Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) agocs


agocs
csendes tag

Tök jó, köszi! Asszem beruházok egyre.

(#802) thetan


thetan
aktív tag

Te aztán olyan megközelítésekben is nyaggatod a gépet ami nekem eszembe se jutott. Nagyon jó, legalább megerősíti azt hogy át-értékben nem rossz vétel

A héten várom a távirányítóját (nem nagy összeg mert csak 1100 Ft kíváncsi vagyok azzal hogy lehet vezérelni a tévén. Meg hogy a multimédián kívül játékhoz használható-e, netán böngészéshez - (fekszek majd az ágyon mint az urigyerek és a tv-n internetezek a távirányitóval ;] ) vagy alkalmazások futtatásához

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#803) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Én is azt gondolom, hogy ár/érték arány rendben van eddig.

Amit ma elfelejtettem, de holnap bepótolom, hogy írtam ugye, hogy a netet nem mindig tudtam pörgetni rendesen lefele a TV-re kirakva. No de ha mondjuk rádugok egy egeret, vagy billentyűzetet? Annak elég hosszú a kábele, hogy a kanapén ülve is tudjam irányítani a dolgokat (net, esetleg játék egérrel??? ) Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#804) anglergab


anglergab
addikt

Egér és billentyűzet (és további perifériák) egyszerre is ráköthetők egy hub segítségével. Ezek általában még elég kis áramfelvételűek, azonban, ha sok bus-powered eszközt, vagy nagyobb áramfelvételűeket is kötsz rá, akkor feltétlenül szükség lesz powered hubra, vagy árambetáplálásra a mellékelt Y-kábellel. Elméletileg a gyári töltője max. 2 A-t ad le névlegesen 5 V mellett; de lehet, a hoszt vezérlő, vagy az akksi töltésvezérlése is felvesz valamennyit, ezzel is számolni kell.

A "belső SD" gyakorlatilag az operációs rendszer feletti adattárolási helyet jelenti igaz?

Igen, ugyanúgy van kezelve, mint a microSD, a rendszernek mindegy is, melyik a default (ez megváltoztatható). Tehát van egy 8 GB-os NAND, ami partíciókra van osztva (a media nevű a belső "SD"), a részleteket lásd az 1. hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#805) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Köszönöm az infókat, holnap kipróbálom mindenképpen, most töltőn van a gép, nem akarom megszakítani :)

(#806) spiritex


spiritex
veterán

Az, hogy nem tudod rendesen porgetni az oldalakat lefele az a gyari browser miatt van. Probald ki az Opera Mini-t, el fogsz csodalkozni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#807) spiritex


spiritex
veterán

Mas: tegnap kiprobaltam ket Maxell tab-ot es hat azt kell mondjam oruljunk nagyon annak milyen szep a kijelzoje a w70-nek! A masikon nem volt feher a feher hatter a bongeszoben. Borzasztoan szemcses es zizis volt. En nem tudnam megszokni, mindig idegesitene.
Amit eszrevettem meg, hogy amikor kattintottam a linkekre, mindig az eggyel alatta levo sort erzekelte, nos ez a w70-nel sosincs igy. Ugyhogy megeri kiprobalni masik tableteket, hogy rajojjunk mennyire jo is ez a wayteq!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#808) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Játékra nem használható a távirányító. Menüben lehet lepkedni vele, filmet, zenét elindítani, megállítani, stb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#809) spiritex


spiritex
veterán

Akinek esetleg fagyogat a legfrisebb rom es Nova Launcher-t hasznal, akkor az amiatt van, hogy a legfrisebb 1.2.2-t tette fel. Csak az 1.2.1-el mukodik nalam stabilan es gyorsan. (A fenti bug-ok fuggetlenek ettol.)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#810) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Operát ma bepróbálom.

Amúgy pont én is tegnap nézegettem végig tabokat és szintén két Maxellt meg egy Navon-t (a hülye azért nem vagyok áruházban) mert tokot nézegettem a gépnek. :) Így első benyomásra megerősítem amit írtál, főleg, hogy Maxelleken régebbi Android volt rajta. (bár ez nem tudom, hogy mennyire számít, nem tudom nagyon a különbségeket a verziók között)

(#811) vond


vond
MODERÁTOR

Tokkal kapcsolatban ezt olvastad?
Szerintem ne is keresgélj tovább, nem fogsz találni olcsóbb és megfelelőbb tartót ennél... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#812) spiritex


spiritex
veterán

A Biztonsag fulon kikapcsoltam a kepernyo lezarasat es nincs tobb gond a feloldassal. Kulonben is felesleges, hiszen amugy is nehezkes megnyomni a pici bekapcsolo gombot, ugyhogy nem fog magatol bekapcsolni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#813) thetan


thetan
aktív tag

Na jó. de akkor nem megy készenléti helyzetbe és megnő a fogyasztás. Vagy nem?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#814) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Igen! Még délelőtt nézegettem a tokokat tegnap, de nem találtam, viszont a linkedre már rácsaptam tegnap este :D és be is rendeltem. Köszönöm az infot.

Más: Ha már merülés és akku. Tegnap este töltöttem fel kb 3,5-4 óra lehetett a töltési idő teljes feltöltődésig (7%-on állt amikor rádugtam), ma reggelre 99%-on állt. A kérdésem az lenne, hogy kikapcsolt állapotban is dolgozik valami a gépben, mint anno a PDA-kban, vagy itt azért lényegesen kevesebb a kikapcsolt állapotban a lemerülés sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#815) spiritex


spiritex
veterán

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de szerintem semmi köze nem lehet annak, hogy jelszóval, pin-kóddal, csúsztatással vagy nem zárod le a képernyőt ahhoz, hogy elmegy készenlétbe a gép vagy sem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#816) thetan


thetan
aktív tag

Nem a feloldásra gondoltam, hanem a készenlétre. Ha lemegy alvó módban akkor is a bekapcs gombot kell benyomni (tehát használni kell). Vagy nem?

ja megint félreértettem. nem azt állítottad hogy nem kell használni a bekapcs gombot, hanem hogy nem fog magától bekapcsolno :))

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#817) spiritex


spiritex
veterán

Pontosan! :D Az írott szó már csak ilyen...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#818) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Halihó!
Nálam is kilép a nova launcher, hol találom meg a korábbi 1.2.1-es verzióját?

(#819) spiritex


spiritex
veterán

Ha küldesz egy privátot e-mail címmel akkor estére elküldöm!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#820) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Küldöm

(#821) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Nem sok vizet fogok itt zavarni, mert nekem nincs ilyen tabletem, viszont mivel a "nagytesón" dolgozom egy ideje és tudom, hogy nagyjából azonos a két szoftver, így tisztában vagyok azzal is, hogy meggyűlt a bajotok a gyári videólejátszó alkalmazással.

Készítettem egy kis javítást ami reményeim szerint megoldja nálatok is azt a gondot, hogy az ékezetes karakterek helyett kínai betűk jelennek csak meg.

Innen lehet letölteni egy kis csomagot. Recovery alól települ. Sajnos tesztelni eszköz nélkül nem tudom/tudtam, de reményeim szerint nem lesz gond vele. :B

[ Szerkesztve ]

(#822) spiritex


spiritex
veterán

Ez zseniális! Mert még mindig ez az egyetlen video lejátszó, ami ki tudja használni a Status Bart is! Viszont... a felirat méretét nem lehet normálisan állítani, és árnyéka VAGY körvanala sincs sajnos a betűknek, és mintha nem is fehér volna maga a betű hanem sárga (de ez nem biztos). Ezt/ezeket nem tudnád esetleg még megcsinálni? Akkor lenne tuti. Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#823) anglergab


anglergab
addikt

(#814) kameraman77

Az appok egy engedély birtokában készenléti módban is felébreszthetik az eszközt, sőt az erőforrásokat is használhatják (és/vagy megakadályozhatják a tényleges elalvást -- ha a kijelző inaktív, attól még lehet nem alvó módban). Androidon megfelelő engedélyekkel egy app szinte bármikor (pontosabban, bármilyen trigger esemény hatására) elindulhat, ezért (is) kell különösen meggondolni, mely appokat telepítjük.
Ideális esetben a készenléti állapotban minimális a fogyasztás/merülés, hasonlóan a PC-k standby-to-RAM állapotához.
Ebben ez eszközben nincs GSM-rádió/UMTS-modem, szóval standbyban különösen keveset fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#824) morpheuss12


morpheuss12
tag

Szerinrem a google cromot próbáld ki ,jobb mint az opera. Legalábbis nekem jobban suhanik.:-)

Mindenki kíméljen meg a fikázós hsz-től , nem vagyok kívácsi rájuk.

(#825) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Dióhéjban leírom miért nem lehet. Van ilyen modifikáció, ami még akkor készült, mikor a lejátszó még GB romon futott. Mostanra hogy az ICS megjelent az a modder, aki azt csinálta nem vett olyan tabletet, amin ICS lenne, de nyilván át lehetne hozni ide a javításokat.

Viszont van egy nagyobb baj: hiába van meg a gyári lejátszó komplett forráskódja, ugyanis azt csak a gyártó szoftverrel együtt lehet felépíteni, mert egy csomó értéket vár a felépítés közben. Hogy mást ne mondjak: pl. az audoió modul kezelési rutinjait, a kijelzőfelbontást stb.. stb. Na most mivel csak így tudnám összefordítani, szükségem lenne a komplett forráskódra, ami nincs meg. Időközben az AMLogic szerverei is halottak, most folyik a visszaállítás. Ott talán most fenn lesz a komplett csomag is, akkor ismét megnézem.

(#826) spiritex


spiritex
veterán

Értem. Ugye te sem tudsz normális lejátszót a gyárin kívül, ami ne takarná le a film alját a Status Barral? Mert próbáltam az MXPlayert, BSPlayert, MOBO Playert, és mindegyik takar.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#827) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem tudok. Viszont ha valamelyiket megpiszkálom akkor lehet menne ez is, csak azért nem foglalkoztam vele eddig mert a MoBO pl. nem fut a system alól, az MX player tele van reklámmal (persze nem a fizetős verzió...), a BSPlayeren akadoztak a videók, az Mplayer halott, nem lett ICS-re átírva, a RockPlayer meg nem látja a belső tárhelyet...de próbáltam még párat, amiket meg sem jegyeztem inkább....

(#828) spiritex


spiritex
veterán

Ha lehetne választani, akkor én az MXPlayer-re szavaznék, mert minden tekintetben a legjobban kezelhető, a reklám meg megoldható. Csak hát addig nincs kedve megvenni az embernek amíg ilyen hibái vannak.. Mert a Status Bar-os letakaráson kívül az is hibája még, hogy nem működik a képarány állítás (Aspect Ratio). Csak megvágja körben a képet minden képaránynál, nem kicsinyít, nagyít.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#829) thetan


thetan
aktív tag

Hálás köszönet

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#830) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Köszönöm az információkat! Ha jól értem kikapcsolt (tehát nem lezárt) állapotban is feléledhet egyes programok hatására? Úgy is, ha a wifi-t mindig lekapcsolom, ha kikapcsolom a gépet?

morpheuss12 - operát ma kipróbáltam tényleg gyorsabb mint az alap böngésző (kompromisszumokkal pl youtube) de köszi, megpróbálom a crome-t is.

[ Szerkesztve ]

(#831) anglergab


anglergab
addikt

Ha kikapcsolod, akkor tényleg ki van kapcsolva, onnan semmiképpen nem ébredhet fel, az ébresztés sem szólal meg. Tehát ilyen szempontból (is) nagyon hasonló egy PC-hez.

Készenlétből ébredhet fel szinte bármikor, ha van olyan appod, ami ébresztheti és jön a megfelelő trigger. Ekkor a kijelző általában nem kapcsol be, de persze gyorsabban merül.

Ha a tabon le van zárva a kijelző, azt alvó/készenléti módnak hívják, ekkor jó esetben, ha nincsenek ébresztgető/alvást gátló appok, akkor minimális a fogyasztás. Ez hasonlít a PC-k standby-to-RAM (S3) állapotához.

Ha a tab ki van kapcsolva, akkor semmiképpen sem kapcsolhat be újra magától, ekkor (igen jó közelítéssel) nincs fogyasztás. Ez egy kikapcsolt PC-nek felel meg (S5 állapot). Persze pl. az RTC (valósidejű óra) ekkor is megy, és bizonyos komponensek igen-igen minimális áramot fogyaszthatnak, mivel az akkumulátor csatlakozik (ez hasonló a hálózatra csatlakoztatott kikapcsolt PC-hez). Azonban míg PC-nel van WoL (LAN-ról ébresztés), a tab-nál, meg más hasonló beágyazott eszközöknél általában nincs.

[ Szerkesztve ]

(#832) spiritex


spiritex
veterán

"Ha a tabon le van zárva a kijelző, azt alvó/készenléti módnak hívják..."

De ha a Biztonságon belül "Csúszkáról" "Nincs"-re állítom a képernyő lezárását és a kikapcsoló gombbal kikapcsolom a kijelzőt, attól még alvó/készenléti mód ugyanúgy ugye?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#833) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Köszönöm újra a kimerítő magyarázatot! :R hiába no tanulni kell még az oprendszert :)

(#834) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ha jól tudom a Meson 3-ban nincsen RTC modul, ugyanis semmi sem használja. (Nincs BT, sem GPS, sem GSM támogatás.)

(#835) anglergab


anglergab
addikt

(#833) kameraman77

Még figyelmedbe ajánlanám az Android memóriakezelésének sajátosságait részletező hozzászólásaimat és az Android adattárolásáról írt cikkemet:

Android memóriakezelés 1.
Android memóriakezelés 2.
Adattárolás Androidon

(#832) spiritex

Igen.

(#834) Keeperv85

Ha nincs RTC, akkor hogyan megy az óra kikapcsolt állapotban?
Az RTC általában külön modul, i2c-vel csatlakozik a SoC-ra, sokszor backup battery-vel.

[ Szerkesztve ]

(#836) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ezt benézetem. Van benne. Viszont az óra sehogy nem megy kikapcsolt állapotban. Sőt még lezárt képernyővel sem. ;)

(#837) anglergab


anglergab
addikt

Megy az óra kikapcsolt állapotban, csak a megjelenítés csúszik el sokszor, ez egy bug lehet.
Pl. a hoszt vezérló feszültségregulátorairól is lekapcsolja a feszültséget standbyban (nincs kimeneti feszültség OTG módban, standbyban), lehet, az RTC feszültségforrását is lekapcsolja és ez okozza a csúszást.

[ Szerkesztve ]

(#838) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Azt nézem éppen, hogy az RTC lába a V_BAT-ra van kötve. (AP láb) Azt aligha kapcsolja le más, mint az akku kiszedése, ami itt nem lehetséges.

Közben megnéztem az MX Player, hogy megműtöm. Hát ez bizony becsukja a statusbart. Viszont a RockPlayer nem. Na most kinek mi tetszik ugye. :)

[ Szerkesztve ]

(#839) anglergab


anglergab
addikt

Szoftveres bugnak tűnik inkább az idő csúszkálása (vagy helytelen megjelenítése).
Sokszor elcsúszott, majd "visszatalált" (szinkronizálás nélkül; akár kikapcsolt állapotból bekapcsolva mutatta már a helyes időt): ez csak akkor lehetséges, ha végig megvolt a helyes idő is.

[ Szerkesztve ]

(#840) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Vagy akkor ha úgy működik, mint a DCF karóra...

(#841) anglergab


anglergab
addikt

Nem szinkronizálhatott, mert nem volt netkapcsolata, mégis visszatalált.
Úgy emlékszem, akkor is csúszott, ha szinkronizált, majd átállítottam manuálisra az időbeállítást. A default auto szinkron esetén csúszkál, ez lehet szinkronizálási bug is.

Úgy tűnt, hogy késik, méghozzá egyre többet. Lassul le az idő -> az órajelforrás leskálázódna?! Lehet, energiatakarékosság miatt leveszi az órajelgenerátorok frekvenciáját, és ez kihat az RTC-re is. Lehet, hogy az RTC a SoC-ban van, és a SoC órajelforrását használja.

[ Szerkesztve ]

(#842) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

A DCF-hez nem kell netkapcsolat. Az egy rádiójel vezérelt eszköz. :B. A késés betudható annak, hogy nem feltétlen tökéletes a szoftver frissítési gyakorisága. Lehet hogy csak ki-be kapcsolás alatt szinkronizál. Kipróbáltam: kivettem az automatikus frissítést, elállítottam, kikapcsolta, hibás a kijelzés. Visszanyomtam hogy frissüljön, nincs net(!) >> pontos. Na most?

[ Szerkesztve ]

(#843) anglergab


anglergab
addikt

Ismerem a DCF77-et, az integrált vevőmodul biztos drágább, mint egy BT és/vagy GPS. :)

[ Szerkesztve ]

(#844) anglergab


anglergab
addikt

De manuális beállításnál miért lassul le az idő? Aztán előfordulhat, hogy egyszer csak a helyes időt mutatja.

(#845) Browny


Browny
csendes tag

van egy kis gond... újraindítottam a cuccot, azóta nem mountolja a tárhelyet. Ez miez? újraindítottam kétszer, de semmi. 20120620-as rom, rootolva.

I can do science me! • DrawSomething nick: barnade95 <--felvehettek nyugodtan

(#846) anglergab


anglergab
addikt

Frissítsd a rom-ot. Ha ekkor sem működik, akkor a recoveryben wipe-old a media partíciót.

(#847) Browny


Browny
csendes tag

siker, danke :-)

I can do science me! • DrawSomething nick: barnade95 <--felvehettek nyugodtan

(#848) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Köszönöm a linkeket, megmondom őszintén olvastam már őket - mielőtt ide írtam volna első bejegyzésemet természetesen az egész fórumot végigolvastam - de sajnos az információk tömkelegében akkor csak átfutottam :B Ezt bevallom férfiasan.

De most újra átolvastam - köszönöm én is a leírást így utólag.

Az adattárolásos blogbejegyzés pedig nagyon részletes és rávilágít jónéhány dologra, magamfajta laikusnak is érthető. :C

(#849) tomee007007


tomee007007
őstag

Ma jött vissza a tablet a szervízből, korrektek voltak, egy hét alatt javították.

Felraktam a Wayteq oldalán lévő frissítést, de bár ne tettem volna:
A youtube nem működik, de ez a kisebb baj, óránként fagy, összeomlik a rendszer, és a telepített programokat sem érzékeli rendesen.....

(#850) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Próbáld meg újra feltenni a szoftvert, mert nálam nem jelentkeztek ezek a hibák.

A YouTube hibáját tbj007 már párszor leírta, nem a tablettel van baj, hanem az app hibás, régebbit kell letölteni és azt feltenni rá.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.