Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sprinter24


sprinter24
aktív tag

Technikai specifikáció:

A gyártó weboldala: [link]

Magyar nyelvű használati utasítás: [link]

Mi van a csomagban?

● WayteQ xTAB-70w Tablet PC
● Hálózati töltő
● USB kábel
● USB OTG kábel
● Felhasználói útmutató

Milyen modemeket támogat a készülék ?

A gyártó által támogatott USB modemek a következők (Az azonos típusú modelleknél eltérő hardver illetve szoftver verziók létezhetnek, melyek befolyásolhatják a Tablet PC-vel való együttműködést.):

Mennyit bír az akku ?

Ez több tényezőtől is függ, például, hogy a Wi-Fi folyamatosan be van e kapcsolva, hogy mekkora a kijelző fényereje, hogy milyen alkalmazást használunk éppen.
Általánosságban el lehet mondani, hogy 5-6 órát bír folyamatos használat mellett, persze ennél többet és kevesebbet is el lehet érni.

Szükséges az akkumulátor kalibrálása?

Nem, nem szükséges a kalibrálás.

A hiedelmekkel ellentétben nem szükséges első használat során teljesen lemeríteni és X órán át tölteni sem, bármikor a hálózati töltőre csatlakoztathatjuk és bármikor el is távolíthatjuk arról.

A másik, az akkumulátorhoz köthető közhiedelem a batterystat.bin fájl törlése amitől a készülékünk se nem fogja tovább bírni szuflával, se nem lesz pontosabb tőle a töltöttség visszajelzés. Ez a fájl csupán az akkumulátor használati statisztikák tárolására hivatott, semmi többre.

Mi az az OTG ?

Az On-The-Go (röviden OTG) szabvány lehetővé teszi, hogy a normális esetben csak "szolgaként" (slave) működő USB eszközök (pl. mp3 lejátszó, mobiltelefon stb.) "gazdaként" (host) is funkcionálhassanak, azaz ennek a segítségével másik eszköz csatlakoztatására is lehetőség nyílik az adott eszközön.

Szeretnék billentyűzetet és egeret használni. Van erre lehetőség ?

Igen, van erre lehetőség, sőt, még pendrive és HDD is csatlakoztatható a készülékhez.
Ehhez csupán annyi a teendő, hogy a tartozékok közt megtalálgató OTG kábelre rádugjuk a kívánt eszközt. Amennyiben egyszerre több perifériát is szeretnénk csatlakoztatni használjunk USB hub -ot.

Nem árt tudni, hogy önerőből maximum egy 1,8 -as HDD -t fog tudni meghajtani a készülék, a többihez külső áramforrás szükséges (3,5: adott, 2,5: ha önerőből nem megy akkor aktív USB hub szükséges).

Nem találom XY programot/játékot a Play Store -ban. Miért van ez ?

Az adott eszközzel nem kompatibilis alkalmazásokat/játékokat a Play Store nem jeleníti meg, ez esetünkben leginkább a gépben található chipsetnek és a nem szabvány kijelzőfelbontásnak köszönhető. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az adott alkalmazás/játék ne lenne futtatható/használható.

Ez esetben ezeket az alkalmazásokat honnan tudom beszerezni ?

Az ingyenes alkalmazások többségét ezen módok egyikével le lehet tölteni: [link] & [link]
Miután letöltötted az apk kiterjesztésű fájt másold fel a memóriakártyára, a belső tárhelyre vagy egy pendrive -ra majd telepítsd fel egy apk telepítő/fájlkezelő alkalmazás segítségével.

Nem találom az Adobe Flash Player -t a Play Store -ban, hová tűnt ?

2012.augusztus 15 -ével kikerült az Adobe Flash Player a Google Play Store kínálatából, ott többé már nem lesz elérhető és hivatalosan máshol sem. Ennek oka az, hogy az Adobe véglegesen leállította a Flash Player fejlesztését Androidon, a 4.0.x rendszerverzió felett már hivatalosan nem is támogatott. Apróbb hibajavítások még érkezhetnek de a főverzió már nem fog frissülni, természetesen ez csak az Androidot érinti, más platformot nem.
Akinek jelenleg nincs fent és úgy érzi, hogy szüksége lehet rá az az alábbi linkről le tudja tölteni: [link]

Miért csak 6GB a belső tárhely mérete ?

Az xTAB-70w -ben levő 8GB -os flash memória négy felé van particionálva, ez a következőképpen oszlik meg:
● 6 GB tárhely, ez szabadon felhasználható (SD kártyaként funkcionál)
● 367MB system partíció, itt található maga a rendszer
● 1GB data partíció, ide települnek az alkalmazások
● 127MB cache partíció, ez egy átmeneti információtároló melynek célja az információ-hozzáférés gyorsítása

Navigálásra is szeretném használni, megoldható ?

A Bluetooth hiánya miatt sajnos nem oldható meg.

Milyen fájlformátumokat/kódolásokat támogat a készülék ?

MPEG 1/2/4, H.264/VC-1 @1080P, RealVideo 8/9/10 @720P, MIDI, MP3, WMA, AAC, JPEG, BMP, GIF, PNG

Letöltöttem egy játékot de nem indul el. Mi ennek az oka?

Ennek az a legvalószínűbb oka, hogy az adott játék nem találja kompatibilisnek magát készülékünkkel. Ez leginkább a nem szabványos kijelzőfelbontásnak köszönhető azonban ezen is lehet segíteni a Chainfire3D -vel.

Mi az a Chainfire3D és honnan lehet letölteni?

A Chainfre3D egy olyan alkalmazás ami az alkalmazások és a grafikus meghajtó közé ékelődik, ezzel lehetővé téve azt, hogy saját magunk változtathassuk meg a beállításokat. A beépülő modulok segítségével lehetőség nyílik például az Nvida Tegra 2 -es platformjára írt játékok futtatására is a nem Tegra 2 -es platformmal rendelkező gépeken is. Röviden, összefoglalva a Chainfire3D kvázi egy emulátor aminek segítségével az adott alkalmazáshoz szükséges környezetet tudjuk emulálni.

A program ingyenes és fizetős változata is letölthető a Play Store -ból: letöltés

Telepítés:

● Letöltöd a Play Store -ból a programot
● Az SD kártya gyökerébe bemásolod ezt a 3 zip kiterjesztésű fájlt: [letöltés]
● A programban telepíted a CF3D drivert, majd újraindítás után az Install plugins menüpontnál feltelepítheted a 3 felmásolt plugint
● A Default OpnenGL settings-nél, a Use plugin résznél beállítod hogy melyik plugin kell a játékhoz amivel játszani szeretnél
● Mehet a játék

Rootolni lehet a készüléket?

Igen, van rá lehetőség, hogy rendszergazdai jogokkal rendelkezzünk a gépen, ennek a menete a következő:
● Töltsük le az alábbi fájlt: [letöltés]
● A letöltött fájlt másoljuk fel (de ne bontsuk ki) az SD kártya gyökerébe
● Indítsuk el a készüléket recovery módban (hangerő fel + bekapcsológomb)
● Válasszuk ki az apply update from sdcard menüpontot majd telepítsük fel a letöltött fájlt
● Indítsuk újra a készüléket (reboot system now)
A frissítés a Superuser alkalmazást tartalmazza.

Custom romok (főzött romok)

A készülékre van lehetőség módosított romot feltenni.
A custom romok előnye a gyárival szemben a további optimalizáció, a rendszer tovább csiszolgatása, felhasználói igények szélesebb körű támogatása stb..

Ha rootolom a készüléket vagy másik, nem gyári romot teszek rá, a garancia megmarad?

Hivatalosan a WayteQ nem támogatja ezen megoldásokat, viszont amennyiben a gyári állapot gond nélkül visszaállítható és a meghibásodás nem vezethető vissza a szoftverre a garancia megmarad.

Hogyan tudok custom romot telepíteni a készülékre?

Pontosan úgy kell telepíteni mint a gyári frissítést.

Mindent a leírásnak megfelelően végeztem azonban a szoftver telepítése közben hibaüzenet fogad, mit rontottam el?

Nézd át alaposan a leírást és minden pontját tartsd be, töltsd le újra a szoftvercsomagot is.
Ha még ezek után is problémád van nyugodtan jelezd azt a fórumban és segítünk.

===================================
WayteQ xTAB-70w Ice Cream Sandwich (20120807)
===================================

Gyári, módosítatlan szoftver!

LETÖLTÉS

MD5: a61faa1e31bae24a34dc99a39d763961

.........................................................

MD5 ellenőrzése Windows alatt:

Például ezzel a kis alkalmazással: MD5 Checksum Verifier

MD5 ellenőrzése Linux alatt:

Ahol a letöltött fájl van, terminál-ban add ki ezt a parancsot:

md5sum WayteQ_xTAB_70w_20120807.zip

A letöltött fájlra kapott 32 jegyű számsornak egyeznie kell azzal, amit én feljebb megadtam, egyezés esetén hibátlan a letöltött csomag, és lehet vele dolgozni.
Amennyiben nincs egyezés, kérlek ellenőrizd le újra, ha szükséges töltsd le ismét a csomagot.

.........................................................

A szoftvert CSAK és kizárólag xTAB-70w -re tegyétek fel!!

● A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, ellenőrizd vissza (MD5) majd csomagold ki.
● A kicsomagolt 5 fájlt kibontás/változtatás nélkül másold be egy üres SD kártyára.
● Az SD kártyát tedd be a készülékbe (kikapcsolt állapotban).
● A hangerő + és power gombot nyomd be és tartsd lenyomva ameddig a második zöld felirat nem lesz látható.
● Miután megjelent a második zöld szöveg engedd fel a gombokat és várd meg, hogy a frissítés befejeződjön.
● Sikeres frissítés után a készülék magától újraindul, majd pár perc múlva már a gyári rendszer fogad.

A sikeres frissítéshez pár hasznos infó:

● A frissítést minimum 50%-os akkumulátor töltöttséggel végezzétek vagy töltőre csatlakoztatva.
● Ha megoldható használjatok 1-2-4GB-os micro-SD kártyát a frissítésre.
● Az SD kártya ne legyen sérült vagy hibás és az 5 fájlon kívül lehetőleg más ne legyen rajta.
● Az internetről letöltött csomagot mindig ellenőrizzétek vissza (MD5), hogy biztos hibátlan fájlokkal dolgozzatok.

....................................

Amennyiben a telepítés nem futna le vagy a szükséges formázásokat manuálisan szeretnétek elvégezni:

Ehhez a következő fájlt töröljétek/ne másoljátok be az SD kártya gyökerébe:

factory_update_param.aml

A frissítés itt is úgy kezdődik, mint feljebb, tehát:

● A hangerő + és power gombot nyomd be és tartsd lenyomva ameddig a második zöld felirat nem lesz látható.
● Miután megjelent a második zöld szöveg engedd fel a gombokat és várd meg, hogy a frissítés befejeződjön.

Viszont meg fog akadni a recoveryben a folyamat és kézzel kell elvégezni a szükséges formázásokat:

- wipe data
- wipe cache
- wipe media

Ezután az apply update from sdcard menüponton belül ki kell tallózni az update.zip fájlt és a sikeres telepítés után újra kell indítani a készüléket reboot system now menüpont segítségével.

A recoveryben a hangerő LE és hangerő FEL gombokkal lehet lépkedni a menüpontok között és a vissza gomb lesz az OK/ENTER.

======================================================
AZ ESETLEGES ADATVESZTÉS VAGY A KÉSZÜLÉKBEN KELETKEZŐ KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!
MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE VÉGEZZE EL A MÓDOSÍTÁSOKAT!
======================================================

xTAB-70w tárhely felcserélése

LETÖLTÉS

MD5: f16970681a70c1b323af6bb0d4642792

A kis csomagot letöltés után ki kell bontani, benne lesz két másik csomag amiket már nem kell tovább bontani hanem lehet recovery-vel telepíteni.

Értelemszerűen akinek a jelenlegi állapot megfelel (belső flash meghajtó az alapértelmezett mentési hely) annak nincs semmi dolga.

Aki viszont használ külső SD kártyát az telepítse az xtab70w_primary_sdcard.zip csomagot, ha a jövőben vissza szeretnél állni gyári állapotra akkor értelemszerűen a másik csomagot kell feltenni: xtab70w_primary_flash.zip

A csomagoknak az elérhető belső data tárhelyhez (~816mb) nincs közük, azokat nem módosítják.

(kattints a képre)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Írta és rendezte: kelzsoca & tjb007

© A szerzők engedélye nélkül a tartalom nem módosítható, másolható, használható fel másik oldalon.

[ Módosította: #65675776 ]

(#2) NoMagix


NoMagix
addikt

Ezért az árért túl sok a kompromisszum!
Majd a következő biztosan jobb lesz.

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Rondasága már-már az Archos-al vetekszik. :) Emellett ha jól látom, akkor gondok vannak a kijelző érzékelésével akkor, ha nem két kézben fogja az ember...

"nincs rá lezsóidő"

(#4) franc0


franc0
őstag

Azért, mert ha nem teszik rá, nem veszi meg az, aki a hardveres gombokat szereti.
Ha ráteszik, aki a szoftvereset szereti, nem fogja ezért kihagyni.

Logika.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5) H-ger


H-ger
tag

talán eddigi legrosszabb wayteq....

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#6) sprinter24


sprinter24
aktív tag

Jogos! De mondjuk aki ezt megveszi az vessen magára :DDD

(#7) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Amellett, hogy le lett húzva, hozzá tenném, hogy az egyik legolcsóbb tablet, tehát ezt is nézve már nem is oly rossz, több, ennél használhatatlanabb 800x480-as gép van itthon piacon, akár drágábban is.
Persze lehet fasza gépet venni, dupla ennyiért Galaxy Tab 2 7.0-t...:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Ha jol ertem akkor ez egy akarmilyen pl ainol belsovel megaldott Wayteq tabi? Orulok a tesztnek, legalabb tudjuk mennyit tudnak a kinai csodak mindennapi hasznalatban:) 37 ert valoban nem rossz, van garancia meg hazai kepviselet, egy kinait se uszol meg 30 nal tehat nagyon jo az ar.

YNWA

(#9) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na majd legközelebb.....

All→M8

(#10) netseft


netseft
aktív tag

Apró elírás: "bruttó 37 ezer forint"

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#11) kcsa


kcsa
veterán

Van itt ilyen bukfenc is: "...kiemelt partnerük az AMLogic cég, mely szintúgy kínai. Ezért aztán meglepetésre egy AMLogic AML8726-M3 chipset költözött a burkolat alá."

(#12) sdd2


sdd2
veterán

Ez az a tablet aminél érdemes elgondolkodni, hogy inkább több pénzt adok ki egy kevesebb kompromisszummal rendelkező gépért...

A teszt jó lett, a gépet pedig nem ajánlanám szinte senkinek. :(((

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#13) tomee007007


tomee007007
őstag

Üdv!

Majd két hete nyúzom ezt a gépet, írnék pár tapasztalatot, illetve hozzáfűzést:

- a cikk írója szerintem eléggé le húzta, igaza van a gps, bluetooth, stb kapcsán hogy nincsen benne, de nem egy samsung 7-es tablethez kellene hasonlítani, ami közel dupla ennyibe kerül. Véleményem szerint a 30.000-40.000-es árkategóriában ez a legjobb vétel (nagyjából az összes hasonló tabletet kipróbáltam vásárlás előtt).
- a hardver nem rossz, nekem nincs akadás, akár 8-10 program futtatásánál sem, kivéve ha "élő" háttér van beállítva, na akkor már megakada gép.
- a kijelző felbontás tekintetébn remek, a betekintési szög sem rossz.
- a hátlapi kamera pozitív csalódás, meglepően jó képeket csinál, persze nem szabad Nokia N8-minőségű képekre számítani, kb egy átlagos mobil kamerájának felel meg
- a mikorfon megfelőlen érzékeny, minden szót felismert eddig
- az aksiból max 7 órát tudtam kihozni eddig kb 1,5 óra netezés, 1 óra játék, 0,5 óra videó, a többi szövegszerkesztés (minden 50%-os fényerőn)
- az alkalmazások kompatibilitásával egyet értek, a play-en lévő programok-játékok kb 85%-a jó hozzá (ami azért nem rossz arány)
- usb otg nagyon jól működik, még a négy felé partícionált 1 Tb-os vinyómat is gond nélkül felismerte.
- viszont nálam fellépnek fagyások, igaz nagyon sok program van rajta, kb 2 nap alatt egyszer lefagy, (70%-ban program telepítésénél, 30%-ban netezésnél) talán a jelly beam-es frissítés ezt majd orvosolja.

Ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok!

Szerintem minimum egy "Tetszett" plecsni jár neki!

[ Szerkesztve ]

(#14) raper


raper
senior tag

Köszi a kiegészítést. :)

(#15) Psytech


Psytech
senior tag

A cikk szerintem is kicsit lehúzóra sikeredett, de az mondjuk tény, hogy nem ez a wayteq bestbuy terméke. A 16:9s képaránynak én kifejezetten örülök, végre egy ilyen is :)
A témában otthon lévő és hozzáértő szakiktól (tjb007, kelzsoca) kérdezném, hogy várható e a közeljövőben 10"-s méretben olyan wayteq tablet ami 16:9-s képaránnyal bír?
Köszi :R

(#16) atike


atike
nagyúr

Ezért az árért szerintem is elviselhető a "szépsége"... Az egyéb dolgokkal meg nincs bajom. Jó, lehetne GPS, lehetne gyorsabb.... Na de akkor is. Jóáras. :)

(#17) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Sajnos nem tudok rá válaszolni.
...........

Illetve én is mutatok egy tesztet: WayteQ xTAB-70w

A MA-s teszt valóban lehúzósra sikerült, de már a 8"-os gépnél is ezt láthattuk.

https://vertigostore.eu

(#18) tomee007007


tomee007007
őstag

Valóban, de a 8"-os lassabb is, mivel nagyobb kijelzőt /felbontást hajt ugyan az a hardver...elég csak megnézni a benchmark pontokat...

(#19) Psytech


Psytech
senior tag

Azért köszi :R Akkor marad a reménykedés, egy 100is volumenű gépet megnéznék 16:9 képaránnyal.... :))

[ Szerkesztve ]

(#20) BloodRay


BloodRay
veterán

Áráért nem is olyan rossz ez(hasonló hardverű tabletem van, bőven használható). Mondjuk szerintem is igen csúnyára sikeredett.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#21) tjb007


tjb007
nagyúr

Itt sem sokkal kisebb felbontás (70w-1024x600 vs. 80-1024x768), a fizikai méret meg nem számít, arra meg van egy tippem, hogy miért kap több pontot a 70w mint a 80.
Aki esetleg ráér az lefuttathatna egy Quadrant -ot és AnTuTu -t, ez eredményekről meg csinálhatna screenshot -ot (hangerő LE + be/kikapcsoló gomb együttesen lenyomva, az elkészült kép a /Pictures/Screenshots mappában lesz megtalálható).

[ Szerkesztve ]

(#22) spiritex


spiritex
veterán

Én tegnap megvettem..
Sajnos elég nagyot csalódtam benne. Íme:

Súly:
Szerintem túl nehéz egy 7"-es tablethez képest.

Kidolgozás:
Ezzel semmi gond, tényleg egy minőségi darabnak látszik, bár az hogy a micro sd foglalatnak nincs ajtaja, nekem nem tetszik, bármikor kiugorhat belőle véletlenül a 16 gigás kártyám és észre sem veszem.

Kijelző:
A kijelzője elég tükrös (tükrösebb, mint a Navon) és erős lilás árnyalatban játszik, ami kevésbé látható, ha be van kapcsolva. Az 1024x600-as felbontása ellenére tényleg pixelesebb, mint a 800x480-as Navonom volt. Nem tudom mi az oka nálam, mert nem említi egyik teszt sem, de sokszor csak 2., 3.-ra vesz be egy érintést.

Sebesség:
E tekintetben kb. 20%-al lassabb a Navon-nál, gondolom a felbontás miatt. Szintén nem említik sehol, de nálam a netezés is elég gáz, mert nem scrolloz rendesen, hiába húzom az ujjam gyorsan felfelé, nem pörgeti a lapot, vagy csak alig...

Akkumulátor:
Furcsának találom, hogy nagyon lassan tölti fel a gyári töltője az akksit 0%-ról 100%-ra. Mértem, és több, mint 5 óra volt.

Multimédia:
Senki nem írta, de a gyári video lejátszó kínai karakterekkel jeleníti meg a magyar feliratokat, és a kódolást állítani sem lehet sehol, úgyhogy használhatatlan feliratos filmek lejátszására.
Feltettem az általam legkedveltebb video lejátszót, az meg ezen a tableten valamiért nem úgy működik, ahogy kéne, tehát a film képarányának változtatásánál, nem kicsinyíti, nyújtja, torzítja, stb a képet, hanem csak a kép közepéből hagy meg mindig másmennyit úgy hogy különféle módokon körbevágja, de nem méretez a képen semmit!
A Power Amp a másik kedvenc programom, nem lehet feltenni rá, mert nem kompatibilis vele...

Működés:
Fagyni még egyszer sem fagyott le, igaz lassulások, launcher újraindulások már voltak, de tűvel még nem kellett resetelnem 1 nap alatt.

Tehát lenne pár kérdésem:
Szerintetek a fenti hibák, hiányosságok később javítva lehetnek frissítésekkel?
Esetleg másik Launcher-rel gyorsulhat a gép?
A nehézkes scrollozás mitől lehet?
Nem tudom mi legyen, mert azon gondolkodom, hogy visszaviszem. 3 napon belül vissza kell adniuk az árát bármiféle indoklás nélkül ugye?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23) thetan


thetan
aktív tag

Mások az ízlések. Nekem pl. "bejön" a kinézete, sajnos a teszt kissé elvette a kedvem, ilyet akartam venni a napokban, de most dilemmázok, hogy ne tegyem-e inkább félre a pénzt és gyűjtve hozzá várjak még, vagy jó lesz ez. Kissé elbátortalanított hogy kevés alkalmazás megy rajta.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#24) spiritex


spiritex
veterán

Kihagytam a video lejátszó nevét: az MX Player-ről van szó.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25) tomee007007


tomee007007
őstag

Szia!

A súlyát valóban lehet érezni, megmértem pontosan 395 gramm.

Nekem még egyszer sem ugrott ki a kártya.

nem tapasztaltam olyan problémát hogy nehezen veszi be az érintést, vagy akár netezés közbeni scrollozás.

Az aksit nekem sem tölti túl gyorsan, de bekapcsolt kijelzővel is betölti egy 3,5 óra alatt.

Az ékezetes karaktereket nekem is így kezeli, de úgy hallottam hogy ez az ICS miatt van.
Próbáld ki a gyári lejátszót, az nekem nagyon bevált, az megfelelően nyújtja a képet!

Sztem ha egy puritánabb launchert raksz rá gyorsulni fog.
Nehezen veszi az érintést/scrollozást, nem tudom, egy próbát lehet megér, hogy becseréled egy újra, ha meg az sem jön be, akkor meg még ismételt 3 napon belül vissza tudod kérni a pénzt.

(#26) Yeti77


Yeti77
tag

Magyar felirattal nekem is gondom van a gyári lejátszóval.Mobo playerrel meg sehogy se jeleniti meg a feliratot.

(#27) spiritex


spiritex
veterán

Igen a gyari lejatszo megfeleloen nyujta a kepet, de mint mondtam kinai karaktereket rak a magyar ekezetek helyere.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28) tjb007


tjb007
nagyúr

A gyári lejátszóban kétféle módon lehetnek jók az ékezetes betűk:
1. átállítod a rendszer nyelvét németre
2. feliratfájl kódolását ANSI -ról UTF-8 -ra változtatod

[ Szerkesztve ]

(#29) Yeti77


Yeti77
tag

Köszi.Ezzel megy jól a felirat.

(#30) spiritex


spiritex
veterán

Most komolyan tom, kérlek segíts, ha elmész a kütyüvel az edigital oldalára, ahova írtál te is, és a vásárlói véleményeket megpróbálod görgetni a legrégebbik felé, akkor megy rendesen??
Mert nekem ha húzom felfelé az ujjam, vagy nem csinál semmit, tehát meg sem moccan a kép, vagy csak 4-5 cm-nyi húzás után indul meg valamicskét! Mi a fene lehet a gond? Ez a gyári browserben is és a Dolphin HD-ben is így van!
A rendszer menüjében nem tapasztalom ugyanezt. Ha ott görgetek, akkor megy szépen.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem vidd vissza és mond, hogy te tabletet akartál venni. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) tomee007007


tomee007007
őstag

esetleg tegyél még egy próbát az opera mobile-al...nekem jól működik a scroll, nincs vele baj....
ha nem jó, akkor megpróbálhatsz még egy gyári visszaállítást, az hátha segít....de ha az asem, akkor irány vissza a boltba ....

[ Szerkesztve ]

(#33) spiritex


spiritex
veterán

Köszi szépen, ezeket még megpróbálom.
Amúgy tudna valaki valami gyorsabb Launcher-(eke)t ajánlani rá?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#34) devast


devast
addikt

Ramos-al kicsit mellélőttek... Ez a 37k bruttó, kb ~70-80 dollárért kerül ki a gyárból. Annyiból meg csodát nem csinálnak, sajnos. Support szép meg jó, de a hardveren nagyon spórolósra vették (értem ezalatt a legdrágább elemét a tabletnek, a kijelzőt).
Ócska kijelzős tabletet meg többet nem veszek, ez a legrosszabb ami létezik, kicsit megdöntöm aztán már feketedik/szürkül az egész...

(#35) tjb007


tjb007
nagyúr

Apex vagy Nova

(#36) spiritex


spiritex
veterán

Lenne egy általános kérdésem még:
Úgy tudom az ICS már alapból támogatja a Flash-t, és a gyári böngésző is, ki is próbáltam és tényleg. Akkor miért installálható fel külön, plusszban az Adobe Flash Player, és ha felrakom akkor mit árt vagy használ?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37) iMaverick


iMaverick
addikt

Jó látni, hogy szaporodnak végre a nem túl noname tablet-ek is. Viszont a cikket elolvasva és a hozzászólásokat, még most sem bántam meg a 25eFt-os Hyunda A7-met! A "vas" hasonló, kivéve a kijelző gyengébb felbontását (engem nem zavar), a hiányosságok meg tisztára ugyanazok mint ennél... (No GPS, no BT, betekintés is szögek...) Mondjuk a Hyundai-on nincs hátlapi kamera sem, de nem fogok sírni egy 2MP-es fixfókuszú után! Azért ez már tényleg az alja a fotózásnak. Az előlapon meg ott mosolyog egy 0,3-as Sykpe-hoz való.

Ami egyértelműen előnye a Wayteq-nek: a várhatóan érkező javítások a tablet szoftveréhez. (Mondjuk erről valaki nyilatkozhatna, mert ennek hiányában szvsz kész rablás 37e pengőt elkérni a ketyeréért!)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#38) manoarc


manoarc
senior tag

a kártya miatt ne aggódj nem fog kiesni ;)

{。^◕‿◕^。}

(#39) spiritex


spiritex
veterán

Hát nem is úgy gondoltam, hogy csak úgy magától, hanem hogy pl. táskában odanyomódik az aljához vagy oldalához, rugó kiold, kártya kirázódik, nem figyel, táskából kipottyan.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#40) spiritex


spiritex
veterán

Lécci segítsetek, hogy akkor 3 napon belül mire vagyok jogosult?
Pénzvisszafizetésre vagy cserére másik -gondolom nem ugyanilyen- készülékre?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41) tomee007007


tomee007007
őstag

Mind háromra jogosult vagy

(#42) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Ha hibás a készülék. Ha nem hibás, akkor ezek nem élnek. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#43) aram01


aram01
nagyúr

na,kezd jó áron lenni a tábla,ha eléri az általam szabott felső határt(25k) már megyek is venni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) gaben1117


gaben1117
senior tag

Hát ez szvsz nagyon csúnya lett.

(#45) spiritex


spiritex
veterán

Na várjunk, én úgy tudom, hogy mindenféle indoklás nélkül vissza kell adniuk az árát 3 napon belül! Simán nem tetszik és kész..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#46) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Internetes vásárlás esetén 8 munkanapon belül van elállási jogok, ekkor nem kell megindokolni, hogy miért nem kell, csak visszaküldöd és 30 napon belül kötelesek visszautalni a pénzt.
Bolti vásárlás esetében ha hibás, akkor 3 munkanapon belül kell jelezned, akkor újra cserélik, vagy kérhetsz más terméket, vagy az összeget. De ha nem hibás, akkor az eladó jóindulatán múlik, hogy visszaveszi-e.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47) tjb007


tjb007
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal.
A 72 óra a cseregaranciára vonatkozik → 7. §, a "mindenféle indoklás nélkül vissza kell adniuk az árát" meg az elállási jogot takarja.

(#48) spiritex


spiritex
veterán

Köszi nektek a homály-oszlatást! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Nagyon rámentek a Ramos féle kinézetre szerintem :) Jobb volt a WayteQ dizájnja :)

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#50) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Én elhiszem hogy fizetett hirdetés keretében nyomatják ez a borzalom Wayteq cuccokat nincs is ezzel baj.
A nagyobbik gond ezzel csak az, hogy az emberek azt hiszik ezek után, hogy csak ilyen ócska gépeket lehet kapni ennyi pénzért mint ezt a "WayteQ xTAB-70w micsodát" amit már kínai occó webshopokban sem kell senkinek 40$ ért se :W .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.