Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon

Hozzászólások

(#151) rankesz


rankesz
veterán

Nos, jelentem én is az elégedett felhasználók táborába tartozom, végre minden működik!
Az asszony épp egy full-hd filmet néz rajta, már a távirányító is kezesbárányként működik.
A rendszer alapja egy ilyen gép, a mérete elég baráti, itt az apróban találtam rá 1-2 hónapja.
Próbáltam win7-et tenni rá, de nem tetszett hogy a nem dxva kompatibilis hd-k kifektették, meg minden formátumhoz szinte külön lejátszó kellett.
Aztán olvastam dabadab cikkét, és mivel előző kirándulásom(8.10) a linux világába csak a notim akkujának gyorsabb merülése miatt ért véget belevágtam.
Abszolút megérte! Nagyon jó rendszer, Mindenkinek csak ajánlani tudom!

(Ha most vége lesz a filmnek akkor távirányítóval progiból kilép, tv kikapcs, a torrent kliens meg hagy seedelgessen, az a 25-30w enm veszélyes :C )

(#152) vtechun


vtechun
veterán

próbálgatom virtualboxban a dolgokat. de edig egyik plugin sem akart megfelelően működni. Ti használtok pluginokat és scripteket? pl Apple movie trailer ill Scenereleases nevezetut probaltam most, valamifele SVN repo plugin installerrel, de egyik sem produkalt semmi konkretumot egyelore :) Aki hasznal gepen linux alatt az nezze mar meg, hogy mukodik-e megfeleloen nala. Köszi!

(#153) rankesz válasza vtechun (#152) üzenetére


rankesz
veterán

Nálam se mennek a .py kiterjesztésű scriptek, de lehet ez csak az alpha build miatt van.
Apropó, kijött a 9.11a2!

(#154) lapa válasza Polemius (#29) üzenetére


lapa
veterán

itt van szüttyügés vga / scart rgb konvertálás kapcsán.

(#155) lapa


lapa
veterán

jól értem, hogy ebben a te konfigodban nincs tuner? volt próba valami usb-vel, vagy érdeklődés hiányában nem foglalkozál vele?

(#156) vtechun válasza lapa (#155) üzenetére


vtechun
veterán

xbmc nem támogat semmiféle tunert, és nem is tervezik tudtommal.

(#157) Szőröstalpú válasza vtechun (#156) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Viszont van hozzá mythtv-s plugin, amivel azért mégis rá lehet bírni a tv használatára, bár egy kicsit a "sajtreszelővel rejszolni" kategória. Mondjuk a fentebb említett pythonos nemmenés nem tudom, mennyire érinti, xbox-on megy.

(#158) vtechun válasza Szőröstalpú (#157) üzenetére


vtechun
veterán

hi. megvan az ionos lap 330as atommal, asus. viszont a killa sample nem nagyon akart menni. amikor siman vdpaun volt akkor mozgas nem is volt, csak hang, amikor autora allitottam akkor ment, viszont a hangja akadozott meg persze a kep is lassan ment es nem is volt szep. szted mi lehetett ennek az oka, dabadab?

(#159) lenox


lenox
veterán

Tobb core-on jatszik le? Bocs, ha hulyeseget kerdezek, mert egyertelmu, nem olvatam vegig mindent. Bar lehet, hogy ezt a masik topikban kene, nem az ionos megoldasra gondolok nyilvan, hanem a sima cpu-sra. Konkretan egy intel mac minin probalnam, de az enyem core duos, tehat nem is core 2, nem is ion.

[ Szerkesztve ]

(#160) rankesz válasza vtechun (#158) üzenetére


rankesz
veterán

190.42-es nv driver fent van?

(#161) vtechun válasza rankesz (#160) üzenetére


vtechun
veterán

live xbmc volt, viszont most már felraktam ubuntu 9,10-et és arra legujabb XBMC-t és minden perfekt, a professzionalizmus magasiskolája ez a szoftver, már-már közel vagyok a támogatásához :)

(#162) vtechun


vtechun
veterán

viszont most felmerult nalam az a problema, hogy videolejatszas kozben, meg az asztalon is ha gyorsan huzgalom az ablakokat, akkor a kep egyik fele kesik a masikhoz kepest, asszem ezt hivjak vsync problemanak, nem? ezzel mit lehetne csinalni? mi miatt lehet ez? probaltam allitani xbmc-n belul is, de nem nagyon erzekeltem valtozast, barmit is allitottm, nem is ertem mire valo ez az egesz. valaki tud sgiteni?

ja, valamiert mindenaron 1360x768 @50hz-en akarja hajtani xbmc a tv-t, miert?
nem emiatt tapasztalom a hibat?

[ Szerkesztve ]

(#163) vtechun válasza vtechun (#162) üzenetére


vtechun
veterán

na, ugy nez ki, hogy driver problema lesz. usb-s live xbmc-n gyonyoru, megkonnyebbultem kicsit, aszittem mar hibas a lap vagy mittomen. mostmar csak rdesktopot kellene beloni, hogy masik geprol tudjam esetleg vezerelni a letolteseket, stb. :) fasza lesz ez, csak meg haz kellene hozza :)

(#164) vtechun válasza vtechun (#162) üzenetére


vtechun
veterán

na, tud valaki erre a vsync problémára valamit?mi miatt lehet ?

(#165) lenox válasza vtechun (#164) üzenetére


lenox
veterán

Vga driver beallitas, hogy var-e vsync-re a kartya, az be van allitva? Nvidia driverek hajlamosak elfelejteni, ugyhogy ha vsyncre is van allitva kiprobalhatod, hogy kikapcsolod, majd vissza be. Ez amugy nem garancia semmire, mert ehhez ugy kell megirni a programot, bar feltetelezheto, hogy egy video lejatszo ugy van megirva.

(#166) vtechun válasza lenox (#165) üzenetére


vtechun
veterán

sokfajta beállítás van, lehet úgy csinálni, hogy vga meghajtó dönt, meg simán ki/bekapcsolni, de mindegy mit csinálok, sehogy sem jó. nem értem. régebbi driverrel lehet müködne, vagy nem tudom mi lehet a gond, régebbiből csak Beta-t tudtam leszedeni, az meg hazakuldte a rendszert :) pedig, ha ez meg lenne oldva, működne királyul a vsync, akkor teljesen elégedett lehetnék szinte, olyan apróságot leszámítva, hogy az apple trailer lite nevezetű plugin akkor működött amikor felraktam, utána mér nem nagyon :D lehet az alpha verziónak tudható be? viszont vdync probléma tuti van dekstopon is, ha huzigálom az ablakokat, nem is értem miért nem ez az alap...

szerk: úgy látom kijött a Beta1 :)

[ Szerkesztve ]

(#167) rankesz válasza vtechun (#166) üzenetére


rankesz
veterán

tegnap kikerült a beta1, de mint én is sokan ráfutottak hogy a karmic build-ből nem lehet előcsalni a VDPAU-t. Tudnak már róla elvileg hamarosan javítva lesz

(#168) lenox válasza vtechun (#166) üzenetére


lenox
veterán

Igen, 3 fajta van. De nem a vga meghajto dont, hanem a futo program, illetve force off meg force on. A force on-t kellene probalgatni, ha nem megy, akkor sajna bugos, ilyen mar sokszor elofordult.

(#169) vtechun


vtechun
veterán

mar csak az a kerdes mi a bugos? xbmc, vagy esetleg nvidia driver is? :) szopat ez a linux rgy kicsit :D

(#170) rankesz válasza vtechun (#169) üzenetére


rankesz
veterán

ááá dehogy :D

Nyugi én is szívok, erlőször még az MCE remote se akart menni... a VDPAU alatti rángatás még most is előjön bizonyos filmeknél, vsync para alap, szóval kell pátyolgatni rendesen, de ha egyszer megy minden akkor odab@sz mindennek!

(#171) lenox válasza vtechun (#169) üzenetére


lenox
veterán

En az nvidia driverre irom, hogy sokszor sokott bugos lenni. Nezd meg egy masik programmal, hogy ott is hasonloan viselkedik-e.

(#172) vtechun válasza lenox (#171) üzenetére


vtechun
veterán

jah, még az asztalon is csinalja... :) lehet kis configfile editalas segitene. érdekes, hogy 2 monitort sem tudtam vele normalisan hasznalni.

(#173) vtechun


vtechun
veterán

hmm, elkapkodták a boltokból az MCE távirányítókat? sehol sem kapni, ha valaki lát vmi webshopban, ami tuti van is készleten szóljon, 2 helyről is rendeltem mér egyik helyen sem tudják mikor lesz.

(#174) lenox válasza vtechun (#173) üzenetére


lenox
veterán

Vegyel logitechet, sokkal jobb.

(#175) vtechun válasza lenox (#174) üzenetére


vtechun
veterán

mukodik-e vele linuxon es lehet-e kapni? 10k-nal tobbet nem szivesen adnek erte

(#176) lenox válasza vtechun (#175) üzenetére


lenox
veterán

Nekem logitech harmony 525 van, 12k-ert van pclandben, lehet, hogy van olcsobban is, nem tudom. Linuxot nem probaltam, de a microsoft remote-ot birtam vele emulalni, egyreszt egy csomo devicet amugy is ismer (pl. tv-ket, erositoket, belteriket), masreszt barmit meg bir tanulni, ugyhogy biztos mukodne, masreszt a tobbi taviranyitodat is elteheted, es mindent tudsz ezzel iranyitani.

(#177) vtechun válasza lenox (#176) üzenetére


vtechun
veterán

Ha nem gond csinálj egy Live XBMC lemezt és próbáld ki :) Köszi! :)))

(#178) rankesz


rankesz
veterán

Hogyan kell a leírásokat és a borítókat leszedetni?

(#179) dabadab válasza lenox (#176) üzenetére


dabadab
titán

Izé, ez csak egy távirányító, a kollégának távirányító + vevő kombó kellene.

DRM is theft

(#180) dabadab válasza rankesz (#178) üzenetére


dabadab
titán

Az csak library üzemmódban megy, azt nem használtam, de az XBMC Wikin elég alapos leírás van róla:
zene
videó

DRM is theft

(#181) jodamester válasza rankesz (#178) üzenetére


jodamester
tag

Jobb egér a médiát tartalmazó mappára, vagy magára a filmre és film információ, vagy új tartalom lekérdezése.

(#182) jodamester válasza vtechun (#175) üzenetére


jodamester
tag

16-17-ből elvileg kijön a logitech 525+vevő. Sztem vegyél egyet és teszteld le :U ;]

(#183) lenox válasza dabadab (#179) üzenetére


lenox
veterán

Hmm tenyleg, kell venni egy infravevot is. Mondjuk en pont a microfos remote-hoz kapottat hasznalom...

(#184) dabadab válasza lenox (#183) üzenetére


dabadab
titán

És pont ezt nem lehet kapni :)

DRM is theft

(#185) lenox válasza dabadab (#184) üzenetére


lenox
veterán

Na ja, de masikat lehet.

(#186) dabadab válasza lenox (#185) üzenetére


dabadab
titán

Nemtom, nyáron én egyedül ezt találtam (már legalábbis olyat, ami képes volt sleepből visszahozni a gépet - anélkül túl sokat nem ér).

DRM is theft

(#187) vtechun válasza dabadab (#186) üzenetére


vtechun
veterán

Mármint a cikkedben is említett MCE távirányítóra gondolsz?

(#188) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok. Szeretnék 1 ilyen alaplapot venni. Azt szeretném kérdezni hogy mennyire melegszik és lehet e oc-zni? Ha lehet akkor kérnék képeket a biosról. Köszönöm.
A Válaszolót hálám üldözze. :R :R :R :R :R :R :R :R :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#189) dabadab válasza fkenny (#188) üzenetére


dabadab
titán

Overclock?... Minek?

DRM is theft

(#190) fkenny válasza dabadab (#189) üzenetére


fkenny
senior tag

mert 1 ideig szervernek fog menni arra az időre kap vízhűtést és mikor csak itthon használnám
még down lockolva is lenne :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#191) vtechun válasza fkenny (#188) üzenetére


vtechun
veterán

Itt a cíkkemben pont erről írogatok. Nem melegszik, a BIOS-ról majd csinálok képet ha otthon leszek.

(#192) fkenny válasza vtechun (#191) üzenetére


fkenny
senior tag

Várom a képeket. Köszönöm. :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#193) vtechun válasza fkenny (#192) üzenetére


vtechun
veterán

Itt vannak a képek a ASUS AT3N7A-I + Atom N330 BIOS-ról. Próbáltam a lényegesebb képeket lefotózni. 21:50-ig dolgoztam, azért csak most készítettem őket. A képek egy HTC Dream telóval készültek :)

[ Szerkesztve ]

(#194) fkenny válasza vtechun (#193) üzenetére


fkenny
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. Tuti hogy ilyet veszek mihelyst lesz pénzem. :R :R
Amúgy szépek a képek. :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#195) jodamester válasza dabadab (#189) üzenetére


jodamester
tag

Talán tudsz segíteni...
sleep után egy X jel marad a képernyő közepén (újraindítás után eltűnik).
XBMC live 9.04 pendrive-on van. Nincs semmiféle egyéb oprendszer. Hogyan tüntethetem el?
Hivatalos fórumon EZT a hsz-t leltem. Ez alapján feltettem az asztali gépem windowsa mellé az ubuntut, hogy megtudjam nézni a pendrive tartalmát, de nincs ilyen mappa/fájl a pendrive-on.

[ Szerkesztve ]

(#196) tukko1


tukko1
aktív tag

Eddig win-es xbmc használtam. De ez a live fényévekkel jobb lesz ha össze tudom kalapálni.
Amit szeretnék:
1.Tudjam használni a hangkártyáimat! Hdmi és Audigy 2ZS között szeretnék váltogatni! Jelen pillanatban nincs hang! :DDD 9.04-el próbálom usb-ról. A legújabb beta az látta hangkártyákat, de azt nem sikerült feltennem usb-re! :O

2. Tudjam használni az usb-s wifimet!

3. Tudjam használni az lpt portos 2x20 karakteres lcd kijelzőm!

Gigabyte GA-73PVM-S2H lapom van, tervezek hozzá még egy 9400GT is! Linux driverem is vannak a dolgokhoz!

(#197) vtechun


vtechun
veterán

Vettem egy tök ugyanilyen távirányítót mint ami a cikkben is van és ezzel az xbmc live-val próbáltam, de egyáltalán nem tetszett neki a távirányító, kiirja dmesg, hogy felismeri, de egyáltalán nem használja. Mi lehet ennek az oka? Nem bánnám valahogy életet tudnék bele lehelni, mert a távirányító a lényeg.

(#198) jodamester válasza vtechun (#197) üzenetére


jodamester
tag

Ha van még pénzed.. ;] ..vegyél egy ILYET. XBMC Live 9.04-el működik.
Esetleg egy Asrock 330 HT-t :D és megoldódik minden problémád, hardveresen...

(#199) vtechun válasza jodamester (#198) üzenetére


vtechun
veterán

Felraktam ubuntut, lirc telepitese utan azonnal ment a cucc :) kurvajo , finomhangolni kell majd meg kicsit

(#200) quby válasza vtechun (#199) üzenetére


quby
őstag

Nnna felraktam én is pendrivéröl bootolós változatot. Minden nagyon szép és jó, szerintem ez lesz a végleges médiacenterem, de azért van még mit csiszolni.

Nekem is Asus at3n7a-m van és alapbol egyszerüen nem sikerült kicsikarnom egyik digitális kimenten sem hangot. A HW része tuti jó mert Win alatt minden OK. Ha az Audio beállitásoknál digitális kimenetet választok akkor a lejátszás elején "Failed to initialize audio hardware, check your audio setup" hibaüzi. Végigolvasva a topikot már valaki irta hogyí volt ilyen gondja, de megoldás nem volt rá. Analog kimeneten minden OK

A Video lejátszás is 10-11 FPS között mozog 200%-os prociterheltségnél, tehát nem megy a "hardveres izé" akármit állitok a setings->player->render-nél. Itt valami driver dolog volt, erröl is jó lenne egy részletesebb leirás mert nem nagyon vagyok otthon linux-ban.

Van egy régi ati tunerem aminek a vevö+távir kombóját egyböl felismeri, legalábbis az alap funkciók mennek (jobb bal enter le fel mute hang) Az világos hogy a keymap xml filet kell variáljam a billentyük átkonfigurálásához, de hogy tudom a távirányitót szóra birni? Ez a lirc dolog csak ubuntun megy vagy ez alá is fel lehet valahogy tenni. Az eseteleg megoldás hogy ubuntu alatt bekonfigurálom és valahogy a konf file-t átvarázsolom ide.

Semmiképp nem akarom Ubuntu alol használni, tehát azt hogy elinduljon egy oprendszer és azon fusson, ha már van pendrive-s lehetöseg. Vinyó sem lesz a gépben, a kiszogáló Ubuntu szerver lesz :DD

Olvastam hogy valakinek gondja volt a pendirve tartalmának tallózásával. Az alap csomag tartalmazza a Midnight commanderes csomagot, ezzel szerintem a legeyszerübb

Dabadabnak grat a cikkhez, tegnap kezdtem neki de ugy fel vagyok pörögve hogy nem tudok dolgozni :N

Elöre is kösz a segitséget.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.