Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) 3aTi3


3aTi3
tag

A gyors véleményem annyi, hogy aki nem szeret sokat a gép előtt ülni, bütykölni, rájönni, és utánanézni dolgoknak, annak nem ajánlom a linuxot. Én nyár óta használom az ubit, és tulajdonképpen kijelenthetem, hogy 10 évnyi windows-használat után KÍNszenvedés a használata -de én mazochista vagyok; és szívesen tanulok új dolgokat.
Vki írta, h hozzászokás kérdése, és ez teljesen így van. Ha nem lenne ekkora windows-os múltam, akkor sokkal könnyebb lenne, de pl. a total commanderes fájlkezelés nagyon hiányzik. TC-t is 10 éve használok (tudom, akkor még windows commander volt) és mára annyira az ujjamban van, h nehéz lemondani róla, és nincs nyomába érő linux alternatíva. Gnome-commander kinézetre hasonlít (tudásban nem), meg kifagy, ha nyomok egy space-t egy könyvtárra, így maradt az mc. Nabasszus, azt megtanulni... Nem azt mondom h egy alap shell-ismeret birtokában bonyolultabb lenne, de minden más helyen van, rengeteg bill-kombinációt kell tudni, stb...

Viszont ami miatt egy magamfajtának tetszik, az a testreszabhatóság. Úgy és olyanra bütykölöd, ahogy jólesik. A parancssoros utasításokkal nagyon sok minden automatizálható, és valóban olyan dolgokat is meg lehet csinálni, amire eddig nem is gondoltál.

Pár kép kedvcsinálónak:

[ Szerkesztve ]

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.