Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon

Hozzászólások

(#1051) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hogy lehet böngészőből (Chrome) elindítani egy YT videót egy másik gépre XBMC-vel. Ezt szeretném megoldani (router mögött vagyok, fel van rakva minden, de nem megy, mit állítsak be? Köszi)
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1052) dabadab válasza zoltanz (#1051) üzenetére


dabadab
titán

Melyik plugint raktad fel? A Play to XBMC-t?

DRM is theft

(#1053) zoltanz válasza dabadab (#1052) üzenetére


zoltanz
nagyúr

TubeToTV, amit ajánl ez a videó is, ez nem kér hozzáférést a böngészési adataimhoz.
Addig eljutok, hogy bekapcsolom az XBMC-n, hogy a netről elérhető legyen. (gondolom valami IP-k kellenek)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1054) dabadab válasza zoltanz (#1053) üzenetére


dabadab
titán

"Addig eljutok, hogy bekapcsolom az XBMC-n"

Ez azt jelenti, hogy beikszelted a setting/network/services/allow programs on other systems to control XBMC opciot? Akkor az jo.

A kovetkezo lepes a TubeToTv konfiguralasa, alapbol a gombja ugyis odavisz, de amugy chrome-ban a haromvonalas ikon/tools/extensions, aztan a TTT-nel az options, ott fel tudod vinni az XBMC adatait. Alapbol nincs username beallitva, ha te se allitottal akkor a user/pass reszt uresen hagyhatod, az IP/Hostname mezobe meg beirod az xbmc-s gep nevet meg utana azt, hogy :8080, pl 192.168.1.3:8080

ezek utan mennie kellene

DRM is theft

(#1055) zoltanz válasza dabadab (#1054) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az a Settings/Service/Remote control/ menüben van, igaz azt is, itt a General-nál a gépnevet írjam be vagy a konfigon lévő OS-en adott nevet? Így sem megy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1056) zoltanz válasza zoltanz (#1055) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sikerűlt!
Itt a Webserver-t be kellett kapcsolni és portnévben 80 -at adott username: xbmc.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1057) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok. Megoldható XBMC-ben, hogy el tudjak indítani egy másik programot? Tehát, hogy kilépés nélkül közvetlenül el tudjam indítani.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1058) roland p1 válasza agoka07 (#1057) üzenetére


roland p1
csendes tag

Szeva igen a biletyüzeten vannak elöre beprogramozott parancsok...az adott proginál amit el akarsz inditani jobb klik tulajdonságok és bill parancsok ilyet keress! Pl :Alt+F5 . igy tudud majd elinditani :))

[ Szerkesztve ]

Élö fél diszno eladó! szivos egy joszág :D

(#1059) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Nem ionon futtatom az xbmc-t...de azért hátha tud valaki segíteni.
Ati 6450 videókártyával windows 7 alatt nem tudom megnézni a dts-hd hangu filmeket.(Nincs hang,kép szaggat) Természetesen a hangot is a 6450 adja a házimozi erősítőnek.
Valakinek ötlete?

(#1060) roland p1 válasza Menotti (#1059) üzenetére


roland p1
csendes tag

driver , codekek megvamnak?!

Élö fél diszno eladó! szivos egy joszág :D

(#1061) Menotti válasza roland p1 (#1060) üzenetére


Menotti
aktív tag

Szerintem minden fent van...

(#1062) roland p1 válasza Menotti (#1061) üzenetére


roland p1
csendes tag

Simán Win7 alol valami playeral lejátsza a filmet?Mert ha igen az Xbmc-böl hiányzik valami.....

Élö fél diszno eladó! szivos egy joszág :D

(#1063) roland p1 válasza Menotti (#1061) üzenetére


roland p1
csendes tag

Sikerült valamit kimatekolni?!

Élö fél diszno eladó! szivos egy joszág :D

(#1064) Locsi válasza Menotti (#1059) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem dts-hd hangsávot lejátssza ?

(#1065) dabadab válasza roland p1 (#1060) üzenetére


dabadab
titán

"codekek megvamnak?"

Az XBMC egyaltalan nem hasznalja a Windows codec infrastrukturajat, szoval ez biztosan nem lehet a problema oka.

DRM is theft

(#1067) Menotti válasza Locsi (#1064) üzenetére


Menotti
aktív tag

Igen, lejátsza.....
Most már az erősítőm kezd gyanús lenni:-)
Használtan vettem,utána nézek a specifikációnak....

(#1068) Locsi válasza Menotti (#1067) üzenetére


Locsi
senior tag

Az erősítődnek semmi baja, szerintem a cinavia protection okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#1069) Menotti válasza Locsi (#1068) üzenetére


Menotti
aktív tag

Mkv-t játszanék le,itt gondolom nincs cinavia....

(#1070) Locsi válasza Menotti (#1069) üzenetére


Locsi
senior tag

Elvileg mivel a hangsávba teszik bele, benne is marad, bárhogy konvertálod, legalábbis ezt írják. De mivel az xbmc-vel játszod le nem kéne problémát okozzon. Illetve annak kéne utána járni, hogy a cinavia protection működik-e az adott videokártyánál. Amúgy melyik filmről lenne szó ?

(#1071) Menotti válasza Locsi (#1070) üzenetére


Menotti
aktív tag

Például az Oblivion (30 Gb mkv változat)...

(#1072) Locsi válasza Menotti (#1071) üzenetére


Locsi
senior tag

Nekem is meg van BD-n, igaz én csak dts hanggal nézem ( nem dts-hd képes az erősítőm, optikain meg csak a dts megy át ), de nincs vele semmi gond. Most már halvány lila gőzöm sincs, mi lehet a gond.

(#1073) Menotti válasza Locsi (#1072) üzenetére


Menotti
aktív tag

Na.... megoldódott a rejtély,a használtan vett erősítőm nem tudja.:-(Az eladó mindenre megesküdött ami szent,hogy mindent tud...az Oblivionig nem is volt gondom(ezek szerint eddig nem futottam bele dts-hd-ba) Komolyabb hangfalakat csak a napokban vettem,addig nem nagyon érdekelt az egész
Ma feltúrtam a netet az erősítő pontos adataiért,dts-es-t tud csak...
Elnézést mindenkitől...

[ Szerkesztve ]

(#1074) StLui válasza Menotti (#1073) üzenetére


StLui
veterán

de abba ott kéne legyen, ha jól tudom, a sima dts hang is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1075) Menotti válasza StLui (#1074) üzenetére


Menotti
aktív tag

Sima dts-el nincs baj,azt lejátsza,csak a dts-hd-t nem..

(#1076) Locsi válasza Menotti (#1075) üzenetére


Locsi
senior tag

Az Xbmc-vel játszok le dts-hd-t dolby true-hd-t, legfeljebb csak dts-ben, vagy dolby digital-ban szólal csak meg mivel optikain küldöm át a hangot.

(#1077) Menotti válasza Locsi (#1076) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ja,hát úgy nekem is:-) Én hdmi-t használok...végül ki kellet kapcsolni az xbmc-ben az erősitőnek ismeretlen formátumokat,mert addig diavetitést produkált.

[ Szerkesztve ]

(#1078) godzsy2


godzsy2
senior tag

Sziasztok!

Van egy médialejátszóm amin sok filmet tárolok és arról tudom wifin streamelni filmeket. A tabletemen fut egy Xbmc alkalmazáss (innen tölthető) és azon keresztül nézem. A Nexus szépen viszi még a 720p-s filmeket is, de az Asus Memo Pad HD 7 szaggatva játsza. A Nexusban Tegra 3 gpu van a Memo Padban PowerVR SGX544.

Na ezt az Xbmc programot szeretném átállítani szoftveres kódolásra, hogy ne szaggasson a film vagy beállítani hogy használja a hardveres gyorsítást. Használja egyáltalán valaki ezt az androidos programot? A beállításokban nem találok erre utaló bejegyzést pedig millió opció van benne.

Az Mx Player tud hardver+ gyorsítást, az ARMv7-es kodekkel jó is lett, megy szaggatás nélkül, de az Xbmc szaggat, ill. olyan, mintha alacsony lenne az fps. Ha az Mx Playernél megoldódott ezzel a kodekkel, akkor gondolom Xbmc alá is kéne. Vagy olyan friss ez a készülék, hogy még erre a PowerVR SGX544-re még nem optimalizálták a programot?

(#1079) StLui válasza godzsy2 (#1078) üzenetére


StLui
veterán

van egy ilyen kapcsolo a pc-s xbmc-ben, de akkor pc-n erősebb hardvere kell mint hardveres dekodolásnál, szóval ha ott is van ilyen kapcsoló akkor lehet mégjobban szaggatni fog esetleg

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1080) Menotti


Menotti
aktív tag

A cd album boritókat (ami nagy része magyar ,ezért semmit se szed le hozzá) hogyan lehet kézzel beadni?(aeon skin)

(#1081) zoltanz válasza zoltanz (#1056) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most újraraktam a Win-t, ugyanúgy beállítok mindent és kapcsolódási hibát ír. :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1082) zoltanz válasza zoltanz (#1081) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most úgy megy, hogy a username: jelszó: üres a lejátszón és a Chrome-ban is. A bővitményben az XBMC névhez 80-at írtam a IP: 127.0.0.1 :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1083) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Telepítettem az xmbc-t és a vga hdmi-jével kötöttem össze a tévét.
Sajnos akadnak kisebb-nagyobb gondok.
A nagyobb, hogy bármilyen filmet akarok lejátszani az állókép. Kb. meg se moccan, még 1fps sincs. Nem csk bd filmekre igaz ez, hanem divx-re is. Szerintem a vga és amúgy a rendszerem is elég kéne, hogy legyen hozzá.
Ezzel is próbáltam bd filmet lejátszani: Aiseesoft Blu-ray Player
Ezzel is akadt, de csak az elején, aztán valahogy felvette a ritmust. Az xbmc-vel egyáltalán nem fut rendesen.
Hardveres gyorsítás engedélyezése (DXVA2): pipa!

A kisebbik gond, hogy egyik filmhez se talál képeket, tartalmakat online, pedig rendszerezve vannak mappa szinten, a nevek is okék, és be van kapcsolva a "Médiatár frissítése induláskor".

A gép alaplapján is van hdmi, csak gondoltam a vga hdmi-jén keresztül küldve erősebb.
De kipróbáltam az alaplapi hdmi-re kötve is, akkor még a tévén sincs kép...

:F

(#1084) tom_tol válasza djg (#1083) üzenetére


tom_tol
addikt

Ajánlom figyelmedbe [link] , mind a 4 részt.
Valószínűleg 99%, hogy a hangbeállítások nem jók, azért akad.

(#1085) StLui válasza tom_tol (#1084) üzenetére


StLui
veterán

Igen, most beugrott nálam is ez volt még a gond

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1086) djg válasza tom_tol (#1084) üzenetére


djg
aktív tag

Köszönöm, állítgattam a hangbeállításokon, kivettem a csúcs beállításokat, mert csak a tévé hangszórói vannak jelenleg és meg is oldotta a képet! :R

Sajnos borítóképek továbbra sincsenek, de majd még jobban beleásom magam, de végülis az nem létszükséget.
Amit viszont nem értek, hogy miért nem vált át nekem 24p-s üzemmódra? :F
Két bd filmet is kipróbáltam (nem mkv, rendes bd anyag) és a tévé nem teszi át magát 24p-re automatikusan.

Mindkét lenti beállításnak eleget tettem:

Ahhoz, hogy a HD filmjeinket megfelelő képkockasebességgel játssza le az XBMC a Beállítások -> Videó -> Lejátszás -> Képfrissítési frekvencia igazítása a filmhez opciót kell bekapcsolni.

Azonban Windows alatt a frekvenciaváltáshoz ki kell kapcsolni a Beállítások -> Rendszer -> Képkimenet -> Maximalizált ablak használata, igazi teljesképernyős-mód helyett opciót, mert csak valódi teljes képernyős módban tud frekvenciát váltani az XBMC (egyébként a windows által használt frekvenciát használja).

(#1088) tozso76


tozso76
aktív tag

XBMCbuntu-t használok egy Gigabyte GA-G31M-ES2L lapon. Win7 alatt tokéletesen működött a venti szabályzás, de a linux alapú XBMCbuntu-n nem szabályozza a fordulatot. Max fordulton megy a venti.
Hogyan tudom csendesíteni a cpu a ventit XBMCbuntu alatt?

(#1089) ajani


ajani
aktív tag

Él még ez a topic? Youtube kliens 1080p videó korlátozást meg lehet kerülni valahogy?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1090) vtechun válasza ajani (#1089) üzenetére


vtechun
veterán

Mire gondolsz? Nálam megy azt hiszem az 1080-as is

(#1091) zoltanz válasza ajani (#1089) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem megy a gugli valamit változtatott a Youtube-on, de lehet készül hozzá szervizcsomag az XBMC részéről.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1092) vtechun


vtechun
veterán

hello!

Valaki használja linuxon ezt a kodi-devel nevű "csomagot"?

Én arch linuxon AUR-ból raktam fel, forráskódból. Korábban sosem volt gond, hogy, ha rarban volt a médiatartalom. De most nem lát bele a rarokba.
Belenéztem a konf fájljába, aztán ott láttam, hogy az unrar csak opt depends-ként van feltüntetve. Szerintetek ez okozhatja a problémát? Mintha nem kerülne bele az unrar támogatás? Köszi!

(#1093) zoltanz válasza vtechun (#1092) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én használom 14-es Kodi-t. A Youtube (5.0 beta) add-ons-nál nem lehet bejelentkezni, így nem tudom állítani a felbontást (csak 720p van). A 13.2 (Youtube 4.4.1) még lehetett, SD, 720p-t választani. (sok videót viszont ez nem meg játszik le)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1094) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, jó helyre írok-e, de lenne egy kérdésem XBMC-vel kapcsolatban.
Van egy bluray ISO-m, amiben nincs magyar felirat, de máshonnan meg tudtam szerezni.
A gond csak az, hogy ezen a blurayen egy sorozatnak 2 része van. Hogyan kellene átnevezni a feliratokat, hogy a KODI megtalálja?

(#1095) vtechun válasza vlevi (#1094) üzenetére


vtechun
veterán

Add be neki manuálisan filmezés közben

(#1096) vlevi válasza vtechun (#1095) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, úgy működik.

(#1097) Fonda53


Fonda53
újonc

Végre sikerült az androidos miniPC-n összehozni egy minden igényemet kielégítő XBMC "szettet". (Gotham 13.4)!

Erre mit ad Isten! Tegnap kikapcsoláskor még tökéletes volt, most meg mindenre kiírja, hogy "Külső lejátszó aktív" Lejátszás után nyomj az OK-ra!
És semmit nem játszik le! Még az élő TV-nél is ez van!
Amit csak tudtam visszaállítottam alapértelmezett beállításra, de az sem segített!

Könyörgöm, segítsetek!! Így a több napos munkám, amit az összeállítással kínlódtam kakává vált... :W

Kösz!

(#1098) ricogsm válasza vtechun (#731) üzenetére


ricogsm
őstag

HA van helyi felírat és felkínálj a feliratok info általi feliratot de azt sem jeleníti meg.

Hogy lehet filmnézés közben helyi feliratot hozzáadni ?
Legtöbb film mkv és subs mappában vannak.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1099) StLui válasza ricogsm (#1098) üzenetére


StLui
veterán

nekem az összes film olyan amiben az mkv-ban van a felirat is (ha van), le se töltök mást fájlt, így sajna én nem tudom

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1100) ricogsm válasza StLui (#1099) üzenetére


ricogsm
őstag

Úgy értve, nekem nem jeleníti meg a feliratokat :D
Más lejátszóval látom.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1101) ricogsm


ricogsm
őstag

megtaláltam a fórumot Neo X7 el kapcsolatban
köszi

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1102) balage25 válasza ricogsm (#1100) üzenetére


balage25
senior tag

A felirat probléma megoldódott?

[ Szerkesztve ]

(#1103) balage25 válasza balage25 (#1102) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem közben megoldódott. Felraktam kodiból a 14.1 est, és ez működikbrendesen.

(#1104) StLui


StLui
veterán

15.0-t próbáltátok már?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1105) ricogsm válasza balage25 (#1102) üzenetére


ricogsm
őstag

Igen valahogy nem a feliratoknál kell keresni hanem a hangsávból kell belépni és onnan kiválasztani a feliratot.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#1106) StLui


StLui
veterán

15.1-es KODI-nál, Agymenők sorozatot évadon belül betűrendben rendezi, nem pedig ahogy egymás után jönnek a részek, csak a videok-fájlok alól érem el normális sorrendben. Másnál is van ilyen probléma?
Közben megnéztem, többi sorozatnál is így van :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1107) kovacszk válasza StLui (#1106) üzenetére


kovacszk
senior tag

A bal oldalról előjövő menüben tudsz változtatni milyen sorrend szerint legyen, elég nagy ökör volt aki alapértelmezettnek az ABC szerinti sorrendet adta :)

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1108) StLui válasza kovacszk (#1107) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, közben ráébresztettek a htpc topicban! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1109) Celithrandi


Celithrandi
addikt

arra van tippetek, hogy ha be van kapcsolva hogy magától váltson frekvenciát a 24p filmeknél miért 60p re vált? Az 50p sorozatokat rendesen váltja 50 re. A furcsa, hogy alapértelmezetten 24p a kijelző a 24p anyagoknál mégis átáll 60 ra:(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#1110) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok! egy kis segítséget kérnék. MXIII G cuuc.
Felraktam a kodi helyett a VidonXBMC sokkal gyorsabban tudok benne navigálni de egyszerűen nem látja a rádugott külső vinyót.
Mit kellene benne állítanom, hogy onnan tudjak tallózni filmet? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.