Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) canniball


canniball
nagyúr

"...az emberek azt hiszik ezek után, hogy csak ilyen ócska gépeket lehet kapni ennyi pénzért..."
Mutass jobbat! :U Persze itthon, boltból garival; csájnízmárket nem jáccik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52) spiritex


spiritex
veterán

Ez az Apex jó lenne, érezhetően gyorsabb lett tőle a gép, de létezik, hogy nem enged kirakni widgeteket az AppDrawer-ből a kezdőlapra?? Azt írja ki, hogy root jogosultság kell hozzá... :F

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#53) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Te milyen gariról beszélsz de komolyan? WayteQ meg a gari igen főleg :DD

Kezdi átvenni a zindex színvonalat ez az oldal is.. fizetett cikkek tömkelege "egyedi hozzászólások" már csak a blogerek hiányoznak meg Handrás

[ Szerkesztve ]

(#54) Simivok


Simivok
senior tag

Nekem se tetszik ez az új forma, sok a gomb. :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#55) tjb007


tjb007
nagyúr

Igen, engedélyezni kell hozzá a Root Helper opciót amihez a root megléte szükséges.

(#56) Skynet258


Skynet258
veterán

Bloggernek itt vagyok én pl. ;]

https://geekpulse.hu

(#57) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mert mi is a problemad a WayteQ garanciaval?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#58) canniball


canniball
nagyúr

Nem ez volt a kérdés...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59) spiritex


spiritex
veterán

Amúgy jelentem: minden problémámat megoldotta a NOVA Launcher és az Opera Mobile! Hála neked és tomee007007-nak végre örülök a Wayteq xTAB-70w-nek!!!!!!!!!!! Így már oké!!! :R :R :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#60) Bonkheads


Bonkheads
tag

Hát, ezt nagyon lehúzta Rusi...2napja van meg a gép, folyamateosan megy a wifi, netezek, egyszerre 3 oldallal kb, 2nap alatt 1x se fagyott, nem is lassult be, Abban nagyot csalódtam, hogy semmilyen plecsnit nem kapott, szerintem egy tetszett plecsnit SIMÁN megérdemel. Ghoo 30K, ez +7el több, ahhoz képest sokkal jobban felvan szerelve minden ügyileg...Kamera se annyira rossz (ahhoz képest), filmeket a szélesvászon miatt szépen megjeleníti. Lehet hogy csak én vagyok ilyen jószívű ugyanis soha nem volt Apple, vagy Galaxy készülékem...

(#61) agocs


agocs
csendes tag

Nekem egy napja van meg, egyelőre tesztelgetem, de teljesítményre nincs panaszom eddig. Egyetlen problémám, hogy a kijelző egyik felén van némi interferencia, ami inkább csak fehér szín esetén zavaró picit, meg a vékony betűknél. Hogy ez az enyémnek az egyedi hibája-e, nem tudom, még holnapig kitalálom, hogy visszavigyem-e.
Súlyra nehezebb tényleg, mint egy Ghoo 7000 (azom is volt pár napig), majdnem 100g-mal, ha jól rémlik, de cserébe nincs is játék kinézete, ha kézbe vesszük. Egyébként meg, azt a vásárláskor is megnézhette, aki megvette, utána kár panaszkodni :)
Eddig egy nap alatt 2x fagyott, most megpróbálom kideríteni, hátha valamelyik app a ludas. Egyébként bejön! Már csak egy root megoldás kéne rá, és boldog lennék.

(#62) tjb007


tjb007
nagyúr

A root már elérhető de addig nem ajánlott a felrakása amíg nincs meg a gyári stock ROM amire egy esetleges hiba esetén vissza lehetne állítani.

(#63) agocs


agocs
csendes tag

Ahaa. Köszi! Megvárom akkor azért, hogy legyen visszaállási stratégia :)

(#64) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Ha nem ma, akkor holnap ki fog kerülni a gyári szoftver a topicba. :)

https://vertigostore.eu

(#65) Bonkheads


Bonkheads
tag

Lassan már mérges leszek, hogy ennyien leszólják a készüléket, Jajj, hogy egyel kevesebb pixel van mint kellene, mért van kamera, mért vannak hardveres gombok, egyik se zavar nem kell sírni, másmeg ha mondjuk valami pillanatnyi érdekességet akarsz lefotózni és csak tab van nálad, akkor inkább álj meg nyávogni hogy, én ezzel nem fotózok.. :O na de tovább..- hogy lassul, fagy, nehéz ---->Így kell erősíteni, nem a recskával : :D ...Opera Mini, és nincs lassulás, scrollozásnál sincs lassulás, NBA Jam féle EaSportos játékokat AKADÁS NÉLKÜL viszi...Teljesen korrekt gép, senki se fogja megbánni ha ilyet vesz, egyébként úgy +20app fel van rakva, és így mutatja az általam leírtakat...

(#66) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

Felteszem itt is a kérdést! (Eddig a sima xTAB-70 topikba írtam)

Furcsa hibákat produkál az xTAB-70w-m. Amikor nagyobb mennyiségű adat kerül a belső sdkártyára - a media partícióra - akkor egy idő után, újraindításkor nem tudja mountolni a partíciót, a tablet akadozik, belassul, végül teljesen lefagy. Ebből az állapotból csak a recovery menü wipe media partition művelet elvégzése hozza ki. Ezután megint működik rendesen egy ideig, amíg nagyobb mennyiségű adat nem kerül újra rá.
Amit még észrevettem: A recovery menübe lépve alul sárga felirattal az alábbi üzenetek láthatóak:
E: Bad bootloader arguments
"(null)"
E:unknown volume for path [/udisk/factory_update_param.aml]
E: Can't mount /udisk/factory_update_param.aml

Amikor wipe-olom a media partíciót:
Formatting /media...
E:format_volume: fdisk.media failed on /dev/block/avnft18p1 (1)
Media wipe complete

Van valakinek valami ötlete, vagy szerviz? :((

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#67) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Formatting /media...
E:format_volume: fdisk.media failed on /dev/block/avnft18p1 (1)
Media wipe complete

Mint látható a media cache az SD kártyán lenne, ha lenne a készülékben SD kártya, de mivel nincs, ezért nem tudja formázni sem (E:format_volume: fdisk.media failed)
Próbáld meg hogy teszel bele egy SD kártyát, és akkor is előjön -e ez a probléma.

https://vertigostore.eu

(#68) anglergab


anglergab
addikt

A rejtély hátterében valószínűleg az áll, hogy a media partíció boot rekordja valamiért megváltozik (felülíródik), így lehetetlenné válik a csatolás (mivel már nem korrekt vfat fájlrendszerű). Ez az ADB log-ból derült ki.
Ezt a problémát fsck-val (fsck_msdos) nem tudtam javítani, csak az újraformázás segített.

A partíciót PC-ről való írása után mindig válasszuk le (biztonságos eltávolítás). Linux rendszereken a lecsatolás előtt érdemes sync-elni. Előfordulhat, hogy cachelt a rendszer írási műveleteket, és ha eközben kihúzzuk, akkor adatvesztés lép fel. Akár magic módon ez érintheti a boot rekordot is.

Vagy a NAND kiolvasó és fordító (FTL) logikájába került téves adat. Így elképzelhető, hogy a media partíció FAT(32) fájlrendszerének boot rekordját tévedésből felülírta.

Mindenesetre (ezek szerint) a probléma nem egyedi, és korábban ilyennel nem találkoztam. Lehet hogy firmware eredetű, vagy az elektronika szed össze zajt.

RealGonzy (#66)

Mennyi adatnál lépett ez fel?

[ Szerkesztve ]

(#69) Chaser


Chaser
titán

Ha standard a bruttó 37000ft-os ár sztem azért annyira nem vészes. Jó, szeretne az ember ips-t meg giga ramot, 2 magos cpu se lenne rossz..de azért legyünk már reálisak egy kicsit. Ennyiért rendben van a cucc. Talán nem feltétlen kellene 512mb rammal ics4-et erőltetni lehet fürgébb is lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) tomee007007


tomee007007
őstag

Nagyon szívesen!

(#71) FET-MEN


FET-MEN
veterán

szerintem attól még nem rossz gép. nem mindenki hajaz a sebességre :)

Iphone 7

(#72) tomee007007


tomee007007
őstag

Szia!

Nekem is volt ugyan ez a probléma, pedig volt benne mellé egy 32gb-os micro sd.....
Nekem elég sok program van a tableten, kb 50, ebből 20-25 játék.....Volt fent két "crack-elt" gameloft-os játék (kb 150-200mb-osak), amik ha fent voltak, ugyan ez a hiba jött elő. Leszedtem őket, azóta nincs probléma. Hogy ezt mi okozhatta, azt nem tudom....

Ez hátha segít valamit :)

(#73) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

SD kártyával is ezt csinálja, de szerintem a media partíció az a beépített memória, adatok számára leválasztott része, a külső kártyát még ebbe mountolja bele.

[ Szerkesztve ]

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#74) Chaser


Chaser
titán

Nah, én egy szóval nem mondtam hogy rossz lenne. Ennyiért rendben van! Viszont fürgébb lenne ha nem ics4 lenne rajta. Ennyi. Azért annak kell a ram. Részemről mivel hw rendben van, a ház is, akkuidő is elég jó minimum tetszett plecsnit kapott volna ilyen árcédula mellé. Napokban láttam valami 80k-s csodát az ajánlott v tetszett plecsnit kapott, mert "ezért az árért jó"..hát ez is jó ennyiért:) Mondjuk ha ez is jóval drágább 37k-nál akkor már nem feltétlen, arra a másikra is beírták hogy leginkább 100k az a 80, amit a cikkben említettek. Nem néztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

kb. 3-4GB adatmennyiség után teszi.

Más!

Amennyiben a neten foglaltam a tabletet, de e-digital üzletbe kértem a vásárlást, az minek minősül?
Ebben az esetben is érvényes a 8 nap, ha visszaviszem kicseréltethetem?

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#76) Chaser


Chaser
titán

Tudtommal igen. Ha futár hozná valahonnan ennyi erővel az is személyes átvétnek minősülne sztem. Tehát ha az nem az, akkor a te eseted sem.

szerk: Ha műszaki hibája van akkor 3 napon belül személyes átvétnél is kötelesek cserélni/pénzt visszaadni. Ha azért vinnéd vissza mert nem tetszik, és másra cserélnéd a bolton múlik. Adhat vissza pénzt vagy levásárolhatod, nyilván utóbbival jobban járnak. Viszont ha csak pénzvisszaadás van arra van egy hónapjuk, nem kell azonnal. Ez volt a standard mikor még követtem a garis dolgokat. Nézz be sztem a garis topikba.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

Köszi. Lehet megpróbálom a cserét. Holnap azért még rájuk csörgetek. :)

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#78) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

Azt megtudnád nézni, hogy a recovery menüben neked is szerepel az általam írt hibaüzenet?
Recovery menü: bekapcsoló+hangerő nyomvatartása bekapcsoláskor. (bocs, ha tudtad)

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#79) tjb007


tjb007
nagyúr

Ha az interneten keresztül adtad le a rendelést (van róla visszaigazolásod is) és a személyes, a kijelölt üzletben való átvételt választottad akkor te is gyakorolhatod az elállási jogot.

(#80) tomee007007


tomee007007
őstag

igen, ugyan ezeket írta ki....

(#81) vond


vond
MODERÁTOR

Tök mindegy, hogy személyesen vetted át, ha neten rendelted, akkor áll a 8 munkanapos - akár indoklás nélküli - elállási lehetőség... Viszont ebben az esetben az eladónak van 30 napja arra, hogy visszaadja a pénzedet...

(#82) RealGonzy: Hát ezt meg a bolttal kell megbeszélned...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#82) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

Igazából nem akarok elállni, csak egy cserét. Nem rossz kis tablet ez.

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#83) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

Megpróbálok más adatot másolni, pl. csak filmet, semmi játékot. Kíváncsi leszek akkor is jelentkezik-e a probléma.

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#84) asdf_


asdf_
veterán

Mind háromra jogosult vagy

Hulyeseget ne tanacsoljunk. Hibas eszkoz eseten 3 napon belul mindossze cserere jogosult. HA, de csak akkor HA nem tudnak cserelni _ugyanolyan_ keszulekre, csak akkor jogosult penzvisszafizetesre.
(az elado a fogyaszto javara ettol onkent elterhet, de ez termeszetesen mivel onkentes, nem kotelezo).

[ Szerkesztve ]

(#85) asdf_


asdf_
veterán

Bolti vásárlás esetében ha hibás, akkor 3 munkanapon belül kell jelezned, akkor újra cserélik, vagy kérhetsz más terméket, vagy az összeget. De ha nem hibás, akkor az eladó jóindulatán múlik, hogy visszaveszi-e.

A jeloltek szerint ervenyes csak a tanacs.

(#86) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Többek között ezért nem veszek én már semmit boltban, amit csak lehet neten... :W

[ Szerkesztve ]

(#87) RealGonzy


RealGonzy
csendes tag

Filmeket másolva a belső SD kártyára szintén előjött a probléma. 3,06GB-nál ki-be kapcsoltam a TAB-ot, és megint csak nem tudta mountolni a partíciót.

Csak a középszerûek nyújtják mindíg a legjobb formájukat. -Jean Giraudoux-

(#88) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez sajnos nagyon felemásra sikeredett, így nem éri meg :(. Nem hinném, hogy a BT túl sokba fájt volna, de szerintem egy gyengébb GPS se lehet sok. A gyenge kamera, a csupán g-s wifi, hogy USB-ről nem tölthető, még elmenne, de a gyenge kijelző és az előbbi hibák miatt számomra már nem elég vonzó. Kerülne inkább 37k helyett mondjuk 42-45k-ba, és szerintem már sokkal jobb lehetne - legalábbis egy Bluetooth-szal mindenképp.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#89) spiritex


spiritex
veterán

Az egesz visszacsereles, penzvisszakeres mar nem aktualis, mert a NOVA szarnyakat adott a gepnek.
A kijelzojevel sincs egyebkent semmi gond, nem IPS kategoriaban teljesen elfogadhato, csak alulrol figyelheto meg a sotetedes. A szinek szep elenkek, a kontraszt jo, nekem a fenyerejevel sincs semmi bajom, kb. 10%-on hasznalom annyira eros.

Ket kerdem lenne azonban. Hol lehet kikapcsolni, hogy ne huzza ala azt amit eppen gepelek es alatta ne javasolgasson nekem szavakat?
Illetve miert jelzi ki az Akkumulator adatainal es jelzi vegig piros folyamatos csikkal ha a grafikonra kattintok, hogy Mobil halozat jele?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#90) jFox


jFox
őstag

Én is egy ilyen kütyü vásárlásán gondolkodtam, de ez a teszt elvette a kedvemet.
Nem értem miért spórolnak ilyen apróságokon, mint a memória meg a BT. :( Mennyi lehet még 0,5Gb DDR3 bele? 500Ft? És a BT is max egy ezres. És máris sokkal jobb lenne. :K
A kijelző tényleg nagyon pixeles? Most egy 800x480-as tab-om van de én nem veszem észere a pixeleket rajta. Max, ha nagyon belenagyítok valamibe.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#91) tomee007007


tomee007007
őstag

A kijelző szerintem szép (legalább is szebb mint a hasonló árkategóriás concord, navon, stb...a nagyobb pixelszám is érezhető), a betekintési szöget sokan szidják, alulról nézve közepes, de a többi irányból szerintem nagyon jó.

Nem értem a sok negatív hozzászólást, pláne olyanoktól, akik még nem is fogták kezükben a gépet (vagy használták minimum egy hétig), ráadásul a kategória társakat sem próbálták ki...

A BT hiánya valóban fájó lehet, ráadásul próbáltam az usb otg-re külső BT stick-et rátenni, de nem tudtam működésre bírni (bár lehet a nagy android mágusok ezt meg tudják oldani...)

(#92) iMaverick


iMaverick
addikt

Max, ha nagyon belenagyítok valamibe.

Ez tetszik! :DD A kijelző pixelességét nem nagyításkor látod, hanem a sima használat közben. Ha valamibe nagyon belezoom-olsz, akkor az persze hogy pixeles lesz... (Kivéve persze ha vektorgrafikus a kép, az ugye elméletileg a végtelenségig nagyítható.)

Amúgy meg én speciel látom, hogy pixeles a 800x480-as tab-om, de csak ha "direkt" figyelem. "Használat" közben nem látom... (tehát amikor nem direktbe a pixelességet sasolom)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#93) spiritex


spiritex
veterán

Szerintem sincs semmi gond a kijelzővel, igaz néha látok pici pixelhálót, de inkább valami 45 fokban eltolt mikro rácsozatnak tűnik, mintsem a pixeleknek maguknak. Egyáltalán nem zavaró. Nova Launcher-rel és Opera használata mellett egyből az Ajánlott kategóriába lépett nálam! Ezek nélkül nem tudnám ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Szerintem amit látsz rácsozást megdöntve, az az érintőfelület, amely minden kapacitív tableten látszik bizonyos szögből.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#95) rumkola


rumkola
veterán

csak és kizárólag akkor, ha a termék HIBÁS
nincs ilyen, hogy nem tetszik és visszaviszem, nem ezt akartam és visszaviszem stbstb.

(#96) spiritex


spiritex
veterán

A wifi-ről még nem írtam. Nagyon stabil kapcsolatot biztosít, soha nem szakad meg, a korábbi Navon-om néha meg-megszakadt pár másodpercre. Kellőképpen érzékeny is, viszonylag nagy távolságból (kb. 12 m) csukott ajtók mögött is érzékeli a router wifi jelét.

Néha viszont előfordul, hogy nem tudom bekapcsolni a gyári kapcsoló widgettel, hiába nyomkodom, nem kékül ki az alatta levő kis vonal. Ilyenkor be kell menni a Beállításokba és ott vacakolni a wifi kapcsolóval, speciálissal, kereséssel, és utána már jó lesz a widget-es kapcsolás.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#97) tomee007007


tomee007007
őstag

Ezt aláírom, ugyan ez volt nálam is a wi-fi-vel...

Tegnap újra raktam a rendszert, kipróbálva, hogy ha nem rakok fel 20-25 crack-elt játékot, csak gyárit, hátha így a kétnaponta egy fagyás megoldódik. Egyenlőre jónak tünik, eddig nincs fagyás...

(#98) spiritex


spiritex
veterán

Mármint hogy nem akart bekapcsolni? És te is így oldottad meg? Mert az én megoldásom elég esetleges. Neked nincs egy tuti bevált módszered?

Igen, valószínűleg megoldja, mert nekem még egyszer sem fagyott.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#99) tomee007007


tomee007007
őstag

Igen, a beállításoknál kellett bekapcsolni. Mondjuk csak az elmúlt pár napban volt ez a probléma, előtte ez nem volt jellemző. Amióta újra raktam a rendszert, azóta működik rendesen a widgetes bekapcsoló

(#100) NoMagix


NoMagix
addikt

Tévedés!
Én már jártam úgy az Edigitalnál, hogy neten rendeltem és személyesen vettem át az üzletben, de akkor nem volt érvényes a 8 napos elállás!
Ha a futár viszi ki, akkor él a 8 nap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.