez sem volt élőben szerencsém, és amíg nem nyomtam le mindkettővel legalább 8 órát, addig nem mondok róla semmit, mert nem szokásom az ilyesmi. a külföldi tesztek szerint amúgy valóban nagy fejlődés a PS4 kontrollere a 3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#154) Mezcal válasza tDr1v3r (#134) üzenetére


Mezcal
addikt

Inkább az európai és japán piac döntött. A boxot japánban nem veszik, alig pár ezer fogy belőle havonta. A PS3 mindkét helyen nagyon elverte a boxot.

Európa:

PS3: 32.26M
360: 24.87M

Japán:

PS3: 9.60M
360: 1.65M!!!!

Egyedül amerikában jobb a box, de az érthető.

360: 44.86M
PS3: 27.45M

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#155) gyerecske válasza ldave (#150) üzenetére


gyerecske
senior tag

Valóban megszokás kérdése lehet, én pl. pc-n is szimmetrikus kontrollert használok.A DS3 tényleg nem a legkényelmesebb, bár 1-2 óránál többet nem szoktam játszani egyhuzamban, ennyi idő alatt pedig nem vészes.

Közel van egymáshoz a 2 konzol, de azért még mindig a JÁTÉK a lényeg ezeken a masinákon, amiben valljuk be a PS mindig is erősebb volt.Sokaknál (nálam is) ez lesz a döntő a jövőben, ha választani kell a 2 közül.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#156) haddent válasza gyerecske (#155) üzenetére


haddent
addikt

Na ezzel viszont nem értek egyet. Nekem is jobban bejönnek a Sony exkluzívok, de ettől függetlenül nincs ezen mit belátni. Van aki él-hal a Halo -ért, annak te hiába mutogatod a Killzoneokat..

(#157) Mezcal válasza Xirtam (#138) üzenetére


Mezcal
addikt

És ez most hogy jön ide a konzolokhoz? A Microsoft egyébként sem gyárt tv-t, mobilt is csak most, hogy megvette a megbukott Nokiát. Még mindig a Sony konzola a világ legsikeresebb asztali gépe. Két konzolból megcsinált 200 millió fölötti eladást.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#158) gyerecske válasza haddent (#156) üzenetére


gyerecske
senior tag

A Halo pont nem jó példa, mert az nem exkluzív.De nyilván különbözőek az ízlések.
Nem sok olyan kiemelkedő játék van , ami CSAK boxa jött.
Mindenesetre ez még a jövő zenéje, hogy milyen erős lesz a felhozatal rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#159) Agostino válasza oriic (#130) üzenetére


Agostino
addikt

nem kifejezetten a headset-re értettem. azt gondolom amikor egy új konzol megjelenik, egyrészt érdemes párhuzamot vonni a régivel, amellett pedig gondolni kell azokra, akiknek ez egy új dolog. minden egyes generációváltás bevonz új vásárlókat is, és jelentős részük kíváncsi a részletekre. talán hasznos a gamepad fogását megvizsgálni, a kinect pontosságát (meg lehet-e vezetni, téved-e... ) hiszen ezen is fejlesztettek ahogyan olvasom. attól még, hogy nem vagy újságíró lehet kiváló cikkeket írni. el kell dönteni miről szóljon: gyors bemutatás vagy mély teszt. mind a kettő nagyon hasznos lehet, de tudtára kell az olvasónak adni, miről szóljon. sokan dobna a cikken egy kis átfogalmazás, gördülékennyé tétel. rögtön a cikk elején: eladási mutatót nem szoktak termelni : )) vagy 80 milliós eladást produkált, vagy egyszerűen elég annyit írni: "amelyből azóta közel 80 millió darabot adtak el." no mindegy, van még pár apróság, de érdemes lenne a teameteken belül lektort tartani.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#160) gianni85 válasza Mezcal (#157) üzenetére


gianni85
veterán

khmm, Nintendo, khmm

(#161) k.zsuzska1


k.zsuzska1
csendes tag

ps 4 teszt nincs..? :U

(#162) Mezcal válasza Dr.F.E.R.I. (#149) üzenetére


Mezcal
addikt

Már hogyne fogta volna vissza, amikor lehetőség volt arra, hogy jó minőségű színes kijelzőt és komolyabb hardver tegyen a gépekbe, nem tette meg, mert egyeduralkodó volt. Hozzáteszem, hogy a Sega már akkor színes kijelzőt és erősebb hardvert használt, amikor a nintendo még javában monokromot. Csak ugye a Sega belebukott, mert nehéz volt fejleszteni a gépre és a fogyasztási problémát sem tudta megoldani. A nintendo aztán kijött az advance színes kijelzős konzollal, csak hát nem volt háttérvilágítás és a hardver is gyenge volt. A Sony PSP után rakott össze egy olyan gépet, ami már vállalható volt.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#163) Madwe válasza fogtunder (#153) üzenetére


Madwe
nagyúr

Es ez igy van rendjén, ellentétben azzal ami a cikkben szerepelt s akire reflektaltam... Nem fogott ds4et, de tuti rosszabb mint az x1é... Aki fogott máshogy gondolja, persze ez azért valahol szubjektív, nem is állítottam h szerintem jobb egyik mint a másik, csak azt h aki fogta mindkettőt máshogy vélekedett mint ő, aki csak az egyiket fogta ugyan, de a másikat lehúzta...

Btw szim-aszim kérdésre mindig voltak es valszeg most is lesznek megoldások, azaz lesz 3rd party sim x1 es aszim ps4 kontroller is, csak idő kérdése:)

(#164) Mezcal


Mezcal
addikt

Az Extremetech.com techmagazin olyan szerencsés helyzetben van, hogy máris egymás mellett tesztelheti a piac két új konzolgépét. Most éppen azt méregették, melyik masina milyen gyorsan végez el különféle "kezelési" műveleteket.

Szempontok:

1 - Milyen gyorsan áll fel a gép hideg, teljesen kikapcsolt állapotból
2 - Milyen gyorsan áll fel a gép Stand By (hibernált) módból
3 - Milyen gyorsan telepíti a gép a játékot és milyen hamar kezdhető el a játék
4 - Milyen gyorsan tölti be a gép a játékot a dashboardról és ér be a játék főmenüjébe
5 - Milyen gyorsan lép ki a gép a játékból a dashboardra majd vissza a játékba

Eredmény (PS4 vs. X1):

1 – PS4: 20mp — Xbox One: 1 perc 5mp
2 – PS4: 3mp — Xbox One: 12mp
3 – NBA 2K14 indítása lemezes installból: PS4: 36 perc – Xbox One: 46 perc
4 – NBA 2K14 indítása a lemez behelyezése után (install után): PS4: azonnal – Xbox One: 6 perc (az update miatt)
4/1 – NBA 2K14 főmenü betöltése a dashboardról: PS4: 38.7mp — Xbox One: 29.6mp
4/2 - NBA 2K14 Quick Match indítása a főmenüből: PS4: 37.6mp – Xbox One: 31.4mp
5 - mindkét gépnél szinte azonnal

Összegzés:

A PS4 gyorsabban áll fel és gyorsabban kezdhető a játék. A PS4 gyorsabban telepít. Az X1 menüből gyorsabban indítható a már telepített játék.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#165) Mardel válasza tDr1v3r (#141) üzenetére


Mardel
őstag

„Rick Sherlund, a Nomura elemzője
ugyanakkor kétségbe vonta, hogy az
Xbox egyáltalán sikeres termék lenne. Kiszámolta, hogy a Microsoft évente kétmilliárd dollár bevételre tesz szert az
Android-licencekből és ezt az összeget a
konszern arra használja fel, hogy
kiegyenlítse a mobil és az Xbox-részleg
veszteségeit.”

[link]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#166) Zsoccc válasza Agostino (#159) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Köszönjük az észrevételeidet, amit lehet megfogadunk belőle. A cikk valóban gyorsan készült, és minimális ellenőrzésen ment keresztül, igen ez hiba. Az általad is említett konzolváltással kapcsolatosan egy külön cikkben foglalkoztunk.

Igen, talán jobb lett volna a cikket, élménybeszámoló vagy bemutatóként aposztrofálni. Tervben van egy PS4 bemutató is, majd pedig a kettő és talán még a Wii U összevetése kapcsán is születik majd egy harmadik cikk, hogy teljesen helyére kerüljenek a dolgok.

k.zsuzska1: igen, mindenképpen tervben van, sajnos időpontot nem tudok egyelőre ezzel kapcsolatban.

(#167) k.zsuzska1 válasza Zsoccc (#166) üzenetére


k.zsuzska1
csendes tag

:R pedig az hamarabb jelent meg (elvileg :U )

(#168) Mister_X válasza k.zsuzska1 (#167) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De nem itt :N Itt csak dec. 13-án fog hivatalosan.

@Sztrego: nem kell elmenni a Game Gearig, már az Atari Lynx is színes volt. De arra nem adtak ki Tetrist.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#169) Dr.F.E.R.I. válasza Mezcal (#162) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

...a Sega már akkor színes kijelzőt és erősebb hardvert használt, amikor a nintendo még javában monokromot. Csak ugye a Sega belebukott...

Erről is van szó pontosan, ezek a cégek nem jótékonysági szervezetek, akiknek az a célja, hogy minél űrkorszakibb technológiát adjanak a júzer kezébe. Nekik az az egy céljuk van, hogy a lehető legtöbb profitot érjék el azokkal a termékekkel, amit előállítanak, és hogy hosszú távon is stabilan működhessenek. Öncélúan nem fognak (és nem is tudnának) örökké a saját koruk előtt járni, mert belefulladnak a fejlesztési költségekbe, amiket a szélesebb tömeg már nem lesz hajlandó drágán finanszírozni. Ebben a bizniszben az marad talpon, aki megfontolva halad, a Sony-nak is valószínűleg ez az utolsó dobása, ha ez a mostani konzolgenerációja nem lesz üzletileg sikeres (bár népszerű ettől még lehet), akkor mennek a levesbe ők is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#170) Peat;) válasza Xirtam (#138) üzenetére


Peat;)
veterán

Felmerült hogy a konzolágat külön akarják választani egyébként, mert növelné a cég értékét. Mert most csak azt látják a befektetők hogy süllyed a cég és az utóbbi években csak a süllyedés gyorsaságán sikerült csökkenteni. Miközben a konzolág, különösen most hogy a ps3-nál már kellő gép volt a piacon meg jó eredményeket produkált.

A cikkhez én annyit írnék, hogy ez egy bemutató és nem teszt. Ettől függetlenül sehol nem érzem azt hogy határokat léptek volna át. A két gyártó máshogy közelítette meg a termékek népszerűsítését és a maga hibáit. A sony egyértelműen a magas labdák lecsapására koncentrált, ami tetszik vagy sem burkolt sárdobálást is jelentett. Az egyébként is magas Microsoft elleni érzelmek mellé nem is kellett más és az x360 okozta hatalmas sértődöttség mostani "elégtétele" az ami visszaköszön stilisztikában ezen a fórumon is. Hatalmas viták voltak régebben is a ps3 és x360 kapcsán, amikor keményen csesztették az x360-at hogy a ps3 be fogja darálni. A sony gépet preferálók éles beszólásai gyakorlatilag arra irányulnak hogy le lett írva hogy jó gép az xbox one. Semmi másra. Ez váltotta ki a reakciókat. Hiszen ps4-ről nincs is sok szó. Azért ez szomorú.

Én ha veszek akkor ps4-et fogok vásárolni szerintem, xbox one-nak nem használnám ki a funkcióit és bízom a ps exkluzív címekben. De azt nem most lesz. Gondolkodtam rajta, de úgy alakult hogy a gyártó teljesen mást állított mint amit betartott. A címek csúsznak, a multicímek nem érdekelnek. A ps3 esetében is ez volt, az első két évben nem is érte meg megvásárolni igazán.
Mivel a rajongó tábora teljes mellszélességgel áll ki a cég hibái mellett, gyakorlatilag nem olvasni kritikai hangnemet a történtekre vonatkozóan én ezért kivárok. Miért törje magát egy kiadó a minőségi címekre fordított többletköltségekkel, hogy azok előbb eljussanak hozzánk, ha az is elég a vásárlóinak hogy a multicímek nagyobb felbontásban mennek és ezen csámcsognak hogy a ps4 40%-al erősebb így az xbox one egy elavult szar. Szerintem az elavult szar +40% teljesítmény éppen úgy elavult szar, egyik konzol sem vitézkedik az erővel eddig látottak alapján, nem ez lesz a döntő. A PS4-ben a jövőbeni játékkínálatot tippelem vonzóbbnak, az xbox one lehet hogy az elején lesz jobb egy olyan játékosnak aki magasról tesz a márkahűségre.

(#171) Buster17 válasza Mezcal (#164) üzenetére


Buster17
addikt

Az meg is érdemli aki csak számok alapján dönt.

(#172) Set-Comment™ válasza gyerecske (#158) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Csak a wars, a reach, az odst, meg a 4 exkluziv. Valoban szar pelda, foleg annak tekinteteben hogy az elso trilogia befejezo reszet 7 evvel a konzolos megjelenese utan adjak ki PC-re.

En magam a halo 3-al kezdtem, egyszer leultem ele egy orara, majd otthagytam fel evre. Majd megesett, hogy unalmamban betettem a lemezt (sosem adok el jatekokat) es ottmaradtam. Single utan egy honap multi, majd betevedtem egy boltba es hazavittem a Reach-et. A negyedik epizod mar elorendelt volt.
Eleg sokat FPS-eztem, foleg a quake aranykoraban (90es evek masodik fele), kesobbiekben amikor mar minden hulye kapott internetet otthagytam a multiplayer fps-eket arrol nem is beszelve hogy a CoD era hogy tonkretette a mufajt (lojel igazi fegyverrel es rajossz hogy mennyire otvarok ezek a haborus fps-ek)
Egyedul a Halo tudta multiban hozni azt a tempot es jatekelmenyt amit anno gyerekkent elveztem a regi sci-fi fps-ekben (single-ben meg talan az elso Unreal-hez kozelit). Sokkal tobbre ertekelem a fantazia szulte vilagokat mint a realitast imitalo kamuhaborus fps-eket.

Mivel mindenem MS cucc es mint olvashattad Halo-buzi lettem, szoba sem johet a PS. A controller erosen szemelyfugo, szerintem a DS3 az japan/gyerek kezre lett tervezve, nagyon pici, nem csoda hogy noveltek a meretet, igy talan hasznalhato.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#173) drkbl válasza Mezcal (#164) üzenetére


drkbl
őstag

PS4-en is játszhatók a játékok telepítés közben?

(#174) k.zsuzska1 válasza Mister_X (#168) üzenetére


k.zsuzska1
csendes tag

hát igen. de az xbox még akkor se :P

(#175) Madwe válasza drkbl (#173) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de ott is játékfüggő hogy hány %-tól lehet használni!

(#176) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A cikk mostantól nem teszt, bemutató.

Live-Die-Respawn

(#177) fogtunder válasza Madwe (#163) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, ez a generáció sem a 3rd party vezérlőké volt és mivel mindkét cégnek gusztustalan mértékű árrése van a kiegészítőkön, ezért ez valszeg így is fog maradni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#178) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Gratulálok a cikkhez, zsíroskenyér járt érte vagy csók dreampage-től?

(#179) arty


arty
veterán

nagyon korrekt kis reklám lett, le a kalappal :R még a bannervakságom is elmulasztotta 2 percre!

(csak mert cikknek/kritikának ez iszonyat átlátszó, már bocs :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#180) joysefke válasza oriic (#176) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Semmi gond nem volt azzal a tesztel, nem értem miért sírnak itt eggyesek, mintha személyes sértés lenne, ha valaki megemlíti, hogy a korábbi DS kontrollerek nem állnak kézre, elvégre nem nemzeti titkot fecsegtél el.

Olvastam más, külföldi oldalak tesztjeit is, azok sem voltak sokkal jobbak és legalább annyi szubjektivitás volt bennük, mint a tiedben.

146-ra válaszolj légyszíves.

J.

[ Szerkesztve ]

(#181) Set-Comment™ válasza arty (#179) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Es ha PS-rol is ugyanilyen pozitiv hangvetelu lesz a cikk akkor az is reklam? Miert olyan hihetetlen, hogy az uj funkciok egyszeruen jok es a PS semmi ilyesmit nem tett le az asztalra?

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#182) Madwe válasza joysefke (#180) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem azzal volt a gond h azt mondta h a ds1-2-3 rossz volt, hanem látatlan azt h a ds4 is az, miközben azon tényleges újítások voltak fogásra is, amiről ő semmit nem tudott, de azért beszólt...

(#181) Set-Comment™ kinek mennyire jók azok az új funkciók és érthető h sokaknál ez kiveri a biztosítékot, mert ha pusztán konzolra van szüksége az embernek es sok felesleges baromság...

(#183) Def26 válasza joysefke (#146) üzenetére


Def26
félisten

Holtjáték kb. ugyanakkora. Érzésre picit kisebbek lettek az analóg fejek. A mélyedés a közepén nagyobb, illetve egy csúszásgátló gumi gyűrűt kapott. Kicsit könnyebb lett a mozgása, szerintem jó lett. Hogy fps -hez milyen majd kiderül, én még nem próbáltam.

Én xbox 360 -on szerettem a régebbi kontrollereket, mert azokon már be volt járatva az analóg kar. Az új kontrollereken nekem nagyon merev volt. Xbox one -on olyan mintha egy régi xbox 360 kontrollerrel játszanál, laza, könnyebben mozgatható, gyorsan tudod mozgatni kevesebb reakció idővel.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#184) Madwe válasza Def26 (#183) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kérdés milyen lesz pár év múlva ha már bejárattad ;]

(#185) mstills válasza Set-Comment™ (#181) üzenetére


mstills
tag

Semmi baj, ha valaki az X1-et preferálja, nyilván mindenki egyéni döntése, senkinek semmi köze hozzá, nem kell magyarázkodni senkinek. :)
Mindkét konzol jó, mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek. A tényeken viszont nem lehet változtatni: jelenleg az X1-nél rádkényszerítik a kinect-et, drágább, gyengébb hardver van benne, melynek a különbsége ki fog jönni az idők során, illetve lassabb a működése. Nyilván ezek a dolgok nem mindenkit zavarnak, de nem lehet figyelmen kívül hagyni, elsöpörni, pláne nem pozitívumként feltüntetni. Így ebben a formában ez a teszt bemutató elég elfogult.

Az új funkciók pedig itthon nem használhatók, bár ez várható volt. Ugyanakkor PS-re is van Netflix, a dolgok nagy része ott is megoldható, csupán nincs ilyen exklúzívan feltüntetve. A Microsoft inkább egy Mediacentert akart a nappaliba, a játékosokat kicsit hátrányba szorította. A bemutatástól megjelenésig kb. minden bakit elkövettek, amit lehetett, ezt a Sony ki is használta a marketingje során. Itt az eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#186) Set-Comment™ válasza Madwe (#182) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

"mert ha pusztán konzolra van szüksége az embernek es sok felesleges baromság" - mintha ugyanezt mar hallottam volna a -tetszoleges tech szektor kovetkezik- mobiltelefoniparban aztan hopp, az ujitok nyertek, aki nem hozott uj funkciot az meg szep lassan lehuzza a rolot. Ujitas kell anelkul csak egy x-edik reinkarnacio az uj termek.

"Mellesleg ezeket a nagy fícsöröket még mindig nem értem miért fontosak, ha egy tablettel/laptoppal s egy okostv-vel/okosító stickel kb mind ki lehet váltani amit tud, cserébe jobb azokon az élmény s nem kell feleslegesen menjen még 1 gép ha tv-t nézek..." - a kompaktsag a kulcsszo, nem kell hatvan kulon eszkoz, elobbi peldanal maradva, csak egy hulye maszkal mar dedikalt mp3 lejatszoval.

mstill: "Az új funkciók pedig itthon nem használhatók" - itthoni verzioban kiherelik a hangvezerlest, a multitaskot, a Skype-ot, a snapot. a jatekok hibernalasat (stand by-ba kuldeskor pause ba rakja az utolso jatekot -> nem veszik el az aktualis allas) homescreenrol multiplayer es sorolhatnam. Tudsz meg hulyeseget irni?:)

Miben lassabb a mukodese az os-nek a ps-nel? En nem azt lattam, hogy a home screen es tarsai olyan hudelassuak lennenek.

Funkcionalitas teren az MS gepe sokkal tobbet fejlodott min a PS, hw ide vagy oda. Erosebb a ps4 igen ez latszani fog az exkluziv cimeknel, talan a multiplatform cimeknel is ha az lesz az elsodleges platform, ha nem az lesz, akkor takolas lesz az alapveto RAM felepitesi kulonbsegek miatt. Ez odavissza igaz lesz. Szal az erosebb HW jelenleg nem sokat nyom a latba. Usa-ban meg erobol nyerni fog az MS ahogy mindig, es hol adjak el a legtobb jatekot?

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#187) Mezcal válasza Dr.F.E.R.I. (#169) üzenetére


Mezcal
addikt

A PS3 már jó idő óta nyereséget termel és az eladott 80 millió példánynak köszönhetően sikeresnek mondható.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#188) Madwe válasza Set-Comment™ (#186) üzenetére


Madwe
nagyúr

A mobil az azért más mert az mindig nálad van s hasznos tud lenni, meg kompakt...

Ezek a funkciók meg már mind benne vannak az okostv-kben/okosító stickekben, ami kompaktabb, mert nem kell menjen egy külön eszköz h elérd ugyanazokat a funkciókat.

A többi kiváltására meg ott a laptop, tablet, kinek mije van, ált. az egyik a kettő közül kb mindenkinek, és azokat a funkciókat akarja kiváltani, ráadásul egy tablettel sokkal kényelmesebb ezeket intézni, no meg nem foglal el helyet a kijelzőn...

Szóval persze igazad van kell a funkció, meg a kompaktság és a sok feautre, nade ha ezeket már mindmind van megoldás, ráadásul egy sokkal sokoldalúbb eszköztől, akkor miről beszélünk? egy laptopot, tabletet sose fog kiváltani teljesen egy konzol (már csak azért sem mert nem kompakt, hordozható és nem is olyan sokoldalú) és most megpróbálják, de ha laptop ugyanúgy kell (és azért ez kb belátható, ha más nem egy tablet, de az is sokoldalúbb) és ezeket a funkciókat egy bénább ux-el, körülményesebb kezeléssel akarja kiváltani, akkor mi értelme? A smart tv/sticket meg pont h megint a kompaktság miatt nem fogja kiváltani, megint kérdem, miért akarod bekapcsolni a tv mellé a sokat fogyasztó boxot a hulu s dlna miatt ha az is tudja, ráadásul eleve több mindent támogat?

A mobil teljesen rossz példa, az hordozható és sok eszközt ki tud váltani amit magaddal vinnél és kicsit rosszabb minőségben ugyan mint a dedikált termékek de kb teljesen ki tudja őket váltani a legtöbb esetben, míg a box otthon van a nappaliban, ahol ott van a laptop, tablet s okostv is...

BTW az ms esramja miatt kell majd tákolni... s ezért lassabb az os

[ Szerkesztve ]

(#189) Set-Comment™ válasza Madwe (#188) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Ma ha tevet nezel es hivnak jatszani : bekapcsolod a konzolod, atvaltod a bemenetet a tv-n es belepsz a partiba.

Xbox One: tevezel, valaki hiv jatszani felvillan meccsnezes kozben az uzenet, elfogadod, partiban vagy es indul a jatek, kozben mehet pipben a tv ha nem akarsz lemaradni. Semmi extrat nem kell csinalnod csak megnyomod a home gombot a kontrolleren, nem varsz a boot-ra, nem varsz a bemenetvaltasra.

Ha ez szerinted nem kompaktabb, kenyelmesebb megoldas akkor fogalmi zavaraid vannak.

Tempomatra is ott a labad meg a gazpedal, de milyen kenyelmes mar a tempomat autopalyan? Ilyen jellegu ujitasokat hoz az uj box. Egy valag kenyelmi funkciot, kevesebb eszkozzel, kevesebb taviranyitoval.

Tabletet is fikazta mindenki aztan szepen atkoltozott az internet az iroasztalrol a kanapeba, mert kenyelmesebb.

Az ember egy lusta allat es ezert lesz az uj Xbox k nagy siker.

"BTW az ms esramja miatt kell majd tákolni..." - fuh, telepitesi sebesseg utan megallapitod, hogy a ~110 gb/sec-es ram tehet rola hogy az xbox lassabb, veletlenul sem a hattertar tehet rola.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#190) arty válasza Set-Comment™ (#181) üzenetére


arty
veterán

igen, akkor az is reklám

ennek a bemutatónak zéró volt az információértéke, akár majornelson vagy egy másik ms bullshitember is írhatta volna :(

kár, hogy a ps-t egyébként idekeverted :( de ha már:

"Funkcionalitas teren az MS gepe sokkal tobbet fejlodott min a PS, hw ide vagy oda. Erosebb a ps4 igen ez latszani fog az exkluziv cimeknel, talan a multiplatform cimeknel is ha az lesz az elsodleges platform, ha nem az lesz, akkor takolas lesz az alapveto RAM felepitesi kulonbsegek miatt. Ez odavissza igaz lesz. Szal az erosebb HW jelenleg nem sokat nyom a latba. Usa-ban meg erobol nyerni fog az MS ahogy mindig, es hol adjak el a legtobb jatekot?"

funkcionalitás terén tele van gimmickel a gép, jogos
pont nem exkluknál fog látszani a két gép különbsége, hanem multiknál - ez már most látszik is
az erősebb hardver olcsóbban, ezt elfelejtetted hozzátenni - akinek ez nem nyom a latba, holott csak "kodozni meg asszkrídezni" venne egy játékgépet, az ... az butuska :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#191) Madwe válasza Set-Comment™ (#189) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy érkezik egy noti a telefonodra h vki inviteolt, feláll a ps4 3mp alatt sleepből s mehet a móka... ja bocs át kell váltani tv-n a bemenetet, úr isten, ez aztán tényleg nagy kaland! ez aztán kompaktság, s megéri azt h bármikor amikor tv-t nézel folyamat menjen egy 100-120Wot evő gép, h ne keljen megnyomnod a távirányítón a portváltást... vágom ;]

(#192) drkbl válasza Mezcal (#187) üzenetére


drkbl
őstag

(#193) Xirtam válasza Madwe (#139) üzenetére


Xirtam
veterán

Kár, hogy marhára nem az office, tablet, mobile piacból élnek! Már rég a serveres dolgokból. ;)

(#194) arty


arty
veterán

MS exkluziv játék:
"A full HD felbontás és a fix 60 képkocka másodpercenként nagyon sokat dob a hangulaton."

Ahol viszont alacsonyabb minőségben fut a játék, mint a konkurrens, olcsóbb gépen:
"időnk sincs azon merengeni, hogy “csak” 720p felbontást láthatunk."

Aham.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#195) Set-Comment™ válasza Madwe (#191) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Mivel megy egy 1000w koruli hazimozi plusz egy tv az a 120 watt mar nem oszt nem szoroz.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#196) drkbl válasza Madwe (#191) üzenetére


drkbl
őstag

(#197) MasterMark válasza Set-Comment™ (#195) üzenetére


MasterMark
titán

Az 1000 Wattos csoda "házimozi"-d 100 Wattnál többet nem vesz fel...

Switch Tax

(#198) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Valaki írja már meg nekem itt a sok cikk "fikázó" között, hogy hol van leírva a cikkben, hogy a PS4 kontrollere szar vagy egyáltalán rosszabb!!!

(#199) Madwe válasza Set-Comment™ (#195) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor 70 watt, bár ilyenkor azért sztem nem teljesen idle a rendszer, de legyen 70... akkor is ez az egész megéri azt, h ne kelljen bemenetet váltanom? mert kb ennyi pluszt ad... a csudaokos távirányítómba belenyoghetem h change input to hdmi1, de nem vagyok annyira lusta kövér disznó h ne tudjak megnyomni egy gombot... és azt preferálom h egy konzolt csak akkor futtassak amikor játszani akarok... de rendben, legyen, megadom nektek, az egész nagy feature felhozatal annyi pluszt ad, h nem kell bemenetet váltanom, ez aztán nyomós érv!

[ Szerkesztve ]

(#200) arty válasza Tibicsucsu (#198) üzenetére


arty
veterán

az sehol, nem is értem azon miért megy a vita ... akinek eddig az asszimetrikus elrendezés jött be és a boxos forma, az most is azt fogja jobban szeretni (pl én is rühellem a ds3at)

akár milyen jó is lett a ds4, a boxos kontrollert szvsz nem lehet megszorongatni :)

madwe: sose becsüld le a marketing erejét :) azért kapják a nagyokosok a zsét, hogy BÁRMIT, ismétlem BÁRMIT eladjanak termékként, szolgáltatásként :)

szotyinál is ott a sok semmitérő funkcio, szerencsére ott a béna marketing azt SE nyomja (meg kb mást se, csak az ms hülyeségeit ütik - amivel mondjuk nekem semmi gondom, van miért :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.