Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon

Hozzászólások

(#851) cekkk válasza csonger (#850) üzenetére


cekkk
veterán

Filmnél nincs, de minőségi zene hallgatásnál lenne. Jelenleg egy dunet használok, de majd lehet lecserélem. Bár ott az új sdk majd az xbmcvel közösen készül, ha jól hallottam. De zenéhez és egy külső DAChoz igen is számítana ez.

(#852) dabadab válasza csonger (#850) üzenetére


dabadab
titán

"Nem vágom annyira ezt az asio témát. Van ennek jelentősége filmnél?"

Nincs, ez igazán zenélésként számít.

(#851) cekkk: Zenehallgatásnál is tök mindegy, minőséget nem befolyásolja, csak a késleltetést csökkenti, azt meg senkit sem érdekel, hogy a play gomb megnyomása után hány ezredmásodperc után indul el a zene.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#853) cekkk válasza dabadab (#852) üzenetére


cekkk
veterán

Csak épp mondjuk a Dacok többségén inkább van rajta koax mint optikai, én inkább javasolják azt mint az optikait, vagy most már van usb, és az lett volna a lényeg, hogy ne optikain menjen ki, a hang.
Bár belegondolva a számítógépek tápegysége sem valami hifista álom, így végül is, okafogyottá válik ez a dolog nálam. :DDD

(#854) csonger válasza cekkk (#853) üzenetére


csonger
csendes tag

Bár nem vagyok hifista, de (mivel van a családban és nem kicsiben tolja) tudom miről beszélsz. Természetesen egy pc nem zenehallgatásra való, ahogy a Dune sem.
Filmre meg nem tudok jobb lejátszót, mint egy jól összerakott pc xbmc-vel.

(#855) cekkk válasza csonger (#854) üzenetére


cekkk
veterán

Már miért ne lehetne egy pc vagy egy dune erre alkalmas?
Ott vannak pl a Cinemaster-k amit annyira istenítenek, az is htpc és 4 vagy 5 ezer eurótól kezdődik és állítólag jó zene lejátszásra.
Persze ne egy komoly lp vagy Cd lejátszóhoz hasonlítsuk a Dunet sem, mert ott tényleg elvérzik :DDD , de volt nekem squeezeboxom amit zenéhez találtak ki és annál jobb volt a Dune :)
Én se vagyok egy komoly hifista, sőt hifistának sem vallom magam, mert nem a kábeleket akarom hallgatni hanem a zenét, csak ha bele kezdek a fejlesztésbe, akkor körbe járok mindent lehetőséget, és nem akarok majd úgy járni, hogy jó szól, de elmosott rossz az egész. :B :U

(#856) dabadab válasza cekkk (#853) üzenetére


dabadab
titán

"Csak épp mondjuk a Dacok többségén inkább van rajta koax mint optikai"

Es ennek mi koze az ASIO-hoz?...

(#854) csonger: aki szerint egy PC "termeszetesen" nem zenehallgatasra valo, az szerintem nem tudja, hogy mit beszel. :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#857) csonger válasza dabadab (#856) üzenetére


csonger
csendes tag

Ezt egy hifista szemszögéből próbáltam megfogalmazni, de ahogy írtam én nem vagyok az. Nekem is tökéletesen megfelel a pc, és soha nem költenék százezreket 1 db tápkábelre (!!! igen jól írtam, ez nem elírás), mert azzal jobban fog szólni a cucc.

De szerintem ezzel ne is terheljük tovább ezt a remek kis fórumot, mert nagyon nem erről szól. És a hifi nem hifi támakör tele tudja flame-elni az egészet.

XBMC a király és kész.

Üdv

(#858) cekkk válasza dabadab (#856) üzenetére


cekkk
veterán

Mert úgy tudtam, hogy az is kell mondjuk ahhoz, hogy usb-n keresztül is kitudjon menni hang. De ettől függetlenül , könnyen előfordul, hogy hülyeséget beszélek :)

(#859) dabadab válasza cekkk (#858) üzenetére


dabadab
titán

"Mert úgy tudtam, hogy az is kell mondjuk ahhoz, hogy usb-n keresztül is kitudjon menni hang."

Nem, nem kell hozza.

DRM is theft

(#860) cekkk válasza dabadab (#859) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor elárulod, hogy mi kell hozzá, és az XBMC képes-e arra , hogy ott küldje ki a hangot? :U

(#861) dabadab válasza cekkk (#860) üzenetére


dabadab
titán

Az kell hozza, hogy vagy legyen a hangkartyanak drivere, vagy sima USB audio protokollt hasznaljon, amihez van beepitett driver minden OS-ben. Innentol kezdve meg az alkalmazasokat abszolut nem erdekli, hogy a hangkartya az alaplapon, PCI slotban, USB-n vagy firewire-on van-e, csak hangkartya. A hangbeallitasoknal lehet megadni, hogy melyik hangkartyat hasznalja az XBMC, ha tobb is van.

DRM is theft

(#862) cekkk válasza dabadab (#861) üzenetére


cekkk
veterán

Értem, és ha csak a Live verziót akarom használni, mert nem akarok kegy win-t felrakni, akkor, ezeknek a hangkártyáknak a drivere hogy kerül telepítésre? :U
Érdemes egyáltalán a live-l próbálkozni?

(#863) dabadab válasza cekkk (#862) üzenetére


dabadab
titán

Ha van drivere Linuxhoz (leven, hogy a Live gyakorlatilag Linux+XBMC), akkor igen.
Nekem ugy tunik, hogy dedikalt lejatszohoz az openELEC (nagyon lecsupaszitott Linux + XBMC) jobb valasztas lehet, mint az XBMC Live.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#864) cekkk válasza dabadab (#863) üzenetére


cekkk
veterán

Erről nem is hallottam még rá is keresek :R :R :DDD

(#865) cekkk


cekkk
veterán

Aki használ külső lejátszót az xbmcnél az küldene nekem egy xml fájlt amit beállított? :U

(#866) slashing válasza cekkk (#865) üzenetére


slashing
senior tag

http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=106412

6. hsz, én próbáltam meg is nyitotta a lejátszót BD Iso-t menüvel de minden filmnél ezt használta végül így kikapcsoltam. Így is lejátssza a BD iso-t csak nincs menü és a fejezetek tekerése váltása kicsit macerás még nekem is tapasztalnom kell mert valamiért visszaugrik az első fejezet legelejére....

amúgy nightly-ban próbáltam mivel csak az támogatja a HD 2000-es integrált gpu-t

(#867) slashing


slashing
senior tag

hátha segít másnak is:

Asrock z68 itx távirányító egyszerű belövése xbmc alá:

[Custom Registry]
És hogy a nagy zöld gomb működjön ahhoz le kell tölteni az Autohotkey nevü programot érdemes ezt elsőként telepíteni és akkor windows indításnál nem dob hibaüzit hogy nem tudja mivel társítani az .ahk-t.

[ Szerkesztve ]

(#868) r.roli007 válasza prt (#829) üzenetére


r.roli007
csendes tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne a usb-cec adapterrel kapcsolatban, hogy ha a gép lekapcsolja a VGA-t és nem érkezik jel a TV-re akkor akkor ki udja kapcsolni a TV-t?

Előre is köszönöm a segítséget.

Az internet egy anonim dühöngő

(#869) prt válasza r.roli007 (#868) üzenetére


prt
csendes tag

Szia!

Beállítható, hogy lekapcsoljon a tv.
Januárban jön firmware frissítés, amivel megoldható, hogy a tv be tudja kapcsolni a pc-t usb-n keresztül.

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#870) slashing


slashing
senior tag

Üdv

Ha bios-ban le tudom kapcsolni a power ledet és a többit is egy gombnyomásra akkor win alatt is be lehet valahogy állítani hogy teljes képernyős lejátszásnál lekapcsolja aztán ha vége meg vissza?
Állandóra nem akarom lekapcsolni mert jól néz ki meg legalább tudni hogy megy a gép.
Valakinek ötlete, tapasztalata?

(#871) r.roli007 válasza prt (#869) üzenetére


r.roli007
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Engem csak a kikapcsolás érdekel mert én a gépet távirányítom (ki-bekapcsolás, stb...) és a TV-nek kéne hogy kövesse.
Így én is lehet beruházok egyre. :)

Az internet egy anonim dühöngő

(#872) beran


beran
tag

Üdv.

Lenne egy olyan kérdésem,felraktam pendrive-ra az xbmc live-ot,el indul minden jó,de egy hdd -n vannak a filmek,hogyan tudom azt elővarázsolni hogy lássa azt a hdd-t?Vagy muszály lesz felrakni hdd-re az xbmc-t?

(#873) tukko1 válasza beran (#872) üzenetére


tukko1
aktív tag

(#874) beran válasza tukko1 (#873) üzenetére


beran
tag

Köszöntem. :R

(#875) Diego2002 válasza beran (#872) üzenetére


Diego2002
tag

Egy alternatív megoldás - főleg ha pendrive-ra telepítetted - az OPENELEC. Az magától megcsinálja az ilyesmit...

..::Diego::..

(#876) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok.

Windowsos verziójú XBMC-rel lenne egy kis problémám.
Médiatár módban, a TV sorozatoknál sorozatonként csak az epizódok 0-10%-át ismeri fel.
A sorozatok struktúrája a kb az eredeti rls nevek, szóval valami ilyesmi:
How.I.Met.Your.Mother/How.I.Met.Your.Mother.S01/how.i.met.your.mother.s01e01.720p.hdtv.x264

vagy
The.Walking.Dead\The.Walking.Dead.S01\The.Walking.Dead.S01E01.720p.HDTV.x264-CTU\the.walking.dead.s01e01.720p.hdtv.x264-ctu.mkv

A kérdésem az lenne, hogy van-e arra valamilyen megoldás, hogy rendesen felismerje médiatár módban az epizódokat?

Köszönöm szépen

(#877) prt válasza D@reeo (#876) üzenetére


prt
csendes tag

Nekem az alábbi struktúra vált be:
The.Walking.Dead\Season 1\the.walking.dead.s01e01.720p.hdtv.x264-ctu.mkv

így minden sorozatott korrekten felismer.

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#878) tomy_cz válasza D@reeo (#876) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Ha visszakeresel itt a topicban, akkor találhatsz róla infókat.
Én még belepakoltam a sorozat könyvtárába egy "tvshow.nfo" fájl, amiben el van helyezve a tvdb-s linkje. Így tuti meglesz.

Az alábbi séma alapján van nekem:
Spartacus.Blood.and.Sand\S01\spartacus.blood.and.sand.s01e01.hdtv.xvid-2hd.avi
Az nfo fájl a Spartacus.Blood.and.Sandmappában van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#879) slashing


slashing
senior tag

Én minden film mellé teszek nfo fájlt a port.hu-s linkkel így 100% hogy megtalálja nem bajlódik vele, semeddig nem tart megcsinálni, sőt én mindegyik filmhez töltök le magyar borítót és azt is berakom a film mellé fájlneve.tbn kiterjesztéssel így tuti jó borítója lesz, mindegyik egyforma méretű és magyar filmcímmel jelenik meg...

(#880) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Nagyon nem értem.
Van olyan sorozat, aminek az évadonkénti struktúrája teljesen megegyezik (és nincs nfo file), azonban csak az első évadot ismeri fel.

Van, ahol minden rész mellé van nfo file is, ott is csak az első évadot ismeri fel.

Van, ahol ugyan olyan a struktúra, mint az első esetben és semmit se ismer fel.

(HIMYM esetén van a gyökérben egy tvshow.nfo is, és azzal is csak az első évadot ismeri fel [hiába kértem újrakeresést])

Természetesen amikor hozzáadom a forrást, a TVDB-t választom

Szóval valamiért nagyon nem akar működni sorozatoknál a médiatár mód. Esetleg valaki nem nézne rá TeamViewer-rel vagy VNC-vel, akinek működik megfelelően? Ez esetben kérlek pü.
Köszi

(#881) StLui válasza D@reeo (#880) üzenetére


StLui
veterán

Én is küzdök ilyenekkel mint ti, de ennyi macera helyett egyszerűbb kézzel kikeresni nekem, ezt az nfo-s szerkesztgetést sem tudtam megcsinálni soha

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#882) vtechun válasza StLui (#881) üzenetére


vtechun
veterán

próbáljátok meg ez alapján. nekem így van és működik rendesen

(#883) D@reeo válasza vtechun (#882) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Köszi, kipróbáltam. Nekem így se akar összejönni. Általában ha felismer valamit, akkor abból csak az első évadot. Ha van nfo, ha nincs. Már komolyan nem tudom, mivel próbálkozhatnék még. De az is lehet, hogy én rontok el valamit mindig... (az ugye nem baj, ha a konkrét részneve az eredeti rls neveket viselik? (Sorozat\How.I.Met.Your.Mother\S01\how.i.met.your.mother.s01e01.720p.hdtv.x264.mkv)

(#884) zsigus válasza D@reeo (#883) üzenetére


zsigus
őstag

Eredetileg, az online manual szerint nem kell az évadoknak külön mappa.

Tehát:

TV Shows -> How I met you mother ->

HIMYM S01E01
HIMYM S02E02

stb.

A fájlnév egyébként nem baj, nekem is így van, és a évad mappa sem gond, szintén így van nekem is, és működik.

Nemrég kibővítettem az XBMC wiki oldalt, érdemes elolvasni a végét, ott szó van erről (ha nem jön be a kibővített oldal fenn a keresés mellett kattintsatok rá a "nem ellenőrzött változatra", nem tudom, hogy elfogadták e még vagy nem). :)

Egyébként nem tudja valaki, hogy XBMC 11 bétában miért írja működésképtelennek a port.hu scraper-t? Most így jelenleg csak a tmdb működik nálam (OpenELEC-Fusion.i386-devel-20120120182419-r9589)

[ Szerkesztve ]

(#885) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

XBMC-t hogyan (és melyik verziót) sikerült összehozni a Skystar 1-el?

M

(#886) vtechun


vtechun
veterán

hmm, valamiért nem tudok telepíteni addonokat a beépített addon kezelővel, üresnek mutatja (..) zipből telepít, valakinek valami ötlet? mindig a legújabb git verziót használom, volt ebben valami változás, tudja valaki?

(#887) rankesz válasza vtechun (#886) üzenetére


rankesz
veterán

LEhet a 11-es verzió tesztelése bekavar, és nem is nálad van a hba.
Esetleg nem a 11 béta2 esetleg nightly van fent nálad?

(#888) vtechun válasza rankesz (#887) üzenetére


vtechun
veterán

linuxon nyomom, es git verzió, szóval tök legujabb

(#889) rankesz válasza vtechun (#888) üzenetére


rankesz
veterán

Én is Ubuntun használom, bár már egy pár hónapja nincs kihasználva sajnos... :((
Szerintem az lesz a baj hogy az új verziót még nagyon reszelgetik. Megnézném neked hogy az enyém alatt mennek-e a plugin-ek, de a nagy tv-re van kötve, asszony meg már alszik...

(#890) vtechun válasza rankesz (#889) üzenetére


vtechun
veterán

megnezheted ma is :>

(#891) zsigus válasza vtechun (#890) üzenetére


zsigus
őstag

Nálam megvannak. Ma frissítettem a legújabbra (Openelec, szintén linux alapú). Már régen eden-t (11) használok, de ilyet még nem tapasztaltam egyik verziónál sem.

Csinálj egy médiatár exportálást, és egy újratelepítést, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#892) vtechun válasza zsigus (#891) üzenetére


vtechun
veterán

közben megoldódott egy rendszer upgrade után, kitakarítottam hirtelen felindulásból a .xbmc mappát

(#893) vtechun


vtechun
veterán

tud valaki valami "trükköt" arra, hogy xbmc-eden megfelelően működjön, tunerrel pvr módban? mert elvileg van ilyen, hogy xbmc-pvr-git, viszont ez meg rohadtul nem akar buildelődni (archlinux, yaourt), mindig elszáll a libdvd foditasakor. már nem tudom mit csináljak, lassan belerakhatnák már az alap edenbe is ezeket a funkciókat :)

(#894) vtechun válasza vtechun (#893) üzenetére


vtechun
veterán

felmerült még bennem, hogy timeshift működik-e vajon ezekkel a pvr-es buildekkel?

(#895) tomy_cz válasza vtechun (#894) üzenetére


tomy_cz
senior tag

szerintem a timeshift nem műkszik (legalábbis egyelőre nincs megoldva), de nem feltétlen szükséges fordítani.
van repo is, pl:
opdenkamp vagy alexandr surkov
innen tudod telepíteni az xbmc-pvr-t

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#896) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
a z xbmc 11-es verzióval kapcsolatsan lenne egy kérdésem:
ha jól láttam felismeri a progi a DD TrueHD, DTS HD (MA) streamokat.

de nekem valamiért nem mutatja az erősítőm a dts-hd-t, csak "sima" dts-ként kezeli.

mit gondoltok erről?

köszi

(#897) csonger válasza zsola32 (#896) üzenetére


csonger
csendes tag

Release notes-ban csak ennyi van:
Added support to identify DTS-HD (DTS-HD MA and DTS-HD HRA) profiles in audio stream list

Ha jól sejtem egyelőre csak detektálni tudják, amúgy a sima DTS streamet tolja ki.
De valaki cáfoljon, ha rosszul tudom, mert engem is érdekelne.

(#898) zsola32 válasza csonger (#897) üzenetére


zsola32
őstag

köszi az infót
mindnesetre, viszi a blu ray-t mint a vajat.
az iso formátumokat egyből lejátsza - menü nélkül
a nem iso-nálk meg kell keresni a film file-t.

(a gépem zotac ion a series, 2 gb rammal win7-el)

[ Szerkesztve ]

(#899) dabadab válasza zsola32 (#896) üzenetére


dabadab
titán

HDMI-vel van rákötve az erősítőre? Hangbeállításoknál beikszelted, hogy az erősítőd tud DTS-HD-t?

DRM is theft

(#900) csonger válasza dabadab (#899) üzenetére


csonger
csendes tag

Melyik verzióban tudsz beikszelni DTS-HD-t?
Mert a team-xbmc Beta3 verziójában biztos nincs (csak DTS és persze DD).

Most próbáltam ki, és nálam se megy a DTS-HD, sima DTS-t nyom ki. DD TrueHD-nál meg sima LPCM-ben jön sztereoban.
Az erősítővel és egyéb kábelezésekkel biztos nincs probléma. Bluray lejátszóról simán ment a DTS-HD.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] XBMC Ionon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.