Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon

Hozzászólások

(#351) vtechun válasza Olympia76 (#350) üzenetére


vtechun
veterán

avatar nalam sem, de a 16 gigas hangover sem..

(#352) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Nekem az összes - kb. 60 - blu rip megy Médiatár módban is. Igaz, nem a teljes lemezeket őrzöm meg, csak a filmet a szükséges hangsávokkal. (Az Avatart is lejátsza.)

(#353) vtechun válasza (ex)Cat (#352) üzenetére


vtechun
veterán

a 10-20 gigas m2ts-ekre gondolsz? vagy mkv-kra?

(#354) (ex)Cat válasza vtechun (#353) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

20-45GB-os m2ts-re.

(#355) vtechun válasza (ex)Cat (#354) üzenetére


vtechun
veterán

hmm, nemertem nekem miert nem megy..

(#356) (ex)Cat válasza vtechun (#355) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Milyen verziót használsz XBMC-ből?

Én ezt

(#357) vtechun válasza Olympia76 (#350) üzenetére


vtechun
veterán

leadtam egy "hibabejelentést" a magam módján :) Nézted már?

(#358) Olympia76 válasza vtechun (#357) üzenetére


Olympia76
tag

oopppsss, tökéletesen jártál el :)
A hiba nálam volt, nem volt bekapcsolva az értesítés. Elnézést ezért!

Válasz ment.

(#359) vtechun válasza Olympia76 (#358) üzenetére


vtechun
veterán

oks. holnap tesztelem :) koszi

(#360) Advent


Advent
tag

Mér van az h egy darab scraper nem működik ?Akármelyiket választom ki visszadobja keresés nélkül.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#361) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Hello.

Annyit lehetne valtoztatni a rajta, hogy valaszthato legyen a filmcim. Eredeti(magyar) ne csak magyar vagy erdeti.
Koszi.

(#362) Olympia76 válasza chesterboy (#361) üzenetére


Olympia76
tag

Április 26 óta fent lévő verzióban ez már benne van.

(#363) chesterboy válasza Olympia76 (#362) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Koszi
Ugy latszik nekem meg az elso van meg, frissitem is.

(#364) vtechun válasza Olympia76 (#358) üzenetére


vtechun
veterán

kipróbáltam, müxik, köszi, isten vagy. szeretem a közösségért dolgozni képes embereket!

most már csak az idle -ben történő nagy procievést kellene megoldani :) lehet nonstop jatszani kellene vmi filmet? mert akkor kevesebb procit eszik, ehhh

(#365) Olympia76 válasza vtechun (#364) üzenetére


Olympia76
tag

Újabb csemege készülőben ;)
Mivel a dtrailers úgy néz ki lehúzta a rolót, némi szendvedés árán csináltam egy HD-trailers scrapert választható felbontással. 2007 utáni filmekre egész jó eséllyel van trailer találat...

Hmmm... Tényleg magas az idle CPU load. Sosem vettem észre eddig. :D

(#366) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Bocsi a hülye kérdésért de ezt a port.hu scrapert hogyan kell használni? XBMC, Aeon skin
Köszi!

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#367) vtechun válasza Stimpy001 (#366) üzenetére


vtechun
veterán

úgy mint a többit, csak előtte kitömörítve be kell másolni a scrapereket tartalmazó könyvtárba.

Olympia76 : trailereket én eddig sose használtam, észre sem vettem, hogy esetleg lenne ilyen valahol az infó gomb lenyomásánál :) másik kérdésem, hogy sorozatra mit használsz scrapernek? ill. hogyan? egyelőre a thetvdb.com -ot használom, de valamiért csak kis pici bélyegképeket tölt le normális borító helyett és igy elég hülyén néz ki, anno pár hónappal ezelőtt működött normálisan, de azóta sem tudtam reprodukálni azt..

(#368) Olympia76 válasza vtechun (#367) üzenetére


Olympia76
tag

Azért mert csak akkor jelenik meg, ha van valid trailer link scrape-elve ;)

thetvdb.com nekem teljesen jól működik xbmc-ben is, de én az Ember Media Manager-t használom a teljes menedzsmentre egyébként (hogy egy kicsit haza is beszéljek megint:) )

[ Szerkesztve ]

(#369) Stimpy001 válasza vtechun (#367) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszi a választ de ennyire hülye én sem vagyok! Gondoltam hogy oda kell másolni mint a többit, de ha tudnám hol van a többi, nem kérdeznék. :)
Az XBMC wikin azt olvastam a xbmc\system\scrapers\video az elérési út, namost nekem már a \system mappa is tök üres....
A teljes path \home\sajatusernevem\xbmc\system\scrapers\video ugye?
Vagy az xbmc user homejában keressem? XBMC Live CD-ről telepítettem, az xbmc user jelszavát nem tudom (nem xbmc, azt már próbáltam)
Valakinek valami 5let? A gyári scraperek közül tudok választani!

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#370) Olympia76 válasza Stimpy001 (#369) üzenetére


Olympia76
tag

Semelyik user home mappájában ne keresd ;)
Inkább az xbmc installation könyvtárban.

Nem tudom a Live-ben hova tették.
/usr/share/xbmc talán...

(#371) Stimpy001 válasza Olympia76 (#370) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszi, délután megnézem!

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#372) tomy_cz válasza Olympia76 (#368) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Ezt a Ember Media Managert nézegetem, nem is olyan rossz :) , csak nem tudom összehozni az XBMC-vel.
Nekem nincs a Settings - Modules fülön belül olyan, hogy XBMC Controller.
:F
Mert ugyebár ezen keresztül kommunikálna...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#373) tomy_cz válasza tomy_cz (#372) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Jah, ok megvan. :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#374) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Kezd szépen összeállni az XBMC nálam is, az Aeon skint használom. Lenne azonban 2 kérdésem:

1. Hogyan tudom beállítani hogy a kép alján kiírja az információkat, mint pl. kiadó logoja, DTS, Bluray logo, 1080p, stb, mint ezen a képen

2. Azt hogyan lehet beállítani, hogy amikor lapozgatom a filmeket, a háttér az aktuális film fanart-ja legyen (mint a képen)?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#375) chesterboy válasza Stimpy001 (#374) üzenetére


chesterboy
aktív tag

A masodikra: a fel nyillal nyitod meg.

(#376) Olympia76 válasza Stimpy001 (#374) üzenetére


Olympia76
tag

Az elsőre: Settings/video/files lists/Extract thumbnails and video information
Vagy Ember Media Manager aztán XBMC import :)

HÍR:
Fent van a Trailer-el módosított scraper, plusz mémi további finomítás a scraper beállításoknál.

A "Legacy" a stabil verziókhoz, az "Addons" a bátraknak, akik XBMC SVN verziót használnak...

[ Szerkesztve ]

(#377) Stimpy001 válasza chesterboy (#375) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszönöm, sikerült! Az én hülyeségem, mert az egész library-t a Videos menüpont alá csináltam meg, nem a Movies alá.
Az általad linkelt képen is, és nálam is pár dolgot nem talál, kérdőjellel helyettesíti.
Mit kell tennem hogy ezeket is megtalálja? Egészítsem ki a fájlnevet ilyen infókkal is?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#378) Olympia76


Olympia76
tag

A fájl névből csak az eredeti forrás médiát (DVD, Blu-Ray, HDDVD, HDTV) veszi, minden más info-t (video-audio codec, felbontás, stb) a média fájból magából nyeri ki, amennyiben bekapcsolod a fent említett opciót...

(#379) Stimpy001 válasza Olympia76 (#378) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

:R

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#380) Advent


Advent
tag

Nagyon frankó ez a port.hu scrapper! egyre frankóbb lesz ez az xbmc.csak még az imon cuccomat nem sikerült beállítani :( . Xbmc live alatt se táv se vfd , wines xbmc-n meg csak vfd nem megy.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#381) quby válasza Advent (#380) üzenetére


quby
őstag

Egyetértek. Tuti a cucc....
Még nem használtam vele az Imon szerkót, de sztem itt találsz megoldást. A távhoz nekem is konfigolni kellett keményen. De a VFD-nek is mennie kell, én már láttam videón... ;)

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#382) Stimpy001 válasza Olympia76 (#378) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Ehhh, valami nagyon nem stimmel nálam. Ha a default skin van kiválasztva, szépen megjeleníti az összes metaadatot (video-audio codec, felbontás, stb), viszont Aeon alatt csak kérdőjeleket mutat, annak ellenére hogy be van kapcsolva a fent említett opció.
A másik meg hogy csak 1 scrapert hajlandó használni, szépen megjelennek a listában, ki is tudom választani, de tudomást se vesz róla ha mást állítok be.
A TV Shows-nál is a TheMovieDB scraperen keres... :O
Jogosultság probléma szerintem nem lehet, minden .xml fájlnak 777 jogot adtam. Kifogytam az ötletekből...
Hihetetlen mennyi szívás van ezzel az XBMCvel... :(
Délután teszek egy próbát az Ember Media Manager-el, hátha..... Ha hálózaton keresztül mutatom meg neki a filmeket, és úgy exportálom, nem lesz gondja az elérési úttal? Meg fogja találni a filmeket?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#383) Olympia76


Olympia76
tag

Hmmmm...
Fontos lenne megérteni, hogy hogyan működik az egész (főleg a médiatár mód) mielőtt arra a következtetésre jutnál, hogy sok szívás van vele. A kérdések túl általánosak ahhoz, hogy távolról segíteni tudjunk.

"az egész library-t a Videos menüpont alá csináltam meg, nem a Movies alá."

A Videos menüpont alatt file-okat látsz csak. Olyan, mintha egy file manager-t néznél, ennek semmi köze a Médiatárhoz (Library), tehát azt nem is hozhatod ott létre. A Library tulajdonképpen egy adatbázis, a Movies/TV Shows menüpontok ehhez az adatbázishoz szolgáltatnak grafikus interfészt. Lehet, hogy ezt már megértetted közben, akkor ezt hagyd figyelmen kívül.

Olyat, hogy csak a themoviedb.com scrapert használta volna, még TV-hez is még sosem láttam, olvastam. Az egyes forrásokhoz beállított scrapert egyébként az adatbázis file-okban tárolja az XBMC, ami pedig a userdata könyvtárban van. Emellett az xbmc/xbmc accountal be is kéne tudnod lépni. Valami tényleg nagyon nem stimmel! Ha ilyen problémák vannak, én elölről kezdeném az egész telepítést.

Az AEON egy 3rd party skin. Nem az XBMC fejlesztői fejlesztik, könnyen lehetnek benne hibák, vagy az is lehet, hogy bizonyos dolgok részben másképp működnek benne. Az is kérdés, hogy honnan szerezted be az AEON skin-t. Ezérféle szanaszét hekkelt verziója van már.

Az Ember Media Manager-el nem mutatsz meg semminek semmit. Azt javaslom az XBMC controller modult felejtsd el amíg nem érted mi történik. Az Ember egy független alkalmazás, nem kell, hogy kommunikáljon az XBMC-vel. Lehetséges, de előbb értsd meg a folyamatot. Kezdetben tehát NE használd az XBMC kontrollert. Az Ember file-okat generál a scrapert a filmek mellé. Ezeket a fájlokat az XBMC tudja importálni. Az importáláshoz ugyanúgy el kell indítanod egy scrapert az XBMC-n belül, mintha scrape-elnél. Amennyiben az XBMC megtalálja az Ember által generált fájlokat, akkor nem a saját scraper-t fogja használni, hanem beimportálja az info-t azokból a fájlokból a posterrel és fanart-al együtt. Tehát a helyi fájlok prioritást élveznek a scrape.eléssel szemben. Amint látod tehát nincs kommunikáció az XBMC és az Ember között. Először futtatod az Embert, az generál fájlokat, aztán futtatot az XBMC-t, az pedig importálja ezeket.

(#384) Stimpy001 válasza Olympia76 (#383) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszi a részletes választ, a Videos - Movies - Tv Shows különbségeket már megértettem, azzal nincs gond.
Szerintem az a baj, hogy a sorozatokat is filmnek nézni. Meg kéne neki adni hogy ez a könyvtár sorozat, nem pedig film. Ezt hol lehet? Nem találtam ilyen beállítást.
Az EMM már világos, youtubon néztem róla egy tutorial video-t, szerintem nem lesz gond vele...

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#385) Olympia76 válasza Stimpy001 (#384) üzenetére


Olympia76
tag

Nem biztos, hogy értem. Természetesen külön Source-ként kell felvenni azt a könytárat amiben a sorozatok vannak. Nem lehet ugyanabban a Source-ban Mozifilm és Sorozat is, hiszen a Set Content-el állított be, hogy mi van benne...

(#386) Stimpy001 válasza Olympia76 (#385) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

És hol van ez a Set Content? Egyik menüpontban sem találom...

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#387) Olympia76 válasza Stimpy001 (#386) üzenetére


Olympia76
tag

:Y
Context menu a source-on.
Egér - Jobb-klikk
Billentyűzet - "C" gomb.
MCE Remote - Guide gomb

De akkor eddig, hogy kísérleteztél a scraper-ekkel? :F

(#388) Stimpy001 válasza Olympia76 (#387) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszi, megpróbálom.
Eddig Settings/Video/Scrapers menüpont alatt állítottam.
Amúgy távirányításra az XBMC Remote nevü iPhone progit használom, kiválóan működik, ajánlom minden iPhoneal rendelkező kollegának:
http://www.collect3.com.au/xbmc-remote/

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#389) Olympia76 válasza Stimpy001 (#388) üzenetére


Olympia76
tag

http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Video_Library

(#390) Stimpy001 válasza Olympia76 (#389) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Így már világos...egész egyszerűen a Context menü gomb nem volt beállítva. :W
Azért valljuk be nem annyira egyszerű ez az egész, pedig nem tartom magam egy technikai analfabétának.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#391) Olympia76 válasza Stimpy001 (#390) üzenetére


Olympia76
tag

Nem, de jól (főleg az alap dolgok) dokumentált ;)

...és a feladat sem egyszerű amire vállalkozott, de még így sem elég rugalmas a library ahhoz, hogy minden jól megoldható legyen... Mi lesz majd akkor? :)

(#392) quby válasza Stimpy001 (#390) üzenetére


quby
őstag

Én már átrágtam magam egy pár MC Frontenden ami szivatott, vaszleg ezért, de sztem nagyon egyszerü és logikus volt a konfigurálása. Max egy órát töltöttem vele, és abba már a skinek válogatása is benne volt. Ettöl függetlenól van egy két dolog amit nem értek. de ezek elhanyagolhatóak, apróságok. :DDD

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#393) tomy_cz válasza Advent (#380) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Windows-os XBMC-n már valamennyire műkszik a VFD is. kicsit még bugos, és nem mindent ír ki, illetve néha nem megfelelően, de működik. Frissítsd a iMON Manager-t a legújabb május 14.-én megjelent Beta verzióra és fog menni.

A Live verziónál már bonyolultabb a helyzet, ebben talán Quby :R , tud segíteni illetve az XBMC fóruma. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#394) Advent válasza tomy_cz (#393) üzenetére


Advent
tag

Oksa ezt kipróbálom kiváncsi vok milyen.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#395) vtechun


vtechun
veterán

hi

svn verziót használok linux alatt, de valamiért nem akarja észrevenni sehogysem az SVN Repo installer plugint, elvileg ezen leírás szerint csinálom. Nem értem miért nem akarja észrevenni. Lehet az SVN verzió miatt?

(#396) Olympia76 válasza vtechun (#395) üzenetére


Olympia76
tag

http://xbmc.org/theuni/2010/03/01/impending-merge-addons/

A teljes scrapers/plugins/skins struktúra megváltozik. Minden addon lesz. Ezért kellett a scrapert is módosítani. Az ÖSSZES plugint is módosítani kell majd, hogy fusson a következő XBMC verzióban. Amit nem módosítanak(és ezeket ugye alapvetően nem az xbmc fejlesztők írják), az nem fog futni... Az SVN Repo installer meg eleve kuka r28276 felett. Lesz hivatalos addons repo amiből az addons managerrel lehet majd letölteni, installálni mindent.

(#397) vtechun válasza Olympia76 (#396) üzenetére


vtechun
veterán

de szeretem az ilyen paradigma valtasokat :D

(#398) Olympia76 válasza vtechun (#397) üzenetére


Olympia76
tag

Jobb lesz... Senki nem fogja megkérdezni, hogy hova kell ezt a scrapert meg azt a plugint bemásolni... És csak jóváhagyott/működő dolgok lesznek benne. Ami nem működik vagy megjavítják(scraperváltozásokat is beleértve) és letölthető lesz két xbmc release között is, ami most ugye nem lehetséges(lévén az SVN Repo installer nem egy hivatalos repo), vagy kikukázzák...

(#399) bizi990


bizi990
senior tag

Video nézés közben a "gyorsabb" kameramozgásoknál a a felső harmadnál vízszintes csík (vagy kép elcsúszás) jelenik meg, nem csak hd videónál. 720p-s filmnél az xbmc-s debug infó 60-80% körüli értéket mutat mindkét magra. FullHD-s felbontás van a pc-b beállítva és a tv is fullhd-s. TV szerint 60Hz a frisítés, XBMC-ben próbáltam feljebb tolni, de 58Hz-ig engedi csak, bár nem tudom ez lehet-e a gond. Korábban 9.04-es ubuntun futott vmelyik régebbi XBMC, ott nem volt ilyen.
Mi lehet a gond?
Ubuntu 10.04-en megy az XBMC, 2magos 2,x GHz-es AMD procival.

(#400) Olympia76 válasza bizi990 (#399) üzenetére


Olympia76
tag

vsync be van kapcsolva?

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.