Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Jó írás! Ha pár nappal korábban teszed fel, az installnál nem kallódok el egy kicsit, de sebaj. :)

Pont pár napja tettem fel a wubival, hogy kipróbáljam, belekóstoljak, hogy milyen is az Ubuntu. (Abbéli felindulásból cselekedtem ezt, mert megláttam egy régi 5-ös Ubuntut a polcomon, gondoltam ránézek, hogy hol tartanak)

A wubis installálás pofon egyszerű volt, csak magamat szivattam meg kicsit, miután befejezte restart, közben gondoltam kimegyek WC-re, visszajövök és keresem hogy hol kell ezt indítani (gondoltam ilyen kis ablakban fog win alatt futni). Hm, sehol, lehet valamit elszúrtam, reinstall, restart, és most már (mivel a gép előtt ültem) tudtam választani a két oprendszer közül. Ubuntu kiválaszt, enter, csodás.

Elkezd töltögetni, még konfigurálgat, végülis minden hiba nélkül feltelepült, lan kártyámat felismerte, szépen fel is ment internetre, frissítette magát, hangkarimat is felismerte (egyiket sem ismeri fel az alap XP, lehet Vista már felismerné)

Na kezdődjön a "standard" használat. Leírom miket szoktam alapból XP-ben használni:

Netezés, Firefox, rendben betölti oldalakat, stb, ám iszonyat másképp jelenítette meg az oldalakat. Kisebb betűk, mintha kicsit össze is lennének csúszva, de végülis működött, biztos finomhangolni kell majd.

Asztalsémákat tök jól lehet változtatni, ablakmozgatást animálni lehet, nem rossz.

Irodára: Open Office, tökéletes, ugyanazt tudja mint a Microsoft Office, itt is oké a dolog.

MSN. Na itt keresgettem egy darabig, míg megtaláltam, hogy az aMSN-t lehet használni. A beépített progiinstallálójából feltelepítettem, bár a magam bénasága, hogy nem tudtam bejelentkezni. Biztos működik, nem nyüstöltem eléggé.

Zenehallgatás: alapból volt benne valami media lejátszó, mp3 fájlt megnyitottam, pár kérdés után szépen le is szedte hozzá a kodeket, meg a többit ami a videóhoz kellhet. Ez megy.

Video: na itt egy kicsit érdekes dolog történt. Ugyanis a videólejátszásnál villogott a kép (lehet a vga driver hiánya...) és asszem srt-t nem tudtam hozzátenni. De biztos itt is lehet okoskodni még.

Belekukkantottam miket lehetne még installálni. Torrent kliens, Chatelő, beszélgető, voltak képszerkesztő, stb progik is, teljesen jó.

Nos, vegyük úgy, hogy idáig a linux kiváltja a windowst.
Ám ha megtoldom még pár dologgal, miszerint, ha:

Játszani szeretnék valami.
TV Tuneren tv-t nézzek.
Sulihoz kellene Matlab, telómhoz Nokia Pc Suite, MP3 grab, Megszokott videóvágó progi használata.

Ezeket azért jó lenne ha tudná, biztos vagyok benne hogy egy részét vagy tudja, vagy más progival kiváltja, de a tv tunert tuti nem.

Ekkor elgondolkoztam, restart, windows indít, uninstall wubi :D

De komolyra fordítva a szót, az a pár óra használat alapján, azt kell mondjam, elég jó kis oprendszer, aminek a legnagyobb előnye a windowsal szemben, hogy ingyenes :)
És biztos tud még számtalan dolgot ami érdekes lehet, de hirtelen ezek jutottak eszembe,.
Szóval okos, windowshoz hasonló bill kombinációk, a GUI-ra is át lehet szokni könnyen.

De nálam marad a windows.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.