Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) anglergab


anglergab
addikt

Ha az SD-n csak a tablet szoftverének fájljai vannak, és Hangerő fel-lel bekapcsolod, akkor is simán bekapcsol, semmi zöld szöveg?

(#352) Amantius


Amantius
senior tag

Igen. Ez is érdekes. Ha simán indítom, nem is indul el.

(#353) kelzsoca: Igen.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#353) kelzsoca


kelzsoca
félisten

(#339) Amantius, ezek szerint recovery módba be tudsz lépni?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#354) Amantius


Amantius
senior tag

Ha nincs benne kártya, akkor igen.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#355) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Ok, akkor egyszerű, recovery-t hozd be, majd dugj bele egy SD-t, akár már úgy is, hogy az update.zip csomag (csak ez) rajta van az SD kártyán.

Az SD pedig FAT32 és elsődleges partícióként legyen formázva.

https://vertigostore.eu

(#356) Amantius


Amantius
senior tag

Eddig OK, de innen hogyan tovább?
Ha nyomok egy: apply update from sdcard-ot, akkor ezt kapom:
E:failed to mount /sdcard (No such file or directory)
Ezt 4x, végül:
E:cannot mount /sdcard (No such file or directory)
Felül megjelenik:
Choose a package to install:
/sdcard
../

Nagy gáz, kis szerencse!

(#357) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Ez akkor csere lesz, innen már nincs hová próbálni otthoni körülmények között.

https://vertigostore.eu

(#358) Amantius


Amantius
senior tag

Igen, holnap be is viszem. Remélem nem tökölnek hónapokig vele.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#359) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Azt lehet tudni, hogy hová vinnéd be?

https://vertigostore.eu

(#360) Amantius


Amantius
senior tag

Az edigitálnál vettem, oda viszem vissza. Beszéltem is velük, mondták próbálkozzak, aztán, ha semmi, akkor menjek. Pécs.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#361) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Azt mondom, talán jobb lenne őket kihagyni, és egyenesen a WayteQ-hez küldeni a gépet, nem egyszer volt már rá példa, hogy ráülnek a termékre....

https://vertigostore.eu

(#362) thetan


thetan
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam az uj romot minden probléma nélkül. Azonban mindössze 48MB Marad az új alkalmazásoknak a belső tárhelyen, ami nagyon kevés.

Hogy tudok megszabadulni a gyári rom néhány programjától, ami nem kell. pl. a térkép és ehhez kapcsolódó programok pl. koordináták és a helyi információk.?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#363) spiritex


spiritex
veterán

Ha valaki itt véletlenül WayteQ szervizes kérem segítsen, hogy az üveglapot nem lehet valahogy házilag felemelni, hogy kitisztítsam azt a bronz színű porszerű valamit belőle? Vagy ezt inkább a hátlap felől közelítené meg a szerviz?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#364) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hátlap felől bontaná szerintem a szerviz is, nem igazán érdemes véleményem szerint otthon kísérletezgetni vele, mikor van rá garancia, hiszen azzal bukod azt is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#365) Yeti77


Yeti77
tag

Mindenképpen az új frissitést külön microsd kártyáról kell frissiteni amit belerakok?

(#366) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv!

A belső tárhely (data) ahová a telepített alkalmazások mennek összes hely: 813MB, amiből az alkalmazások ~47MB-ot foglalnak el (erre gondolhattál) és ~772MB marad elérhető.

Tehát a szabad-foglalt helyet cserélted fel.

(#365) Yeti77

A frissítést SD kártyáról tudod elvégezni, nem tudom miként gondolod a külön SD kártyát.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#367) Yeti77


Yeti77
tag

Bocs de elég láma vagyok még a témához.Szal nem a belső tárhelyre gondoltam hanem külön micros sd-t amit belerakok.

(#368) thetan


thetan
aktív tag

Ha a belső tárhelyet nézem, akkor valóban elnéztem az a foglalt területet jelentette, de engem ami aggaszt, hogy futó alkalmazások- ra kattintva most éppen (még nem tettem fel semmit) azt írja ki, hogy 235MB foglalt 143 Mb szabad. Ahogy beindulnak a programok (pl a háttérben bekapcsolnak hogy nem is tudok róla, - ilyen a térképszoftver) vagy elkezdem programokkal feltölteni a szabad memória gyorsan fogy. elég kevésnek tűnik. Ezért gondoltam alapból az eredeti programból is kilőni amit nem használok.

Mellesleg az uj rommal gyorsabbak tűnik, és van egy új csatolási pont, (vagy csak nem láttam korábban ) ami az USB -tár.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#369) Yeti77


Yeti77
tag

Veszek micro sd kártyát aztán utána megcsinálom a frissitést.
Ma amúgy azt csinálta a gép hogy pendriveról másoltam tabletre.Aztán lefagyott.
Újrainditottam aztán akadozva működött a gép.
Recovery menüben kellett megint a wipe media particionnal helyreállitanom.

(#370) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Egy sima kis 1gb-os SD is elég, ez miatt nem kell nagy költségbe verned magad szerintem, de ha van otthon már SD kártya, akkor azt is használhatod, lemented róla az adatokat, leformázod, frissítést felrakod, és mehet is.

A felmerült problémára is megoldást jelent a friss szoftver.

(#368) thetan

Természetesen van lehetőség a gyári alkalmazások közül is törölni, ehhez rootolni kell a készüléket, és egy megfelelő fájlkezelővel (pl: root explorer ES file explorer stb..) a system/app alól lehet törölni alkalmazásokat (csak óvatosan) vagy bizonyos alkalmazások, szintén root joggal is alkalmasak ezen appok eltávolítására/fagyasztására.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#371) Yeti77


Yeti77
tag

Nincs semmilyen sd kártyám.Régi a telefonom is.És ez az első tablet.
Veszek kb 8 gigásat.Amúgy is akartam venni majd.

(#372) tjb007


tjb007
nagyúr

Az ICS jóval RAM igényesebb mint a GB, ezért is ajánlott minden olyan (gyári) alkalmazást amit nem használsz és a jövőben sem lesz rá szükséged letiltani vagy véglegesen törölni. Az éppen nem használt alkalmazásokból (amelyiknél van rá lehetőség) meg lépj ki rendesen (Exit/Close/Kilépés) vagy lődd ki.

A gyári alkalmazások eltávolítására a ezt az alkalmazást ajánlom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#373) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Mellesleg az uj rommal gyorsabbak tűnik, és van egy új csatolási pont, (vagy csak nem láttam korábban ) ami az USB -tár.

Igen, ez új funkció, a tabletre csatlakoztatott külső USB eszközt lehet biztonságosan eltávolítani/csatolni/formázni a segítségével.

Eddig erre nem volt lehetőség, és többen is jelezték ezt a problémát.

https://vertigostore.eu

(#374) spiritex


spiritex
veterán

A korábban futó (Recent apps) gombra nyomva, a megjelenő lisátból amit onnan elhúzok jobbra, az ugye megfelel Exit/Close/Kilépés-nek?

Amúgy én még nem raktam fel a frissített gyári rom-okat, egyelőre teljesen meg vagyok elégedve a kütyüvel (csak a por zavar), nagyon megszerettem! Eddig egy fagyás volt, amikor egy játék lépett volna fel az Openfeint oldalra, ott megállt minden.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#375) thetan


thetan
aktív tag

Köszi!

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#376) spiritex


spiritex
veterán

A friss gyári rom felrakása előtt ajánlatos factory reset-et nyomni, vagy mehet fel simán a belakott rendszerre? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#377) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem szükséges.

(#378) anglergab


anglergab
addikt

(#374) spiritex

Az Android memóriakezelése egészen sajátos koncepción alapszik. Először is, a futó appok több folyamatot és szolgáltatást is magukba foglalhatnak. Ha fogytán a szabad RAM, az Android elkezdi killezni (kilőni) a legalacsonyabb prioritású appokat. Vannak appok, amelyek csak vészhelyzetben killelhetők, pl. a zenelejátszó Media folyamata. Nem finomkodik velük, killel. Ez megoldást nyújt arra, hogy a (valószínűleg) szükségtelen appok minden szemetükkel együtt eltűnjenek, ne foglaljanak értékes RAM-ot.

Ezzel egy időben sok appot előre betölt, hogy javítsa a felhasználói élményt, tehát úgy tűnjön, minden egyszerre fut (true multitasking), azonban természetesen ez csak egy illúzió. Mindenesetre ha jól van implementálva, optimalizálva van az adott platformra, akkor nagyon sikeres, gördülékeny rendszert adhat, tényleg az lehet a benyomásod, mintha minden egyszerre futna, és pillanatok alatt váltogathatnád az appokat. Tehát a még nem használt (de nagy valószínűséggel használandó) appok előtöltése és a már nem használt (de nagy valószínűséggel már nem használandó) appok kilövése automatizáltan, mindenfajta felhasználói beavatkozástól mentesen a háttérben dinamikusan, egyszerre megy végbe. A rendszer gyorsítása érdekében betöltött app akármikor kilőhető a memóriából, mihelyst a felhasználó egy nagyobb memóriaigényű appot indít, vagy egy létező kérne még RAM-ot. Tehát a gyorsítótárként használt memória (puffer) lényegében szabad RAM.

Hangsúlyozom, ha a kritikus rendszerappok (magas prioritással) nem bugosak, nem foglalják le a memóriát a szemetüknek feleslegesen, akkor a fenti koncepció egy gördülékeny rendszert eredményez. Azonban a valóság mindig eltér az ideális esettől, itt sincs ez másként. Azonban folyamatos optimalizációval, a bugok javításával a rendszer nagyon (szinte tetszőlegesen) gördülékennyé, reszponzívvá tehető.

A konkrét kérdésedre válaszolva: ha az Android úgy gondolja, akkor kilőheti az "elhúzott" appot a recent app menüben. De hangsúlyozom: ami ott van, lehet nincs is a RAM-ban és egy csomó dolog van a RAM-ban, ami ott sincs. Sőt, lehet, hogy elhúzod, de ugyanúgy fut tovább. Szóval a recent apps menün keresztül nincs full control az appok felett, ez teljesen érthető. Te csak szándékaidat esetleg jelezheted a rendszer felé, amit az Android elbírál, és -- sok szempontot mérlegelve -- ha rendben találja, akkor megtörténik.

A fentiekből következik, ha egy app sokszor, szükségtelenül használja a memóriát csak egy megoldás van: el kell távolítani. Ugyanis az appok szinte akármikor automatikusan elindulhatnak.

(#376) spiritex

Itt a gyári rom felralása egyenértékű az egész ROM felülírásával, minden érintett partíció törlődik.

[ Szerkesztve ]

(#379) spiritex


spiritex
veterán

Köszi a kimerítő profi választ!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#380) thetan


thetan
aktív tag

köszönjük a részletes leirást! Most már jobban képben vagyok a dologgal

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#381) thetan


thetan
aktív tag

Szia! Megvettem az általad ajánlott eltávolító programot. Van benne egy olyan funkció hogy letiltás. Úgyhogy erre kattintottam rá, így nem töröltem a térkép programot - gondolom ez megakadályozza hogy elinduljon magától. Tudtok még olyan programot az alapban amit le lehet, vagy célszerű letiltani? navigálni úgyse fogok vele úgyhogy azok mehetnek tiltóra, csak úgy összevissza azért nem merem vakon leállítgatni a programokat.

Más- ez volt az első vásárlásom, így nem vagyok képbe. Ha programot veszek csak egy gépen használhatom? Mi van ha eladom a tabletet és másikat veszek akkor megint meg kell vennem? Ha újra kel raknom a rendszert vagy összeomlik és minden törlődik hogyan tudom újból feltenni a már megvett programokat?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#382) spiritex


spiritex
veterán

Köszönjük a terméktámogatást neked/nektek, most már tényleg örülök, hogy WayteQ-et vettem! Meg lehetne-e oldani azt, amit én személy szerint nagyon hiányolok, hogy ha kikapcsolt állapotában töltöm a gépet, akkor látható legyen hány %-nál jár a töltés? Illetve ha nem, akkor az is jó lenne, ha legalább a 100%-ot láthatnám ha elérte, és ne kéne bekapcsolni a gépet ahhoz, hogy ez kiderüljön..

(#381) thetan
G-mail-es e-mail címhez kötődik a vásárlás, úgyhogy később is bármikor fel lehet rakni ugyanarra, de másik kütyüre is, és egyszerre többre is ugyanazt a programot.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#383) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A Titanium Backup alkalmazásnak is van olyan funkciója, hogy lehet vele alkalmazásokat "fagyasztani"

A megvásárolt tartalom természetesen nem csak egy géppel használható, esetleges eladás esetén, egy másik kompatibilis készülékkel is tudod majd használni.

(#382) spiritex

Kikapcsolt állapotban, de töltés alatt, ha 1x röviden rányomsz a power gombra, akkor megjelenik egy töltés animáció, amikor a készülék feltöltődött, a töltést jelző csíkok nem ugrálnak, és az animáció mutatja a teljes feltöltést.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#384) thetan


thetan
aktív tag

Most sikerült újra "belaknom" azaz visszatettem a szokásos programjaimat. Egyre jobban megszeretem a készüléket, nem akad, megfelelően gyors.
Most éppen a psx Final Fantasy -t tettem fel, és probléma nélkül megy.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#385) minikahona


minikahona
tag

Üdv!
Elég új vagyok ebben az androidos, tabletes témában, de ara gondoltam, hogy lehetséges valahogy elérni azt, hogy külső USB-s Bluetooth Adaptert felismerje? Gondoltam ha már nincs benne és nekem meg van ilyen USb-s akkor valahogy össze lehetne hozni a kettőt. Ha valaki tudna valamit mondani ezzel kapcsolatban akkor megköszönném. Ha meg nem lehetséges, akkor mindegy annyira nem fontos.

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#386) FET-MEN


FET-MEN
veterán

ilyen gyorsan frissítés? elbújhat minden gyártó melette :C

Iphone 7

(#387) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Elviekben talán Megoldhato, de nem általad otthon, tehat felesleges forogni rajta.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#388) thetan


thetan
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül honnan lehet kompatibilis 3G modemet beszerezni hozzá? Most fizettem elő a DIGI mobilinternetre, nekik talán ZTE 150 -es stick -júk van (nem tudom pontosan mert készlethiányuk van és vagy 4 hetet kel a modemre várni - csak a sim.et hoztam el)

Néztem ilyen hordozható wifis simes szerkentyüt de most 26 ezer az sok nekem.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#389) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Aprón, Vaterán találni. Kiskereskedésekben kevésbé van, mert a Huawei és a ZTE is inkabb a szolgaltatokra koncentrál.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#390) tjb007


tjb007
nagyúr

Megoldható de ahogy z0d1AK is írja te ezt megoldani nem fogod.

(#391) tomee007007


tomee007007
őstag

én próbáltam pár módon, de (ahogy a többiek is írták) nem sikerült

(#392) Amantius


Amantius
senior tag

Én is "zsebwifire" vágytam, de sehol sem kapok (mármint újat). Egyébként érdemes használt telefonoshoz betérni, én is ott vettem most modemet, ki is próbálhatod.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#393) tjb007


tjb007
nagyúr

Lehet azt kapni csak tudni kell hol keresd (bár ahogy most nézem nincs raktáron): [link]
Létezik olcsóbb változat is de ebben nem SIM kártya hanem USB stick megy: [link]

Kínából is be lehet szerezni ilyen Mi-Fi -ket 10-15e forint körül de azoknál ha szükség van rá problémás a garanciáztatás.

[ Szerkesztve ]

(#394) thetan


thetan
aktív tag

Köszi

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#395) minikahona


minikahona
tag

Akkor mindegy. Amúgy meg nem annyira fontos, legalábbis nekem ne, én megvagyok nélküle. Eddig egy 2G-s iPod Touch-om volt, abban volt Bluetooth, de nem sok mindenre volt jó szóval nem is használtam. Azért köszi a válaszokat!

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#396) anglergab


anglergab
addikt

A memóriahasználat miatt nem kell ennyire aggódni, mivel Android rendszeren:

1. a már memóriába betöltött adatokat több app is használhatja, sok erőforrás megosztható;

2. a rendszer gyorsítása érdekében előre betöltött appok akármikor automatikusan kivehetők a memóriából;

3. a rendszer gondoskodik róla, hogy ha egy appnak szüksége van memóriára, vagy újabb appokat indítasz el, akkor azt megadja nekik, a legkevésbé szükséges appok kilövése árán; a rendszer törekszik rá, hogy ez ne befolyásolja a felhasználói élményt -- pl. gyors legyen a váltás az appok között, az éppen aktív appot nem lövi ki stb.;

4. a rendszer nem tűri, hogy nem rendszer appok hosszabb ideig szükségtelenül foglalják a memóriát;

5. a már nem használt, szükségtelen appok (folyamataik és szolgáltatásaik) kilövése teljesen automatizált; ekkor az app minden ideiglenes adata is eltűnik, nem fogja foglalni az értékes RAM-ot más appok elől.

---

Persze sok app szoftveres hibák (bugok) miatt nem feltétlenül szabadítja fel a neki már szükségtelen memóriaterületeket (értsd: nem ad vissza lapokat, ami már nem is kell neki), ezzel foglalva az értékes rendszererőforrást, sok esetben ezzel lelassítva a rendszer működését. Ezért kell különösen odafigyelni, hogy milyen appokat telepítünk fel.

[ Szerkesztve ]

(#397) minikahona


minikahona
tag

Üdv megint! Ma este frissítettem a tabot a legfrissebb verzióra, amiben a belső tárolót átnevezték (a gyári fájlkezelő szerint) "flash"-re a memória kártya pedig SD lett. Csak most az a problémám, hogy én mivel nem használok SD kártyát, így a nagyobb játékokat nem tudom felrakni. Konkrétan mikor le akarja tölteni azt a pár száz megányi fájlt, akkor nem tudja mert azt az SD-re szeretné rakni, ami ugye nincs benne (eddig a 6 gigás tároló volt), viszont a "flash"-re nem tudom menteni azokat. Ezzel lehet kezdeni valamit, vagy rakjam vissza a régebbi verziót? Remélem érthetően fogalmaztam!!

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#398) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv!

Reggel majd készítek egy patch-et hozzá.

https://vertigostore.eu

(#399) thetan


thetan
aktív tag

Ezekkel a készülékekkel nem lehet recovery-ből teljes mentést csinálni mint a zte-bladen?
Mintha nem láttam volna olyan menüpontot.

Egyébként jól funkcionál az új rom.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#400) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.