Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#453) simonzé


simonzé
addikt

Winx - Az X angol területen általában a keresztet (Cross) szimbolizálja. Pl. BMX: Bicycle MotoCross.
Ilyen alapon a Winx WinCross... hát... eeegen.

Linux vs driverek - Volt régebben egy Acer netbookom, amin sem a (Win8-ról legálisan frissített) Win10, sem pedig a Linuxok nem mentek rendesen. A fő probléma az volt, hogy a touchpad egy idő után "betikkelt" - elkezdett rángatózni az egérkurzor. Garis volt, hát éltem a lehetőséggel, és elküldtem az Acernek. Ők 3 nappal később visszaküldték Win8-cal. Magyarázat: Az Acer a Win8 alatti helyes működést garantálja.
És tényleg megszűnt a tikkelés. Mondjuk így Linux nélkül egy sánta gebe volt a gép, ezért gyorsan eladtam.

70-80-ért miért ezt a gépet? - Nem tudom miért. Azt tudom, hogy én miért veszem már a többedik low-end 12,1 collos gépet újonnan és használtan is 25-40e között. Azért, mert nekem ez az optimális. Utazáskor levelezek, videózok, játszom rajta. Csak 1 kg az egész, és még játékkal (Pl. Unreal Tournament, Steamworld dig, Broforce, Caveblazers) is kibír 3 órát. Azért a repcsin volt már hogy a mellettem ülő "Magic Johnson" az én játékomat bámulta, miután az iphone-ja lemerült a nagy zenehallgatásban. :)
Ráadásul a 10 collos 2 in 1 Windows gép kicsinek bizonyult, a 14 collos Dell E7450 ultrabookom meg nagynak. A 12.1 pont jó minden szempontból.

És akárki is hitetlenkedik a 2k lejátszással kapcsolatban ("Jó ha a Full HD-t bírja bizonyos formátumból") - hát jó ha tudja, hogy ezt a gépet én használom napi szinten. Nem írnám, hogy a 2k-t bírja, ha csak megkötésekkel bírná. Youtube 1440p, és VLC-s offline 2K-s videók is hibátlanul mennek a puffer feltöltése után (2-3 mp). Ez tény. Aki jobban tudja, jelentkezzen! ;)

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.