Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) True


True
aktív tag

Ez a felület borzalmas, ismerősnek gépén kellet hálózatot beállítani, de mire megtaláltam meggyőződött ő is róla, hogy neki jobb a win7... Respect...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2) Gergosz2 válasza True (#1) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem meg pofon egyszerű, szép ,letisztult.

Jó persze elsőre kicsit furcsa azt aláírom, de amikor apám gépére felraktam kb 5 perc alatt kiismertem az egészet.Meg persze nem skippelgettem a segítő füleket.

Szóval azt kell hogy mondjam szerintem jól lett a win8 mind megjelenés, mind teljesítmény terén.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3) szacsee


szacsee
nagyúr

A szubjektív véleményem az, amit kb a cikkíró leírt.
A csempés felületet támogatókat is megértem, de nem szabad elfeledni valamit.
Ismerősék mostanában vettek lapost win8-al. Minden szép és jó, de ha egy magyar OS-t használó 40-es éveiben járó házaspárnak kínlódás a PC kezelése, akkor el kellene gondolkodni azon MS-éknek, hogy lehet valamit rosszul csinálnak. :F Ha a felhasználóbarát OS elé úgy ülnek le, hogy segítséget kell hívniuk hogy mi hol van... :F
Mielőtt jönnének az IQ-s hsz-ok mindketten diplomások és már több OS-t is használtak win8 előtt.
Tapis cuccokra kíváló lehet ez a felület, de asztali PC-re max menüsorral, vagy barral alkalmazható véleményem szerint.
Régi "asztal" start menüre hajazó kis gombját megnyomva pedig nagyrészt angolul jönnek elő a szövegek, nincs teljesen lemagyarítva... pedig legális lapossal vásárolt magyar win8-ról van szó.
Személy szerint csak a dev. prev. idejében próbálgattam és amikor ismerősök gépei elé kerülök akkor találkozom vele. Nekem nincs bajom vele, de pl régebbi dolgokat teljesen kivették, vagy vénülök. :DDD
Megszokott boot menü F8 helyett shift+F8.
Metro alól indított időjárás widget vagy mi a szösz esc-re, Alt+F4-re nem reagál, csak tapis hülyeségekre, de idősek nem biztos, hogy annyira ráérnek az egérrel körözni mire rájönnek hogy is kell bezárni, ráadásul a megjelenített metro felület alatti ikonok elsőre nem egyértelműek. Lehet rosszul fejeztem ki magam néhány helyen, de beleszőttem az ismerőseim véleményét is a végére. Ők nem járnak fórumokat olvasni, de sok ember jár ebbe a cipőbe.
Tesztoszteronhuszárok és a fiatal tizenévesek, akiknek rájár az agyuk az új tapicskolós dolgokra persze könnyen kezelik, de a régebbi veteránok, akikkel az MS megszoktatta a start menüt, a rendszerben használatos billentyű parancsot, azokat most nem kis feladat elé állította és a visszajelzésekből hallva inkább vesznek androidos tabletet ha böngészni akarnak, mert még azon is egyértelműbb, hogy mire kell kattintgatni... ez pedig a google-nak kedvez és az MS-nek nem fogy tőle az OS-e.... de ez nem ide tartozik és szintén nem mindenkinek ez a véleménye szerencsére.
Bocs a hosszú hsz-ért remélem nem sok off volt benne. :B

(#4) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Jó dolog a win8, de egy kis személyes tapasztalattal többre lehet vele jutni... szerintem.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#5) Orlin


Orlin
addikt

Az meg nem lenne baj ha valaki a szubjektív véleményét írja le ha mellette nem fed el tényeket.
Gyorsan egy-két dolog!
A start menüt oda lehet varázsolni ,igaz külső progival de lehet.Valamint,hogy ne a csempék fogadjanak azt is meg lehet oldani pl:

[link]

Negatív irányban nagyon elfogult az írás.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#6) sutszi válasza Orlin (#5) üzenetére


sutszi
veterán

A start menüt oda lehet varázsolni ,igaz külső progival de lehet.

Tehát ami eddig alapértelmezetten ott volt mint gyári elem az most nincs és helyette 3rd party megoldást kell rá keresni. Ez szerinted is a legproblémamentesebb út?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7) Orlin válasza sutszi (#6) üzenetére


Orlin
addikt

Nem azt írtam,de oda lehet tenni a lehetőség adott.
Olvastam pár írást a témában és meg volt említve mindben itt is ildomos lett volna.
Amúgy én is Win7-et használtam és kb 2-3 hónapja váltottam.Nekem nem hiányzik a start gomb sem az aero és ha valaki akarja hamar meg tudja szokni.
A csempéket én sem nagyon használom semmire mert amire jó lenne arra ott a Rainmeter.

A Windows irányából szivárgó híreket figyelve ebbe a csempés irányba haladnak a jövőben.Ami akár jó döntés is lehet.

Szerény véleményem szerint a Notebook-ok lassan majd az asztali pc sorsára van ítélve és egyre inkább ki fog szorulni a háztartásokból és a tabletek lesznek majd inkább favorizálva...Erre végképp jó lesz a csempe.Notira nem biztos,hogy jó.De meg lehet szokni és senki fejéhez nem nyomnak fegyvert,hogy használj 8-at :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8) DS39


DS39
nagyúr

Egyet kell értsek a cikk íróval, a legnagyobb probléma az hogy ezeket az újításokat nem opcionálisan tették bele, és pl olyan lehetőség mint hogy aero designra váltás. Ezzel csak azt érték el hogy a 7 kb XPs karriert fog befutni. Átlag user idegenkedik ettől a megjelenéstől, aki pedig munkára használja a gépet, annak a dolgát csak lassítja ennek a felületnek a kezelése.

Orlin: mivel már csak azzal lehet gépet kapni, lényegében igen. Az emberek nagy része még mindig nem it szakértő, és nem tud más os-t telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Borzalmas az uj felulet.
Startisback, aztan tobbet nem kell latnom az ovodas kezdolapot.

Az aero hianya viszont fajo pont.

Olvastam, hogy vmi aero light elocsalhato registry buheralassal, probalta mar vki?

Sajnalatos, hogy az ms ezen iranyba akarja terelni a felhasznalokat.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) kromatika


kromatika
veterán

Nyitott voltam mindig az új dolgok iránt. :K Tehát megvettem a Win 8-at,és elkezdtem használni.hamar is bele tanultam,de kb 2 hét után vissza váltottam Win 7-re.számomra kényelmetlen maradt a Win 8 asztali gépen,és semmi többletet nem hozott a Win 7-el szemben.Rájöttem hogy azért mert csak egy újabb os,azért nem fogom használni,a "régi" megszokott,és számomra kényelmesebb Win 7 helyett.Mint a cikkben is van" azzal a céllal, hogy egy kalap alá vegyék a telefonokat, tableteket és PC-ket."ezt érzem én is. :K

(#11) Polllen


Polllen
nagyúr

Nalam a modern ui addig megy, mig nem inditom el az asztalt, igy 99%-ban nem talalkozom vele. A desktop mod egyebkent sztem jobb, mint win7ben volt. A modern ui appoktol meg falra maszok. Meg iosen is okosabbak a programok...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) sutszi válasza Orlin (#7) üzenetére


sutszi
veterán

Nem a lehetőséggel van a gond...a hozzáállással. Az MS sokszor önmagával sem teljesen kompatibilis..egy külső gyártó programja pedig növeli az esélyt a hibára...Nekem csak ennyi a problémám vele.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Kár, hogy linuxból a khm... legproblémásabbat, az Unity-t mutatta csak be. Az a szép, hogy pl. ott a Gnome Shell 3, amit akár Win 7, akár régi Gnome 2, vagy Unity kinézetre is pikk-pakk át lehet szabni. Vagy Lxde, ami a régi XP-re hasonlít (elrendezésében), de onnan is csak idő és elszántság kell az átszabáshoz, de pár perc alatt gyári témákkal is csinosítható.
De itt egy videó Arch+Compiz effektekkel (a vid új, de Compiz már XP-t "designt" is büntette évekkel ezelőtt). De KDE-ről sem volt szó sajna... Compiz a 3D desktop :)

Szal. érdekes a minimalista stílus, de had' az user döntse már el, mint Win 7-nél: lehetett szinte W'98 kinézet is, vagy Aero... kinek mi tetszett. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) franc0


franc0
őstag

Nagyon tudom sajnálni azokat akik nem látják, hogy ez jó.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#15) Polllen válasza franc0 (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Taníts mester! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) #65675776 válasza Orlin (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt úgy írod, mintha eddig nem lehetett volna kb teljesen átszabni a Win-ek felületét külső programokkal. Ez nem szempont, 3rd party megoldásokat nem kellene úgy feltüntetni, hogy alapvető dolgok.

Ahhoz nagyon sok víznek kell lefolynia nemcsak a Dunán, de még a Missisipin és az Amazonas-on is, hogy a tablet ki tudja váltani az asztali PC-t.

[ Szerkesztve ]

(#17) danikollar válasza franc0 (#14) üzenetére


danikollar
őstag

Én meg azokat sajnálom, akik nem tudják felfogni, hogy nem mindenkinek tetszik ez a "Modern UI"!
Nálam a StartIsBack 2.0.2 vált be leginkább a startmenü vissza hozatalára, pedig kipróbltam több programot is (classic shell-t is).

(#18) Orlin válasza #65675776 (#16) üzenetére


Orlin
addikt

De fel lehetne tüntetni mint alternatívát.Egyedül csak ezt hiányoltam az írásból.
Én kb ugyan úgy eltudom érni az általam használt dolgokat start menü nélkül 2 kattintással.
Én megszoktam a 8-at már.

Amúgy szerintem max 2-3 éve és minden otthonba szinte csak tábla lesz ahol nem kell a munkához az asztali gép.Bár gondolom a tabletek is fognak még fejlődni ezen a téren is...De ez másik téma :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19) veector válasza Orlin (#18) üzenetére


veector
senior tag

- javítottad

[ Szerkesztve ]

(#20) gzbotii válasza sutszi (#6) üzenetére


gzbotii
veterán

A Start menu nem tunt el. Az fogad indulaskor. Ha az egeredet leviszed a bal also sarokba, ott a start ikon is ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21) Orlin válasza veector (#19) üzenetére


Orlin
addikt

Igen mert sántított kicsit az érvelésem :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22) Pttypang


Pttypang
veterán

Szerintem én is maradok a hetesnél még jó ideig :)
Kb az xp-hez hasonlíthatóan időtálló rendszernek érzem ^^

Everybody lies.

(#23) iFixit


iFixit
tag

Én kb. 2 hétig szenvedtem ezzel az "új" rendszerrel,de feladtam amikor egy egyszerű MS-DOS .bat kiterjesztésű kötegfájlt egyszerűen nem volt hajlandó kompatibilis módban indítani(nincs ilyen menüpont a tulajdonságok lapon),ami miatt az említett program folyamatosan fagyott.Ment vissza a 7-es.

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#24) ViZion válasza Orlin (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Samu Galaxy Tab 2 van, ami azé' nem gagyi, de mégis sok minden használhatatlan. Az Android a leg lehúzósabb cucc, de hát erre tervezték. ;]
Chrome könyvjelzők importjához fizetős app kell, nincs normális ingyenes office program, legtöbb weboldalt nem tabra találták ki, stb., stb... sántít az egész. Persze ez lesz a jövő, de nem a közeli jövő... legalább 4-5 év, mire "letisztul" az egész szvsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) madboy74


madboy74
csendes tag

Az Ubuntu Unity felületének van egy olyan előnye, ami máshol hiány és ez pedig az okos helykihasználás. A Unity a netbook kiadásban volt először látható, majd ezt rendszeresítették desktop szinten is. A netbook-ok esetén a parányi és széles képernyő nagy kihívás, mivel minden függőleges pixel nagy kincs egy alacsony képernyőn. A Unity ezt úgy oldotta meg, hogy a tálca oldalra került, mivel a vízszintes területen több hely van. Az a pici kis sáv ami felül található, az látja el a tálca egy részének szerepét, a menüsávot és a maximalizált ablakkeretként is funkcionál. Érdemes kipróbálni egy Win7 vagy Win8 felületen egy szövegszerkesztőt - mondjuk a LibreOffice-t, mivel az mind két platformon van - és azt Unity alatt is.

(#26) Urby66


Urby66
aktív tag

Nekem az a bajom a Win8 felületével, hogy nem egységes és átgondolt. Igaz táblán tökéletesen müködik, de látni rajta, hogy kiadták nekik, hogy legyen ugyanez az asztali verzió is. Sajnos ez csak egy shell ami a sima Win felett fut.
Nézzünk egy gyakorlati példát: elindítom az internet explorert, megjelenik az alak teljes képernyön (mondjuk pont nem érdekli hogy eseleg 24 colos monitorom van és ez túl nagy), teljesen integrált, nem tünik ki a csempés felületböl.
Elinditom pl. a MediaPlayerClassic alkalmazást. Hopp, a csempék eltünnek, előkerül a régi desktop tök más háttérképpel és színvilággal, mint amit a csempéknél beállitottam, és ott virít a közepén egy kis ablakban a Player, teljesen idegenül a csempés felülettöl.
Ez olyan mintha a tableten megjelenne az öskori WinCE felület és vehetném elő a ceruzát mint a rezisztív panel nyomkodásánál.
Ha itt nem tudták megcsinálni az egységes megjelenítést nem szabad lett volna ezt eröltetni.

[ Szerkesztve ]

(#27) ArGab


ArGab
őstag

Szívemből szóltál. Nagyon nem bejövős az új felület, hozzáteszem hogy asztali használattal.
Gépcsere miatt kellett új os is az előző W7 OEM helyett, akkor meg már Win8-at vettem, de csak és kizárólag az új licenc miatt. Úgy kb 1 napnak kellett eltelnie, hogy megvegyem hozzá a Start8-at, annyira körülményesen használható a dolog. Pedig aztán nem vagyok egy begyöpösödött maradi, mert 9x után imádtam az XP-t, XP után szerettem még a Vistát is, főleg a start menüjét, 7-est meg aztán főleg. A csillogó, áttetsző, már-már giccses Aero nem hiányzik, asztali nézetben bejön ez a színes, színváltós, szögletes világ. Kicsit mintha a '80-as éveket idézné. :D De ezzel az új UI-jal egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Egyszerűen nem csak egy új UI, hanem teljesen rám akar erőltetni egy új használati módot is, mintha csak egy tableten pötyögnék. Azt nem is vitatom, hogy tableten, érintőképernyővel nem rossz, de asztali gépen igenis az. És árulja el valaki, mégis ki fog asztali gépen, mondjuk 23"-on érintőkijelzőt használni? A legjobb megoldás az lett volna, ha van 2 UI, és telepítéskor, netalán fiókba lépéskor eldől, hogy melyik módban is akarja használni az ember.
Aki szerint pedig a tablet a jövő és képes lesz teljesen leváltani az asztali gépeket, notebookokat, gépeljen már be egy oldalnyi levelet, formázással. Na ugye. Esetleg a tabbook, ami ha kell notebook, ha nem akkor meg leveszem a kijelzőt és tablet. De itt máris visszajutottunk oda, hogy előbbi esetben már nem biztos, hogy az új UI-t akarom használni.

Még egy megjegyzés: vásárlás környékén soha ilyen közel nem jutottam ahhoz, hogy úgy ahogy van hagyjam a Windowsos világot és Linuxra váltsak. Sajnos ebben egy dolog tartott vissza, hogy munkahelyi gép elérésére szükség van a Remote Desktop támogatásra, ami sajnos évekkel az új szabvány megjelenése után sem érhető el linux alapon Terminal Services Gateway támogatással.

[ Szerkesztve ]

(#28) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Érdekes összefoglalása a leggyakoribb felületeknek (persze azért egy Op.rendszer nem csak a kezelőfelületből áll, de ez egy másik téma).
Az én szubjektív véleményem szerint a MacOS a nyerő. Ezer éve nyúzom a Windowsokat, és csak egy-egy alkalommal volt lehetőségem kipróbálni Mac-et, de mégis egyből elvarázsolt. Röviden látványos, jól kezelhető, átgondolt, logikus felület, szinte elsőre megtalál mindent az ember. :))

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#29) hibavissza


hibavissza
veterán

Kérem, magyarázza el valaki, hogy mi oka volt arra microsoftnak, hogy teljesen kigyomlálta a win7 megjelenítést (aero, start, lekerekítések). Ha a gép elég erős miért ne használhatnám az aero-t az új, egyéb szempontból optimalizált oprendszerrel? Elég okádék ez az új felszín, olyan mintha kim dzsongun terveztette volna. Like Windows North Korean Edition.

(#30) Attila2003 válasza hibavissza (#29) üzenetére


Attila2003
tag

Szerintem is ronda, nekem hiányzik az aero, sokkal modernebbnek tűnik a 7-es, mint a 8-as, a kezelőfelület elmenne, de ahogy ki kell kapcsolni a gépet... jó hogy nem csak valami bonyolult alt--shift mit tudom én mi kombinációval oldották meg! Előnye hogy gyorsabban fut szemre is mint a 7-es, de csak ennyi...ronda!

(#31) DeSanto


DeSanto
őstag

Én utálom a win 8-at de mégiscsak használom.
A Metro-n csak egyet szoktam kattintani és az is az asztalra való hivatkozás. :)

Én akkor tudnám elképzelni ezt a metro-t ha majd jönnek a wireless display-ek és mondjuk egy másodlagos képernyőt mint egy táblagépet tudjuk használni.Azt viszont már nagyon várom! :R

(#32) Szergely83


Szergely83
tag

Kezdetben rettenetesen ódzkodtam a 8-as használatától, de munkahelyen egyre többet kellett használni és szépen lassan "átjött" a ms koncepciója. Sartmenüt mindig is rühelltem, ami kell ki szoktam pakolni asztalra, hogy véletlen se onnan kelljen turkálni, ebből a szempontból a 8-as csempés felülete sokkalta kényelmesebbnek tűnik. A letisztult design (bár ez elég szubjektív dolog) komolyabb kinézetet sugall, mint a 7-es, minimalista stílusa ellenére is szépnek mondható, ami az animált felületnek is köszönhető. Stabilitásra semmi gondom nem volt vele, sebességre meg simán gyorsabb a 7-esnél.
Úgy gondoltam, hogy laikusoknak és kezdőknek átlátható és ideális választás lehet, ezért nemrégiben ajánlottam ki egy notit win8-cal egy olyan ügyfélnek, akire a laikus jelző elég enyhe kifejezés, eddig XP-t használt úgy ahogy... Nem kellett csalódnom, egy rövid bemutatót tartottam mindössze, azóta egy kérdése nem volt a rendszerrel kapcsolatban, sőt, kifejezetten elégedett.
A "rendszerturkálók", az advanced userek pedig kedvük szerint alakíthatják a rendszert, visszahozhatják a start menüt, aero-t, kikapcs/restart gombokat, letilthatják a csempés kezdőfelületet, stb.
Összességében merész húzás volt a microsofttól, de nekem kifejezetten tetszik az új irány.

(#33) BiP válasza szacsee (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

"Régi "asztal" start menüre hajazó kis gombját megnyomva pedig nagyrészt angolul jönnek elő a szövegek, nincs teljesen lemagyarítva... pedig legális lapossal vásárolt magyar win8-ról van szó."
Itt milyen gombra gondolsz start menüre hajazó kis gomb alatt? Win8-ban nincs start menü, ennek megfelelően nincs is gombja.

[ Szerkesztve ]

(#34) Polllen válasza #65675776 (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyira azért nem, már megjelentek a win8 tablet/notebook hibridek. Ha a win9-t eltalálják, nagy siker lehet.

Én persze jobban örülnék, ha az asztali programokat készítenék fel érintőkijelzős vezérlésre és nem a metro app-kat terjesztenék el asztali környezetben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) hibavissza válasza Szergely83 (#32) üzenetére


hibavissza
veterán

egy - a menüben található - back to win7 surface gombbal kihúzták volna az összes nem tutorial vadász usert a pácból és nem lenne tele az összes fórum a fújjogással....lehet ez valami gerilla marketing volt? ez az egy értelmes válasz lehet a windows8 felület butítására...

(#36) fordfairlane válasza Polllen (#34) üzenetére


fordfairlane
veterán

Véleményem szerint a hibridek nem lesznek sikeresek, és a Windows 8 sem, mivel elsősorban ezekre épít. Hagyományos desktopon a Windows8 pedig inkább csak nyűg, mint előny, így ebben a szegmensben meg ezért nem lesz népszerű.

x gon' give it to ya

(#37) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én anno úgy voltam vele, hogy nem vetek el semmit, amíg nem próbáltam ki. Meg is vettem a 15 eurós akció keretében a friss verziót.

Összességében a csemékkel sem volt gondom, de minél többet használom annál jobban bosszantanak. Tudom, lehet rendes start menü-t is visszarakni, de szeretek egy rendszert out of the box használni, hadd ne kelljen már buherálnom rögtön. (Ráadásul a most megvett Start8 fel sem akar települni, meglátom mit mond az e-mailemre a support.)
Személyes tapasztalataim:
Pro:
- Az új, rövid boot időt nagyon szeretem, ssd-vel a gépben pillanatok alatt feláll a rendszer.
- Mintha növekedett volna a boot idő is.
Kontra:
- Koliban lakok, és a koli tűzzel-vassal nyomja a saját proxy-ját, így bárminemű program ki van lőve (egy java nem képes installálódni). Ebből következően a Store még beállított proxyval sem hajlandó működni, azaz az aktív csempék eleve nem működnek.
- Elvették a lehetőséget (vagy csak nem találtam meg eddig), hogy kettő billentyűleütéssel kikapcsoljam a gépet.
- Aero nem hiányzik, előtte sem használtam. Viszont ha sötétre állítom az ablakok keretét, akkor olvashatatlan az aktuális ablak címe. (Angol fórumok szerint ez system bug.)
- Nem tetszik a dupla system settings (desktop/metro), csak megkeveri az embert. Plusz már nem tudom egy kattintással frissíteni a wifi hálózatokat, mert a metros oldalsáv ugriok fel a desktop wifi ikonjára kattintva.

Alapvetően másfél hónap használat után nekem néhány megszokott dolog nehézkesnek hat, mindamellett, hogy más dolgok meg jók.
Viszont szerintem a Microsoftnak nem kellene erőltetnie ezt az egyszerre gép/egyszerre tablet megoldások egy rendszerben, amire a most felbukkanó hibridek (Lenovo Ideapad Yoga, Asus Taichi) is építenek. Még én is gondolkoztam év elején, hogy lehet jó lenne egy olyan, de mára megváltozott a véleményem. A pdf-en kívül én személy szerint semmire nem tudnám használni.
Legyen egy desktop, és legyen egy tablet verzió. Én leglábbis nem támogatom a tablet megoldásokat ott, ahol mindig is desktoppal dolgoztam.

A fentiekből adódóan a szüleimnek/tesómnak sem fogom feltenni. Másnak pedig nem ajánlottam a váltást, mert nem győzött meg. Egyedül azért nem került még vissza a Win7, mert lusta vagyok megint a visszarakással tökölni.

(#38) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy biztos, a W8 szín összeállítása stimmel a melegedő világunkhoz. Értsd: "elég buzis". :K
A koncepció maga meg az utolsó lökés arra, hogy az ember végleg szakítson az MS világával...

Ha ma modern, innovatív környezet kell a gépre, akkor ott van a KDE. Olyan effekteket tud még régi videokártyás gépen is, hogy az Aerohoz szokott Windowsosok álla valahol a padlón van, miközben legó módjára át lehet alakítani minden elemét a felületnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Modern/Metro UI ellenszere a Classicshell, Start8... Céges gépen, MS Lync meg hasonlókkal használhatatlan a Metro, és a Metro app-ok. (Nem látod a chatet pl.)

Az összehasonlítás jó lett, mondjuk Linuxon ugye van kismillió felület, az az egészben a legjobb :) Én a Unityt sem szeretem, de táblagépen valószínű egész jól működhet, ahogy mostanában már voltak erről videók. KDE4-et hsználok, az szép, jól használható.

@SentryGun : Nem kellen erőltetni, de legalább lehessen már kikapcsolni az egészet :D
Csak akkor gondolom a kutya nem használná...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) SentryGun válasza hcl (#39) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"Csak akkor gondolom a kutya nem használná..."
Mondasz valamit... :) Egy "Back to Win7 surface" kapcsolóval én is kiegyeznék.

Egyébként, mivel egyre kevesebb specifikus program köt a Win-hez, erősen elgondolkoztam az utóbbi hetekben én is, hogy a következő gépem nem win-es lesz. Főleg, hogy a gyártók még az ezer eurós szegmensben sem képesek még mindig elszakadni a WXGA felbontástól 13 collon például...

[ Szerkesztve ]

(#41) franc0 válasza fordfairlane (#36) üzenetére


franc0
őstag

Üzleti szempontból a kutyát nem érdekli a desktop 2013-ban.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#42) eddie17


eddie17
addikt

Ha már meg lett említve az Ubuntu is a Unity-val, akkor el kell mondjam, hogy az új 13.04 nagyon kellemes meglepetés volt számomra. Még pár nap kell a végleges kiadásig, de nagyon gyors, és stabil. Nálam gyorsabb mint a W8... Pedig a legtöbbször Windows-on vagyok, de az új ubi kiadásokat mindig megnézem, és most valamit nagyon eltaláltak. :K

(#43) Auratech


Auratech
őstag

Számomra a w8 épp arról tanúskodik, hogy semmibe veszik az emberi gondolkodás alapsémáit.

- Az ember memóriája 5-7- ismeretlen elemi dolgot (szó, kép, hang, hely tárgy, fogalom...) képes biztonsággal megtartani tanulás, ismétlés nélkül.
- Az írásbeliség logikájára épülő felületek (könyvtárrendszer, fa...struktúra, hivatkozások) az ember érzékelésének ősi mintázatait (helyek-objektumok-funkciók-emlékek hierarchiájában) használják.
- A grafikus felületek mintázatai-színei-alakjai-textúrája mind-mind társult rétegei a memória-mintázatok gyors előhívásának. Legjobb példa erre a közlekedési jelek szinte reflexes érzékelése, használata.
Az analógiás sor elég hosszú lehetne...

A w8 erőltetetten egy olyan felhasználót elővételez, akinek fejlett, jól kondicionált rövidtávú memóriája van.
Aki a tárgyak-fogalmak-funkciók helyhez, szituációhoz rögzítését képes megkötések nélkül mellőzni, tehát magas absztrakciós készséggel rendelkezik.
Ez elég magas fokú koncentrációt igényel, mint új környezetben a tájékozódás és stresszt.

A parancssori felületek után következő grafikus megoldások az előzően kialakított logikai váz képi megformálásával lettek nyerők és fejlődtek.
A W8 felülete és logikája nekem ellenszenves és minimalista stílusa ellenére esetleges a képi elemek megjelenítése. A felület még mindig egy nyomorult négyzetrács celláiba van zárva. A gyors használat alapos gyakorlatot igényel, és az oprendszer tudatban létrehozott belső térképét igényli.
Ilyen alapon bármilyen sarkított ötlet beválik, hiszen csak elég sokat kell gyakorolni.
A motivált tudat majdnem végtelenül rugalmas.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44) Polllen válasza fordfairlane (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mint lejjebb is írtam, számomra egy kattintásnyi nyűgöt jelent jelenleg a win8 és az is csak akkor amikor elindul a windows. Az úgy havonta 1-2x van. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) Syl válasza eddie17 (#42) üzenetére


Syl
nagyúr

Október közepén váltottam Win7-ről Ubuntura (12.04) és nagyon elégedett vagyok vele. Ez az egyedüli oprendszer az itthoni gépemen :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Na nekem a Windows 8 felülete az, ami nagyon nem jön be. Miért kellett elrontani, szerintem a Windows 7-es felület sokkal szebb volt, abban még az Aero is tetszett. Tetszik is, mert nem fogok áttérni Windows 8-ra. Nem kéne egybemosni szerintem ezt a Tablet-PC irányzatot. Az asztali PC még mindig asztali, és nincs rajta érintőkijelző, hogy kellene rá az ilyen felhasználói felület.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#47) blade zte


blade zte
őstag

Nem azzal van a gond, hogy a design milyen, hanem az elgondolással. Ha az ember egyre többet használja a telefont-számítógépet-laptopot minden munkára, akkor ne az legyen a cél, hogy nagyon egyszerü. Nekem sokkal barátibb egy olyan OS, amiben azt is beállíthatod akár, hogy a bekapcsolás után 3 mp-el létrehoz egy ikont, amelybe belerakja a tegnap leggyakrabban használt weboldalad, ami rózsaszínben jelenik meg, és az idézetek helyére pónis képet rak.

A windows 8 egy OS, amiben csak kockaalakú widgetek lehetnek. Nincs sok értelme a megszabásnak.

Oppo find 7 astro black

(#48) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Milyen borzasztó igénytelen cikk. Ez csak arra jó, hogy a w8 vegyes fogadtatását meglovagolva kiszolgálja a nemtetszőket.

A cikkíró még arra sem vette a fáradtságot, hogy maga készítette screenshotokat használjon, így pedig elég komolytalan az egész.

Tényként közöl feltételezéseket (amiket amúgy ész érvekkel meg is cáfoltak a nem fröcsögők):
"leépíti a régi megszokott GUI-t" Soha sehol szó nem volt erről. Feltételez, majd tényként közli.
Már a visszamenőleges kompatibilitás miatt is valószínűtlen.

"a Windows Blue frissítés is ezt igazolja, amiben Modern UI kap újításokat elsősorban."
Az, hogy az újat pofozzák, mert még kiforratlan és a 20 éve közel változatlant nem, ebből rájött, hogy a kapitány 42 éves.

Lehetnének konkrétumok, saját képekkel, TÉNYEK és személyes vélemények elkülönítése...

Abba nem kötök bele, hogy nem tetszik neki, mert ez az ő saját véleménye, de az nem vélemény kérdése, hogy tényként közöl olyan dolgokat ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#49) CyberPunk666 válasza szacsee (#3) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

"magyar OS-t használó 40-es éveiben járó házaspárnak kínlódás a PC kezelése, Ha a felhasználóbarát OS elé úgy ülnek le, hogy segítséget kell hívniuk hogy mi hol van...
Mielőtt jönnének az IQ-s hsz-ok mindketten diplomások és már több OS-t is használtak win8 előtt."

Érdekes, mert ha rákattint az asztalra onnantól ugyanúgy használhatja, mint eddig...

"Régi "asztal" start menüre hajazó kis gombját megnyomva pedig nagyrészt angolul jönnek elő a szövegek, nincs teljesen lemagyarítva... pedig legális lapossal vásárolt magyar win8-ról van szó."

Átverés vagy valamilyen hiba áldozatai, ugyanis teljesen magyar. Ott valami gikszer van.
Nem lehet, hogy a gyártó kavar be, vagy a gyártó programjait írják a w8 számlájára? Maga a w8 magyar kiadása, az teljesen magyar.

Esetleg még arra tudok gondolni, hogy a metro UI nyelve alkalmazkodik a live account beállításaihoz, de az ő oprendszerük viszont angol.

"Metro alól indított időjárás widget vagy mi a szösz esc-re, Alt+F4-re nem reagál, csak tapis hülyeségekre"

Megint belefutunk olyan dolgokba, ami nem vélemény kérdése, hanem TÉNY. Alt+F4 kombinációval tökéletesen be lehet zárni az appokat a metrofelületen, még az időjárást is. Ráadásul ezeket nem fontos bezárni, mert hibernálja őket a háttérben, elég, ha a bal felső sarokba viszi az egeret és programot vált (ott az asztali programok is megjelennek). Vagy alt+tab. Vagy win gomb... gyakorlatilag minden régi módszer működik, csak az X nincs.

A személyes rossz véleményekkel nincs baj, de az objektív tények elferdítése nem oké...

[ Szerkesztve ]

(#50) ViZion válasza eddie17 (#42) üzenetére


ViZion
félisten

:D
"Nálam gyorsabb mint a W8". Az Ubuntu a linuxok között egy lassú monstrum...
F17 bootidő (bios után) ~4-5 sec volt nálam: volt asztal, menük, felcsatolt partíciók, net működött, tűzfal, stb.
Sajnos F18-al ez 9 sec-re nőtt :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.