Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Adila válasza bisti79 (#96) üzenetére


Adila
újonc

Igen! Allview WI7 Mióta frissítettem nincs érintő, csak külső egérrel tudom használni egyenlőre!

(#102) bodnar10261 válasza Adila (#101) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Szia! Próbáltad esetleg a linkelt drivereket a proc.zipből telepíteni?? Nincsen pl install.bat kiterjesztésű fájl amivel mindent tudsz telepíteni?

Bodnár Dávid

(#103) bisti79 válasza bodnar10261 (#102) üzenetére


bisti79
tag

Abban tuti nincs install.bat, mert azok a én gépem drivereinek a mentései... :)
Kézzel kell hozzáadogatni az eszközkezelőben, viszont van benne érintő driver is!

(#104) bodnar10261 válasza bisti79 (#103) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Értem. Én mondjuk Lark tabra teszem :) driverek megvannak :)

Bodnár Dávid

(#105) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

nem csinál semmit a tabom a script beirására. vmi ötlet? rufussal csináltam, majd a pendrivére másoltam a 3 fájlt

Bodnár Dávid

(#106) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sajnálom de Lark Ultimate 7I win nem működik a scriptet nem fogadja el a pendrivera másoltam a 3 fájt egyszerüen nem akar müködni pedig bevan állítva minden

Bodnár Dávid

(#107) bisti79 válasza bodnar10261 (#106) üzenetére


bisti79
tag

Hogy néz ki most a particiós táblád? Milyen particiók vannak rajta? Kicsit több info kellene, hogy segíthessek...

(#108) bodnar10261 válasza bisti79 (#107) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

A történet a következő. Megcsináltam a pendrivét ahogy irtad. Biost is. Máshol olvastam a diskpart funkcio-t. Avval kezdtem (List disk) majd format disk ahogy máshol is irták. Utána az assign letter=C de ezt már nem csinálta. Ledarálta az egész Emmc-t. Egy partició van és ennyi sajnos. A Sctiptre hibát ir ki( not regonizier script vagy valami hasonlo). Ugyhogy itt tartok.

Bodnár Dávid

(#109) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Nah ujraraktam a következö van maradt a 450 MB-s helyreállitó + az EFI.Nem tudom mit rontottam el.

Bodnár Dávid

(#110) bodnar10261 válasza bodnar10261 (#109) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Bocsánat ez lemaradt, megtaláltam a szöveget amit kiírt leírom ide is. Bejönn a parancssor bootolás után ok! majd beírtam a scriptet persze így irta ki x:\windows\system32> ide írtam be a scriptet: CalculateAndCreateWIMBootPartition C: D. D: 0 erre a válasz a következő volt: is not recognized as an internal or external command, operable program or bach file.

ideget kaptam vissza a windows 10 telepítés és a már említett dolgok

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#111) molnartom válasza bodnar10261 (#110) üzenetére


molnartom
aktív tag

Nem jó helyre írod be. Nézd meg, hogy mi pendrive betűjele és oda írd be.

(#112) bodnar10261 válasza molnartom (#111) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Amikor bejön a parancssor akkor az általában a d: szokott lenni. Akkor d: Enter utana script. Mert ez a leírásba nincs

Bodnár Dávid

(#113) molnartom válasza bodnar10261 (#112) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ha a d: a pendrive, akkor ott futtasd le.

(#114) bodnar10261 válasza molnartom (#113) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Mivel más nem lehet, mivel a recovery particiót töröltem

Bodnár Dávid

(#115) bisti79 válasza bodnar10261 (#114) üzenetére


bisti79
tag

Írtam privit, próbáld azt! Ha nem válik be majd közösen agyalunk tovább!

(#116) mayhew válasza bodnar10261 (#110) üzenetére


mayhew
csendes tag

Üdv. Nálam is ezt csinálja, nem tudok továbblépni, neked hogy sikerült végül?

(#117) bisti79 válasza mayhew (#116) üzenetére


bisti79
tag

Akkor írd le pontosan, hogy mi is az, és segítek!

(#118) mayhew válasza bisti79 (#117) üzenetére


mayhew
csendes tag

Remélem valamennyire látható:
http://kepfeltoltes.hu/150915/IMG_20150914_114853_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Végülis ezt írja ki: is not recognized as an internal or external command, operable program or bach file.

[ Szerkesztve ]

(#119) bodnar10261 válasza mayhew (#118) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Ugy látom, lehagytad a következőt. Bejön a parancssor ablak majd x:/windows/system32/: itt d: és enter majd script. Mivel d-n vannak a telepitési eszközök. Asszem jól irtam

Bodnár Dávid

(#120) mayhew válasza bodnar10261 (#119) üzenetére


mayhew
csendes tag

Arra azt írja "The syntax of the command is incorrect" :(

(#121) bodnar10261 válasza mayhew (#120) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Igen. Elképzelhető

Bodnár Dávid

(#122) Adila válasza bodnar10261 (#121) üzenetére


Adila
újonc

WIMBoot nem akar összejönni, lehet megpróbálom simán, végülis ha összevonom a partícíókat lesz hely bőven. (Amúgy mayhew vagyok csak a munkahelyi gépen ezen a néven vagyok :) )

[ Szerkesztve ]

(#123) bodnar10261 válasza Adila (#122) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

A tegnap leirtat próbáltad?

Bodnár Dávid

(#124) bisti79


bisti79
tag

Srácok!
Úgy látom, a problémák egyrésze abból adódik, hogy viszonylag kevesen használtak közülünk parancssort, ne adj' isten DOS-t... A szkript egy "külső" parancs, tehát a pendrive-nak kell lenni az aktív meghajtónak, amikor kiadjuk azt!
Tehát:
Bejön a prompt, utána váltsunk meghajtót (alapesetben D a betűjele)!
D: [ENTER]
Ezután meghívhatjuk a szkriptet...
Ha szintaktikai hibával, vagy valami hasonlóval száll el a szkript meghívása, akkor ilyesmire gyanakodjatok!

(#125) bodnar10261 válasza bisti79 (#124) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Yes! :D a leirásban esetleg tudod bőviteni mert akkor sokaknak nem kell akkor bajlódnia :)

Dost ritkán használok :P

Bodnár Dávid

(#126) mayhew válasza bisti79 (#124) üzenetére


mayhew
csendes tag

Pont ez az, hiába próbálok átváltani D meghajtóra szintaktikai hibát ír.
beírom hogy D: nyomok egy entert és ezt írja: "The syntax of the command is incorrect"
Már arra is gondoltam hogy nem azt a kettőspontot kell írni (az én billentyűzetemen a shift+hosszú í) de az a kettős pont ami a billentyűzeten van az valami egész más karaktert ír.

(#127) bodnar10261 válasza mayhew (#126) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Esetleg d:\ nem? Várjuk meg mit ir e hozzászolásainkra a,szerző :)

Bodnár Dávid

(#128) bodnar10261 válasza bodnar10261 (#127) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Vagy esetleg ezzel d:\>Calculateandcreatewimbootpartition c: d: d: 0

Bodnár Dávid

(#129) bisti79 válasza mayhew (#126) üzenetére


bisti79
tag

Igen, lehetséges, hogy ez az ok. Másik lehetőség: a c meghajtóra át tudsz állni? Ha igen, akkor próbálj kiadni egy dir parancsot! Ha megtalálod a listázott fájlok között a szkriptet, akkor "nincs" háttértárad, rendbe kell szedni a betűjeleket!

(#130) mayhew válasza bisti79 (#129) üzenetére


mayhew
csendes tag

És tényleg az volt a baj :) shift+É-re jön elő az a kettőspont. Mostmár fut rndesen! Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#131) bodnar10261 válasza mayhew (#130) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Leírod hogy sikerült?

Bodnár Dávid

(#132) Adila válasza bodnar10261 (#131) üzenetére


Adila
újonc

D: (Kettőspontot a shift plussz É billentyűkombinációval írtam be ) Így már elfogadta és simán ment minden!

(#133) bodnar10261 válasza Adila (#132) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Ha nem fogtok haragudni csinálok magamnak egy leírást mit hogy kell csinálni. Jó ez a WIMBOOT ötlet tényleg, remélem beválik Lark tabon is majd :)

Bodnár Dávid

(#134) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok, adott egy lark ultimate 7I win tablet arra tettem rá a wimbootos megoldást minden ok, kivéve a touch screen nem akarodzik működni nem értem miért esetleg valaki tudna e gondba segíteni köszönöm. :)

Bodnár Dávid

(#135) Ricsis válasza bisti79 (#10) üzenetére


Ricsis
csendes tag

Sziasztok
Tudnátok segíteni?
Van egy windows tabletem Modecom Freetab 8025 IPS win 10
na ezt ujraraktam friss telepítéssel de a driverek semmit nem talált meg ea neten föleg a touch panelét. Na már most probáltam az itt közzétett driverekkel amik többnyire jok is de a touch is érzékel de nem azon a ponton ahol érintem és inkább tükör érintésben szoval nagyon elcsúszva. valaki esetleg lementette volna a modecomos drivereit az lenne a legszebb és megosztaná.
És ha tudtok segíteni megköszönném
Üdv

Ricsis

(#136) bodnar10261 válasza Ricsis (#135) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Szia!

Nem tudom ez e a tab ami neked van de itt van a touch panel a hivatalos oldalról.

http://freetab.eu/softy/ENG/Tablets/FreeTAB_8025_IPS_IB/Drivers/HUNGARIAN/Windows10/touch_panel_driver.zip

Ha nem az akkor írj privátba

Bodnár Dávid

(#137) mate0314


mate0314
aktív tag

Sziasztok!

Utok i800-as gépem van (ha esetleg valaki tud rá szinonímát, hogy milyen néven fut még, ne tartsa magában.)
Lenne 1-2 kérdésem. win 8-at elcsesztem, kapott friss win10-et a gép.

1. Manuálisan el lehet menteni a drivereket és ha igen hogy?

2. Drivereim nagy része hiányzik. Honnan tudok letölteni? Itt látom hogy többen írtátok hogy valahonnan van, de esküszöm nem találtam meg hogy honnan. (touchscreen, camera, gyro)

(#138) bibi55 válasza mate0314 (#137) üzenetére


bibi55
tag

[Itt] vannak az én Utok i800-am Win 8.1-es rendszeréből kimentett driverek.

Remélem segít. :)

(#139) mate0314 válasza bibi55 (#138) üzenetére


mate0314
aktív tag

Szuper! Örök hála!

Van valami program, amivel fel is tudom rakni, vagy vezérlőpultban meg windows mappában kell mókolni?

(#140) bibi55 válasza mate0314 (#139) üzenetére


bibi55
tag

Double Driver-rel mentettem ki, ebben van visszaállítás opció is. Volt amit nekem visszarakott jól, de pl. Win10-en a tükörérzékelésű touchscreen-t csak kézzel, az eszközkezelőből hozzáadva rakta helyre.

(#141) mate0314 válasza bibi55 (#140) üzenetére


mate0314
aktív tag

Nekem win10-en a kamerák és a giroszkóp nem működik a mentéseddel sajnos.

DE a többi köztük az élrintés jó lett! :)

(#142) bibi55 válasza mate0314 (#141) üzenetére


bibi55
tag

Sikerült valahogy működésre bírni a kamerákat? :D

(#143) Upo válasza mate0314 (#141) üzenetére


Upo
addikt

Nekem úgy lett jó, hogy az eszközkezelőben az összes i2c-t és gpio-t tartalmazó nevű eszközt újra kell telepíteni a mentett driverekkel, még akkor is ha azt írja, hogy rendben működik. Ezután jöhetnek az esetleg újként megjelenő és a rakoncátlan eszközök, oda-vissza több sorrendben, amíg nem lesznek jók. Azt vettem észre, hogy bizonyos driverek csakakkor lesznek jók, mikor egy másik driver már telepítve lett. Ha valami nem sikeres, akkor megyek a következőre, ha végigértem akkor csináltam visszafelé. Végül egyszercsak jó lett mind, volt ami csak harmadik-negyedik körben, de jó lett. Illetve még az elforgatásra írtak olyan trükköt, hogy az intel vga drivert le kell szedni, telepíteni a szenzort, és utána installálni vissza a vga drivert, akkor jó lesz a forgatás.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#144) namilegyen


namilegyen
tag

Sziasztok! Adott egy modecom freetab 8025. A legújabb frissítés közben megadta magát. Folyamatosan újraindul. A windows előző verzióját akarja visszaállítani aztán reboot. Próbáltam pendriverol friss telepítést felrakni, de nem bootol be róla. Nem tudom van e boot menüje. Ötlet?

(#145) a2d2 válasza mate0314 (#137) üzenetére


a2d2
addikt

Sziasztok!

Nektek hogy sikerült feltenni az utok-ra?
Nálam 39%-nál mindig megáll a telepítés (installing features and drivers).

Ez sem segített:

i solved problem with this:
Power down computer.
Wait 10 minutes.
Start computer.
Setup will automatically restore your previous Windows 10 build or previous version of Windows.
Launch command prompt with administrator privileges.
Press Windows key + X
Click Command Prompt (Admin)
Type the following command:
rundll32.exe pnpclean.dll,RunDLL_PnpClean /DRIVERS /MAXCLEAN
Hit Enter on your keyboard
Exit command prompt
Restart
Try updating again.
Method 1: Run the Windows update Troubleshooter and check if it helps:
Press “Windows + X” and select Control panel.
In the search box, type troubleshooter, and then click Troubleshooting.
Under System and Security, click Fix problems with Windows Updates.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#146) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Van egy beex flash tablet 8.1 arra ha felrakom a 10es meg ezeket a drivereket menni fog? Ugyanaz a hardver kb

(#147) bisti79 válasza fcbarca (#146) üzenetére


bisti79
tag

Előtte csinálj egy mentést a driverekről külső programmal! Tapasztalatok szerint főleg az érintő típusában vannak eltérések, nehogy meglepetés érjen telepítés után.
Amúgy nem hinném, hogy probléma lenne a telepítéssel.

(#148) Upo válasza fcbarca (#146) üzenetére


Upo
addikt

Kb. nem ugyanaz. Érintő, érzékelők, kamerák, wifi, mind más lehet. Sőt még ha ugyanaz a hardver van benne, nem biztos hogy ugyanolyan beállításokkal megy, melyik gpio porton van az az eszköz, stb... Úgyhogy sokszor csak saját driverrel megy. Például a képernyő elforgatás érzékelő tipikus, nem mindegy milyen állásban van beforrasztva az alaplapon, melyik gpio pin-en ül. Más tabról származó ugyanilyen chip driver esetleg még fel is mehet, de vagy nem működik, vagy összevissza áll-forgat. És vagy megoldható registry turkálásokkal vagy nem. Legtisztább minden készülékre a kimondottan rá készült drivereket használni. A lementett 8.1 driverek jelentős része működik 10 alatt is, sőt az is lehet hogy mindegyik. Mindenképp kötelező lementeni, vagy pont olyan készülékről mentettet letölteni. Utólag már nehezebb okosnak lenni!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#149) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Esetleg van működő megoldás,olyan tabletre is amelyiknél nem akar bootolni win 10?

Avatar

(#150) maceee3


maceee3
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Adott egy utok i800 tablet amire nagy nehezen sikerült felvarázsolni egy windows 10-et viszont nem működött rajta az érintőképernyő. A sok próbálkozás, állítgatás vége az lett, hogy most úgy néz ki sikerült megölni. Az UEFI-ben állítottam át valami GPIO-val kapcsolatos dolgot (nem emlékszem pontosan mi volt a neve) és azóta nem indul a gép. Bekapcsol de tök sötét a képernyő. Bios resetet próbáltam az itt [link] leírtak alapján de sajnos nem segített. Van valami ötletetek, hogy milyen úton kéne elindulni? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.